Nógrád. 1979. augusztus (35. évfolyam. 178-203. szám)

1979-08-28 / 200. szám

/ -tldarÚQÓ I\B II., Keleti csoport Szolnoki Szolnok, 4000 néző, v.: Bod­nár Sz. MÁV MTE; Szendrei — Kábák, Sebők, Kolláth, Tóth — Porhanda. Lódi, Föl­dest — Szatmári, László, Za- knr, (Nász a 00. percben). Edző: Himer István. Balassa­gyarmat: Balázs — Pribeli, Robb, Hornyák, Lajkó — Je­len, Erdélyi, Hugyecz — Ko­vács I. (Kovács J. az 58. perc­ben), Lucska, Szedlák. Meg­bízott edző: Vidomusz János. Idei negyedik mérkőzésén Ismét vereséget szenvedett idegenbeli a Balassagyarmati SE. A hógrádi csapat eleve védekező taktikával lépett pólyára a jóképességű szolno­kiak ellen, s ezzel átengedte a kezdeményezést a hazaiak­nak. Nagy küzdelemben így is csak védelmi hibák miatt kaptak gólt a vendégek. Elő­ször a 20. percben egy rö­vid hazaadást Balázs u kapu­jából kifutva rossz helyre rú­gott el és a hazaiak jobbszél­sője, Szatmári 25 méterről zavartalanul ívelhetett üres kapuba. 1—0. A második félidőben is szol­noki támadások jellemezték MÁV MTE— 2—0 (1—0) elsősorban a játék képét. A hazai védők gyakran felfut­hattak a széleken és a kapu elé ívelt labdájuk sorozato­san zavart okozott a balassa­gyarmati védelemben. Két perccel a befejezés előtt a csereként beállt Nász bal ol­dalon elfutott a labdával, Balázs kiindult a kapujából, a szélső átívelt a másik oldalra és az üresen maradt Szatmári a kapu közepébe fejelt. 2—0. Jó: Sebők, Tóth, Szatmári, ül.: Lajkó, Jelen, Szedlák. A BAJNOKSÁG AzxASA 1. Nyíregyh. 4 3 1 . 8- 1 2. Sz. MÁV MTE 4 2 1 1 7— 2 3. Eger 4 2 1 1 7— 4 4. MVSC 4 2 1 1 7- 6 5. K.-barcika 4 2 1 1 5— 4 6. Hódmez. M. 4 1 3 . 3— 2 7. Gyöngyös 4 2 1 1 7— 8 8. Szarvas 4 1 2 1 0- 4 9 Szabó L. SE 4 1 2 1 0— 4 10. Lehel SC 4 1 2 1 5— 4 11. Asztalos SE 4 2­2 8- 8 12. B.-gyarmat 4 2­2 6- 0 13. Orosháza 4 1 2 1 3— 3 14. Papp J. SE 4 2­2 7— 8 15. Debr. Univ. 4 1 2 1 0— 7 16. Gyula 4 1 1 2 7— 7 17. Olefin SC 4 1 1 2 4— 4 18. Debr. K. 4 1­3 4—10 19. Ózd 4 1­3 3— 9 20. Bcs. TASK 4­1 3 4— 9 B.-gyarnrat A labdarúgó NB I. idei el­ső fordulójának eredményei: STC—MÁV Előre 3—3 (1—1), DMVSC—Vasas 4—1 (2—0), MTK-VM—Dunaújváros 1—1 (0—0), DVTK—ZTE 1—0 (1—0), PVSK—Bp. Honvéd 2—1 (0—0), Békéscsaba—Tatabánya 2—0 (0—0), FTC— PMSC 3—1 (1—0), Videoton—Rába ETO 2—0 (1—0),. Az Ü. Dózsa— Volán (2—0) mérkőzést már korábban lejátszották. AZ NB I. ALLASA 1. Debrecen 1 1­­4—1 2 2. FTC 1 1­­3—1 2 3. B.-csaba 1 1­­2—0 2 4. Ű. Dózsa 1 1­­2—0 2 5. Videoton 1 1­­2—0 2 6. PVSK 1 1­­2—1 2 7. DVTK 1 1­­1—0 2 6. MÁV Előre 1­1­3—3 1 9. STC 1­1­3—3 1 10. D.-újváros 1­1­1-1 1 11. MTK-VM 1­1­1—1 1 12. Bp. Honvéd 1­­1 1—2­13. ZTE 1­­1 0—1­14. PMSC 1­­1 1—3­15. Rába ETO 1­­1 0—2­16. Tatabánya 1­­1 0—2­17. Volán SC 1­­1 0—2­18. Vasas 1­­1 1—4 • 8 p o r t h i rek A Spanyolországban ven­dégszereplő Ű. Dózsa labda­rúgócsapata vasárnap este Cadizban a brazil Flamengo ellen döntő mérkőzést ját­szott. A torna befejezése nem sikerült a magyar bajnoknak, mert a dél-amerikaiak 2—0 (1—0) arányban győztek. Mindkét gólt Zico szerezte, az elsőt már a 15. másodpercben, a másodikat a 68. percben. A harmadik helyért leját­szott mérkőzésen a Barcelona 2—1 (1—l)-re nyert a CadÍ2 ellen. Melbourne-be a vívó-világ­bajnokságon megkezdődött az utolsó számban, a párbajtőr­csapatban a verseny. Itt in­dult a legtöbb együttes, szám- szerint 19, ezek hat csoport­ba kaptak besorolást, 2—2 jutott tovább. A későbbiekben az j NSZK, Lengyelország, Svájc és a Szovjetunió csapa­ta egyenesen bekerült a ne­gyeddöntőbe, míg a fennma­radó négy helyért Magyaror­szág—Franciaország, Svédor­szág—Argentína, Finnország— Olaszország, Nagy-Britannia— Kína mérkőzést kellett vívni. A magyar válogatott a D ■ csoportban kezdte küzdelmét, nem a legfényesebben. A len­gyelektől 7—5 arányú veresé­get szenvedett, de mivel az ausztrálok ellen l4:2-re győ­zött, továbbjutott. A rajt a világbajnoki címet védő együttesnek így elég mérsé­kelt volt, s az erős ellenfelek ismeretében minden mérkőzé­sen nehéz dolga lesz a csa­patnak, így mindjárt a fran­ciák ellen is, ahol az egyéni világbajnok Riboud vezeti együttesét. Engedményes vásár 1979. szeptember 30-ig Gyöngyösön, a 123. sz. szerelvényboltban (Szabadság tér) DU-KA 2,1 kazán 30%-os eng, KLN 3.42 kazán 30%-os eng. Vörösréz f. henger 80 literes 30%-os eng. Öntött zom. fürdőkád 150 cm-es 50%-os eng, Olcsóbban vásárolhat minden kedves vevő. GYÖYGYSZÖF ÁFÉSZ Falusi dolgozók megyei spartabiádja Salgótarjánban A végső győzelmet megszerző pásztói férfi röplabdacsapat (csíkos mez) pontot ér el a salgótarjáni járás csapata el­len. A 100 méteres férfisíkfutás befutója, balra a győztes balas­sagyarmati Vincze István. Fodor Tamás felvételei Az Idén 28. alkalommal rendezték meg a falusi dolgo­zók megyei spartakiádját. Ezen a seregszemlén négy já­rásból — pásztói, rétsági, ba­lassagyarmati, salgótarjáni — jöttek el a résztvevők az ösz- szecsapásokra. Az St. Öblös- üveggyár sporttelepén Szabó Jenő, a megyei tömegsport­bizottság elnöke köszöntötte a felsorakozott csapatokat. Kiemelte, hogy államunk év­ről évre nagy összegeket for­dít a lakosság testedzésének elősegítésére, fejlesztésére. A sport jelentős szerepet tölt be az emberek sokoldalú fejlő­désében, valamint az egyéni­ség kialakításában. Beszélt to­vábbá a spartakiádküzdelmek céljáról, jelentőségéről, s kö­szönetét tolmácsolta a fárad­hatatlan sportvezetőknek, ak­tíváknak. Ezután több szín­helyen kezdetét vette a ver­seny. Részletes eredmények: Atlétika. Nők, 100 m: 1. An­tal Györgyi (Rétság) 14.2, 2. Fenyvesi Ildikó (Bgy.) 14.4, 3. Földi Ildikó (St.) 15.2. 400 m: 1. Török Ilona (Pásztó) 67.4, 2. Pénzes Erzsébet (Bgy.) 68, 3. Balogh Zsuzsanna (Pásztó) 68.7. Váltó: 1. Pásztó 2:41.6, 2. Balassagyarmat 2:45.1, 3. Rétság 2:49.4. Távol: 1. Ko­máromi Katalin (Pásztó) 484, 2. Tóth Magdolna (Bgy.) 462, 3. Verbói Valéria (Pásztó) 430 cm. Súly: 1. Komáromi Katalin (Pásztó) 10.32, 2. Nagy Miklósné (Pásztó) 10.19, 3. Gerhát Mária (Bgy.) 8.16 m. Gránát: 1. Molnár Éva (Rét­ság) 48.38, 2. Gerhát Mária (Bgy.) 39.08, 3. Nagy Miklós­né (Pásztó) 37.60 m. Férfiak, 100 m: 1. Vincze István (Bgy.) 11.7, 2. Mlinkó Sándor (Pásztó) 12, 3. Lotha- ridesz László (Bgy.) 12.2. 400 m: 1. Lotharidesz László (Bgy.) 57.5, 2. Bqzó Gyula (St.) 59, 3. Gál Andor (Bgy.) 61.4. 800 m: 1. Cservenák Pál (Bgy.) 2:25.7, 2. Doman Antal (Bgy.) 2:26.0, 3. Izsák József (St.) 2:57.8. 1500 m: 1. Nagy Tibor (Pásztó) 5:10.5, 2. Kardics Gergely (Bgy.) 5:18.5, 3. Cseh János (Bgy.) 5:18.6. Távol: 1. Rigó János (Bgy.) 613, 2. Mlin­kó Sándor (Pásztó) 555, 3. Gál Andor (Bgy.) 548 cm. Magas: 1. Szedlák Zoltán (Bgy.) 165, 2. Koczka Balázs (Bgy.) 165, 3. Bugyi József (Pásztó) 155 cm. Súly: 1. Kardos János (Bgy.) 10.35, 2. Óvári Péter (St.) 10.32, 3. Szabó Ferenc (Bgy.) 9.93 m. Gránát: 1. Bu­gyi József (Pásztó) 66.26, 2. Kovács P. János (Bgy.) 64.58, 3. Mender László (Bgy.) 62.52 m. Spartakiád váltó: 1. Ba­lassagyarmat 3:56.8, 2. Rétság 3:57.2, 3. Pásztó 4:07.2. Kispályás labdarúgás: 1. Pásztó 5, 2. Balassagyarmat 5, 3. Rétság 1 pont. Kézilabda (nők): 1. Pásztó, 2. Balassa­gyarmat, 3. Salgótarján. Fér­fiak: 1. Salgótarján, 2. Rét­ság, 3. Pásztó- Teke (nők egyé­ni): 1. Püski Sándorné 125, 2. Koczka Mária 115, 3. Hu­ber Katalin 114 fa (mindhá­rom Pásztó). Csapatban: 1. Pásztó 445, 2. Balassagyar­mat 3Ö3, 3. Rétság 276 fa. Férfiak (egyéni): 1. Ispán András (Bgy.) 153, 2. Mun­drancsik Sándor (Rétság) 148, 3. Fiikor Lajos (Bgy.) 141 fa. Csapatban: 1. Rétság 527, 2. Balassagyarmat 515, 3. Salgó­tarján 495 fa. (Mind a nők­nél, mind a férfiaknál 40 do­bás «volt, 20 teli, 20 tarolás.) Tojna, nők, egyéni: 1. Tóth Magdolna (Bgy.) 8,6, 2. Havai Erika (St.) 8, 3. Nógrádi Ildi­kó (Pásztó) 7.8 pont. Csapat­ban: 1. Pásztó 8.7, 2. Balassa­gyarmat 8.3 pont. Férfiak egyéni: 1. Bakos Nándor (Starján) 8.9, 2. Mender László (Bgy.) 8 pont.-Csapatban: 1. Balassagyarmat 8.3 pont. Röp­labda férfiak: 1. Pásztó, 2. Balassagyarmat,. 3. Salgótar­ján. Nők: 1. Balassagyarmat. A falusi dolgozók 28. nyári spartakiádjának megyei dön­tőjén a pontverseny végered­ménye a következő: 1. Balas­sagyarmat 270, 2. Pásztó 212, 3. Salgótarján 101, 4. Rétság 94 pont. — demény — Kézilabda Ml II. Pontszerzés a rangadón Kellős győzelemmel a kiesés ellen STC—IM VASAS 24—24 (12—14) Iklad, v.: Deák, Balogh. STC: Kiss (Berdó) — Nágel (7), Szabó A. (2), Kovács L. (—), Drevenka (5), Szlávík (5), Kovács Z. (2), cs.: Németh (—), Nagy (3), Horváth (—) Kovács I. (—). Edző: Czim- mer János. Nem kevesebb, mint a vezető pozíció megőrzése volt az STC célja. Tárgyilagos játékvezetés mellett a küzdelem mindvégig sportszerű légkörben folyt. Az első játékrészben 1—2 góllal az .otthonában még veretlen hazai együttes vezetett. Az STC mind­végig bravúrosan védő Nagytól vezérelt védekezése mindkét fél­időben kitünően sikerült. A tá­madásoknál sem kapkodták el a helyzeteiket. A szünet után 15— 12-nél volt a fordulópont. Jó já­tékkal az STC 15—15-re egyenlí­tett, majd vezetést szerzett. A hajrában nagy izgalmak közepette vezetést is szereztek, de 24—23-as vezetésüknél a hazaiak az utolsó percben egyenlítettek. Egyénileg a csapatban mindenki jól helyt­állt. Szlávik a négy 7-est védhe- tellcnül zúdította a hálóba. A sok ziccert kihagyó Nágelt hét gólja mégis dicséri. Kiss védéseivel, Drevenka messze átlagon felüli teljesítményével járult a győze­lemmel felérő döntetlenhez, mely- lyel csapata megőrizte vezető po­zícióját. STC—KISKUNHALAS 10—9 (6—7) Kiskunhalas, v.: Ucsai, Czikkel. STC: Ferencz (Huszkó) — Ócsai (1), Pozsárné (1), Kissné (4), Sza- bóné (2), Lukács (1), Józsáné (1), cs.: Bózvári (—), Sári (—). Edző: Tarján Péer. Az STC női csapata a tabellán veszlyes zónába került. Bár az első hármon kívül minimálisak a pontkülönbségek, különösen az idegenben aratott győzelmek, a kiesés, vagy a jó helyezés érde­kében döntő jelentőségűek a pon­tok. A mérkőzésen már a kez­det is biztató volt. Az első per­ceket Lukács kapufái és két Stécé- gól vezette be. A hazaiak 3—3-rd egyenlítettek. Lukácsék meglepő, jó taktikával kitűnően védték tér­felüket, mindig gólhelyzetig ado­gattak, s így az ellenfél nem tu­dott számottevő előnyt Kiharcolni. A félidő végére öcsai a térdére rúgást kapott, nem játszhatott to­vább. Szünet után 9-9-ig óriási volt a küzdelem. Utána tíz per­cig mindkét együttes biztosan véd­te kapuját. Két perccel a befejezés előtt Szabóné gólja két pontot ért. A sportszerű, kemény találkozón a tavaszi első helyezettet- fektette kétvállra az STC. A hetek óta ki­tűnő formában játszó Kissnén kí­vül Ferencz bravúros védéseivel és Szabóné átlagon felüli játékkal járultak hozzá a győzelemhez. Az STC hétköznap a Kecskeméti BÁCSÉP csapatát 19—9-re legyőzte. A találkozón az utolsó helyezett csapat a nagy gólkülönbség dacá­ra sem játszott, alárendelt szerepet. A gólerős együttesből Kissné 8- szor Pozsárné 6-szor talált a háló­ba. (mátyus) | NÓGRÁD — 1979. augusztus 28., kedd 7 «