Nógrád. 1979. május (35. évfolyam. 101-125. szám)

1979-05-04 / 102. szám

Labdarúgás Gazdag $TC-program májusban hét Olatzorssággban Barátságos, bemutató, baj­noki, nemzetközi és kupa- mérkőzések sorozata vár eb­ben a hónapban a Salgótar­jáni TC labdarúgóira. Az el­ső két programon már túl is vannak: 1-én Tarnaőrsön, S dics István kapus szülőfalu­jában játszottak bemutató- mérkőzést, egy régóta terve­zett „kirándulás” megvalósí­tásaként. Másnap Sajószent- péteren, az MNB Kupa kere­tében váratlan, 2—0-ás ve­reséget szenvedett a csoport­jában listavezető STC. Ez nem valami jó előjel a szom­bat^. bajnoki találkozó előtt, amikor a kiesés ellen fog­gal-körömmel harcoló MÁV Előrével szemben kell majd helytállni Székesfehérváron. Ha nem hoznak pontot a tar- jániak, ismét veszélyes zóná­ba kerülhetnek a bajnoki ta­bellán! Május 9-én játssza utolsó csoportmérkőzését a piros-fe­kete gárda itthon, a Lenin- városi MTK ellen. A volt Ko­hász-stadionban 16 órakor kezdődő találkozó tétje a to­vábbjutás, ehhez azonban most már győzni kgjl. Három nappal később a bajnokság­ban jelenleg harmadik helyen állu Diósgyőri VTK az ellen­fél ugyanitt, 16.30 órakor, baj­noki összecsapáson. A haza­iaknak teljes erőbedobásra lesz szükségük a több válo­gatottat adó, legjobb vidéki együttes ellen. Másnap • olaszországi túró­ra indiai az STC. Nagykani­zsán alszanak 13-án. majd — irány Itália! Az első ellenfél május 15-én a harmadosztá­lyú FC Friuli, majd két nappal később a másodosz­tályú bajnokság élén tanyá­zó, feljutásra esélyes Udfhese gárdája. A tervek szerint 20- án érkeznek haza a tarjániak, kihasználva a másfél hetes bajnoki szünetet. Május 23-án újabb kemény erőpróba vár rájuk Tatabányán: ismét baj­noki találkozón kell majd helytállniuk a bányászcsapat „oroszlánbarlangjában”. Egv héttel később Vácott játszik barátságos mérkőzést a salgó­tarjáni tizenegy, míg a két időpont között a bővebb ke­retből kialakított két csapat játszik egymás ellen edzés­jellegű találkozót. Remélhető­leg a túra jó hatással lesz az együttesre, amelynek szük­sége lesz minden tudására hogy megőrizze helyét a leg­magasabb osztályban. V. F. Kézilabdo NB II. Fé! siker az ünnepi fordulóban Dunavidéki Vendéglátó— STC 19—10 (8—6) Dunaújváros, v.: Balogh, Tí­már. STC: Ferencz — Ko- vácsné (2), Gaál (1), Lukács (3), Kissné (2), Takács (1), Józsáné (1), Cs.: Bózvári, Ré­vai, Szalai, Edző: Tarján Pé­ter. A mérkőzést jól előkészí­tett, salakos pályán játszották. Jól kezdett az STC. Már a 4. percben 2—0 arányban veze­tett. Ezután kimaradt egy ziccer és egy 7 méteres, mely felhozta az ellenfelet, így a 15. percben már 5—2 arány­ban ők vezettek. A félidő be­fejezése előtt ismét fellángolt csapatunk. 8—3-ról 8—6-ra jöttek fel 2 perc alatt. A má­sodik félidő is tarjáni góllal kezdődött (8—7). Innen azon­ban hétmétereseket és zicce­rek sorozatát hagyta ki csa­patunk, melyből „leindított’' az ellenfél. A mérkőzésre jel­lemző, hogy lányaink öt hét- méterest hibáztak. A csapatból senki sem ér­demel dicséretet. Tarján Pé­ter: megérdemelten nyert a dunaújvárosi csapat, de a gól- különbséget túlzottnak tar­tom. Ilyen nagy különbség nem volt a két együttes kö­zött. STC—Tiszavasvári Lombik 30—19 (14—6) Salgótarján, 20Ü néző, v.: Burján, Prekop. STC: Kiss — Nágel (5), Szlávik (11), Ko­vács I. (—), Kovács L. (—>•), Drevenka (—), Szabó (5), Cs.: Gulácsi (kapus), Lavrincz (2) , Kovács Z. (4), Nagy I. (3) , Horváth (—), Edző: Czimmer János. Nem úgy indult a mérkő­zés, hogy áz STC „simán” nyer. A 6. percben még 1—1, a 19. percben 6—4 volt az eredmény. Ebben az időszak­ban mindkét együttes kapusa több ziccert tett ártalmatlan­ná. A 20. perctől azután bein­dult a tarjáni gépezet. A jól kombináló salgótarjáni táma­dókat sokszor csak 7 méte­res árán tudta az ellenfél szerelni. Ezeket Szlávik biz­tos kézzel értékesítette. Ná­gel indítás és Kovács Z. be­törésgóljai pedig a félidő vé­géig 8 gólos vezetést biztosí­tottak az STC-nek. A második félidőt Szlávik átlövésgólja vezette be. Már a 15. másodpercben az ellen­fél hálójába talált. Bár a ti­szavasvári csapat is feljött, jobban összpontosított táma­dásaira, de ezen a napon egy­szerűen nem lehetett megállí­tani a hazaiakat. Harcos, lendületes játékáért dicsé­retet érdemel, az egész csa­pat. Közülük is kiemelkedett Kiss, aki a ziccerek sorozatát fogta meg, Szilvik, aki ezen a mérkőzésen is biztos kézzel értékesítette a hétmétereseket. Kovács Z. aki lendületesen, gólratörően játszott és indítá­sokból elért szép góljaiért Nágel és Szabó. P. L. Labdarúgás, megyei bajnokság Karancslapujlő győzött a 2. sz. Volánnál St. ötvözetgyár—St. Somos 4—1 (0—0) Salgótarján, Zagyvaróna, Tóth Ferenc, út, 500 néző, v.: Mihalovics. ötvözetgyár: Hu- litka K. — Kovács, Römer, Szabó J. — Morva, Hulitka I., Csuberda (Imre) — Imre (Sze­keres), Kocsis, Nagy Bartha. Edző: Kriskó Lajos. Somos: Simon — Czikora, Tajti. Ver- bovszki (Hornyák) — Kaposi (Szikora), Kovács — Péti, Bo­csi, Zsidai, Rátóti, Kese. Edző: Tóth P. István. Az I. félidőben jól védekező vendégcsapat szünet után visszaesett s a feljavult hazai támadósorrend­re értékesítette a védelmi hi­bákat, s a kínálkozó helyze­teket. A vendégeknek csak 11- esből sikerült a szépítés. Gól­lövő: Kocsis. Nagy (1 — 2). ill.; Rátóti. Jó: Morva, Hulitka I., Csuberda. Bartha, Kocsis, ill.: Kovács. Tajti. St. Síküveggyár— Mátranovák 1—0 (0—0) Salgótarján, Sugár út, 600 néző, v.: Harth. 'Síküveggyár: Pintér — Kasza, Zsédely, Gulyka, Kaszanyi — Nagy, Fehérvári, Lisztóczki — Sze- kula, Váradi, Angyal (Kriva- nek). Edző: Tóth István. Mát­ranovák: Domonkos — Kilczin L., Simon, Lakatos E., Tóth L. — Mihály, Mészáros — Nagy, Bakos, Lakatos B., Far­kas (Kilczin J.) Edző: Szoó Miklós. Váltakozó küzdelem, csapkodó, olykor kemény já­ték jellemezte a mérkőzést. Mindkét oldalon rendre ki­használatlanul maradtak a gólhelyzetek. A 65. percben esett az egyetlen gól: a nováki védők lest vitattak, Fehérvá­ri pedig hátulról indulva fel­vezette a labdát s értékesítette helyzetét. Jó: Lisztóczki, Kri- vanek, Szekula, Gulyka, Nagy, ill.: Simon, Mihály, Mészáros. Karancslapujtő— 2. sz. Volán 2—1 (1—1) Salgótarján, Csizmadia te­lep, 300 néző, v.: Szeberényi. K.-lapujtő: Molnár I. — Földi, Telek Gy., Novák — Juhász M. , Osgyáni — Tőre (Gáspár), Tóth S., Simon, Fazekas, Ju­A fiatal Antal (balról) küzd a labdáért a pásztói Bőrtok­kal. Pásztói SE—Nagybátonyi Bányász 1—1. Herbst Rudolf felvétele Kosárlabda NB II. Egy győzelem, egy vereség STC—HVSE 75—51 (38—19) Mártinké (18), Anda (14), Kre- Hódmezővásárhely, 150 né- nács (—), cs.: Hegedűs (10), ző, v.: Hável, Molnár, STC: Válóczi (2), Belinyák (—), Bu- Miskolczi (23), Kövesdiné (8), zik (—). Edző: Szarvas Jó­zsef. d pró ti írd elesett MEKALOR olaj kály­ha és hordók eladók. Homoktcrenye, Pető­fi Út 24, KERTES családi ház készpénzért eladó. Salgótarján. Rákóczi üt 300. Érdeklődni délelőtt 12 óráig. SKODA S—100-as eladó. Megtekinthető Bíró, Salgótarján, Gi- . zella utca J/A. sz. 17 órától. 2 szintes kertes csa­ládi ház eladód Ér­deklődni 20—80-as te­lefonon, Kissné. KÉTSZEMÉLYES re- kamié eladó. Érdek­lődni 17 órától, Sal­gótarján, Kemerovo krt, 13., földszint 2. VIZSGÁZOTT ZC Skoda 100 L eladó. Pálinkás Gábor, Palo- tás, Szabadság út 30. 37 éves egyszerű, barna asszony, egy gyermekkel, olyan férjet keres, kinek la­kása van és szeretet- re -vágyik. „Boldog­ság” jeligére a kiadó­ba. OLTOTT mész kap­ható, Halász Elemér, Nagylóc, Rákóczi üt 80._____________________ SKODA MB 1000 személygépkocsi eladó. Salgótarján, Rákóczi út 188. 1/3. __________ P ÁSZTÓ ÉS KOR­NYÉKE LAKOSOK FIGYELMÉBE! HIR­DETÉSFELVÉTEL A NOGRAD C. MEGYEI LAPBA PÁSZTÓ afész-konyves­BOLT POHL GAS- PIPNÉNAL _______ M ATRAKERESZTES ÍBékástó) 50 m2-es vikendház eladó. Meg­keresés „Kőház 70084” jeligére a salgótarjáni hirdetőbe.______________ FIATAL házaspár két kisgyerekkel al­bérletet keres. Eltar­tási szerződések is érdekelnek. Ajánlato­kat „Nincs ottho­nunk” jeligére a kl- adóba_ kérek._________ Z AGYVARAKODÖN garázs eladó „Kész-t pénz 45 000” jeligére a kiadóba. FILODENDRON el­adó. Érdeklődni egész nap. Nagybátony, Hámán K, út 23. RAROSPUSZTAN hétvégi telek eladó. Érdeklődni 22-94-es telefonon. ELADÓ bontásból 12 eb betongerenda, (darabonként) 4 fm, vasszerkezetű tetőele­mek, 20 ezer tégla, 3 szárnyas ablak rolet- tával, ajtók, parketta. Érdeklődni Szárnyast Gyulánál, Zagyvapál- falva. Nagymező út 51. HOMOKTERENYÉN Kossuth út 343. szám alatt két darab öt­hónapos bikaborjú eladó. _____________ S KODA szgk. kitű­nő állapotban eladó. Bulejka Pál, Salgó­tarján, Münkácsy út 5;_____ T RABANT 20 000 km-rel, 3 éves, igé­nyesnek eladó. Ér­deklődni Vellesz Ti- borné, Salgótarján. Lovász József út 3. III. e. 30. Lendületesen kezdtek a csa­patok, de az STC könnyen szerelte le a hazaiak táma­dásait. Kezdettől látszott a két csapat közötti tudáskü­lönbség, biztosan nyertek a tarjáni lányok. Sem a közön­séget, sem a játékosokat nem hozta „tűzbe” az iram. Bár a mérkőzés során alkalom­szerűen volt egy-egy kima­gasló akció, betanult kom­bináció, melyet a mi csapa­tunk mutatott be, összessé­gében azonban elmaradtak lányaink a szokott játéktól. Eredményességéért dicsére­tet érdemel Miskolczi, Már­tinké, Anda és Hegedűs. Szarvas József: Ezen a mérkőzésen közepes teljesít­mény is elég volt a győze­lemhez. HVSE—STC 99—62 (58—29) Hódmezővásárhely, 150 né­ző, v.: Hável, Molnár. STC: Nagy L. (4), Balogh (5), Tóth P. (6), Juhász (28), Szlivka (—r), cs.: Oszvald (4), Novák (11), Magyar (4). Edző: Boro- nyai Tamás. Már az első félidőben el­dőlt a mérkőzés. A jó képes­ségű alföldi csapatot nem tudta megszorítani a Lajgut, Svantner és Palla nélkül, tar­talékosán felálló tarjáni csa- ’pat. A mieink csak öt percig tudtak lépést tartani a haza­iakkal (12—7.) Innen fokoza­tosan elhúzott az ellenfél és jó védekezéssel a félidő vé­gére 29 pontra növelte elő­nyét. A hódmezővásárhelyiek lendülete a második félidő­ben is tartott. Bár a mieink megpróbáltak velük lépést tartani, de a mérkőzés végé­ig már nem tudtak csökken­teni hátrányukon. A csapatból senki nem di­csérhető. A kemény, helyen­ként „durva” mérkőzésen (a HVSE 31, az STC 25 szemé­lyi hibát vétett) ilyen arány­ban is megérdemelten nyert a hazai csapat. Boronyai Tamás: Az első félidőben „óvodás módon” játszottunk. Ez eldöntötte a mérkőzés további sorsát. Pilinyi László CamptngklálHtás és -árusítás a Pécshö Üzletház zsibongójában mä|us 4—12-ig. Sátrak, campiűg- cikkek teljem választékban. écskö üzletház SALGÓTARJÁN] hász I. Edző: Kozik Elemér. 2. sz. Volán: Angyal — Már­ton, Szolnoki, Lovasi — Tőre (Tátrai), Póczos — Makovszky (Rátkai), Iványi, Szomora, Bo­gár, Domonkos. Edző: Balga Károly. A jó iramú mérkőzés I. félidejében a Volán táma­dott többet. A 8. percben Bo­gár két csel után a bal sa­rokba lőtt. Ez után 11-est hi­báztak a hazaiak. A 40. perc­ben Juhász 1. éles szögből lőtt a bal sarokba. A 65. percben a 16-osról- Gáspár kapásból bombázott a hálóba. A 80. percben a hazaiak újabb bün­tetőt hibáztak el. Jó: Molnár, Osgyáni, Juhász I., Fazekas, Juhász M„ ill.: Bogár, Szolno­ki, Makovszky. Pásztó—Nagybátony 1—1 (0-1) Pásztó, 900 néző, v.: Heves megyei jv. Pásztó: Kodák — Szőke, Nágel, Nagy S., Hor­váth Z. — Szabó T„ Antal, Veres G. (Németh) — Szarvas, Székely (Bedő), Varga Gy. Edző: Bulyovszky Tibor. Nagybátony: Szikora — Do- 'encz, Bordás, Orosz J:, Nagy- kiske — Dóra, Bertók, Orosz L. (Szabó) — Kiss, Szőke, Loch. Edző: Baranyai Gyula. Az első percekben a jól kezdő vendégek teremtettek több ígéretes gólhelyzetet, később a hazaiak. A 44. percben Loch góljával a bátonyiak szerez­ték meg a vezetést. Szünet után a hazaiak támadtak töb­bet s a 65. percben Veres G. kiegyenlített. Kiegyensúlyozott játékkal zárult a sportszerű mérkőzés. Jó: Nágel, Nagy, Antal, Veres, ill.: Bordás, Dó­ra, Loch. St. Bányagép SIS— Fgyházasgerge 2—0 (1—0) Salgótarján, Szánasi út, 200. néző, v.: Szabó Mihály. St. Bányagép: Kucsera — Veres, Bozó, Rapi, Zvara — Kovács (Bíró), Blaskó — Dávid, Lon- gauer, Liszkóczi (Andó). Ve- szelka. Edző: Béniié János. E.-gerge: Fekete — Gecse A., Szántó, Gordos L. — Tóth (Varga), Gordos O. — Juhász, Somoskői Z., Petik, Simon I., Simon L. Edző: László László. A végig dicséretes akarással küzdő hazaiak már a 3. perc­ben megszerezték a vezetést Veszelka góljával. A vendé­gek 11-essel jutottak egyenlí­tési lehetőséghez, de Kucsera hárított. A 87. percben Bíró állította be a végeredményt. Jó: Rapi, Zvara, Veszelka, iil.: Gecse A., Szántó. Uomhány—Kazár 4—2 (1—1) Romhány, 500 néző, v.: Ma- kovínyi. Romhány: Kovács J. — Szászovszki J., Szentgyör- gvi, Zachar — Torma (Sági), Koczka — Balázs, Kaliczka Túri), Ivanics, Zagyvái, Ker­tész. Edző: Murányi János. Kazár: Miskei — Sarkadi. Tol­nai K., Cecze, Telegdi S. — Kovács L„ Gecse, Tőzsér L. — Tolnai F., Tóth M., Sándor G. Edző: Bozsik László. A vál­tozatos, jó iramú mérkőzésen a hazaiak 11-est hibáztak, a vendégek azonban vezetést szereztek. Egyenlítés, majd a szünet után Romhány ve­zetett s Kazár égvén lített. A hajrában egv .szabadrúgásból és tömörülésből keletkezett góllal nvertek a hazaiak. Tol­nai F. sípszó után elrúgta a labdát, s a játékvezető kiállí­totta. Góllövő: Szentgyörgvi ;il-esből), Koczka, Zagyvái, Kertész, ill.: Sándor G. (11-es- ből), Kovács L. Jó: Szentgyör- gyi, Zachar, Koczka, Túri, Zagyvái, ill.: Kovács L., Sar­kadi, Tolnai K. Szőnyi Márton HSE— Érsckvadkcrt 6—0 (3—0) • Jobbágyi, 300 néző, v.: Laczkó. Szőnyi M. HSE: Fo­dor — Szrana (Kovács Á..), Kéri, Kotroczó — Csorba J., Kelemen — Oláh, Kohsis, Kovács A., Csorba T. (Molnár L.), Kosik. Edző: Malik József. É.-vadkert: Jamrik — Gyur- kovics, Keresztes, Beke — Kordics, Gubik — Halaj, Be- nyo, Szabó, Hustyava, Kruzs- lik. Edző: Kovács István. A vendégek léptek fel támadó­lag, kapufát lőttek, negyedóra elteltével azonban egyre töb­bet támadtak a hazaiak, s fö­lényes győzelmet arattak. A 70. percben Gyurkovicsot után- rúgásért, tíz perc múlva Csor­ba J.-t beszédért kiállította a játékvezető. Góllövő: Kovács A. (4), Kosik, Oláh (11-esből). Jó: Kéri, Oláh, Kocsis, Kovács A., Kosik, ill.: Kruzslik. Bárna—Palotás 4—2 (1—2) Bárna, 300 néző, v.: Hoff­mann. Bárna: Bozó J. — Ádám, Tóth L., Hadik — Ra­dies Gy. (Szabó), Répás, Bo- hács — Páldi (Gajdár), Ora- vecz I., Radies A., Farkas. Ed­ző: Takács Dániel. Palotás: Pete — Csóré, Zsiga I., Ur- bán — Gilián (Kocza J.), Tur- csányi — Szabó M., Illés, Bagi, Petre, Oláh E. Edző: Szabó Mihály. Az I. félidőben sok hi­bával játszó hazaiakkal szem­ben kétgólos vezetésre tettek szert a vendégek. Félidőig szépített Bárna, s szünet után újult erővel rohamozott. Az egyre-másra gördülő hazai támadásoknak nem tudtak el­lenállni a vendégek, a jó hajrá hazai győzelmet eredménye-, zett. Góllövő: Rádiós A., Far­kas (2—2), ill.: Bagi (2). Jó: Bozó J„ Radics A.. Farkas, ill.: Pete. Zsiga I., Illés, Bagi. Vörös Csillag HSE— Szécsény 0—0 Rétság, 100 néző, v.: Békési. Vörös Csillag HSE: Rottek — Salgai, Parádi, Szászovszki Cs. — Győri J., Menczel — Kecskés, Ivanics, Karácsonyi, Hámori, Juhász L. Edző: Győ­ri Ferenc. Szécsény: Vanya — Kalmár, Juhász I., Vágner — Kuris J., Pénzes — Velkovics, Králik, S?őke, Kuris P. (Gál L.), Gál I. Edző: Kovács Jó­zsef. A sportszerű mérkőzés mezőnyküzdelmében a védel­mek jeleskedtek. Mindkét tá­madósor adós maradt a gól­helyzetek kihasználásával. Jó: Rottek, Parádi, Győri J., ill.: Kalmár, Juhász I., Vágner, Kuris J. A bajnokság állása 1. St. Síkü. 28 25 3 ­110-10 53 2. Nagyb. 28 20 5 3 89-19 45 3. Pásztó 28 16 5 7 71-30 87 4. M.-novák 28 15 7 6 43-22 37 5. Romhány 28 15 5 8 58-41 33 6. St. ötvöz. 28 14 4 10 59-38 32 7. Bárna 28 13 2 13 52-65 :ir, 8. E.-gerge 28 10 7 11 39-39 27 9. K.-lapujtő 28 11 5 12 37-46 27 10. Szőnyi M. HSE 28 10 7 11 38-49 27 11. 2. sz. Vol. 28 11 4 13 45-41 26 12. Szécsény 28 7 10 11 36-54 24 13. St. Somos 28 9 4 15 46-64 25 14. Kazár 28 8 5 15 34-66 21 13. St. Bánvag. . 28 7 5 16 37-53 89 16. Vörös. Cs. 28 5 7 16 29-61 17 17. E.-vadk. 28 5 5 18 25-76 15 18. Palotás * 28 6- 22 32-106 11 * = = ifjúsági mérkőzés elmara­dásáért pontelvonással bűn­tetve. Összeállította: Andó Miklós