Nógrád. 1979. június (35. évfolyam. 126-151. szám)

1979-06-13 / 136. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Pontot vesztett a bajnokcsapat r A rekkenő hőség befolyásol­ta a mérkőzések színvonalát. A találkozókon 37 gól született a tavaszi bajnokság 17. for­dulójában. Meglepetés volt a bajnokcsapat pontvesztése és a Nagybátony szécsényi vere­sége. A Romhány—Síküveg­gyár mérkőzést rekordszámú, 1500 néző szurkolta végig; a 80. percben történt az egyen­lítés. Somoskőújfalu vereségét magyarázza, hogy nagyobb részt ifistákat szerepeltetett. Mátranovák kitűnő játékveze­tés mellett, sportszerű légkör­ben győzött Bárnán. Karancs- lapujtő öt gólja a helyzetek biztosabb kihasználásából adó­dott. Szécsényben a durvaság határán mozgó találkozón két kiállítás történt. Pásztó két perc alatt lőtt két góljával nyert. Alacsony színvonalú volt a 2. sz. Volán—Bányagép­gyár találkozó. Romhány—Síküveggyár 1—1 (0—0) Romhány, 1500 néző, v.: Dó­ra. Romhány: Kovács J.— Koczka, Szentgyörgyi, Sza- szovszki, (Zachar), — Torma, Ivanics, — Bglázs, Sági, Zagy­vái, Túri, Sebestyén (Kalicz- ka). Edző: Murányi János. Sík­üveggyár: Rádi — Kasza, Vá- radi, Gulyka, Kaszanyi, — Lisztóczki, Krivanek (Vanó), Nagy — Szekula, (Bodor), Fe­hérvári, Szabó. Edző: Tóth Ist­ván. Óriási fölényben kezdett a Síküveggyár. Az iram jó volt. A romhányi kapus bravúros védésekkel akadályozta a baj­nokcsapat támadásait. Három 100 százalékos gólhelyzetet hagytak ki a vendégek csatárai. A 60. percben Szabó jobb ol­dalon lefutotta a hazai védő­ket, Fehérvári elé játszott, aki 3 méterről a hálóba pofozta a labdát. A 80. percben kapu előtti kavarodásból egyenlített Rohahány, a résen át Túri lab­dája kötött ki a hálóban. A hazaiak lelkes játékkal, sport­szerű küzdelemben szereztek értékes pontot, a síküveggyár pedig a veretlenségét féltette a találkozón. Jó: Szaszovszki, Kaliczka, Túri, ill.: Lisztóczki, Nagy. Szécsény—Nagybátony 3—1 (2—1) 1 Szécsény, 500 néző, v.: He­vesi. Szécsény: Gonda —Vág- ner, Kuris (Korbei), Kalmár, — Juhász, Velkovics, — Pén­zes, Gál, Vanya, Králik, Gál L. (Majoros). Edző: Kovács József. Nagybátony: Szikora — Dolencz, Bordás, Orosz J., Bo­csi — Dóra, Bertók, Orosz L. (Nagy) — Kiss, Szabó (Sző­ke), Loch. Edző: Baranyai Gyula. A nagy iramban kezdődő ta­lálkozón a 10. percben gólt szerzett a vendégcsapat. Kiss 1 Dóra átadásával egyedül tört a kapu felé, majd jobb­ra sodródva 15 méterről véd- hetetlen gólt küldött a hálóba. A szünet végéig a Nagybátony játszott fölényben, a szécsé­nyi védelem megingásait azon­ban nem tudták kihasználni. A szünet után ugyancsak két nagy helyzet kihagyásával folytatódott a küzdelem. A játék helyenként a kímélet­lenségig kemény volt. Szécsény a szünet után a helyzetek ki­használásában jobb volt. Gól­lövő: Juhász, Vanya, Králik, ill. Kiss. A második félidő 40. percében Kalmárt, a 10. perc­ben pedig Kissi állította ki a játékvezető. Jó: Gondá, Ju­hász, Gál, Králik, ill.: Orosz J., Bocsi, Loch. Szőnyi SE—Somoskőújfalu i 6—2 (2—1) Jobbágyi, 200 néző, v.: Gás­pár. Szőnyi: Fodor — Szrena, Kéri, Kotroczó, (Molnár) — Kelemen, Csorba J., — Ko­vács A., Kocsis, Oláh, Tóth, Csorba T. (Kosik). Edző: Ma­lik József. Somoskőújfalu: Hornyák — Bostai, Tajti, Kle- ment, — Gajzinger (Angyal), Kaposi — Póti, Bocsi, Kese, Rátóti, Bozó (Somoskői). Edző: Tóth István. A somosiak igen sok ifjú­sági játékossal utaztak Job­bágyiba. Vereségük még ilyen arán,yban sem túlzott, kitűnő­en védő kapusuk Hornyák a gólbiztos helyzetek sorát há­rította. Szünetig még így is nyílt volt a játék. Szünet után az erőnlét játszotta a nagyobb szerepet, ekkor már hengerelt a hazai együttes. Góllövő Ke­lemen 11-esből, Csorba J., Ko­vács, Oláh J., Kosik, Bostai (öngól), ill.: Póti, Rátóti (11- esből). Pásztó—ötvözetgyár 4—1 (1—0) Pásztó, 400 néző, v.; Makovi- nyi. Pásztó: Kodák — Szőke, Nágel, Horváth, — Szabó, Nagy, Veres, (Szarvas) — Né­meth, Antal, Bedő, Varga (Székely). Edző: Bulyovszki Tibor. Ötvözetgyár: Hulitka K. (Földi E.) — Morva, Sza­bó J., Hulitka I., — Szekeres, Römer, Kese, — Imre J., Csu- berda (Barta), Nagy, Kocsis. Edző: Kriskó Lajos. A nagyobb tudású hazai együttessel szemben az Ötvö­zetgyár lelkesedése az első fél­időben eredményes volt. A 43. percben a kapu előtt ke­resztbe guruló labdát Bedő hálóba csúsztatta. Szünet után a 60. percben Kocsis a kapus felett átpergetett labdával egyenlített. A, 65. percben Nagy fejese, a' 66-ban pedig Varga három csel után szer­zett gólja már eldöntötte a mérkőzést. A 87. percben Szé­kely kavarodás után lőtt a hálóba. Jó: Kodák, Nágel, Horváth, Németh, Bedő ill.: Hulitka I., Römer. Érsek vadkert—Kazár 3—1 (1—0) Érsekvadkert, 300 néző, v.: Baksa. Érsekvadkert: Szabó II. — Kardics, Keresztes, Szabó I. (Légrádi) — Antal, Bubik, — Hlavaj, (Oroszlán), Benyó, Hustyava, Adame, Beke. Edző: Kovács István. Kazár: Telegdi Gy. — Szabó, Tóth, Czecze, Sarkadi, — Telegdi S., Gecse, Kovács L. — Miklósi (Bozsik), Sándor G., Tolnai. Edző: Bo­zsik László. A jó iramú találkozó 18. percében Hustyava vezetést szerzett A találkozó nagy ré­szét a kimaradt helyzetek jel­lemezték. A szünet utáni 65. percben Benyó, majd végül a 85. percben Adame lőtt gólt. A vendégcsapat egyetlen gól­ját Bozsik lőtte. Jó: Keresz­tes, Benyó, Hustyava, Adame, ill.: Sarkadi, Kovács L., Sán­dor G. Mátranovák—Bárna 3—1 (2—0) Bárna, 300 néző, v.: Szabó M. Mátranovák: Domonkos — Kilczin L., Simon, Mihály — Tóth L., Lakatos B., Bakos — Nagy L., Farkas, Kovács, Tóth I. (Gyenge). Edző: Szoó Mik­lós. Bárna: Bozó — Ádám, Tóth L., Radics Gy. — Bo- hács, Répás Szabó — Páldi, Radics A., Oravecz (Handó), Farkas Z. Edző: Takács Dá­niel. Változatos küzdelemben a 20. percben Nagy L. fejjel jut­tatta a labdát a hálóba. A 30. percben Lakatos B. cselso­rozat után a kifutó kapus fö­lött talált a hálóba. A 35. percben Szabó kapu előtti tö­mörülésből szerzett gólt. Szü­net után a 70. percben Laka­tos 30 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. 3—1. A sportszerű mérkőzésen, kitűnő játékvezetés mellett a techni- kásabb, rutinosabb Vendég­csapat megérdemelten győzött. Jó: Lakatos B., Nagy, ill.:Bo­zó, Szabó. Karancslapujtő—Honvéd Vö­rös Cs. SE 5—2 (4—0) Rétság, 200 néző, v.: Lőcse. K.-lapujtő: Molnár l. — Földi CLaczkó), Telek, Novák — Ju­hász M., Osgyáni (Tóth), Rom­hányi, Fazekas, Simon, Gás­pár, Juhász I. Edző: Tórák András. Vörös Cs. SE: Salgai — Szaszovszki, Győri, Karbo- li, Menczel, — Karácsonyi (Nagy), Iván, Romhányi — Pazdera, Benyus, Kecskés. Edző: Győri Ferenc. A jó iramú találkozón a helyzeteit biztosabban értéke­sítő Karancslapujtő megérde­melten aratott győzelmet. Szé­leken vezetett támadásaikkal szünetig igen sokszor hozták zavarba ellenfelük védelmét. A találkozó érdekessége, hogy csak a helyzetek alapján kö­zel egyenrangú volt a küzde­lem. Góllövő: Gáspár (2), Ju­hász (2), Fazekas, ill.: Iván, Nagy. Jó: Molnár, Novák, Gáspár, Juhász I., ill.: Győri, Romhányi, Menczel. St. 2. sz. Volán—St. Bánya­gépgyár 1—0 (0—0) Salgótarján, Szánasi út, 200 néző, v.: Mihalovics. Volán: Angyal — Márton, Domonkos, Lovasi — Póczos, Tőre, Rát- kai — Bogár, Iványi, Pusnik (Herczeg), Szomora. Edző: Balga Károly. Bányagépgyár: Kovács — Bíró, Bozó, Rapi — Veres, Blaskó, Zvara, — Dá­vid, Longauer, Ecsegi, Andó. Edző: Benke János. A küzdelem hazai fölénnyel kezdődött. Egy kapufa és há­rom kihagyott nagy helyzet (Dávid (2), Longauer) jelle­mezte az első félidőt. Szünet után feljött a Volán és a 80. percben a szögletből beívelt labdát Domonkos a hálóba fe­jelte. A találkozó alacsony színvonalú volt. Jó: Márton, Domonkos, Szomora, ill.; Rapi. Palotás—Egyházasgerge 2—0 (0—0) Palotás, 400 néző, v.: Mis­kei. Palotás: Zsiga J. — Zsi­ga I., Tóth A., Urbány, Kocza, J., — Illés, Csóré, Turcsányi — Bagi, (Szabó M.) . Petre. Oláh. Edző: Szabó Mihály. Egyházasgerge: Miklós — Ge­cse, Szántó, Juhász, Tóth — Gordos, Petik — Somoskői, Szántó, Simon I., Simon L. Edző: László László. A kihagyott helyzetek mér­kőzésén sportszerű légkörben az első félidő a vendégegyüt­tesé volt. Helyzeteik hosszú sorát hagyták ki. Szünet után egy buktatásért megítélt bün­tetőt az 53. percben Tóth A. értékesítette. Ezután kiegyen­súlyozottá vált a küzdelem. A 85. percben Petre két védőt is kicselezett, majd 18 méter­ről védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba. 2—0. Jó: Urbány, Csóré, Petre, Oláh, ill.: Petik. A bajnokság állása 1. Siküveggy. 34 29 5 ­132-12 63 2. Nagybát. 34 25 5 4 115-26 55 3. Pásztó 34 20 5 9 82-39 45 4. Mátranovák 34 18 8 8 56-29 44 5. Romhány 34 16 6 12 64-51 38 6. St. 2. sz. Volán 34 14 7 13 55-46 35 7. Karaneslap. 34 15 5 14 53-53 35 8. ötvözetgyár 34 15 4 15 64-51 34 9. Bárna 34 15 3 16 61-77 33 10. Szécsény 34 11 10 13 51-53 32 11. E.-gerge 34 12 7 15 44-52 31 12. Szőnyi SE 34 12 7 15 51-09 31 13. S.-kőújf. 34 11 5 18 36-83 27 14. Kazár 34 11 3 18 42-77 27 15. Honvéd V. Cs. SE M 7 T 20 36-76 21 1«. St. B.-gép 34 8 5 21 43-61 21 17. S.-vadkert 34 7 6 21 36-92 20 18. Palotás 34 10- 24 43-113 19 * = ifjúsági mérkőzés el­maradásáért pontelvonással büntetve. * Járási bajnokok osztályozói: Szurdokpüspöki—Nagybárkány 2—1, Nagyoroszi—Nógrádme- gyer 2—1. . összeállította: Mátyus László MérUöaés előtt Helyosztó Zalaegerszegen Még 180 perc és lemegy a függöny a labdarúgó NB I. 1978/79. évi Idényének színpa­dán. Az utolsó előtti, 33. for­dulóban az STC csapata Zala­egerszegen, a ZTE ellen lép pályára, a A két csapat táb­lázaton elfoglalt helye, vala­mint az őszi salgótarjáni mér­kőzés képe (a STC 1—0-ra nyert) küzdelmes játékot, nagy csatát ígér. Mérkőzés előtt a bajnoki tabellán- még ez a helyzet: 11. STC 9 12 11 42-45 30 12. ZTE 9 11 12 39-43 29 Az STC háza táján újság, hogy bővült a sérültek listá­ja: Répás és Kajdi után Tóth Károly és Kovács József is megsérült. Tóthnak a bokája dagadt be, míg a népszerű, vö­rös hajú hátvéd combjába ka­pott rúgást és így egyikőjük sem állhat a csapat rendelke­zésére. A várható esélyekről Básti István, a csapat doyenje nyi­latkozott. — Lényegében újoncnak számítottunk az idén az első osztályban, ezért nagy öröm számunkra, hogy most már matematikailag is bent ma­radtunk. A hátralevő két mér­kőzésen helyezésünk javítása a cél. A ZTE csapatunkhoz ha­sonló képességű együttes, ezért nem fogunk beállni védekezni, hanem megszokott stílusunk­ban játszva megpróbálkozunk a pontszerzéssel. • A kedd délelőtti „vizes” ed­zés után dr. Lakat Károly ki­jelölte a pályára lépő 11-et: Szűcs — Cséki. Kegye, Varga, B. Kovács, Földi, Kiss, Balga — Szop, Bíró, Berindán. A tartalékok padján Kun, Básti és Tóth F. foglal he­lyet. A forduló további mérkőzé­sei: FTC — Rába ETO, Video- tpn—Sz. MÁV Előre, DVTK— Tatabánya. Dunaújváros— Csepel, Békéscsaba—Haladás, PMSC—Bp. Vasas Izzó, MTK -VM—Vasas, Ü. Dózsa—Bp. Honvéd. Ez utóbbi találkozót 18.55 órai kezdettel a televízió is közvetíti. .‘g Kiss László Miklós Esélylatolgatás Híven a hagyományokhoz? Űj fejezet kezdődött tavaly ősszel a ZTE labdarúgócsa­patának történetében: több mint tíz év után eltávozott a klubtól Szőcs János, akinek edzősége alatt az NB II-ből — az NB I-ben át — az élvonal­ba jutott a zalaegerszegi együttes, s ott meg is kapasz­kodott. Ügy indult ez a mos­tani szezon, hogy a ZTE újra kilép a szürkeségből, hiszen az első két mérkőzést meg­nyerte, no meg az erősítés is sikeresnek látszott Igaz a har­madik találkozón, éppen Sal­gótarjánban megszakadt a jó sorozat (1—0), ám akkor sen­ki sem gondolt arra, hogy a következő 10 meccsen nem, tud majd nyerni a zalai gár­da. Pedig így történt. Ennek következtében a kiesőjelöltek' közé zuhant az együttes, Kár­páti Béla vezető edző pedig alig pár hónapos működés után távozni kényszerült. He­lyét Palicskó Tibor foglalta el. Nos az „új seprő, jól sepert”: a zalai kék-fehérek ettől kezd­ve megint szorgalmasan gyűj­tögették a pontokat, s fokoza­tosan eltávolodtak a kiesőzó­nától. A tavaszi idény első harmadát követően már csu­pán egy pont választotta el őket a 6. helyezettől. Az utób­bi hetekben azonban újabb megtorpanás következett. Kü­lönösen a sokáig még a leg­kevesebb gólt kapott _ véde­lem címre is eséllyel pályázott hátsó alakzat esett vissza (az utolsó 7 mérkőzésen 18 gólt kapott.) Nem titok, hogy Mihaleczék feltétlenül szeretnék elérni a szezon végén nagyobb presz­tízst jelentő 31 pontot. Ez azonban — általános vélemény szerint — csak úgy sikerülhet, ha legyőzik a tarjániakat, mert az utolsó fordulóban a bajnok Újpesti Dózsát fogad­ják, s ezen a találkozón a pa­pírforma szerint nemigen számíthatnak pontszerzésre. A hagyomány minden eset­re reális reményt ad a hazai­aknak tervük valóra váltásá­ra, ugyanis a nógrádiak ed­dig még minden alkalommal (ötször Vendégszerepeitek Za­laegerszegen) vereséggel tá­voztak a ZTE otthonából. Fel­tétlenül folytatni akarjuk az STC-vel szembeni hazai siker- sorozatunkat — mondta Pa­licskó Tibor, aki a következő csapatot tervezi: Bolemányi — Szimacsek, Kanász, Mihalecz, Péter — Antoni, Soós, Kon- rád — Csepregi, Szentes, Hozbor. Amennyiben a fegyel­mi tárgyaláson Kanász nem kapja vissza játékjogát (az FTC ellen állították ki, s ezért Győrött nem is szerepelt), ak­kor Mihalecz lesz a söprögető, Palotás pedig a beállós. Tarsoly József ] Nemzetközi férfi röplabdatorna a salgótarjáni sportcsarnokban Pénteken délután nemzetkö­zi férfi röplabdatornára kerül sor a salgótarjáni városi sportcsarnokban. A testvérvá­rosi kapcsolatok jegyében vá­rosunkban tartózkodó linn I. osztályú röplabdacsapat ellen­fele az STC NB Il-es férfi­csapata és a magyar bajnok­ság jelenlegi második helye­zettje, a Budapesti Honvéd együttese lesz. Program: 14.30: STC—Kai- vos Venkot Vantaa, 15.15: Bp. Honvéd—STC, 16.00: K. V. Vantaa—Bp. Honvéd. A hármas torna érdekes, színvonalas mérkőzéseket ígér. A nemzetközi gyermekévre va­ló tekintettel a diákok díjmen­tesen láthatják a rendezvényt, a belépődíj felnőttek részére 11 forint. Tájfutás Esőben, sárban Is fó eredmények az országos középiskolás-bajnokságon Nem fogiadta kegyeibe az időjárás Salgótarjánban az országos középiskolás téjfu- tóbajnokságra összegyűlt, mintegy kétszáz diákot, akik kísérőikkel együtt sokat áztak az elsőnapi egyéni bajnoksá­gon. Már a Tanácsköztársaság téri megnyitón is szemer­kélt az eső, miközben Gulyás Jánosné, a megyei tanács VB' művelődési osztályának vezetője köszöntötte a ver­senyzőket, és a tanárokat, majd Berki Mihály, a megyei tanács elnökhelyettese, ered­ményes szereplést, élmények­ben gazdag nógrádi tartózko­dást kívánva a résztvevők­nek, megnyitotta a versenyt. A diákok nevében Balaki Andrea aranyjelvényes sporto­ló tett fogadalmat ünnepé­lyes külsőségek között. A fia­talokat külön autóbusz szállí­totta a Salgóra, ahol esős, sá­ros, nehéz talajon, élvezetes küzdelemben jó eredmények születtek mind a négy kate­góriában. Egyéni verseny, F 15 B ka­tegória (táv 4660 m, 8 ind.) 1. Sziebert Péter (Baranya) 42,82 p, 2. Koczur Kálmán (Budapest) 45,79 p, 3. Bárdosi Zoltán (Vas) 52,62 p. N 15 B kategória (táv 3160 m, 10 ind.): 1. Csilliny Ágnes 42,49 p, 2. Rolonyi Zsuzsa 51,47 p. 3. Mets Zsuzsa 56,30 p. (Mind­hárman budapestiek.) F 17 B kategória (táv 5820 m, 10 ind.): 1. Széles Gábor (Bara­nya) 43,20 p, 2. Hajgató Mik­lós (Zala) 45,11 p, 3. Molnár Géza (Budapest) 45,69 p, 4. Tóth Gábor (Győr-Sopron) 46,52 p, 5. Pálfi József (Buda­pest), 48,25 p, 6. Koczur Ti­bor (Vas) 48,65 perc. N 17 B kategória (táv 4820 m, 9 ind.): 1. Mehl Éva (Budapest) 53,20 p, 2. Bárki Andrea (Vas) 57,28 p, 3. Selmeczi Irén (Fejér) 61,17 p, 4. Rúzsa Klára (Buda­pest) 66,40 p, 5. Sélley Éva (Budapest) 68,10 p, 6. Varga- di Lívia (Pest megye) 74,43 perc. A bajnokság ma reggel 8 órától a csapatversennyel foly­tatódik a Pécskőn. Az ered­ményhirdetésre 13 órakor ke­rül sor a József Attila me­gyei Művelődési Központ előt­ti téren. (zentai—várkonyi) A megnyitóünnepség résztvevőinek egy csoportja. — bábgl felv. 3 J