Nógrád. 1979. június (35. évfolyam. 126-151. szám)

1979-06-05 / 129. szám

Ökölvívás Végei ért a Szondy Kupa Botos 7. (SICt nyert a junioroknál Az STC rendezésében négy napon át Salgótarjánban zaj­lott a XIX. Szondy Kupa or­szágos junior- és serdülő-ököl- vívóverseny. Formális „boksz­üzem” volt tehát a négy nap alatt. Hekordlétszám indult ezen a mind népszerűbb erő­próbán. Különösen a serdülők szempontjából volt nagy je­lentősége ennek az ökölvivó- randevúnak, mivel az idén el­ső ízben kaptak lehetőséget ar­ra, hogy összemérjék tudásu­kat. Ez éreztette is hatását, hiszen mintegy 190 serdülő ök­löző lépett szorítóba. A négy nap alatt közel 200 pár küzdelmét láthatta a kö­zönség. A 36 egyesület által felvonultatott versenyzőgárda nem csupán egymással, hanem a rekkenő hőséggel is nagy küzdelmet vívott. A vasáftiap délelőtti döntők alkalmával még 21 mérkőzés zajlott le. Igen izgalmas mérkőzést ví­vott Lánczos, a Csepel Autó bokszolója Apátival, a Békés öklözőjével. Mindez az 1965- ös évfolyamban zajlott le a könnyűsúlyban, ahol az előb­bi versenyző 3—2-es ponto­zással bizonyult jobbnak. Az 1963—64-es évfolyamban a serdülők döntőit a papírsú- lyúak vezették be. Itt Pap (Kaposvár) egyhangú ponto­zással győzött Szabó (Debrece­ni Sí) ellen. Légsúlyban Sári (Dombóvár) ugyancsak egy­hangú pontozással nyert Pén­zes (Monor) ellenében. A har- matsúlyúak összecsapásában Kovács I. (NYVSC) ellen, Fe­hér (Kaposvár) feladta a mér­kőzést. Pehelysúlyban az „A” csoportban Kácz, (Kun B. SE.) bizonyult jobbnak Orsóssal szemben, 4—1-es pontozással. A „B” csoportban Szentesi (Debreceni Sí) egyhangú pon­tozással került az I. helyre, megelőzve Tomcsikot, az eg­riek öklözőjét. Kisváltósúly- ban óriási küzdelmet vívott Török (SZIM Vasas) Dormán- nal, a Debreceni Sí verseny­zőjével. Kemény ütésváltások­kal lehetett látni, végül Törők győzött 3—2-es pontozással. A junior korcsoportban lé­pett szorítóba az egyetlen döntőbe jutott tarjáni bokszo­ló. S tegyük hozzá, itt is be­csülettel helytállt. Harmat- súlyban az Oláh (Csepel Autó) —Botos T. (STC) mérkőzésen a tarjáni fiú már az első me­netben többször is megsorozta ellenfelét, tisztán ütött fejre. Jól látta ezt a Csepel Autó edzője is, így az első menet végén Oláh feladta a küzdel­met. Nagy mérkőzést vívott még a kisvárdai Lakat'os a mezőkövesdi Suhaival. Az „adok-kapok” mérkőzésen, mely a kisváltósúlyban zajlott le, a második menet végén feladta a kilátástalan küzdel­met a mezőkövesdi verseny­ző. A négynapos verseny befe­jezéseként átnyújtották a kü­lönböző tiszteletdíjakat is. így a serdülőknél a legeredménye­sebb csapat címet a Debrece­ni Sportiskola érdemelte ki 24, 2. Kun B. SE 21, 3. FTC 20 ponttal. A junioroknál: 1. SZIM Vasas 15, 2. FTC 11, 3. Sopron 9 pont. összcsapatver- seny: 1. FTC 31, 2. Debreceni Sí 24, 3. Kun B. SE és SZIM Vasas 23—23 pont. A legtech­nikásabb versenyző címet a serdülőknél Kovács, valamint Szentesi, a Debreceni Sportis­kola; a junioroknál Botos Ti­bor, az STC öklözője érdemel­te ki. A legsportszerűbb csa­harmut&úlyban pat címre a dombóváriak szol­gáltak rá. Eredmények: 1965-ben szü­letett serdülők: Kispapírsúly: 1. Lacza (Kisvárdai SE.) Pa­pírsúly: 1. Varga (Törökszent­miklósi Vasas). Harmatsúly: 1. Pulya F. (Honvéd Kun Béla SE). Pehelysúly: 1. Varga P. (Békési Mezőgép). Könnyűsúly: 1. Lánczos I. (Csepel Autó). Kisvál tósúly: 1. Nagy (Bp. Honvéd). Váltósúly: 1. Kovács (Békési Mezőgép). Nagyváltó­súly: 1. Lakatos (Máv Nagyka­nizsai TE). Középsúly: 1. Ta­kács (ÉVIG). Nehézsúly: 1. Bertalan (KOMÉP). 1963—64-ben született ser­dülők. Kispapírsúly: 1. Tóth (Debreceni Sí). Papírsúly: 1. Papp (Kaposvári Sí). Légsúly: Hári L. (Dombóvári Spart.). Harmatsúly: 1. Kovács (NYV­SC). Pehelysúly: A csoport: 1. Rácz Z. (H. Kun Béla SE) B. csoport: 1. Szentesi Z. (Debr. Sí). Könnyűsúly: 1. Orsós (Ka­posvári Sí). Kisváltósúly: 1. Török (SZIM Vasas): Váltó­súly: 1. Mészáros (MÉMTE). Nagy váltósúly: 1. Rózsa (Kis­várdai SE). Középsúly: 1. De­zső (FTC). Nagyközépsúly: L Lázár (KOMÉP). Félnehéz­súly: 1. Vizi (Mezőkövesdi SE). Nehézsúly: 1. Purulyánsz- ki (NYVSC). Juniorok. Papírsúly: 1. Sza­bó (Soproni SE). Légsúly: L Borsodi (MÉMTE). Harmat­súly: 1. Botos T. (STC). Pehely­súly: 1. Búj dosó (SZIM Vasas). Könnyűsúly: 1. Szvercsek (FTC). Kisváltósúly: 1. Laka­tos (Kisvárdai SE). Váltósúly: őri (SZIM Vasas). Nagyváltó­súly: 1. Orsós (SZIM Vasas). Középsúly: 1. Sánta (Békési Mezőgép). Nehézsúly 1. Papp (Gyulai SE). Demény László Labdarúgó KB I., KB II. Már bajnok a DVSC és a Volán A szombati NB I-es találkozón, Salgótarjánban óriási gólhelyzetet hagyott ki Földi a 10. percben: Berindán átadását 4 méterről a kapu fölé lőtte. A képen balról: Győri já­tékvezető, Biczó, Kereki, Földi és Szarka. STC—Haladás VSE 1—0. A labdarúgó NB I. 30. fordu­lójának eredményei: Vasas—Ü. Dózsa 4—2 (1—2), MTK-VM—FTC 3—1 (1—1), STC—Haladás VSE 1—0 (1—0), Bp. Honvéd—Dunaúj­város 1—0 (0—0), MÁV Előre— Diósgyőr J—1 (1—0), Pécsi MSC— Békéscsaba .2—1 (1—1), Zala­egerszeg—Videoton 2—2 (0—0), Tatabánya—Rába ETO 2—1 (2—0), Csepel—Bp. Vasas izzó 2—1 (2—0). Az NB I. állása 14. MTK-VM 15. MÁV E. 16. Csepel 17. Haladás 18. V. Izzó 30 10 6 14 34-42 26 30 8 8 14 23-48 24 30 5 13 12 30-39 23 30 8 5 17 31-64 21 30 3 6 21 25-62 12 A labdarúgó NB II. Középcso­portjának eredményei: Budafoki MTE—Vasas Ikarus 2—0 (2—0), BKV Előre—Kossuth KFSE 4—1 (1—1), H. Bem J. SE—SZEOL AK 2-0 (2—0), Váci Híradás—Ganz- MÁVAG 2—1 (0—1), BVSC—Szege­di Dózsa 2—2 (2—2), Kecskeméti 8. Bem SE 35 12 14 9 40-30 38 9. KSC 34 14 9 11 41-37 37 10. B.-gyar. 34 15 6 13 39-36 36 11. Vác 34 12 12 10 41-40 36 13. Épít. SC 34 8 15 11 43-45 31 12. BKV E. 34 12 7 15 42-35 31 14. Pénzügy. 34 11 8 15 41-59 30 15. Bp. Sp. 34 8 13 13 42-47 29 16. Ganz-M. 34 5 16 13 31-42 26 17. D.-keszi 34 6 14 14 18-37 26 18. D.-újv. É. 34 5 11 18 37-68 21 19. Ikarus 34 4 9 21 23-60 17 Szabadnapos: Dunakeszi i VSE 1. U. Dózsa 30 18 9 3 69-34 45 SC—Bp. Spartacus 2—0 (2—0), 22. 2. FTC 30 16 10 4 63-35 42 sz. Volán—Pénzügyőr 2-0 (1-0). Két fordulóval a bajnokság be­3. DVTK 30 17 6 7 53-30 40 fejezése előtt a Keleti csoport­4. Bp. Honv. 30 15 8 7 54-30 38 ban is eldőlt az elsőbbség kérdé­5. Vasas 30 12 10 8 48-42 34 A bajnokság állása se. Jövőre a Debreceni VSC az 6. Videoton 30 11 10 9 41-38 32 NB I-ben játszik. Az élcsoport 7. Rába ETO 30 10 11 9 34-27 31 1. Volán SC 34 19 10 5 52-26 48 állása: 1. DVSC 60, 2. Nyíregy­B. PMSC 30 8 14 8 31-39 30 2. Szeg. D. 34 14 15 5 51-36 43 háza 53, 3. Eger 48 ponttal. A 9. ZTE 30 9 11 10 38-36 29 3. BVSC 34 14 14 6 47-40 42 nyugati csoport élmezőnye: 1. 10. Tatab. 30 9 11 10 42-42 29 4. 22. Volán 34 15 10 9 60-42 40 Pécsi VSK 51 (60—26), 2. Kapos­11. STC 30 9 11 10 39-40 29 5. KKFSE 34 16 8 10 57-45 40 vár 47, (45—23), 3. Komló 47 pont­12. Dunaújv, 30 9 11 10 44-47 29 6. SZEOL 35 13 13 9 48-39 39 tal. (44—24). Gyakorlatilag itt is 13. Békései». 30 9 8 13 41-45 26 7. Budafok 34 14 10 10 55-44 38 bajnoknak tekinthető a PVSK. KézüaixJa Nagy küzdelemben szoros eredmények STC—Iklad 31—28 (15—14) Salgótarján, v.: Faggyas, Imrecsik. STC: Kiss — Ná- gel (7), Kovács (1), Dreven- ka (4), Szlávik (10), Kovács Z. (5), Lavrincz (1), cs.: Hor­váth (3), Perdó, Kovács I-, Ivanics, Edző: Czimmer Já­nos. A bajnokságra pályázó ki­tűnő ellenfél szerezte meg az első pontokat. Az STC az 5. percben egyenlített és innen a szünet végéig egy-két gó­los vezetését igen jó játékkal tartai.: tudta. Szünet után a lelkes védekezés mellett ered­ményes volt a támadójáté- kuk is. A 20. percig kihar­colt hatpontos előny az utol­só perekben csökkent. Kitű­nő védekezéssel tartani tud­ták hárompontos előnyüket. Kishunhalas—STC 9—8 (6—5) Salgótarján, v.: Atkári, Vár­hegyi. STC: Ferencz — Ko- vácsné (1), Lukács (3). Kiss- né (1), Tajács (3), Józsáné (—), Szalai (—). cs.: Bózvá- ri. Horváth. Edző: Tarján Pé­ter. A hazaiak kezdeti lendülete 2—0, 5—3-as, vezetést ered­ményezett. A 15. perc után az ellenfél jó védekezés mel­Kovács László (STC) kapura- törését Gólya próbálja aka­dályozni. STC—Iklac 31—28. lett fordított az eredményen, mert az STC egyetlen gólt sem tudott hálóba juttatni. A szünet után gyors két góllal, újból a hazaiak vezettek. Ez­után teljesen összeroppantak 20 perc alatt egyetlen gól­lal sem tudták terhelni ellen­felük hálóját. Az ellenfél ka­Luk' s Mária felugrásos do­bása a kapufán csattan. Kis­kunhalas—STC 9—8. (Herbst Rudolf felvételei) ! púja előtt toporogtak, med­dő labdaátadásokkal. Lövés­re senki sem vállalkozott. Egyenlítésre az utolsó perc­ben is volt lehetőség. A mér­kőzés folyamán először átlö- vésre vállalkozó Lukács a ka­pufát találta el. M. L. 1 Labdarúgó NB II. Igazságtalan vereség Dunaújvárosi Építők—Balassagyarmati SE 1 — 0 (0—0) Dunaújváros, 1000 néző, v.: Nyári. Dunaújváros: Török — Garbacz, Fúrják, Medve, Fe- terdy, — Bozsik (Tatár a 83. percben), Miklós II., Simon — Hyroh (Lapu a 70. perc­ben); Mártha, Béres. Edző: Nagy Ervin. Balassagyarmat: Baár — Pribeli, Robb, Hor- nyák, Lajkó, — Fábri (Trubin a 44. percben) Erdélyi, Hu- gyecz, — Lucska, Kovács I., Kovács J. (Babcsán a 64. percben.) Edző: Dávid Róbert. A forró dunaújvárosi kat­lanban hazai támadásokkal indult a mérkőzés. Az első, tíz perben két nagy helyzetet is kihagytak a hazaiak. Előbb Béres, majd Miklós II. ügyet- lenkedte el a lehetőséget. Ez­után lábrakapott a balassa­gyarmati csapat. Fábri kapás­lövésébe Fúrják lépett be­le, majd távoli lövésekkel ve­szélyeztettek a vendégek. A Egy. SE 4—4—2-es formáci­óban játszott, a középpályán próbált mezőnyfölényt kihar­colni, innen indítva a szórvá­nyos támadásokat. Az első félidő végén az ügyesen moz­gó Fábrit Simon szándékosan hátulról megrúgta, s a kö­zéppályás sérülése miatt nem is tudott tovább játszani. Az esetet a kecskeméti játékve­zető (a KSC nagy versenyben van a balassagyarmatiakkal a csoport középmezőnyében) egyszeri szabadrúgással bün­tette. Szünet után valamelyest csökkent a meleg, s a Bgy. SE is jobban játszott, de tá­madásaikban nem volt elég átütőerő. Egy alkalommal Lucska a kapu mellé fejelt, majd Kovács távoli lövését föléütötte a hazai kapus. Trubin a 16-osom belül ne­héz szögből a kapu mellé ta­lált. A mérkőzés sorsdöntő momentuma volt a 63. perc eseménye: Tatár a felezővo­nalnál hátulról felrúgta Er­délyit, a vendégek középpá­lyása a földről felpattanva fe­nyegetően közeledett, a duna­újvárosi játékos felé, aki Er­délyi szakállába markolt. A' balassagyarmati játékos eltol­ta őt magától, mire a játék­vezető meglepetésre kiállítot­ta a sértettet Még fel sem ocsúdtak a gyarmatiak a cso­dálkozásból, amikor egy át­ívelt labda kapujuk elé érke­zett. Baár először megfogta; majd kiejtette a labdát, Bé­res ott termett és a hálóba vágta. 1—0. Ezek után is a vendégcsapat támadott töb­bet, de meddő mezőnyfölénye csak szögletrúgásokban és kihagyott gólhelyeztekben je­lentkezett. Különösen a második fél­időbeli játéka alapján nem érdemelt vereséget a balassa­gyarmati csapat. Leginkább; döntetlen lett volna igazsá­gos, ettől azonban a játék- vezetés elütötte. Jó: Robb, Lajkó, Fábri,' Erdélyi, ill.: Bozsik. Fúrják, Medve, Béres. V. F. | Atlétika Új megyei ötpróbacsiics Az STC—Bgy. SE—Váci Híradás sportiskolák közötti hagyományos versenysorozat 1979. évi II. fordulójára nem­régiben került sor a volt Ko­hász-stadionban. Az időjárás, mintha megérezte volna a sportolók jó felkészültségét, ideális volt A pontversenyt az STC atlétái nyerték fölé­nyesen. Az összetett számok­ból álló versenyen több kivá­ló eredmény született, kö­zülük is kiemelkedett Szabó Bernadette 4062 pontszámú, új megyei serdülő „A” ötpró- bacsúcsa (régi Torda E. Bgy. SE) 4030), melyet a követke­ző eredményekkel ért el: 100 gát 15.3 mp, távolugrás 543 cm, súlylökés 11 m, magas­ugrás 162 cm és 600 m-en 1:49.2 mp. Az elmúlt hetek­ben is kiváló formát nyújtó atlétalány több mint 200 pont­tal túlteljesítette ezzel az eredményével az aranyjelvé­nyes szintet. A másik kiváló teljesítményt az 1978. évi, négypróba-bajnokcsapat tag­ja Somoskeőy Szabolcs érte el a négvpróba „B” változa­tában 2020 pontos eredményé­vel, ami ezüstjelvényes szint. Bambuck László tanítványa végig egyenletesen szerepelt, és 100 gáton 14,9 mp. távol­ban 531 cm, 300 m-en 41.6 mp, 1500-on 4:51.6 mp rész- eredményekkel érte el össz- pontszámát. Az összetett, verseny köz­ben néhányan igen jó rész- eredményeket értek el az STC-bőL Batovszki Katalin (100 gát) 15.1 mp, Ildzsa Ka­talin (távol) 501 cm. Veréb Katalin (távol) 511 cm, Tő- zsér Marianna (távol) 514 cm, Ispán Zoltán (gerely) 54.90, Buzási Attila (300 m), 39.5 mp, Budai László (300 m) 39.0 mp, Híves Attila (300 m). 38.7 nlp, Mizser Gá­bor (távol) 614 cm. További eredmények. Leá­nyok. Gyermekverseny: 1. Vizler Edina (Bgy. SE) 119, 2. Schulde Mónika (Bgy. SE) 117 pont. Serdülő „B” négy­próba B változat: 1. Blaskó Erzsébet (STC) 2625 pont. Serdülő „A” ötpróba: 1. Sza­bó Bernadette 4062, 2. Tő- zsér Marianna 3476, 3. Kiss Aranka 3209 'pont. (Mind STC.) Fiúk: Gyermekverseny: 1. Strézs Erik 142, 2. Huszár Norbert 118. 3. Vastag Zsolt, 103 pont (mind Bgy. SE.) Serdülő „B” fiúk négypró­ba „B” változat: 1. Somos­keőy Szabolcs 2023, 2. Szend- rői András 1858, 3. Baár Gá­bor 1844, 4. Almáshegyi Béla 1509 pont (mind STC.) Nyoicpróbá serdülő „A”: 11 Híves Attila 4131. 2. Buday László 4019, 3. Mizser Gábor 3912, 4. Buzási Attila 3862 pont (mind STC.) Csábi Imre, edző A fotó 22. heti eredményei 1. Komló—Kaposvár 3-1 í ■2. Répcelak—Dorog 1-0 1 3. MÁV NTE—Pécsi VSK 2-3 2 4. Fűzfő—Nagykanizsa 3-0 I 5. Szegedi Dózsa—BVSC 2-2 X 6. BKV Előre—KKFSE 4-1 1 7. Cesena—Brescia 3-1 1 8. Genoa—Bari 0-0 X 9. Nocerina—Lecce 0-0 X 10. Pistoiese—Udinese 0-1 2 11. Taranto—Sambened. 2-0 1 12. Ternana—Spal 1-1 X 13. Varese—Cagliari i i 0-2 2-pl Pescara—Sampdoria 1-1 * NÓGRÁD - 1979. június 5., kedd 7