Nógrád. 1978. április (34. évfolyam. 77-101. szám)

1978-04-18 / 90. szám

Labdarúgó NB Ilf. Sok kihagyott helyzet Va*as Ikarus—Bgy. SE 2—1 (I—1) Mátyásföld, 300 néző, v: Kozsla. Vasas Ikarus: Aradi — Balogh, Kontha, Deáki, Ilosvai. Csajka, Horváth, Fa­liszt, Hajduska, Hargitai- Nagy I. Edző: Kontha Ká­roly- Bgy. SE: Balázs Zs. — Robb, Jelen, Lajkó- Erdélyi, Hugyecz, Homyák, Szedlák (Nagy J.)- Tóth, Fébri, Szűcs (Babinszki). Edző: Dávid Róbert. Az időjárási viszonyokhoz képest nagyon jó talajú pá­lyán kezdődött a találkozó. A gyarmatiak léptek fel táma­dólag, Szűcs két alkalommal is jó helyzetbe került és ka­pu mellé fejelt. A sorozatos támadások eredményeként a 14. percben vezetést szerzett a vendégcsapat- Tóth kapott egy átadást a félpályánál, nagy lendülettel futott végig két védővel a nyomában. Aradi a 16-osig kifutott a csatár elé, aki mellett elhúz­ta a labdát és az a hálóba gurult. 0—1. A 25. percben jobboldali beadás után Fábri 7 méterre a kaputól elperdí- tette a labdát, és azt a ka­pus a felső léc alól nagy bravúrral szögletre ütötte. A 30. percben Robb futott fel az oldalvonalnál, lőhetett volna, de kivárt, és a védők közbe tudtak avatkozni- A 35. perc­ben egy ellentámadásnál Ba­lázs Zsolt védte Hajduska lövését. A 44. percben egy rosszul elvégzett hazaadás végén majdnem gólt szerzett az Ikarus. Egy perc múlva jobb oldali támadás futott a pályán, Lajkó leperdítette középre a labdát és Fauszt 8 méterről fejelt a hálóba. 1—1. Már csak a kezdésre volt idő, mert vége lett az első félidőnek. Szünet után feljött a hazai csapat- Ebben az időszakban keméhy belemenések tarkí­tották a mérkőzést, főleg a hazai csapat részéről. A 60. percben szabadrúgás után Tóth Hornyákhoz gurította a labdát, aki azt a sorfal mel­lett élesen ellőtte és az a kapufáról. pattant vissza a mezőnybe. A 65. percben Hornyáknak még egy gól­helyzete volt. mikor a fél­pályától futott a kapuig, már csak Aradival állt szemben és a kapusba lőtte a labdát. A 70. percben Erdélyi a fél­pályánál egy taktikai sza­bálytalanságot csinált, s a játékvezető meglepetésre ki­állította. Ezután még két al­kalommal került Babinszki jó helyzetbe, de mindkét alka­lommal beadásáról lekéstek a csatárok. A 80. percben született a győztes gól. Bal oldali beadás után Fauszt egyedül állt a kapu előtt, le­perdült ugyan lábáról a lö­vés, de Balázs Zsolt feje felett a hálóba hullott. 2—1. Tóth előtt volt még a 85. percben egy helyzet, de a lö­vésbe Balogh az utolsó perc­ben önfeláldozóan dobta ma­gát és róla kipattant á labda- A 90. percben volt egyenlíté­si alkalom a BSE előtt- ami­kor a kapus egy távoli lövést kiejtett, a labda Fábri elé került, és őt a 16-oson belül ellökték kézzel a labdától. A játékvezető sípja néma maradt. Helyzetei alapján legalább a döntetlent megérdemelte volna a BSE. A változatos, jó iramú találkozón az egyenlí­tő gól után a hazaiak óriási lelkesedéssel küzdöttek, és végül megszerezték a két bajnoki pontot. Jó: Csajka, Fauszt, Deáki, illetve Hor- nyák, Tóth, Hugyecz. — reiter — Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB II. 29. for­dulójában az alábbi eredmé­nyek születtek: Győri MÁV- DAC—Vasas Izzó 0—0, Ka­zincbarcikai Vegyész—Volán SC 1—0 (0—0), Békéscsabai TASK—Kossuth KFSE 2—0 (2—0), Váci Híradás—Nagy­kanizsa 2—0 (I—0), Dorog— BKV Előre 2—0 (0—0), Deb­receni VSC—Budafok 2—1 (1—0), Komlói Bányász—Szol­noki MTE 1—0 (0—0), BVSC —Eger SE 3—0 (0—0), Fűzfő —Szekszárd 2—0 (0—0). Az NB II. állása 1. STC 29 17 7 5 53—24 41 2. V. Izzó 29 16 7 6 43—29 39 3. K.-barcika 29 16 7 6 51—28 39 4. DVSC 29 17 4 8 38—31 38 5. Eger 29 14 8 7 45—32 36 6. Dorog 29 13 7 9 30—25 33 7. Budafok 29 12 7 10 46—34 31 8. Volán 29 10 11 8 38—35 31 9. Vác 29 12 7 10 33—30 31 10. SZMTE 29 11 8 10 37—28 30 11. BTASK 29 10 9 10 30—32 29 12. BVSC 29 8 12 9 37—36 28 13. Komló 29 10 7 12 30—33 27 14. Fűzfő 29 10 7 12 42—53 27 15. Kanizsa 29 9 7 13 35—39 25 16. KKFSE 29 5 10 10 38—49 24 17. BKV Előre 29 6 8 15 27—43 20 18. Szekszárd 29 6 7 16 29—56 19 19. MAV-DAC 29 6 5 18 30—55 17 20. Várpalota 29 5 5 19 32—62 15 NB III. Keleti csoport: Bor­sodi Bányász—HODGÉP Met- ripond SE 1—0 (0—0), Sátor­aljaújhelyi Sp. MEDOSZ MÁV—Szolnoki MÁV 1—1 (1—1), Szegedi Dózsa—Hajdú­szoboszlói Bocskai 2—0 (0—0), Miskolci VSC—Ózdi Kohász 1—0 (1—0), Kisvárdai SE— Lehel SC 1—1 (1—1), Lenin- városi MTK—Honvéd Szabó L. SE 3—0 (0—0), Debrece­ni MTE—Szegedi VSE 6—0 (3—0), Honvéd Papp J. SE— Recski Ércbányász 3—3 (1—0), Szarvasi Főiskola Sp.—Gyulai SE 5—1 (2—1). Jól választott taktika i Sí, Síküveggyár—Nyíregyháza l-l (l-O) Nyíregyháza, 3000 néző, v.: Tol­nai. Salgótarján: Smida — Kasza, Fehérvári, Radics (Fintor), Guly- ka, Kaszanyi, Váradi (Czene), Szabó, Czékmány, Krivanek I., Bodor. Edző: Vertig József. Nyír­egyháza: Kálmánczhelyi — Neu­mann, Kléninger, Teschmayer, Juhász, Kozma n., Moldván, Ka- nyári, Bor (Szekrényes), Kiss, Cséke (Borbély). Edző: Gerlicz- ki János. Széllel szemben is a Síküveg­gyár kezdett eredményesebben. A második percben Krivanek I. a jobb oldali oldalvonal mellől sza­badrúgást ívelt középre. Szabó magasan íelugorva a jobb kapufa mellé fejelt. A 7. percben hazai szöglet után Kiss fejelt mellé. Majd hosszú percekig a két 16- os között folyt a küzdelem. A kapusoknak nem akadt dolga. A 20. percben kapta Smida az első gólveszélyt jelentő lövést. A bal sarokba tartó labdát remek vető­déssel csípte el. A 23. percben Kanyári lövése csattant a kapu­fán. A 24. percben a nyíregyházi védelemtől ellopott labdával Kri­vanek I. a Jobb oldali oldalvonal és az alapvonal találkozásánál la­posan visszajátszott. A Jó ütem­ben érkező Szabó 18 méterről védhetetlenül lőtt a háló Jobb ol­dalába. 1—0. A félidő hátralevő idejében a hazaiak az egyenlíté­sért harcoltak, támadásaikat azonban Jól szűrte a Síküveg­gyár védelme. Szünet után kiegyenlített me, zőnyjátékkal folyt a küzdelem. A 48. percben Radics egy becsúszó szerelés után a térdén megsérült, s ápolásra szorult. Így a vendé­gek 10 főre olvadtak. A hazai együttes kihasználta emberfölé­nyét, s a kapkodó védelem rö­vidre sikerült felszabadító rúgá­sát Kiss futtából 15 méterről a bal sarokba lőtte. 1—1. A gól után Radics helyére Fintor állt be. A gól után változatos lett a küzdelem. A Síküveggyár kapuja előterében szoros emberfogással verte vissza az eUenfél meg-meg- újuló támadásait. A 80. percben Váradi is megsérült. Helyettese Czene lett. A 86. percben győzel­met szalasztottak a vendégek. Krivanek I. jól ívelt szögletét Ka­szanyi fejéről Kálmánczhelyi csak nagy bravúr árán tudta leszed­ni. A 89. percben viszont a ha­zaiak hibáztak sakk-matt helyzet­ben. Moldován 12 méterről lőtt fölé. Á Síküveggyár vasárnapi pont­rablása a Keleti csoportban a forduló egyik meglepetése volt. Vertigh József taktikailag Jói ké­szítette fel csapatát. A hadrend így alakult: Smida előtt három hátvéd és két beállós vigyázott. Az ellenfél két gólveszéiycs csa­tárát pedig Guiyka és Váradi kö­vette árnyékként, s akadályozták a gólszerzésben. Az együttes fe­gyelmezetten védte a reájuk bí­zott területet, s ha az 1—1 elleni küzdelemben valaki alulmaradt, máris ketten-hárman Is segítettek. Az igen értékes pontot a taktika fegyelmezett betartása mellett a csupuszív játéknak köszönhetik. Jó: 3 közvetlen védelem és Kri­vanek I., az eler,féltől senki sem játszott kiemelkedően. — mátyus — Apróhirdetések BÜTOROZOTT szo­ba kiadó, külön be­járat, komfortos, egyműszakos dolgo­zó részére. Salgótar­ján, telefon 2>24. A PIÉRT Vállalat Salgóbánya ' felvesz: raktári DOLGOZÓT, TARGONCA­VEZETŐT, ADMINISZT­RÁTORT. Női, férfi munkaerőt felveszünk mosógépkezelő, gé­pi-kézi vasaló, üz­leti vállaló, mi­nőségellenőr, fér­fiszabó munkakö­rök betöltésére. N. m.-i Patyolat Vállalat, Salgótar­ján, Rákóczi út 227. AUTÓ- és bizton­sági zárakhoz kulcs­másolás minta után, (utánvétellel is) Csa­ba, Balassagyarmat, Táncsics út 9. ELADÓ MZ 250-es, 1800 km-t futott mo­torkerékpár sürgő­sen. Cím: Kassai Aladár, Salgótarján, Vöröshadsereg út 162. ZSIGULI uc-s el­adó. Szécsény, Somo­gyi Béla út 8. Rigó. KITŰNŐ állapotban levő P 20-as motor- kerékpár, most vizs­gázott eladó. Salgó­tarján, Kemerovo krt. E/13. fszt. 3. IRÓGÉPJA VITÁST vállalok. Havasi Emil, Salgótarján, Kállai Éva út 6. * A bajnokság állása 1. Szarvas 2. Ózd 3. Sz. Dózsa 4. MVSC 5. Papp SE 6. DMTE 7. Ny.-egyh. 8. Leninv. 9. HM SE 10. Szabó SE 11. Gyula 12. Lehel SC 13. Bors. B. 14. Sz. MÁV 13. Recsk 16. Kisvárda 17. H.-szob. 18. S.-újhely 19. SZVSE 20. Salg. Sík. 29 19 4 6 71—32 42 29 15 9 5 36—23 39 29 15 9 5 53—34 39 29 16 5 8 65—34 37 29 11 13 5 52—31 35 29 14 7 8 50—33 35 29 10 14 5 20—19 34 29 13 6 10 51—38 32 29 11 10 8 43—37 32 29 12 6 11 42—35 30 29 11 8 10 39—43 30 29 10 8 11 37—48 28 29 10 6 13 43—59 26 29 7 11 11 48—59 25 29 8 8 13 34—48 24 29 6 10 13 34—51 22 29 4 11 14 28—47 19 29 5 9 15 30—60 19 29 3 10 16 20—54 10 29 4 8 17 23—63 16 Középcsoport: Auras SE— Enyingi MEDOSZ 2—1 (1—1), Bp. Spartacus—Kecskeméti SC 1—0 (0—0), Perbáli Tsz SK—ÉGSZÖV MEDOSZ 3—0 (1—0), Gyöngyösi Sp.—Hon­véd Bem J. SE 3—1 (1—1), Pénzügyőr SC—Láng Vasas 1—0 VJ—0), Dunakeszi VSE— 22. sz. Volán SE 2—1 (1—1), Dunaújvárosi Építők—Ceglé­di VSE 4—2 (1—1), Építők SC—Erzsébeti SMTK 2—2 (1—1), Ganz-MÁVAG—Kecs­keméti TE 4—0 (1—0). A bajnokság állása 1. Ganz-M. 29 17 5 7 72—37 39 2. B.-gyarm. 29 14 10 5 44—23 38 3. Építők SC 29 14 9 6 56—34 37 4. KSC 29 14 7 8 48—32 35 5. Pénzügyőr 29 13 8 8 44—30 34 6. 22. Volán 29 14 6 9 42—32 34 7. D.-keszi 29 14 6 9 42—34 34 8. Perbál 29 12 8 9 41—33 32 9. KTE 29 13 6 10 44—40 32 10. Gyöngyös 29 14 3 12 51—43 31 11. Bp. Spart. 29 11 8 10 29—34 30 12. Bem SE 29 11 7 11 33—32 29 13. ESMTK 29 12 4 13 50—55 28 14. Ikarus 29 9 9 11 32—36 27 15. D.-újv. E. 29 11 4 14 46—50 26 16. ÉGSZÖV 29 7 9 13 30—37 23 17. Cegiéd 29 7 7 15 20—54 21 18. Auras 29 6 9 14 25—54 21 19. Enying 29 5 6 18 31—64 ifi 20. Láng 29 5 3 21 21—56 13 \ íoíó 15. heti eredménye 1. BVSC—Eger 3—0 1 2. Budafok—Debrecen 1—2 2 3. MAV-DAC—V. Izzó 0—0 X 4. Volán—K.-barcika 0—1 2 5. Komló—Szolnoki MTE 1—0 1 6. Véménd—Pécsi VSK 1—1 X 7. Kiss J. SE—Bakony 1-0 1 8. Sellye—Bauxitb. 1—1 X 9. Keszthely—Répcelak 2—1 1 10. Miskolc—özd 1—0 1 11. Roma—Verona törölve 12. Pescara—Internaz. 2—1 1 13. Bologna—Juventus 1—1 X 14. Recsk—Papp J. SE 3—3 X 4-1 15. B. Bányász—Hódm. 1—0 1 Labdarúgó NB II. Lépéselőnyben az STC Salgótarjáni IC—Várpalota 4—1 (2—1) A második gól előtti pillanat. Kajdi magasra felugorva feje-; li a vezetést jelentő gólt a várpalotai kapuba. (Herbst Rudolf felvétele) Kohász-pálya, 4000 néző. Ve­zette: Tompa- Salgótarján: Szűcs — B. Kovács, Kanász, Varga (Horváth III., 46. p ) Ad ám, Kardos (Mohácsi 63. P-), Répás, Szoó, Bíró; Földi; Kajdi, Edző: dr. Lakat Ká­roly. Várpalota: Palotai — Bor, Szuna, Kisbej, Albu — Czompó; Kratochwill, Drus- kóczi, Harmath, — Borbély (Csizsek, 70- p.), Horváth. Ed­ző: Dósai István. Borús időben, de jól előké­szített pályán, a hazai közön­ség lelkes biztatása mellett kezdődött a bajnokaspiráns, STC találkozója az NB II-es tabellán sereghajtó Várpalota ellen, A lelkesedés azonban a 4. percben joggal hagyott alább: a kapujából előre ka­landozó Szűcs fölött negyven méterről a salgótarjáni ka­puba ívelte a labdát a helyze­tet nagyszerűen felismerő Bor­bély- 0—1. Az ellenfél gyors gólja kis­sé megzavarta a vendéglátó­kat, de fölénybe kerültek, jó­val többet birtokolták a lab­dát ezután. A 13. percben egyenlíthetett volna az STC. Szoó már a kapust is kicselez­hette, a rálőtt labdát azonban Albu a gólvonalról kivágta a mezőnybe­Helyzetek egész sorát dol­gozta ki a tarjám gárda, vé­gül is a 16. percben sikerült gólt szerezni. Kanász, a me­zőny legjobbja Földihez ját­szott, akinek beadását Bíró közelről a hálóba lőtte. 1—1- Ismét felhangzott a „hajrá Stécé” biztatás, lobogó piros­fekete zászlókkal biztatták a hazaiakat az állóhelyi rész kö­zepéről a fiatal szurkolók. Ismét néhány kihagyott gól­helyzet után húsz percbe telt, míg vezető gólját megszerez­te a a listavezető hazai gárda. Balról belőtt szögletrúgás ke­rült át a jobb. oldalra Kardos­hoz, onnan a középen álló Kajdi fejére, aki közelről nem hibázott. 2—1* Szünetig már nem változott az eredmény. A második félidőben Horváth III- került a söprögető sze­repkörébe. Kanász előbbre hú­zódott beállásnak, s már az első percekben a kapufán csattant hatalmas szabadrúgá­sa. Óriási tűzijátékot rendeztek a pirosak a várpalotai kapu előtt, de egy újabb 20 méter­ről lőtt kapufánál többre egyelőre nem futotta erejük­ből- Előbb Répás, majd Ádám jó cselek után gyenge lövést küldött a kapus kezébe. A sokat hibázó, bizonytalan­kodó Kardost, a 63. percben Mohácsi váltotta föl. Előre húzódva zavart okozott a ven­dégek védelmében- Néhány perccel becserélése után 20 mé­terről kapura küldött labdája Palotai combjáról pattant vissza a mezőnybe. A nyomasztó hazai fölény a 69. percben góllá érett. Egy balról középre perdített lab­dát Bíró 18 méterről, kapás­ból, fordulásból ballal, véd­hetetlenül lőtt a mozdulni sem tudó Palotai mellett a jobb alsó sarokba. 3—1- Egy perccel később a vendégcsapat kapusa megsérült egy össze­csapásnál, ápolásra szorult rö­vid ideig. A győzelmet bebiztosító, a végeredményt beállító gólra öt percet sem kellett várni. Az állandó salgótarjáni rohamok füzében, a bányászok védelme elfáradt, egyre több hibával, pontatlanul játszott- Legfőbb céljuk az volt, hogy messzire elrúgják kapujuktól a labdát- Egy mintaszerű ellentámadás­nál azonban tehetetlennek bi­zonyultak. Kajdi a felezővo­nalnál kapta a labdát, elhúzott vele a bal oldalon, bejátszot- ta magát a tizenhatosán belül­re, majd egy csellel lerázta az őt támadó védőt, s még arra Is volt ideje, hogy megnézze magának a rövid sarkot, mi­előtt jobbal védhetetlen gólt lőtt a tehetetlen Palotai mel­lett. 4-1­A hátralevő percekben is javarészt a vendégek kapuja előtt pattogott a labda. Előbb Bíró, majd Mohácsi hibázott. nagy helyzetben: lövésük a kapu mellé szállt. A kék-fehér bányászcsapat alig jutott túl a felezővortalon, próbálkozásaik rendre kudarcot vallottak- A hármas sípszó elhangzásakor, már nyíltszíni taps és „Szép volt, fiúk!” buzdítás köszön­tötte a megérdemelt győzelmet aratott STC-legénységet. A kilencven perc nagyrészt ben folyamatos, jó játékkal, tervszerű támadásépitésekkel rukkolt ki a Salgótarján ezen a mérkőzésen. A vendé­gek nem késztették nagyobb erőkifejtésre őket. Jellemző, hogy egyik legjobbjuk a négy gól ellenére — de nem kis részben éppen azért, mert jó néhány forró helyzetben tisz­tázott — kapusuk, Palotai volt- Egyetlen gólveszélyes csa­táruknak pedig Horváth bizo­nyult. A hazaiak között találjuk a mezőnyből kiemelkedő Ka­nászt, aki a támadásokból döntően kvetíe a részét, csak­úgy, mint az előkészítésből. Emellett védő feladatát is szinte hibátlanul látta cl. Mel­lette Ádám. Bíró, és Kajdi játszóit jól. utóbbiak két-két góljukkal döntő részesei vol­tak a sikernek­Várkonyi Ferenc Kitűnő hangulat a II. ELZETT sportnapon A közelmúltban rendezték meg Szécsényben a II. ELZETT sport­napot az ELZETT Zár- és Lakat- gyár szécsényi gyáregysége tö­megsportbizottságának kezde­ményezéseként. A kitűnő, idő, a nagy érdeklődés és jókedv szinte majálishangulatot varázsolt a Kossuth ligeti sportpálya környé­kére. A férficsapatok versenyében tíz együttes vett részt, közülük hét gyáregységi. A nők versenyében három csapat, két ELZETT-es és a benczúrfalvi KISZ-fiatalok mér­ték össze erejüket, bátorságukat, leleményességüket. A verseny a VIT-mérföld futásával kezdődött, a futáshoz az Abba együttes nagylemeze szolgáltatta a ,,talp- alávalót”, a háromszáz fiatalnak. Minden a kiírás szerint folyta­tódott. Sportszerű, baráti légkör uralkodott a pályákon. A szurko­lóknak sem volt könnyű eldön­teni, hogy melyik érdekes ver­senyt kísérjék figyelemmel, kiket buzdítsanak. Az ELZETT gyár­egység munkaterületei közül a tmk, a szerelde. a szerszámmű­hely és a műszaki irányítás tár­sadalmi aktívái mozgósították a legtöbb résztvevőt. A KlSZ-alap- szervezetek közül a Luis Corva- lán és a Latinka Sándor KISZ- alapszervezet tagjai vettek részt a legnagyobb létszámban a ver­senyeken. A szécsényi táfsüzemeket. KISZ- alapszervezeteket csak az ÉP- SZÖV és a benczúrfalvi KISZ- fiatalok képviselték, nem kis si­kerrel. Az összetett csapatversenyt a honvédségi alakulatok csapata nyerte, megelőzve a termelésirá­nyítás területén működő Kossuth és a tmk-műhely Mező Imre Szo­cialista Brigádjainak csapatait. A nők versenyében a szerszámmű- helyi Ferenczy brigád csapata győzött. őket a benczúrfalvi KlSZ-es lányok és a szereldei szo­cialista brigádokból alakult csa­pat követte. A kispályás labdarúgásban szintén honvédgyőzelem született. A lányok bajnokságát a Ferenczy brigád csapata nyerte. Nagy ér­deklődés kísérte a kötélhúzó ver­senyt, amelyben tmk-s siker szü­letett, á lányok között a szer- számműhelyiek győztek. A láb­teniszben a Kossuth brigád kép­viselői, a női „dekárzásban” a benczúrfalvi lányok jeleskedtek. r. a. ' NÓGRÁD — 1978. április 18., kedd 7