Nógrád. 1979. április (35. évfolyam. 77-100. szám)

1979-04-11 / 84. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Előszót* nyert Szécsény és Palotás A megyei labdarúgó-baj­nokság tavaszi 8. (XXV). for­dulójában idei első győzelmét aratta Szécsény és Palotás csapata. Két együttes nyert idegenben: a Síküveggyár Kgyházasgergén, az Ütvözct- gyár pedig Bárnán. A pálya- választók legnagyobb arányú sikerét Nagybátony aratta, öt gólt lőtt Somosnak. Három találkozó végződött pontosz­tozkodással. Harminckét gólt lőtt a mezőny, 18—14-re nyer­tek a pályaválasztók. Hét pontot szereztek a vendégcsa­patok. A sportszerű forduló­ban kiállítás nem történt. St. Síküveggyár— Egyházasgcrge 4—0 (1—0) Egyházasgerge, 400 néző, v.: Falcsik. Síküveggyár: Rádi — Kasza, Zsédely, Gulyka, Ka- szanyi — Fehérvári (Bodor), Krivanek, Nagy G. — Szeku- la (Lisztóczki), Angyal, Sza­bó J. Edző: Tóth István. E.- gerge: Herczeg — Gecse A., Szántó Z.,' Sorhoskői N. — Tóth (Simon L.), Gordos O. — Pál, Somoskői Z.. Juhász, Simon I.. Gordos L„ (Varga G.). Edző: László László. A hazaiak az I. félidőben, a végig fölényben játszó ven­dégek a fordulás után ját­szottak jobban. 3—0-ás állás­nál Herczeg 11-est hárított. Góllövő: Krivanek (11-esből), Fehérvári, Szabó J. és An­gyal. Jó: Nagy G„ Kaszanyi, Fehérvári. Lisztóczki. ill.: Si­mon L., Gecse A. Nagybátony—-St. Somos. 5—0 (2—0) Nagybátony, 300 néző, v.: Szeberényi. Nagybátony: Sza­kóra — Sütő, Bordás, Nagy- kiske — Horváth . F. (Nagy B.), Orosz J. — Szabó L.. Sző­ke, Dóra (Bocsi), Orosz L., Loch. Edző: Baranyai Gyula. St. Somos.: Simon — Bostai (Homyák), Kovács, Verbovsz- ki — Kaposi, Szikona — Póti, Bocsi, Zsidai (Bozó), Rátóti, Kese R. Edző: Tóth P. István. szerezte a győzelmet jelentő gólt. Az utolsó percben Ko­csis lövését hárította Bozó. Jó: Hulitka K„ Hulitka I., Rö­mer, Nagy, Kocsis, ill.: Bozó, Tóth, Oravecz, Farkas. Karancslapujtő—Mátranovák 1—1 (0—0) Karancslapujtő, 300 néző, v.: Gordos. K.-iapujtő: Mol­nár I. i— Földi, Telek Gy., Novák — Juhász M., Fazekas — Laczkó S. (Tóth S.), Ju­hász L„ Simon, Gáspár, Ju­hász I. Edző: Kozik Elemér. M.-novák: Domonkos (Gyen­ge) — Kilczin L., Simon, La­katos E. (Kovács) — Mészáros, Mihály — Tóth L„ Bakos, La­katos B., Farkas, Nagy. Edző; Szoó Miklós. Változatos, jó iramú félidő után, a 65. perc­ben Lakatos B. tört kapura, s a jobb sarokba lőtt. Tíz perc múlva szögletrúgás után Simon előrevetődve fejelt a hálóba. Hazai helyzetek után Fazekas késlekedte el az utolsó perc győzelmi lehető­ségét. Jó: Kilczin L.. Mészá­ros. Mihály, Lakatos B„ ill.; Telek Gy., Novák a mezőny legjobbja Juhász L„ Szőnyi Márton HSE— Vörös Csillag HSE 2—2 (2—1) Rétság. 100 néző, v.: Lőcse. Szőnyi HSE: Fodor — Szrena, Kéri, Kelemen — Csorba J., Tóth J. j— Oláh, Kocsis, Ko­vács Á., (Kosik), Csorba T Kovács A. Edző: Malik Jó­zsef. Vörös Csillag HSE: Rot- tek — Parádi, Győri. Men­eti — Salgai, Karácsonyi — Iván, Kecskés, Romhányi, Hu­szár. Szaszovszki (Ivádi). Ed­ző: Győri Ferenc. A 20. és a 30. percben Kovács A. góljai­val vezetésre tettek szert a vendégek, a 45. percben szé­pített Romhányi. A szünet után széllel támogatott hazai­ak Kecskés góljával egyenlí­tettek a 65. percben. A haj­rában Rottek lerántotta Oláht, s kirúgással folytató­dott a játék. Jó: Kéri, Csor­gi, Zsiga I., Oláh E. Edző: Szabó Mihály. St. Bányagép: Kovács — Bíró, Bozó, Rapi, Zvara — Blaskó, Dávid <— Grúz, Liszkóczi (Veres), Lon- gauer, Ecsegi. Edző: Benke János. A játékba lendült ha­zaiak a 32. percben jutottak vezetéshez: Zsiga nagy lövését Kovács kiütötte, s Bagi a jobb sarokba helyezte a labdát. Szünet után a vendégek kezd­tek jobban, a 74. percben mégis Palotás növelte elő­nyét. Oláh E. lőtt kapura egy cselsorzat végén, s a kipatta­nó labdát Zsiga juttatta a bal sarokba. Jó: Tóth A., Má- tiszlovics. Illés, Oláh. Zsiga, ill.: Blaskó, Rapi, Bozó. Pásztó—Ersekvadkert 2—2 (1—0) Érsekvadkert, 400 néző, v.: Makovinyi. Pásztó: Kodák — Horváth. Németh, Nágel — Nagy, Szabó — Szarvas, Ala­pi. K., Veres M„ Bedő, Var­ga Gy. Edző: Bulyovszky Ti­bor. É.rvadkert: Szabó II. — Beke, Keresztes, Antal — Kordics, Gubik — Gyurkovics, Kruzslik, Benyo, Oroszlán, Hustyava. Edző: Kovács Ist­ván. Az erősiramú mérkőzé­sen kétszer is vezetett a ru­tinosabb vendégcsapat, a lel­kesen játszó hazaiak azonban rendre kiegyenlítettek, s kö­zel álltak a győzelemhez is. Góllövő: Alani K„ Bedő. ill.: Hustyava (2). Jó: Kodák, Nagy, Bedő, ill.: Szabó II., Kruzslik, Benyo, Hustyava. Kazár—2. sz. Volán 2—1 (0—1) Kazár, 400 néző, v.: Komló- sí. Kazár: Miskei — Pálmán, Tolnai, Cecze, Telegdi S. — Kovács L., Gecse, Tőzsér L. — Krízs (Sarkadi), Tóth M_, Sándor G. Edző: Bozsik Lász­ló. 2. sz. Volán: .Angyal — Demeter, Szolnoki, Márton — Póczos, Tőre — Szomora, Ivá- nyi, Bogár, Domonkos, Tát­rai. Edző: Balga Károly. A 20. percben egy jó beadásból Bogár megszerezte a vezetést a vendégeknek. A 70. percben Gecse vitte fel a labdát, s át­adásából Sándor G. kiegyen­lített. öt perc múlva Sar­kadi a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. A lelkesebb ha­zaiak megérdemelten nyertek. Jó: Miskei. Tolnai, Gecse, Sándor, ilL: Szolnoki, Márton, Póczos. (Az ünnepi fordulóból kima­radt): Romhány—Vörös Csillag HSE 3—1 (2—1) Romhány, 400 néző, v.: Bé­kési. Romhány: Jeszenszki — Szentgyörgyi, Koczka, Sza­szovszki J. — Zachar, Ivanics — Túri, Balázs, Sági (Fejes), Zagyvái, Torma. Edző: Murá­nyi János. Vörös Csillag HSE: Rottek — Parádi. Győri, Menczel — Salgai, Kecskés — Iván (Nagy), Karácsonyi (Ivá­di), Romhányi, Huszár. Sza­szovszki Cs.: Edző: Győri Fe­renc. A minden csapatrész­ben jobb hazaiak biztosan nyertek. Góllövő: Ivanics (2), Tonna, ill.: Iván. Jó: Szent­györgyi, Szaszovszki J„ Iva­Húsz percig jól ellenálltak a vendégek, aztán egyre jobb és eredményesebb játékkal biz­tosan nyert a hazai együttes. Góllövő: Orosz J. (2), Szabó L., Dóra, Loch. Jó: Sütő, Orosz J., Szőke, ill.: Kovács, Bocsi, Zsidai. St. Ötvözetgyár—Bárna 2—1 (1—1) Bárna, 500 néző, v.: Harth. St. Ötvözetgyár: Hulitka K. — Kovács O., Römer, Kese P., Szabó J. — Szabó I.. Hu­litka I. — Imre (Csizmadia), Kocsis, Nagy, Bartha (Kad- lót). Edző: Kriskó Lajos. Bár­na: Bozó — Ádám, Tóth L., Radics Gy. — Répás, Bohács — Radics A., Páldi. Oravecz I., Szabó, Farkas. Edző: Ta­kács Dániel. A nagy iramú játékban mindkét kapu egy­aránt forgott veszélyben. A 19. percben Kocsis tértölelő átadását Nagy átvette, csel­lel lerázta őrzőiét, s 14 mé­terről a jobb felső sarokba lőtt. Pár perc múlva Oravecz I. Farkas elé tálalt, s a bal­szélső a jobb sarokba lőtt. Több hazai helyzet után a vendégek- támadósora okozott több veszélyt, s a hajrában egy kapushibából Nagy még­ha, Fodor, Kovács A., ill.: Pa­rádi, Győri, Kecskés. Szécsény—Romhány 3—2 (2—2) Szécsény, 300 néző. v.: Dó­ra. Szécsény: Gonda — Kor- bely, Juhász, Kuris J. (Kuris P.) — Kalmár, Vágner — Velkovics, Szőke, Klárik, Gál J., Pénzes. Edző: Olaj Dezső. Romhány: Je- saenszki — Koczka, Sza­szovszki J., Zachar ,— Ivanics, Túri — Balázs I., Sági, Zagy­vái (Sebestyén), Kertész, Tor­ma (Kaliczka). Edző; Murá­nyi János. A jó iramú mér­kőzésen egy-egv szerencsés gólt lőtt mindkét, csapat. 2—1- es romhányi vezetésről egyen-' lített a hazai együttes és lel­kesebb, szünet utáni játéká­val rászolgált a győzelemre. Góllövő: Juhász, Vanya, Sző­ke, ill.: Túri. Zagyvái. Jó: Gonda, Juhász, Králik, Gál, ill.: Szaszovszki. Ivanics, Zagyvái. Palotás—St. Bányagép SK 2—0 (1—0) Palotás, 200 néző. v.: Mi- halovics. Palotás: Gilián — Csóré, Tóth A., Szabó F. (Ko- cza), Illés — Matiszlovics, Turcsányi, Mladoniczki — Ba­nics, ill.: Rotték, Parádi. A bajnokság állása I. St. Síküv. 25 23 2 _ 104—10 48 2. N.-bátony 25 20 3 2 86—15 43 3. Pásztó 25 15 4 6 67—25 34 4. M.-novák 25 13 7 5 38—19 33 5. Romhány 25 13 5 7 52—37 31 6. St. ötvöz. 25 13 4 8 54—33 30 7. K.-lapu.jtő 25 10 5 10 34—38 25 8. E.-gerge 25 9 6 10 35—35 24 9. Bárna 25 11 2 12 30—60 24 10. Sz. M. HSE 25 9 6 10 29—45 21 11. 2. sz. Volán 25 10 3 12 40—36 23 12. St. Somos 25 8 4 13 42—56 20 13. Szécsény 25 6 8 11 32—51 20 14. Kazár 25 7 5 13 30—60 19 15. St. Bánya. 25 5 5 15 31—51 15 16. V. Cs. SE 25 4 6 15 27—58 14 17. É.-vadkert 25 4 5 16 22—67 13 18. Palotás* 25 5­20 27—99 9 * = Ifjúsági mérkőzés elmara­dásáért pnntelvonással büntetve. összeállította: Andó Miklós Express—Salgó Kupa *79 # A Videoton nyerte a kupát Vasárnap és hétfőn ragyo­gó időben helyosztókkal, il­letve a döntőkkel folytatódott Salgótarjánban az országos serdülő-labdarúgótorna. A helyosztó mérkőzések ered­ményei: I—VIII. helyért: BVSC—ZTE I. 3—2 (1—1), góllövők: Hujbert 2, Bajzáth, ill. Kovács (2). Videoton— Szekszárd 4—1 (3—1), g.: An­tal (3), Csirlepka, ill. Deli. BVSC—DVSC 2—1 (1—1), g.: Hujbert, Kortcmti, ill. Bujdo­só. DVSC—Szolnoki Sí 5—2 (2—1), g.: Kóródi (2), Arany (2), Bujdosó, ill. Csábi (2). PVSK—ZTE Pacsa 1—0 (1—0), g.: Szirtes, Szolnoki Sí—ZTE I. 5—5 (1—2), g.: Kácsor (4), Csáki, ill. Békefi (3), Gyenge, Gáspár (7 méteresekkel győ­zött a Szolnoki Sí.) Videoton —PVSK 1—1 (1—1), g.: Há- dem, ill. Szirtes (7 méteresek­kel győzött a Videoton): Szek­szárd—ZTE Pacsa 2—0 (1—0), g.: Deli (2). IX—XVI. helyért: Ganz­MÁVAG—Őzd, 1—0 (1—0), g.: Nagy, STC „A”—Ózd 5—0 (3—0), g.: Bartus (2), Szabó, Gyebnár, Deák. STC „A”—Mártírok úti iskola 2—0 (2—0), g.: Szabó, Deák. Ganz- MÁVAG—Mártírok úti isko­la 1—0 (0—0), g.: Villás Oroszlány—HÖDGÉP 4—0 (1—0), g.: Sallói (3), Bodó. HÖDGÉP—Eger EE 2—0 (2—0), g.: Öze (2), Komló­Egér SE 0—0 (7 méteresekkel győzött az Eger SE.) Komló —Oroszlány 3—1 (3—1), g.: Román (3), ill. Sallói. Hétfőn a döntőkkel folyta­tódott a küzdelem: I. helyért Videoton—BVSC 4—0 (3—0), g.: Burka (2), Antal, Csrepka. III. helyért: DVSC—PVSK 1—1 (0—1) , g.: Bujdosó, ill. Márton (7 méteresekkel győ­zött a DVSC.) V. helyért: Szarszárd—Szolnoki Sí 5—1 (2—0), g.: Ferge (2), Udvardi, Ősz, Deli, ill. Kácsor. VII. helyért: ZTE Pacsai Koll.— ZTE I. 3—1 (3—0), g.: Tikk, Takács, Tóth, ill. Gáspár. A torna végeredménye: 1. Videoton, 2. BVSC.' 3. DVSC, 4. PVSK, 5. Szekszárd, 6. Szol­noki Sí, 7. ZTE Pacsai Koll.,1 8. ZTE I. 9. STC „A”, 10. Komló, 11. Eger SE, 12. Ganz- MÁVAG, 13. Oroszlány, 14. St.. Mártírok úti iskola, 15. HÖDGÉP METRIPOND, 16. Ózdi Kohász, 17. Szolnoki MÁV, 18. Nógrád vál., 19. St. Síküveggyár, 20. Nagybátony! Bányász, 21. STC „B”. A nagy küzdelemre jellem­ző, hogy a veretlen PVSK csak a negyedik lett. Az Express Ifjúsági és Diák Uta­zási Iroda Nógrád megyei ki­rendeltségének különdíjait a következők kapták: A leg­sportszerűbb csapat: HÖD­GÉP METRIPOND, a legjobb kapus: Barta Zsolt (Videoton), a legjobb mezőnyjátékos: Ko­vács László (ZTE I.) A torna gólkirálya Sallói István (Oroszlány) lett 14 góllal. Az ünnepélyes eredmény- hirdetés után a résztvevő csa­patok azzal búcsúztak: vi­szontlátásra 1980-ban, az V. Express—Salgó Kupán! — Bcres János — i Atlétika * Általános iskolák mezei bajnoksága Nagy sikerrel rendezte meg u. 22 pont. VIII. o. 1. Blaskó a Salgótarján városi TSF az Erzsébet, 2. Hronyec Tünde általános iskolák idei mezei (mind Malinovszkij), 3. Szij- bajnokságát. Hét iskola több gyártó Katalin (Gagarin), mint 700 tanulója indult a Csapat: 1. Malinovszkij u. 17 versenyen. Különösen a Ma- pont. Iinovszkij úti iskola testneve­lői mozgósították diákjaikat Fiúk III. o. 1. Ipacs László Sajnos, ellenpélda is akadt és (Malinovszkij) 2. Farkas Zol- feltűnt, hogy a magasabb év- tán, (Somoskőújfalu), 3. Pün- folyamokban egyre csökkent a kösdi Zsolt (Malinovszkij). részvevők száma. A tanulók IV. őri: Almáshegyi Attila, színvonalas döntötték el a Eredmények: Leány III. o. 1. V. o. 1. Zánki Zoltán, 2. Be- Mohai Krisztina, 2. Nagy tes Atilla, 3. Győré Sándor Csilla, 3. Solymossy Ágnes (mind Malinovszkij). Csapat: (mindhárom Malinovszkij u.) 1- Malinovszkij u. 10 pont. IV. 1. Kovács Andrea, 2. Su- VI. o. 1. Bartus József, 2. hai Noémi, (mindkettő Mali- Brezniczki János, 3. Ponyi versenyekben 2. Czimmer Péter, 3. Koltai helyezéseket. Péter (mind Malinovszkij). novszkij u.). 3. Fehérvári Ju­dit, (Gagarin). V. o. 1. Soly­Ferenc (mind Malinovszkij). Csapat: 1. Malinovszkij u. 12 mosi Ildikó, 2. Vincze Kata- P°nt- VII. o. 1. Baár Gábor lin, 3. Nagy Erika (mind Ma- (Gagarin), 2. Almáshegyi Bé- linovszkij u.). Csapat: Mali- la (Malinovszkij). 3. Balázs novszkij u. 10 pont. VI. o. 1. Károly (Somoskőújfalu). Csa- Bereczki Bea, 2. Pálmai pat: 1. Malinovszkij u. 27 Gyöngyvér, 3. Kettős Éva (mind Malinovszkij u.). Csa­pat: Malinovszkij u. 10 pont. VII. o. 1. Hegyi Judit (Gaga­rin), 2. Józsa Ildikó (Baglyas­pont. VIII. o. 1. Verebélyi Péter (Malinovszkij), 2. Krá- jer Csaba (Gagarin), 3. Szendrődi András (Malinovsz­A balassagyarmati járás életéből A járási sportfelügyelőség meg a felszabadulási egyéni és a kézilabda-szövetség ha- és csapat sakkemlékver- zánk felszabadulásának tisz- senyt. Csapatban az endre- teletére emlékversenyt rende- falviak bizonyultak a leg- zett. A tornát az érsekvad- jobbnak. Második helyen a kerti kézilabdázók nyerték a nagylóci sakkozók végeztek, diósjenői csapat előtt. Egyéniben a győzelmet Siná­gél József nagylóci versenyző A járási sakkszövetség az szerezte meg. Második Deák elmúlt napokban rendezte Lajos, Endrefalva. alja), 3. Kométh Zita (Gaga- kij). Csapat: 1. Malinovszkij rin). Csapat: 1. Malinovszkij u. 15 pont. Kézilabda NB II. Alacsony színvonal a nyitányon Bgy. SE—STC 26—22. dőfal és egy zavaró sokáig Az NB II-es kézilabda-baj- nyílttá tette a küzdelmet, de nokság rajtján az STC férfi- a tarjáni támadások befejez együttese a közepest alig zésénél a szerencse is a ha­megközelítő színvonalú küz- zai együttest támogatta. Hely­delemben reálisan szenve- zeteiket átvevésekkel és ak- dett vereséget. A találkozón a ciógólokikal fejezték be. Az végig lelkesen, lendületesen STC jó néhány ziccert hibá- játszó Bgy. SE szerzett veze- zott. Végül is langyos, „totyo- tést, az STC erejéből csak az gás” játékkal szenvedtek ve- egyenlítgetésre tellett. A ha- reséget, a mindvégig kemé- zaiak rutinhiányukat lelke- nyen harcoló győztes hazaiak- sedéssel és Cseri góljaival tói. pótolták. A Bgy. SE gólzsák- Jánoshalma—STC 14—6. S «•“kSTP színvonalat is alig elérő mér­kőzésen a múlthoz hasonló­an ezúttal is vereséget szen­vedett az együttes. Az STC rácáfolt a felkészülés idején mutatott jó formára. A nagy­arányú vereségben elsősor­ban a védelem volt ludas. A csapatnál változatlan problé­ma a megfelelő tudású „kis­padosok” hiánya. (A találkozók jegyzőköny­vei nem érkeztek be.) M. L. Sakk Javítottak a tarjániak SIC-ÉLGÉP 11,5-2,5 Á legjobbkor jött az STC két számjegyű győzelme az OB II-es sakkcsapatbajnokság Keleti csoportjában, mert a tarjáni csapat az előző fordu­lókban elszenvedett három, két számjegyű vereség után már-már kritikus helyzetbe került. így sem hárult el még a veszély, de a győzelem biz­tos, hogy megnyugtatta a csa­pat tagjait, s egyben azt is jelzi: van tartalék ereje a tarjáni játékosoknak, tudnak újítani. Az STC játékosai közül Szarvas, Ponyi, Gál, Gallai, Szabó E., Simkó, Czakó, Kassai Klenóczki és Hoffmann győ­zött, Tóth L., Kánya és Surányi döntetlent ért el. A 6. fordu­lóban április 22-én Makón játszik nagyon fontos találko­zót az STC, s az eredmény sok mindenre választ ad majd.' Az 5. forduló eredményei: Makó—BEAC 3,5—10,5, Va­sas Izzó—Utasellátó 6,5—7,5, Debrecen—Bp. Postás 5,5— 7,5 Asztalos SE—Miskolc 8—6, Vasútépítő—Szeged 8—6, Békéscsaba—Szolnok 5—9. A bajnokság állása I. BEAC 5 4 ­1 49 2. Bp. Postás 5 5­- 46 (1) 3. Utasellátó 5 4­1 43,5 4. Asztalos SE 5 2 3- 39 5. Vasas Izzó 5 3­2 37,5 6. Szegedi VSE 5 2 1 2 37 7. Vasútépítő 5 3 1 1 36,5 8. Szolnoki Mg. 5 2 2 1 36,5 9. Debreceni Sp. 5 2­2 35 (1) 10. Miskolci Sp. 5 1­4 31.5 11. Makói Sp. 5 - ­5 27,5 12. STC 5 2­3 27 13. Békéscsaba 5 - ­5 23 14. ÉLGÉP 5 1­4 17 Megkezdődött Nógrád me­gye 1979. évi férfi egyéni sakkbajnoksága. A sportcsar­nokban kedden és pénteken játsszák a fordulókat. A 14 résztvevős A csoportban a 6. forduló után Gál Gábor ve­retlenül, 6 (!) ponttal vezet. A további sorrend: Szabó E. 5,5, Pethő és Gallai 3,5—3,5, Szarvas és Czakó 3—3 pont. A B csoportban a veterán Németh Béla vezeti a me­zőnyt 4,5 ponttal, a 4 pontos Cziglédszky és a 3,5 pontos Kovács Á. előtt. (sz. T.) NÓGRÁD — 1979. április 11., szerda I \ «