Nógrád. 1980. október (36. évfolyam. 230-256. szám)

1980-10-29 / 254. szám

Röplabda NB II. Megszületett a női csapat első győzelme Győzött a férficsapat is STC—Dabas 3—0 (14, 4, 13) Dabas, v.: Besenyő. STC: Radvánsaki, Gubányi, Schu- yer, Hanyiné, Sándor, Varga I., cs.: Józsa, Varga Ida, Var­ga M., Kadlót. Edző: Molnár László. Az STC női csapata Hanyi- né és Gubányi vezérletével megszerezte az őszi szezon első győzelmét. Az . „öregek” hozzáállása magával ragadta a lelkes fiatalokat is. A da- basiak ezúttal kellemetlenül csalódtak. A korábbi találko­zón biztosan győző együttest a tarjániak feljavult mezőny­játékkal, eredményes leütés- sorozatokkal biztosan ver­ték. Lelkesedésükre jellem­ző, hogy a harmadik játsz­mában az ellenfél 8—0-ra ve­zetett. Romhányi Kerámia—DÉLÉP SC 1—3 (2, 11, —14, 3) Romhány, v.: Éva. Romhány: Róka, Balogh, Lichy, Németh, Rezmicsek, Imre, cs.: Raczkó. Edző: Reznicsek László. A vendégek győzelme végig egyértelmű volt. A harmadik játszmában vert helyzetből nyert a tartalékos hazai csa­pat. A romhányiak csupán a harmadik játékrészben — amikór a fiatal Raczkó is szó­hoz jutott — játszottak elfo­gadhatóan. STC—Mezőtúri MGFSC 3—0 (11, 6, 8) Mezőtúr, v.: Máté. STC: Liptai S.. Liptai I., Prajsnár, Kiss, Sárai, Szakóra, cs.: Mát­rai, Gasparkovics. Edző: Far­kas Róbert. Az első, játszmában az ide­geskedés, görcsös akarás mi­att csak 9—10 után higgadt le a csapat, s vette át a ve­zetést. A játszma megnyeré­séhez Mátrai becserélése is hozzájárult A második és harmadik játszmában ütőfö­lényük sima győzelmet ered­ményezett. Az alig egy órán át tartó küzdelemben végül győzelmük ilyen arányban is reális volt. — mátyus — Tájfutás Honfi Gábor az ötödik helyen végzett r Az idén utolsó alkalommal rendezték kétfordulós for­mában a legrangosabb hazai versenyt, a nappali OB-t. A Győr környékén megtartott viadal érdekessége, hogy az _______________________S___ e lső napi versenyterep telje­sen sík terület volt, míg a második napon erős szintkü- lönbségű pályák várták az in­dulókat. A verseny nyíltságára jellemző, hogy az esélylatol­Mától minden ballon­éi átmeneti kabátot 40 százalékkal olcsóbban árusítunk Balassagyarmaton; az IPOLY j Áruházban, Salgótarjánban: a PÉCSKŐ Uzletházban, Kisterenyén, Nagybátonyban a ruházati szaküzletben, amíg a készlet tart. Használja ki az alkalmat, érdemes! /ll'KOIHKDETÍÜSEK HÜSZEVES fiatal­ember megismerkedne korban hozzáillő szo­lid lánnyal házasság céljából. „Vidékiek előnyben” jeligére a kiadóba. ÉMASZ közelében garázs és hároméves vizsgáztatott Wart­burg eladó. Érdeklőd­ni : 10-977 telefonon. FÉRFI számtantanár UL-es Trabant 38 000 vagy mérnök részére forlntért eladó. Ka- november 1-el albérlet kiadó. „Nem dohány- rancsság, Mikszáth ul­zó” jeligére a kiadó- ca 2S. ba. —1 -1 -------------­E GYEDÜLÁLLÓ fér- A gépipari szakkö- fi nyugdíjas Kistere- zépiskola azonnali be- nyén albérletet keres, lépéssel keres 1 fő Hanák Kálmán, Rá- ételszállítót. Jelentke- kóezi-bányatelep. Tő- zés az Iskola gondnok­kési út 16. ságán. gatók legalább 10 férfiver­senyző nevét említették, ami­kor a dobogós helyezésekről esett szó. Ezt a kiegyensúlyo­zott erőviszonyt végül is az eredmények igazolták, hiszen az első hét helyezett 9 percen belül futott a kétnapos ösz- szesítés után. Megyénk versenyződ közül Honfi Gábor teljesítménye a legértékesebb, hiszen szinte vé gig versenyben volt a bajnoki címért vívott küzdelemben, s szoros versenyben végzett vé­gül az ötödik helyen. Az első najpi eredmények lényegesen szorosabbak vol­tak a vártnál, így a második napra maradt a döntés. Ez a nehéznek mondható pálya ki­szűrte az első nap után élen' állók közül a nem válogatott kerettagokat, és végül, az első hét helyen csák a válogatott keret tagjai végeztek. A bajnoki címet minimális előnnyel Kiss Zoltán nyerte, aki egyébként az atlétikai maratoni OB-n második he­lyezett volt szeptemberiben. A második helyen Dosek Agos ton végzett, áki szintén ered menyes egy másik sportágban is, többszörös sífutófoajnok. A harmadik hely Kelemen Já­nosnak, a hosszútávfutó ma gyár bajnoknak jutott. Az 5—6. hely sorsa szintén szoros versenyben dőlt el Honfi Gá bor javára az 1977. évi ma­gyar bajnokkal, Szabóval szemben. Megyei bajnokunk Zentai László a középmezőny­ben végzett. A felnőtt nők versenyét Káló Marianna kétperces előnnyel nyerte Kovács és Ko- rikné előtt. Honfiné első napi jó futása után, második nap sérülés miatt majdnem a ver­seny feladására kényszerült. ö is a középmezőnyben vég­zett. Figyelemre méltó eredményt ért el két serdülő versenyzőnk közül Mohácsi Tamás, aki ka­tegóriájában o 9. helyen vég­zett. Ez az eredmény 4 év munkája, biztató, hiszen mind­össze 2 perc választotta el az országos bajnoki helyezéstől. Eredmények. Felnőttek, Férfiak, bajnak: Kiss Zoltán (Postás SE) 181:34, 2. Dosek Ágoston (DVTK) 181:93, 3. Kelemen János (PVSK) 183:65, 4. Bokros István (MEAFC) 183:74, 5. Honfi Gábor (STC) 189:13, 6. Szántó László (PVSK) 189:42. Nők, bajnok: Káló Marian na (DVTK) 125:19, 2. Kovács Magda (Tipográfia) 127:09, 3. Korik Andomé (Postás SE) 130:60, 4. Rostás Irén (HVSE) 131:79, 5. Csőköv Irén (Postás SE) 133:52, 6. Halász Éva (K. Lombik) 140:09. Serdülők, bajnok: Viniczay Ferenc (Videoton) 82:52, 2. Deme (GSSE) 85:20, 3. Nagy (Szf. Volán) 85:30, 4. Horgos (PVSK) 87:61, 5. Kajdi (Sabá- ria) 89:81, 6. Borbély (Vi­deoton) 92:30, ... 9. Mothácsy T. (STC) 94:42. labdarúgót — megyei bajnokság Szorgalmas pontgyűítés az alsóháziak között St. Síküveggyár— Kisterenye 4—2 (0—1) Kisterenye, 400 néző, v.: Martinkó. Síküveggyár: Pintér — Majoros (Czene), Zédely, Gulyka, Kasza — Lisztóczki, Angyal A.. Krivanek (Král) — Dudás, Fehérvári, Bodor. Ed­ző: Tóth István. Kisterenye: Oláh — Mátrai O., Szabó, Mudriczki — Tóth A., Szeku- la — Mátrai Gy., Baranyi, Németh T., Rátóti, Ozsváth. Edző: Szomszéd Ádám. Az I. félidőben hullámzó játék ke­ménységét 1—1 szabadrúgás­ból lőtt, kapufán csattanó lab­da jelezte Angyal, illetve Ká- tóti lövése nyomán, valamint Majoros másodszori térdsérü­lése. Egy jó Pintér-védés után Fehérvári durrantott a kapu fölé. A 44. percben egy jobb oldali hazai támadás végén Németh T. vágta a hálóba a négy lépésre beadott labdát. A 48. percben 11-esből Krivanek egyenlített, a 86. percben ugyancsak 11-esből Rátóti vette át a vezetést a kistere- nyeiek oldalára. Zsédely, majd Krivanek kapott figyelmezte­tést, aztán Dudás Oláh felett lőtte a hálóba a második egyenlítő gólt. A 77. percben Gulyka beadásából Czene meg­szerezte a vezetést a vendé­geknek, s négy perccel a befe­jezés előtt Fehérvári a bünte­tőpont tájáról állította be a végeredményt a változatos, iz­galmas, de kemény mérkőzé­sen. A 88. percben Ozsváthot kiállította a játékvezető. Jó: Gulyka, Lisztóczki, Dudás, An­gyal, ill.: Szabó, Szekula, Rá­tóti, Németh. 2 sz. Volán— Szécsény 2—2 (1—0) Salgótarján, Somlyói út, 100 néző, v.: Kardos. Volán: Su- rányi — Földi, Tőre, Balga B., Ludányi — Szolnoki, Vanó, Póczos — Szomora, Fodor (Nagy I.), Isdinszki. Edző: Bal­ga Károly. Szécsény: Tresó — Kalmár, Vágner, Orgoványi— Jambrik, Molnár — Lőrincz, Bérezi, Litavszki, Szérémi, Horváth S. Edző: Kiss László. A 30. percben Isdinszki fejes­ből szerzett vezetést a . hazai­aknak a jó iramú mérkőzésen. Az 55. percben Horváth S. fejessel egyenlített, s két perc múlva Litavszki fejesgóljával már a szócsényiek vezettek. A 75. pereben Szomora vitatott helyzetből lefutotta a védőket, a büntetőterületen buktatták, s a 11-esből Tőre kiegyenlí­tett. Figyelmeztetve: Tőre, Balga B., Ludányi, ill.» Hor­váth S., Vágner. Jó: Tőre, Szomora, Ludányi, ill.: Tresó, Molnár, Lőrincz, Litavszki. St. Bányagép SK— Nézsal TSz SE 0—0 Salgótarján, Szánasi út, 100 néző, v.: Hukics. Bányagép: Varga — Bozó, Sohwarcz, Tóth, Mosó — Takács, Kovács, Bessenyei (Blaskó) — Ács, Ecsegi, Horváth (Ivancsó). Ed­ző! Benke János. Nézsa: Szép­völgyi — Székesi, Újszeg! Bera (Kucsera) — Solti, Koncz S. — Füle, Takács (Vidomusz T. ), Fleischer, Balázs, G-ii. Edző: Vidomusz János. A gól­helyzetekben is gyér találko­zón csak a védők remekeltek. Az 55. percben Takács kapott figyelmeztetést labdaelrúgásért. Jó: Varga, Schwarcz, Acs, Ecsegi, ill.: Szépvölgyi, Solti, Koncz S., Füle. St. Somos— Balassi Bálint HSE 4—0 (0—0) Salgótarján, Somos, 200 né­ző, v.: Pénzes. Somos: Hor- nyák — Kese P., Morva, Ko­vács L. — Makovszky, Bérezé­si, Kaposi — Orosz, Somoskői, Spisjak, Kese R. Edző: Tóth István. Balassi SE: Tóth K. — Koczka, Varga, Győri T., Szaj- bert — Reich, Sivó J., Holecz — Jusztin, Rottenbacher (Záb- rádi), Lénárt. Edző: Nagy László. A hatvan percig há­romesélyes mérkőzés hajrájá­ban a hazai támadósor rése­ket talált a vendégvédelem soraiban, s négy góllal örven­deztette meg szurkolóit. Ma­kovszky, Orosz, Spisják és Kese osztozott a gólokon. Jók: Makovszky, Bérezési, Somos­kői, Spisják, Kese R., ill.: Koczka. Szőnyi SE— St. Ötvözetgyár 2—0 (1—0) Jobbágyi, 300 néző, v.: Sze- berényi. Szőnyi SE: Molnár S. — Szrena, Kéri, Molnár L. — Gyetván Bodor — Fodor B., Csorba J. (Kasza), Sándor I.,! Kocsis, Sándor L, (Tóth J.). Edző: Csorba Tibor. ÖMTE: Mojzes I. — Szabó J., Römer, Győré, Gurácz — Fodor, Zva- ra — Jánosi. Varga L. (Imre), Hulitka, Do;encz. Edző: Kris- kó Lajos. A napokban elhunyt ÖMTE-játékos, Bodor Ernő tiszteletére megtartott gyász­szünet után kemény játék folyt. Mindkét együttes kap­kodott, de a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, az ÖMTE alig teremtett helyzetet. A 44. percben tömörülésnél Sándor I. sodorta a hálóba a labdát. I— 0. A 82. percben egy lepat­tanó labdával Kaszás tört ka­pura és éles szögből látványos gólt lőtt az ellenkező sarokba. Csorba J., Molnár L., Jánosi Iván kapott figyelmeztetést. Jó: Szrena, Kéri, Gyetván, ill.: Mojzes és Győré. Egyházasgerge— Máiranovák 1—0 (1—0) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Harth. E.-gerge: Miklós L. — Gecse, Miklós Zs., Gordos O., Gordos L. — Tóth I. (Juhász L.), Simon L., Simon I. — Fe­kete, László Z., Gordos J. (Varga A). Edző: László László. Mátranovák: Miskei — Klement (Léport), Mihály, Simon I., Kotroczó — Mészá­ros, Tóth II., Nagy L. — La­katos B. (Veres), Farkas T., Farkas Z, Edző: Gáspár Mi­hály. Hazai fölényben telt az I. félidő, s a 37. percben egy 20 méteres szabadrúgásból Simon I. a sorfal mellett a kapu bal oldalába bombázott. Még a II. félidő elején is több hazai helyzet adódott, aztán a novákiak támadásai gördültek, de a vendégek képtelenek vol­tak a hálóba találni. Leg­jobb helyzetüket, a megítélt II- est is hárította Miklós L., (aki kiütötte, majd megkapa­rintotta a labdát). A hajrá­ban sem tudták erőfölényüket gólra váltani a novákiak. La­katos B. kapott figyelmezte­tést. Jó: a közvetlen védelem, Miklós L., Sírnin I., ill.: — Kazár—Vörös Csillag HSE 1—9 (1—0) Kazár, 200 néző, v.: Hoff­mann. Kazár: Póczos —; Te- legdi S., Tolnai K., Czecze, Pálmán — Gecse T., Mezei, Kovács L. — Tátrai (Boraik), Tóth M, Miklósi (Molnár 6,). Edző: Simon Imre. Vörös Csil­lag HSE: Balogh — Parádi, Győri J., Farkas, Szádóczki — Mosonyi (Varga Gy.), Nagy G., Rédetics (Antal) — Salgai, Barbha, Szabó I. Edzői Győri Ferenc. Tóth Miklós gólja döntötte el a kemény, de sport­szerű mérkőzés sorsát. A 65. percben Szabó István kapott figyelmeztetést. Jó: Tolnai K., Pálmán, Kovács L.. Tóth M., ill.: Szádóczki, Szabó I. Romhány— Pásztó 0—0 Romhány, 400 néző. v.: Csáki. Romhány: Jeszenszki — Grózer, Zagyvái L., Jelen, Ker­tész (Kecskés) — Torma, Horváth A. — Balázs, Zagyi, Pincze, Sági L. Edző: Murá­nyi János. Pásztó: Kodak — Pusztai, Szőke, Molnár L., Fösvény — Bedő, Nagy B., Antal — Szarvas, Bakos J. (Székely), Varga (Oláh). Edző: Veres Bélft. A sportszerű, nagy iramú mérkőzés igazsá­gos pontosztozkodással végző­dött. Jó: Zagyvái, Jelen, Sági L.. ill.: Kodak, Szőke, Fös­vény, Bedő, Antal I. Szurdokpüspöki— Karancslapujtő 3—3 2—1) Szurdokpüspöki, 200 néző, v.: Daragó (Heves megyei jv.) Sz.-püspöki: Halászi — Mol­nár I., Kosik T., Varga L. — Pusztai, Kiss I., Fodor A. — Hepp Gy., Erdélyi, Tájt! Ko­sik S. Edző: Malik József. K - lapujtő: Híves — Földi, Te­lek Gy., Novák — Lantos G.,' Juhász L. — Tóth T. (Laczkó S.), Horváth F., Zsidai, Simon, Juhász I. Edző: Lantos Ede. A lelkesebb hazaiak többet kezdeményeztek, szép gólokat lőttek, a vendégek pedig sok gólhelyzetet hagytak kihasz­nálatlanul, Kapushiba után jól hajráztak a vendégek, s az utolsó tíz percben 3—1-ről: egyenlítettek. Juhász István ' kapott figyelmeztetést. GóllöJ vők: Kosik S. (2), Erdélyi, ill.) Zsidai, Horváth F., Juhász IJ (11-esből), Jók: Halászi, Mol­nár I., Pusztai, Kosik S., ill.) Lantos G., Laczkó S., Zsidai! A bajnokság állása 1. Síküveggy. 12 10 1 1 44-11 íf 2. Szécsény 12 5 7 — 17-10 17 3. Pásztó 12 5 8 1 22-14 1§ 4. Romhány 12 6 3 3 24-10 1» 5, K.-terenye 12 7 — 6 16:12 14 6. M.-novák 12 8 4 3 16-11 141 7. St. ÖMTE 12 5 4 3 10- 8 141 8. Balassi SE 12 5 2 5 ai-17 1* 9. Nézsa Tsz 12 4 3 5 17-18 11 10. Szőnyi SE 12 5 1 6 23-27 U 11. Sz.-püspöki 12 4 3 5 18-22 11 12. St. Bányagép. 12 4 2 8 13-16 iá 13. E.-gerge 12 4 2 6 11-17 10 14. 2, sz. Volán 12 4 2 6 16-25 10 15. Kazár 12 4 2 6 11-21 10 16. Vörös Cs. SE 12 3 3 « 13-19 9 17. St. Somos. 12 4 — 8 17-23 » 18. K.-lapujtő 12 • 3 9 12-37 3 összeállította: Andó Miklós Á NÓGRÁD totótippjei, 44. hét í. BÁBOLNA—OLAJBÁNYÁSZ X * 2. MOHACS-VÉMÉND—PVSK 1 2 3. BKV ELŐRE—BEM SE * 1 4. OKOS ZLÁNY—PÉNZÜGYŐR * 1 X 5. MÁV ELŐRE—KECSKEMÉT 1 6. DEBRECENI KINIZSI—SALGÓTARJÁN 1 3 7. PAPP J. SE—MISKOLCI VSC X S. SZABÓ L. SE—ŐZD 1 e. CATANIA—MONZA 1 X íj. CESENa—SPAL 1 2 íi. FOGGIA—ATALANTA X 2 13. LECCE—LANEROSSI 1 2 13. PISA—SAMPDORIA 1 3 14. VERONA—BARI ' X 15. FŰZFŐ—SZEKSZÁRD X 16. HAL ADAS—KESZTHELY 1 Góltotópályázat Az elmúlt héten pályáza­tunkra 171 szelvényt küldtek olvasóink. A helyesen kitöltött szelvényre: STC—DUSE 1—1, Egyházasgerge—Mátranovák 1—0 eredményeket kellett vol­na írni. Nem akadt olyan pá­lyázó, aki mindkét találkozó eredményére helyesen tippelt volna. Egy találatot 10 olva­sónk ért el, s közülük a kö­vetkezők nyertek 10—10 ab to­tószelvényt: Ifj. Vidék József, Salgótarján, Bajcsy-Zs. u. 37. I. em., Balogh Zoltánné, Sós- hartyán, Kossuth utca 40, Gor­dos József, Mihálygerge, Rá­kóczi u. 72. Góltotá 1. NAGYBATONY—LEHEL SC, VÉGEREDMÉNY: ........ 2 . ÖMTE—SOMOSKŐÚJFALU, VEGEREDMENY: .................. N ÉV............... L AKCÍM: MláMMtlMMII II t H mtótlál M«(l« (MM | | (