Nógrád. 1980. március (36. évfolyam. 51-76. szám)

1980-03-05 / 54. szám

Hegyei bajnokság Vendégcsapatok sikeres fordulója A vendégként szereplő csa­patok nagy sikerével zárult a megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 2. fordulója. Öt együt­tes győzött idegenben. Az St. Síküveggyár—Vörös Csillag HSE összecsapást a két együttes beleegyezésével már­cius 12-re halasztotta a szö­vetség. A csonka fordulóban 20—12-es gólkülönbséggel ti­zenegy pontot szereztek a ven­dégcsapatok. Igen sok. nyolc sárga lapos figyelmeztetés tör­tént s előfordult több kisebb sérülés is a csúszós pályákon. A következő játékosok kaptak sárga lapos figyelmeztetést: Gecse András (E.-gerge), Ve­res Géza (Pásztó), Zsidai Ist­ván, Telek Gyula (K._lapujtő), Fodor Aladár (Szurdopüspöki), Lakatos Balázs (Mátranovák). Römer Ernő és Zvara László (St. Ötvözetgyár). Pásztó—Egyházasgcrge 3—0 (3-0) Pásztó, 300 néző, v.: Szabó Mihály. Pásztó: Kodák —Tar- csányi, Németh, Horváth, Nagy S. — Veres, Antal — Szarvas, Szeles, Varga T. (Pusztai), Bedő I. Edző:Szoj- ka Ferenc. E.-gerge: Miklós — Gecse A., Szántó Z., Juhász L. — Tóth I., Gordos O. — Fekete. Pál. László Gv.. Si­mon I., Simon L. (Gordos T.). Edző: László László. A végig többet támadó hazaiak máraz I. félidőben bebiztosították győzelmüket. A vendégek ha­dilábon álltak a gólhelyzetek kihasználásával. Góllövők: Szarvas, Szeles, Bedő. Jó: Kodák. Antal. Varga. Bedő, 111.: Miklós, Szántó Z., Tóth I. Karancslapujtő—2. sz. Volán 4—1 (1—0) Salgótarján, Munkás út, 200 néző, v.: Mezei (Heves me­gyei). K.-lapujtő: Molnár I, Földi, Juhász M„ Telek S., Te­lek Gy. — Juhász L., Gáspár — Horváth, Romhányi (Lacz- kó G.), Simon A., Zsidai. Ed- aő: Lantos Ede. 2. sz. Volán: Kademszki — Gál, Szomora, Ludányi — Póczos. BöcsI, Bo­gár — Herczegh, Kökény, Ko­vács V., Pusnik. Edző: Balga Károly. A csúszós, vizes pá­lyán az 5. percben Zsidai egyéni játékból megszerezte a vendégek vezető gólját. Jó iramú játék után az 50. perc­ben egy szögletrúgást követő­en Bogár egyenlített. Negyed­óra múlva egy jobb oldali be­adásból Simon fejelte a háló­ba a labdát. Fölénybe került a vendégcsapat s egy szöglet­rúgás tömörüléséből Rom­hányi növelte előnyét. A 82. percben Laczkót buktatták a védők a büntetőterületen túl. s a szabadrúgásból Gáspár* a sorfal felett a jobb felső sa­rokba emelte a labdát. Jó: Molnár I.. Juhász M.. Telek Gy., Simon. Gáspár, ill.; Bo­gár, Szomora. Nagybátony—Balassi Bálint HSE 6—1 (4—1) Nagyoroszi. 300 néző, v.: Klement. Nagybátony: Palchu- ber (Reviczki) — 'Bordás, An­tal, Bertók, Nágel — Dóra (Szabó L.), Bocsi. Oláh S. — Kiss, Tóth M„ Loch. Edző: Baranyai Gyula. Balassi B.- HSE: Uleczki — Bánáti, Győ­ri T., Varga S. (Busái), Szaj- bert — Sivó .1., Németh L. (Buris), Nagy L. — Reich, Ho- lecz, Pincze L. Edző: Nagy J. László. A hazaiak a 3. percben fejesgóllal megszerezték a vezetést, a listavezető azon­ban tíz perc múlva kiegyen­lített s végig jól játszva, re­mek gólokkal. fölényesen nyertek. Góllövők: Dóra (2), Kiss, Tóth M.. Oláh S„ Loch, ill.: Reich. Jó: Bordás. An­tal, Bocsi, Kiss, ill.: Varga, Németh, Reich. Kazár—St. Somos 2—1 (0—0) Salgótarján, Somos, 200 né­ző, v.: Benkő. Kazár; Gyurkó — Tátrai, Tolnai K„ Pigniczer, Telegdi S. — Gecse, Caecze, Kovács L. — Tőzsér L., Krizs, Miklósi (Bozsik). Edző: Simon Imre. St. Somos: Vincze — Klement, Kese P., Verbovsz- ki, Czikora — Kaposi, Morva, Kovács L. — Póti, Kese R., Somoskői Z. Edző: Morva Já­nos. A hazai együttes többet kezdeményezett, érvénytelen gólt is lőtt, a jól védekező vendégek viszont huszáros'el­lentámadásokból szerencsés gólokkal nyertek. Góllövő: Miklósi, Bozsik, ill.: Kovács L. Jó: Tolnai K., Gecse, Mik­lósi, ill.: Czikora, Kovács L., Somoskői Z. A balassagyarmati kábelgyár szervezési és számítástechnikai osztálya rendszerszervezői illetve termelésszervezői munkakör betöltésére gyakorlattal rendelkező felsőfokú végzettségű szakembert keres. A fizetés megállapítása a MKM kollektív szerződése alapján történik. v A jelentkezéseket önéletrajzzal együtt a balassagyarmati kábelgyár személyzeti és oktatási osztályára várjuk. Ugyanide gépírónőt is keresünk. Természetes illat? A természet illata! Változatlan minőségben, változatlan áron és ZÖLD ALMA ILLATTAL kerülnek forgalomba a közkedvelt TOMI mosószerek TOMI Super X TOMI Sztár X TOMI Mat TOMI Brill X TOMI Príma MIND KIVÁLÓ ÁRU — MINDET ZÖLD ALMA ILLAT­TAL KÉSZÍTI A TISZAMENTI VEGYIMŰVEK Szőnyi Márton HSE—Szurdok- püspöki 3—0 (1—0) Szurdokpüspöki, 300 néző, v.: Harth. Szőnyi M. HSE: Gilián — Szrena, Kéri, Mol­nár L., Gyetván — Tóth J„ Oláh J„ Csorba J. (Nagy J.) — Kovács A., Kocsis K., Sán­dor L. (Kaszás). Edző; Csor­ba T‘bor. Sz.-püspöki: Halász — Kosik T, Hepp F., Karsai. Tamás T. — Szűcs, Porkoláb, Pusztai (Hepp Gy.) — Fodor A., Kosik S. (Tajti J.), Er­délyi. Edző: Szűcs Sándor. A két szomszédvár összecsapását ilyen arányban is megérde­melten nyerték a végig lendü­letesebben, erőteljesebben ját­szó vendégek. A hazaiak já­tékába sok hiba csúszott. Gól­lövők: Kovács A. (2), Oláh J. Jó: Szrena, Tóth J., Oláh J., Kovács A., ill.: Halász, Ko­sik S. Mátranovák—St. Ötvözetgyár I—1 (0—0) Mátranovák, 300 néző, v.: Csáki. Mátranovák: Miskei — Kotroczó, Simon, Nagy L., La­katos E. — Mészáros, Bakos — Lakatos B., Czene, Tóth L„ Farkas. Edző: Szoó Mik­lós. St, Ötvözetgyár: Földi E. — Szabó L.. Römer, Zvara, Szabó J. — Fülöp, Král, Hu- litka — Kiss, Kocsis, Luki" nich (Szekeres). Edző: Kriskó Lajos. Az első 20 percben fer­geteges hazai rohamokat tar­tóztatott fel sikerrel a vendé­gek védelme, azután kiegyen­súlyozottabb játék folyt. A 65. percben buktatásért meg­ítélt 11-esből Nagy L. megsze­rezte a novákiak vezető gól­ját. Ezután bátran támadott az ÖMTE s negyedóra múlva Fülöp gólba tartó labdáját Szabó J. lőtte a hálóba a ka­pu torkából. Jó; Simon, Kot­roczó, Nagy L„ Bakos, ill.: Földi E., Szabó J., Zvara, Fü­löp, Hulitka. St, Bányagép SK—Barna 4—0 O—0) Báma, 200 n0z8;“V.r"Bälcsa': St. Bányagép- SKr-Hegedtív — Boző, Oravecz, Blaskó, Bes­senyei — Takács — (Rapi), Kovács J., Horváth — Lon- gauer, Mosó, (Veszelka), Rom­hányi. Edző: Benke János Barna: Rátótl — Répás I.j Hadik, Adám, Medve — Sza­bó T., Gajdár. Farkas Z. — Pusuma L. (Liber), Farkas Gy.. Szabó Gy. (Dénes). Edző: Szabó István. A minden csa­patrészben lényegesen jobb teljesítményt nyújtó vendégek meglepően fölényes győzelmet arattak a mezőnyben, s főleg a kapu előtt sokat hibázó ha­zaiakkal szemben. Gőllövők: Romhányi (2), Longauer, Ve­szelka. Jő: Blaskó, Longauer, Romhányi, ill.: Hadik, Far­kas Z. Romhány—Szécsény 5—0 (3—0) Romhány, 300 néző, v.: Dó­ra. Romhány; Rottek — Hor­nos, Grózer, Szaszovszki J. — Sági L„ Torma — Zagyvái L., Kecskés, Sági J., Balázs L., Balázs I. Edző: Murányi János. Szécsény: Treso —Mes­ter, Vágner, Velkovics (Va­nya) — Kalmár, Kalos — Pénzes (Tőzsér L.), Molnár L., Kárpáti. Jusztin, Horváth S. Edző: Kovács József. A sport­szerű, jó iramú mérkőzésen a hazaiak ragadták magukhoz a játék irányítását és ötletes, formás támadásaikból köny- nyedén lőtték góljaikat. A vendégek nem találtak ellen­szert, gólhelyzeteiket rendre elhibázták. Góllövők: Balázs L. (3), Sági J., Torma. Jó: Hornos, Szaszovszki J., Sági L., Sági J., Balázs L., míg a vendégek közül senki sem említhető. Ütni a vasat Vasban! Sz. Haladás—STC mérkőzés Szombathelyen A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa legjobb nyolc csapata közé jutásért ma délután Vas megye fővá­rosában, Szombathelyen lép pályára az STC legénysége. A Haladás kemény diónak Ígér­kezik, mert az NB II. Nyuga­ti csoportjában az előkelő má­sodik helyen állnak, és szá­mukra a döntetlen is elegen­dő a továbbjutáshoz. Az STC mindenképpen győz­ni szeretne. Derűlátásra ad okot, hogy mostanában jó so­rozatban vannak. Nyertek Diósgyőrben, Szolnokon, Pé­csett — nem szeretnék. ha megtörne a kedvező sorozat. Addig ütjük a vasat Vasban, amíg meleg — mondotta ked­den Farkas Szabolcs, az STC labdarúgó-szakosztályának technikai vezetője. Az össze­állításban a szombatihoz vi­szonyítva egy változás várha­tó. Á PVSK otthonában Ju­hász kisebb sérülést szenve­dett, ezért dr. Varga László vezető edző pihenteti, hogy a Volán SC elleni szombati ta­vaszi bemutatkozáskor ismét pályára léphessen. Helyére Földi kerül a csapatba, aki korábban sérült volt. de szom­baton a tartalékok között már játszott. Az STC várható összeállítás sa: Szűcs — Babcsán, Kegye, Varga, Kovács J. — KajdiJ Fábri. Csíki, Földi — Bíró,’ Béri r dán. Űjság még, hogy a szombati Volán SC elleni tartalékbaj­noki mérkőzés — a plakátolás téves — nem a Kohász-stadi- in salakos játékterén, hanem a tóstrandi salakos pályán ke­rül megrendezésre. — R — Mezei futóbajnokságok A bajnokság állása 1. N.-bntony 19 17 1 1 100-11 35 ?. •St. Sík. IR 15 3­76—14 33 3. V. Cs. HSE Iß 11 3 4 41-30 25 4. Pásztó 19 10 4 5 34-26 24 5. Romhány 19 R fi 5 40-26 22 fi. Széc«óny 19 R 5 6 22-24 21 7. Sz. M. HSE 19 9 2 R 45-31 20 R. M.-novak 19 B 3 R 25-20 19 9. E.-perpe 19 R 2 9 36-47 1R 10. ?. sz. Volán 19 fi 5 R 24-33 17 11. Kazár 19 5 fi R 24-31 1fi 12. Rai. B.-HSE 10 6 4 9 27-49 1fi 12. K.-lamrftó 19 4 7 R 33-^7 15 14. St. ötvöz. 19 5 5 9 27-3fi 15 IS. st B.-*»ép SK 10 5 5 9 24-52 15 Ifi. i^árna 19 5 3 11 22-fifi 17 17. st. Somos 19 2 4 13 20-47 R S7-oüsnöki 19 3 2 14 21-56 R összeállította: Andó Miklós Télies, hideg időben került megrendezésre a balassagyar­mati repülőtéren az 1980. évi városi-járási mezei futóbaj­nokság. A kellemetlen, hű­vös idő erősen befolyásolta a résztvevők számát, merj; a vártnál kevesebb versenyző állt rajthoz a különböző kor­osztályokban. A gyermekcso­portos versenyzők jelentős számban indultak a verse­nyen, de a többi korosztály­ban már jóval kevesebben álltak rajthoz. A kellemetlen időben — mindezek ellenére —, remek versenyt láthatott a kis létszámú közönség. Okos versenyzéssel és futással az alábbi versenyzők emelked­tek ki a mezőnyből: Gyurko- vics Zolt, Huszár Norbert, Virág Zsolt, Torda Erzsébet, Baján Erika,* •'*■ Szalai Ágnes, Beke Jenő, Lukács Gertrud, Deák Katalin. A városi sportfelügyelőség vándorkupáját a balassagyar­mati Dózsa Általános Iskola tanulói nyerték, ők védik egy évig a kupát. A legtöbb ver­senyzővel részt vett Bajcsy* Zsilinszky Általános Iskola diákjai nyerték az egyik ser­leget, míg a járási iskolák­nak kiírt kupát az Érsekvad­kerti Általános Iskola tanulói . nyerték. Eredmények: Fiúk (1968— 69-es születésűek) 1000 m.: 1. Virág Zsolt (Dózsa isk.) 3: 47.6, 2. Tátrai Gúidó (Ifjúság úti isk.) 3:49,0, 3. Molnár Attila (Érsekvadkert) 3:53,0. (1967) 1500 m.: 1. Gyurko­vics Zsolt (Dózsa isk.) 5:44,0, 2. Huszár Norbert (Dózsa isk.) 5:50,0, 3. Kokavecz Má­tyás (Dózsa isk.) 5:56,0. (1966) 1500 m.: 1. Telek Attila (Dózsa isk.) 5:55,4, 2. Kovács Péter (Dózsa isk.) 6: 03.6, 3. őszi Attila (Érsek­vadkert) 6:06,2. 2000 m.: serdülő: 1. Kovács Gábor (ITSK) 7:28,0, 2. Mű­szer István (Bgy. SE) 7:42,0, 3. Zsingor Szilárd (ITSK 43.0. 43,0. 2000 m.: ifjúsági: 1. Petrik Sándor (ITSK) 7:15,0, 2. Pu- ruczki János (ITSK) 7:35,0, 3. Komoróczi Zsolt (BBG) 7:40,0. 2000 m. felnőtt: 1. Beke Jenő (Bgy. SE) 6:52,0, 2. Vrecza Pál (Bgy. SE) 7:43,0. Női eredmények. (1968—69- es' születésűek). 1000 m.: 1. Deák Katalin (Dózsa Ált. Isk.) 4:06,6, 2. Bognár Melin­da (Ifjúsági úti Ált. Isk.) 4: 11,5, 3. Laczka Ágnes (Rá­kóczi Ált. Isk.) 4:15,2. (1966) 1000 m.: 1. Lukács Gertrúd (Ifjúsági úti isk.) 3:46,0, 2. Sági Gabriella (Bgy. SE) 3: 52,0, 3. Murányi Mó­nika (Érsekvadkert) 4:20,0. (1967) 1000 m.: 1. Szalai Ágnes (Dózsa isk.) 3:50,0, 2. Vizier Edina (Dózsa isk.) 4:06,8, 3. Bárján Erika (Baj­csy Ált. Isk.) 4:14,5. 1500 m. serdülő: 1. Balázs Judit (Balassi Gimn.) 6:14,4, 2. Zsingor Katalin (ITSK) 6:23,8, 3. Tormási Ildikó (Szántó) 6:40,6. 1500 m. ifjúsági: 1. Torda Erzsébet (Szántó) 5:53,0, 2. Sulcz Nóra (Balassi) 6:46,0,3. Tóth Zsuzsanna (Szántó) 6:48,0. # A pásztói járási sportfel­ügyelőség az AISB segítségé­vel bonyolította le az 1980. évi járási mezei futóbajnok­ságot. Eredmények. Leány I—II. osztály (táv 400 m.): 1. Kiss Katalin (Jobbágyi) 1:32, 2. Hasznosi Tímea (Pásztó, Dó­zsa isk.) 1:32,6, 3. Endrész Gabriella (Pásztó, Dózsa isk.). III—IV. oszt. (táv 800 m.): I. Németh Marianna (Jobbá­gyi) 3:23, 2. Virág Erika (Pásztó, Dózsák isk.) 3:26, 3. Tornyos Judit (Vanyarc) 3:27. V—VI. oszt. (táv 1000 m.): l. Válent Erzsébet (Vanyarc) 4:03, 2. Molnár Andrea (Job­bágyi) 4:10, 3. PorháZ ÉVa (Vanyarc) 4:13. VII—VIII. oszt. (táv 1300 m. ): 1. Molnár Erzsébet (Hé­halom) 5:18, 2. Bércé Katal lin (Felsőtold) 5:29, 3. Orava Gabi (Felsőtold) 5:31. Fiúk, I—IL oszt. (táv 600 m.): 1. Alapi István (Pásztó, Dózsa isk.) 2:35, 2. Kiss Ti­bor (Pásztó, Dózsa isk.) 2:48,3, 3. Payer Gábor (Pásztó, Dó­zsa isk.) 2:48,4. III—IV. oszt. (táv 1000 m.): 1. Láng Péter (Jobbágyi) 3:55, 2. Tornyos Gábor (Vanyarc) 4:08, 3. Skuci Nándor (Szur­dokpüspöki) 4:09. V—VI. oszt. (táv 1600 m.): l. Hoffman Sándor (Jobbá­gyi) 5:17, 2. Lány Tamás (Jobbágyi) 6:03, 3. Glózek Zsolt (Jobbágyi) 6:10. VII—VIII. oszt. (táv 2500 m. ): 1. Tóth Tamás (Pásztói SE, Dózsa Ált. Isk.) 9:21, "2. Jancsó János (Jobbágyi) 9:22, 3. Molnár Csaba (Palotás) 9:23. Serdülő fiúk (táv 4000 m.): 1. Bacsa János (Pásztói SE) 15:32, 2. Mészáros László (Pásztói SE) 16:10, 3. Gieszin- ger Ádám (Pásztói SE) 16:34. Ifjúsági fiúk (táv 4400 m.): l. Szalai István (Pásztói SE) 15:45, 2. Nagy László 16:39. Felnőtt férfiak (táv 4800 m. ): 1. Zentai József (Pásztó) 16:24, 2. Balogh Lajos (Pász­tó) 17:12. 3. Tóth Ervin (Pásztó) 18:17. Az egyes kategóriák ver­senyeinek szünetében került sor az eredményhirdetésekre, s a győztesek plakettdíjazás­ban részesültek. Napsütéses, tiszta idő ked­vezett a Népligetben az FTC vándordíjas emlékversenyé­nek, amely egyben a mezei- futó-idény nyitását is jelezte.1 Közel félezer futó gyűlt ösz- sze és a sok indulóra való tekintettel a távot a kiírás­hoz képest egy körrel növeld ték. A sétányokon kijelölt,’ körülbelül 800 méteres kör­ben a vidéki és fővárosi ser­dülők megosztoztak a győ- ■zelmeken. Sikeresen rajtoltak az STC futóatlétái, A serdülő B korcsoportban Lantos Gábori élete ’ első nagy versenyén győzött. Máté Csaba 14 éves tanítványa a 117 fős mezőny­ben 3200 méteren 12:45,0-ás idővel elsőként futott át a célon. A karancslapujtői fia­tal atlétáról még sokat hall­hatunk, ha továbbra is ilyen szorgalommal végzi edzéseit. A serdülő A korcsoportos versenyzők ,ugyancsak 3200 métert versenyeztek a győze­lemért. Az .58 induló között igen dicséretesen szerepelt Király Zoltán, ugyanis 11:33,7 perces idejével ezüstérmet szerzett. Eredménye értékét növeli, hogy csupán egy év­vel idősebb ellenfele tudta megelőzni. Az ifjúságiak igen színvo­nalas versenyt vívtak. A 4000 méteres távon rajthoz állt valamennyi válogatott keret­tag versenyző. A salgótarjáni versenyzők igen jól bírták az iramot és az élmezőnyben vé­geztek. A sorrend: 4. Bene István 13:28,1, 5. Kadlót Zol­tán 13: 44,4, 10. Balogh Gyu­la, 12. Szabó Zoltán. Az ifjúsági leányok verse­nyén kellemes meglepetést keltett Ildzsa Katalin, aki a 2400 méteres távon a 7. he­lyen végzett. Kosárlabda NB II. Közepes színvonalon biztos győzelem STC—Kecskeméti MFSK 86—72 (47—36) Salgótarján, v.: Görgényi, Hável. STC: Juhász (47), Pal­la (10), Tót^i (10), Magyar (6), Balogh (4). Cs.: Novak (9), Szlivka. A mérkőzés a múló percek eredményei tükrében: 5. perc 9—6, 10. perc 23—18, 15. perc, 36—28. Szünet után: 5. perc 57—50, 11. 66—64, 15. perc 76—64. A vegyes védekezésben ját­szó STC taktikája bevált. A szünet utáni ■ hullámvölgye vissza-visszatérő jelenségek. Erőnléti problémákból adód­hatnak. A játék nem volt szép.' A győzelem még így sem vált (66—64-nél sem) kétségessé. Az ellenfél a helyzeteit meg­lepő dobóbiztonsággal fejezte be. Az STC, amikor megköze­lítették, rákapcsolt, s 10—14 ponttal, könnyedén előnyt szerzett. Boronyai Tamás: — Egy esetleges győzelemnél sokkal többet jelent a játékosok egy­másért érzett, önként vállalt felelőssége. — mátyus — NÓGRÁD - 1980. március 5., szerda