Nógrád. 1978. április (34. évfolyam. 77-101. szám)

1978-04-08 / 82. szám

Megyei ifjúsági válogatottak tornája Ifeliolajáfék 80 percben, ugyanennyi bosszúságban Olasz dalon sem remekeltek, a za­laiak hozzászürkültek a mie­CSONGRÁD MEGYE—PEST várták az átadást és MEGYE i—0 (2—0) nem hibázott. (4—0). St. Síküveggyári pálya, 300 A v’égig nagyon jól játszó ink játékához. A félidő egyet- néző. V.: Ozsvárt (Dóra, Kle- csongrádiak ellen a tornán leg- len épkézláb támadása el­ment). jobb teljesítményt ezúttal dönötte a mérkőzést. Halász Csongrád megye: Vízhányó nyújtó Pest megyeiek nem kapott egy hosszú indítást, két — Baranyi, Kószó, Gémesi, „kereshettek”. Különösen a lépést tett a labdával, és a Czirok — Olasz, Kálmán, He- játékrészben láthattunk is- 16-osról a kifutó kapus felett gyesi — Hegedűs, Mészáros, kolajátékot a csongrádiaktól, a hálóba lőtt. (1—0). Egy-két Tóth (Szarka). Edző: Pólyák Jók: Hegedűs, Hegyesi, Gé- nógrádi helyzet is kialakult, Gyula. mesi, Olasz, ill.: Árki, Hor- de hamar eloszlott a gólszer­Pest megye: Viola (Gömöri) váth. — Zsoldos, Horváth, Kenéz, ZALA MEGYE—NÓGRÁD Ecser — Józsa, Németh (Daj- *—® —0) ka), Szanyi — Szabó (Kris- V. Bognár (Baksa, Molnár). zési remény. A II. félidőben is alacsony színvonalon folytatódott a mérkőzés. A nógrádiak min­volna a labdától. Egy jellem- Nógrád: Revlczki (Pintér) ző tény: egyetlen említésre Gál, Babcsány, Mákos, Fin- méltó eseményt sem lehetett tály), Árki, Csernák (Zimon). Zala megye: Vágó — Pesti, den elképzelés nélkül, lélek- Edző: Egervári László. Lakatos, Hernicz, Mónok — telenül, csapkodóan játszottak. Kiegyenlített első negyedóra Torsa, Csepregi, Paizs — Lu- Az volt a benyomás, mintha után feljöttek a csongrádiak, kács, Halász, Takács (Vincze). mindenki szabadulni akart Előbb Tóth lőtt a kifutó ka- Edző: Gyurkó Kálmán, pusba, majd Olasz szöktette hosszan magát, és a kapus felszedte a labdát. Két perc tor — Mihály, Fábri, Kovács feljegyezni a II. játékrészben, múlva viszont már nem volt — Varga (Oláh), Molnár Zala megye válogatottjai ját- ellenszer. Olasz legurításával (Bérezi). Bodor. Edző: Gáspár szottak valamivel tervszerűb- Hegedüs kilépett, és máris Mihály. ben, de folyamatosságról ná­1—0. A mezőnyben egyenran- Nógrádi próbálkozásokkal luk sem lehetett szó. Mind- gúak voltak Pest megye vá- kezdődött a találkozó. Mihály két csapat játékosai inkább logatottjai, de már ekkor is továbbcsúsztatásáról késett le csak egyénileg mutattak el­látszott, hogy az érettebb láb- Varga a 8. percben, majd két fogadhatót. jVlint csapat, na- darúgást Csongrád játssza. A perc múlva Molnár fejjel to- gyón gyenge teljesítményt 30 percben egy beívelt labda vábbított kapu felé, és Paizs nyújtottak. Jók: Torsa, Her- a kapusról kipattant, amit Jó- majdnem saját kapujába lőtt. nicz, Halász, Lukács, ill.:Bab- zsa a saját kaouiába lőtt. A 22. percben ismét Varga csány, Mákos, Fábri. <“>—o). A II. félidőben iskola- okozhatott volna zavart, de Zala és Csongrád legjobbjai játékot mutattak be a csöng- a kapusról kipattant labdára jutottak a legjobb négy közé. rádiak. Az 51. percben Hege- későn rajtolt. Próbálkoztak a a végeredmény: düs a kapusba lőtte, de a nógrádiak, de kevés elképze- j. Zala viss7ar>attanó labdát Olasz a léssel. Ügy tűnt, mintha ma- 2. csongrí há'óba helyezte (3—0). öt guk sem hittek volna abban, 3. Nógrád pe-c múlva Hegedűs néay vé- hogy győzhetnek. Meddők vol- 4- Pest dőt elfektetett, belül hárman tak támadásaik. A másik ol­3 3----------4—1 6 3 2—1 6—2 4 3 1—2 2—3 2 3-------3 1—7 — h . j. Hét légi sportműsor A gazdag ünnepi sportprog- keresztes—Erdőtarcsa, Kisbá- ram után a hét végén a sport- gyón—Szervesgede. A felnőtt­események zöme vasárnapra mérkőzések 15.30 órakor, az esik. Ma a salgótarjáni váró- ifjúságiak 13.30 órakor kez- sl sportcsarnokban a helyi dődnek. KISZ-bizottsáig tömegsport- Kezdődik Nógrád megye napot rendez. Ugyancsak ma 1978. évi női kézilabda-bajnok- van az Express—Salgó Kupa sága április 9-én. A sorosolás:' országos serdülő labdarúgó- Ecseg—Pásztó, Szurdokpüspö- toma döntője. Reggel 8-tól fél ki—Rétsági SE, Bgy. SE— 12-ig tartanak a mérkőzések az Nagybátony, az STC szabad- öblösüveggyári sporttelepen, nap0s. A mérkőzések 10 óra- majd ünnepélyes eredmény- kor kezdődnek. A pásztói já- hirdetés következik. rási bajnokságban a követke­Vasárnap az STC NB Il-es ^ találkozók kerülnek sorra labdarúgócsapata a Szolnoki 14 óraj kezdettel: Vanyarc— MTE vendége lesz. Az NB III. Csécse, Tar—Bér, Buják— Középcsoportjában a Balassa- Mátraszőlős, Erdőkürt—Kál- gyarmati SE a Kecskeméti 10. aív’í f°ga?ja- ,,a A kosárlabda kedvelői szá­i6nf616 mára érdekes sportesemény­Miskolci VSC lesz- M‘ndk!rt nek ígérkezik a salgótarjáni mérkőzés 15.30 órakor kezdő- sportcsarnokban vasárnap 10 a .# , ■ , . . . . órakor az STC—VM KÖZÉRT A járási labdarugó-bajnok- férfi majd n.30.kor az STC Ságok műsora^ Salgótarján! ja- _Törökszentmiklós női NB ras: Cered—Tarnavolgye, Kis- „ mérkőzés hártyán—Nagybárkány, Mát- U^s mérkozea- . „ ramindszent—ÖMTE, Etes— Zagyvapalfalvón_ fogadja az Nagybátony II., Kisterenye— STC NB Il-es ,I}°* röplabda- Ménkesi Bányász, Karancs- csapata a Szolnoki MTE egyut- keszi—Karancsberény. Rétsá- ÍJK*** a,, F“., p, s . a gi járás. A. csoport: Borsos- SÜMSE-pályán Kerekegyháza berény—Romhány, Szende- ellen játszanak, hely—Nőtincs, Nagyoroszi— Ezúttal kivételesen hétfőre is Nézsa, Berkenye—Tolmács, marad sportesemény. Az úttö­Nógrád—Bánk, Felsőpetény— rő-olimpia megyei döntőjében Legénd, Nógrádsáp—Tereske. a kosárlabda-sportág arany- B csoport: Romhány II.—Bor- érme dől el. Salgótarján város sosberényi ÁG, Kétbodony— női kispályás labdarúgó-baj- Pusztaberki, Nógrád II.—Hor- nokságának I. fordulójában a pács, Alsópetény szabadnapos., következő mérkőzésekre ke- Pásztói járás: A csoport: Va- rül sor 16 órai kezdettel: STÉSZ nyarc—Csécse, Ecseg—Szirák, —VEGYÉPSZER (STÉSZ- Tar—Bér, Buják—Mátraszőlős, pálya), BRG—Klsker (Paptag), Erdőkürt—Kálló, Szurdokpüs- Főiskola—Építők (öblösüveg- pöki—Felsőtold, Egyházasden- gyári pálya), ZIM—Kereske- geleg szabadnapos. B csoport: delmi Vendéglátó Szakközép- Hasznos—Palotás II., Mátra- iskola (Forgács). Vasárnap „mi ni cross” kupaverseny Varsánkban A szécsényi járásban is hivatalos szerv támogatja — megnőtt a kismotor-tulaj do- magyarázta a verseny előz- nosok száma. Néhány gondat- ményeit. lan fiatal lélegzetelállító ve- Mint a rendező fiataloktól télkedését többször tapasztal- megtudtuk, a KISZ- és az hatjuk a fő- és mellékútvona- MHSZ-szervezet vállalta a lakon. A virtuskodásból ere- verseny fővédnöki teendőit- dő mutatványok olykor a de segít a munkában a köz­közlekedés biztonságát is ségi sportvezetőség is. A ver- veszélyeztetik. senyre az MHSZ-lőtér térss­— Hogyan lehetne valós gében és a tábpusztai útor, j körülmények között bemutatni kerül sor. A kijelölt pályát az egyéni képességeket? — minden ügyességet próbára- Soglalkoztatta a varsányi tevő akadályok és gyorsasági KlSZ-fiatalokat is a kérdés, szakaszok nehezítik. A csapa­— Ügyességi és terepver- tok versenyének első három senyt kellene szervezni szá- helyezettje elnyeri a „Mini- mukra —, hangzott el a ja- cross” Kupát, ugyanilyen ku- vaslat Bárány József KISZ- pát kap a legjobb egyéni ver- szervezőtitkártól, aki a ver- senyző is. A többi helyezett seny egyik szorgos előkészítő- csapat és induló értékes je lett- — Javaslatunk kedve- tárgyjutalomban részesül. A ző visszhangra talált, kezde- motorversenyre vasárnap dél- ményezésünket valamennyi előtt 9 órától kerül sor­Győzelemmel rajtolt a Kazár női és az SIC férfi­csapata Kazárt Kötöttárugyári Ts*. SK— Nyírbátor 3-2 (-11, 9, -12. 2, 11) Kazár, v.: Gallai, Korim. Ka­zárt Kötött: Gubányt, Takácsné, Kovács V-né, Kovács J-né, Ko­vács, Berki. Cs.: Csipkés, Nagy. Edző: Gubányi Ottilia. Az első és a harmadik játszma kivételével a hazaiak lendületes, ötletes támadójátékkal megérde­melten nyertek. Jó: Gubányi (a mezőny legjobb­ja) és Kovács Mária. Dunaújvárosi Volán—STC 1—3 (12, —6. —8, —11) Dunaújváros, v,: Sándor. STC: Szikora, Liptai I., Liptai 11., Papp, Galló, Sárai. Cs.: Kőbán, Takács. A tartalékosán lelálló tarjáni- ak az első játszmában sokat bi­zonytalankodtak, bár így is elég­gé szorosan alakult a játék. A második játszmától kezdve azon­ban lelkes és iegyelmezett játék­kal végig a kezükben tartották a mérkőzést. Romhányi Kerámia- Esztergomi MEDICOR 6—3 (-10, -9, -14) Romhány, v.: Máthé, Varga. Romhány: Prajsnár, Zagyva!, Peresztegi, Rottek, Baranyi, Sa- liga. Cs.: Oláh. A hazaiak csak a harmadik játszmában játszottak elfogadha­tóan. Ekkor két játszmalabdát is hibáztak. Végeredményben a ven­dégek eredményesebb támadójá­téka döntött. Jó: Prajsnár. Dunavarsány—STC 3—0 (13, 8, 2) Dunavarsány, v.: Dávid. STC: Bagoly, Sándor, Tari, Denk, So­moskői, Radvánszki. Cs.: Molnár, Varga. Edző: Monori István. A mérkőzés első két Játszmájá­ban változatos, színvonalas küz­delem alakult ki. A játszmavé- geken, döntő pillanatban a hazai­ak jobban összpontosítottak és nyertek. A harmadik játszmában a vendégek visszaestek, rengeteg nyitásíogadásl hibákat vétettek és a kitűnő erőben levő hazaiak ezt kihasználták. Jó: Tari. Eger SE—Kjsterenyei SE 3—1 (A mérkőzés alakulásáról nem érkezett jelentés). Varga Nándor Megyei bajnokság Vendégként nyert Nagybátony és Palotás Barna döntetlent játszott az STC lil.-nál — Biztosan nyert Egyházasgerge és Karancslapujlő — 26 gól a jorduíőban A megyei labdarúgó-bajnok- J. — Répás, Tóth K., Molnár Lavaj A., Juhász I. Edző: ság tavaszi 5. fordulójában — Bohács, Oravecz G. — Pál- Lantos Ede. St. Bányagép: két együttes nyert vendég- di, Tóth L., Oravecz I., Far- Szilágyi — Bozó, Zvara, Mű­ként. A listavezető Nagybá- kas, Susán (Pusuma). Edző: só — Schwarcz, Blaskó — tony Rétságon 4—0-ra győzte Takács Dániel. STC III.: Hu- Dávid, Ecsegi, Balga, Hoff- le a Vörös Csillag SE csapa- litka — Nagy G., Simon, Ben- man, Grúz. Edző: Benke Ju­tát, Palotás pedig Baglyasal- esik — Fülöp, Mihalkó — nos. A jó iramú mérkőzésen ján nyert 2—0-ra az St. Volán Romhányi (Tekeres), Szomora, nagy fölényben játszó hazaiak ellen. Ez volt a forduló leg- Dollencz, Szikora (Ludányi), ellen a tartalékos vendégek nagyobb meglepetése. Érdekes, Takács. Edző: Balga Károly, nem találtak ellenszert. Gói- hogy a folyton változó STC Sok kihasználatlanul maradt lövők: Simon, Tóth S. (2—2), III-al szemben Bárna is jól hazai helyzet után a 35. perc- 1U.: Ecsegi (11-esből). Jó: Föl­szerepelt, idegenben szerzett ben a hazaiak öngóljával szer- ói, Telek Gy., Novák T., Tóth egy pontot. A forduló máso- zett vezetést a vendégcsapat: S., Simon, Juhász L., ill.: Mó­dik döntetlenjén Mátranovák a labda a menteni szándékozó só, Schwarcz. vitte el az egyik pontot Ka- Fülöp lábáról vágódott a bal Nagybátony—Vörös Csilla'-SE zárról. Biztos győzelmet ara- sarokba. Szünet után Dollencz, 4—0 (2—0) tott a pályaválasztók közül Tekeres, majd Romhányi hi- Rétság, 200 néző v • Pén- Egyházasgerge Somossal, va- bázott gólhelyzetben, végül a zes. Nagybátony: ’ Palchuber lammt Karancslapujtő az St. 80. percben egy tömörülésből — Csikós, Bordás Szilágyi — Bányagép SK-val szemben. Nagy G. egyenlített. Jó: Bo- Miklós, Kurnász ’ Horváth F Könnyedén győzte le a Bgy. zó J., Répás, Tóth K„ Bo- — Orosz (Bocsi), K*ss Dóra* Volán is PaSztót. Szoros küz- hacs, Oravecz G„ ill.: Fii- Pozsár. Edző: Laczkó Sándor’ delemben nyert Szécsény csa- löp, Nagy G„ Hulitka, Mi- Vörös Csillag SE: Bertus — pata a Szőnyi SE ellen, ör- halkó. Máté, Benyusz, Acsádi — vendetesen javult a sportszé- Szécsény—Szőnvi SE 2—1 Kecskés, Póth — Gyüre Hor- rűség, csak kisebb szabályta- (0-1) nos (Tóth), Győri J„ Szkala, S,”[ eg3L Szécsény, 200 néző, v,: Fo- Szarvas. Edző: Győri Ferenc. ra’ é fordulóban 26i gól dór. Szécsény: Gonda — Kor- A végig nagy mezőnyfölény­hárnnf C3,f,k bely’ wáSner, Antal — Ju- ben játszó vendégcsapat árom támadosor maradt gól- hász, Pénzes — Zsíros J., Vei- könnyedén lőtte góljait. A c , . kovics, Sági, Burik, Jusztin hazaiak alig jelentettek ve­■gyhazasgerge—Somos 4 1 (Klárik). Edző: Bállá János. szélyt a kapura. Góllövők: Dó- 1 - Szőnyi SE: Fodor —Pap, ra (2), Horváth F„ Kiss. Jó: gy azasgerge, 300 nezo, v.: Bodor, Kelemen — Kéri, Kurnász, Horváth F., Dóra, Tnhów'rE’" TeJfei'ö ^,erczeg , Csorba T. — Molnár L. (Ka- m-: Bertus, Acsádi, Kecskés. LMGord^s bT- Szántód Ä^EdÄ Palotás~St- 2-0 (1-0, Gordos O. — Pál, Somoskői, Bandor I Malik József. Salgótarján, Baglyasalja, László Z„ Simon I., Simon L. irLvíJtták t 100 nézö’ v': °svart Pajtás: Edző: László László. Somos: cóihellze^t t t0ba f,fga J' ~ Zsiga 1 ' Tóth A­Hornyák — Bostai, Sinkovics, teremtenek. A nles _ Turcsanyi (Kocza J.), Józsa — Fodor, Nagy L. — vezeS? »ólt „°,h,S7el'ezte a Matiszlovics — Bagi (Petre), Póti (Bozó), Mag (Verbovszki), I hazailk‘vettél u SzabÓ M” Szabó F” Varga' Zsidai, Kovács, Bede. Edző: ménvezés^ «, *1 k na * kez?e~ SzPlslák. Felkészítő: Kovács Eisler Ferenc. A síkos talajon ^kiDauanú 1 a hű» hörerCv T St’ Volin: Kormos ­kiegyensúlyozott küzdelem knviw ° Yel‘ Balázs- Lovasi, Lászlók — folyt az I. félidőben. A 30. rában egyenl‘tett, Nagy haj- Frenkó, Péter — Váradi, Ivá- percben védelmi hibából Zsi- tásbér? mem'téft^ {,b'^hA,bUkTta' nyi G’ (Pusnik)' B°gár (Ko- dai góljával a vendégek sze- hást^szTrezüf1 hY": ÍÍCSJ’ Makovszky, György, rezték meg a vezetést. öt „ah tTí mL Syoztes hazai Edző: Koszta László. A ké­pére múlva Simon L. egyen- kovics ill^Bodnr ' ményen' határozottabban ját­lített Az sa norchfn , ° _?S’ iB" B°dor, Kéri, Csór- szó vendégek két szerencsés góllal nyertek a körülménye­sen, sok hibával játszó hazai­ak ellen. Á 75. percben Gvör­lített. Az 59. percben Somos- ba T kői megszerezte a hazaiak ve- „ ‘ zető gólját. Tíz perc múlva Kazar—Matranovak 1-1 László Z. emelte a hálóba a (0—0) labdát a kapus felett, majd a Kazár, 400 néző, v.: Hoff- gvöt labdaelrúgásért kiállítot- 85. percben egy jó beadásból man- Kazi*r: Varga — Szabó, ták- Góllövők: Szabó F., Szpis- ő állította be a végeredményt Kovács V., Cecze, Nagy J. — ják. Jó: Zsiga J.. Tóth A., is. Jó: Somoskői (a mezőny Tóth M„ Tolnai K., Kovács Matiszlovics, Szabó F., ill.: legjobbja), Simon I., László Z., L- (Molnár B.) — Sándor G., Lovasi, Péter. László T., ill.: Józsa, Nagy L., Bozsik, Gecse (Tolnai F.). a teljes bajnokság állása Kovács L. Edző: Szabó Ernő. Mátrano­• *vw. —-»il • »V*»»**» vjuiamvui5iyi ' ’ ---------— v- —< — Vachó, Rampasek, Győri— Bakos, Tóth L. Edző: Szoó Hustyava. Edző: Tományi Pál. kezdeményeztek többet s a Pásztó: Kodák — Szőke, Be- 70- Percben Bakos góljával a dő, Nagy — Sütő, Alapi K„ vezetést is megszerezték. A Nágel — Szabó, Szeles, Ju- hazaiaknak csak a 87. perc- hász (Kovács), Varga. Edző: ben H-esből szerzett góllal, Veres Béla. A sportszerű, kö- Kovács V. lövésével sikerült zai együttes. Gál 11-esből B­szerzett vezetést, majd Ho- Karancslapujtő—St. Bánya- dászi lőtt távolról a hálóba, gép 4—1 (2—0) s egy cselsorozat végén Bog- Karancslapujtő, 400 néző, nár állította be a végered- v.: Szeberényi. K.-lapujtő: ményt. ' - Tóth A. — Földi, Telek Gy. Bárna—STC III. 1—1 (1—0) (Telek S.), Novák T. — Ju- Salgótarján, Zója-liget, 100 hász M., Osgyáni (Fazekas) — néző, v.: Cseh. Bárna: Bozó Tóth S., Juhász L., Simon, 1. N.-bátony 20 17 2 1 70—15 30 2. STC III. 20 12 5 3 63—19 20 3. E.-gerge 20 11 4 5 37—31 26 4. M.-novák 20 10 4 6 37—24 24 5. K.-lapujtő 20 7 7 0 32—39 21' 6. Szőnyi SE 20 8 4 8 46—38 20 7. Bgy. Volán 20 7 6 7 26—30 20 8. V. Cs. SE 20 5 9 6 29—32 19 9. St. Bányag. 20 8 3 9 24—32 19 10. Kazár 20 5 8 7 23—35 18 11. Pásztó 20 7 3 10 33—36 17 12. Szécsény 20 5 6 9 32—36 16 13. Palotás 20 6 3 11 19—36 15 14. St. Volán 20 5 4 11 16—36 14 15. Bárna 20 5 4 11 22—47 14 16. Somos ( 20 3 6 11 24—47 12 A tiszta bajnokság állása 1. N.-bátony 19 16 2 1 68—14 34 2. M.-novák 19 10 4 5 36—21 24 3. E.-gerge 19 10 4 5 35—30 24 4. Szőnyi SE 19 8 4 7 45—34 20 5. Bgy. Volán 19 7 6 6 26—24 20 6. K.-lapujtő 18 7 6 5 29—32 20 7. V. Cs. SE 19 5 8 6 27—30 18 8. St. Bányag. 18 8 2 8 23—29 18 9. Pásztó 19 7 3 9 33—32 17 10. Kazár 18 5 7 6 21—30 17 11. Palotás 19 6 3 10 19—31 15 12. Szécsény 18 4 6 8 28—32 14 13. St. Volán 19 5 4 10 16—35 14 14. Bárna 18 5 3 10 21—37 13 15. Somos. 19 3 6 10 24—40 12 Összeállította: Andó Miklós Bit laZitla MNK D il "főtt a nagyobb rutin Az MNK megyei selejtező- Csörgő Zs„ Kakuk, Kovács, jének győztese, a Rónabányái j _ Hulitka J., Boda E., Kadlót SE női csapata képviselte Nógrád röplabdasportját a területi döntőn. Az ellenfél a rutinos NB Il-es Eger SE gár­dája volt, s a Rónabányán nyai csapat derekasan küz­lejátszott találkozón a papír' forma érvényesült. A hazaiak dott nyerni. Jó: Csörgő összeállítása a következő volt: Hulitka J., Kadlót T. Express - Salgó Kupa Kialakult a hármas döntő mezőnye: Videoton, MTK, BVSC Javuló időjárás mellett, vál- TON pedig a Komlóval volt VÁG 4—1 (3—0). Gl.: Bencsik tozatlanul heves küzdelmek harcban a döntős helyért. (2), Csrepka, Jasper, ill.: Mé- közepette alakult ki a döntők Eredmények: reg. mezőnye. A harmadik na- A csoport: SZEOL—Szolnoki Komló—St. Síküveggyár pon is a BVSC volt a sztár. MÁV 2—0 (1—0). Góllövő: 1—0 (1—0). Gl.: Korcsmár. Minden mérkőzését fölényesen Róka, Urbán. Gyöngyösi Ener- Ganz-MÁVAG—Várpalota nyerte. A másik két csoport- gia—STC 1—1 (0—1). Gl.:Be- 2—5 (1—3). Gl.: Horváth (4), ban a Balassagyarmat a Il-es kecs, ill.: Dupák (7 m-kel Lekner, ill,: Csíki, Németh, rúgásokkal maradt alul az győz a Gyöngyös). Eger SE— VIDEOTON—Oroszlány 3—1 MTK-val szemben, a VIDEO- BVSC 0—7 (0—5). Gl.: Cser- (1—0). Gl.: Bencsik (2), Csrep­jés (3), Szántók (2), Faludi ka, ill.: Sallói. Kovács. STC—SZEOL 1—3 a csoport végeredménye (1—0). Gl.: Márki (2), Urbán, í. videoton 54—1 20-7 12 ill.: Morvái. BVSC—Szolnoki c csoport: MTK—Nagykani­MÁV 4—1 (2—1). Gl.: Stett- zsa 2—1 (0—1). Gl.: Szécsi, ner (2), Kiss, Szántó, ill.: Ba- Temleitner, ill.: Hegedűs Z. zsó. Eger SE—Gyöngyösi Ener- PVSK—Szekszárd 1—2 (0—1). gia 9—3 (5—0). Gl.: Balázs Gl.: Földesi (2), ill.: Túri. Bgy. (5), Győri (3), Török, ill.: Mik- SE—MTK 2—2 (2—0). Gl.:To- si (2), Miklós. mányi (2), ill.: Szécsi (2), (7 A csoport végeredménye m-kel győz az MTK). Szek­1. BVSC 5 8 29-3 15 S2ard—Nagykanizsa 4—0 (1—0). B csoport: St. Síküveggyár— G1.: pöldesi (2), Kiss, Péter- Várpalota 0—2 (0—1). Gl.: bencze. Horváth, Gárdonyi, Oroszlány A csoport végeredménye —Komló 1—0 (1—0). Gl.: Sál- 1. mtk 4 3 1 — 9-4 11 lói. VIDEOTON—Ganz-MÁt (mátyr) T., cs.: Bodor, Palkovics Zs„ Somoskői. A fiatalokból álló rőnabá­dött, de csak egy játszmát tu­Zs.,