Nógrád. 1979. március (35. évfolyam. 50-76. szám)

1979-03-01 / 50. szám

Kosárlabda NB I! Biztos hazai sikerek Palla ér el újabb kosarat, Juhász készenlétben. STC—Bé­(Herbst Rudolf felvételei) STC—Békési ÁFÉSZ 134—35 (49—19), v.: Hajnis STC: Mis- kolczi (43), Anda (32), Már­tinké (12), Kövesdiné (6), Vá- lóczi (8), cs.: Hegedűs (14), Krenács (7), Belinyák (2), Nagy (—), Kővágó (10). Edző: Szarvas József. Sorozatban az NB II. Ke­leti cs portjának harmadik újonca ellen lépett pályára az STC női kosárlabdacsapata. Az együttes csak a 7. per­cig tudott lépést tartani a magassági fölényben és jó formában levő tarjáni lá­nyokkal (17—12). A 8. perc­től védekezésben és támadás­bán egyaránt kitűnő teljesít-, ményt nyújtva 33—12 arány­ban elhúzott a hazai csapat. Ebben az időszakban gyors indításokkal és távoli, pontos dobásokkal szerezte pontjait az STC. A második félidőben tovább tartott a hazai csapat lendü- elte. Ezen a mérkőzésen nyúj­tott jó teljesítményért dicsé­retet érdemel az egész csa­pat. A sok jó teljesítmény Miskolczi Katalin (balról) volt a legtöbb kosár szerzője. SIC—Békési ÁFÉSZ 134—35. kési ÁFÉSZ 90—60. közül is kiemelkedett Mis­kolczi és Kővágó védekezés­be,. és támadásban nyújtott jó tel esítménye, a fiatal Vá- lóczi energikus játéka. Hege­dűs mindkét palánk alatt jól kihasználta testi adottságait. Anda és Martinkó indulásból elért pontjaiért dicsérhető. Szarvas József — Csapa­tunkat nem késztette különö­sebb erőbedobásra az ellen­fél. Az újonc békésiek ellen tetszés szerint értük el pont­jainkat. STC—Békési ÁFÉSZ 90—60 (39—36), v.: Hajnis. STC: Lajgut (18), Balogh (14), Tóth (9), Juhász (34), Szlivka (2), cs.: Svantner (18), Novák 13), Palin (2), Oszvald (—), Ma­gyar (—). Edző: Boronyai Ta­más. Az újonc békési csaDat el­ső félidei érett játéka meglep­te a hazai együttest. Váltott vezetés mellett haladtak a csapatok. A mieink görcsösen játszottak. A második félidőben Svant­ner lendületes játéka, távoli pontos kosarai átsegítették fi­ainkat a „holtponton”. Az 5. percben 49—40, majd a 10.- ben már 62—44 arányban ve­zettünk. Csapatunk egyre jobban belelendült, s a mér­kőzésen végig jó játékot nyújtva 30 pont különbségű győzelmet aratott A II. félidőben Juhász is azt nyújtotta, amit szokott. Omaszta Zoltán technikai vezető: — Az első félidei gyenge teljesítményt teljes mértékben ellensúlyozta a második félidő jó játéka. Pilinyi László Hirdesse ff Őrt is a NÓGRÁŰ-ban í Ököl vívóhírek Budapesten a Sportcsarnok­ban zsúfolt nézőtér előtt ke­rült sor a kiemelt ökölvívó­torna harmadik, s egyben be­fejező mérkőzéseire. Sajnos a jelzett 22 pár szorítóba lépé­séből csak 14 lett, mivel 8 pár sérülésre, vagy betegségre hi­vatkozva távol maradt. Mint ismeretes, az STC vá­logatott könnyűsúlyú ökölví­vója, Botos András az előző két mérkőzésen igen jó telje­sítményt nyújtva, győztesen hagyta el a ringet. A harma­dik fordulóban a Székesfe- héfvári SZIM Vasas kemény- öklű fiataljával, Mózerrel ke­rült szembe. A tarjáni fiú ezen a találkozón is kirobba­nó formát árult el, s a for­duló kiemelkedő mérkőzését vívta, melyen 5—0 arányú, biztos győzelmet aratott. Ez a győzelem egyben azt is jelen­tette, hogy súlycsoportjában, a könnyűsúlyban bajnok lett, s megelőzte a második helyen végzett Borsodi Bányász ver­senyzőjét, Takácsot, míg a harmadik helyen Mózer (SZIM Vásas), a negyedik helyen a Pécsi VSK versenyzője, Ma­gyar végzett. Az eredmény kihirdetése után a közönség lelkes taps­sal jutalmazta a tarjáni ftű teljesítményét, aki minden el­lenfelét legyőzve nyerte súly­csoportjában a legjobb, leg­felkészültebb versenyzőnek já­ró első helyezést. Gratulálunk Botos Andíásnak e szép tel­jesítmény eléréséért, s Pintér János edzőnek a jó felkészí­tésért. * A Magyar Ökölvívó Szövet­ségben összeállították az olim­piai keretet. Ebben a keret­ben két salgótarjáni fiú neve is szerepel, mégpedig az igen jó formában levő Botos And­rásé és Botos Tiboré, aki az eddigi eredményeivel . érde­melte ki a szakvezetés Válasz­tását. Az olimpiára készülő keret hétfőn elkezdte a felké­szülést a szabadsághegyi ed­zőtáborban, hogy a fiúk az erőnlét és a technikai tudás terén meglevő hiányosságokat pótolhassák. * Mint ismeretes, az elmúlt szombaton bebizonyosodott, hogy igen népszerű Nógrád megyében is az ökölvívás a fiatalok, a még nem igazolt versenyzők körében. Ugyanis a Nógrád megyei Nehézatléti­kai Szövetség rendezésében sorra került tehetségkutató ökölvívó-küzdelmekre igen szépszámú fiatal jelentkezett Balassagyarmatról és Sálgó­Apróhirdetések ÜJ garázs aknával eladó. Érdeklődni! Telefonon 18-09. Sal­gótarjánban. SZÉCSÉNY CS KÖR­NYÉKE LAKOSOK FIGYELMÉBE! HIR­DETÉSFELVÉTEL A NÖGRÁD C. ME­GYEI LAPBA SZÉ­CSÉNY, SZOLGAL- TATÓHAZ FÉNYKÉ­PÉSZÜZLETÉBEN, VIRÁG LASZLÖNÉ- NÁL. KERESEK külör be­járatú bútorozatlan albérleti szobát Salgó­tarjánban. Ajánlato­kat ..Albérlet” jeligé­re kérek a kiadóba. SKODA S 100 L el­adó. Somoskőújfalu, Mikszáth út 1. OLAJKALYHA el­adó. Érdeklődni: Sal­gótarján, Schuyer Fe­renc út 33. fszt. 1. (Rokkant-telep). FELÜJÍTOTT 407-es Moszkvics sürgősen eladó. Érdeklődni: Salgótarján, kohá­szati üzemek. 14-00/ 343 mellék, Samec. SOMOSKÖÜ JF ALID­BAN 450 négyszögöl házhely eladó. Érdek­lődni lehet — állan­dóan — Salgótarján, Bajcsv-Zs. út 55/B. fszt. 2. kétszobás kertes családi ház Baglyas- alján eladó. Érdek­lődni a 22-94 telefon­számon. DRÓTFONÖ ipart indítok. Megrendel­hető ketrecek, keríté­sek céljára minden méretű drótfonat. Kottner Ferencnél Székesfehérvár, Do- n4th út 16—18. 120 ezer készpénz­zel + OTP-átvállalás- sal és részletfizetési kedvezménnyel la­kást vennék Szé- csényben. Ajánlatokat Zagyvaróna. Iskola út 40. címre kérek. Labdarúgó MNK j Fordulás ulán fordulat STC—Debreceni M1E 4 — 1 (1-1) Salgótarján, öblösüveggyári pálya, 1000 néző, v.: Tátrai (Hartmann, Simon J.) Sal­gótarjáni TC: Szűcs — Csá­ki, Kegye, Balga, Kovács J. — Répás (Kovács F. a 75. percben), Földi, Kajdi — Berindán. Bíró, Tóth K. Edző: dr. Lakat Károly. Debreceni MTE: Szabó I. (Magyar az 56. percben) — Szűcs, Csíki. Bőzsöny, Vékony — Újvári. Tőzsér, Pistár. Lakatos (Ke­gyes a 77. percben) — Szabó A., Bodonyi. Edző: dr. Pus­kás Lajos. Egy héttel ezelőtt Debre­cenben az NB II. Keleti cso­portjában szereplő DMTE 1—0 arányban (meglepetés­re) legyőzte az NB I-es STC-t. Szerdán délután az öblös­üveggyári pályán hideg idő­ben bonyolították le a visz- szavágót. Az első tíz percben szemre is tetszetősen adoga­tott az STC és a 17. percben megszerezte a vezetést. Jobb oldali szöglet után Bíró ka­pásból a bal felső sarokba bombázott, 1—0. A közönség további gólokat várt, ehelyett a kék-fehérek egyenlítettek a 23. percben. Vékony ügye­sen elfutott a bal oldalon, pontosan középre ívelt és Újvári Szűcs kezei között öt méterről a hálóba fejelt, 1—1. Ezután az STC játszott fö­lényben, ám sokat idegesked­tek. Többen nagyon mérsé­kelt teljesítményt nyújtottak, így a mezőnyfölény meddőnek bizonyult. Az első félidei (események­ben szegény) játék után a másodikban fordulat követ­kezett be. Az 53. percben kaou előtti kavarodás nyo­mán Berindán —, aki feltű­nően a vénáén játszott — bal­lal hét méterről a bal a1 só sarokba továbbította a lab­dát. 2—1. Még egy perc sem telt el. amikor Kovács J. be­adásából Kajdi hat méterről felelt a léc rti. 3—1. A 66. Baleát a játékvezető szabálytalanság mia+t kiá’lí- tnttn. A vendégek az utolsó fél órában nem tudták kihasz­nálni az emberelőnyt. Sőt a 68. percben ismét az STC ért el gólt. Bíró jobbról lapo­san középre lőtte a labdát, amely Tóth elé került. A csatár kapura lőtte, a labda lepattant a védőkről és Földi közelről nem' hibázott 4—1. A 70. percben vezette az STC legszebb támadását, amikor Bíró önzetlenül Berindán elé tálalt, kinek lövését Magyar bravúrral ütötte szögletre. Szünet utáni teljesítményé­vel megérderu ”‘en jutott tovább az MNK-ban az NB I-es hazai csapat. A görön­gyös, salakos pályán az első félidőben sokat akadozott a gépezet. Különösen a szélsők jelentettek kevés veszélyt az ellenfél kapujára. A szünet után következő tíz percben két gyors gólt lőtt az STC és ezzel lényegében - eldöntöt­te a mérkőzés kimenetelét. A kiállítás után a DMTE to­vábbra is védekezett, és így góllövés helyett újabb gólt kapott. Az STC nehezen ke­rekedett ellenfele fölé. Szom­baton a Ferencváros elleni bajnoki nyitányon a mutatott játéknál jóval többre lesz szükség a tisztes helytállás érdekében. Az STC-ből Kegye, Földi, Kajdi és Bíró játszott jól, míg a vendégek közül Bő­zsöny, Tőzsér és Bodonyi di­csérhető. (r. 1.) larjánból. A fiúk fiatal koruk miatt nem lehetnek igazolt versenyzők. A küzdelmekre jelentkezők között láthattunk olyan fiút is, akinek a nagyapja nyert először a megyei versenyzők közül bajnokságot. A jelenle­vő kis számú közönség — bár nem volt reklámozva a ver­sengés — láthatta, hogy az unoka, a kis Kurdi nagyapja nyomdokaiba léphet, bátran osztogatta ütéseit, s biztosan szerezte meg a győzelmet ba­lassagyarmati ellenfelével, Új­várival szemben. A 17 pár küzdelméből az alábbi fiatalok kerültek ki győztesen: a salgótarjániak közül Botos Zs., Berki, Bog­dán (igen technikás, jól moz­gó fiú) Gabora, Berki D., Da­ni és Fábián. A balassagyarmatiak közül: Jakus, Oláh, Bagyinszki és Kovács. Döntetlenül végződött a Kovács—Nagy, a Borbás— Oláh, a Rácz—Gáspár és a Pauman—Szabó találkozó. A résztvevő lelkes fiatalok szép emlékplakettet kaptak a rendezőktől. Bár a találkozón voltak győztesek a ringben, de igazán a megye ökölvívása nyert ezzel a rendezvénnyel. Hiszen a lelkes fiatalok, akik belekóstoltak a szorítóban fo­lyó küzdelmekbe, már aligha hagyják abba az ökölvívást. Ez sugárzott minden mérkő­zés után a fiatalok arcáról. — gregor — A Pásztói SE—St. Bányagép SK megyei I. osztályú bajnoki labdarúgó-mérkőzésen vasárnap a vendéglátók 5—1 arányban hengereltek. Képünkön: Schwarcz, a vendég­csapat középhátvédje a 16-oson belül Verest, a hazaiak jobbszélsőjét igyekszik szerelni. Rmiden A Karancssági közös közsé­gi Tanács Végrehajtó Bizottsá­ga az elmúlt napokban tár­gyalta a közigazgatásilag a tanácshoz tartozó Karancsság, Ság'újfalu és Szalmatercs köz­ségek sportegyesületeiben fo­lyó nevelő munkát, az egye­sületek sporttevékenységét. * Kiestek a szécsényiek. Az országos labdarúgó Ifjúsági Kupa legutóbbi fordulójában rangos ellenfelet kaptak a szé­csényiek. A Központi Sportis­kola csapatával szemben jó mérkőzésen, minimális, (4—3) arányban alulmaradtak a há­ziak. A vereséggel a szécsé­nyiek kiestek á kupáért folyó további küzdelmekből. * Sportpótszil vesztei-. A ság- újfalui sportegyesület az el­múlt. napokban tartotta pót­\ szilveszterét' Az egyesület ve­zetősége a rendezvény bevéte­léből felszerelést vásárol a labdarúgócsapatnak. # Jászapátiban kezdenek a szécsényi középiskolások. Mint ismeretes, ősszel a szécsényi mezőgazdasági szakközépisko­la és gimnázium labdarúgó- csapata nyerte a középiskolá­sok megyei bajnokságát. Ezzel jogot szereztek a megyék kö­zötti versenyeken való részvé­teire. Ma Jászapátiban játsz- sza a csapat első mérkőzését. A visszavágóra március 8 án Szécsényben kerül sor. * A balassagyarmati járási sportfelügyelőség a gyermekév alkalmából sakkversenyt ren­dez a járás kisdobosai és út­törői részére. | NÓGRÁD — 1979. március 1., csütörtök 7