Nógrád. 1978. november (34. évfolyam. 258-282. szám)

1978-11-11 / 266. szám

Megyei bajnokság Vendégként nyert Pásztó és a Síküveggyár Kemény ellenfelet győzött le a listavezető Nagybátony ban Ot hazai siker, hét döntetlen — 30 gól és négy kiállítás Különösebb meglepetések nélkül, úgyszólván „a papír­formának megfelelően”, de annál több sportszerűtlenség­gel zajlott le a megyei labda­rúgó-bajnokság előbbrehozott, ünnepi fordulója. Elsősorban a sportszerűtlenségek ellen emeljük fel szavunkat, hiszen ezúttal négy játékost állítot­tak ki a játékvezetők. Közü­lük egy megyei Ifjúsági vá­logatott. Rajtuk kívül egy Szőnyt Márton HSE-beli játé­kos civilként sértegette a játékvezetőt, ami más elbírá­lás alá esik. Mindezen túl a Vörös Csillag USE miatt 20 perccel később kezdődött a játék, s a hazai együttes vé­gig tiz fővel küzdött. Felhív­juk az egyesületi vezetők fi­gyelmét a sportköri nevelő és fegyelmi tevékenység haté­kony fokozásárai A 12. fordu­lóban egyébként 30 gólt lőtt a mezőny, pedig csak három együttes maradt gólképtelen. Fölényes gyózemicí aratoU l’ásztó csapata Palotáson, s jól játszó hazai együttest győzött le az St. Síküveggyár Kazá­ron. Két döntetlen volt: a 2. sz. Volán szerictt értékes pon­tot Ersekvadkerten. A gól nél­küli pontszerzésért a Vörös Csillag HSE-t illeti dicséret, tiz fő teljesítményéért a romhányiak elleni mérkőzé­sen. A listavezető kemény el­lenfelet győzött le Mátranovák csapatában. Szécsény bánya­gépgyári vezetésről fordítot­ta a maga javára a mérkő­zést. Bárna a Szőnyi Márton HSE feletti győzelmével már az 5. helyre tört fel. Karancs- lanujtő az St. Ötvözetgyár csapatát. Egyházasgergc n So­most győzte le az ünnepi for­dulóban. Karancslapujtő— St. Ötvözetgyár 2—1 (0—1) Karancslapujtő, 300 néző, V.: Benkő. K.-lapujtő: Molnár í. — Földi, Fazekas, Novák — Juhász M. (Telek S.), Os- gváni — Romhányi S., Ju­hász L. (Tóth S.), Simon A. Horváth L., Juhász I. Edző: Kozik Elemér. St. Ötvözetgyár: Hulitka K. — Kékesi, Römer, Szabó J, — Morva, Földi Z. — Kovács (Szekeres), Nagy, Imre, Hulitka I., Bartha. F.dző: Kriskó Lakos. A 30. perc­ben Imre szerelte a cse'ezge- tő hazai hátvédet és ügyes gólt lőtt, 0—1. A 37. percLen Simon A. távoli bombája a jobb felső silókban kötött ki, 1—1. Három perc múlva jó átadással Tóth S. cselezi e ki a kapust és a hálóba gurítot­ta a labdát, 1—i. A hajrában Fazekas lövése vágódott a mezőnybe a felső lécről. Jó: Molnár I., Földi, Novák, Os- gváni, Simon A., 111.: Hulitka, K„ Szabó J., Römer. Nagybátony—Mátranovák 4—2 (1—0) Nagybátony, 500 néző, v.; Juhász Lajos. Nagybátony: Pilchuber — Nagy K., Csi­kós, Orosz J., Bertók — Dó­ra, Nugy B. (Bocsi), Orosz L. — Kiss, Szabó (Dolencz), Loch. Edző: Baranyai Gyula. M.-novák: Domonkos — Kil- czin L., Simon, Lakatos E. — Mihály, Lakatos B., Mészáros — Tóth I., Bakos, Kilczin J., Nagy L. (Kovács J.) Edző: Szoó Miklós. Az Idény legke­ményebb játékával kezdtek a vendégek. A 17. percben Loch szép gólt lőtt. Szünet után a Loch buktatásáért megítélt 11-esből Bertók volt eredményes, majd egy védel­mi hibából Nagy L. szépített fejesgóllal. Loch szögletrúgá­sából Kiss bombázott a h dió­ba, aztán Dóra ugrott ki őr­zői közül, s lőtt gólt. A haj­rában a sorfal mellett ellőtt szabadrúgásgóllal Kilczin J. állította be a végeredményt. A 80. percben Lakatos B. kés­leltette a szabadrúgás elvég­zését. s feleselésért kiállítot­ta a játékvezető. Jó: Orosz J.. o-nsz L.. Dóm, Loch, UL; Simon, Mihály, Kilczin J. Egyházasgerge—St. Somos 2—1 (0—0) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Dóra. E.-gerge: Herczeg — Juhász L., Gecse A., Gordos L. — László Z., Gecse Á. (Pe­tik) — Pál, Somoskői Z., Si­mon L., Simos I., Varga G. Edző; László László. St. So­mos: Burik — Czikora, Tajtl, Józsa — Kovács, Kaposi — Bostai, (Zsidai II.), Bede, Ke­se R., Rátóti K., Zsidai I. Ed­ző: Tóth P. István. A jó iramú, sportszerű mérkőzést Pál, Varga G., illetve Czikora gól­ja döntötte el. Jó: Herczeg, Gordos L., László Z., a góllö­vők, 111.: Tajti, Kovács, Czi­kora. St. Síküveggyár—Kazár 3— 1 (2—i) Kazár. 400 néző, v.: Po- lonkai. Síküveggyár: Smida — Kasza, Zsédely, Gulyka, Ka- szanyi — Nagy G., Krivanek L. (Czene), Fehérvári — Csőri (Tőzsér), Szabó J-, Bo­dor. Edző: Tóth István. Kazár: Gyurkó — Szabó B., Tolnai. K. , Ceczé, Telegdi — Tőzsér L. , Sándor Z., Kovács L. — Gecse (Sándor G.), Tolnai F., Bozslk. Edző: Bozsik László. A nehezen játékba lendülő vendégeket zavarta az egye­netlen taiaj, aztán Szabó J. két góljával e’ráztak. Fél­idő előtt Sándor Z. potyagól­lal szépíted. \ II fél'dobén félórás remek játékot nyújtott Kazár, a hajrában mégis Gulyka állította be a vég­eredményt egy fejesgóllal. Jó: Zsédely Ksszanvi, Szabó J., ill : Sanier To’nai f., Tolnai K. Ersekvadkert--?. sz. Volán 1—1 (1—1) Srsekvadkert, 300 néző, v.: Cseh. É.*vadkert: Szabó II. — Keresztes, Gubik, Beke — Gyurkovics, Mák (Adame) — Halaj, Hoffer, Kruzslik, Sza­bó I. (Csáki), Nógrádi. Edző: Kovács István. 2. sz. Volán: Angyal A. — Márton, Póczos, Lovasi — Domonkos, Ma- kovszky — Horváth F., Bogár (Takács Z.), Iványi, Rátkai, Szomora. Edző: Balga Károly. Kemény, de sportszerű já­tékban osztozott a pontokon, a helyzetek alapján is egyen­lőn állt két csapat. Góllövő: Kruzslik, 111.: Domonkos. Jó: Szabó II., Gubik, Kruzslik, ill.: Szomora, Domonkos, An­gyal. Pásztó—Palotás 4— 1 (1—1) Palotás, 300 néző, v.: Gás­pár. Pásztó Kodák — Szőke, Németh, Nägel — Szabó, Nagy — Kovács A., Alapi K., Szeles, Bedő, Almás! T. (Szé­kely). Edző: Bulyovszky Tibor. Palotás: Pete — Szabó F., Zsiga I., Tóth F. — Kocza J., Forgó J. — Szabó M., Tur- csányi, Petre, Zsiga J. (Kiss Gy.) Oláh E. Edző: Szabó Mihály. A 43 percig egyen­rangúan játszó hazai csapat védelme szünet után csődöt mondott, nem találta az el­lenszert a nagyobb erejű pász­tói támadások megfékezésé­hez. Góllövő: Alapi K., Bedő, Kovács A., Szeles, 111.: Petre. Jó: Kodák, Szabó T., Kovács A., Alapi K., Bedő, ül.: Oláh E. Szécsény—St. Bányagép. SK 4—1 (2—1) Szécsény, 300 néző, v.: Kle- ment. Szécsény: Vanya — Korbely, Juhász I., Kurls — Antal, Kalmár — Pénzes, Klárik (Gál I.), Velkovics. Oláh M., Szabó L. (Rigó). Edző: Olaj Dezső. St. Bánya­gép. SK: Varga — ''ózó Schwarcz, Blaskó — Rap: (Vankó), Andó L. — Kovács. Ecsegi, Dávid, Molnár S., Bal­ga (Liszkóczi). Edző: Lenke János. A vendégek vezető góljára idejében válaszoltak a hazaiak, s fokozatosan ja­vuló játékkal ilyen arányban is megérdemelten nyertek. A 32. percben Ecsegl megrúgta Oláht, aki törlesztett, s mind­két dulakodót kiállította a játékvezető. Góllövő: Pénzes (2), Juhász I. (11-esből), Oláh M., ill.: Molnár S. Jó: Pénzest Kalmár, Kurls, Vel­kovics, míg a vendégek közül senki sem említhető. Vörös Csillag HSE— Komhányi Kerámia #—0 Rétság, 200 néző, v.: Bak- sa. VCSH8E Bertus — Győ­ri J., Hornos, Iván F. — Hu­szár, Rottek — Romhányi P., Kecskés, Szkala, Szabó M. Edző: Győri Ferenc. Rom­hány: Jeszenszki — Szent- györgyl, Koczka L., Szaszovsz- ki J. — Zachar, Szaszovszi Cs. — Tuti (Kaliczka), Balázs (Fejes), Sági, Ivanics, Ker­tész. Edző: Murányi János. A hazaiak miatt 20 perccel ké­sőbb kezdődött a mérkőzés. A vendéglátó együttes nem egészült ki, tíz fővel jól küz­dött s rászolgált a pontszer­zésre. A romhányiak köny- nyelműen játszottak: Jó: Ber­tus, Győri, Hornos, Romhá­nyi, Szkala, ill.: Jeszenszki, Szentgyörgyi, Koczka L. Bárna—Szőnyi Márton HSE 2—0 (1—0) Bárna 300 néző, v.: Komló- si. Bárna: Bozó J. — Bohács, Ádám, Pusuma — Répás, Oravecz G. — Radies A., PáJdi, Oravecz I., Tóth L., Furkas. Edző: Takács Dániel. Szőnyi M. HSE: Molnár S. — Kotroczó, Csorba J., Szrena — Kocsis K., Tóth J. — Mol­nár L., Kovács Á., Kocsa, Csorba T., Kosik S. (Kaszás). Edző: Malik József. A tarta­lékos vendégek érvénytelen gólt lőttek, a hazaiak két védelmi hibát kihasználva nyertek. A 30. percben Ko­csis K.-t reklamálásért kiál­lította a játékvezető. Góllövő: Radics A. (2). Jó: Bozó J., Radics A., Oravecz I., ill.: Kot­roczó, Tóth J. A bajnoksás állása i 1. Nagybátony 12 12 — 36- 7 24 2. St. Síktlveggy. 12 11 1 - 47- 7 23 3. Mátranovák 12 732 21-11 17 4. Pásztó 12 714 31-11 15 6. Bárna 12 714 23-31 15 6. St. ötvözetgy. 12 534 28-14 13 7. E.-gerge 12 534 18-21 13 8. Romhány 12 534 24-23 13 0. K.-lapujtő 12 444 18-18 12 10. Szécsény 12 444 16-27 12 ll. 2. sz. Volán 12 426 15-17 10 12. St. Somos 12 5-7 26-32 10 13 Szőnyi M. HSE 12 336 11-21 9 14. E.-vadkert 12 336 14-31 9 15. Vörös Cs. HSE 12 1 4 7 8-25 6 16. Palotás 12 3-0 13-45 6 17. Kazár 12 138 12-36 5 18. St. Bányag. SK 12 129 14-26 4 összeállította: Andó Miklós SZOMBAT LABDARÚGÁS Budapesti Spartacus—STC barátságos mérkőzés, Kőér ut­ca, 11 óra. TÖMEGSPORT A városi koordinációs bi­zottság tollaslabda-tömeg- sportnapja. Salgótarján, váro­si sportcsarnok, 9 óra. VASÁRNAP ASZTALITENISZ, SAKK Pásztói járás körzeti baj­noksága, első forduló: Ecseg— Csécse, Felsőtold—Cserháti községek. Pásztó I.—Hasznos, Mátrakeiesztes—Pásztó II., Szirtik—Bér, Buják—Egyhá- zasdengeleg, Palotás—Bénu­lom, Kisbáfvon—Szarvasgede. Kezdés: 9 óra. Társadalmi munkával — a pásztói sportpálya és a kondfeióterem környékének rendbe hozásával ünnepelték november 7-ét a PSE sportolói. Balról: Balogh Béla, Tóth Péter és Robotka István birkózók, Vlda György sportköri elnök és Illés Rudolf edző. Herbst Rudolf felvétele ÜNNEPI VÁLTÓFUTÁS A KISZ megyei bizottsága, a megyei művelődésügyi osz­tály és a megyei atlétikai szakszövetség immáron má­sodízben rendezte meg a NOSZF tiszteletére ünnepi váltófutását, a megye középis­kolásai részére. A rendkívül sikeres váltó- versenyben, ahol a leányok ötös, a fiúk hetes csapatokkal szerepeltek, a rajt a Csizma­dia-telepen a szovjet emlék­műnél volt, míg változatos út­vonal megtétele után a fiúk és a lányok is a Lenin téri szov­jet emlékműnél levő célba ér­keztek be. összesen 30 csapat vett részt a versenyben, amelynek igen szép díjait Márton Jó­zsef, városi KISZ-titkár rövid ünnepi beszéde után Kmetty Ferenc, az atlétikai szövetség elnöke adta át a győztes csa­patoknak, azok tagjainak, es a II—IV. helyezett csapatok tagjainak. A rendező szervek a meg­mozdulást hagyománnyá kí­vánják fejleszteni, így minden évben, bizonnyal hasonló ér­deklődés mellett kerül lebo­nyolításra. A győztes leány- váltónak a megyei művelődés- ügyi osztály, a fiúváltónak a KISZ-bizottság ajánlott fel díszes serleget. Leányok. Táv kb. 1700 mé­ter, ötös csapatok: 1. St. Ma­dách Gimn. (Futó I.. Kiss A., Maczonkai Zs., Király K., Oláh A., tanár: Oláh Zoltán- né) 5:17,8, útvonalcsúcs, 2. St. Madách Glmn. B. csapat, 4. Bgy. Balassi Gimn.. 4. Klste- renyei Glmn. A csapat, 5. Ma­dách Gimn. C. csapat, 0. St. Egészségügyi Szakközépiskola A csapat. Fiúk: Táv kb. 2300 méter, hetes csapatok: 1. St, Madách Gimn. A csapat (Andó K„ Pék T„ Czuder T„ Kadlót Z.. Miklósi L„ Tart L., Kimer L. Tanár: Gedőczi Zoltán) 6:18,4, 2. St. 211. Ipart Szakm. Intézet, 3. St. Madách Gimn. B csapat, 4. St. Bolyai Gimn. A csapat, 5. St. Gépipari Szakközépiskola, 6. Nagybáto- nyi 209. számú Ipari Szakm. Intézet. § P A „13”-as szám szerencsét hozott a magyar férfiváloga­tottnak Buenos Airesben, a 23. sakkolimpián. Az együttes a 13., utolsó előtti fordulóban az izraeliekkel mérte össze tudá­sát és 2,5—1,5 arányban dia­dalmaskodott, így továbbra is a verseny vezető helyét fog­lalja el. Ezen a találkozón egyébként Portisch legyőzte Dzindzihásvilit, a Ribli—Li­berson, a Sax—Bleiman, és a Csőm—Grünfeld játszma dön­tetlennel fejeződött be. A magyar férfiválogatott vetélytársai közül a Szovjet­unió 2,5—0,5 arányban *>ezet Kanada ellen, az Egyesült Ál­lamok—Lengyelország össze­csapás 0,5—0,5, három játsz­ma is függő. A szovjet válo­gatottban egyébként SZpassz- kij, legyőzte Herbertet, Polu­o v t h B r gajevszkij pedig Dayt, míg a Petroszjan—Biyiasas játszma döntetlenül végződött, Vágá­nyán játszmája függő Piasets- kivel. A nőknél a magyar csapat Lengyelországgal ült asztal­hoz, mindhárom játszma füg­gőben maradt. A Szovjetunió, miután 3—0-ra legyőzte Spa­nyolországot, már behozhatat­lan előnyre tett szert, már olimpiai bajnok az utolsó fordulótól függetlenül. A közeli napokban két szovjet labdarúgó-válogatott érkezik magyarországi ven­dégszereplésre. Hétfőn reggel a Szovjetunió utánpótlás-válogatottja jön és a Ferihegyi repülőtérről e k egyenesen Pécsre utazik, a szerdai Magyarország—Szov­jetunió utánpótlás-válogatott mérkőzés színhelyére. A Szovjetunió olimpiai vá­logatottja három mérkőzést játszik hazánkban: november 19-én Szekszárdon a magyar néphadsereg válogatott —, 22- én Salgótarjánban a helyi NB I-es csapat, 25-én pedig Du­nakeszin az NB II. osztályú együttes lesz az ellenfelük. A szovjet olimpiai együttest Lev Jasin, a korábbi évek vi­lághírű, Európa legjobbjának (aranylabdás volt) is válasz­tott kapus vezeti. A vendégek november 10-án érkeznek Ma­gyarországra, Budapesten a Volga Szállóban laknak, és innen utaznak vidéki mérkő­zéseikre. Hé! végi spot*!műsor KÉZILABDA Pásztói Járás női bajnoksá­ga: Buják—Csécse, Felsőtold— Szirák, Kálló—Vanyarc, Er­dőkürt—Egyházasdengeleg, Bér—Tar, Hasznos—Mátra­szőllös. Kezdés: 11,30 órakor. KOSÁRLABDA NB II. Keleti csoport, fér­fiak: Nyíregyházi Tanárképző —STC, Nyíregyháza, 10 óra. Nők: Nyíregyházi Tanárképző —STC, Nyíregyháza, 11,30 óia. LABDARÚGÁS NB II. Középcsoport. Bzy.- SE—Kecskeméti SC, Balassa­gyarmat, 13 óra. Megyei I. osztály. St. Sík­üveggyár— Egyházasgerge. v: Lőcse, Somoskőújfalu—Nagy­bátony, v: Heves m. jv., Mát­ranovák—Karancslapujtő, v: Hofmann, ÖMTE—Bárna, v: Szabó M., Szőnyi SE—Rétság, v: Mártinké, Romhány—Szé­csény, v: Fodor, St. Bánya­gépgyár—Palotás, v: Laczkó, Pásztó—Érsekvadkert, v: Pén­zes, 2 sz. Volán—Kazár, (ZIM- pálya), v: Ágoston. Kezdés fel­nőtteknek 13, ifjúságiaknak 11 órakor. Járási bajnokságok. Pásztói járás: Buják—Csécse, Felső­told—Szirák, Kálló—Vanyarc, Erdőkürt—Egyházasdenge­leg, Bér—Tar, Hasznos—Mát- raszőllős, Ecseg—Szurdokpüs­pöki. Rétsági járAs: Nagyoro­szi—Szendehely, Borsosberény —Legénd, Felsőpetény— Nőtincs, Nógrádsáp—Nézsa, Berkenye—Kétbodony. salgó­tarjáni járás: Nagybátony >1 —Kis-Zagyvavölgye Tsz, Ka- rancsberény—St. Síküveggyár II., Ménkesi Bányász—Cered, Rónafalu—Mátramlndszent, Mihály gerge—Etes, iush*r­tyán—Karancskeszi, Tarna­völgye—Kisterenye. Kezdési idő: 13 óra, ifjúságiaknak 11 óra. RÖPLABDA NB II. Keleti csoport, nők: Tiszavasvárl Lombik—Kiste­renyei SE, Tiszavasvári, 11.30 óra. Középcsoport: Tipográfia —STC, Kőbányai út, 11 óra. Férfiak: Közgazdasági Egye­tem—STC, Kinizsi út, 12 óra. ' VÍVÁS Országos I. osztályú női tőr­verseny. Salgótarján, városi sportcsarnok, 9 óra. KÖGRAQ - 1973. noveinbei 11., szombat 4