Nógrád. 1980. április (36. évfolyam. 77-100. szám)

1980-04-30 / 100. szám

Öt hazai, négy vendégsiker öt GÖLT LŐTT A VÖRÖS CSILLAG HSE — A 71. PERCBEN FÉLBESZAKADT A BARNA—PÁSZTÓ MÉRKŐZÉS — HÉT SÁRGA, KÉT PIROS LAP öt hazai és négy vendég. — Radics Gy., Ádám, Molnár nyi, Simon, Gáspár, Juhász I. sikert eredményezett a me- I., Radics A. — Répás B., (Telek S.). Edző: Lantos Ede. gyei labdarúgó-bajnokság ta- Gajdár A., Oravecz I. (Répás A jó iramú, kemény mérkő- vaszi 10. fordulója. Egy kivé- I.) — Farkas Z„ Szabó Gy., zés nagyobb részében a ven. telével szoros eredményekkel Szabó A. Edző: Szabó István, dégek irányították a küzdel- zárult a forduló. A Vörös A mély talajú pályán a Pász. met. Vereségük a gyenge ka- Csillag HSE aratta a legna- tó csapata játszott jobban, s pusteljesítmény számlájára ír. gyobb különbségű győzelmet,' megérdemelten vezetett. Gól. ható. Olykor játékvezetői té- 5—1.re győzte le Egyházas. lövő: Antal (11-esből), Alapi, védés, elhamarkodott figyel, gergét. Idegenben nyert a ill.: Répás B. A 71. percben meztetés zavarta a játékot. A Nagybátony, a Balassi Bálint Répás Barna lest követelt a hazaiak szerencsés gólokat HSE, Pásztó és a 2. sz. Volán, játékvezetőtől, aki sértő szó- szereztek. Góllövők: Romhá- Szaporodlak a sportszerűtlensé- ért kiállította. A játékos dü- nyi (2), Veszelka, ill.: Telek gek. A 71. percben félbesza- bében a játékvezetőre köpött, S., Gáspár. Jó: Tóth. Mosó, k’adt a Bárna—Pásztó mérkő. s ő a szabályok értelmében a Romhányi, ill.: Telek Gy., Föl­zés, mert az egyik bárnai já- mérkőzésnek véget vetett, öl. di, Juhász L., Gáspár, tékus leköpte a játékvezetőt, tözőbe vonuláskor a nézők Nagybátony— Levonuláskor is elítélendőn egy csoportja a rendezői segéd. Sl. Ötvözetgyár 2—0 (1—0) viselkedett a hazai nézők egy let ellenére is minősíthetet- Salgótarján, Zagyvaróna, 600 csoportja. Két kiállítás tör- lenül viselkedett, s kisebb néző, v.: Juhász L. Nagybá- tént: Szolnoki Elemér (2. sz. követ dobott a játékvezető- tony: Falchuber — Bordás, Volán) és Répás Barna (Bár. re. Szerencsére sérülés nem Antal, Orosz J., Bertók — na) hagyta el korábban a já- történt. Jó: Nagy, Varga Gy., Dóra, Bocsi (Nagy B.), Orosz tékteret. Utóbbi miatt sza- Antal, Varga. L. — Szabó L., Szabó J., kadt félbe a mérkőzés. A hét St. Síküveggyár— Tóth M. Edző: Baranyai Gyu­sárgaiapos figyelmeztetést ka- Romhány 1—0 (1—0) la- St. Ötvözetgyár: Földi — pott játékos a következő: Nagy Salgótarján, Sugár út, 500 Szekeres, Römer, Győré, Sza- László (Mátranovók), Rátóti néző, v.: Csik (Heves megyei), bő J. — Fülöp, Zvara (An- Zoltán (Bárna), Hegedűs Jó- Síküveggyár: Hupuczi — Ka- 8y*Ö. Krél — Imre, Kocsis zsef (St. Bányagép), Zsidal sza, Zsédely, Gulyka. Kasza. (Pilinyi), Lukinich. Edző: István, Telek Sándor (K.-la- nyi — Lisztóczki, Angyal — Kriskó Lajos. Jó hazai kez- pujtő), Orosz János (Nagybá- Sándor (Radics), Fehérvári, dés után Imre hibázott nagy tony). Kovács Attila (Szőnyi Krivanek (Majoros), Bodor, helyzetben. ÖMTE-szögletek SE). Harminc gólt lőtt a me. Edző: Tóth István. Romhány: után a jobbról begurított láb. zőny, csak két támadósor ma. Rottek — Hornos. Grózer, dát 20 méterről Orosz L. bom- radt gólképtelen. Szaszovszki, Sági L. — Tor- bázta a bal sarokba. Kétszer Szécsény—St. Somos ma, Zagyvái' — Kecskés, Sági is egyenlíthettek volna a ha­2—1 (0—1) J„ Balázs L., Balázs I. Edző: zaiak. Szünet után a vendé. Szécsény, 400 néző, v.: Lacz- Murányi János. A közepes SCk uralták a középpályát, s kó. Szécsény: Treso — Kalos, színvonalú, de jó iramú mér- Lochnak a 60. percben gyors Molnár, Vanya, Kalmár — kőzésen egy idényre való gól- elfutásból lőtt góljával bizto- Pénzes, Kárpáty, Juhász (Gál) helyzetet hagyott kihasználat- sították győzelmüket. Jó: Bor. — Szerémi, Jusztin, Földi lanul a hazai együttes. A dás. Orosz L., Szabó L., ill.: (Horváth). Edző: Kovács Jó- győztes gól a 20. percben esett- Römer. Győré, Zvara. zsef. Somos.: Homyák — a röviden hazaadott labdát Szőnyi SE—Kazár Czikora, Morva, Verbovszki, Bodor elcsípte és a kiinduló 3—1 H—0) Kaposi — Kese R., Orosz I,, kapus mellett a hálóba lőtt: Jobbágyi, 300 néző, v.: Kese P. — Kakuk, Póti, Ko- Jó: Gulyka, Lisztóczki, Bodor, Hart. Szőnyi SE: Gilián — vács. Edző: Tóth P. István. A ill.: Grózer. Torma. Sági J. Szrena, Szabó T., Molnár L.— 21. percben Kese P. tört ki Vörös Csillag HSE— Gyetván, Csorba J. — Oláh J., a védők közül, s a kifutó ka. Egyházasgergc 5—1 (4—1) Varga, Kovács A., Kocsis (Ko. pus mellett a vendégeknek Rétság, 100 néző, v.: Lőcse. vacs A.), Sándor L. (Molnár szerzett vezetést. Az 50. perc- Vörös Csillag HSE: Balogh — S.). Edző: Csorba Tibor. Ha­ben kezezésért megítélt 11-es- Szaszovszki Cs„ Parádi, Varga zár: Gyurkó — Tátrai, Tolnai bői Treso kiegyenlített. A 80. — Menczel, Szádoczki — Ka- K-. Pigniczer, Telegdi S. (Pal- percben egy jobb oldali szög- rácsonyi, Rédecsy, Salgai, Tas- man) — Czecze, Geese T. letrúgás után Jusztin fejesből nádi, Szabó. Edző: Győri Fe. (Bozsik), Kovács — Tőzsér, szerezte a győztes gólt. A ven- renc. E.-gerge: Miklós L. — Tolnai F.. Krias. Edző: Simon dégek szünetig három góllal Fekete, Miklós Zs., Juhász — Ilnre- A íó iramú mérkőzésen is vezethettek volna, hiszen Szántó, Gecse A. — Gordos T., mindkét csapat sok gólhelyze- kétszer találták el a kapufát. Gordos O., László Z„ Simon tét hibázott. A vendégek ér- A hazaiak szünet után fölény- L., Pál. Edző: László László, vény télén gólt: lőttek, s jó Vé­ben játszva, jobb helyzet. A jó formába lendült, gólratö. dekezéssel döntetlent érdemel, kihasználással nyertek. Jó: rően játszó hazai együttes tek volna. Góllövő: Kocsis K. Treso. Molnár, Kalmár, Pénzes, ilyen arányban is megérde- Tőzsér (öngól), ill.: Kri26. Jó: Jusztin, ill.: Hornyák, Czíko- melten nyert. Góllövő: Men. Gyetván, Kocsis, Gilián, Szre- ra, Kaposi, Kese R. czel, Rédecsy (2—2), Szabó I., na> iU-: Krizs. Tolnai K„ Pál Balassi Bálint HSE— ül-: Pál (li-esből). Jó: Sza- man Szurdokpüspöki 3—1 (1—0) szovszki Cs„ Menczel, Kaná­Szurdokpüspöki, 300 néző, csonyi, Rédecsy, Szabó I., ill.: V.: Dóra. Balassi B. HSE: Bri. Pál. nyiczki — Bánáti, Varga, Nagy St. Bányagép— — Szajbert, Németh — Si- Karancs'apujtő 3—2 (2—0) mon (Csonka), Koczka (Anik), Salgótarján, Szánasi út, 200 Holecz, Zábrádi, Pincze. Ed. néző, v.. Kardos. St. Bánya. 9 M..n0Vák 27 ío 5 12 33- 31 23 ző: Nagy J. László. Sz.-püs- Sép: Hegedűs — Bessenyei, 10. 2. sz. Volán 27 9 6 12 34- 45 24 pöki: Kerek _ Kosik T Ta- Tóth, Mosó, Rapi — Takács, U- B- B- hse 27 9 e 12 41- 63 24 m ás T, Hepp f\ — Ka Jah Kovács - Horváth, Longaueí £ *;«0 ?! ! I » í>5 3 Fodor — Hajnal, Pusztai, Por- (Blaskó), Romhányi, Veszelka. 14. Kazár koláb (Hepp Gy.). Erdélvi Edző: Benke János. K.-lapuj. is. st Bánya. 27 7 6 14 Kosik S. (Tajti). Edző: Szűcs tő: Molnár (Hives) — Földi, J*; .st lomos. 27 * 6 17 CT-1« “ Sándor. A többet támadó ven. Telek Gy., Novak — Juhász is, Sz.-püsoöki 27 4 4 19 29- 82 12 labdarúgás — Hegyei bajnokság A bajnokság állása 1. N.-bátony 27 24 2 1 127- 13 J0 2. St. síküveg 27 22 4 1 107- 23 48 3. Romhány 27 14 7 6 63- 31 35 4. Szőnyi SE 27 15 3 9 65- 40 33 5. Pásztó 27 13 6 8 46- 37 32 6. Szécsény 27 12 8 7 36- 33 32 7. V. CS. SE 27 13 4 10 54- 32 30 8. St. ötvözet. 27 10 6 11 43- 43 26 27 8 6 13 45- 66 22 27 7 7 13 34- 48 21 36- 80 20 dégcsapat helyzetei alapján L., Zsidai megérdemelten nyert. A 28. percben Zábrádi kapásgólt lőtt. A 64. percben Pincze egyéni játékból növelte az előnyt, négy perc múlva Erdélyi szé­pített. A 86. percben tömörü- lésből Pincze állította be a végeredményt. Jó: Bánáti, V^rga, Zábrádi, Pincze, ill.: Tamás T„ Karsai. Erdélyi. 2. sz. Volán— Mátranovák 2—1 (0—0) Mátranóvák. 300 néző. v. Csáki. 2. sz. Volán: Mojzes — Földi, Tőre, Szolnoki, Ludá- nyi — Póczos. Kökény, Do­monkos — Szomora, Bogár, Herczegh (Püsnik). Edző: Balga Károly. Mátranovák: Miskei — Lakatos B„ Kotro- ezó, Tóth, Simon — Mészáros, Moravcsik — Farkas, Bakos, Nagy L., Czene (Kovács). Ed­ző: Szoó Miklós. Mindkét já­tékrészben a hazaiak játszot­tak fölényben, s tucatnyi helyzetet hibáztak el. A Vo­lán rajtaütésszerű támadásai­ból eredményesebb volt. A 47. percben Póczos fejesgóllal szerzett vezetést. Tíz perc múl­va Moravcsik közelről egyen­lített. A 63. percben Bogár tört előre, s három csel után a kapus mellett lőtt a háló­ba. Jó: Póczos, Bogár, Tőre, ill.: Lakatos B., Mészáros, Si­mon. Pásztó—Bárna 2—1 (2—1) (a 71. percben félbeszakadt) Bárna, 200 néző, v.: Ágos­ton. Pásztó: Kodák — Tarcsá- nyi, Németh, Nagy, Racskó — Veres, Fösvény, Antal — Szar­vas, Alapi, Varga Gy. Edző: Horváth, Romhá- összeállította: Andó Miklós Csehszlovákia—Magyarország barátságos labdarúgó-mérkőzés Kassán Ma délután A ma délután Kassán repeltem. Már ekkor elha- megrendezésre kerülő Cseh- tároztam, ha végleg szögre Szlovákia—Magyarország akasztom a stoplis cipőmet, barátságos válogatott labda- játékvezető leszek. 1959-ben rúgó-mérkőzést lengyel já- vizsgáztam és 1970 óta ve- tékvezetői hármas irányítja, zetem országom I. ligabeli A vezető bíró a nemzetközi mérkőzéseit. A FIFA-keret- porondon kevésbé ismert nek 1977-ben lettem a tag- Jerzy Kacprzak lesz, aki így ja. Részt vettem az 1977-ben emlékezett — tudósítónknak Szolnokon rendezett IBV-n, — a pályafutásáról: melyen a Magyarország— — 1933-ban születtem Bulgária (3—0) mérkőzést Lódzban. Már gyermekéve- vezettem. Heti rendszeres in- imben magával ragadott és tenzív edzésekkel készülök azóta is hatalmában tart a fizikailag a mérkőzésekre, labdarúgás varázsa. Játékos- Anyanyelvemen kívül oro- ként különböző, alacsonyabb szül és németül beszélek, osztályú csapatokban sze- Civilben pedagógus vagyok. Középiskolások futó cia?c!bajnoksága Csúnya, esős időben rendez­ték meg Salgótarjánban a fia­talok futóversenyét. Megyei döntőre gyűltek össze Salgó­tarján Bolyai Gimn., Madách Gimn. és Szakközépiskola, Stromfeld Szakközépiskola, 211. sz. Ipari Szakmunkáskép­ző, a nagybátony! szakmun­kásképzősök, a balassagyarma­ti Szántó K. J. Szakközépis­kola és Kisterenye gimnáziu­mának tanulói. Küzdelmes, fárasztó versenyben az alábbi eredmények születtek. 100 m, leányok: Lőrincz K. 13,6, Ka- zinczi Zsuzsa 14,2 (mindkettő Bolyai). 200 m,: Kóczián Edit 31,0 (211. ISZI), Káliói Mária 30,9 (Szántó), 400 m: Kiss Edit 72.4 (211. ISZI), Nagy Ildikó 67.4 (Madách). 800 m: Czu- dar Judit 2:53,8 (211. ISZI), Baksa Szerén 2:41,2 (Szántó). 4x100 m: Bolyai 57,0, 4x400 m: Szántó 4:52,2. A leányok pontversenyét a balassagyar­mati Szárító Szakközépiskola nyerte 63 ponttal, az 58 pon. tot elért bolyaisokkal szemben. Fiúk, 100 m: Závorszki Pé­ter 12,8 (Bolyai), Mede István 13.4 (211. ISZI). 200 m: Tóth Dezső 24,6, (211. ISZI), Gya- logh Csaba 26,4 (Madách). 400 m: Kun Sándor 58,8 (209. ISZI), Tupa Sándor 59,7 (211. ISZI), 800 m: Koczka Róbert (211. ISZI) 2:24,8. 1500 m: Moczok Kálmán (211. ISZI), 4:50,3, Schreng Csaba (Bolyai) 5:03,8. 3000 m: Tóth Ferenc (209. ISZI) 10:53,2, 4x100 m: 211. ISZI 49,9. 4x400 m: (211. ISZI) 4:02,7. A fiúk pontver­senyét a 211. sz. Ipari Szak­munkásképző Intézet nyerte 84 ponttal a 60 pontot elért Madáchcsal szemben. Sportnap Benczúrfalván Harmadik alkalommal ke- zet csapata biztosan nyerte rúlt sor a már hagyományos meg a találkozót. Tanácsköztársaság Kupa kis- pályás sorozat A végeredmény: 1. Terüle- labdarúgó-mérkőzés- ti KISZ, Szécsény 7. 2. Ifjú- megrendezésére sági Ház. Szécsény 5, 3. Benczúrfalván. Az időjárás Benczúr. Gy. KISZ, B..falva miatt elhalasztott kupanap 4. 4. KlSZ-alapszerv. P.­legutóbb sem résztvevőknek. kedvezett a puszta 4, 5. Szakközépisk., Szécsény 0 pont, a u-,i ... . . A legeredményesebb me­A hideg, csípős szélben így zönV4álét,K Csábi Gvö..„v is vidám hangulatban foly. nTtón sLcsént ’ A leaiöbb tak a mérkőzések. Sajnál«­mezőnyjátékos Bárány* Béla csak a helyi csapat indult. a ItáuX AA««.91A ... kapus Bodnar Pal (Szécsény KISZ). A nők mezőnyében ellenfél ‘Ä“ tobb nélkül: 1. BenczúrfalvaKISZ. tos, hogy a nők mezőnyében nézőt is kicsalogatott a pá­lyára A végia egyenletes A taJálkotó befejezése után ' r “ • vidám hangulatú beszélgetős teljesítményt nyújtó nyi területi KlSZ-alapszerve­és mókázás következett. — szabó — Munkaértekezletet tartott a n » ■ j adására és a kiállítás megnyi­minap Salgótarjánban az IVOVIQGII tására kedden délután került MTSH a járási-városi testne- sor a fővárosban, a városlige­velési és sportszakigazgatási gattak meg a sportközi KISZ- május 4-én (vasárnap) 12 órá- ti műjégpálya kiállítótermé- szervek vezetői, valamint mun- alapszervezetek munkájáról és tói az OTSH budapesti szék- ben. A kiállításon bemutatják katársai számára. Megvitatták az i980/81-es szakemberképző- házában sajtótájékoztatót tart a képzőművészeti, iparművé­SÄ SEÄÄ S1 “■'% OT&’Ä.4“am““r' “ s“li Mó-é! lását, az Edzett ifjúságért moz- A magyar labdarúgás egyes '* zók díjnyertes alkotásait. A galommal kapcsolatos további kérdéseinek rendezése kap- Az Ezüstgerely 1978/79 mű- kiállítás május 11-ig naponta feladatokat, tájékoztatót hall- Csán hozott állásfoglalásról vészeti pályázat díjainak át- 10-tő'l 18 óráig tekinthető meg. Ruszev: az olimpiára 150 kilós szakítást és 200 kilós lökést tervez ÖväßfnÄV '1 r- “■ •• • íl ' Íjw.ó3í >*• -mí .. .. Boskovics Jenő, az MTI ki- csak meg sem erőltette ma- küldött munkatársa jelenti: gát — mondotta Orvos And- „, .... . . rás, a magyar válogatott ve­Kónnyűsulyban annak rend- zet6 edzője _ Ha „ük8égee, je es módja szerint Jankó Ru- szakít 150-et, lök 195-öt. Ugv szev mind a három Európa- iehet jellemezni, hogy mint bajnoki aranyérem tulajdono- egy gép, be van programozva, sa. Az első versenyző a 39. zökkenőmentesen hozza azt, EB-n. aki szakításban, lökés- amjt éppen akar. Kíváncsi va- ben és összetettben is a leg- gyök, mit akar Moszkvában, jobbnak bizonyult. Abban pe- ... dig messze kiemelkedik a ran- Erre 's va'asz érkezett késő gos mezőnyből, hogy világcsú- es':e a verseny után, a Ru- csokat is túlszárnyalt, hármat, szevvel folytatott beszélgetés- pontosán annyit, mint ameny- ben: nyiről a verseny előtt beszélt. — Az olimpiára nagyon ké- Űgy is lehet mondani, azt esi- szülök — mondotta Ruszev. nál a porondon és a nagy sú- — Álmom volt kezdettől az lyokkal, amit akar. olimpiai bajnoki cím. a nagy — Az egészben az a fan- álom megvalósulásához ki- tasztikus, hogy Ruszev még magasló eredményt szeretnék elérni. Szakításban 150-et, lö­késben 200-at, vagyis 12.5 ki­lóval többet a mostani össze­tett világcsúcsomnál. Ruszevről annyit, hogy 1958. június 12-én született, 165 centi magas. Sumenben él. Sportinstruktor, levelezőn az első évet járja a testnevelési főiskolán. Labdarúgónak in­dult, onnan pártolt át az erős emberekhez. Első világcsúcsát 1978. július 18-án állította fel. Áz Inturiszt várja az olimpia vendégeit üzemanyagtöltő Szőj ka Ferenc. Bárna: Rátóti hálózata is. Az olimpiai játékok iránti foglalják Moszkva—Lenini érdeklődés igen nagy. Debar- grád—Uljanovszk és Susensz­mennyire is érdekelje a ven- kője, Lenin tevékenységével dégeket az olimpia, természe- kapcsolatos színhelyeinek és A fennállásának 50. évfor- Moszkvában a turistákat az olimpiai játékok napjai- tesen az országgal, a szovjet múzeumainak meglátogata­dulóját ünneplő Inturisztra szállodákban és új, korsze- ban a turisták kényelméről emberek életével is meg akar- sát. Ellátogatnak a tallinni idén megtisztelő és komoly rű diákotthonokban helyezik 150 ezren gondoskodnak. Több nak ismerkedni. Sokak szá- evezősversenyek színhelyére, feladat hárul: fogadnia kell el. A főváros szállodai férő- mint 7 ezer szakács végez 10 mára az olimpiai játékok részt vesznek a Leningrádban, a moszkvai olimpia 300 ezer hely-kapacitása 50 százalék- oktatási intézményben külön- csupán a kiinduló állomást Kijevben és Minszikben tar­külföldi vendégét, gondoskod- kai növekszik és eléri a 75 leges tanfolyamot, az olimpiai jelentik egy Szovjetunióban tandó labdarúgó-selejtező­ni elhelyezéséről és szabad ezer főt. Legnagyobb népsze- versenyzőik ellátásáról pedig a tett utazáshoz. Éppen ezért kön, 16 autósútvonalat dol­idejének eltöltéséről. Az rűségnek a történelmi emlék- moszkvai meste:\szakacsok már most közel 60 különleges, goztak ki, melyek hossza olimpia szervező bizottsága mű Nációnál és Metropol, a gondoskodnak, akiknek egy olimpiai turistaútvonalat meghaladja a 12 ezer kilomé­az olimpia belépőjegyeinek a sokemeletes Ukrajna és Le- része hosszabb időt töltött dolgoznak ki. Ezek figyelem- tért, időtartamuk 10—12 na­külföldi vendégek számára ningradszkaja, valamint a külföldön. hogy alaposan be veszik a vendégek érdek- pos. A vendégek hajókírán'­történő elosztására is az In- Rosszija, az új szállodai megismerkedjék az illető or- lődését és lehetővé teszik, dulást tehetnek a Volgán, turisztot jelölte ki. komplexumok közül pedig a szágok nemzeti konyhájának hogy eljussanak Közép-Ázsia, Donon és a Dnyeperen. 10 ezer fős Izmajlovo, a 4 sajátosságaival. Kazahsztán, a Kaukázuson Az 5;8 millió belépőjegyből ezer fős Szevasztopol és a A Moszkvában meglevő 0Q0 túli terület, Szibéria, a Balti- 1,7 milliót a külföldi vendé­3600 fős első osztályú Koz- éttermen és eszpresszón kívül tenger melléke és a Távol- geknek tartanak fenn. A je­Ez már a határokon kéz- mosz szállók örvendenek. Az újabb 60 ezer éttermi férő- Kelet városaiba, valamint gyeket a Nemzetközi Olim­dődik. A vámvizsgálat forma- Inturiszt a többi olimpiai vá- helyet létesítettek. Minden Vlagyimir, Szuzdal és Jarosz- piai Bizottság ajánlásainak ságainak minél gyorsabb el- rosban hat új szállodát nyit. egyes étteremnek és esz- lav ősi orosz városokba. megfelelően osztják szét: az intézése érdekében az „olim- A szállodák, az éttermek és presszónak „saját arculata” A Szovjetunió vendégeit olimpián részt vevő játékosok, piai útvonalakon” új szolgó- eszpresszók mennyiségének lesz, melyen most dolgoznak mindig nagyon érdekli Lenin az adott ország lakossága szá­lati helyiségeket építettek, növekedésével, a vendéglátó- a szovjet, a szocialista or- élete és tevékenysége. A ju- mától, turizmusának szintjé­Bővült az útvonalakon talál- iparban dolgozók száma ako- szágbeli és a finn formater- bileumi útvonalak magukban tői függően, ható moteleit, kempingek, rábbiaknak a kétszeresére ve^ők. __________________________________________________ Hogyan szervezik meg vendégek fogadását? állomások emelkedik. Milyen programok közül Előzetes számítások szerint válogathatnak a turisták?. NÖGRAD - 1980. április 30., szerda