Nógrád. 1980. április (36. évfolyam. 77-100. szám)

1980-04-15 / 87. szám

Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB II. Keleti csoport 29. fordulójának ered­ményei: Dedreceni Kinizsi— Szolnoki MÁV MTE 1—1 (0—0). Balassagyarmat—Ózd 2—3 (2—0), Asztalos SE—Hód­mezővásárhely 0—0. Olefin SC — Eger SE 0—1 (0—1). Deb­receni Universitas—MVSC 1—1 (1—0), Kazincbarcika— Papp J. SE 2—0 (1—0) Szabó L. SE—Gyöngyös 1—0 (1—0), Gyula—Békéscsabai TASK 1—0 (1—0), Orosháza—Nyír­egyháza 2—1 (2—1), Lehel SC —Szarvas 0—0. A bajnokság állása t. Nylregyh. 29 18 7 4 63-24 43 2. Hódm. MSE 29 11 11 7 31-18 33 3. Eger 29 11 11 7 39-33 33 4. Szolnok 29 13 6 10 47-33 32 5. K.-barcika 29 12 7 10 49-38 31 6. Szabó L. SE 29 11 8 10 36-30 30 7. Debr. Univ. 8. Gyöngyös 9. Gyula 10. Lehel SC 11. Szarvas 12. Ózd 13. BTASK 14. MVSC 15. Orosháza 16. Olefin SC 17. B.-gyarmat 18. Asztalos SE 19. Papp J. SE 20. Debrec. K. 29 11 8 10 35-35 30 29 11 8 10 32-40 30 29 12 5 12 39-39 29 29 8 13 8 29-32 29 29 10 8 11 31-32 28 29 9 10 10 42-50 28 29 10 7 12 27-31 27 29 9 9 11 4(1-45 27 29 8 10 11 34-39 26 29 10 6 13 29-36 26 29 10 8 13 28-39 26 29 10 5 14 38-47 25 29 9 6 14 36-49 24 29 8 7 14 34-49 23 Olimpiai selejtező labdarú­gó.mérkőzésen: Csehszlovákra —Magyarország 3—2 (1—0), Prága, 45 ezer néző, v.: Rengg- li (svájci). Gólszerző: Janec- ka (18. perc), Vizek (48. perc), Komjáti (52. perc), Licka (77. perc), Tatár (11-esből, 83. perc). Ezzel a győzelemmel Csehszlovákia csapata beke­rült a nyári olimpia 16-os döntőjébe, míg a magyarok számára ismét csak a .tanulsá­gok leszűrése maradt hátra. Á totó 15. heti eredményei 1. Csehszl.—Magyarorsz. 3—2 1 2. Avelino—Ascoli 2—2 X 3. Milan—Bologna 4—0 1 4. Perugia—Inter. 0—0 X 5. Pescara—Catanzáro 1—1 X 6. Roma—Juventus 1—3 2 7. Torino—Napoli 8. Udinese—Lazio törölve 1—1 X 9. Atalanta--Genoa 2—0 1 io. Lecce—Spal 2—0 1 11. Monza—Como 3—3 X 12. PISa—Brescia 1-0 1 13. Sampdoria—Veronp 2—0 1 14. Cesena—Taranto 0—0 X +1 15. Lanerossi—Palermo 1—0 1 Labdarúgó NB //. Sporthírek rsTŐgos vfvé-víd4ltbajnokság * A megyei sportbizottság hétfőn délután ülésezett Salgótarjánban. Tájékoztató hangzott el a Nóg- rád megyei munkahelyi olimpia bevezetéséről, valamint a megye testnevelésének és sportjának el­múlt év végi helyzetéről. Sajtótájékoztatót rendeznek csü­törtökön a fővárosban. A Cse­pel SC és a Ganz-MÁVAG tö­megsporthelyzetét ismertetik. szó lesz a súlyemelő EB és' a Tungsram Kupa vízilabdátoma előkészületeiről. * Húsvéti tojást kereső tájfutó- versenyt rendezett a közelmúlt­ban Somlyóbánya környékén a Pásztói SE KISZ-alapszervezete. Az ellenőrző állomások igazolá­sául hlmes tojások szolgáltak. A fiú-leány párosításban Induló versenyzőknek egy óra idejük volt ahhoz, hogy a több mint négy négyzetkilométeres területen elhelyezett 23 tojás' közül minél többet megtaláljanak. Végered­ményben az STC versenyzőpá­rosa, a Hodur házaspár győzött 47.37 mp-es Idővel. 2. Jakubo- vics László—Molnár Erzsébet (STC) 56.45, 3. Marczis István— Bakos Mária (STC) 59,54 mp-es idővel. Örvendetes Somogyi Éva (STC) kitűnő szereplése Jelenet a párbajtőrdöntőrfl. 2—0-ról fordított az ózdi csapat Old—Balassagyarmat 3—2 (0—2) Balassagyarmat, 2000 néző, v.: Lauber. Ózd: Fekete — Szi­lágyi, Sipos, Madarász, Kony­ha (Csuhány a 42. percben) — Fükő II., Szekula, (Fodor a 85. percben), Ligeti — Utassy, Bakos, Bocskai II. Edző: Pal- lagi Róbert. Balassagyarmat: Balázs — Pribeli, Robb, Laj- kó, Jelen — Homyák, Ko­vács J., (Erdélyi a 60. perc­ben), Szűcs, (Hugyecz a 60. percben) — Kovács I., Lucska, Szedláik. Edző: Dávid’ Róbert. Az első esemény Pribeli ka­páslövése volt, mely alig ke­rülte el az ózdi kaput. Két perc múlva Bocskai emelte a labdát Balázs kapuja fölé. A 14. percben Saedlók lövésszerű beadását Fekete vetődve ütöt­te szögletre. A 19. percben két szöglet után a menteni aka­ró Ligeti saját kapujába fejelt. 0—1 (öngól). A 24. percben Kovács a félpályáról indult, végigvezette a labdát a jobb oldalon, de beadása után Szed- lák a lövés pillanatában el­esett és a kapus hárított. A másik oldalon Pribeli mentett szögletre, majd az ózdi kapu­nál Madarász kis híján öngólt fejelt A 36. percben ismét Ko­vács futott a kapu felé és a Lucskával _ történt adogatás után a jobb alsó sarokba ta­lált. 0—2. Még egy helyzet adódott a hazaiaknak, de Lucska a kritikus pillanatban elcsúszott, és a labda Szilágyi­ról szögletre vágódott. Szünet után változott a já­ték képe. A vendégek azonnal támadólag léptek fel, és több veszélyes támadást vezettek. Fükő fejesét Balázs hárította, de az 50. percben a hátráló védők késlekedtek a beavat­kozással és a csatár 14 mé­terről a hálóba talált. 1—2. Az 55. percben Lucska lövését ütötte ki Fekete, majd Robb kapu fölé küldte a labdát. A 64. percben egyenlítési alkal­ma volt az ózdiaknak, Bocskai kapáslövése alig kerülte el Ba­lázs kapuját. A 70. percben Saedilák beadását a kapus a mezőnybe ütötte, majd egy perc múlva egy ismételt vé­désnél á labdát kfejtéíté', és azt Kovács kis híján a hálóba kotorta. A 75. percben sza­badrúgáshoz jutottak a ven­dégek. A kapu felé ívelt lab­dára Csuhány rajtolt jól és Balázs mellett a kapu közepé­be lőtt. 2—2. Három perc múlva a hazai védők hibáztak, Madarász kihasználva a meg­torpanást, megszerezte Csapa­tának a győztes gólt is. 3—2. Mindkét részről volt még egy- egy gólszerzési alkalom, de végül Bakos és Lucska is el- ügyeüenkedte a helyzetet. Az első 45 perc után még talán a vendégcsapat sem bí­zott abban, hogy képes lesz megfordítani a találkozó sor­sát. A Bgy. SE viszont szol­gáltatta ezt a meglepetést és „sikerült” a nyelésre álló ta­lálkozót elveszítenie. Óriási „luxus” ez egy kiesés ' ellen küzdő csapattól. Az utóbbi he­tek bizonyították, nemcsak a támadók állnak hadilábon a helyzetkihasználással, hanem a védők sem adják 3—4 kapott gólnál alabb. Kevés ma az az NB II-ben, hogy helyzeteket ■teremtünk, esetleg küzdünk a pályán, de tudomásul kell ven­ni, hogy lőtt gólok nélkül nincs pont. Ha viszont csak erre ké­pes a csapat, akkor igazolódik a borúlátó — vagy talán józan meglátású — szurkotok véle­ménye: a csapat búcsút kell, hogy mondjon az NB II-nek. A Bgy. SE-n áll, hogy rácá­foljon erre. — reiter — Tájfutás Országos hosszú távú egyéni bajnokság Almásfüzitő—Tomyópuszta tér- A versenyzőknek a hosszú pálya ségében került sor a napokban a mellett meg kellett küzdeniük a III. maratoni országos egyéni táj- több mint ezer méteres szintkü- futóbajnokság küzdelmeire. A kö- lönbséggel is. A betegségéből fel- zel 100 fős mezőnyben Nógrád épült Honfi Gábor kis szerencse- megyét Honfi (STC) és Zentai vei maradt le a hatodik helyről (Pásztó) képviselte. A hosszúra (ugyanis hetedik lett), míg a tv nyújtott pályán, melynek hossza telesportadásában szerepelt Zen­meghaladta a 30 kilométert, Kele- tai József (Pásztó) a 14. helyen men (PVSK) fölényesen győzött, végzett. SAKK Hegyei ifjúsági és serdülőbajnokság Salgótarjánban X Nőgrád megyei Sakkszö­vetség rendezésében a hét végén kétnapos, izgalmakban bővelkedő küzdelem során mérték össze tudásukat Sal­gótarjánban, a megye legjobb ifjúsági és serdülősakkozói. Petre Zsuzsanna (Nagybátony) a serdülő leányok között má­sodik lett. Fejtörés közben a leányok. Nyolc iskolából, illetve három nóczki Sándor (STC), 3. Tó­sportkörből összesen 31 fiú és dór Attila (Nagybátonyi Bá- lO leány küzdött egymássala nyász). Fiú serdülők: 1. Ist- megyei bajnoki címért. A fiúk vanovszki Kálmán (STC), 2. tízfordulós svájci rendszer- Kelemen Attila (Nagylóc), ben, a leányok körmérkőzé- 3—4. Simkó Jenő (St. Rá- ses formában mérték össze kóczi) és Simon Attila (STC). tudásukat. A megye ifjúsági sakkozóit Eredmények: Leány ifjúsá- Fancsik Zsuzsa, Falicsek Ka- giak: 1. Fancsik Zsuzsa (St. talin, Hoffmann Pál és Kle- . Bolyai), ' 2. Falicsek Katalin nóczki Sándor, a serdülőket (Nagybátonyi Bányász), 3. pedig Balázs Szilvia és totva- Gombos Éva (St. Bolyai). Le- novszki Kálmán képviselheti ány serdülők: 1. Balázs Szil- az országos ifjúsági, illetve vja (St. Bolyai), 2. Petre Zsu- serdülő egyéni bajnokságon, zsanna (Nagybátonyi Bá- melyre várhatólag júniusban nyász), 3. Túrái Márta (St. Budapesten kerül sori* Bolyai). * . órától bonyolítják le az utol­só forduló , mérkőzéseit Sal­gótarjánban, a városi sport- csarnokban. Az elsőség kér­dése a Frihk—Ponyi és a dr. Rózsa—(Tóth L. találkozón dől el. Fiú ifjúságiak: 1. Hoff- A megye férfi egyéni sakk- Patai József (Nagybátony) el­marni Pál (STC), .2. Kle- bajnokságon ma délután 16.30 mélkedik. Vertich Tamás, az STC sok csatát megjárt versenysője, mint vezető, bíró középen. Nylrő János, az STC fiatal versenyzője támadásra lendül. (Herbst Rudolf felvételei) Meglepően és érthetetlenül döntőkbe. Somogyi Pállal gyér érdeklődést tükrözött a holtversenyben került az első vidéki egyesületek részéről az helyire. Pált a selejtezők so- országos vívó-vidékbajnok- rán megverte. A bajnoki cí- ság. A salgótarjáni sportcsar- mért újra vívtak. Itt alulma- noK pástjaira a hét végén a radt. így ezüstérmes lett. körzeti bajnokságokon jogot Eredmények. Női tőr. Baj­nyert 144 vívó közül csupán nők: Pál Éva (Szombathelyi 18 egyesület 90 versenyzője Haladás, edző: Komatits Jó­lépett. Rontott a verseny szín- . zsef) 7 gy., 2. Somogyi (STC) vonalán a terminusváltozás 7 gy., 3. Bártfai (Szombathe- miatt Budapesten megrende- lyi Haladás) 4 gy„ 4. Varga zett válogató jellegű férfi- (DMVSC) 4 gy., 5. Binczédi tőr tájékoztató verseny. A (Szegedi Dózsa) 4 gy.. 6. Bal- legjobb vidéki tőrözők az STC la (Sz. MÁV MTE) 4 győze­legjobbjával, Pál Gáborral lem. együtt azon vették részt. A Párbajtőr. Bajnok: Sápi bajnokság legszínvonalasabb Zoltán (Pécsi Universitas), küzdelmeit a női tőrözők vív- edző: Gál Csaba (6 gy. 2. ták. Hidasi József, a verseny- Szentirmai (Pécsi Universitas), bíróság elnöke szerint sem- 6, 3. Bancik (Szolnoki MÁV mivel sem magyarázható a MTE) 6, 4. Szabados (Székes­vidéki egyesületek hozzáállá- fehérvári Volán) 4, 5. Villá­sa, saját bajnokságukhoz. A nyi (Pécsi Universitas) 4, 6. férfitőrözők érthető okokból Maletics (Pécsi Universitas) 4 legjobbjaik nélkül csupán győzelem, alacsonyabb szintű küzdel- Tőr: Bajnok: László Dezső mekben döntötték el a helye- (Bakony Vegyész, edző: Im- zéseket. A kardozók teljesít- rech László) 7, 2. Komondí ménye II—III. osztályú szín- (Bakony Vegyész) 6, 3. Jan- vonalon mozgott. A négy el- dás (Székesfehérvári Ikarus) sőosztályú kardvívóval ren- 5, 4. Arkovics (Bakony Ve- delkező Szombathelyi Hala- gyész) 4, 5. Nyalka (Ózd) 4, dás és az egriek távolmana- 6. Bedi (Zalaegerszegi Dózsa) dása érthetetlen. 3 győzelem. A kitűnően megrendezett Kard. Bajnok: Torday Kál- versenyen a nemzetközi szin- mán (Ózd, edző: Szinyéry ten működő versenybíróság György) 6, 2. Nagy (Dunaúj- és Tóth Zoltán, a Nógrád me- város) 6, 3.' Decsy (Ózd) 5, 4.’ gyei Vívó Szövetség elnöke Szentiványi (HÓDIKÖT) 5, 5.' fáradhatatlan szervezéssel, a Poőr (Ózd) 5, 6. Varga (Szol­hibátlan rendezésért dicsére- nők) 4 győzelem, tét érdemel. A Vidék Kupát a Bakony A nógrádi versenyzők kö- Vegyész csapata nyerte 27 ziil csupán Somogyi Éva ponttal. 2. Pécs 15, 3. Ózd 15 (STC) szereplése emelkedett pont. ki. A többiek nem jutottak a — mátyus NŐGRÁD - 1980. április 15, kedd I