Nógrád. 1979. május (35. évfolyam. 101-125. szám)

1979-05-23 / 118. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Zömmel pályaválasztói sikerek A megyei labdarúgó-baj­nokság ’tavaszi 14. (XXXI.) fordulójában túlnyomó sike­reket értek el a pályaválasz­tók. A bajnoki hajrára tete­mes pontelőnyt szerzett St. Síküveggyár három forduló­val a befejezés előtt már megszerezte a bajnoki címet. A végig egyenletesen jó tel­jesítményt nyújtó, veretlenül bajnokságot nyert együttes tagjainak s vezetőinek gratu­lálunk a megye labdarúgást szeretői nevében s eredmé­nyes, sikeres szereplést kívá­nunk az NB Il-es osztályzók küzdelmeihez. A hét hazai sikerből a fordulóban kiemel­kedik Nagybátony és Mátra- novák nagyarányú győzelme. Egyedül Pásztó győzött ide­genben, ezúttal Somoson. A forduló meglepetése volt, hogy a 2. sz. Volán pontot szerzett a bajnokcsapattól. A sportszerű fordulóban 38 gólt lőtt a mezőny s csak három támadósor maradt gólképte­len. Ersekvadkert—Szécsény 2—1 (0—0) Ersekvadkert, 500 néző, v.; Szabó Mihály. É.-vadkert: Szabó I. — Beke, Keresztes, Antal — Szabó II., Adame (Oroszlán) — Halaj, Gyurko- vics, Benyo, Hustyava, Kruzs­lik. Edző: Kovács István. Szécsény: Gonda — Horváth, Juhász, Kalmár — Kuris J., Velkovics (Földi) — Gál I., Vanya, Pénzes, Králik, Rigó. Edző: Kovács József. Az I. félidőben a vendégek játszot­tak kapura veszélyesebben, kétszer is eltalálták a kapu­fát. A 70. percben egy csel­sorozat végén Kruzslik meg­szerezte a vezetést, s pár perc múlva beadásából Hus­tyava fejelte a hálóba a ha­zaiak második gólját. A befe­jezés előtt Juhász H-esből lőtt góljával szépített a Szé­csény. Jó: Antal, Szabó II., Halaj, Kruzslik, ill.: Gonda, Juhász I., Kalmár, Gál I. Kazár—Vörös Csillag HSE 2—1 (2—0) Kazár, 400 néző, v.: Nagy •Imre. Kazár: Telegdi Gy. — Tolnai K., Cecze, Sarkadi — Gecse, Kovács L., Tóth M. (Tőzsér L.) — Tolnai F. (Sza­bó B.), Sándor G., Krízs. Ed­ző: Bozsik László. Vörös Csil­lag HSE: Rottek — Salgai, Parádi, Szaszovszky Cs. — Hámori, Menczel — Kecskés, Pazdera, Karácsonyi, Nagy (Győri J.), Benyusz. Edző: Győri Ferenc. A 20. percben Krízs buktatásáért végezhet­tek 11-est a hazaiak; Sándor lövését Rottek kiütötte, de a csatár másodszorra a hálóba talált, öt perc múlva Tóth M. a kapu fölé lőtte a büntetőt. A 38. percben 17 méterről Krízs a bal felső sarokba bombázott. Szünet után töb­bet támadtak a vendégek s a 83. percben Győri közelről szépített. Jó: Krízs, Tolnai K,. Sándor G., Gecse, ill.: Rot­tek, Parádi, Szászovszki Cs. Barna—Egyházasgerge 3—0 (2—0) Bárna, 300 néző, v.: Baksa. Bárna: Bozó J. — Ádám, Tóth K., Radics Gy. — Tóth L., Répás, Bohács (Szabó A.) — Páldi, Radics A., Oravecz 1., Farkas (Handó). Edző: Ta­kács Dániel. E.-gerge: Fenes — Gecse A., Szántó, Juhász — Gordos O., Tóth (Nagy I.) — Pál, Somoskői Z„ Simon L., Simon I., Somoskői N. Edző: László László. A jő iramú mérkőzésen a hazaiak irányították a játékot, s több gólhelyzetet teremtve maga­biztosan nyertek. A vendégek sok hibát vétettek. Góllövő: Radics A., Farkas Z., Ora­vecz I. Jó: Tóth K., Oravecz 1., Radics A., Tóth L., ill.: Fenes. Nagybátony—Szőnyi Márton HSE 9—2 (3—1) Nagybátony, 200 néző, v.: Heves megyei jv. Nagybá­tony: Szikora — Dolencz, Bordás, Orosz J., Bocsi — Dóra, Bertók, Orosz L. (Nagy B.) — Kiss, Szabó, Loch. Ed­ző: Baranyai Gyula. Szőnyi Márton HSE: Molnár S. — Szrena, Kéri, Kelemen — Tóth J. Kotroczó — Oláh J., Kocsis, Kovács A.„ Csorba T., Kosik (Kovács A,). Edző: Ma­lik József. Mintegy húsz per­cig volt nyílt a mérkőzés. A hazaiak 1—1-es állás után fo­kozatosan fölénybe kerültek, s különösen szünet után ontot­ták a gólokat a fellazult vé­delem mellett. Góllövő: Sza­bó, Loch, Dóra (2—2), Orosz J., Kiss, Bocsi, ill.: Kovács A., Csorba T. Jó: Orosz J., Loch, Szabó, Kiss, Bocsi, míg a vendégek közül senki sem nyújtott elfogadhatót. Karancslapujtő—Romhány 2—0 (2—0) Karancslapujtő, 200 néző, y.: Klement. K.-lapujtő: Mol­nár I. — Földi (Tőre), Telek Gy., Novák — Juhász M., Os- gyáni — Romhányi (Telek S.), Fazekas, Simon, Gáspár, Juhász I. Edző: Tórák And­rás. Romhány: Jeszenszki — Sebestyén, Szentgyörgyi, Sza­szovszky J. — Zachar, Torma — Túri, Zagyvái, Kaliczka D. (Fejes), Sági J., Kertész. Edző: Murányi János. A 8. percben Romhányi laposan a bal sarokba lőtt. 1—0. Ezután számos gólhelyzetet hibáztak a vendégek. A 35. percben Gáspár a 16-osról a jobb fel­ső sarokba lőtt. 2—0. Szünet után a vendégek harcoltak ki mezőnyfölényt, gólt azonban nem sikerült elérniök. Jó: Molnár I., Osgyáni, Fazekas, ill.: Jeszenszky, Zachar, Tor­ma. Mátranovák—St. Bányagép SK 5—2 (1—1) Mátranovák, 700 néző, v.: Gordos. M.-novák: Domonkos — Kovács Z., Simon G., Si­mon II. (Lakatos E.) — Mé­száros, Tóth L., Nagy L. — Lakatos B., Mihály, Bakos, Tóth I. (Kilczin J.). Edző: Szoó Miklós. St. Bányagép: Kucsera — Blaskó, Bozó, Ra- pi, Zvara — Andó, Dávid, Kovács — Lohgauer (Veres), Liszkóczi (Grúz), Ecsegi. Ed­ző: Benke János. A I. félidő­ben egyenlő ellenfélként ját­szott a vendégcsapat, s veze­tést is szerzett. Szünet után tíz perc alatt két gólt lőttek a hazaiak s nagy fölényben j^práSiirrieSések CO rendszámú 1000 Mii Skoda első tulaj­donosától plusz 3 db uj sárvédő megegye­zés szerint eladó. Pi- liny. Losonezi út 96. NÉMETJUHASZKU­TYA eladó. Érdeklőd­ni Salgótarján. Salgó út 21. III. em. JO állapotban levő 259-es sport MZ el­adó. Maconka, Vörös­marty út 16. MÁJUS 16—17-én a Pécskö-dűlőben elve­szett 3 db anyabirka, jobb fülében mű­anyag biléta. A ' be­csületes nyomraveze­tőt magas jutalom­ban részesítem. Cím: Salgótarján, Május. 1. út 64. Telefon: 12-95. SZÉCSÉNY ÉS KOR­NYÉKE LAKOSOK FICYELMEBE: HIR­DETÉSFELVÉTEL A NÓGRÁD C. ME­GYEI LAPBA SZÉ­CSÉNY SZOLGÁL- tatohaz fényké­pészüzletében virág lászlOné. nal. AZ 1929-ben érett­ségizett Bartho. Lász­lót veressük érettségi találkozóra. Gyön­gyösi, Kecskemét, Klapka út 16. KARANCSALJÁN házhely eladó. Ér­deklődni Karancsal- 1a. Ady Endre út 24. PEUGEOT 504-es személygépkocsi el­adó. Dr. Sarkadi kórház Salgótarján. SALGOTARJANI 2 szoba összkomfortos tanácsi lakásomat ba­lassagyarmatira cse­rélném. „Központi fü- téses előnyben” jeli­gére a kiadóba. KÖNNYŰSZERKE­ZETES, paneles épí­tésben Is jártas, ki- vitelezői-beru házól gyakorlattal rendelke­ző üzemmérnök, va­lamint építésztechni­kus-házaspár letelepe­désben való segítség­nyújtás esetén mun­kahelyet változtatna. „Fiatalok 117413” jeli­gére miskolci hirde­tő ben. GÉPKOCSIFÉNYE­ZÖT felveszek. Ko­vács Miklós autósze­relő-mester, Kistere- nye, Kossuth-telep. A Stromfeld Aurél Gépipari Szakközép- iskola házfelügyelői keres lakáscserével Jelentkezni lehet az igazgatóságon. Salgó­tarján, Rákóczi úi 232 játszva könnyedén lőtték gól­jaikat a sportszerű mérkőzé­sen. GóHövő: Nagy L. (2), Lakatos B. (11-esből), Mészá­ros, Kilczin, ill.: Longauer, Ecsegi. Jó: Kovács, Mészáros, Nagy (a mezőny legjobbja), Bakos, ill.: Blaskó, Rapi, Zvara. Pásztó—St. Somos 4—1 (1—0) Salgótarján, Somos, 300 néző, v.: Miskei. Pásztó: Ko- dák — Szőke, Nágel, Nagy S. — Horváth, Németh — Szarvas, Veres G., Bedő, An­tal, Varga Gy. (Székely). Ed­ző: Bulyovszky Tibor. St. So­mos: Simon — Kovács, Taj- ti, Bóstai — Kaposi, Szikora — Póti, Bocsi (Verbovszki), Zsidai, Rátóti, Kese. Edző: Tóth István. Az I. félidőben a hazaiak játszottak fölény­ben, több gólhelyzetük kiha­gyása után azonban a pásztó­iak megszerezték a vezetést. Szünet után sikerült az egyenlítés, a vendégek azon­ban újra átvették a vezetést és lelkesebb játékkal tovább növelték előnyüket. Góllövő: Bedő: (2), Szarvas, Varga Gy., ill.: Kese. Jó: Kodák, Szarvas, Bedő, Antal, Varga, ill.: Kaposi, Kese, Rátóti. St. Síküveggyár—2. sz- Volán 1- 4.1 (1—0) Salgótarján, Sugár út, 400 néző, v.; Mihalovics. St. Síkj üveggyár: Pintér — Kasza, Zsédely, Gulyka (Kaibás), Kaszanyi — Váradi, Angyal (Fekete), Lisztóczki — Szeku- la, Fehérvári, Szabó. Edző: Tóth István. 2. sz. Volán: Angyal — Márton, Domonkos, Lovasi — Póczos, Szolnoki, Rátkai — Bogár,' Tőre (Pus- nik), Iványi (Makovszky), Szomora. Edző: Balga Kár- roly. A 25. percben Fehérvá­ri átívelt szabadrúgásából Szabó juttatta a hálóba a labdát. A 83. percben Pusnik átadásával Bogár két védő közt kapura húzott s a ki­mozduló kapus mellett ki­egyenlített. Jó: Gulyka, Ka­sza, Lisztóczki, ill.: Póczos; Szolnoki, Szomora. Palotás—St. ötvözetgyár 2— 0 (2—0) Palotás, 200 néző, v.: Ma- kovínyi. Palotás: Zsiga J. — Zsiga I., Tóth A., Kocza J. — Urbán, Illés — Bagi, Tur- csányi, Petre, Csóré, Oláh (Szpisják). Edző: Szabó Mi­hály. St. Ötvözetgyár: Hulit- ka K. — Kovács, Römer, Szabó J. — Morva (Szabó I.), Kese — Nagy, Kocsis, Hulit- ka I., Bartfia, Borbély. Edző: Kriskó Lajos. A nagy lelke­sedéssel játszó hazaiak két kapushibát kihasználva el­döntötték a mérkőzést. Szü­net után kiegyenlítettebb já­ték folyt, a hazaiak azonban lelkesedésben ekkor is felül­múlták ellenfelüket. Góllövő; Bagi, Petre. Jó: Zsiga J., Zsi­ga I., Kocza J., Urbán, Pet­re, míg a vendégek közül senki sem említhető. A bajnokság állása l.St. Sfküv. 31 27 4 - 116- 11 58 2. Nagybátony 31 23 5 3 109- 23 51 3. Pásztó 31 19 5 7 78- 32 43 4. Mátranovák 31 16 8 7 49- 26 40 . 5. Romhány 31 15 5 11 60- 47 35 6. Bárna 31 15 3 13 59- 67 33 7. St. ötvözet 31 14 4 13 61- 44 32 0. 2. SZ. VOl. 31 11 7 13 49- 45 9. E.-gerge 31 11 7 13 42- 47 29 10. K.-lapujtő 31 12 5 14 41- 50 29 11. Sz. M. HSE 31 11 7 13 45- 62 29 12. Szécsény 31 9 10 12 43- 59 28 13. Kazár 31 10 5 16 38- 69 25 14. St. somos 31 9 «5 17 49- 74 23 15. St. Bányag. 31 8 5 18 41- 67 21 16. V. CS. HSE 31 6 7 18 35- 68 19 17. É.-vadkert 31 6 6 19 32- 83 18 18. Palotás* 31 8 - 23 37-110 15 * = Ifjúsági mérkőzés elmara dásáért pontelvonással büntetve. összeállította: Andó Miklós GAUAZS eladó, vil­lany, akna van. Ér­deklődni 24-44/117 te­lefonon. SALGÓTARJÁN BAN 270 négyszögöles .telek építési engedéllyel, pince, garázs kész, olcsón eladó. Érdek­lődni a> 22-04 telefo­non. • CSALÁDI ház 2 szoba összkomfortos 180 négyszögöl telek­kel sürgősen eladó. Salgótarján, Forgács, Irinyi János út 14. Márkomé» előtt Tatabányán az STC A bajnokság hajrájához ér­kezett a labdarúgó NB I. A 29. fordulóban az STC Tata­bányára látogat, ahol a hazai bányászcsapat ellen veszi fel a küzdelmet. A Stécé nemrég érkezett ha­za olaszországi túrájáról, s Lakat dr., a csapat mester» több mint egy hét után, csak kedden délelőtt találkozott já­tékosaival. Kérésünkre tájé­koztatott bennünket a csapat helyzetéről. — A túrán elért két győze­lemmel elégedett vagyok, s munkatársaim beszámolója szerint az első találkozón mu­tatott játék minden igényt ki­elégített. A bajnokságban az utolsó hat fordulóhoz érkez­tünk. Most már minden pont­nak nagy súlya van. — Sérült-e meg valaki a túrán ? — Ketten — Cséki és Föl­di — szenvedtek sérülést, de csak könnyebben. Így mindkét játékosra számítok, viszont Répás Béla továbbra is harc- képtelen. >> — Mit vár a tatabányai mérkőzéstől? — Lelkes, odaadó játékot és pontszerzést. Csapatunknak nem szabad elfelejtenie, hogy elméletileg még mi is kieshe­tünk, tehát még égető szük­ségünk van minden pontra. — Milyen összeállítást ter­vez? — Különösebb változtatásra nem gondolok, viszont Varga beállításán gondolkodom. Ezek szerint a Szűcs — Cséki, Ko­vács J„ Kegye, B. Kovács (Varga) — Földi, Kiss, Kajdi — Szoó, Bíró. Berindán. Ké­szenlétben áll még Kun és Bástl. További mérkőzések: MTK- VM—PMSC, DVTK—Video­ton, MÁV Előre—Csepel, ZTE—Békéscsaba, Izzó—Du­naújváros, Haladás—Rába ETO, Vasas—Honvéd, FTC— Üjpesti Dózsa. (Utóbbit 18.55 órai kezdettel a televízió is közvetíti.) Kiss László Miklós Győzelmet várnak a hazaiak Hosszú ideje nem nyert a TBSC bajnoki mérkőzést: sem otthon, sem idegenben! A ta­vaszi rajt pedig jól sikerült a Bp. Honvéd ellen. De azóta csak döntétlenre futotta, né­ha-néha. Csalódottak tehát Tatabá­nyán a csapat szereplését il­letően. Nemcsak a szurkolók­ban, de a játékosokban Is nagyra nőtt már a győzelmi éhség”. Ezt a vágyat ma, a Salgótarjáni TC ellen minden­képpen szeretnék kielégíteni. Milyenek a TBSC esélyei er­re? Monostori Tivadar a la­tolgatását az ellenféllel kezd­te: — Lakat doktor csapata ősz­szel rosszul rajtolt, de fokoza­tosan jött fel a táblázaton és most már ott tartunk, hogy csak gólkülönbséggel előzzük meg a salgótarjániakat. (Az igazsághoz az is hozzá­tartozik, hogy a TBSC elébe ment az őt üldözőknek, hiszen a hatodik helyről fokozatosan lecsúszott a mostani tizen­egyedikre.) Monostori azt is elmondta, hogy mindenképpen feljebb akarnak végezni az NB I. zárótáblázatán, és ehhez szük­séges a szerdai mérkőzés megnyerése is’. — A két csapat mindig jó, küzdelmes mérkőzést játszott egymással. Salgótarjánban ősz­szel 3—3 lett a végeredmény, és ez biztató a hazai mérkő­zés előtt. Ha ott futotta a döntetlenre, akkor itthon ne­künk áll a két pont. — Játszik-e Csapó? — Sajnos nem. Még mindig rögzítőkötés van a lábán. De nemcsak ez a gondom, ha­nem az, hogy néhány játékos teljesítményével elégedetlen vagyok. — Például? — Schmidt egyáltalán nem azt hozza idén, amit ősszel teljesített. Monostori elmondta. hogy éppen ezért nem döntött még a jobbszélső posztját illetően. A TBSC felállítása várhatóan a következő lesz: Csepecz — Szabó, Lakatos, Udvardi, Kna- pik — Barabás, Arany, Dupai — Kisteleki (Schmidt), P. Nagy, Hegyi. Gyimes Zsolt Kézilabda I\B II, Győzelem Itthon — vereség Egerben STC—Soltvadkert 15—8 (6-4). Salgótarján, v: Kováts, Sziklai. STC: Ferencz — Ko­vácsné 9/2, Lukács 9/5 (3/1), Pozsámé 2/0, Kissné 6/4, Gaál 0/0, Józsáné 7/4. Cs: Szalai 0/0, Révai 0/0, Bózvári 0/0.. Edző: Tarján Péter. (A játékosok neve után: az összes kapuralövési kísérlet/ összes gól, zárójelben: összes 7 m-es/7 m-es gól). Kiállítás: mindkét együttes­nél 2—2 perc. A tavaszi NB Il-es szerep­lésükhöz hűen úgy kezdték a találkozót a hazaiak, hogy „elengedték” az ellenfelet (4. perc 0—2). Ettől a perctől kezdve azonban kemény, jó védekezéssel megfogták a soltvadkertieket. Lukács, Kiss­né és Kovácsné sorozatban használták ki a ziccereket. Az STC lendületét az ellenfél helyenként kíméletlenül dur­va játékkal próbálta megtörni. Ebben a sportszerűtlen, dur­va játékban a soltvadkertiek egyébként kitűnő képessége­ket elárult kapuba járt az élen. A hazaiakat azonban ezen a napon nem lehetett megállítani. A II. félidőben folytatódott a tarjániak lendülete. Ebben a játékrészben Kissné és Jó­zsáné „brillírozott”, de Fe­rencz is 7 métereseket, zicce­reket hárított. A 11. percben 10—7, a 18-ban 12—8 arány­ban vezetett a csapat. A hát­ralevő percekben még Kiss­né, Józsáné és Lukács volt eredményes, amely az STC hétgólos győzelmét jelentette. Ezen a vasárnapon játéko­sainknak nemcsak a kemény soltvadkertiekkel, hanem a tűző nappal is meg kellett küzdeniük. A győzelemért és a mutatott játékért az egész csapat dicséretet érdemel. Tarján Péter: — Győzel­münket elsősorban a határo­zott. jó védekezésünknek kö­szönhetjük. Ilyen keményen kell védekezni minden mér­kőzésen és akkor nem marad el a siker. Egri Finommechanika SE— STC 22—19 (10—10). Eger, v: Halmai, Kovács. STC: Kiss — Nágel (4), Dre* vehka (1), Kovács I. (—), Horváth (—), Nagy (—), Ko­vács Z. (—), Gulácsi (kapus). Edző: Czimmer János. Kiállítás: 4 perc, ill. 6 perc. Az STC rangadó mérkőzést játszott a Keleti csoport lista­vezetőjével. A végig szoros ta­lálkozón a hazai csapat nyi­totta meg a gólok sorát. Az első játékrészben váltott ve­zetés mellett jól tartotta ma­gát csapatunk. Kiss János jő kapusteljesítménye, valamint Nágel és Szlávik góljai azt je­lentették, hogy lépést tudunk tartani a hazaiakkal. A II. félidőben is végig nyílt volt a mérkőzés állása. A 7. percben 1.3—13, a 23.­ban 17—17 volt a mérkőzés állása. Ekkor még mi tud­tunk vezetést szerezni, amit az ellenfél egyenlített, majd újabb góllal megfordított. A 45 másodperces hosszabbítás­ban ismét nekünk volt gólszer­zési lehetőségünk, amit nem si­került kihasználni, sőt indítás­ból az ellenfél újabb két gól­jával megnyerte a mérkőzést. Ezen a vasárnapon az N8 II. Keleti csoportjának első é9 harmadig helyezettje játszott egymással. A nagy tét rá­nyomta bélyegét a színvo­nalra. Inkább a küzdőszellem dominált. Az utolsó másod­percekig nyílt mérkőzésen is­mét azért vesztett' csapatunk, mert ziccereket és 7 métere­seket hibáztak játékosaink. Az STC csapatából Szlávik gólerős játéka és a kapusok teljesítménye emelkedett ki. Pilinyi László j Napirenden Versenysport és utánpótlás-nevelés KITŰNŐ állapotban levő 408-as Moszkvics eladó. Megtekinthető 16 órától. Nagybár- kány, Petőn út 28. Jó néhány érdekes témát tárgyalt meg tegnap Salgótar­jánban a Nógrád megyei Ta­nács testnevelési és sportbi­zottsága. A megye testnevelés tagozatos iskoláiban folyó te­vékenységről Gulyás Jánosrié, a megyei tanács vb művelő­désügyi osztályának vezetője számolt be írásban és szóban. A nógrádi versenysport kivá­lasztási és utánpótlás-nevelési rendszeréről Répássy László, a megyei TSH csoportvezetője állított össze írásos anyagot, amelyet megvitattak a jelen­levők. Szúnyog Tibor, a TSH elnöke a Salgótarján verseny- sportjának jelenét és jövőjét érintő határozat végrehajtásá­ról adott számot. A bizottság értékelte a februári ülésén ho­zott határozatok végrehajtását és tájékozódott a legutóbbi időszak fontosabb eseményei­ről. Zenlai József és az STC csapata győzött Egy héttel a megyei tájfutó, csapatbajnokság megrendezése után Leányfalu—Vöröskö térségé, ben találkoztak az 1979. évi kör­zeti csapatbajnokság résztvevők A rendkívül technikás, köves te- repen négy megye (Fejér, Komá­rom, Pest, Nógrád) részvételével kezdődtek meg a küzdelmek, ahol- megyénkből az STC női és férfi felnőttcsapata volt érdé. kelve. A nőknél Molnár befutá­sa után még bíztunk a tovább- jutásban, de Honfiné rossz futá­sa, Bakos* sérülése miatt már el­úszott a továbbjutás lehetősége. A férfiaknál nem a . legkedve­zőbb sorsolást fogták ki az STC- sek. Elsőként Honfi rajtolt. s sokat hibázva, 83 perc körüli idő­vel átvette a vezetést. Rövid fél őrá múlva, amikor egy több fős boly áthaladt a célon (köztük Kérivel és lvákkal) az STC is átvette a vezetést. De még hátra­volt a mezőny végén induló Zen- tai. Az STC versenyzője igen bal- szerencsés napot fogott ki. Ugyanis elrajzolták a térképét és emiatt hatperces hátrányba ke­rült. Nem volt más lehetősége; meg kellett próbálni a lehetet­lent. Le kellett dolgozni a hát­rányt. Három kilométerig erős iramot diktált, de pem sikerült elfutnia, öt kilométer után egv technikás fordulónál alaposan „lerakta” ellenfeleit, csupán Hor­váth próbált vele lépést tartani. Végeredményben 81,41 mp-es idő­vel nemcsak ledolgozta a hatper­ces hátrányt, hanem további há­rom percet vert az esélyesebb versenyzőre. Mint kiderült, ezzel az idővel megnyerte az 1979. évi körzeti csapatbajnokság I. osztá­lyú kategóriáját. Eredmények: F 21 A. 1. Zentai József (STC) 81,41, 2. Honfi Gá­bor (STC) 83.27, 3. Horváth Já­nos (ATSC) 89.01, ... 5. Kéri Pé­ter (STC) 90.15, ... 8. Ivák Pál (STC) 105.55 perc. Csapatban 1. STC (Zentai—Honfi—Kéri), 2. GEAC, 3. Videoton. N 19. A. 1. Lendl Zita (Video­ton) 74.30. 2. Fent Mariann (Vi­deoton) 79.46, 3. Molnár Erzsé­bet TSTC) 83.08, ... 9. Honfi Gá- borné (STC) 108.01, .. .12. Bakos Mária (STC) 115.04 perc. Csapat­ban: 1. Videoton, 2. Volán, % SIC,