Nógrád. 1979. április (35. évfolyam. 77-100. szám)

1979-04-18 / 90. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Gól nélküli küzdelem a rangadón Csak p«y vendég győz elemi Mátranovák nyert a* Oívöxetgyárnál — Hasai sikerek — Három döntetlen Húas gól, öt kiállítás r A megyei labdarúgó-ba.i- las volt a nógrádi rangadó. A (Kaliczka) — Túri, Balázs, nokság tavaszi ü. fordulójá- Síküveggyár kapujához szőri- Sági, Ivanics, Kertész (Sebes­ben került sor a legnagyobb tóttá ellenfelét, s három nagy tyén). Edző: Murányi János, érdeklődéssel várt összecsa- gólhelyzetet hagyott kihasz- Palotás: Pete — Csóré, Zsiga pásra, a Síküveggyár—Nagy- nálatlanul. Elemi hibák után bátoiny mérkőzésre. A rang­adó nagy küzdelemben gól kiegyenlített küzdelem folyt. Olykor a jól indítgató báto­nélküli döntetlennel ért vé- nyi középpályás sor szer- get, s így a listavezető sík- zett meddő fölényt, a helyze- üveggyáriak ötpontos előnyük tek azonban mindkét kapu­birtokában már bajnoknak nál rendre kihasználatlanul tes. A 30. percben Kertész I., Urbán — Szabó M.. Illés — Turcsányi, Mladoniczki (Kiss), Bagi, Petre, Oláh. Ed­ző: Szabó Mihály. Sportszerű légkörben végig jó iramú küzdelmet vívott a két együt­tekintlietők. A további mér­kőzéseken csak egyetlen ven­déggyőzelem akadt: Mátra­maradtak. A 75. percben Sütőt lőtte a mérkőzés egyetlen gól- buktatásért kiállította a iá- ját. Ezután is mindkét kapu tékvezeíő. Jó: Zsédely. Lisz- sokszor forgott veszelvbeft. novák nyert az Ötvözetgyár- tóczki, Nagy G., ill.: Horváth, Jó: Jeszenszki, Koczka, Szent­Orosz J., Dóra, Nagykiske. 2. sz. Volán— Egyházasgerge 1—1 (1—0) Salgótarján, Csizmadia-te­györgyi Kertész,- ill.: Pete, Csóré, Zsiga I., Illés, Turcsá­nyi. Szőnyi Márton HSE— Szécsény 1—I (1-^-0) Jobbágyi, 300 néző, v.: Hoff­mann. Szőnyi M. HSE: Fodor Ezúttal három góllal ezos — Szomora, Iványi, Bo- ~ Szrena (Molnár LJ. Kéri, Kotroczo — Tóth, Kelemen _i-n-vvíjiénj, uuw, — Oláh, Csorba J., Kocsis, g ólok száma, ötre növekedett Balga Károly. E.-gergc: Her- Csorba T., Kosik (Kovács Á.). .................................... czeg — Gecse A. (Varga G.), Ma,,> S zántó, Gordos L. — Juhász L., Gordos O. — Pál (Somos­kői N.), Somoskői Z., Petik, nál. A második döntetlenen Egyházasgerge szerzett pontot -a 2. sz. Volántól, a harmadi­kon Szécsénv a Szőnyi Márton HSE-től. Érdekes, hogy is­mét négy 2—1-es eredmény lep, 300 néző, v.: Ágoston. 2. fordult elő. s hogy Komhány sz. Volán: Angyal — Márton, csak egy góllal győzte le Pa- Szolnoki, Lovasi — Tőre, Pó- lotásf. Barna lőtte a legtöbbet a for- gár, Domonkos (Tátrai), De- dulóban. Húszra csökkent a meter (Makovszky). Edző: iedett Balga K azonban a kiállítót,také. Edző: Malik József. Szécsény Kalmár, Juhász, Mátranovák—St. Ötvözetgyár 2—1 (0—1) Antal — Kuris J„ Pénzes — Wágner, Králik. Vanya, Ku­ris P. (Sági). Gál L. (Földi M.). Edző: Olaj Dezső. Az percben*" buktatásért* megítélt időnként kemény összecsapá- 11-esből Iványi góljával szer- gokkal tarkított mérkőzés ^ I. zett vezetést. Több kihaszná- ^lidmeben a hazaiak hibáz­ták több gólhelyzetet. Szu­(Tóth I.), Kovács, Nagy L. 70. percben Simon L. emel- vendégek játszot­Edző: Szoó Miklós. Ötvözet- te a hálóba a labdát távolról. gyár: Hulitka K. — Kovács, A 80. percben Torét megjegy- Romer, Morva, Szabó J. — zésért kiállította a játékveze- Szabó I., Hulitka I. — Bar- tő. Jó: Márton, Szolnoki, Ivá- tha. Kocsis, Nagy, Csizmadia nyi, ill.: Herczeg, Szántó, Si- ö"; fJtrrL'u(rrl..ff43 (Kádlót). Edző: Kriskó Lajos, men I„ Simon L. Salgótarján (Zagyvaróna), Simon I., Simon L. Edző: Tóth Ferenc út, 600 néző, v.: László László. A Volán a 10. Laczkó. Mátranovák: Domon­kos — Kilczin L„ Mihály, Mé­száros — Simon, Tóth L. — Bakos, Lakatos B., Farkas lattan hazai helyzet után a Oláh mintaszerűen lekezelte a jobb oldali beadást és a hálóba lőtte a hazaiak veze­Kiadós zápor után nagy len­dülettel kezdett a két csapat A 17. percben Kocsis átadását Bartha lőtte á hálóba. 0—1. Pásztó: Kodak — Szőke, Nagy Mindkét kapunál elszalasztott g., Nágel — Szabó, Németh nél Králik fejéről hullt a hálóba a labda. Jó: Szrena, .. „„„ , , ,, . Kéri, Oláh, Csorba J., ill.: Pásztó^ 300 nézo,^v.: Csáki. Kalmár, Juhász, Pénzes, Krá­lik. Pásztó—Kazár 2—1 (0—1) helyzeteik után a 75. percben Veres M., Székely, Alapi egyenlítettek a vendégek: k., Antal, Varga Gy., Edző: szögletrúgás után Farkas fe- Bulyovszky Tibor. Kazár: Te­jese Rőmert is érintve jutott a hálóba. A 88. percben sza­Bárna—Vörös Csillag HSE 3—0 (1—0) _ , . Báma, 200 néző, v.: Baksa. legdi Gy. — Pálmán. Tolnai, Barna: Bozó — Adám, Tóth, Cecze, Sarkadi — Tőzsér L., Radjcs Gv — Bohács íHa­badrúgás után Kilcrin L. fe- Gecse, Kovács L. - Krízs SuSwi _ Ä, DeJte a halóba a donto golt. (Szabó B.). Tóth M„ Sándor Oravecz I.. Radics A., Farkas A -elott K°:SiS G. Edző: Bozsik László. A z. Edző: Takács Dániel Vö­ugyelieitkwlte-Trt asr egyentrteS“ 10. percben Tóth M. jó csel- rös Csillag HSE: Rottek — lehetőséget. Jó: Simon Me- ie] elfutott, s a jobb sarokba Hámori (Huszár), Parádi, Szá­szán» (a mezőny legjobbja), Jött. A nagy iramú, sportsáé- szovszki Cs • __ GvSn' T “ ih^7, rű mérkőzésen ezután a haza- Mencael — ‘Kecskés, IU.: Szabó J„ Hulitka I„ Ko- jak támadtak többet, de a Karácsonyi (Ivádi), Romhányi, vendégek is sok veszélyt je- Iváni Edző: Györi FepeBC. A letettek kapura kontratáma- végig kezdeményező dásaikból. A 82. percben Sár- hazaiak Páldi egy és Farkas kadi elhúzta ellenfele lábát, s két eóliával biztos nvűzeimet Salgótarján, Somos. Arany bűntetőrúgásból Szabó T. ki- arattok Jó Ad ám János út, 400 néző, v.: Szabó egyenlített. A 87. percben tö- Tóth Páldi Farkas ill • Rot' „„•u,,.. -------- • Simon — mörülésből, közelről Varga teki ’ Szaszovszki, ’ Kecskés' S algai. csis. St. Somos—Karaneslapajtő 2—1 (1-1) Mihály. Somos.: Czikora, Tajti, Verbovszki Gy. továbbította a hálóba a (Bostai) — Kaposi, Kovács — labdát. Szerencsés győzelem. Póti, Bocsi, Zsidai, Rátóti, A vendégek pontot érdemlőn Kese R. Edző: Tóth P. 1st- játszottak. Jó: Kodák. Nagy, ván. K.-lapujtő: Molnár I. — Szabó, Varga Gy., ill.: Tol­Földi, Telek Gy., Novák — Juhász M„ Fazekas — Hor­váth, Romhányi (Telek S.), Simon, Gáspár, Juhász I. Edző: Kozik Elemér. A 25. percben buktatásért megítélt A bajnokság állása 1. St. Siküv. 26 23 3 - 104— 10 49 2. N.-bát. 26 20 4 2 86— 15 44 3. Pásztó 26 16 4 6 69— 26 36 4. M.-novák 26 14 7 5 40— 20 35 5. Romhány 26 14 5 7 53— 37 33 6. St. ötvöz. 26 13 4 9 55— 35 30 7. Bárna 26 12 2 12 46— 60 26 8. E.-gerge 26 9 7 10 36— 36 25 9. K.-lapulta 26 10 5 11 35— 40 25 Salgótarján, Szánasi Út, 300 ] \°2 nai, Sarkadi, Gecse, Tóth M„ Krízs. St. Bányagép—Érsekvadkert 2—1 (1—1) 11-esből Rátóti góljával szer- néző, v.: Klement. St. Bánya- 12. st. somos 26 n 4 13 44— 57 22 zett vezetést Somos. A 43. gép: Kovács — Veres,' Bozó, **• ny 20 6 9 11 33— 52 21 percben kezezésért járó 11-es- Rapi, Zvara — Dávid, Ecsegi u.' st^Bánv. 26 6 5 is 35Z 52 1? — Grúz, Liszkóczi (Veszelka), 16. v.' cs. h. 26 4 s 1« '27— éi 14 ke János. É.-vadkert: Szabó bői Fazekas egyenlített. A 65. percben Horváthot buktatásért Longauer, Blaskó. Edző: Ben- kiállította a játékvezető. A 75. percben egy jobb oldali beadásból Rátóti juttatta a labdát a bal sarokba. Jó: Si­mon, Tajti, Kaposi, Zsidai, Hustyava, Kruzslik. Szabó I. Rátóti, ill.: Telek Gy., Faze- Edző: Kovács István. A 23. 17. E.-vadkert 26 4 5 17 23— 69 13 18: Palotás* 26 5 - 21 27—100 9 TT r, , T, , , * = Ifjúsági mérkőzés elmara­II., Beke, Keresztes, Gyurko- dásáért pontelvonással büntetve, vies — Antal, Gubik (Kordics) — Adame (Halaj), Oroszlán, összeállította: Andó Miklós Olimpiai selejtező Pitestiben Románia — Magyarország 2—0 (1—0) Szerdán délután a magyar elé, védő sehol nem volt, nyeztek, a nagyon ritka ma­olimpiai labdarúgó-válogatott Iovanescu melléről leejtette a gyár akciók semmi veszéllyel megkezdte szereplését: a Ro- labdát és jobbal, félfordulattal nem jártak. A 71. percben Ta- mánia elleni előselejtező első Katzirz kapujának jobb olda- tár helyére Nagy A. állt be. mérkőzését játszotta le Pitesti- lába vágta (1—0). 5 perc múl- A 74. percben Zamfir kilépett ben. * va újabb gólt lőhettek volna a két védő között, szorongatott Románia: Speriatu _ Zam- hazaiak, Nicolae azonban or- helyzetből is jól adott be és f ir Stefanuescu Cirstea Ivan ditó helyzetben senkitől sem Radu Nagy A. mellől a kapu - BaXlesiu Augustin zavartatva a jobb kapufáméi- jobb oldalába fejelte a labdát. Iovanescu — Nicolae, Radu II.,’ lé küldte a labdát. Közben a (2—0). magyar csapat cserélt a 37. 9Q alatt különösen percben a megsérült Rab he­lyére Baranyi állt. A félidő végéig nem változott a hely­zet, a román csapat játszott tervszerűbben, átgondoltab­csa­a két támadósor között volt óriási a különbség. A románok egymás ismeretében az egész játék alatt változtatták he­lyüket, sorra dolgozták ki a helyzeteket, ezzel szemben a Gyimesi, Izsó, Fekete trió mindvégig tehetetlennek bi­zonyult. Stan. Magyarország: Katzirz — Szántó, Salamon, Rab, Kuta- si — Oláh, Tatár, Póczik — Gyimesi, Izsó, Fekete. Óvatosan kezdett mindkét ban, a magyar olimpiai csapat egymás erényeit és hi- pat szétesően. báit igyekeztek kiismerni a Szünet után egyre erőtelje- játékosok. Az első negyedóra sebben kezdett esni az eső., után valamit élénkült a játék, A 46. percben Nicolae elhú- a magyar csapat úgy ahogy zott, beadását Radu átvette, de A magyar válogatott vé- megfelelően védekezett, tá- szerencsére hosszan szöktetett delméből egyedül Salamon madásokra azonban nem fu- és Katzirz eléje vetődve men- dicsérhető Katzirznak tóttá erejéből. Így nem érte teni tudott. Nem sokkal utána mindössze a második félidő- váratlanul a nézőket a vezető Barbulescu távoli lövése Kát- ben voltak elismerésre méltó román gól: a 29. percben elég- zirz karjáról kipattant Stan közbeavatkozásai. A középpá- gé ártalmatlan helyzetből az ott-termett. de fejese 6 rn-ről lyán Oláh munkabírása tűnt előretörő Zamfir rúgta maga- nem találta el a kaput. Váltó- ki, míg a csatárok csalódást san a labdát a magyar kapu zatlanul a románok kezdemé- okoztak. I\BK Alacsony színvonalon számtalan kihagyott helyzettel SIC—Nyíregyházi Spartacus 1—0 (l — O) Salgótarján, 100 néző, v.: mezőnyfölénye pontatlan lő- gólba tartó lövést. Kajdi tört Simon. STC: Szűcs — Cséki, vésekkel fejeződött be. Az kapu felé a 11-es vonalúban, Kovács J., Budai, B. Kovács utolsó percekben valamivel lövés helyett balra sodródva — Kiss, Földi, Kovács T. — nőtt a hazaiak támadó lendü- túlkomplikálta helyzetét. Az Szoó, Kajdi, Berindán. Nyír- lete. A 41. percben gyors el- utolsó negyedórában sem vál- egyháza: Mayer — Neumann, futás a jobb oldalon, Szoó kő- tozott a játék képe. Szekrényes, Juhász, Ambrusz zépre ívelt labdáját Kajdi fej- Az alacsony színvonalú ta­— Kiss, Tesdimayer (Cséke), jel a jobb alsó sarokba juttat- lálkozón kevés öröme volt Ruasik (Kléninger—Bőr, Far- ta. 1—0. Farkas I. bombája Szojka Ferencnek. Csapata kas I., Farkas III. arasznyira szállt el a kapufa technikailag és taktikailag mi­mellett a 44. percben. nimálisat nyújtott. A hat tar­Orkánszerű szélben kezdő- tolókkal felálló Nyíregyháza dött a találkozó, a kihagyott Szünet után az 50. percben végig lelkesen védekezett, s a helyzetek találkozója. A 2. Bőr a kapu közelében Szűcs- szünet után közel egyenrangú percben Kajdi biztató helyzet- be lőtte helyzetét. A 60. perc- ellenfélként harcolt. A Salgó- ben a kapu fölé emelt. A 15. ben Cséki lövése szállt el a tarjánból senki sem dicsérhe- percben Földi 3 méterről nagy felső sarok felett. Tűzijáték az tő. Az ellenfélnél Mayer,' erővel magasan fölé küldte a ellenfél kapuja előtt. Végül Szekrényes, Juhász játszott labdát. Feltűnően sok volt a Mayer bravúros vetődéssel, a (edzőjük szerint) az átlagon rossz átadás. Az STC meddő levegőben úszva csípte el a felül. (mátyás) VÍVÁS Eredményes szereplés A tavaszi iskolai szünetben azonban egyikük sem jutott a Nagykanizsán 32 város úttö- döntőbe. A kardozók I. kor- rőházának részvéteiével két csoportjában a Szőllős testvé- korcsoportban 3—3 fegyver- rek teljesítménye érdemel em- nemben ismét megrendezték lítést. A< kétnapos versenyen a jüknek 5—5 győzelmük volt. az úttörők országos vívóver- városok közötti vetélkedőben Rajtuk kívül a 4—5. helyen senyét. Az úttörőházak közöt- az alábbi sorrend alakult ki: szintén STC-vívó végzett, Hai­ti versenyben pástra léptek a 1. Nagykanizsa 91, 2. Szolnok dú, illetve Nyíró személyében. Szép sikeri értek el a ser­dülő fiútőrözők is. Cserényi győzött klubtársa, Sándor előtt. A döntőben mindkettő­tarjáni vívópalánták is. A le- 88, 3. Szombathely 83. ... 8. ánytőrözők első korcsoporttá- Salgótarján 34 pont. ban Bayer É., illetve Bayer I. A serdülő-, valamint ifjúsági a döntőbe jutott és ott a 4., vívók területi egyéni bajnok- illetve 5. helyen végzett. A le- ságát Egerben bonyolították le. ánytőrözők második korcso- A mezőnyben hét megye vívói dik helyezést is tarjáni ver­Az ifjúsági férfitőrözők küz­delmében Pál Gábor (STC) bizonyult a legjobbnak 7 győ­zelemmel a dobogó legmaga­sabb fokára került. A máso­portjában Buchinger, valamint mérték össze tudásukat. Min- Erdősi a középdöntőig jutott, den megyéből hat—hat ver- A fiútőrözők közül az első senyző indult fegyvememen­senyző szerezte meg, Kurucz személyében. A 7., illetve 8. helyen pedig Mester, valamint korcsoportban S.eib. valamint “W.-Sg SiLlS?'*' Gál kas, Juhász I. i St. Síküveggyár— Nagybátony 0—0 Salgótarján, Sugár út, 1200 néző, v.: Mezei. Síküveggyár: Rádi — Kasza, Zsédely, Fe­percben Hustyava elcsípett egy hazaadást és vezetést szerzett a vendégeknek. A 45. percben egy jó előreadásból Longauer egyenlített. A 80. percben Bozó lőtt a léc alá. A 87. percben Antalt szabály­hérvári, Kaszanyl — Lisztócz- tolan szerelésért kiállította a ki. Krivanek. Nagy G. — Sze- játékvezető. Jó: Rani. Ecsegi. Blaskó, ill.: Keresztes, Gyur- kovics, Hustyava. kula. Angyal (Gulyka), Sza­bó (Bodor). Edző; Tóth Ist­ván. Nagybátony: Szikora — Sütő, Bordás, Bertók, Nagy­kiske — Horváth, Orosz J. (Dolencz). Dóra — Kiss, Sző­ke (Szabó). Loch. Edző: Bara- Benkő. Romhány: Jeszenszki nyai Gyula. Az első 15 jjerc- — Koczka, Szentgyörgyi. Sza- ben igen érdekes, színvona- szovszki J. — Zachar, Torma Romhány—Palotás 1—0 (0—0) Romhány, 400 néző. v.: Sport akadémia Salgótarjánban Soortpedagógia címmel hang- Testnevelési Főiskola nevelés­zott el a napokban előadás tudományi tanszékének docen­Salgótarjánban, a városi sport­csarnokban az 1978—79. évi sportakadémia soron követke­ző előadása keretében. Az elő­adó Bíx'óné dr. Nagy Edit, a se volt. Az előadáson főfoglal­kozású egyesületi vezetők, ed­zők, valamint a városi-járási testnevelési és sportfelügyelő­ségek apparátusi dolgozói vet­tek részt. az STC fiataljai. A serdülőiá­szerepelt a legjobban, nyok tőrözőinek összecsapását Király (STC) nyerte 6 győze­lemmel, Molnár (DVTK) előtt, Sporthírek Kolozsvárott folytatódott a logatottjától. A másik mérkő- Román Kupa nemzetközi ví- zésen a belga Lierse 2:l-re zilabdatorna. A második já- nyert Tunézia ellen. „B” téknapon a magyar válogatott 1 gólos vereséget szenvedett az olaszoktól. Eredmények: Olaszország—Magyarország 8:7 (1:2, 5:1, 1:2, 1:2). Olaszország—Románia 7:5 (3:1, 1:0, 1:2, 2:2). Szovjetunió—Románia 5:2 (2:1, 1:1, 1:0, 1:0). Jugoszlávia—Románia „A’l 7:5 (4:0, 0:2, 2:2, 1:1). # A texasi Houstonban a nemzetközi teniszverseny első fórdulójában Taróczy Balázs két játszmában vereséget szen­vedett. A magyar bajnok 6:4, 7:6 arányban kikapott az ausztrál John Alexandertől. A bastiai nemzetközi ifjú­sági labdarúgótornán a ma­gyar színeket képviselő Zala­egerszegi TE 2:0 arányban ve­reséget szenvedett Korzika vá­* Montrealban a sakkcsilla- gok nemzetközi tornáján leg­utóbb csak egy mérkőzést fe­jeztek be: a negyedik forduló­ból függőben maradt Ljubo- jevics—Kavalek találkozót az 59. lépésben a jugoszláv nagy­mester nyerte. Továbbra is függő a Hort (csehszlovák)— Timman (holland) játszma. Az ötödik forduló után a verseny állása: Portisch Lajos (magyar) 4 pont. Karpov (szovjet), Tál (szov­jet), Ljubojevics (jugoszláv) 3,5 pont. Hübner (nyugatnémet) 3 pont. Hort (csehszlovák) és Tim­man (holland) 2—2 pont (1— 1). Szpasszkij (szovjet) 2 pont. Kavalek (amerikai) 1 pont. bajtőrözők összecsapásában Müller (STC) 5 győzelmet ara­tott, ez a második hely meg­szerzéséhez volt elég. A ser­aki ugyancsak 6 győzelmet dülőkardozók között a Szől­aratott. Így holtverseny után új ravívás történt az első hely­lős testvérek szerepeltek a leg­jobban, 12 közé jutottak. Az ért, ahol jobbnak bizonyult a egri versenyről különben min- tarjáni kislány. A harmadik den fegyvernemben az első 12 helyen Bayer É. (STC) végzett 4 győzelemmel. Az ifjúsági le- ánytőrözők erőpróbáján Ge cse (STC) a 12 közé harcolta ki. jutott tovább az országos vi­dékbajnokság küzdelmeire, melyet májusban rendeznek jutást meg. A verseny színhelye Veszprém lesz. Napirenden Szakemberek és a káderképzés A Nógrád megyei Tanács végi helyzetéről, valamint á testnevelési és sportbizottsága sportszakember-ellátottság és ma délután tartja soron követ- a káderképzés helyzetéről. Vé- kező ülését Salgótarjánban, a gezetül az előző bizottsági ülés megyei tanács székhazában, ^a történt legfontosabb ese­Tájékoztató jetenté, h.„e«k JSSS, ,1™ „ggSSS el Nógrád megye testnevele- Szúnyog Tibor, a Nógrád me­sének és sportjának 1978. év gyei TSH elnöke. { NÓGRÁD - 1?79. április 19., csütörtök 7