Nógrád. 1978. november (34. évfolyam. 258-282. szám)

1978-11-29 / 281. szám

Megyei bajnokság Nagybáíony pontot vesztett a 2. sz. Volánnál SOMOS ELSŐ DÖNTETLENJÉT JÄTSZOTTA MÄTRANOVÄKKAL — GÖLÖZÖN JOBBÁGYIBAN ÉS KOMHÁNYBAN — HAZAI SIKEREK — 37 GÓL, 2 KIÁLLÍTÁS A pályaválasztó együttesek nagy sikerével zárult a me­gyei labdarúgó-bajnokság őszi Iá. fordulója. Csak két dön­tetlennel szereztek két árva pontot a vendégek. 20—8-ra győztek összesítésben az ott­honjátszók. Most is akadt meglepetés. A listavezető Nagybátony például 2—0-ás vezetésről vesztett egy pontot a 2. sz. Volán csapatánál, a volt ZIM-pályán. Meglepő gól- özönt zúdított a Szőnyi Már­ton HSE a szünet után össze­roppant Palotásra, de a Va­sas Izzó elleni mai MNK- mérkőzésre készülő Romhány is egy félidő alatt lerohanta Ér- sekvadkertet a két szomszéd­vár nagy érdeklődéssel várt találkozóién. A síküveggyá­riak kemény mérkőzésen győztek négy góllal Karancs- lapuitő eilen. Pásztó 2—0-ra gvőzte le Egyliázasgergét, s megelőzte Mátranovákot, amely Somoson játszott gól nélküli mérkőzést. (Ez volt a somosiak idei első döntetlen­jei. Gólokban bővelkedett a Bírna—Szécsény <4—2-es) mérkőzése. Az St. Ötvözet- g-r-ir végig inbb látókkal 2—0- ra "-vőzte le a Vörös Csillag HSE-t. A gólok száma örvén­yesén 37-re növekedett. de ismét két kiállítás rontotta a sportszerűséget. , St. Síküveggyár— Karancsiapujtő 4—0 (3—0) Salgótarján, Sugár út, 400 néző, v.: Gáspár. Síküveg­gyár: Smida — Kasza, Zsé- dely, Kaszanyi — Fehérvári, Czene, Nagy G. — Csőri (Va- nó), Szekula, Szabó J., Bo­dor. Edző: Tóth István. K.- lapujtő: Molnár I. — Földi, Fazekas, Novák — Juhász M., Osgyáni — Romhányi, Ju­hász L., Gáspár T., Tóth S., Juhász I. Edző: Kozik Elemér. A 30. percben tömörülésnél szerzett vezető góllal a félidő utolsó perceire jött fel, s sze­rezte meg első gólját a hazai csapat. Csak a félidő utolsó öt percében játszott ellenáll­hatatlanul: három perc alatt két gólt lőtt. A vendégek az első fél órában, s a II. fél­idő derekán kerültek néha helyzetbe. Szekula és Földi többször szabálytalankodott, ám csak Földi jutott a kiál­lítás sorsára, rossz becsúszá­sért a befejezés előtti per­cekben. Góllövő: Szabó J. (2), Nagy G., Vanó. Jó: Zsédelv, Nagy G., Bodor, ill.: Novák, Juhász I., Gáspár. St. Somos—Mátranovák 0—0 Salgótarján, Somos, 200 né­ző, v.: Fodor. Somos: Burik — Czikora T., Tajti, Józsa — Kovács, Kaposi — Zsidai II., Bede, Kese R. (Bozó), Rátóti K., Zsidai I. (Verbovszki). Edző: Tóth István. Mátrano­vák: Éhn — Kilczin L., Si­mon G., Bakos — Mészáros, Mihály — Lakatos E„ Tóth I.. Farkas, Nagy L„ Tóth L. (Kilczin J.). Edző: Szoó Mik­lós. A lendületes, jó iramú mérkőzésen mindkét védelem sok szerencsével őrizte meg kapusa hálóját a góltól. Jó: Tajti. Józsa, Zsidai I., Rátóti K„ ill.: Éhn, Kilczin L., Si­mon G. St. Ötvözetgyár— Vörös Csillag HSE 2—0 (1—0) Salgótarján (Zagyvaróna), Tóth Ferenc út, 300 néző, v.: Mihalovics. ÖMTE: Hulitka K. (Földi E.) — Morva, Rö­mer, Szabó J. — Szabó I., Kese P. — Imre, Kocsis (Ko­vács), Nagy. Hulitka I., Bar- tha. Edző1 Kriskó Lajos. Vö­rös Csillag HSE: Bertus — Hajdú, Hámori, Bánszki — Győri J., Romhányi — Hor­nos, Rottek (Pazdera), Szú- nyogh. Kecskés, Juhász (Hu­szár P.). Edző: Győri Ferenc. A 30. percben Bariha lövése a kapusról Kocsis elé pattant, s az összekötő egyből a háló­ba vágta a labdát. A hazai­ak a helyzetek sorát hibázták el, a vendégek a kapufát ta­lálták el, mígnem a 80. perc­ben Bartha játszotta fedezet­lenre magát, s a bal sarokba lőve beállította a végered­ményt. Jó: Szabó J„ Morva, Kocsis, ill.: Bertus, Kecskés. Barna—Szécsény 4—2 (2—1) Bárna, 200 néző, v.: Már­tinké. Bárna: Bozó J. — Ré­pás Z., Oravecz G., Pusuma — Répás B., Bohács (Susán), Radics A. — Páldi, Tóth L„ Oravecz I., Farkas. Edző: Ta­kács Dániel. Szécsény: Oláh M. — Korbely, Juhász I., An­tal — Kuris, Velkovics Kal­már — Králik, Pénzes, Rigó (Éliás), Szabó L. Edző: Olaj Dezső. Az 5. percben büntető­ből szerezték vezetést a szé- csényiek, aztán nagyszerű já­tékkal a maguk javára fordí­tották a mérkőzést a hazaiak, s szünet után 4—1-nél csök­kent az iram. Szécsény ekkor szépített a sportszerű mérkő­zésen. Góllövő: Oravecz I. (2), Radics A., Tóth L.. ill.: Ju­hász I. (11-esből), Pénzes. Jó: Oravecz G., Pusuma, Répás B„ Oravecz I., ill.: Juhász I., Kalmár, Pénzes. Szánvi Márton HSE— Palotás 6—2 (1—1) Jobbágyi, 200 néző, v.: Ágos­ton. Szőnyi M. FISÉ: Mol­nár S. — Szrena, Csorba J., Kotroczó — Kelemen, Kocsis — Kovács A. (Kosik), Kocsa (Kéri), Oláh J., Tóth J„ Csor­ba T. Edző: Malik József. Pa­lotás: Gilián S. — Zsiga I., Tóth A. (Zsiga J.), Matiszlo- vics — Szabó F., Turcsányi — Szabó M„ Petre, Szűcs J„ Oláh E., Farkas (Kocza J.) Edző: Szabó Mihály. A ven­dégcsapat csak az I. félidő­ben játszott jól, védelme kép­telen volt ellenállni a hazai támadósor rohamainak. Gól­lövők: Oláh J. (4), Csorba J., Kocsis, ill.: Szabó M„ Szűcs J. Jó: Csorba J., Kocsis, Oláh J., ill.: Turcsányi, Szabó M. Romhány—Érsekvadkcrt 5—0 (5—0) Romhány, 600 néző, v.: Gor- dos. Romhány: Jeszenszki — Koczka, Szentgyörgyi, Zachar — Szaszovszki J., Fejes — Ivanics (Szaszovszki Cs.), Sá­gi, Túri, Balázs, Kertész (Tor­ma). Edző: Murányi János. É.- vadkert: Szabó II. — Gyur- kovics, Antal, Beke — Hoffer, Keresztes — Halaj (Adame), Mák, Kruzslik, Gubik, Nóg­rádi (Szabó I.). Edző: Kovács István. A két szomszédvár nagy érdeklődéssel várt talál­kozója példás rendezésben, kitűnő játékvezetés mellett zajlott le. Az NB I-es Vasas Izzó elleni MNK-mérkőzésre készülő hazaiak az óriási len­dülettel játszott I. félidőben biztosították győzelmüket. Legjobbjaikat lecserélték, s a vendégek szünet után sem boldogultak az eredményes­séggel. Góllövők: Tűri (2, egyet 11-esből), Ivanics, Ba­lázs, Kertész. Jó: Zachar (a mezőny legjobbja), Fejes, Túri, ill.: Beke, Gubik. St. Bányagép SK— Kazár 3—1 (2—0) Salgótarján, Szánasi út, 200 néző, v.: Lőcse. St. Bányagép SK: Varga — Bozó, Schwarcz, Biaskó, Grúz — Andó, Ko­vács, Ecsegi (Balga) — Mol­nár S., Longauer, Dávid. Ed­ző: Benke János. Kazár: Gyurkó — Telegdi, Kovács V., Cecze, Nagy J. — Tóth M. (Sándor G.), Sándor Z., Tőzsér L. — Gecse, Tolnai F., Bozsik. Edző: Bozsik Lász­ló. A hazai együttes az I. félidőben két potyagóllal megszerezte a vezetést, Kazár jobb szünet utáni hajrájával szépített, egy büntetővel még­is a gépgyáriak növelték elő­nyüket. A 75. percben Ko­vácsot (Kazár) szabálytalan szerelésért kiállította a játék­vezető. Góllövők: Molnár S. (2), Andó (11-esből), ill.: Sán­dor G. Jó: Blaskó, Bozó, Mol­nár S., míg a vendégek közül senki sem említhető. Pásztó—Egyházasgcrgc 2—0 (0—0) Pásztó, 300 néző, v.: Hoff­mann. Pásztó: Kodák — Sző­ke, Németh, Nágel — Szabó T., Kovács A. — Alapi K„ Bedé, Szeles, Almási, Var­ga Gy. Edző: Bulyovsz­ki Tibor. E.-gerge: Herczeg —■ Gecse A., Szántó Z„ Gordos L. — Juhász L. (Gecse Á.), Gordos O. — Pál, Somoskői Z., László Z., Simon I., Si­mon L. Edző: László László. A vendégek az első fél órá­ban elhibázták kínálkozó helyzeteiket, aztán egy szög­letrúgás utáni fejessel Alapi megszerezte a hazaiak első gólját. A II. félidőben egy szabadrúgásból kapott átadás­ból Varga Gy. lőtt kapásgólt. Jó: Kodák, Nágel, Szabó T., Alapi K., Varga Gy., ill.: Si­mon L., Somoskői Z., Szántó Z., Herczeg. Nagybátony—2. sz. Volán 3—3 (2—0) Salgótarján, Csizmadia-te­lep, 300 néző, v.: Csík. Nagy­bátony: Palchuber — Nagy K., Bordás, Csikós, Orosz J. — Bertók, Dóra, Bocsi — Kiss, Nagy, Loch. Edző: Bara­nyai Gyülá. 2. sz. Volán: An­gyal A. — Márton, Póczos, Lovasi — Makovszky, Rátkai — Horváth (Tóth), Bogár, Iványi, Domonkos (Szomora), Demeter. Edző: Balga Károly. A bajnokaspiránsok biztos kétgólos vezetés után figyel­metlen védelmi hibákat vé­tettek. 2—1, majd 3—í után jól hajrázott a Volán, s négy perccel a befejezés előtt egy alapvonalról visszaadott lab­dával kiegyenlített. Góllövők: Loch, Dóra, Kiss, ill.: Szomo­ra (2), Demeter. Jók a góllö­vők. A bajnokság állása 1. N.-bátony 15 13 2- 61—10 28 2. St. Síküveg. 15 13 2- 55— 7 28 S. Pásztó 15 9 2 4 38—12 20 4. M.-novák 11 8 4 3 23—12 20 5. Romhány 35 8 3 4 34—25 19 6. ßt. ötvözet. 15 7 3 5 33—16 17 7. Bárna 15 8 1 8 30—40 17 8. K.-lapujtő 15 6 4 5 20—23 16 9. Szécsény 15 5 4 6 23—33 14 10. 2. sz. Volán 15 5 3 7 22—23 13 11. E.-gerge 15 5 3 7 19—21 13 12. Szőnyi HSE 15 5 8 7 18—27 13 13. St. Somos 18 5 1 9 26—35 11 14. St. Bányag. 18 4 2 9 23—28 10 15. E.-vadkert 15 3 3 9 14—39 9 18. V. Cs. HSE 15 2 4 9 12—31 8 17. Kazár 15 2 4 9 16—41 8 18. Palotás 15 3­12 17—59 6 összeállította: Andó Miklós Az érem másik oldala Diáksport a kisterenyei gimnáziumban Kivételesen a riportalanyok játszottam. A községi egyesü- használhatja a felszerelést hívták beszélgetésre az újság- let játékosai azóta is nálunk és a két asztalt tanítás után. írót. Kellemetlen meglepe- edzenek, itt játsszák le hazai tésként olvasták ugyanis a mérkőzéseiket, az iskola pá- Kaiser Ferenc: — A szak- NÓGRÁD-ban, hogy Molnár lyáján. Jóformán nekik ké- munkásképzőben, ahol négy László, a helyi röplabda- szül az új pálya is Nálunk a esztendeig tanítottam, már csapat edzője úgy nyilatko- sporttal, a testneveléssel va­zott: sportellenes szemlélet ló foglalkozás elengedhetot- vezettem a diakoknak sakk uralkodik a középiskolában. ien része a nevelésnek, az szakosztályt, meg is nyertük Azért hívtak, hogy elmond- egészséges életmódra szokta- kétszer a lányok megyei baj- ják és bizonyítsák: ennek tásnak. Kezdettől fogva álta- nokságát. Most, hogy a gim­az ellenkezője az igaz! lános nálunk az óraközi test- náziumba kerültem át, itt is ... r ... . nevelésben való részvétel, s megalakult a sakkozók köre. Ivitz László igazgató, To,h a gyerekek egyáltalán nem Egyelőre tizenöten vagyunk, Janosnc a helyettese. Almasi kényszerből csinálják. (Erről de többen érdeklődnek. Vau r erencne, Bagi Miklós és Kai- saját szememmel is meggyő- elég tábla es felszerelés, csatv ser Ferenc tanárok egymást ződhettem és igazolhatom.) éppen sakkórát nem lehet kiegészítve soiolták a tényé- JVIagáért beszél a heti két kapni, hiába van rá együtt két. Végignéztem a tizper— tömegsportnap, s az is, hogv 2 pénz. A másfél-kétórás eci— ces óiaközi testnevelést is a Edzett ifjúságért mozga- zéseken kiskombinaciok, fet— rádió műsorából felvett gya- lomban minden tanulónk el- adványok megfejtése, a játsz- korlatanyaggal, a gimnázium érte valamelyik fokozatot, ha maírás gyakorlása, parti- minden tanulójának részvé- g jelvényt nem is kapták játszás a program. Töbo telével. - még meg a tanácstól. szakkönyvet és -folyóiratot , is beszereztünk. Februárról, Mi tagadás meggyőztek. Bagi Miklós: — Nemcsak bekapcsolódunk a versenyek- Es most alighanem az olya- megyei, de országos szinten be, s a nőit talán mindjárt sónak is „ez lesz a sorsa . js kitűnő eredményekkel di- meg is tudjuk nj'erni, ké- _T, ... csekedhetnek. a diákturisták, *őbb esetleg a férfibajnok­Zuitz László: -- Nezzen ko- Csaknem negyvenen vesznek ságot is. rül az udvarunkon! Tavaly feszt rendszeresen a verse­épült az új, bitumenes ké- nyékén, a tavalyi negyediké- Beszédesek a számok. Ta- zilabdapálya, döntően társa- sek pótlására most szerve- v&ly 18 000, az idén 24 000 dalmi munkában, 653 000 fo- Zünk be új elsősöket. Sokan forintot fordítottak sportfel- rint az összértéke. Megnyer- érdeklődnek a túlfutás iránt szerelésre. A Hosszúhegyi Ál- tűk a megyei pályaépítési ak- a’TeVLészeti' adottságok 'ami Gazdaságban „leszüre­ciot. Rövidesen hozzákezdünk is segítjk A turizmuson ki- telt" 70 000 forintból is ju- az új röplabdapálya kialaki- vyj Igazán csak kedvtelés- tott sporteszközökre. Vér- tásához. Négy szakosztályunk uxi’ ' a mert"úavis van rá senytrikókat, melegítőket, van: atlétika, röplabda, tú- ’ “ . .ff .. labdakat, futócipőket, sulyzo­rista és sakk. Most az ifjú- ldom a busz indulásáig, szom- kat vettekj kimeszeltették a sági parlamenten kezdemé- hatonként fttmaradok a gye- tornatermet, új védőhálót nyezték a diákok a kézilabda- rekekkel a tornateremben, építettettek... Mindez bizo- szakosztály megalakítását ahol kiskapuzhatnak, röp- nyitja: nincs baj a szem­SDOrteevesd- ... támniyatlálr a is. A környező sportegyesü- . 'V..',’ '~Z lélettel, támogatják a diák­letekbe háromtucatnyi ta- abdazlatncií kedvükre. De sportot a kisterenyei gimná­nulónk jár igazolt versenyző- részt veszek a tanárok szá- ziumban. S ha akadnak te­ként. Minden edzésre, \rar- mára rendezett hétfői sport- hetséges versenyzőik, minősé­senyre, vagy mérkőzésre el- délutánokon is a teremfoci- S* sportolókként is jó hírét eneediuk okét. Ha nem mesv L-oHür .át­engedjük őket. Ha nem megy a tanulás rovására. A tehet- öan' t,oaan ségesebbeket külön rá is be- asztalitenisz széljük... Pedig húsz kör-_____________ nyékbeli községből Járnak be hozzánk a diákok. érdeklődnek az iránt, bárki keltik középiskolájuknak. (várkonyi) Almási Ferencné: — Mint testnevelő szaktanár, én va­gyok az iskolai röplabda­csapat edzője. Évek óta mi nyerjük a megyében a kö­zépiskolás bajnokságot. Je­lenleg tizenhat kislány sze­repel a Kisterenyei SE-ben igazolt játékosként. Az első két évben a kötelező rende­let értelmében a gimnázium színeiben játszanak. A heti három edzést, a vasárnapi mérkőzéseket, a sok utazást később sem nagyon tudják vállalni, így felkészültségük valóban kevés az NB Il-höz, de még a megyén kívüli helytálláshoz is. Az sem csoda, hogy a továbbtanulás­ra több gondot fordítanak. De azért akadt már olyan röplabdásunk is, aki egy-két iskolatársával együtt átirat­kozott a jászberényi gimná­ziumba, hogy az ottani első osztályú csapatban játszhas­sanak. .. Tóth Jánosné: — Nem múlt el bennem sem nyomtalanul az az egy év, amíg a kiste­renyei röplabdacsapatban MNK-nyitány IXagybáfonyban júlszSk az STC Érdekes labdarúgó-találko­zónak lehetnek szemtanúi ma délután a nagybátonyiak és az odautazok. A Magyar Nép­köztársasági Kupa most in. dúló küzdelemsorozatában az NB I-es Salgótarjáni TC-t fo­gadja a megyei bajnokság lis­tavezetője. A mérkőzés 13 Órakor kezdődik a Bányász pályáján. Az STC összeállítá­sa valószínűleg két helyen vál­tozik a Bp. Honvéd elleni kezdőcsapathoz képest. Te­hát a pályára lépő tizenegy: Kun — Cséki, Kegye, Var­ga, Kovács J. — Kiss, Földi, Kajdi — Szoó, Bíró, Berin- dán. Labdarúgás Középiskolások megyei kupadöntője Hagyományosan minden „első felvonást" Szécsényben évben megrendezik a közép- játszották le, ahol Králik Já- iskolások országos nagypályás nos gólja a hazaiak számára labdarúgókupáját, amelyen 1—0-ás győzelmet hozott. A minden gimnázium és szakká- visszavágóra csütörtök dél- zépiskola válogatottja részt ve- után 13.15 órakor kerül sor hét. A döntőbe 32 együttes ke- a salgótarjáni öblösüveggyári rül: a megyék legjobbjai mel- pályán, s ez a találkozó min­iéit öt fővárosi és nyolc meg- den valószínűség szerint az hívott csapat. elsőhöz hasonló nagy küz­Nógrád megyében nyolc kö- delmet hoz. Játékvezető: Mo- zépiskolás válogatott nevezett hácsi Lajos. A mérkőzés után be a mérkőzéssorozatra. Vé- adják át a kupát és az okle- gül is a tavaly országos har- veleket. A belépődíj nélküli, madik helyezést elért szé- kétszer 40 perces találkozóra csényi Nógrádi Sándor Gim- minden érdeklődőt vár a ’ két názium és Szakközépiskola, együttes, valamint a megyei valamint a salgótarjáni Ma- tanács művelődésügyi osztá- dách Gimnázium és Szakkö- lya, a mérkőzéssorozat ren- zépiskola került a döntőbe. Az dezője. Labdarúgás Idegenben sikerült visszavágni iVój»rád m. iff. vál.— Here» m. ifj. vát. 2-0 (l-Of Megyei ifjúsági válogatót- Szünet után tovább tartott tak tornájának csoportmér- a nógrádiak fölénye, akik kőzése, Hatvan, 200 néző, ve- szinte végigtámadták a nyolc­zette: Hagyó. Heves ifjúsági válogatottja: megye van parcet. Az 52. perc nagy Pócs — izgalmakat hozott: Simon 16 Csikós, Huszár, Holczer, Józsa, méterről a kapufát -találta el. Szerencsés, Czdkora, Ludá- a visszapattant labdát Oláh S. nyl, Puporka, Gömöri, Szed- újból ráfejelte, ekkor a ka- mák. Csere: Kovács, Palin- pus hárított, majd a kiöklözött kás, Nagy. Edző: Szabó Béla. labdát Simon ismét a kapu- Nógrád megye ifjúsági váloga- fára lőtte. Az 59. percben si- tottja: Tolnai — Veres, Má- került beállítani a végered- kos, Oláh M., Juhász, Bodor, ményt. Fösvény indításával Fösvény, Simon, Antal, Ko- Oláh S. futott el a bal szélen vács, Oláh S. Edző: Simon az alapvonalig, a visszajátszott Imre. labdát Simo-n a sakk-matt vá­Mindjárt a mérkőzés kéz- delem mellett öt méterről fe* detén támadásba lendültek jelte a kapuba. 2—0. a vendégeli, akiket fűtött a visszavágás vágya: Nagybá- 4_4 keriiíTa hálóba.' tonyban 3—1-es vezetes után vesztettek 4—3-ra a Heves me. A tizenegyes rúgások közül A mérkőzés sportszerű, jő gyeiek ellen. Az 1. percben iraaiú> változatos játékot ho- Kovács—Simon—Oláh S.-ak- f°U- ^. vendegek yitathatat­ció végén a kapu bal sarka fölényükkel, lelkes tama felé tartó lövés egy védő lá­báról fölé pattant. A 20. perc­dásaikkal egyértelműen rá­szolgáltak a győzelemre. Ez­ben Bodor—Antal—Simon- ze> átvették a vezetést cso- adogatás után Oláh S. öt mé- Portjukból), ameljmek sor­téiról a kapu fölé fejelt. A ^ndJe. Nograd 7, Borsod es 31. percben a Kovácstól ka- Heves n6' Haldu 3- Szabolcs pott labdát Oláh S. visszáját- megye 2 P°«t. szotta Simon elé, aki 15 mé- Idén még egyszer pályára térről, két védő között a sa- lépnek a nógrádiak: decem­rokba talált. 1—0. bér 7-én az St. Síküveggyár Az ellenfél csak akkor ke- pályáján Borsod együttese e'.- rült gólhelyzetbe, amikor az len. Továbbbi programjuk egyik nógrádi védő lábáról a 1979-ben: március 8-án Sai- fölső sarok felé pattant a gótarjánban Szabolcs, 15-én labda, de Tolnai kapus „ki- Debrecenben Hajdú-Bihar me- tornászta" a léc alól. A 40. gye az ellenfelük. Ilyen lelkes, percben ismét Oláh S. hagyott nagyszerű játékkal jogos re- ki nagy helyzetet: Bodor láb- ménv, hogy megszerezhetik a dáját Simon belőtte, s a végső győzelmet csoportjuk- balszélső három méterről egy ban. védőbe rúgta a labdát. v. f. NÓGRÁD - 1978. novembei 29., szerda rr i l