Nógrád. 1979. június (35. évfolyam. 126-151. szám)

1979-06-06 / 130. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Tizenegy gólt lőtt a bajnokcsapat Teljes sikert arattak a pá­lyaválasztó együttesek a me­gyei labdarúgó-bajnokság ta­vaszi 16. (XXXIII.) fordulójá­ban. Kilenc csapat nyert ott­honában. A legnagyobb arány­ban a bajnokcsapat győzött. Tizenegy gólt lőttek a sik- üveggyáriak a régi riválisok­nak, a bányagépgyáriaknak, öt góllal terhelték meg az ötvözetgyáriak Érsekvadkert hálóját, 5—1-re nyert Ka- rancslapujtő Bárna ellen. Há­rom gólt lőtt Nagybátony és Mátranovák. A 'további talál­kozón szorosabb küzdelmet je­leznek az eredmények. A sportszerű fordulóban kiállí­tás nem történt, 39 gólt lőtt a mezőny. A pályaválasztók 35 gólt lőttek s csak négy­szer találtak hálóba a vendé­gek. öt csapat maradt gól­képtelen. St. Ötvözetgyár—Érsekvadkert 5—0 (3—0) Salgótarján (Zagyvaróna), Tóth Ferenc út, 300 néző, v.: Fodor. St. Ötvözetgyár: Hű­li tka K. — Szekeres, Römer, Szabó J. — Morva, Csuberda, Hulitka I. — Kocsis, Nagy (Bartha), Kese, Imre. Edző: Kriskó Lajos. É.-vadkert: Jamrik (Beke) — Adame, Ke­resztes J., Szabó I. — Antal, Gubik — Keresztes 1^., Fábi­án, Gyurkovics, Szabó II., Kordics. Edző: Kovács István. A nagy lendülettel kezdő ha­zaiak már az I. félidőben el­döntötték a mérkőzést, széle­ken vezetett, tetszetős táma­dásaikból szép akciógólokat lőttek. Gólszerzők: Kese (2), Csuberda, Kocsis, Szabó J. (11-esből). Jó: Hulitka K., Rö­mer, Szabó J., Hulitka I., a csatárok, ill.; Szabó I., Anted, Szabó II. Kazár—Palotás 2—1 (1—I) Kazár, 300 néző, v.: Gáspár. Kazár: Telegdi Gy. — Sarka- di, Tolnai K., Cecze, Telegdi S. — Kovács L., Gecse (Tőzsér L.), Tóth M. — Tolnai F., Sándor G., Krízs (Szabó B.). Edző: Bozsik László. Palo­tás: Zsiga J. — Zsiga I„ Csó­ré, Kocza J. — Urbán, Tur- csányi — Illés, Bagi, Pétre, Oláh E., Szabó M. (Sándor T.). Edző: Szabó Mihály. A vendégek Oláh E. góljával az 5. percben megszerezték a vezetést A végig sok gólhely­zetet hibázó hazaiak a 30. percben Sándor G. góljával egyenlítettek s Tóth M. ka­pásgóljával csak a 89. perc­ben szerezték meg a győzel­met. Jó: Tóth M., Sándor G., Kovács L., ill.: Bagi, Oláh E. Egyházasgerge—Szécsény 2—1 (2—1) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Martinkó. E.-gerge: Fenes— Gecse, Szántó, Gordos L. — Gordos O., Juhász — Pál (Petik), Somoskői Z., László Z., Simon I., Simon L. Edző: László László. Szécsény; Gon- da — Vágner, Kuris J., Kal­már — Juhász I., Velkovics — Pénzes (Majoros), Gál I., Vanya, Králik, Gál. L. (Hor­váth R.). Edző: Kovács Jó­zsef. Változatos negyedóra után Pénzes keresztlabdáját Fenes kiütötte, s Vanya lőt­te a hálóba. Öt perc múlva Vanya a kapufát találta el. A 30. percben László Z. lefutot­ta őrzőit, s a kapus mellett egyenlített. A 40. percben Si­mon I. átadásából László Z. a bal sarokba lőtt. Szünet után a hazaiak hibáztak több hely­zetet. Jó: Fenes, Gordos L., Szántó, László Z., ill.: Kal­már, Juhász I., Gál I., Va­nya. Nagybátony—Vörös Csillag HSE 3—0 (1—0) Nagybátony, 300 néző, v.: Gilyen. Nagybátony: Szikora — Dolencz, Bordás, Bocsi — Bertók, Orosz J. — Kiss, Dó­ra, Szabó L. (Nagy B.), Orosz L. (Sütő), Loch. Edző: Bara­nyai Gyula. Vörös Csillag HSE: Rottek — Salgai, Pará- di, Menczel — Győri J. Kecs­kés — Iván (Szabó), Koppán- di, Nagy S., Pazdera, Kará­csonyi. Edző: Győri Ferenc. A színvonalas, jó iramú mér­kőzésen a hazaiak teremtet­tek több helyzetet, s biztosan nyertek. Góllövő: Dóra (2), Kiss. Jó: Bertók, Kiss, Dóra, ill.: Parádi, Menczel, Kecs­kés. Karancslapnjtő—Bárna 5—1 (3—1) Karancslapujtő, 300 néző, v.; Csáki. K.-lapujtő: Molnár I. — Földi, Telek Gy., Novák — Juhász M., Osgyáni — Romhányi, Telek S., Simon, Gáspár, Juhász I. Edző: Tó­rák András. Bárna: Rátóti (Bozó) — Ádám, Tóth K., Radics Gy. (Szabó A.) — Bo- hács, Répás — Tóth L., Pál- di, Radics A., Oravecz I., Farkas. Edző: Takács Dáni­el. Közepes iramú, sportsze­rű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. A végig tá­madó hazaiak helyzeteik alapján két számjegyű ered­ménnyel is nyerhettek volna. Góllövő: Juhász I. (2), Rom­hányi, Simon, Gáspár (11-es- ből), ill.: Oravecz I. Jó: a teljes hazai csapat, különösen Novák, Osgyáni, Juhász I., Gáspár (a mezőny legjobbja), ill.: Tóth K., Tóth L„ Ora­vecz I. Szurkolói becsület A 2. sz. Volán egyik koráb­bi mérkőzésén történt: A játékvezető kivette a kesztyűtartóból pénzét, s az öltöző felé tartott. Zsebretet- te a személykocsi kulcsát is. Két ötszázas azonban a siet­ségben kicsúszott. A mérkőzés végén a kocsit is körüljárta a játékvezető. — Bácsi, a pénzét keresi? — lépett oda egy fiatal szur­koló. Könnyen elképzelhető a kárvallott meglepetése a pél­dás becsületességen. Varga András, a második bolyais gimnazista volt a megtaláló, s megvárta, amíg a kocsihoz ér a tulajdonos és becsület­ből jelesre vizsgázott. Méltó elismerést és köszö­netét érdemel. St. Síküveggyár—St. Bányagép SK 11—0 (3—0) Salgótarján, Sugár út, 500 néző, v.: Falcsik. Síküveg­gyár: Pintér — Kasza,' Zsé- dely, Gulyka, Kaszanyi — Nagy (Bodor), Fehérvári — Szekula, Szabó, Angyal, Lisztóczki (Váradi). Edző: Tóth István. Bányagép SK; Kucsera — Bíró, Bozó, Rapi, Grúz — Andó, Blaskó — Ko­vács, Dávid, Longauer, Ecse- gi (Veres). Edző: Benke Já­nos. A vendégek szünet után feladták a küzdelmet, s a végig támadó, nagy fölény­ben játszó bajnokcsapat gól­parádét rendezett. Góllövő: Fehérvári (3), Szabó, Angyal (2—2), Lisztóczki, Gulyka, Bodor, Szekula. Jók: a góllö­vők és a csatárok; a vendé­gek közül senki sem említ­hető. St. Somos—Romhány 2—1 (1-0) Salgótarján, Somos, 200 né­ző, V.: Nagy Imre. Somos: Hornyák — Bostai, Tajti, Ver- bovszki — Kaposi, Kovács — Balázs, Bocsi, Kese, Rátóti, Zsidai. Edző: Tóth P. István. Romhány: Kovács J. — Koczka, Szentgyörgyi, Sza- szovszki J. — Zachar, Torma (Kaliczka) — Ivanics, Sági L. (Sebestyén), Sági J., Zagy­vái, Kertész. Edző: Murányi János. A fölényben játszó és sok helyzetet teremtő hazai­ak a gólokon túl három ka­pufát lőttek, a vendégek csak az utolsó percben szépítettek. Góllövő: Kese (2), ill.: Szent­györgyi. Jó: Kaposi, Bostai, Kese, Kovács, Rátóti, Tajti, ill.; Szentgyörgyi, Sági J. Mátranovák—Szőnyi Márton HSE 3—0 (2—0) Mátranovák, 400 néző, v.: Hofmann. Mátranovák: Do­monkos (Gyenge) — Kovács Z., Simon G., Tóth L. — Mé­száros, Kilczin L. — Bakos, Nagy L., Mihály, Kilczin J. (Lakatos B.), Farkas. Edző: Szoó Miklós. Szőnyi M. HSE: Molnár S. — Szrena, Kéri, Kotroczó — Kelemen, Tóth J. — Oláh J., Kocsis, Kovács A., Csorba T., Kosik (Molnár L.). Edző: Malik József. A mérsé­kelt teljesítményt nyújtó ven­dégekkel szemben nagyobb arányban is nyerhettek volna a sok helyzetet teremtő ha­zaiak. A 15. percben Farkas szerzett fejesgólt, a 30. perc­ben Nagy L. lövése vágódott a hálóba egy védőt érintve. A 70. percben szép szólóval Farkas állította be a vég­eredményt. Jó: Simon G., Kilczin L., Nagy L., Farkas, ill.: Kocsis, Kéri, Kotroczó Tóth J. 2. sz. Volán—Pásztó 2—0 (0—0) Salgótarján, Csizmadia-te­lep, 400 néző, v.: Pénzes. 2. sz. Volán: Angyal — Márton, Domonkos, Lovasi — Póczos, Szolnoki — Bogár, Tőre, Ivá- nyi (Herczeg), Rátkai (Pus- nik), Szomora. Edző: Balga Károly. Pásztó: Kodák — Szőke, Nágel, Horváth —Sza­bó T., Nagy S. — Szarvas (Veres M.), Veres G., Né­meth, Antal, Varga Gy. Ed­ző; Bulyovszky Tibor. A jó iramú, színvonalas mérkőzé­sen a Volán vezetett tervsze­rűbb támadásokat. A vendé­gek a kapufát találták el az I. félidőben. Az 55. percben Iványi fejéről Kodák kiütöt­te a labdát s Póczos a tömö­rülök felett a hálóba fejelte. A 75. percben a Szomora buktatásáért megítélt szabad­rúgásból Tőre 17 méterről a jobb felső sarokba lőtt, a sorfal felett. Jó: Póczos, Szo­mora, Lovasi, Márton, ill.: Kodák, Szabó T. A bajnokság állása 1. St. Síküv. 33 29 4­131- 11 62 2. Nagybát. 33 25 5 3 114- 23 55 3. Pásztó 33 19 5 9 78- 38 43 4. Mátranov. 33 17 8 8 53- 28 42 5. Romhány 33 16 5 12 63- 50 37 6. St. ötv. 33 15 4 14 66- 47 34 7. 2. sz. Vol. 33 13 7 13 54- 45 33 8. K.-lapujtő 33 14 5 14 48- 51 33 9. Bárna 83 15 3 15 60- 74 33 10. E.-gerge 33 12 7 14 44- 50 31 11. Szécsény 33 10 10 13 48- 62 30 12. Sz. M. HSE 33 11 7 15 45- 67 29 13. St. Somos 33 11 5 17 54- 77 27 14. Kazár 33 11 5 17 41- 74 27 15. V. Cs. HSE 33 7 7 19 37- 71 21 16. St. Bánya. 33 8 5 20 43- 81 21 17. E.-vadkert 33 6 6 21 33- 91 18 18. Palotás* 33 9­24 41-113 17 * = Ifjúsági mérkőzés elmaradá­sáért pontelvonással büntetve. összeállította: Andó Miklós Márkomén előtt Jobb helyezés a cél Ma délután kerül sor a lab­darúgó NB I. 31. fordulójára, melynek során az STC a már kiesett Bp. Vasas Izzó ottho­nában, a fővárosban vendég­szerepei. A kedd délelőtti edzésen dr. Lakat Károly vezető edző gondterhelten vezényelte csa­patát. — Igaz, a legnagyobb gond­tól, a kieséstől elméletileg már megmenekültünk — mondta —, most viszont gond tizenegy egészséges embert kiállítani. Répás már régeb­ben sérült, Szoónak derék- bántalmai vannak, Kajdi meghúzódott, Kegyének pe­dig belsői ül vérzése van, s ezért rájuk egyáltalán nem számíthatunk. — Miként látja az Izzó el­leni találkozó esélyeit? — A Szombathely elleni győzelem felszabadította a já­tékosokat a kiesési veszély nyomasztó terhe alól, most már a jobb helyezésért, a mi­nél több pont eléréséért kell játszanunk. Ügy érzem, nagy eredmény, hogy nyugodtan nézhetünk az utolsó négy for­duló elé, nem kell számolgat­nunk, figyelnünk a vetélytár- sak eredményeit. Az Izzó re­ménytelen helyzete mindenki számára ismert, ennek ellené- •re óva intem játékosaimat az elbizakodottságtól, hiszen még ellenük sem elég, ha csak lö­työgünk a pályán és arra vá­runk, hogy valaki majd csak rúg egy gólt. Ilyen ellenfél is kellemetlen lehet, hiszen ne­kik már nincs vesztenivaló­juk. — Milyen összeállítást ter­vez? — Még egy-két poszton gondolkodom, de valószínű, hogy Kegyét Kovács József, Kajdit pedig Balga helyette­síti majd. Tehát a kezdő csa­pat: Szűcs — Cséki, Kovács J., Varga, B. Kovács — Földi, Kiss, Balga — Berindán, Bí­ró, Tóth K. A cserepadon pe­dig Kun, Básti és Tóth F. foglal majd helyet. A 31. forduló további mér­kőzései: FTC—ZTE, DVTK— Honvéd, Videoton—Ü. Dózsa, Tatabánya—MÁV Előre, Bé­késcsaba—MTK-VM, Haladás —Vasas, Dunaújváros—Rába ETO, PMSC—Csepel. Kiss László Miklós Kováén Jóxnefs Szeretnénk szépen búcsúzni Már hetekkel ezelőtt eldőlt, hogy a Bp. Vasas Izzó csapa­ta csak átszállói egyet váltott az NB I-be. A Tábor utcában szembe kellett nézni az igaz­sággal, hogy az újonc Izzó na­gyon gyenge teljesítményt nyújtott ebben a bajnokság­ban. Az eddig lejátszott 30 mérkőzésen mindössze 12 pon­tot szereztek Szűcsék, s ez bi­zony édeskevés. Mégsem mehet biztosra az STC a mai találkozón. Éppen 25 nappal ezelőtt — igaz, mér­sékelt játékkal és alacsony színvonalú mérkőzésen — a Tatabányát fektetve kétvállra, szerezte meg első tavaszi győ­zelmét a gyári csapat. — Csepelen is szoros mécs­esét játszottunk. A második félidőben akár egyenlíthet­tünk is volna, csakhát a két­gólos előny elég jelentős egy mérkőzésen — mondta Ko­vács József, az Izzó vezető ■ edzője, aki jó véleménnyel van a Stécéről: — Mindig tetszett a tarjáni csapat játéka és az idei tel­jesítményhez is csak gratulál­ni tudok. Mi sajnos távozunk az első osztályból, de ez nem jelenti azt, hogy megadjuk magunkat a hátralevő mér­kőzéseken. Szeretnénk szépen búcsúzni az NB I-től. A Sté- cé ellen is mindent megtesz­nek majd a fiúk, hogy meg­szerezzék a győzelmet, de legalább az egyik pontot itt­hon tartsák. Elmondta Kovács József azt is: szeretne visszakerülni a Vasas Izzó a legjobbak közé, bár a játékosok közül sokat már megkörnyékeztek, s kér­dés: „igent” mondanak-e? Sok függ az új átigazolási szabálytól, mennyire védi majd az alacsonyabb osztályú csapatokat. A Stécé ellen újabb fiatal játékost „dobnak mélyvízbe” a Tábor utcában, a saját nevelésű Törököt, aki a jobb szélen mutatkozik be. Kovács József vezető edző el­mondta a pályára lépő csapa­tot is, amely a következő: Ko­csis — Vágvölgyi, Horváth, Kovács, Által — Antal, Szűcs — Török, Bo.da, Varga, Si- pőcz. sz. 1. | Késilabda NB II. Győzelem idegenben Balassagyarmati SE—Tisza- vasvári Lombik 25—23(11—15) Tiszavasvári, 200 néző v: Baranyai, Szekeres. Bgy. SE: Kenyeres — Kovács (2) Cseri Péter (9), Leszák (1), dr. Rátz (5), Miklecz, Cseri Pál (3). Csere: Bojtos (kapus), Kürtös- sy, Csabuda (5), Demeter. Ed­ző: Lombos István. Az első percekben fej fej mellett haladt a két csapat, jelentős előnyre egyik sem tu­dott szert tenni (14. perc: 7— 6). Ekkor Cseri Péter és Kür- tössy sérülés miatti kiválása visszavetette a vendégeket és a félidő befejezéséig 4 góllai elhúzott a hazai együttes. A szünet után átcsoportosí­tott Bgy. SE a hazai mérkő­zéseken mutatott erényeket csillogtatta és ledolgozta hát­rányát (51. perc: 19—19) Cseri Péter kitűnő átlövései, és fő­leg Cseri Pál ragyogó beállós játéka megfordította a játék képét. 22—21-es állásnál Boj­tos 7 méterest hárított, s ez­után elsősorban erőnlétben, de a taktikai fegyelemben is si­került ellenfele fölé kereked­nie a gyarmati csapatnak, ez­zel megszerezve első idegen^ beli győzelmét. A Bgy. SE minden játékosa dicséretet érdemel. Demus László technikai ve­zető: — Ilyen küzdőszellem­mel nem ez lett volna az első idegenbeli győzelmünk: Nagyon örülök a sikernek, de most sajnálom csak igazán a gyöngyösi vereséget . . . — reiter — Ma délután selejtezőt ját­szik a Magyar Népköztársasá­gi Kupában az STC női csapa­ta. Az ellenfél a Miskolc! Spartacus. A találkozóra 15 órakor kerül sor a Munkácsy utcában, vezeti: Bánáti és Sí­dé. Az NB II. Keleti csoportjá­ban szintén ma délután 16 órakor kerül sorra az STC— Nyíregyházi Tanárképző mér­kőzés. Játékvezetők: Bodó és Dorkó. A találkozó színhelye ugyancsak a Munkácsy utcai pálya. Szabad május emlékverseny A megyei TS rendezésében került sor nemrégiben a „Sza­bad május” emlékversenyre. Több hazai lövészklub tagjai szovjet és csehszlovák ver­senyzőkkel mérték össze tu­dásukat. A lengyel meghívot­tak sajnos nem érkeztek meg, így a csapatversenyre nem kerülhetett sor. Eredmények: Légpuska, serdülőleány: 1. Osztafi Margit (S.-tarján) 344. 2. Nagy Mariann (Kecskemét) 301, 3. Zinhaber Éva (Kecskemét 292. Fiú: 1. Szíjártó József (Kecskemét) 328, 2. Lőrincz Sándor (S.-tarján) 281, 3. Salgó György (S.-tarján) 233 köregység. Ifjúsági leány: 1. Dudás Zsuzsa (S.-tarján) 378, 2. Dormán Csilla (S.-tar­ján) 371, 3. Mede Etelka (S.-tarján) 358. Fiú: 1. Fodor László (S.-tarján) 371. 2. Hor­váth Zsolt (Kecskemét) 352, 3. Hajdú Károly (Kecskemét) 341. Junior leány: 1. Briczky Erzsébet (Diósgyőr) 362, 2. Végh Éva (Kecskemét) 326. Fiú: Matiscsák György (Diós­győr) 372, 2. Földi István (S.- tarján) 358, 3. Havasi Gyula (S.-tarján) 334. Női: 1. Luki- nich Andrea (Diósgyőr) 367, 2. Kollár Tünde (S.-tarján) 351, 3. Dormán Éva (S.-tar­ján) 345. Férfi: 1. Kosár Jó­zsef (S.-tarján) 372 (92, 94), 2. Kemény Gyula (Kecskemét) 372 (91, 94), 3. Nagy Gyula (S.-tarján) 363 köregység. Pisztoly, leány: 1. Horváth Erika (Kecskemét) 301. Ser­dülőfiú: 1. László Sándor, (S.-tarján) 341, 2. Mészáros Nándor (Kecskemét) 333, 3. Nagy András (S.-tarján) 268. Ifi leány: 1. Börcsök Sarolta (Kecskemét) 341, 2. Horváth Erika (Kecskemét) 318, 3. Szarvas Márta (S.-tarján) 311. Ifi fiú: 1. Szűcs Péter (S.-tar­ján) 354. 2. Nagy Tibor (Kecs­kemét) 346. 3. Pólyák Mihály (S.-tarján), 337. Juniorfiú: 1. Takács László (Eger) 366. 2. Schujer Sándor (S.-tarján) 362, 3. Szűcs Péter (S.-tarján) 330. Női: 1. Dormán Éva, (S.-tarján) 368, 2. Kollár Tün­de (S.-tarján) 341. Férfi: 1. Medvegyer Valerij (SZU) 359, 2. Simkó Rezső (S.-tar­ján) 358, 3. Tokodi György (Kecskemét) 358. Sportpisztoly: Junior: 1. Takács László (Eger) 556, 2. Nagy Mátyás (Kecskemét) 512, 3. Schujer Sándor (Kecs­kemét) 511. Férfi: 1. Simkó Rezső (S.-tarján) 539, 2. To­kodi György (Kecskemét) 527, 3. Nagy Mátyás (Kecskemét) 520. Standardpuska leány: 1. Mede Etelka (S.-tarján) 581, 2. Dormán Csilla (S.-tarján) 578, 3. Pólyák Zsuzsa (Kecs­kemét) 566. Fiú: 1. Fodor László (S.-tarján) 589. 2. Haj­dú Károly (Kecskemét) 565, 3. Lajos Ferenc (Kecskemét) 527. Junior leány: 1. Briczky Erzsébet (Diósgyőr) 582, 2. Pr>!yák Zsuzsa (Kecskemét) 567, 3. Varsandán Noémi Kecskemét) 564.’ Fiúk: 1. Ma­tiscsák Fyörgy (Diósgyőr) 582, 2. Bodor László (Kecskemét) 575, 3. Havasi Gyula (S.-tar­ján) 549. Női: 1. Kollár Tün­de (S.-tarján) 592, 2. Lu- kinich Andrea (Diósgyőr) 591. Férfi: 1. Kemény Gyula (Kecskemét) 595, 2. Kosár József (S.-tarján), 586, 3. Nagy Gyula (S.-tarján) 585. 3x20 lövés, leány: 1. Dor­mán Csilla (S.-tarján) 545. 2. Mede Etelka (S.-tarján) 542, 3. Dudás Zsuzsa (S.-tarján) 517, Férfi: 1. Fodor László (S.-tarján) 537, 2. Hajdú Ká­roly (Kecskemét) 515. Junior leány: 1. Varsandán Noémi (Kecskemét) 565, 2. Briczky Erzsébet (Diósgyőr) 530. Fiú: 1. Matiscsák György (Diós­győr) 534, 2. Fodor László (S.-tarján) 533, 3. Földi Ist­ván (S.-tarján) 462. Női: 1. Lukinich Andrea (Diósgyőr), 520, 2. Kollár Tünde (S.-tar­ján) 502. 3x40 lövés, junior leány: 1. Varsandán Noémi (Kecske­mét) 1102, 2. Dormán Csilla (S.-tarján) 1092, 3. Mede Etel­A salgótarjáni ifjúsági leány-» csapat. j ka (S.-tarján) 1077. Férfi: 13 Kemény Gyula (Kecskemét),1 1117, 2. Kosár József (S.-tar­ján) 1080, 3. Majorosi Imre,1 (Kecskemét) 1067 köregység. Kosár József NÖCRÁD — 1979. június 6., szerda