Nógrád. 1978. május (34. évfolyam. 102-126. szám)

1978-05-10 / 108. szám

Labdarúgót, megyei bajnokság Gólzáporok az esős fordulóban [ Vörös Csillag SE—Szécsény | 4—0 (3—0) Rétság, 100 néző, v.: Lőcse. Vörös Csillag SE: Bertus — Hajdú, Győri J., Benyusz — Acsádi, Zeild. — Kecskés, Szarvas (Gyüre), Balázs, Póth, Huszár. Edző: Győri Ferenc. Szécsény: Zsíros Z. (Gonda) — Doman, Wágner, Antal — Juhász I., Jufiász F. — Vel- kovics, Pénzes, Jusztin (Kor- bely), Burik, Oláh. Edző: Bal­ia János. A jó formába len­dült hazai együttes erőteljes játékával szemben nem talált ellenszert a sok hibával ját­szó vendégcsapat. Góllövő: Kecskés és Póth (2—2). Jó: Győri J., Benyusz, Zeild, Kecskés, Póth, ill.: Wágner, Juhász F. , Kazár—Bárna 0—0 Kazár, 300 néző, v.: Szabó Mihály. Kazár: Varga — Szabó B., Tolnai K., Cecze, Nagy H. — Gecse, Tóth M., Kovács L. — Tóth F., Sán­dor G. (Molnár B.), Bozsik (Kovács B.). Edző: Szabó Er­nő. Bárna: Bozó J. — Répás, Tóth K., Pusuma — Bohács, Oravecz G. — Szabó A., Tóth L., Oravecz I., Farkas, Gaj­dár (Páldi). Edző: Takács Dá­niel. Az I. félidőben jól ado­gató és sokat támadó hazai együttes rendre elhibázta gól­helyzeteit, szünet után ki­egyensúlyozottabbá vált a já­ték, de mindkét oldalon a védelmek jeleskedtek. Jó: Tolnai K., Nagy J., Kovács B., ill.: Bozó J., Tóth K., Oravecz G. Pásztó—St. Bányagép 8—0 (3—0) Pásztó, 300 néző, v.: Csáki. Pásztó: Kürti — Szőke, Sütő, Nagy — Szabó, Németh — Kovács, Nágel (Vass), Szeles, Bedő, Varga (Juhász). Edző: Veres Béla. St. Bányagép: Varga — Bozó, Zvara, Schwarcz, Mosó — Blaskó (Grúz), Eesegi — Dávid (Pusztai), Liszkóczi, Romhá- nyi, Balga. Edző: Benke Já­nos. A zuhogó eső és villám­lás miatt negyedórával ké­sőbb kezdődött a mérkőzés, ajstíjn a hazai támadósor zú­dított gólzáport a vendégekre, akiknek szünet után kétszer csak a kapufát sikerült elta- lálniok. A nagy arányú győ­zelem megérdemelt. Gőllövő: Kovács A. (4), Szabó, Bedő, Varga, Németh. Jó: Sütő, Ko­vács (a mezőny legjobbja), Bedő, Nágel, ill.: Schwarcz. Egyházasgerge—Karancs- Iapujtő 2—1 (0—1) Karancslapujtő, 400 néző, v.: Molnár. E.-gerge: Herczeg — Gecse A., László T., Szán­tó Z. — Gordos L., Juhász L. — Gordos O., László Z. (Virágh), Somoskői, Simon I., Simon L. Edző: László Lász­ló. K.-lapujtő: Tóth A. — Földi (Telek S.), Telek Gy., Novák — Juhász M., Osgyá- ni — Juhász L., Horváth L. (Tóth S.), Fazekas, Lavaj A., Juhász I. Edző: Lantos Ede. Változatos, színvonalas mér­kőzést játszott a két csapat. A 44. percben a Lavaj buk­tatásáért megítélt 11-esből Ju­hász X. a jobb sarokba lőtte a hazaiak vezető gólját. Az 55. percben a Simon L. buk­tatásáért járó büntetőből Si­mon I. kiegyenlített. Tíz perc múlva kezezésért rúghattak 11-est a hazaiak, de Lavaj lö­vését Herczeg kivédte. A 70. percben egy gyors gergei tá­madásból Simon L. lövése a kapufáról visszapattant s a befutó Somoskői a jobb felső sarokba fejelte a labdát. Jó: Herczeg, Szántó Z., Somoskői, Simon L„ Simon I., ill.: Os- gyáni, Juhász M.. Lavaj, Ju­hász L., Juhász I. Mátranovák—St. Volán 3—0 (1—0) Mátranovák, 300 néző, v.: Gordos. Mátranovák: Domon­kos (Kotroczó J.) — Kilczin L., Simon, Lakatos E. — Ju­hász, Mihály, Mészáros — Tóth L., Lakatos B., Bakos, Kovács (Márkus). Edző: Szoó Miklós. St. Volán: Kormos (Dallos) — Balázs (Pusnik), Márton, Kovács — Lászlók, Lovasi, Péter — Váradi, Frenkó, Makovszky, Bogár. Edző: Koszta László. A végig zuhogó esőben vívott küzde­lem 10. percében a sárba le­ragadt labdát Juhász csőrrel vágta a hálóba a kifutó ka­pus mellett. Ez után a Vo­lán mezőnyben egyenrangú el­lenfél volt. A 69. percben Ju­hász megismételte előbbi teli jesítményét. 2—0. Ekkor Ko­vács (Volán) a labda elrúgá- sáért a kiállítás sorsára jutott. A fölénybe került hazaiak La­katos B.-nek egy lepattanó labdából lőtt góljával biztosí­tották be győzelmüket. Jó: Juhász, Mihály, Mészáros, La­katos B., ill.: Péter (a me­zőny legjobbja), Márton, Bo­gár. Szőnyi SE—Nagybátony 2—2 (0—0) Jobbágyi, 400 néző, v.: Csík. Szőnyi SE: Fodor — Szrena, Bodor, Kelemen — Kocsis, Csorba J. — Molnár L. (Sándor I.), Tóth J., Kocsa, Csorba T., Oláh J. Edző: Ma­lik József. Nagybátony: Cso- hány — Bende, Csikós, Bor­dás, Szilágyi — Kurnász, Hor­váth, Orosz I. — Kiss, Szőke (Orosz II.), Bocsi. Edző: Laczkó Sándor. A változatos, színvonalas mérkőzés I.. fél­idejében is mindkét kapu sok­szor forgott veszélyben. Szü­net után a nagy lelkesedéssel játszó hazaiak kétgólos vezetés­re tettek szert s csak a mérkő­zés hajrájában egyenlített ki a' tartalékos listavezető együt­tes. Góllövő: Csorba T. Ko­csa, ill.: Bocsi, Horváth. Jó: Fodor, Bodor, Kelemen, Ko­csa, Csorba T., ill.: Horváth, Bordás, Csohány. STC III.—Palotás 1—1 (1—1) Salgótarján, Zója-liget, 100 néző, v.: Cseh. STC III.: Hu- litka — Kaposi, Rapi, Sárkö­zi — Fülöp, Bencsik — Teke­res, Szomora, Takács, Szat­mári, Kökény. Edző: Balga Károly. Palotás: Zsiga J. — Zsiga I., Tóth A., Varga — Illés, Turcsányi, Szabó F., Ba- gi, Szabó M., Kocza J. Szpis- ják. Felkészítő: Kovács Jó­zsef. A mély talajon az STC III. irányította a játékot. Kü­lönösen jobbszárnya volt ve­szélyes. Tekeres beadásából Takács perdítette a hálóba a vezető gólt a félidő derekán. A 40. percben 18 méteres sza­badrúgásból Tóth A. csavar­ta a labdát a bal felső sarok­ba a sorfal felett. A szünet utáni sárdagasztásban nem változott az eredmény. Jó: Fülöp, Szomora, Takács, ill.: Tóth A., Varga, Szabó F., Szpisják. Somos—Bgy. Volán 4—3 (3—1) Salgótarján, Somos, 300 né­ző, v.: Dóra L. Somos: Hor- nyák — Fodor, Kese P., Jó- zsa — Simkovics, Bodor — Kese R., Zsidai, Kovács, Nagy L., Verbovszki. Edző: Eisler Ferenc. Bgy. Volán: Garam- völgyi — Fábri, Rampasek, Győri — Hodászi, Kalmár — Bognár (Macskási), Menyhárt, Gál, Bérezi, Kemenczei (Mra- vik). Edző: Tományi Pál. A nagyszerűen kezdő somosiak a 21. percben már három gól­lal vezettek. A vendégek sza­badrúgásból szépítettek fél­időig, majd egy kapushibából 3—2-re alakították az ered­ményt. Ez után újított a ha­zai együttes, a hajrában négy kapufát lőtt, de a vendégek is szépítettek egy védelmi hibá­ból. Góllövő: Zsidai (2), Ver­bovszki, Kese R., ill.: Gál, Bérezi, Garamvölgyi (11-es­ből). Jó: Nagy L. (a mezőny legjobbja), Verbovszki, Kese R., Kovács, ill.: Győri, Kal­már, Gál. A teljes bajnokság állása 1. Nagybátony í. STC m. 3. M.-novák 4. E.-gerge 5. Szőnyi SE 6. K.-lapujtő 7. St. Bányagép 8. Bgy. Volán 9. Pásztó 10. Vörös CS. SE 11. Kazár 12. Palotái 13. Szécsény 14. St. Volán 15. Somos 16. Bárna 25 20 3 2 85-18 43 25 13 6 5 55-24 32 25 14 4 7 50-30 35 25 14 4 7 46-38 32 25 11 6 8 57-41 28 25 9 8 8 36-48 20 25 11 3 11 37-45 25 25 9 6 10 33-40 24 25 10 3 12 48-40 23 25 7 9 9 39-44 23 25 6 9 10 26-42 21 25 8 5 12 24-43 21 25 7 6 12 37-44 20 25 6 5 14 19-44 17 25 5 7 13 31-57 17 25 5 6 14 23-58 16 A tiszta bajnokság állása 1. Nagybátony 2. Mátranovák 3. Szőnyi SE 4. E.-gerge 5. K.-lapujtő 6. Bgy. Volán 7. St. Bányagép. 8. Vörös Cs. SE 9. Pásztó 10. Kazár 11. Palotás 12. Szécsény 13. Somos 14. St. Volán 15. Bárna Összeállította: 23 19 3 1 83-16 41 24 14 4 6 49-27 32 24 11 6 7 56-37 28 23 12 4 7 42-37 28 23 9 7 7 33-41 25 24 9 6 9 33-34 24 23 11 2 10 36-42 24 24 7 8 9 37-42 22 23 9 3 11 47-36 21 23 6 8 9 24-37 20 23 8 4 11 23-37 20 23 6 6 11 33-40 18 24 5 7 12 31-50 17 23 5 5 13 13-43 15 23 5 5 13 22-48 15 Andó Miklós Olimpiai tartalékok iskolája A moszkvai I. számú sport­iskola régi épülete mellett új sportkomplexum épült. A tá­gas tornatermeket az edzések­hez és versenyekhez szüksé­ges minden felszereléssel el­látták. Ugyanitt orvosi rende­lő, öltözők, ingyenes étterem is épült. A 68 tanulócsoport munká­ját 20 tapasztalt edző irányít­ja. Az iskolának 1700 hallga­tója van. Az újoncok 3 évig tanulók, csak a legtehetsége­sebbek kapják meg az iskola jelvényét és tagsági igazolvá­nyát. Ezután kezdődik a 12— 13 éves serdülők igazi sport­élete. Hetente 6 alkalommal, napi 3 órát töltenek a gyere­kek a sportiskola falai között. Képünkön: egy fogás gyakor­lása közben. Késilabda NB II. Szakadó esőben verejték es győzelmek STC—Soltvadkert 8—7 (4-6). Salgótarján, v.: Kovács. STC: Institórisz (Ferencz) — Józsáné (1), Lukács (3), Ta­kács (2), Gál (—), Ócsai (2), Kovácsné (—). Cs.: —. Edző: Tarján Péter. A találkozó eső áztatta, csú­szós bitumenen a vendégcsa­pat góljaival kezdődött. Az STC 0—4 után talált magára. A gyors indításokra épített támadások csak részben sike­rültek. A szünetig a négygólos hátrányt a kihagyott ziccerek és hetesek miatt csupán csök­kenteni tudták. Szünet után az 5. percben a jól hajrázó Akik ismerik megyénk te­kepályáit, valamint e sport­ág eredményeit, önkéntelenül is odafigyelnek, az új megyei csúcs — 532 fa — hallatán. Tehát nem volt hosszú életű Mag Tibornak, az St. Üveg­gyár tekézőjének 511 fás me­gyei csúcsa sem. Legutóbb, amikor az St. Üveggyár- Építők SC találkozóra került sor, a hazaiak 6—2 (2738— 2586 fa) arányú győzelmet arattak. Az üvegesek máso­dik dobója, Jakus László ek­kor érte el az új megyei csú­csot, az 532 fát. Mondanunk sem kell, a nézőtéren tombolt a közönség! S ahogy már len­ni szokott, sokan úgy számol­gattak, hogy Jakus Lás2ló még az 550 fát is „kiüti”. Persze ez nem lehetetlen, ezen a mér­kőzésen azonban már az 532 fás teljesítmény is fantasztikus eredménynek mondható. A másik NB Il-es mérkő­zésen az STC—Szegedi Postás találkozón ugyancsak nagy­szerű eredmények születtek Az STC 6—2 • (2847—2701) íUf HUNGARY Stécé 6—6-ra egyenlített, s egyre jsavuló játékkal, váíltott vezetés mellett magához, ra­gadta íi kezdeményezést. 7—7 után a 20. percben lőtt góllal eredményes védekezés' mellett egygólos előnyüket tartani tudták. Az irreális aszfalton a szakadó esőben nem is alakul­hatott ki színvonalas játék. Az STC-t dicséri, hogy vesztes pozícióból nyerni tudott. STC—Testnevelési Főiskola 14—13 (3—6). Salgótarján, v.: Bandi, tá­bor. STC: Kiss (Mészáros) — Nágel (—), Pádár (1), Kovács I. (—), BoronyaL (1), Horváth (4), Sz’/ávik (7). Cs.: Nagy (1), arányban győzött. Ezúttal a szegediek voltak elkeseredve. A Tisza-partiak többször is mondogatták a mérkőzés vé­gén: „Hiszen már otthon is nyertünk ettől gyengébb tel­jesítménnyel. Tarjánban vi­szont a 2701 fa sem volt elég a döntetlenhez sem”. Nem bizony, hiszen olyan találko­zón, ahol a 460 fás AlföMi nem fogott pontot, ott bi­zony nem csoda. Főleg akkor, ha figyelembe vesszük, laogy a szegediek egyik tekézője Ta­más, 10 üreset is gurított Ezek után nézzük a részletes eredményeket. St. Üveggyár: Mag 466, Ja­kus L. 532, Puszta 447, Klau­ber 423, id. Csongrádi 416, Ja­kus J. 454. Építők SC: Bogá- ti 443, Fekete 427, Nagy 428, Mihályi 408, Boila 434, Pál 446. STC: Magyar N. 499, Pola­neczki P. 469, Bánházi 454 Verbovszki 455, Kotroczó S. 494, Ponyi 476. Szegedi Pos­tás: Mészáros 468, Ábrahám 433, Vész 433, Alföldi 460, Tamás 431, Naschitz 476. SKALA Szabó (—), Susáái Kqr/ács II. (—). Ed«ő: Czimmer Já­nos. A férficsaprrtok találkozójá­ra rányomta bélyegét az ir­reális pálya. Szünetig az el­lenfél vezetett. A mérkőzés érdekességbe volt, hogy 3—6- os állás után a kivetkező gól 17 percet váratott magára. A taktikát változta),6 hazai csa­pat egy perc alntt egyenlített, s óriási küzdelemben egy-két góllal vezetve győzött. A győ­zelemből Nagy az ellenfél legjobbjának kikapcsolásával. Mészáros kitűnő védéseivel (7-eseket é& gólbiztoe ziccerek hosszú sorát tette ártalmat­lanná) a győzelem fő része­seivé váltak. Nagyban hozzá­járultak a győzelemhez Hor- váthnak. a kritikus időpontok­ban llőtt felsősarkos góljai. Küzderiitudásból az egész együttes jelesre vizsgázott. — mátyus —■ Vívás Több döntős helyezés Veszprémben rendezték fneg az 1978. évi ifjúsági, va­lamint serdülő egyéni vívó­vidékbajnokságot. Ebben a mezőnyben többen szerepeltek az STC fiataljai közül. A fér­fi ifjúsági tőrben, ahol 28-an léptek pástra, Kurucz Gy. a döntőbe jutott, és ott három győzelemmel a 7. lett. Kovács a középdöntőben, Müller a selejtezőben esett ki. A serdülő fiúk 34-en küz­döttek a döntőbe jutásért. Az STC fiataljai közül Mester jutott a döntőbe és ott három győzelemmel a 8. helyre ke­rült. Pál a középdöntőben, Cserényi a selejtezőben esett ki. A serdülő lányok 31-en mérték össze tőrben tudásu­kat. A tarjáni Király a közép­döntőben esett ki. A döntős versenyzők tehát Kurucz és Mester jogot szereztek a má­jus végén Budapesten sorra; kerülő magyar bajnokságon való szereplésre. Pécsett II. osztályú nőitőr- minősítő versenyre került sor. A nagy mezőnyben hárman képviselték az STC színeit. Közülük ketten a döntőbe ju­tottak. A verseny győztese: Nyikos (Bp. Honvéd), 7. 2. Bártfai (STC) 6,... 9. Somogyi (STC) 1 győzelem. Sakk Mfgjyeí pgyéni bajnokság A nyolcadik forduló lej át-’ Szására került sor május 7-én a salgótarjáni sportcsarnokban a megyei egyéni sakkbajnok­ságban. A legjobban eddig Tóth Pál szerepelt, hat pont­jával vezet a versenyben, a második helyen Palla György áll. Hárman osztoznak — holtversenyben a harmadik helyezésen, egyformán 4,5 ponttal: Ponyi Attila, Gál Gá­bor és Szabó Ervin. Választoltak A napokban tartották a Vo­lán 2-es Vállalat KlSZ-bizott- ságának küldöttgyűlését. A megjelent küldöttek ismét Valenta Györgyöt választották meg a KISZ-bizottság titká­rává. Ezen kívül határozatot hoztak a politikai oktatás szé­lesebb körű és hatékonyabbá tételéről, az FMKT fokozott hasznosításáról, valamint ar­ról, hogy a tömegsportban új módszereket alkalmaznak a fiatal Volán-dolgozók na­gyobb számú bevonásá'-a. Teke NB II. Az új megyei csúcs: 532 fa Az Alföldi Porcelángyár termékei A Skála Áruházban május 9-től 13-ig árusítással egybekö­tött kiállítás lesz. Ezen Önök is vásárolhatnak az Alföldi Porcelángyár széles termékskálájából. Ez a skála a fürdő­szoba-berendezéstől a fal- és padlóburkolón át egészen az ízléses és szép kivitelű étkészletig terjed. VARJUK KEDVES VÄSÄRLÖINKAT!