Nógrád. 1979. szeptember (35. évfolyam. 204-229. szám)

1979-09-18 / 218. szám

V inam a pW a u tám Véget ért egy fejedet Az előzőeknél kiegyensú­lyozottabb forduló zajlott le szombaton a labdarúgó NB I- ben. Az egyetlen meglepetés az öt válogatottal felálló DVTK veresége az újonc DMVSC otthonában. Ezúttal csak egy döntetlen született, viszont két vendégcsapat is elhozta a két pontot — Duna­újvárosból, illetve a Czabán Samu térről. Eredmények: Ü. Dózsa—MTK-VM 4—0, (2—0), PTC—Videoton 2—2 (2—0), Vasas—Békéscsaba 5—0 (3—0), Bp. Honvéd—Dunaúj­város 1—0 (0—0), Tatabánya— Volán 3—1 (3—0), Rába ETO —PVSK 2—1 (1—1), PMSC— MÁV Előre 2—0 (0—0), Debre­cen—Diósgyőr 2—1 (1—0), ZTE—STC 2—0 (0—0). 1. FTC 6 3 3­12— 7 9 2. Bp. Honv. 6 3 2 1 12— 8 8 3. Videoton 6 3 2 1 13—10 8 4. Vasas 6 3 1 2 17—13 7 5. PMSC 6 3 1 2 10— 6 7 ti. Debrecen 6 3 1 2 10— 8 7 7. ZTE 6 3 1 2 9— 7 7 8. Rába ETO 6 3 1 2 9— 9 7 !>. DVTK 6 3­3 8— 5 0 10. Ü. Dózsa 6 3­3 15—13 6 11. STC 6 1 4 1 10— 8 6 12. MÁV Előre 6 2 2 2 9—10 6 13. B.-csaba 6 2 2 2 9—11 6 14. MTK-VM 6 1 4 1 7— 9 6 15. Tatabánya 6 2 1 3 9—10 5 16. PVSK 6 1 1 4 4—11 3 17. Volán SC 6 1 1 4 ' 7—15 3 18. Dunaújv. 6­1 5 6—16 1 Bár a 6. forduló slágermér­kőzése kétségtelenül az első és második helyezett találkozója, a székesfehérvári Videoton— FTC összecsapás volt, olvasóin­kat nyilván jobban érdekli a salgótarjáni csapat. Valójában korántsem váratlan eredmény született Zalaegerszegen, leg­feljebb az STC eddigi őszi si­kersorozata korbácsolta föl a várakozást a Karancs alján. Valljuk be, ha nem is bíztunk, de reménykedtünk egy pont megszerzésében, a veretlensé­gi sorozat folytatásában. A ZTE elleni mérkőzés első fél­idejében úgy is tűnt, van alap­ja ennek a reménykedésnek. Jól zárt a Stécé védelme, mindenki megtette a magáét, a gólveszéiy elhárításáért. Sőt, az első tíz percben akár két gólt is szerezhettek volna a tarjániak Bíró és Földi révén. Szünet után határozottabbak lettek a hazaiak, nyomasztó fö­lényük góllá érett, s az egyenlítés érdekében kitáma­dó STC újabb védelmi hibá­ja révén beállíthatták az eger- szegiek a végeredményt. A defenzív játékban a második félidőre elfáradó, szinte szük­ségszerűen hibázó védők mel­lett további -kulcsjátékosok gyenge teljesítménye is közre­játszott a vereségben. Az el­ső vonalba most visszatért Mohácsi csalódást keltett, ép­pen olyan időszakban kellett emiatt lecserélni, amikor be­fejező csatárra lett volna a legnagyobb szükség. „Fől(l^engé»,, a tabellán A sors — pontosabban a ri­vális csapatok eredményeinek alakulása — úgy hozta, hogy vereségével egyszerre nyolc helyet zuhant vissza az STC a bajnoki tabellán. Az 5 pontos csapatok mind győztek, sőt a 4 pontos Ű. Dózsa is megelőz­te, több lőtt (és kapott) gól­jával a Salgótarjánt. Sovány vigasz, hogy az addig 6 pon­tot gyűjtöttek viszont mind kikaptak az egyetlen Bp. Hon­véd kivételével (amely sovány győzelmével is a második helyre került.) Ugyanakkor a Vasas a 12., a PMSC a 9. helyről ugrott előre a tabella első harmadába, a DMVSC a 10-ről. Hét hellyel _ került hátrább az MTK-VM és a Bé­késcsaba, öttel a Rába ETO. Nagy változásokat hozott te­hát a legutóbbi forduló, s a tabella lassan kezd emlékez­tetni a reális erőviszonyokat tükröző sorrendre. Megkezdte a felzárkózást a bajnok Ú. Dózsa, amely nagy gólkülönb­ségű győzelmével az MTK- VM ellen ismét magához tér­ni látszik. Sok függ a követ­kező, szombati fordulótól, különösen a Bp. Honvéd—Va­sas és az FTC—O. Dózsa ket­tős rangadótól. A második mérkőzést — a bajnok és a még veretlen listavezető ta­lálkozóját — a televízió is közvetíti majd a Népstadion­ból. Kuvapremier Szófiában De előzőleg a két együttes nemzetközi erőpróbán kell, hogy helytálljon. A ferencvá­rosiak már ma lejátsszák a mérkőzésüket az UEFA Kupá­ban. Az első forduló nyitómér­kőzésén, Szófiában a helyi Lokomotív lesz a zöld-fehérek ellenfele. Tíz napja még el­lenfélként láttuk vendégül Salgótarjánban az' FTC lab­darúgóit, akik becsületes, ke­mény küzdelemben tisztesség­gel helytálltak. Ezúttal nem­zeti színeinket képviselik a bolgár fővárosban. A régebben megsérült Pusztai és Rab mellett Nyilasi, Mészöly, és Judik szerzett kisebb sérülést, legutóbb, ők hárman azonban valószínűleg pályára léphet­nek ma. Székesfehérvárott végig vezetett a Fradi, az utolsó percben lőtt góllal egyenlített a Videoton. A szó­fiai vasutascsapat ugyancsak döntetlent játszott, de ottho­nában, gyenge teljesítményt nyújtva. Ma délután 18.33 órától tehát a labdarúgó-szur­kolóknak ott a helye a Petőfi adónál, a kupamérkőzés má­sodik félidejének közvetítése idején, hogy aztán 21. órakor a tv összefoglalójában saját' szemünkkel is láthassuk a „premiert”. A többi kupacsa­pat (Ü. Dózsa, DVTK, Rába ETO, DMVSC,) holnap foly­tatja. (várkonyi) Salgótarjáni járás Gazdag sporíprogram az V. járási ifjúsági napon Már ötödik alkaloimmal ren­dezték meg a salgótarjáni já­rásban az ifjúsági nap kere­tén belül a KISZ- és úttörő- korosztályú fiatalok részére a sportvetélkedőket. Vasár­nap mintegy 600-an vetélked­tek a Nagybátonyi Bányász, a 209. sz. Ipari Szakmunkáskép­ző Intézet és a Bartók Béla Általános Iskola sportpályáin, illetve tornatermeiben. Eredmények: Leányok'. Fu­tás, 6—8 évesek: 1. Manusvöl- gyi Andrea, 2. Kövesdi Anita, Nagybátony, 3. Simon Erika, Cered. 9—10 évesek: 1. Tan. ka Katalin, Ságújfalu, 2. Fásj Edit, Kazár, 3. Fábián Mag-^ dolna, Nagybátony. 11—12 éve­sek: 1. Sinkó Erzsébet, Mát- ramindszent, 2. Süveges An­na. Nagybátony, 3. Mag Krisz­tina, Kisterenye. 13—14 éve­sek: 1. Szebenszki Gabriella, Nagybátony, 2. Gazsi Rozália, Karancslapujtő, 3. Bartha Ma­riann. Kazár. 15—16 évesek: 1. Tóth Tünde, Kisterenye Gim­názium, 2. Pintér Ildikó, Nem. ti. Fiúk: 6—8 évesek: 1. De­rűén y Tibor, Magyargéc, 2. Juhász Zoltán, Sámsanháza, 3. Ké-iíabda. N6k: f0tö. Kicsiny János Ipolytamoc. 9 BER 2 Karancslapujtő, 3.209.-10 evesek: L Leoczki Zsolt, sz. ISZI. Fér£iak: y Karancs- Nogradmegyer, 2. Tozser Gyo- lapujtó> 2 Nszv. KISZ-bizott- zo, Kazár, 3. Kubarcki 1st- s^g 3 Kisterenye ált, iskola, van, Matramovak. 11—12 eve­sek: 1. Vanó Tibor, Mátra- Röplabda. Nők: 1. Kistere- novák, 2. Kardos László, nye, 2. Kisterenye Gimnázi- Nagybátony, 3. -Baksa Péter, um. íCaSTGáSr14 Karancs '' Sakk' N5k: ’ Palicsek Kata~ 1. Lantos Labor Karmos- Jin> Nagybátony( 2. Kovács sa-P„ fŐ’i 2' ,SaksZaÍ Pobert> Katalin, Litke, 3. Hegedűs Ilo- Sagujfalu, 3. Kovács Elemér, Litke. Férfiak: °y. Dömö­2 mS tÖr Gy6z6’ Nagybátony, 2. 1. junasz jozset, z. Mészáros Tódor Attila Nagybátony, 3. László, 3. Geiszmger Adám, a CsikortA, gäw Naevbátónv 209. Ipari Szakmunkásképző LSiKortas Gabor. Nagybátony. tanulói. Kerékpár: 1, Lekeny György, Lucfalva, 2. Sramkó Tamás, _ Labdarúgás: 1. FŰTÖBER, 3, Molnár Károly. 2. Mátranovák, 3. Harisnya­Nagy sikere volt a játékos vetélkedőknek az úttörők között. ságért” mozgalom próbakö­vetelményeinek teljesítésére is volt lehetőség. —gyenes— Labdarúgó J\B 11 Megérdemelt hazai győzelem Bgy. SE— Eger SE 1 — 0 (l-O) Balassagyarmat, 2500 néző, V.: Huták. Balassagyarmat: Ba­lázs — Pribeli, Robb, Lajkó, Jelen (Szűcs a 64. percben) — Hornyák, Erdélyi (Trubin a 64. percben), Hugyecz — Kovács, Lucska, Szedlák. Edző: Dávid Róbert, Eger: Baár — Danyi, Lengyel, Fegyverneki, Veigli — Móricz, Horváth III., Zá- gonyi, Horváth I. — Jánosi, Horváth II. Edző: Bánkúti László. Tapogatózó mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, a ka­puk alig kerültek gólveszély­be. Mindkét csapat igyekezett feledtetni az elmúlt heti ve­reséget. Az első említésre mél­tó eseményt Kovács lövése okozta, amely *a kapu fölé szállt a 16. percben. Ellentá­madás végén Zágonyi lövése okozott munkát a hazajak ka­pusának. Élénkült az iram, a hazaiak mezőnyfölénybe kerül­tek. Kovács a 3Ó. percben les­gólt lőtt. Ebben az időszakban elég kemény volt a játék, Da­nyi sárga lapot kapott durva­ságért. A 32. percben a hazai kapu került gólveszélybe. Hor­váth I. iramodott meg a jobb oldalon, átjátszotta védőjét, ka­pura lőtt, de Balázs szépen há­rította a jobb sarokba tartó lövést A 41. percben Horváth II. egy előrevágott labdával középen kitört, Balázs már verve volt, de lövése a kapu­fán csattant. Ismét hazai per­cek következtek. A 43. perc­ben jobb oldali szögletrúgás után Hornyák került gólhely­zetbe, de közelről kapu fölé lóit; A 44. percben esett a mérkőzés egyetlen gólja.' Sza­badrúgáshoz jutottak a hazai­ak az egri kaputól 30 méter­re, mindenki lövést várt, de Kovács ügyesen átemelte a labdát a sorfal fölött, Hornyák kiugrott a védők közül és 11 méterről nagy gólt lőtt a rö­vid sarokba. 1—0. Az 50. percben Jánosi 8 mé­teres fejesét védte Balázs, majd Szedlák 25 méteres lövé­se nem sokkal kerülte el a vendégek kapujának jobb alsó sarkát. Beszorultak az egriek. Kovács beadását Jelen vétette el a kapu torkában. Pribeli léc alá tartó lövését tornázta szög­letre Baár. Ezután a hazaiak kapusénak kellett kétszer is bravúrral hárítani, majd a harmadik lövésnél a hálóba került a labda, de a kapus akadályozása miatt szabadrú­gás lett a hazaiak javára. A 70. percben Kovács sárga lapot kapott reklamálásért. Szedlák, majd Kovács lövése kerülte el a vendégek kapuját. A 84. percben lest követően min­denki meglepetésére Kovács­nak piros lapot mutatott föl a játékvezető, de a partjelző­vel történt megbeszélés után azt visszavonta. Az utolsó per­cekben Szűcs fejese ment’ka- pu fölé, majd Kovács elől mentett gólveszélyben az egri kapus. Jó iramú, izgalmas mérkőzést láthatott a lelkes hazai közön­ség. Az első félidő végére fel­jöttek a hazaiak és ekkor sze­reztek vezetést. A második félidőben a vendégeknek is voltak helyzetei, de kihaszná­latlanul hagyták. Az utolsó negyedórában ismét a hazaiak kerültek fölénybe, győzelmük teljesen megé"clemeU. Jó: Balázs, Robb, Szűcs, Hor- nvák. iffrrTBWfgyel, Fegyverne­ki és Horváth II. — kopesányi — A Keleti csoport további eredményei: Orosháza—Hód­mezővásárhely 1—0 (0—0), Nyíregyháza—Szarvas 2—0 (1—0), Gyöngyös—Honvéd Asz­talos J. SE 1—0 (0—0), Deb­receni USE—Ózdi Kohász 2—0 (1—0), Olefin SC—Szolno­ki MÁV MTE 0—0. Gyula— H. Papp J. SE 2—1 (2^—0), H. Szabó L. SE—Debreceni Ki­nizsi 2—0 (1—0), Miskolci VßC—Békéscsabai TASK 2—1 (2—1), Lehel SC—Kazincbarci­kai Vegyész 3—0 (2—0). A bajnokság állása 1. Nyfregyh. 2. Szolnok 3. Lehel 4. D. Univ. 5. Gyöngy. 6. Szabó SE 7. K.-barc. 8. Szarvas 9. Papp J. SE 10. B.-gyarm. 11. ITMSE 12. Gyula 13. MVSC 14. Eger 15. Olefin S<^ 16. Orosháza 17. Ászt. SE 18. BTASK 19 Ózd J0. D. Kinizsi 13- 3 11 13- 5 10 10- 5 9 11- 9 9 9-9 9 11- 7 8 13-10 a 11- 8 8 15-13 8 8-8 8 7-5 7 10- 9 7 12- 15 7 9-9 6 7-9 6 5- 7 8 11- 13 5 7-12 3 3-15 3 6- 20 2 A toló 37. heti eredményei 1. Gyula—Papp J. SE 2-1 1 2. Lehel SC—K.-barcika 3-0 l 3. Orosháza—Hódmezőv. 1-0 1 4. B.-gyarmat—Eger 1-0 1 5. Szarvas—Ny.-háza 0-2 2 6. Pénzügy.—Bp. V. Izzó 1-1 X 7. 22. Volán—KKFSE 2-0 1 8. D.-újv. Ép.—Vác 1-1 X 9. Esztergom—Budafok 2-2 X 10. Ascoli—Napoli 0-0 X 11. Avellino—Lazio 0-0 X 12. Cagliari—Torino 0-0 X 13. Roma—Milan o-o X-f-1 Bari—Atalanta 1-0 1 Változatos program A fegyveres erők napján Az elmúlt napokban ülést tartott az MHSZ megyei ve­zetősége mellett működő agi- tációs és propagandabizottság. Ezen a fórumon egyik fő té­ma volt a közelgő fegyveres erők napja programjának is­mertetése, megvitatása. Any- nyi bizonyos, hogy szeptember 29-ét, a pákozdi csata győ­zelmének évfordulóját színes, változatos programmal kö­szöntik az MHSZ-klubok, a KISZ-fiatalok, a fegyveres testületek, valamint az együtt­működő szervek. A színes eseménysorozat a megyeszékhelyen már kezde­tét vette azzal a légfegyveres párbajlövészettel, amelyet a dolgozó fiatalok körében ren­deztek. Ugyancsak Salgótar­jánban lesz a zagyva-rakodói lőtér környékén a fegyveres erők napi összetett verseny, melyet szeptember 21-én 14.3Ó­tól bonyolítanak le. Átadásra kerül a bányagépgyári lőtér is, ahol a város MHSZ-klub- jai bevonásával kerül sor a FEN Kupa lövészversenyre. Szeptember 22—23-án Sal­gótarjánban ' harmadízben rendezik íjjeg a Nógrád Kupa körrepülő modellezőver­senyt, ahol a teljes magyar élgárda részvételére számí­tanak. Ez rangsorban a har­madik olyan pontszerzőver­seny, ahol minősítést is lehet szerezni. Jövőre már valószí­nűleg nemzetközi lesz a Nóg­rád Kupa mezőnye. Szeptem­ber 24-én a salgótarjáni KISZ- alapszervezeti és MHSZ-klub- titkárok összevont tanács, ko zás ára kerül sor a honvé­delmi nevelésről. Karancsberényben rendezik a diák- és munkásfiatalok ha­ditúráját a Nógrádi Sándor vezette partizáncsoport hős­Céllövészet. Férficsapat: 1. Szorospatak Bányaüzem, 2. PENTAMER, 3. 209. sz. Ipari Szakmunkásképző, Nagybá- — T ... r. tony. Nők: 1. 209. sz. Ipari Hete. Erika Nagybátony Ha- szakmunkásképző, Nagybá- nsnyagyar. Férfiak: 1. Kor- 0 ní„; o T gyár. Asztalitenisz. Nők: 1. Ferov Zsófia, 2. Hegymegi Éva, 3. risnyagyar mos Ottó, Nagybátonyi Gáp- üzem. 2. Juhász Sándor, Kis- hartyán, 3. Kardos Nagybátony. tony, 2. Báma, 3. Litke. Az ifjúsági találkozón bo- József, nyolították le a járási futó­napot is, s az „Edzett Ifjú­Kispáfyás labdarúgás Salgótarján város bajnokságanale állása A CSOPORT 1. Szénbány. 15 11 2. Mesvei T. 16 11 3. Távfűtés 16 12 4. Kohász KISZ 16 9 5. Sik. Ed^ö 16 8 3 2 3 2 1 3 1 6 3 5 6. MSZMP—K. 16 '6 - 10 7. STESZ öregf. 16 4 3 9 6. Ingatlan 16 7 - 9 52-73 21 7. Nb. GépüZ.* 14 7 - 7 56-49 20 107-51 39 b. Honvéd* 17 5 1 11 33-52 15 78-32 39 9. Kórház* 17 4 1 12 38-68 13 72-26 37 10. Lámpart ZIM 16 3 1 12 42-73 10 58-37 28 11. AFIT** 14 1 - 13 27-69 1 62-54 28 43-78 18 34-76 18 C CSOPORT D CSOPORT 1. Síküveg. 16 15 - 1 71- 22 45 2. SÜMSE 16 14 - 2 107- 25 42 3. AGROFIL 16 9 4 3 68- 42 34 4. VSZV-K. 16 8 3 5 92- 50 28 5. Közmű**** 16 9 2 5 74- 46 25 6. ÁFÉSZ 16 6 4 6 53- 47 25 7. KISKER. 16 3 2 11 24- 85 13 8. Városi T. 16 3 2 11 35- 75 11 9. KGYV. 16 3 1 12 49-118 10 10. Földtani Iroda törölve. E CSOPORT 1. SKÜ 2. Mélyépítők Sík.-KISZ 8. R.-technika 16 4 3 9 53-71 16 5. TIGAZ* 15 6 9. öblös öregf. 15 4 2 9 40-61 15 1. Dózsa 15 11 2 2 72-21 37 6. 15 3 10. Nógrádterv 15­1 14 20-79 1 2. ZIM-KISZ 14 12 1 1 62-32 37 7. Sütőipar 14 3 3. VEGYEPSZ. 15 9 1 5 59-42 29 8. EMÁSZ** 14 3 B CSOPORT 4. öblös MHSZ 15 8 2 5 31-34 27 9. 14 1 5. Vasutas 15 7 3 5 52-36 25 10. Hiúsági szövetkezet 1. Főiskola 14 13 1­91-41 40 6. Építők 15 5 3 7 39-54 19 Bél 2. szüv. .16 12 1 3 102-48 38 7. NOTÉV 15 6­9 46-45 18 3. Öblös KISZ 16 11­5 45-29 33 n. Vegvésipar 14 6 8 34-49 18 4. ÖMTE* 16 10 2 4 39-26 31 9. PSZF. Uz. 12 2 2 8 33-56 9 I 5. BRG 16 8 3 5 41-3G 30 10. Moziüzem 14 “­14 32-91­i NUúKAU . 15 12 1 2 68-30 87 15 10 2 3 82-35 34 14 9 2 3 41-23 31 3 4 49-32 29 3 6 41-38 20 1 10 24-53 8 tetteinek emlékére. A salgó­tarjáni járás MHSZ-vezetösé- ge Cereden bonyolítja le szep­tember 21-től 24-ig a Karancs Kupa lövészversenyt. Ezzel egyidőben a munkásőrséggel és a fegyveres testületek kel közös honvédelmi technikai bemutatót és kiállítást ren­deznek, ahol film segítségével is igyekeznek bemutatni a közönségnek az MHSZ három évtizedes tevékenységét. A balassagyarmati járási MHSZ-vezetőség szeptember 29-én honvédelmi rajver­senyt bonyolít le Ráróson. Pásztón szeptember 15-től 23- ig tart a honvédelmi hét, melynek keretében lövészetek zajlanak le, honvédelmi té­májú előadások hangzanak el és több MHSZ-vetélkedőre ke­rül sor a községekben. A rét­sági járásban szeptember 24- től 29-ig tart a honvédelmi hét programsorozata. A fegyveres erők napja tiszteletére szervezett gazdag eseménysorozat kiemelkedő állomása lesz az összetett hon­védelmi verseny országos dön­tője. Ezt a versenyformát éveken keresztül szüneteltet­ték. Most viszont teljesen új formában — a honvédelem követelményeinek megfelelő­en — bonyolítják le. Az MHSZ országos vezetősége Nógrád megyét bízta meg a döntő megrendezésével, mely­re Salgótarjánban kerül sor szeptember 29—30-án. Való­színűleg az elkövetkezendő években is Nógrád megye lesz a gazdája az ÖHV országos döntőjének. — demény — 1