Nógrád. 1979. március (35. évfolyam. 50-76. szám)

1979-03-07 / 55. szám

Labdarúgás, megyei bajnokság Négy csapat vendégként nyert A megyei labdarúgó-bajnok­ság tavaszi 2. fordulójában nagy sikerrel szerepeltek a vendégként játszó csapatok. Négy együttes nyert idegen­ben, s egy döntetlen volt. Ér- sekvadkert csapata szerzett egy pontot hazai pályán Nagy- bátonytól. A legnagyobb ará­nyú vendégsikert az St. Öt­vözetgyár aratta a Bányagép SK-nál. A fordulót a II. fél­időkben nyújtott jobb teljesít­mények jellemzik. Csaknem valamennyi pályán ekkor, a mérkőzések hajrájában dőlt el a küzdelem. Ezúttal csak há­rom támadósor maradt gól- képtelen, mégis kevesebb, csak 33 gól esett. 20—13-ra nyer­tek a vendégek. Három kiállí­tás történt. Tovább rontotta a forduló sportszerűségét, hogy Barnán fenyegető magatartást tanúsított a közönség a játék­vezetőkkel szemben. A helyi játékosoknak és vezetőknek kö­szönhető, hogy botrány nem keletkezett a mérkőzés végén. St. Síküveggyár—Barna 4—1 (0—0) Bárna, 400 néző, v.: Gáspár. St. Síküveggyár: Pintér —Ka­sza, Zsédely, Gulyka, Kasza- nyi — Fehérvári, Nagy G., Krivanek — Szekuía (Bodor), Angyal, Szabó J. (Váradi). Ed­ző: Tóth István. Bárna: Rá- tóti — Ádám, Oravecz G., Ra­dies Gy. — Bohács, Répás — Radios A., Pusuma, Páldi, Ora­vecz I., Tóth L. Edző: Takács Dániel. Jó időben, de félig sáros pályán folyt a sportsze­rű küzdelem. Szünet után Kri­vanek 11-esével szerzett veze­tést a vendégcsapat, majd Oravecz I. egyenlített. Ismét büntetőhöz jutott a Síküveg­gyár, Rátóti azonban előre mo­zogva szabálytalanul védett. Az újrarúgásból Krivanek meg­szerezte a vezető gólt a 60. percben. Negyedóra múlva Fe­hérvári emelte a hálóba a lab­dát, majd egy nagyerejű lö­véssel Gulyka állította be a végeredményt Jó: Angyal, Zsé­dely, Nagy G., ill.: Rátóti, Ora­vecz G., Radics Gy. Vörös Csillag HSE—St. Somos 1—0 (0—0) Rétság, 200 néző, v.: Csáki. Vörös Csillag: Rottek —Nagy, Gvőri J., Pazdera — Sza- szovszki Cs., Romhányi — Hu­szár, Iván, Salgai, Kecskés, Szunyogh (Juhász). Edző: Győ­ri Ferenc. Somos: Simon — Czikora T., Tajti, Balázs — Kaposi, Szikora — Kovács, Bede, Kese (Somoskői), Rá­tóti, Verbovszki (Póti). Edző: Tóth P. István. A kitűnő já­tékvezetés mellett lezajlott ta­lálkozón már az I. félidőben háromgólos vezetést szerez­hettek volna a vendégek já­tékuk, s helyzeteik alapján. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, s látszott, hogy egy gól dönthet. Ez a hazaiaknak sikerült. A 81. percben a bal oldalon Juhász futott fel, be­adását Simon kitenyerelte, Hu­szár pedig térddel a bal sa­rokba juttatta a labdát. Jó: Rottek, Romhányi, Huszár, Kecskés, ill.: Szikora, Kaposi. Mátranovák—Szécsény 3—0 (1—0) Szécsény, edzőpálya, 200 né­ző, v.: Szabó. Mátranovák: Do­monkos — Kilczin J., Nagy L., Lakatos E. — Mészáros, Tóth L. — Simon, Lakatos B., Mihály, Bakos, Farkas (Czene). Edző: Szoó Miklós. Szécsény: Vanya — Korbely, Juhász, An­tal — Kuris J., Velkovics — Kalmár, Pénzes (Rigó), Szőke, Kuris P., Králik. Edző: Olaj- Dezső. A minden csapatrész­ben jobb s erőteljesebben ját­szó vendégek góljaik mellett még három biztos helyzetet hibáztak. Góllövő: Mihály (2), Lakatos B. Jó: Domoftkos Nagy L., Mészáros, Tóth L., Lakatos B., Mihály, ill.: An­tal. Telek Gy., Novák — Juhász M., Telek S., Tőre M. (Laczkó) — Fazekas, Horváth (Tóth S.), Gáspár, Juhász I. Edző: Kozik Elemér. Palotás: Pete — Ma- tiszlovics, Zsiga, Tóth A. — Turcsányi, Farkas — Szabó F., Bagi (Kocza J.), Petre, Il­lés, Oláh E. (Csóré). Edző: Szabó Mihály. A 20. percben kezezésért megítélt 11-esből Fazekas szerzett vezetést a, vendégeknek. Változatos já­ték után a 60. percben Tóth S. éles szögből a léc alá lőtt. 2—0. A 73. percben a 16-os- ról Petre lőtt a jobb sarokba. 2—1. A 82. percben Juhász I.- et buktatták, s 17 méterről, szabadrúgásból Fazekas bom­bázott a jobb felső sarokba. Jó: Molnár, Földi (a mezőny legjobbja), Novák, Juhász M., Telek, Fazekas, ill.: Matiszlo- vics, Tóth A., Turcsányi, Sza­bó. Érsek vad kert—N agy bátony 1—1 (1—0) Érsekvadkert, 400 néző, v.: Komlósi. É.-vadkert: Szabó II. — Gyurkovics, Keresztes, An­tal — Adame, Beke — Gubik, Nemszilaj (Halaj), Mák (Kor­dics), Benyó, Kruzslik. Edző: Kovács István. Nagybátony: Szikora — Sütő, Bordás, Nagy- kiske — Orosz L., Orosz J. — Szabó L. (Bocsi), Dóra, Szőke (Dolencz), Nagy B., Loch. Ed­ző: Baranyai Gyula. A 20. percben a lest vitató védők mellett Gubik beadása Orosz J. lábáról perdült a hálóba. Loch elől kétszer is becsúszva merítettek) a védők) s /szünet, után is több helyzetet terem­tettek a vendégek. A 60. perc­ben egy szögletrúgásból Orosz J. fejessel egyenlített. A di­cséretet érdemlő hazai együt­tesből kitűnt Gyurkovics, Ke­resztes, Antal, Adame, a ven­dégektől Orosz J., Nagykiske, Szikora. Kazár—Egyházasgerge 2—1 (2-0) Kazár, 300 néző, v.: Gi- lyen. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér L., Tolnai K., Nagy — Cecze, Telegdi ß., Kovács L. — Gecse, Tolnai F., Sán­dor G., Bozsik (Palmann). Ed­ző: Bozsik László. E.-gerge: Herczeg — Juhász, Szántó, Gordos L. — Tóth I., Gordos O. — Pál, Somoskői Z., Ge­cse A., Simon L., Somoskői N. Edző: László László. A 20. percben egy beívelt sza­badrúgásból Sándor G. fejelt gólt. A 35. percben Sándor G. lövése Gordos L. lábán irányt változtatva vágódott a hálóba. A 40. percben 11-est végez­hettek a vendégek, de Telegdi Gy. hárított. A 75. percben Kovács L., öt perc múlva Tóth I. durvaságért a kiállítás sorsára jutott. A 85. percben Gecse A. közelről szépített. Jó: Telegdi Gy., Tőzsér L., Gecse, Sándor G., ill.: Szántó, Gordos O., Simon L. St. Ötvözetgyár—St. Bánya­gép SK 6—3 (1—1) Salgótarján (Zagyvapálfalva- bányatelep), Szánasi út, 300 néző, v.: Benkő. St. Ötvözet­gyár: Hulitka K. — Kovács O. , Morva, Szabó I., Szabó J. — Bérezési, Hulitka I. — Im­re, Kocsis (Szekeres), Kese P. , Nagy K. Edző: Kriskó La­jos. St. Bányagép: Harmath — Bozó, Blaskó, Kovács, Grúz (Veres) — Andó, Liszkóczi (Ecsegi), — Dávid, Longauer, Molnár, Veszelka. Edző: Ben- ke János. Bányagépgyári ve­zetés után fokozatosan lendült játékba a vendégcsapat, s gól- ratörőbb és lelkesebb teljesít­ményével szerezte meg a győ­zelmet. A több poszton válto­zott hazai együttes játékán látszott az összeszokottság hiá­nya. Góllövő: Nagy (3), Kese (2), Imre, ill.: Veszelka (2), Molnár. Jó: Morva, Szabó I., Hulitka I., Kese, Nagy, ill.: Veszelka, Kovács. Koczka, Szentgyörgyi, Zachar — Szaszovszki J., Túri — Torma, Sági, Ivanics, Zagy­va!, Balázs. Edző: Murányi János. Pásztó: Kodák —Sző­ke, Németh, Nágel — Nagy S. , Szabó — Veres, Székely (Horváth), Alapi K., Baranyi, Varga Gy. Edző: Bulyovszky Tibor. A jó iramú, változatos mérkőzés sportszerű küzdelmé­ben a hazai együttes erőtel­jesebb, lelkesebb hajrája dön­tött. Góllövő: Balázs, Sági, Tú­ri, ill.: Alapi K., Varga Gy. Jó: Koczka, Szentgyörgyi, Iva­nics, Balázs, ill.: Kodák, Ná­gel, Varga Gy., Alapi K. Szőnyí Márton HSE—2. sz. Volán 1—0 (0—0) Jobbágyi, 100 néző, v.:Bak- sa. Szőnyi MHSE: Fodor — Szrena, Kéri, Kotroczó — Ko­csis (Kelemen), Kovács — Tóth J., Csorba J., Oláh, Csor­ba T., Kosik (Molnár L.) Ed­ző: Malik József. 2. sz. Vo­lán: Angyal — Tóth (Herczeg), Domonkos, Demeter — Iványi, Póczos, Makovszky — Takács (Pusnik), Tőre, Bogár, Szo- mora. Edző: Balga Károly. Mindkét kapu előtt több gól­helyzet maradt kihasználatla­nul. A 65. percben Kocsis egy cselsorozat végén éles szögből a bal sarokba lőtte a labdát. A 80. percben Csorba T. durva szerelésért a kiállítás sorsára jutott Jó: Kéri, Tóth J., Csorba J., ill.: Tőre, Szo- mora, Póczos, Domonkos, An­gyal. A bajnokság állása 1. St. Sfkü. 19 17 2 - 74- 8 36 2. Nagybátony 19 15 3 1 72-12 33 3. Pásztó 19 12 2 5 47-16 26 4. Mátranovák 19 11 4 4 31-14 26 5. St. ötvözetgy. 19 10 4 5 44-21 24 6. Romhány 19 10 4 5 41-30 24 7. K.-lapujtö 19 9 4 6 28-28 22 8. Bárna 19 9 1 9 34-48 19 9. Szőnyi M. HSE 19 8 3 8 23-37 19 10. E.-gerge 19 7 4 8 28-26 18 11. Szécsény 19 5 5 9 26-42 16 12. St. Somos 19 6 2 11 29-42 14 13. 2. Sz. volán 19 5 3 11 24-31 13 14. vörös Cs. HSE 19 4 6 1« 22-36 13 15. Kazár 19 4 4 11 20-47 12 1«. St. Bányagép 19 4 2 13 28-43 10 17. E.-vadkert 19 3 4 12 16-48 10 18. Palotás* 19 4 - 15 21-79 7 * = ifjúsági csapata mérkő­zésének elmaradásáért egy pont elvonásával büntetve. összeállította: Andó Miklós Kézilabda Karancs Kupa Pontveszteség nélkül letl első az STC I. női csapata Lassan végéhez közeledik a Karancs Kupa kézilabdator­na ez évi versenysorozata. Március 11-én 9 órától sza­bad téren, a volt Épitők-pá- lyán kerül sor az utolsó hat mérkőzésre. Az elmúlt VI. fordulóval a nők mezőnyében már befeje­ződtek a küzdelmek. Az STC I. csapata előbb a Bgy. SE, majd a Nagybátonyi Bányász ellen lépett pályára és mind­két mérkőzésén, elsősorban Kissné és Kovácsné —,akika torna gólkirálynői is gyors elfutásai és betörései révén, fölényes győzelmet aratott. Most már a játékuk is sokkal színesebb, támadásaik gördü­lékenyebbek voltak, mint az eddigiek során. A Bányász el­len a visszafogott II. félidei játékuk is bőven elég volt a 25 gólkülönbségű győzelem­hez. így az STC I. veretlenül, pontveszteség nélkül, megér­demelten szerezte meg a ku­pát. A rövidesen kezdődő bajnokságban is hasonló sike­reket kívánunk megyénk egyetlen NB-s női csapatá­nak. Az STC II. lányai két mér­kőzésből két pontot könyvel­hettek el maguknak. A két pontot mérkőzés nélkül sze­rezték, mivel a mezőnyben leggyengébb játékerőt képvi­selő BRG csapata távol maradt a találkozóról. Az Eger I. el­len viszont végig alárendelt szerepet játszva, 21—4-es ve­reséget szenvedtek. A férfi felnőtteknél egy forduló kihagyása után új­ból pályára lépett az STC NB II-es csapata is. Ezúttal az Apci Vasas volt az ellenfél, akiknek a legyőzése nem oko­zott különösebb gondot. Ná­gel most is elemében 'volt. Gyors elfutásai, betörései el­len nem volt ellenszer. Egy­maga tizennégyszer rezegtette meg az ellenfél hálóiát. De Lavrinc is egyre inkább meg­találja helyét a csapatban. • A másik férfi felnőttmér­kőzésen az Egri Finommecha­nikának - sem okozóit gondot a rövid pihenő után újból pá­lyára lépő apciak legyőzése. Az újonc NB II-es egriek- már a félidőig biztosították maguknak a győzelmet (19—7), amelyet a II. félidő­ben méginkább megerősítet­tek. A férfi ifjúságiaknál is el­maradt egy mérkőzés, mivel a Diósjenő csapata nem je­lent meg. Az St. Gépipari utolsó mér­kőzésén végleg biztosította második helyét a pásztóiak legyőzésével. A Pásztó ugyan­csak vereséget szenvedett a Nagybátonyi Bányász ifistái- tól is. Az utolsó fordulóra az ifik­nél csak az STC—Nagybáto­nyi Bányász mérkőzés ma­radt, ami a jelenleg kiala­kult sorrendet valószínűleg nem befolyásolja. Részletes eredmények. Nők: STC II.—BRG (a BRG csa­pata nem jelent meg). ►Eger I.—STC II. 21—4 (10—1), v.: Perger Ferenc, Simon Pál. Legjobb dobók: Verebélyi 12, Pljesovszki 4, illetve Félegyházi 2. STC I.—BSE 27—9 (12—3), v.: Babjak János, Kővári Jó­zsef. Ld.: Kissné 13, Kovács­né 9, ill.: Gerhát 3, Németh- né 3. Eger II.,—Nagybátonyi Bá­nyász 14—9 (6—4), v.: Földi József, Sidó Ferenc. Ld.: Berencz 6, Popovics 3, ill.: Kotroczó 3, Macsóné 4. STC I.—Nagybátonyi Bá­nyász 30—5 (15—2), v.: Cset- neki, Juhász. Ld.: Ócsai 8, Kovácsné és Maconkai 6—6, Kissné 5, ill.: Kotroczó 3, Hegyi 2. A kupa végeredménye 1. STC I. 7 7 - - 164— 52 14 2. Detva 7 6 - 1 112— 50 12 3. Eger I. 7 5 - 2 120— 54 10 4. BSE 7 4 - 3 89— 91 8 5. STC II. 7 3 - 4 63—100 6 6. Eger II. 7 2 - 5 77— 86 4 7. Nagyb. B. 7 1 - 6 59—125 2 8. BRG 7 - - 7 31—157 ­A sportszerűség! verseny­ben: 1. STC I. 143, 2. Eger II. 140, 3. STC II. 130, 4. Detva 115, 5. BRG 114, 6. Eger I. 113, 7. BSE 111, 8. Nagy­bátonyi Bányász 93 pont. A góllövőlista élmezőnye: 1—2. Kiss Lászlőné (STC I.) 45, Kovács Lászlőné (STC I.) 45, 3—4. Kovács Anna (BSE) 43, Verebélyi Erzsébet (Eger I.) 43, 5. Öcsai Judit (STC I.) 31, 6. Macsó Istvánná (Nagy­bátonyi Bányász) 28, 7. Vass Éva (Eger II.) 25, 8. Horváth Katalin (STC II.) 24, 9. Káló Zsuzsanna (Eger I.) 19, 10. Márton Ilona (BRG) 18 góllal. Férfi felnőttek: STC I.— Apci Vasas 31—13 (15^-5), v.: Bánáti, Budavári. Ld.: Nágel 14, Drevenka és Lavrinc 4—4, ill.: Urbán T. 6, Kerek 4, Gá­bor 2. Egri Finommechanika—Apci Vasas 32—15 (19—7), v.: Bá­náti, Budavári. Ld.: Tere- nyei 9, Tollner 7, Sajóvölgyi 5, ill.: Urbán T. 5, Kerek 4, Mizser 2. A kupa állása 1. BSE 5 4 1 - 108— 84 9 2. STC I. 5 4 - 1 141— 87 8 3. Detva 5 4 - 1 104— 71 8 4. Egri Finom. 6 3 1 2 146—109 7 5. Pásztói SE 6 3 - 3 145—150 6 6. STC IX. 6 1 1 4 104—124 3 7. N.-bát. B. 6 1 1 4 104—148 3 8. Apci V. 7 1 - 6 93—172 2 A góllövőlista élmezőnye: 1. Bogácsi István (Pásztói SE) 51, 2—3. Nágel József (STC I. ) 33, Németh Zsolt (STC II. ) 33, 4—5. Alapi Sándor (Pásztói SE) 32, Hegyi Sán­dor (Nb. Bányász) 32 góllal.’ Férfi ifjúságiak: St. Gép­ipari-Pásztói SE 13—4 (5—2), v.: Perger, Simon. Ld.: Bertók 5, Kisbenedek 4, Kátay 3, ill.: Scheli és Bujukliev 2,—2. Pásztói SE—Diósjenő: a Diósjenő csapata nem jelent meg. Nagybátonyi Bányász—Pász­tói SE 20—15 (11—6), v.: Cset- neki, Juhász. Ld.: Tóth 11,' Hamza és Szombathy 3—3, ilL: Scheli 10, Bujkliev 3. A kupa állása 1. Detva 8 6 -- 128— 42 12 2. St. Gépipari 6 5 - 1 131— 65 10 3. STC 5 3 - 2 90— 94 6 4. Diósjenő* 6 2 - 4 56— 76 3 5. N.-bát. B.* 5 2 - 3 81— 83 3 6. Pásztói SE 8 1 - 5 42— 86 2 7. selypl ISZI 6 1-5 51—113 2 A góllövőlista élmezőnye: 1. Bertók Sándor (St. Gép­ipari) 47, 2—3. Kátay András (St. Gépipari) 29. Tóth Imre (STC) 29, 4. Tóth József (Nagybátonyi Bányász) 25, 5. Zavhar Dániel (Detva) 24 gól­lal. Simon József Romhány—Pásztó 3—2 (1—1) Karancslapujtő—Palotás 3—1 (1—0) Palotás, 300 néző, v.: Fodor. Romhány, 300 néző, v.:Ozs- K.-lapujtő: Molnár — Földi, várt. Romhány: Jeszenszki — Az UEFA Kupáért Bp. Honvéd—Duisburg A játékvezető közelről A Népstadionban ma dél­után rendezendő Bp. Hon­véd—MSV Duisburg UEFA Kupa negyeddöntő első mér­kőzését francia játékvezetői hármas dirigálja. A vezető bíró: Georges Konrath lesz, aki így emlékezett pályafu­tásáról : — 1937-ben születtem Schwindtratzheimben. Fiata­labb éveimben egyetlen „já­tékszert” ismerteim — a focit Játékosként előbb tíz éven keresztül szülővárosom, az FC Schwindtratzheim, majd öt évig az AS Hocfelden ala­csonyabb osztály csapatában szerepeltem. Az egyik mér­kőzésen súlyos térdsérülést szenvedtem, műtéten estem át, mely után fel kellett hagy­nom az aktív játékkal. Egyik játékvezető barátom rábe­szélésére határoztam el, hogy belépek a „síposok” táborába. 1964-ben vizsgáztam. A kü­lönböző minősítési szintek elérése után, 1973-ban már az országos I. ligabeli, 1975-től pedig már FIFA-játékvezetővé minősítettek. Ettől kezdve szinte „futószalagon” vezet­tem a legrangosabb nemzet­közi találkozókat. A magyar csapatoknak eddig egy, az 1976. április 30-án Lausanné- ben rendezett Svájc—Magyar- ország (0—1) barátságos, vá­logatott mérkőzésén fújtam a sípot. Imádom a természe­tet. A teniszt kiegészítő sport­ként űzöm, mely elősegíti ki­tűnő fizikai felkészültségemet. Anyanyelvemen kívül németül beszélek. Civilben egy na­gyobb vállalat képviselője va_ gyök”. Somos István Labdarúgó MNK Győriek §a?góíarján]ta^i Kegye a védelem, Bíró, a csatársor tengelyében a mai mérkőzés két főszereplője lehet. Herbst Rudolf felvételei A múlt heti sorsolásnál a Salgótarjáni TC a Rába ETO-t kapta ellenfeléül a Ma­gyar Népköztársasági Kupa legjobb tizenhat labdarúgó- csapata között. Az első mér­kőzést ma délután 14.30-kor játsszák le a tóstrandi pá­lyán. Az STC ugyan tisztes­séggel helytállt az idei első bajnoki fordulóban, az Üllői úton, de mégiscsak l-r-0-ás vereséggel búcsúzott a fe­rencvárosi pályától. És hogy csupán egy gólt kapott, abban döntő része volt Szűcs Ist­vánnak, a kapusnak, aki több bravúros védés mellett még egy büntetőt is hárított. Szűcs azonban a mai mérkőzésen hiányozni fog a tarjániak kö­zül, mert az olimpiai váloga- tottkeret tagjaként a Bp. Postás pályáján az NB II-es 23 éven aluliak válogatottja ellen védi a kaput előkészületi mérkőzésen. Ugyancsak hiá­nyozni fog a még mindig sé­rült Szoó és Kiss László. A tervezett összeállítás: Kun — B. Kovács, Kegye, Kovács J., Cséki — Répás, Földi, Kajdi — Berindán — Bíró, Tóth K. Cserék: Póczos, Kovács F.,’ Básti és Balga (ha eltiltása lejár). A győri Rába ETO a leg­utóbbi bajnoki fordulóban ott­honában 1—0-ra győzött a Békéscsaba ellen Pölöskei 78. percben lőtt góljával, össze­állításuk ez volt: Palla — Csonka, Pozsgai, Pásztor,’ Magyar — Onhausz, Fűzi, Mile — Szabó O., Glázer (Sza­bó F.), Pölöskei. Kovács Im­re edző csapatából Csonka szerepel az olimpiai váloga­tottban. A visszavágó két hét múlva lesz Győrben, ahol eldől, melyik csapat jut a leg­jobb nyolc közé az MNK-ban.' NÖGRÁD - 1979. március 7.. szerda (