Nógrád. 1978. szeptember (34. évfolyam. 206-231. szám)

1978-09-20 / 222. szám

Az Országos Ifjúsági Lab­darúgó Kupa küzdelmeinek mai második fordulójában a Nógrád megyei csapatok pá­JVB Kupa Gyöngyösön kezd ma az STC T A Magyar Labdarúgó Sző- 18-án. 13.30-kor STC—Ózd. B. Kovács — Kiss, Tóth, Kaj­vetség az NB I-es és NB Il-es XI. 1-én, 13 órakor Eger— di — Szoó, Bíró, Berindán. klubcsapatok számára kiír* STC, 22-én. 13 órakor STC— Csere: Kun, Földi, Cséki. Bal­ta az 1978—79. évi NB Ku- Gyöngyösi Spartacus (az elöl ga- pát. A csoportbeosztást el- állók a pályaválasztók) készítették, a mérkőzéseket A salgótarjáni együttes ★ oda-vissza alapon kell leját- célja Jól szerepelni a kupa- szani. Az STC-vel összesorsolt fordulókban, s kivívni a cső* négy NB Il-es csapat: az Eger. portelsőséget. A mai premier- a Gyöngyösi Spartacus, a re több edzéssel és egy ba- Honvéd Papp J. SE és az Óz- rátságos mérkőzéssel készül­ői Kohász. Az első találkozót tek. Ezek során kitűrt, hogy rosítása: Síküveggyár—Pász­ma délután 15 órakor játssza a sérültek közül többen tó. Szécsény—Nagvbátony, az STC Gyöngyösön, a helyi rendbe jöttek. így várhatóan Mátranovák—Bárra, ÖMTE— Spartacus ellen- A további az alábbi összeállításban kezd Egyházasgerge. Bgy. SE I.— k’man—igram: 27-én is óra- a csapat Gyöngyösön: Szűcs Bgy. SE II A találkozók 15 kor STC—H- Papp J. SE, X. — Kovács J., Kegye, Varga, órakor kezdődnek. Röplabda \B If. ^aoTSzerű játékkal nyert a Rom^iánvi/ kerámia — Játék nélkül gvozätt a kazári kötöttárugyári IVz $k Romhányi Kerámia—Kalo- volt a két csapat között. A sem hagyták jutni a gyenge csa 3—0 (8, 3, 6). Romhány, Romhányi Kerámia minden napot kifogó, sok elemi hibá- v.: Lajos. Romhány: Baranyi, tekintetben felülmúlta ellen- val játszó kalocsaiakat. Zagyvái, Imre, Róka, Szed Iák, felét. A mérkőzés kezdetétől Peresztegi. Cs.: Lichy, Boros, végig nagyszerű játékkal, caioötarián Nagy tudásbeli különbség ügyes kombinációkkal szóhoz £ ., „Á-,. HAT Fémipari Vállalat BALASSAGYARMAT NYUGATI IPARTELEP. Pályázatot hirdet közgazdász végzettségű szakember felvételére, munkaügyi osztályvezetői munkakör betöltésére Feltétel: egyetemi végzettség, 3 éves szakmai gyakorlat Bérezés: 18/1978. MüM. számú rendelet alapján. Letelepedési gondokon segítünk. Jelentkezés 6—14 óráig a vállalati személyzeti és oktatási osztályon. A MÁV Budapesti Igazgatóság — KISTERENYE állomásra felvesz és kiképez iskolai végzettségük, vasútorvosi alkalmasságuk alapján — napi 8 órás tanfolyami képzés keretében — "17 évet betöltött fiúkat — lányokat vonatkezelői (kalauzi), vonatvezetői munkakörbe. Jelentkezés: bővebb felvilágosítás KISTERENYE, MÁV-állomásfőnökségen, vagy a KÖZPONTI MUNKAERŐ-FELVÉTELI IRODÁN, Budapest, Keleti pu. (Cinkotai kapu.) hétfőtől péntekig 8—16 óráig pénteken 8—15 óráig szombaton 8—12 óráig STC—BÁCSÉP 2—3 (10,-11, v.: Csemák. STC: Sárai, Liptai I.f Papp, Kőbán, Liptai II., Galló, Cs.: Szikora. Edző: Félegyházi Pál. Az első játszmában mindkét csapat óriási erőbedobással kezdett. A csapatok felváltva vezettek. A hazaiak a játszma közepétől fokozatosan elhúz­tak és nyertek. A második játszma is szoros játékot ho­zott, 11—11-es állásnál azon­ban a hazai csapat játékosai egymás után három bosszantó hibát vétettek és ezzel a ven­dégeket segítették a játszma­győzelemhez. A harmadik játszma egyértelmű STC-fö- iénnyel telt el. Ezután a ha­zaiak elfáradtak, rosszul elő­készített TäKcfäkkal és pontat;- lan ütésekkel felhozták a ven­dégeket, akik az utolsó két játszmában szinte nem is hi­báztak. Jó: Liptai I., Sárai. Kazári Kötöttárugyári Tsz SK—Sátoraljaújhely 3—0 (45—0). Kazár, v.: Rádi. A hazai csapat mérkőzés nélkül nyert, mivel a vendégek a vá­rakozási időn 6elül nem ér­keztek meg. Kunhegyes! SE—Kisterenyei SE 3—0 (7, 10, 6). Kunhe­gyes, V.: Máté. Kisterenye: Kovács, Orosz, ökrös, Fó- | rizs, Hanyiné, Rása. Edző: Molnár László. A lelkesebben és erőtelje­sebben játszó hazaiak nem- | csak a szeles időhöz alkal- ! mazkodtak jobban, hanem I jobban is játszottak. Jó: Ha- ' nyiné, Kovács, Rása. STC—BÁCSÉP 0—3 (—6, —3, —8). Zagyvapálfalva, v.: Veres. STC: Póczosné, Bihon, Somoskői, Radvánszki, Józsa, Molnár. Cs.: Sándor, Tari, Szmorad, Varga, Bagoly. Ed­ző: Monori István. A papírforma szerint is az esélyesebb vendégcsapat vé­gig fölényben vblt és biztosan nyert Varga Nándor MACYAP ÁLLAMVASUTAK LABDARÚGÁS — Megyei bajnokság Karancslapujtő kivételével mindegyik pályaválasztó győzött Remekelt Nagybátony, a Síküveggyár és Kazár — Már csak két caapat veretlen es nyeretlen —' 84 gól, három kiállttá* St. Síküveggyár—Romhány kas T., Bakos J., ill.: Rátóti, zsik. Edző: Szabó Ernő. É.- 5—1 (2—0) Oravecz G., Páldi. vadkert: Szabó II. — Gyur­Salgótarján (Zagyvapálfal- Karancslapujtő—Vörös kovics, Gubik, Hoffer, Csáki va), Sugár út, 500 néző, v.: Csillag HSE 1—1 (0—0) (Mák) — Adame, Nógrádi, Makovinyi. St. Síküveg.: Karancslapujtő, 400 néző, Beke — Záhorszki (Vitéz), Schmida — Kasza, Zsédely, v-: Makovinyi. K.-lapujtő: Kruzslik, Szabó I. Edző: Ko­Gulyka, Kaszanyi __ Fehér- Molnár I. — Telek S., Telek vács István. A hazaiak meg­v ári, Nagy (Czene) — Szeku- Gy., Osgyáni, Novák T. — találták a góllövőcipőt, s la, Szabó J., Krivanek L., Juhász M., Juhász L. — Rácz, már a 2. percben vezettek Bodor (Csőri). Edző: Tóth D. Simon, Romhányi (Tóth S.), Bozsiknak egy ügyes kiugrás- István. Romhány: Jeszenszki Juhász I. (Fazekas). Edző: ból lőtt góljával. A 14. perc- (Kovács) — Koczka, Szent- Kozik Elemér. V. CS HSE: Bér- ben Sándor Z. volt eredmé- györgyi, Zachar, Sebestyén tus — Nagy S., Győri J., nyes. A 40. percben Szabó I. (Lisovszky) — Fejes, Balázs Hajdú, Hornos — Baraté, szépített. Szünet után jól szőtt — Sági, Túri, Ivanics, Kér- Kecskés — Szkala, Balázs, támadásokból Tóth M. fejelt tész. Edző: Murányi János. Bodó, Huszár. Cs.: Rottek, gólt, majd Sándor G. alakí­9. perc: Szekula beadásából Juhász T., Tóth Gy. Edző: tóttá ki a végeredményt. A Fehérvári a bal felső sarok- Győri Ferenc. A 73. percben hajrára eldurvult a játék, ba küldte a labdát. 25. perc: Szkala tört kapura, s két csel Tolnai K. combsérülést szen- a kapustól kipattanó labdát “tán leadott lövése a jobb vedett, Szabó B.-t pedig rosz- Szekula helyezte a hálóba. 55. kapufáról vágódott a hálóba, szullét miatt az öltözőből perc: Ivanics szépített az el- A sok helyzetet hibázó ha- vitte a megyei kórházba a alvó védők közt. Húsz perc zaiak a 80. percben egyenlí- mentő. A 85. percben Kruzs- múlva 25 méterről Krivanek tettek, amikor Juhász L. be- lik szabálytalan szerelés után L. félmagasan lőtt a jobb sa- adásából Tóth S. fejelte a megrúgta ellenfelét, s a já­rókba. A 77. percben Ivanics labdát a hálóba. Partjelzői tékvezető kiállította. Levonu- a bal kapufát találta el. A tévedések, s bekiabálások lásakor Telegdi mellen ütte 80. percben Czene beadásából borzolták az idegeket, egy Kruzslikot, s őt is kiállította Szekula fejelt a hálóba, majd Percig állt a rendteremtésért a bíró. Jó: Tolnai K„ Sándor 2 perccel a befejezés előtt a játék a hajrában. A 90. Z., Bozsik, Gecse, Tolnai F., ismét Szekula fejelt gólt Sza- Percben Tóth S.-t gáncsol- ill.: Hoffer, Adame. ták a büntetőterületen, a 11- st. Ötvözetgyár—Pásztó esből azonban Novák T. lövé- j__0 ^ s e a jobb kapufa mellett zú- Salgótarján (Zagyvaróna), gott el. Jó: Osgyáni L. (a Zagyva út. 500 néző, v.: Lő- mezőny legjobbja), Telek Gy., cse st. ötvözetgyár: Budai Toth S., ill.: Bertus, Hajdú, — Morva, Römer, Kese, Sza- Szkala- bó J. — Szabó I., Hulitka Nagybátony—Szécsény (Szekeres) — Kovács, Nagy, 8—0 (3—0) Takács, Bartha (Imre). Edző: , , Nagybátony, 400 néző, v.: Kriskó Lajos. Pásztó: Kodak (Verbovszki), Czikora, Jozsa, Martinkó. Nagybátony: Pál- — Nagy, Németh, Nágel — Kaposi Kulcsár, Balogh — chuber — Nagykiske, Csikós, Szabó, Juhász — Volek (Ba- PeÁe’. K<?vács (Bozó), Bordás, Bertók — Nagy B. ranyi), Kovács, Szeles (Almá­Zsidau Edző;: Toth P. István. (Bocsi), Horváth F. — Kis*, si), Bedő, Varga. Edző: Bu- Szonyi MHSE: Molnár S. — Dóra, Dolencz (Szabó L.), lyovszky Tibor. Félórás nagy Szrena, Kéri, Kelemen, Csór- Loch. Edző: Baranyai Gyula, iram után Bartha két védő °a kovács A" .°láh J- Szécsény: Vanya — Antal, közül Kovácshoz továbbított, ~,°';b ., Kotroczo, Csór- Juhász, Kuris, Oláh M. — s ő egy csel után 14 méter­“?,*•* íj-08 * (Kaszás). Edző: Velkovics (Rigó), Korbely, ről a jobb sarokba lőtt. Szü- Malik József Egy ügyes Pénzes — Hurják, Klárik, net után erősített Pásztó, Be- szogletrugasbol mar a 2. perc- Artóni (Éliás). Edző: Balogh dő lőtt mellé közelről, majd ben megszerezték a vezetést Tibor. A sportszerű, helyen- ismét az ÖMTE volt jobb, s a vendegek Tóth J. fejesgól- ként kemény mérkőzésen két nagy helyzetet lőttek javai. Ezután a hazaiak kéz- csak az I. félidőben állt ellen mellé csatárai. Jó: Budai, demenyeztek többet, s a 26. némiképp Szécsény. Góllövők: Römer, Szabó J. (a mezőny percben Kese egyén] akcióból Loch (3), Csikós, Kiss, Dóra, legjobbja), Nagy, Kese. ill.: lőtt góljavai kiegyenlítettek. Horváth F„ Szabó L. Jó: Kodák, Németh, Szeles. ls ,S?n?os birto- Csikós, Kiss, Dóra, Loch, ill.: 2. s2. volán-St. Bányagép SK 2—1 (0—1) Egyházasgerge—Palotás Salgótarján (Baglyasalja),' 3—0 (1—0) Petőfi út, 300 néző, v.: Me­Egyházasgerge, 200 néző, zei. 2. sz. Volán: Angyal bó J. beadásából. Kitűnt: Fe hérvári, Szekula, Krivanek L., ill.: Ivanics, Fejes, Szentgyör- gyi. St. Somos—Szőnyi MHSE 3—1 (1—1) Salgótarján (Somoskőújfalu), Arany János út, v.: Benkő. St. Somos.: Burik — Bostai kolta többet a labdát. A 63. Juhász, Pénzes, percben Kaposi bombázott a jobb felső sarokba, az utol­só percben pedig Kese továb­bította a hálóba a labdát Bo zó beadásáhól a „»ruUmt v,: Hoffmann. E.-gerge: Her- Váradi, Domonkos, Márton, kétszer találták el a fplső^é czeg — Gecse A., Simon I., Lovasi — Szomora, Makovsz- cet Jó • ^Kulcsár Kanosi Ke Szántó Z" Gordos L' “ Pál> ^ dványi G.) - Pusztai (Ta- se iü •' Tóth J Csorba Gordos °- ~ Somoskői Z„ kács Z.), Bogár, Rátkai, De­Kéri ’ SOrba T< Petik, Varga G„ Simon L. meter. Edző: Balga Károly. Edző: László László. Palotás: St. Bányagép SK: Kovács — Mátranovák—Bárna Pete — Csóré, Zsiga I., Sza- Bozó, Zvara, Schwarcz, Van­2—0 (1—0) bó F., Kocza J. — Turcsá- kó — Rápi (Blaskó), Ecsegi Mátranovák, 800 néző, v.: ny‘>. Szabó M. — Zsiga J., — Dávid (Grúz), Liszkóczi, Gilyen. M.-novák: Domonkos Hagi, Petre, Oláh E. (Illés). Longauer, Balga. Edző: Ben­— Kilczin L., Simon, Mihály, Edzö: Szabó Mihály. Pál fél- ke János. A 15. pefeben Bo- Bakos — Mészáros. Tóth I. ma§as balsarkos góljával már gár megrúgta Ecsegit, s a ha­— Lakatos B., Farkas T. a 4- percben vezetéshez jutott zaiak 10 főre csökkentek. A (Kilczin J.), Nagy L., Kovács a hazai együttes. Fél óra el- fölénybe került vendégek egy Z. (Kovács J.). Edző: Szoó teltével csökkent az iram, s védelmi hibából Balga góljá- Miklós. Bárna: Rátóti Z. — szünet után a vendégek igye- val vezetéshez jutottak, de Radics Gy., Ádám, Répás B., főztek Jobban. A hajrában helyzeteiket rendre elhibáz- Pusuma L. — Oravecz G., Hetik lőtt a kapu bal oldalá- ták. Szünet után jól cserélt Radics A. — Páldi, Tóth L., ha, az utolsó percben So- a Volán: Szomora beadásából Oravecz I., Farkas Z. (Bo- moskői Z. értékesítette sok Takács Z. kiegyenlített, majd hács). Edző: Takács Dániel, helyzetének egyikét. Jó: Si- Demeter beadásából Iványi A sportszerű mérkőzés a ha- mon L, Gecse A., Gordos L., G. fejelte a győztes gólt. A zaiak irányításával zajlott. A Zsiga I., Turcsányi, Oláh. hajrában a vendégek is nyer­10. percben Farkast buktat- Kazár—Érsekvadkert hettek volna. Jó: Szomora, ták a bárnai védők a bünte- 4—1 (2—1) Demeter, Domonkos, Iványi tőterületen, s 11-esből Simon Kazár, 300 néző, v.: Baksa. G., ill.: Schwarcz, Ecsegi, G. szerezte meg a vezetést. Kazár: Gyurkó — Szabó B. Longauer. Meddő fölény után a 75. (Sarkadi), Tolnai K. (Sándor . M * baJn°kság állása percben Mészáros lőtt hatal- G.), Telegdi, Nagy J. — Sán- «■-'«“ny 5 ‘ * 24 3 18 más erejű gólt 20 méterről, dor Z., Kovács L. — Tolnai Jó: Simon G., Mészáros, Far- F., Tóth M., Gecse T.. Bo­Kézilabda NB II, Veresének különböző változatokban 2 3 4—11 2 -52—9­MAFC—STC 25—23 (13—12) 20—20 után a higgadtabban sése után a stadionban végre Budapest, v.: Horváth, Gyű- játszó hazai csapat kétgólos a mérkőzés kezdete előtt pár lai. STC: Kiss (Talon) — Hor- előnye már elég volt a győze- perccel megtalálta ellenfelét, váth (2), Nágel (—), Kovács lemhez. Ebben a játékperió- A szegediek a sportszerűség I. (—), Pádár (2), Szlávik (13), dúsban az STC kedvező fel- határát messze felülmúló ke- Susán (—), cs.: Kovács Z. (1), tételeket kapott, kiállítások mény játékkal a mereven Drevenka (2), Nagy (2), Né- miatt hatan küzdhettek négy kezdő STC-t az első percek- meth (1). Edző: Czimmer Já- ellen. Szlávik 13 hetesből 12-t ben lelépték, gyors indításos nos. hálóba küldött. gólokkal 4—0 után némileg Az első játékrészben a gyors javult a tarjáni csapat ered­indításokkal támadó ellenfél Szegedi Konzervgyár—STC ményessége. Átlövéseikre a 9—3-ra vezetést szerzett. Az 15—11 (8—5) szegediek eredményesen vá­edző ekkor a csapatjáték fel- Szeged, v.: Véber, Kovács, laszoltak és kilépésekkel béní­gyorsítása érdekében hármas STC: Ferecz (Török) — Ko- tották támadójátékukat. A já­cserével, szorossá tette a küz- vácsné (1), Ócsai (—), Kissné tékvezetők egyébként sem delmet. A szünet utáni első (—), Lukács (8), Gál (1), Jó- hagyták kibontakozni v az percek az STC vezetését je- zsáné (—), cs.: Bozvári, Ré- STC-t. Igen sok esetben nyil- lentették. Az eredmény 14—13. vai, Takács. Edző: Tarján Pé- vánvalóan kedveztek a hazai- Továbbra is az STC vezetett, tér. aknak. (mátyus) Sajnos, egy gólnál többel nem A tarjáni csapat téves in­tudtak elszakadni ellenfelük- formálás folytán a szegedi "] T ~ tői. Idegtépő küzdelmekben röplabdapályák hosszas kere- | NOGRAD - 1978. szeptember 20., szerda _ í 5 1 2. St. Síküv. 3. St. ötvözet. 4. E.-gefge 5. M.-novák 6. Szécsény 7. Pásztó 8. Romhány 9. Bárna 10. É.-vadkert 11. Kazár 12. 2. sz. Volán 5 2 13. K.-lapujtő 5 l 14. st. Somos. 5 2 15. Palotás 5 2 - 3 5—18 4 16. Szőnvi HSE 5 113 5—10 3 17. V. CS. HSE 5 ­18. St. Bányag. 5 ­Összeállította: Andó Miklós 5 4 1 - 14— 3 5 3 11 17— 3 5 3 11 11— 5 53119—5 5 2 2 1 5—10 52129—5 5 2 12 14—15 5 2 1 2 7—11 51227—8 2 2 7— 8 4 -34—84 2 2 5—10 4 - 3 7—14 4 ŐSZI BUDAPESTI NEMZETKÖZI VÁSÁR H0VENTA Nemzetközi