Nógrád. 1978. május (34. évfolyam. 102-126. szám)

1978-05-03 / 102. szám

t Ax NB Ill-ban Súlyos vereség a rangadón Bp Építők — Balassagyarmati SE 6—2 (2-— Of 16-oson belül, a csatár elesett, Nagy Béla 11-est ítélt. A bün­tetőt Balázs kapus értékesítet- Labdarúgó NB II. te. 5—2. A 85. percben Kikilai szabadon vehette át a labdát a jobb oldalon. Elfutott, s kapu dr. Népliget. Építők-pálya, 1000 percben gólhelyzetet dolgoztak néző, vezette Nagy B. Bp. Épí- ki a gyarmatiak. Hugyecz tők: Szarka — Gelesits, Pán- szöglete után Lucska lábáról csics dr., Popovics, Gohér, Pó- felperdült a labda, Szűcs elé cza, Pauli, Kikilai, Kiss (Bran- került, de a csatár 7 méterről dóczki). Pataki dr.. Lévai. Ed- fölé vágta. A másik oldalon ző: Thómann Antal. Bgy. SE: Pataki dr. labdáját Pauli lát- elé ívelt labdáját Pataki Balázs — Robb, Jelen, Hor- ványosan, csukafejessel küldte közelről betalpalta. 6—2. nyák, Lajkó, Erdélyi (Nagy J.), 5 méterről a jobb sarok Hugyecz, Szedlák (Fábri), mellé. Lucska, Szűcs, Tóth G. Edző: Szünet után már a 48. perc­Dávid Róbert ben végleg eldőlt a mérkőzés. Kiegyenlített küzdelmet ho- Kiss ügyes cselekkel elindult zott az első 10 perc, majd a a kapu felé. Balázs kifutott, ... . „ .... hazaiak fokozatosan átvették az ívelt labdát kiütötte. Kiss . e.. í®1 30 me^kozesen az irányítást. A 13. percben megszerezte és erősen a jobb m°st Popovics előretört, s mintegy oldalra sodródva nagy gólt ^ z n e§yujtik. Az A Középcsoport rangadóján a legvérmesebb hazai szurko­lók sem számítottak arra, hogy 6 gólt lő a csapatuk, de a ven­dég gyarmatiak sem gondolták, 40 méte^ől kapu elé vágíaa WU a jobb febő sarokba. S-á labdát. A védők azt gondol- A Bgy. SE az 57. percben szé- ták, kimegy a labda, nem így pített. Szedlák Kiss, aki a kapu előtt termett Szűcs kilépett és laposan 7 mé- . . _____ „ é s 4 méterről a jobb sarokba térről a jobb sarokba gurított. 2L. . w T naP°t fejelt. 1-0. A gól után váltó- 3-1. A vendég gyarmati szúr- l0^,^0Leg,^^ár°m EÓ1~ zott a kép, támadásba lendült kólók azt gondolták, talán ez - - a ódelem, ne a Bgy. SE, de csak négy szög- 'a fordulópontja a mérkőzés- letre tellett erejéből. A hazai- nek. Nem lett igazuk, mert tők végig irányította a játékot íahHőiávai & minden tekintetben fölül- „ múlta a vendégcsapatot. A c igen gyenge r Legalább három gól­hi­báztatni kell a körülményesen játszó középpályás sort és az ak ügyesen adogattak, s a 30. az Építők 3 perc alatt újabb lkÜ!'A1/!letí?w11Ü1 percben újból Balázs hálójá- két gólt lőtt. A 6l percben ^ ? 1 r J ^ Äzk-f"7' ban táncolt a labda. A térfél Kikilai a 16-os jobb oldaláról f i if* a* közepéről Pauli kapott labdát, óriási gólt ragasztott a léc alá. - g gyébkent jellemző Nagyszerűen átvette, maga elé 4—1. A 66. percben Brandócz- tette és mintegy 20 méteres ki lábát húzták el a védők a vágta után — a kifutó kapust 16-oson belül. A büntetőt is átjátszva — éles szögből a Kikilai végezte el és a bal alsó Kikilai* pataki dr. Á gyarmati csapatból senki nem dicsérhe­tő. harcosság, küzdeniakarás Az eredmény reális! is. Jó: Páncsics dr., Popovics, jobb sarokba lőtt. 2—0. Újból sarokba lőtte a labdát. 5—1. A a Bgy. SE próbálkozott, de is- 79. percben Ugyancsak 11-es- mét csak három szöglet jelez- bői szépített a Bgy. SE. Pán­té mezőnyfölényét. Végre a 27. csics dr. Lucskával ütközött a Szokács László Javuló forma — kihagyott gólhelyzetek Ózdi Kohász—Sí, Síküveggyár 3—2 (1—2) Salgótarján, 800 néző, v.: sai a 16-os közelében pontat- A mérkőzés első percei nagy Endes. Ózd: Szabó — Pribék, lanok voltak. A 38. percben küzdelmet sejtettek. Igen jó Szilágyi, Fükő I., Túrái, Fükő hazai szögletből újabb gól iramú, változatos volt a já- II., Bácskái II., Konyha (Bí- született. Túrái a jól ívelt ték. A Síküveggyár egyenran­ró), Bácskai I., Csuhány, szögletet magasan felfelé fe- gú ellenfélként harcolt Egy Munkácsi. Edző: Frenkó Lász- jelte, a jól helyezkedő Guly- védelmi hibából szerzett gól­ló. St. Síküveggyár: Smida ka -fejjel a hálóba továbbított, ra két szögletből elért góllal Kasza, Fehérvári, Gulyka, Ka- 1—2. válaszoltak. Szünet után szem­szanyi, Szabó, Angyal, Kriva- betűnően percről percre fő­nek II. (Czene), Ungvári Szünet után a 46. percben gyott a hazai csapat ereje. Az (Kaibás), Krivanek I., Czék- cselekkel Angyal került gól- ózdiak gyorsasága mindjob­mány. Edző: Vertig József. helyzetbe, gyenge lövéssel, a ban kibontakozott. A Sík­hosszú sarkot célozta, de láb- üveggyár játéka az előző he- Jó iramban kezdődött a ta- dója mellé szállt. Az 52. perc- tekhez viszonyítva nagyot ja- lálkozó. A 10. percben Ungvá- ben Bácskai II. öt méterről vult. Elsősorban akarásból ja- ri előtt nyílott gólszerzési al- nagy helyzetben magasan fö- vítottak. Szünet után válto- kalom, Szabó bravúros vető- lé bombázott. Az 55. percben zott a kép. A visszaeső Sik- déssel tolta szögletre a gól- Krivanek I. fejelt a jobb sa- üveggyár védelme gyakran ba tartó labdát. A 15. percben rok felé, Szabó bravúrosan vé- megingott. Bár helyzeteket Szabó—Krivanek I. összjá- dett. A 65. percben Csuhány összehoztak, de az eredményen ték után Krivanek I. 8 mé- csapta be a védőket, félma- változtatni nem tudtak. Az térről a kapufát találta el. A gas lövése a hálóba került, eredményhez — ha figyelembe 19. percben Fükő II.—Csuhány 2—2. Beszorult a hazai csa- vesszük, hogy az ózdiak játék­adogatás után a kifutó Smida pat, s a 77. perc döntött. Egy vezetői tévedéssel szereztek fölött a hálóba került a labda, izögletrúgás után a kifutó győzelmet — nem reális. A 1—0. A 22. percben Bácskái Smida ütközött Csuhánnyal. döntetlen lett volna igazságos. I. lövését csak lábbal tudta a játékvezető nagy meglepe- Egyénileg Fehérvári és Guly' menteni. A 26 percben szög- té n_est ítélt. A büntetőt let után a felpattanó labdat , . „ - —. . ,- ... Krivanek I. a hálóba fejelte Bácskái II. védhetetlenul lot- 1—1. A Síküveggyár támadó- te a hálóba. 3—2. ka egyenletesen jó teljesítmé­nye mellett a többieknek vál­takozó sikerrel ment a játék. (mátyus) Két gól és sok helyzet Salgótarjáni TC—Dorogi AC 2—0 (O — O) Dorog, 3500 néző, v.: Rúzsa, nagy lövését Szűcs bravúrosan hagyták. Szünet után fokoző- Salgótarjáni TC: Szűcs — B. hárította. A 44. percben Kaj­dott a fölény, amely Szoó szemfüles gólja után mintegy negyedórára alábbhagyott. Ám a gyámoltalan dorogi csatárok Kovács, Kegye, Varga, Ádám di került nagy gólhelyzetbe, — Kardos, Répás — Szoó, Bíró, de kivárt, és végül a kapusba Földi, Kajdi. Edző: dr. Lakat rúgta a labdát. Károly. Dorogi AC: Schnit- Szünet után folytatódott a még helyzetet sem tudtak ki- zer — Engelbrecht, Csapó, Sán- vendégek fölénye. Az 55. perc- alakítani. A technikailag kép- dor, Kapitány — Feszeki I. ben Bíró szabadrúgásból a ka- zettebb, taktikailag felkészül- Goschler, Péntek — Kékesi, pu elé ívelt, Ádám senkitől tebb és erőnlétben jobb ven- Bruder, Kiss (Merényi a 67. sem zavartatva 5 méterről a dégcsapat teljesen megérde- percben). Edző: Ivanics Tibor, bal sarok mellé fejelt, míg melten győzött. Á gólkülönb- Pompás időben, remek pá- egy perc múlva Kajdi fejese ség a hazaiak számára hízelgő. lyán kezdődött a vendégek nyomán, a kapusban akadt el számára különösen fontos mér kőzés. Az STC kezdett lendü Az STC kapujában Szűcs magabiztosan védett. B. Ko­vács indításai nem mindig si­a labda. A 60. percben ártal­matlannak látszó helyzetben letesebben, gyorsan és folya- Csapó 20 méterre a kaputól kerültek. A térdét fájlaló Ka­matosán szőtték támadásaikat, fölöslegesen cselezgetett, a har- nászt helyettesítő Kegye visz' A hazai együttes védekezésre cias és szemfüles Szoó elvette kényszerült. A kihagyó dorogi védelem mellett az STC mór szatérése jól sikerült, tőle a labdát és a kimozduló harcosan védekezett, kapus mellett 14 méterről a Varga Ádám nem keltett csalódást. A kö­zéppályán Répás volt a jobb, az ötödik percben megszerez- jobb alsó sarokba lőtt 1—0. hette volna a vezetést, ugyanis Ezután negyedórán keresztül a Kardos többször körülményes- Bíró Kajdi elé tálalt, aki 14 hazaiak támadgattak, ám iga- kedett. Szoó különösen az el­volt ellenállha- remekül hozta helyzetbe magát, de csak egy méterről csak a kapussal állt zi gólhelyzetet nem tudtak ki- ső félidőben szemben, de mellé durrantott. alakítani. Az egyetlen lehető- tatlan. Bíró ség a 73. percben adódott, de Hét perc múlva Földi került óriási helyzetbe, de hat mé­terről nem találta el a kaput, labdát. A 80. percben Kajdi szintén mellé lőtt. A 25. perc- remek ütemben kiugratta Bí­Bruder a kapu előtt ellőtte a nagy védelmi hibából talált a hálóba. Földi jól szervezte a ben vezették a hazaiak első rőt, aki már csak a kapussal veszélyes támadásukat: Gosch- állt szemben, ám 14 méterről ler egyéni akciója után Szűcs a jobb kapufára rúgta a lab- másodszorra kaparintotta meg dát. A 88. percben Szoó jobb­a labdát. A 27. percben gyors ellenakció során Bíró ismét kitenyerelte a labdát, már csak a kapussal állt szem­támadásokat. Kajdi hasznos mezőnymunkát végzett. A Dorog AC kapujában Schnitzer a második gólnál hibázott. A hátvédek közül ról a kapu elé ívelt, Schnitzer Engelbrecht gyakran segítette Engelbrechtről amely a támadásokat is, míg Sándor Bíró elé pat- a védekezésből vette ki jól a ben, ám a vetődő Schnitzer tant és a csatár három lépés- részét. A középpályán Pesze­ki I. enerváltan játszott, míg Péntek az első félidőben szer­lábában elakadt a labda. (Ne­hezebb volt kihagyni, mint értékesíteni a helyzetet!) A 28. percben Földi 20 méterről óriási lövést küldött kapura, ről az üres kapuba lőtt. 2—0. Közepes iramú és színvona­ám a labda a felső lécen csat- lyások jól megszűrték a hazai tant A 32. percben a jól ese­lú mérkőzést vívott a két csa- vezte ügyesen a támadásokat pat Végig az STC kezdemé­nyezett többet. a bal oldalon. A csatárok kö- A középpé- zül az erőszakos Brúder je­lentette a legtöbb veszélyt,' lező Szoó elhúzott a jobb szé- csatárok pedig nagyobbnál-na- len, belőtt labdáját Kardos gyobb gólhelyzeteket dolgoz­akciókat, a gyors, mozgékony míg a hátvéd Merényi hal­szélre állítása melléfogás volt. kapta 5 materre a kaputól, ám gyengén lőtt és a kapus vé­tak ki. Bizonyára az idegesség rovására írható, hogy ezeket a dett. A 37. percben Bruder kapussal szemben állva is ki­Ruzsa játékvezető nagyvo­nalúan, kitűnően bíráskodott. Rozgonyi István ' Pásztói kézi labdázók A pásztói Építő, Szerelő és Szolgáltató Szövetkezetben ha­gyományai vannak a tömeg­sport szervezésének, a verse­nyeken a szövetkezet dolgozói rendszeresen részt vesznek. A közelmúltban a szövetkezetben dolgozó lányok, asszonyok bő­vítették a „repertoárt”. Eddig asztaliteniszben, atlétikában mérték össze rendszeresen tu­dásukat. Újabban megalakították a kézilabdacsapatot is. A kézi- labdások szorgalmasan edze­nek, s sor került az első, ígé­retes bemutatkozásra is. Együtt a gárda Városi úttörő honvédelmi szemle A megyeszékhelyen a pajtá- majd akadályverseny tette pró- soknak nem kedvezett az idő- bára a 20 fős úttörőrajokat, járás, az „Együtt a gárda” Végezetül elméleti kérdések városi úttörőszemle küzdel- szerepeltek a programban, me mégis nagyszerűen lezaj- A felsorakozott csapatok je- lott. A vetélkedőt Salgótarján- lentését Szakmár Rezső váró­ban az MHSZ zagyvarakodói Sj úttörő gárdaparancsnok fo- lőtéren, illetve környékén ren- gadta. Turányi Istvánná váro- dezték meg nagy körüliekül- sj úttörőelnök köszöntötte a téssel. Az újszerű versenyforma alaposan bevált a piros nyak- kendősök körében. Erről ta­núskodik az is, hogy Salgó­tarján kilenc úttörőcsapatának jelenlevőket, köztük Bagyinsz- ki Ferencet, az MHSZ városi titkárát. A vetélkedőn óriási küzde­lem alakult ki a rajok között. A pajtások fegyelmezetten 20-20 fős rajai képj^c képzelték útt^Walka magukat a sokoldalúságot Vó Ü1 az alábbi £ igénylő versenyen kult ki az összesített eredmé­Milyen feladatok szerepeltek nyek alapjan: j st Bartók llST aT’e|yl™zem- *éIa úti Ált' Iskola Gábor S » ér0n úttörőcsapata _ 51,9, 2 lére került sor, ahol az értéke lő bizottság tagjai arra voltak kíváncsiak, vajon a pajtások Zagyvarónai Ált. Iskola Szál vai Mihály úttörőcsapata 44P. 3. St. Malinovszkij úti Ált. Is­az elírásoknak megfelelően koIa Vlagyimir Iljics Lenin oUoznek-e. Ezt követte a me- úttörőcsapata 42,3 pont. netdalverseny, amely izgal­masabb volt. Később lövészet, ____ —d— N yolc keréken versenyeztek Hivatalosan kiírt görkorcso- jenek a helyezésekért Ami a lyaverseny még nem volt a közönséget illeti, abban sem megyében. Az elmúlt napok- volt hiány. Szülők, nagyszü- ban a szécsényi sportfelügyelő- lök és az érdeklődők sokasága ség és a járási úttörőelnökség lepte el a járdát. Megnyíltak által rendezett verseny úgy ke- az ablakok, megteltek az erké- rül be a megye sportkróniká- lyek mikor az óvodás lányok jába, mint az első hivatalos nekivágtak a távnak. Pár perc megyei görkorcsolyaverseny, múlva az első görkorcsolya- Ezzel a szécsényi járás sport- bajnokot, a kipirult arcú, lihe- vezetősége növelte a „premier- gő Varga Orsikát üdvözölhette jei” számát. A tollaslabda- a közönség és átvehette a szü- verseny, erdei tornapálya épí- lök „különdíját” (egy-egy tése, súlyemelő-szakosztály anyai csókot). A további győz- megalakítása, körzeti sparta- tesek: óvodás fiúk között Er­kiádok rendezése mellé megyei vonatkozásban egy újabb első­séget könyvelhet el a járás. dős Róbert, kisdobos, lányok: Szita Mónika, kisdobos fiúk: Makovinyi István. Az ötödik- A nagyközségben sok hódo- hatodik osztályos lányok ver- lója akad a nyolc kis kerék- senyét Sümegi Andrea nyer­nek. Ez adta az ötletet a sport- te. A fiúknál Szita Tamás ér­felügyelőségnek, hogy háztömb kezett elsőként a célba. A he­körüli versenyt rendez. A különböző futamokban kö­zel száz óvodás és általános is­kolás állt rajthoz, hogy „végig­guruljanak” a távon, megküzd­tedik-nyolcadik osztályosok kategóriájában a lányoknál Varga Jutka, a fiúknál Hütter Attila győzött. _____ — Sz. F. = K elten a Bgy. SE előtt Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB n. 31. fordu- 13. Lehel SC lójának eredményei: Budafok— 14. Sz. MÁV Kossuth KFSE 6—0 (3—0). Deb- 15. Kisvárda receni VSC—BVSC 4—1 (0—0) 16. Recsk Volán SC—Szolnoki MTE 0—0, 17. H.-szob. Nagykanizsai Olajbányász—Vár- 18. S.-újhely palota 3—0 (1—0), Kazincbarcikai 19. SZVSE Vegyész—Győri MÄV DAC 5—0 20. St. Síküveg. 31 4 8 19 26—68 16 (2—0) Fűzfő—Vasas Izzó 1—1 (1—0), BKV Előre Komlói Bá- Középcsoport: Dunakeszi VSE— (0 0), Békéscsabai Erzsébeti SMTK 0—0, Gyöngyösi (1—0), sp.—Perbáli Tsz SK 1—0 (1—0), 31 11 8 12 38—52 30 31 7 13 11 33—64 27 31 7 11 13 36—52 25 31 8 8 15 37—56 24 31 4 12 15 30—52 20 31 5 9 17 31—56 19 31 3 11 17 23—58 17 nyász 1—0 TASK—Váci Híradás 2—0 Eger—Szekszárd 1—1 (1—0). Az NB n. állása 1. Salgótarján 2. K. Vegy. 3. V. Izzó 4. Debrecen 5. Eger 6. Dorog 7. Budafok 8. Szolnok 9. Vác 10. Volán 11. BTASK 12. Komló 13. Fűzfő 14. BVSC 15. Kanizsa 16. KKFSE 17. BKV E. 18. Szekszárd 19. MÁV D. 20. várpalota 31 18 8 5 55—24 44 31 18 7 6 57—28 43 31 17 8 6 46—21 42 31 18 5 8 42—32 41 31 14 10 7 46—33 38 31 13 8 10 30—27 34 31 13 7 11 53—36 33 31 12 9 10 38—28 33 31 13 7 11 35—32 33 31 10 12 9 38—37 32 31 11 9 11 32—33 31 31 11 7 13 32—34 29 31 10 9 12 43—54 29 31 8 12 11 40—43 28 31 10 7 14 38—40 27 31 5 15 11 40—57 25 31 7 9 15 28—43 23 31 7 8 16 35—59 22 31 6 6 19 32—62 18 31 5 5 21 32—67 15 Kecskeméti TE—Auras SE 2—0 (2—0), Ganz-MÁVAG—Honvéd Bem József SE 2—2 (1—1), Ceg­lédi VSE—Budapesti Sp. 2—2 (1—1), 22. sz. Volán SE—Enyingi MEDOSZ 2—0 (2—0), pénzügyőr SE—Vasas IKARUS 2—1 (0—0). Kecskeméti SC—Láng Vasas 5—0 (0—0). EGSZÖV MEDOSZ—Duna­újvárosi Építők 2—0 (1—0). Középcsoport NB m. Keleti csoport: Kisvár- dai SE—HÖDGÉP Metripond SE 1—1 (0—0), Miskolci VSC—Hajdú­szoboszlói Bocskai 3—0 (1—0), Szarvasi Főiskola Sp.—Szegedi VSE 2—2 (2—1), Borsodi Bányász —Recski Ércbányász 4—1 (2—0), Honvéd Szabó Lajos SE—Szegedi Dózsa 2—1 (0—1), Gyulai SE— Szolnoki MÁV 3—3 (1—0), Nyír­egyházi Vasutas Sp.—Sátoraljaúj­helyi Sp. MEDOSZ MÁV 3—1 (0—0), Leninvárosi MTK—Lehel (2—0), Debreceni MTE— Papp József SE 3—1 1. Ganz-M. 31 18 6 7 75—39 42 2. Építők SC 31 15 10 6 63—37 40 3. B.-gyarm. 31 15 10 6 49—29 40 4. Pénzügy. 31 15 8 8 47—31 38 5. KSC 31 15 7 9 53—33 37 6. 22. Volán 31 15 7 9 45—33 37 7. KTE 31 15 6 10 49—41 36 8. D.-keszl 31 14 7 10 42—35 35 9. Gyöngyös 31 15 4 12 35—44 34 10. Perbál 31 13 8 10 42—34 34 11. Bp. Spart. 31 12 9 10 35—38 33 12. Bem SE 31 12 8 11 36—34 32 13. ESMTK 31 13 5 13 54—57 31 14. D.-újv. É. 31 11 5 15 47—53 27 15. Ikarus 31 9 9 13 35—42 27 16. EGSZÖV 31 8 9 14 34—41 25 17. Cegléd 31 7 8 16 31—59 22 18. Auras 31 6 9 16 25—57 21 19. Enying 31 5 6 20 31—67 16 20. Láng 31 5 3 23 22—64 13 SC 4—0 Honvéd (0-0). A totó 17. heti eredménye Keleti csoport 1. Szarvas 2. özd 3. MVSC 4. Sz. Dózsa 5. DMTE 6. Leninv. 7. Nyíregyh. 8. Papp SE 9. HMSE 10. Szabó SE 11. Gyula. 12. Bors. B. 1. Dorog—Salgótarján 0—2 2 2. Volán—Szolnoki MTE 0—0 x 3. MÁV DAC—Kazincb. 0—5 2 4. Fűzfő—Vasas Izzó l—l x 5. BVSC—Debrecen 1—4 2 6. Ikarus—Pénzügyőr 1—2 2 7. Cegléd—Bp. Spartacus 2—2 x 8. Építők SC—B.-gyarmat 6—2 1 9. Gyöngyös—Perbál 1—0 1 •n 11 14 fi ??—21 ifi 10* Bol°Sna—Napoli 0—0 x ?í 11 13 7 53 35 35 llm Fo®Sia—'Verona 4—0 1 31 12 11 8 ár An 35 12* Genoa-Internazionale l-l x 3^3 7 u 45=3? 33 13. Pescara-Fiorentina 1-2 2 31 12 9 10 43—46 33 +1 31 12 6 13 49—61 30 14. Sellye—Pécsi VSK 1—2 2 31 19 6 6 74—35 44 31 17 9 5 60—25 43 31 18 5 8 70—34 41 31 15 9 7 54—37 39 31 15 7 9 53—35 37 31 15 6 10 57—39 36 NÓGRÁD — 1978. május 3., szerda J. \