Nógrád. 1980. március (36. évfolyam. 51-76. szám)

1980-03-26 / 72. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Két gólzáporos győzelem Barátságos nemzetköz/ labdarúgó-márkázás STC—Jönköping Sodra találkozó Szőnyi Márton HSE—St. Sík. üveggyár 4—3 (3—1) Jobbágyi 500 néző, v.: Lő­cse. Szőnyi HSE: Gilián — Szrena, Kéri, Csorba J. (Tóth J.), Molnár — Gyetván, Oláh J. — Varga (Kovács Á.),’Ko­vács A., Kocsis, Sándor L. Edző: Csorba János. Síküveg, gyár: Rády — Kasza, Zsédely, Gulyka, Kaszanyi — Lisz- tóczki, Krivanek — Sándor, Fehérvári, Isdinszki (Radics), Bodor (Majoros). Edző; Tóth István. A nagy iramban tárna, dó hazaiak a 20, percben Ko­vács A. fejesgóljával jutottak vezetéshez, öt perc múlva Fehérvári kapáslövéssel ki­egyenlített. A 35. percben Sándor L. a ' 16-osról futtából lőtt remek gólt, a félidő utol­só percében pedig Varga nö­velte a hazaiak előnyét. Az 50. percben Oláh lőtte a he. gyedik gólt., Húsz perc küz­delem után feljöttek a ven­dégek, Kasza 11-esből volt eredményes a késői hajrában, majd LiSztóczki fejesgólja ál­lította be a végeredményt. Az egesz hazai csapat dicsérete­sen játszott, különösen Csor­ba J., Varga, Gyetván,, Ko­csis, a vendégek közül Fehér­vári, Krivanek és Majoros említhető. Kazár—Barna 1—0 (1—0) Kazár, 200 néző, v.: Már­tinké. Kazár: Gyurkó — Tát­rai, Pigniczer, Telegdi S. (Bö­zsi k), Pálmán — Czecze, Ge­ese T,, Kovács L. — Tőzsér L., Krizs, Miklósi. Edző: Si­mon Imre. Barna: Rátóti — Radics Gy., Ádám, Gajdár, Medve — Szabó A., Pusuma (Gólyán), Oravecz I. — Ra­dics A., Farkas Z., Molnár I. (Répás I.). Edző: Szabó Ist­ván. A nagyon rossz talajon lelkesen játszó Báma egyen­rangú ellenfél volt, a hazai­ak sok gólhelyzetet hibáztak. A 30. percben Kovács beadá­sából Krizs fejelte a felső sa­rokba a döntő gólt. Jó: Pig- niczer, Czecze, Gcfcse T., ill.: Oravecz I-, Rátóti, Ádám. Nagybátony—Mátranovák 4—0 (2—0) Nagybátony, 600 néző, v.: Pénzes. Nagybátony: Palchu- ber — Bordás, Antal, Orosz J„ Nágel — Bertók, Bocsi (Fodor), Oláh (Orosz L.) — Szabó L., Dóra, Loch. Edző: Baranyai Gyula. Mátranovák: Miskel (Domonkos) — Kotro- ezó, Farkas, Lakatos E. — Mészáros, Simon, Tóth L. — Lakatos B., Nagv L., Bakos, Moravcsik (Czene). Edző: Szoó Miklós. A vendégek he­vesen ellenálltak a kemény mérkőzésen, a hajrára azon­ban nagyon visszaestek. Gól­lövők: Loch (2), Dóra, Kotro- ezó (öngól). Az egész hazai együttes dicséretesen játszott, a vendégek közül Farkas tűnt ki. Karancslapuftö—Szurdok­püspöki 8—0 (3—0) Karancslapujtő, 300 néző, v.: Szabó M. K.-iapujtő: Mol­nár I. (Híves) — Földi (Lacz- kó G.), ‘Telek Gy., Novák — Juhász M., Juhász L. —Hor­váth, Romhányi, Simon, Gás­pár, Zsidal. Edző: Lantos Ede. Sz.-püspöki: Halász — Kosik T., Hepp F. (Hajnal), Molnár I. — Karsai, Tamás T. — Hepp Gy., Fodor, Zohó (Tajtl), Pusztai, Porkoláb. Edző: Szües Sándor. A min­den .csapatrészben jobb ha­zaiak helyzeteik alapján na­gyobb különbséggel győzhet­tek volna, Halász sok veszélyt hárított a vendégek kapujá­ban. Góllövők: Zsidal (2), Gáspár (2, egyet 11-esből), Simon, Juhász M., Romhányi, Juhász L. Jó: Juhász M., Ju­hász L., Romhányi, Gáspár, ill.: Halász, Tamás T. Egyházasgerge—St. Somos 1—1 (0—0) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Imrtch. E-gerge: Gordos B. — Gecse A., Szántó, Ju­hász — Miklós, Gordos O. — Pál, Tóth I., László Z. (Feke­te), Simon I., Simon L. Edző: László László. Somos: Varga — Czikora, Morva, Verbovsz- ki — Kese P., Kaposi — Ko­vács, Kese R., Somoskői, Orosz, Kakuk (Póti). Edző: Tóth P. István. A bokáig érő sárban nem alakulhatott ki jó játék, bár mindkét csapat nagy erővel, lelkesen küzdött. Az 55. percben egy szögletrú­gást követően Simon L. sze­rezte meg a hazaiak vezető gólját. Húsz perc múlva So- moskői Z. egyenlített. Jó: Ju­hász, Miklós, Simon L., Gor­dos B., ill.: Kaposi, Kovács, Czikora, Somoskői. Romhány—Balassi Bálint HSE 7—2 (4—1) Romhány, 400 néző, Csáki. Romhány: Rottek — Grózer, Hornos, Szaszovszki J. — Sági L., Torma — Zagy­vái, Kecskés (Zachar), Sági J., Balázs L., Balázs I. Edző: Murányi János. Balassi B. HSE: Tóth K. — Varga, Győ­ri, Buris — Szajbert, Sivó J. — Nagy (Csonka), Rotten­bacher, Reich, Zábrádi, Pin- cze. Edző: Nagy J. László. Nagyon jóiramú, színvonalas mérkőzést játszott a két csa­pat. A romhányiak fergeteges támadásaira a vendégek nem találtak ellenszert. Különö. sen széleken vezetett rohama­APROlf IKDISTliSE K TRABANT 6«l-eé 0 éves, 1983-ig érvényes műszaki vizsgával el­adó. Érdeklődni: Nagybátony, szakmun­kásképző intézet, Sás- di. ELADÖ ZA rendszá­mú Wartburg , de Luxe. Érdeklődni: 17 órától, Salgótarján, Néphadsereg út 10. 1983 márciusig vizs­gázott,. felújított 1500- ás Polski .eladó. Mi­káva,; Salgótarján, Fazekas Mihály út 6. (Eperjes-telep). CS-es Moszkvics 408-as olcsón eladó. Piliny, Lenin út 19. Haj kő. parádsasvAron hétvégi telek sürgősen eladó. „Építési enge­déllyel 71010” jeligére a salgótarjáni hirdető­be. MÁTRASZÖLLÖSÖN kétszintes családi ház 220 négyszögöl ' gyü­mölcsössel eladó. Cím a 10-977 telefonon. zagyvapálfal­VÄN vagy Salgótar­jánban szoba-konyhás lakást 'vennék. Oláb Ottó. - Salgótarján, €tsLsmadUi út UQ. SALGÓTARJÁNBAN városközponti másfél szobás1 szövetkezeti la­kásom eladnám. „Cent­rum” jeligére a kiadóba. FIGYELEM ! A Szécsényi Egyesült ÁFÉSZ értesíti az ellátási körzetébe tartozó lakosságot, hogy a kiskereskedelem és vendéglátó­ipari fegységek termelési tanácskozás miatt 1980. március 29-én 10.30 órától ZARVA tartanak. SALGÓTARJÁN köz­pontjában háromszo­bás szövetkezeti lakást vennék. „Sürgős” je­ligére a kiadóba. CSECSE, Rákóczi u. 35. sz. alatti l szoba- konyhás családi ház eladó.- KERTES félkomfor­tos szoba-konyhás családi ház eladó. Salgótarján, Berzse­nyi út' 2. EZÜSTNEMÜT, ké­peket vennék „Részle­tesen 196868” jeligére a Felszabadulás téri hirdetőbe. KÜLÖNLEGESSÉG! Importmagból óriás virágú, hosszú szárú, egész évben virágzó tűzdelt szegfűpalánta, tűzpiros, fehér lazac rózsaszín, halvány ró­zsaszín, sárga. 2 Ft­ért. Utánvéttel meg­rendelhető, 50 db-nál kevesebbet nem szál­lítok. Balogh Imre kertészete, 5400 Mező­túr, pf.: 82. HAJDÚSZOBOSZ­LÓN négy személy üdültetésére alkalmas víkendházat vállalat­nak IBUSZ-on keresz­tül bérbeadók. Gyógyfürdő mellett 040987” jeligére a deb­receni hirdetőbe ik voltak ellenállhatatlanok. Csatáraik a gólokon kívül négyszer találták el a kapu­fát. Góllövők: Sági J. (3), Zagyvái (2), Balázs L. (2), ill.: Rottenbacher, Pincze. Jó: Sági L., Torma, Zagyvái, Sá­gi J., Balázs L., ill.: Tóth, BurÍ6. Pásztó—2. sz. Volán 1—0 (1—0) i Pásztó, 300 néző, v.: Kiss (Heves megyei). Pásztó: Ko- dák — Tarcsány, Németh, Nagy — Horváth, Pusztai (Szé­kely), Varga T., Antal — Szarvas, Veres G., Varga Gy. Edző: Szőj ka Ferenc. 2. sz. Volán: Kadenszki — Gál, Tő­re, Kökény — Szolnoki, Póczos — Kovács V., Bogár, Bocsi, Szomora, Pusnik (Herczeg). Edző: Balga Ká­roly. A színvonalas mérkőzé­sen a hazaiak támadtak töb­bet, a vendégek csak szórvá­nyos ellentámadásokat vezet­tek. A döntőnek bizonyult gólt a 35. percben egy szabadrúgás nyomán a kapufáról vissza­pattant labdából a befutó Varga Gy. fejelte. A vendé­gek a 85. percben 11-est sza­lasztottak el, Kodák hárított. Jó Antal, Németh, Kodák, Varga Gy., 111.: Szolnoki, Kö­kény, Bogár. St. Bányagép SK—Szécsény elmaradt, mert- a bányagépgyári pálya talaja használhatatlanná vált. St. ötvözetgyár— Vörös Csillag HSE 3—1 (1—0) Zagyvaróna, 300 néző, v.: Mihalovics. ÖMTE: Zólyomi — Szabó L., Römer, Angyal, Szabó J. — Fülöp, ZVara, Král — Kiss (Kocsis), Hulitka, Lu- kinich. Edző: Kriskó Lajos. Vörös Csillag HSE: Balogh — Salgai, Győri J, Szaszovszki Cs. (Császár) — Menczel, Ka­rácsonyi, Tasnádi (Pazdera) — Farádi (Varga L.), Szádoczki, Szabó I. Edző: Győri Ferenc. Hazai támadásokkal kezdődött a nagy iramú mérkőzés. A 23. percben Král beadását Balogh kiejtette s Fülöp az üres ka­puba lőtt. Veszélyes ellentá­madások után az 50. percben Pazdera egyenlített öt perc múlva Hulitka fejelte a há­lóba a labdát. A 76. percben Kocsis beadásából Hplitika állította be a sportszerű mér­kőzés végeredményét. Jó: Zó­lyomi, Fülöp, Zvara, Král, Hu­litka, Lukinich, ill.: Menczel. A bajnokság állása 1. Nagybátony 22 20 1 1 108-11 41 2. St. Síküveg. 22 18 3 1 91-20 39 3. Romhány 22 11 6 5 52-28 28 4. Pásztó 22 11 5 6 37-29 27 5. V. Cs. HSE 22 12 3 7 46-42 27 6. Sz. M. HSE 22 12 2 8 56-34 26 7. Szécsény 2Í 9 6 6 28-27 24 8. M.-novák 22 9 3 10 28-25 21 9. Kazár 22 7 6 9 28-34 20 10. E.-gerge 22 8 4 10 38-52 20 11. K.-lapujtó 22 6 7 9 43-33 19 12, St. ötvözet. 22 7 5 10 37-41 19 13. 2. sz. Volán 22 6 6 10 25-39 18 14. B. B. HSE 22 7 4 11 33-58 18 15. St. Bányag. 21 5 5 11 27-60 15 16. Bárna 22 5 3 14 22-79 13 17. St. Somos 22 3 5 14 22-50 11 18. Sz.-püspöki 22 3 2 17 21-69 8 Összeállította: Andó Miklós a Kohász-stadionban A Szalai, Répás, Básti trió búcsúzik Búcsúznak, akiket nehéz lesz felülmúlni és elfelejteni: Szalai, Répás, Básti. Herbst Rudolf felvétele A svéd ' II. liga élcsoport­jához tartozó Jönköping Sod­ra labdarúgó-együttese az STC és a Salgótarjáni' Öblös- üveggyár vendégeként egy hé­tig Salgótarjánban készül az áprilisi bajnoki rajtra. Az együttes 22 játékossal, újság­írókkal és fotóriporterekkel szombaton délután a SAS lé­gitársaság dolgozóinak sztrájk­ja miatt kissé megkésve MA. LÉV-géppel érkeztek a Feri­hegyi repülőtérre. Az időpont megválasztása­kor a magyarországi tavasz­ra és zöld gyepszőnyegre épí­tettek. Ám a 22 fokos hideg­ből és hóval borított jeges Svédországból Nógrádba is a télbe érkeztek. Felkészülé­süket ez nem zavarja. Az ed­zést már vasárnap megkezd­ték a Kohász-stadion sátor­tetős fedett folyosóján. A na­ponkénti labdás edzéseiket a tóstrandi salakos pályán vég­zik. Egyetlen magyarországi találkozójuk ma délután 15 órától a Kohász-stadionban lesz. Reméljük, a szombatinál jobb talajon. x A mérkőzésnek külön je­lentőséget ad, hogy azon bú­csúzik az STC többszörös vá­logatott középpályás sora: Szalai, Répás és Básti. Az országos hírű hármasnak a búcsúja az aktív labdarúgás­tól, a nagypályától és a város színeit viselő meztől, a szur­kolótábor körében élénk ér-, deklődésre tart számot. Köszöntjük a Salgótarján­ban első ízben bemutatkozó svéd labdarúgókat. A zöld­fehér melegítős, szálfatermetű szőke fiatalok részint a jön- köpingi gyárak dolgozói, ré­szint diákok és egyetemisták, akik szabadságuk terhére töl­tenek egy hetet Salgótarján­ban. Kívánjuk, hogy tartóz­kodásuk sikerrel szolgálja fel­készülésüket. — mátyus — * Az MLSZ-ben elkészítették a Magyar Népköztársasági Kupa negyeddöntőjének sor­solását. A párosítás: Sabária —Nyíregyháza, Üllő—Diós­győr, Gyöngyös—Vasas, Kom­ló—Salgótarján. A negyed­döntőket április 16-án 17 órá­tól játsszék le, az elődöntő április 23-án, a döntő május 23-án lesz. Atlétika Serdülők viadala Kadlót Zoltán ezüstérmes a mezei bajnokságon A'pénteki erős havazás után mélytalajú pálya várta va­sárnap délelőtt az országos mezei futóbajnokság 1500 in­dulóját a dunakeszi lóver­senypályán. A rendezők a fu­tósávról letakarították a ha­vat, és így a versenybíróság­nak csak a homokos részt kellett megrövidíteni. A hű­vös, borús időben a legfiata­labbak versenyével kezdődött a háromórás, látványos küz­delem a bajnoki érmekért. Az ifjúságiak 7 kilométeres távjának 161 futó vágott ne­ki. Az STC válogatott atlétá- az 50. helyen végzett, így a ja, Kadlót Zoltán bátor fu- csapat 145 helyezési pontja tássai az ezüstérmet szerezte az 5. helyre volt elég. meg. Jó kezdés után sorra A többiek közül a serdülő szakította le riválisait, és az fiuk 60(10 méteres távján Ki­igen nehéz pályán a győztes rály Zoltán 17., Bene István a K. Szabó Gábor mögött a má-, felnőttek mezőnyében 6000 sodik helyen ért célba. Ám° méteren a 16. lett. Az STC csapattársainak ezúttal nem atlétái 9 bajnoki pontot sze- sikerült a futás. Balogh Gyű- reztek az országos mezei baj- la 21., Szabó Zoltán 27., Bol- nokságon. la László 45., Horváth János — U —­A salgótarjáni öblösüveggyár tö­megsportbizottsága vasárnap 8.30 órától április 4. méltó megünnep­lésére Felszabadulási Kupa via­dalt rendez serdülő labdarúgók­nak, melyen részt vehet minden egyesület és iskola játékosa, aki. 1965. szeptember 1. után (1968. augusztus 31-ig) született. Nevezni közvetlenül a mérkőzés előtt is lehet. A győztes csapat dijat kap, miként a legjobb játé­kos, a legjobb kapus, s a legjobb góllővő. A rendezvény helye az öblösüveggyár! sportpálya. Sorokban Csütörtökön lejár a jelent­kezési határidő a Testnevelé­si Főiskola kétéves középfokú edzői és sportszervezői tanfo­lyamára való jelentkezéshez. Az MTSH székhazában eddig fogadnak el további nevezé­seket. ☆ összeállították az idei me­gyei asztalitenisz-csapatbaj­nokság tavaszi idényének sor­solását. A bajnokság első fel­vonása március 30-án kezdő­dik és május 18-án fejeződik be. A sörösüveg is érték. Ne dobja el! Vigye vissza az üzletekbe. Pénzt kap érte HA T/SZTA-HASZO/ A tiszta fehér háztartási pamuttextil-hulladék kilójáért 20 forintot. a tiszta színes háztartási pamuttextil-hulladék kilójáért 10 forintot, a mosatlan fehér háztartási pamuttextil-hulladék kilójáért 10 forintot. a mosatlan színes háztartási pamuttextil -hulladék kilójáért 5 forintot. a vegyes háztartási textilhulladék kilójáért 1.60 forintot. fizet a Április elsejétől minden 20 Ft értékű textilhulladék után egy sorsjegy is jár. PAM-PAM-PAMUTAXCIQ ■Z-J ÁPRILIS tn, MÁJUS 1ö*> J