Nógrád. 1978. április (34. évfolyam. 77-101. szám)

1978-04-12 / 85. szám

t Megyei bajnokság „Kiütéses” bányagépgyári, Szőnyi SE és nagybátonyi győzelem A Bgy. Volán győzött Egyházasgergén — Döntetlenek nélkül Somos megelőzte az St. Volánt és Bárnál — Csak 24 gól Három együttes aratott kiütéses győzelmet a megyei lab­darúgó-bajnokság tavaszi 6. fordulójában. Az St. Bányagép SK váltakozó sikerrel szereplő csapata fél tucat gólt lőtt a meglepően gyengén játszó Vörös Csillag SE-nek; a Szőnyi SE öt góllal verte az utóbbi fordulókban javulást mutató Bárnát, míg a listavezető Nagybátony négy gólt lőtt Palo­tás együttesének. (A hajrában felmondták a szolgálatot az idegek, s a Vörös Csillag SE-ből két-, Nagybátonyból egy kiállítás volt.) A forduló meglepetését a remek játékot nyúj­tó Bgy. Volán szolgáltatta Egyházasgergén aratott 2—0-ás győzelmével. Nagy csatában 2—1-re nyert Somoskőújfalu az St. Volán ellen s fgy a táblázaton megelőzte ellenfelét és Bárnát. Három találkozón egyetlen gól döntött: a ka- rancslapujtőiek Kazárt, Mátranovák együttese Szécsényt, míg Pásztó az STC III.-at győzte le egy góllal. Ezúttal nem ismertek megalkuvást a pályaválasztók, nem volt döntetlen mérkőzés a fordulóban. Az említett három gólzáporos mér­kőzést kivéve igen kevés gól esett, mindössze 24. Hat tá- madósor maradt gólképtelen. A 44. percben Bogár hagy­ta maga mögött őrzőit s a kifutó kapus mellett egyen­lített. A 75. percben szerezte a hazaiak győztes gólját Zsi- dai, amikor egy 18 méteres szabadrúgásból lőtte a labdát a bal sarokba. Jó: Nagy L., Kovács, Zsidai, ill.: Márton, Bogár. Pásztó—STC III. 1—0 (1—0) Pásztó, 400 néző, v.: Harth. Pásztó: Kürti — Nágel, Be- dő, Németh — Szabó, Sütő (Vass) — Alapi, Kovács A., Székely, Juhász, Szeles. Edző: Veres Béla. STC III.: Hulitka — Kaposi, Nagy G., Bencsik — Fülöp, Szomora — Ludá- 6t. Bányagép—Vörös Csillag csis, Sándor L. Edző: Malik ^y'' Dollencz, Tekeres, Ta- SE <2-») Barna: B.ró * -Ré- K“S.I,TS: . ... ... P^S z-> T<^th K> Molnár I. zatos, jóiramú mérkőzésen Salgótarján, Szarvasi ut, 200 B0hács, Oravecz G. — Tóth mindkét kapu sokat forgott gin-’ Varsa -Bozó ZvTa' U Páldi, Susán L. (Répás), veszélyben, a védelmek azon- Schwarczf Mosó - Blaskó Oravecz I., Farkas. Edző: Ta­(Grúz), Ecseg: — David, Rom- kács Dániel. A nagy kedvvel, rúgást követően fejelte Ko- „nyl- Lrszkoez1, Balga. Ed- ötletesen játszó hazaiak meg- vács A. Jó: Bedő, Kovács A., íac SE-1 Bertus°S— Máté Ba megújuló támadásai ellennem Juhász, ill,: Nagy G., Fülöp, J. — Kecskés, Tóth S., Acsá­Góllövő: Tóth J. (2), Kocsis, Bgy. Volán—Egyházasgerge 2—0 (1—0) Nagybátony—Palotás 4—0 (2—0) Nagybátony, 600 néző, v.: Sufránszki. Nagybátony: Pal- chuber — Miklós, Csikós, Bordás, Szilágyi — Orosz II., Horváth F., Kurnász (Bocsi) Egyházasgerge, 300 néző, v.: — Kiss, Bende, Pozsár. Edző: Miskei. Bgy. Volán: Garam- Laczkó Sándor. Palotás: Zsi- és a 85T percben a labda síp- völSyi — Vachó, Rampasek, ga J. — Zsiga I„ Tóth A., szó utáni elrúgásáért Bacsát Győri F- - Hodászi, Kalmár Varga D “ IU|S> Turcsanyi és Bertust (a kapuvédőt!) ki- ~ Kelemen, Gál, Bérezi, Bog- - Maüszlovics Bagi Szabó állította a játékvezető. G611Ö- ™r, Menyhárt. Edző: Tomá- M Szabó F., Szpisjak Felke- vő: Ecsegi (3, kettőt 11-es- nyi Pál- E.-gerge: Herczeg— szlto: Kovács József. A köze­iből), Balga (2), Liszkóczi, ill.: Juhász L. (Gordos B.), László pes színvonalú mérkőzést Kecskés. Jó: Ecsegi, Bozó, T- Gondos L. - Szántó Z„ könnyeden nyerte a bajnok­Liszkóczi, Schwarcz, ill. Gordos O. — Pál (Geese E.), ^lolt. A golokon Horváth F„ di, Huszár, Mázán. Edző: Sándor L Kocsa Jó: Kéri, Győri Ferenc. Húszpercnyi J> Kocsis, ill.. Toth K., tervszerű játék után túl sok Toth egyéni megoldásra törekedtek a hazaiak mindkét játékrész­ben. A rossz formában ját­szó vendégek így sem tudtak ellenállni, helyzeteik alapján a vendéglátók nagyobb arány­ban is győzhettek volna. A 83. ! Kecskés, Huszár. I I Ü Karancslapujtő—Kazár 1—0 (0—0) Somoskői, László Z., Simon I., Orosz II., Dóra és Kiss oszto Simon L. Edző: László László. zott. A 84. percben Bende el- Már a 3. percben megszerez- lenfele sértegetésért jutott a ték a vezetést a lendületeseb- kiállítás sorsára. Jó: Csikós, ben játszó vendégek: a védők- Horváth F., a góllövők, ill.: ről kipattanó labdát Kelemen Tóth A., Varga, Turcsányi, Karancslapujtő, 400 néző, vágta a hálóba. 1—0. Erőlkö- Matiszlovics. v.: Molnár. K.-lapujtő: Tóth dött a hazai együttes, amely A. — Földi (Telek S.), Telek ezúttal hadilábon állt a gól- Gy., Novák T. — Juhász M., lövéssel. Szünet után is a Osgyáni — Juhász L., Tóth vendégek játszottak tetszető- jS. (Fazekas), Simon, Lavaj A., sebben s a 75. percben egy Juhász I. Edző= Lantos Ede. Jobb oldali támadás ' végén Kazár: Varga — Szabó, Ko- Bérezi lőtte a kapu bal olda- vács V., Cecze, Nagy —Tóth, lába a labdát. 2—0. Jó: Ram- Tolnai K. (Tolnai F.), Kovács pasek, Bérezi, Bognár, Ga­Röplabda KB 11. Nehéz küzdelemben nyert a Kisterenyei St női és az . STC fériiesapata 2 —O-ról veszítettek az SIC-lámyok Kistercnyei SE—Kazár] Kötött Tsz SK 3—2 (8, —13, —12, 8, 10). Kisterenye, v.: Jakab, Ba­3—0 után a hazaiak átvették az irányítást és .oagabiztos játékkal próbálták feledtetni az első és harmadik játszmá­1 ogh*°Kistérény'í SETökrö*, í>a" mutatott> «ervált játé­Hanyiné, Rása, Kiss, Szomo- Kot' ra, Kőrös. Cs.: Lengyel, Dés- ka. Edző: Molnár László. Kazár: Gubányi, Takácsné, SSTÄ KÄÄ Ä nwfr L’ne' EdZ°' Gubanyl STC: Sándor, Denk, Molnár, STC—Szolnoki MTE 2—3 (10, 11, —10, —5, —9) Ottilia. Szoros, küzdelmes mérkőzé­Radvánszki, Tari, Somoskői. Cs.: Ipacsné, Varga. Edző: sen a hazaiak csak a regye- M" f . t dik és ötödik játszmában tud- Monori lstvan- tak megfelelőképpen ellensú­Az első két játszmában a lvozni a kazáriak (Gubánvi hazaiak szinte ellenállhatat- Sésévelf kitűnő mezőny- lanul iá™ak’ a kit^5 és támadójátékét. Jók: Ha- nyiné, illetve Gubányi. STC—Kerekegyháza 3—2 (12, —9, 9, —13, 8.) adásokat jól helyezett ütések kísérték. Ezután a csapat szinte „leengedett”, ryitásfo- gadási hibák és rossz nyitá­sok egész sorozatával a ven­dégeket segítették győzelem- Salgótarján, Munkás út, v.: hez. A csapatból Radvánsz- Kaposvári, Varga. STC: Lip- ki, Denk, Molnár játéka felelt tai II., Sárai, Liptai I., Szi- meg. kora, Szomszéd, Papp. Cs.: Gallo, Kőbán-, Takács. Edző: Félegyházi Pál. Az első játszmát a hazaiak lendületes játékkal végig ve­zetve nyerték meg. A máso­dik játszmában egy kis meg­torpanás is elég volt a ven­dégeknek, hogy kiegyenlítse­nek. A harmadik és negyedik Dunaújvárosi Kohász— Romhányi Kerámia 3—0 (1, 0, 3) Dunaújváros. Romhányi Ke­rámia: Pere&ztegi, Zagyvái Imre, Baranyi, Varga, Rottek, Cs.: Molnár, Lichy. A volt NB I-es hazaiak el­játszmában szinte megismét- len a tartalékos romhányiak lődött az első két játszma A nem találták meg a megfe­döntő játszmában a vendégek lelő ellenszert, kezdtek higgadtabban, de Varga Nándor A teljes bajnokság állása zül senki sem említhető. Somoskőújfalu—St. Volán 2—1 (1—1) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: G., Bozsik. Edző: Szabó Er- ‘nő. Színvonalas, jó iramú mérkőzést játszott a két csa­pat. A hazaiak támadtak töb­bet s teremtettek ígéretesebb ’ gólhelyzeteket. Szünet után • érvénytelen gólt is lőttek. A 65. -percben Simon bal sarok- Ágoston. Somos: Kadenszki ba vágódott fejesgólja döntőt- Bostai, Kese P., Józsa — Fo­to el a csatát. Jó: Novák T., dór, Verbovszki (Kese R.) — Juhász M., Osgyáni, Juhász Kovács, Mag, Zsidai, Nagy ; L., Juhász I., Lavaj A., ill.: L., Bede. Edző: Eisler Fe- Tóth, Kovács L., Tolnai K., renc. St. Volán: Kormos (Dal- Sándor G. los) — Balázs, Márton, Lász­ló — Lovasi, Péter — Vára­1. N.-bátony 2148 2 1 74—15 38 2. STC ni. 21 12 5 4 63—20 29 3. M.-novák 21 11 4 6 38—24 26 4. E.-gerge 21 11 4 6 37—33 26 5. K.-lapujtő 21 8 7 6 33—39 23 6. Szőnyi SE 21 9 4 8 51—38 22 7. Bgy Volán 21 8 6 7 28—30 22 8. St. Bánya. 21 9 3 9 30—33 21 9. Pásztó 21 8 3 10 34—36 19 10. V. Cs. SE 21 5 9 7 30—38 19 11. Kazár 21 5 8 8 23—36 18 12. Szécsény 21 5 6 10 32—37 16 13. Palotás 21 6 3 12 19—40 15 14. St. Somos. 21 4 6 11 26—48 14 15. St. Volán 21 5 4 12 17—38 14 16. Barna 21 5 4 12 22—52 14 Mátranovák—Szécsény 1—0 (0—0) A tiszta bajnokság állása 1. N.-bátony 20,17 2 1 72—14 36 2. M.-novák 20 11 4 5 37—21 26 3. E.-gerge 20 10 4 6 35—32 24 4. Szőnyi SE 20 9 4 7 50—34 22 5. Bgy. Volán 20 8 6 6 28—24 22 6. K.-lapujtő 19 8 6 5 30—32 22 7. St. Bánya. 19 9 2 8 29—30 20 8. V. CS. SE 20 5 8 7 28—36 18 19 7 3 9 33—32 17 19 5 7 7 21—31 17 20 6 3 11 19—35 15 19 4 6 9 28—33 14 20 4 6 10 26—41 14 20 5 4 11 17—37 14 19 5 3 11 21—42 13 Kézilabda KB II. Nyitány fél sikerrel 9. Pásztó di, Iványi G., Makovszky, Bo- palotás gár, Pusnik (Simon). Edző: 12. Szécsény Koszta László. A változatos gt. Somos mérkőzés 20. percében egy ki- 15; Bárna° “ Mátranovák, 400 néző, v.: pattanó labdából Kovács fe- Laczkó. M.-novák: Domonkos jelte a hazaiak vezető gólját, összeállította: Andó Miklós — Kilczin L., Simon, Lakatos E. — Mészáros, Mihály (Ju­hász) — Tóth I., Lakatos B„ Farkas T., Bakos, Kovács J. (Kovács Z.). Edző: SzoóMik­lós. Szécsény: Gonda F. — Korbely, Juhász I., Antal — Jusztin, Zsíros J. — Pénzes, Velkovics, Králik, Burik, Oláh (Sági). Edző: Bállá János. Az 5. percben a hazaiak 11-eshez jutottak, de elhibázták. Eny­he hazai mezőnyfölénnyel folytatódott a játék, de a ven­dégek ellentámadásai is sok j veszélyt jelentettek. A 60. percben Farkas T. szerezte meg a sportszerű mérkőzés sorsát eldöntő gólt. Jó: Do­monkos, Simon, Mészáros, Farkas T., ill.: Gonda F., Ju­hász, Antal, Velkovics. Szőnyi SE—Barna 5—0 (3—0) 1 Jobbágyi, 300 néző, v.: Pén- ; zes. Szőnyi SE: Fodor —Pap, ’ Bodor, Kelemen — Csorba } T., Kéri — Molnár L. (Kocsa), , Tóth J., Oláh (Sándor I.),Ko­STC—Hódmezővásárhelyi Porcelán 15—13 (6—6) tá tette a küzdelmet. A szü- (2), Pádár (1), Szabó (—), Ko- net utáni percekben. 8—8-ig vács Z. (—). Az NB I B-ből még kétesélyes volt a küz- kiesett igen jóképességű ha- Hódmezővásárhely, v.: Ka- delem. Innen az STC irányi- zai együttes már az első per- nyó, Radó. STC: Ferencz tott. Háromgólos előnyüket cekben bizonyította klasszis- (Institurisz) — Kovácsné (1), az ellenié! még egyenlíteni fölényét. Lendületes táma- Gál (1), Lukács (4), Takács tudta, de 12—12 után már dósokkal rohamozott, s rövid (2), Ocsai (4), Józsáné (3). cs. • nem tudott frissíteni. Az STC idő alatt 4—0-ra elhúzott. Az Bocsi, Hives, Révai. Edző: kitűnő szereplése a kézilab- STC még tudott újítani. Sőt, Tarján Péter. da-bajnokság nyitányán kel- 6—6, majd 7—7-ig nyílttá vált Három hódmezővásárhelyi lemes meglepetés. A győze- a küzdelem. A mérkőzés hát­sportkör kézilabda-szakosztá- lemből a fiatalok és az idő- ralevő idejében az lyának egyesülése folytán az sebbek egyaránt kivették a ellenfél csapata nagyon meg- részüket, erősödött. Áz STC 2—0-ás ve­DMTE—STC 23—16 (12—9) zetésük után jutott túl a holt­ponton. Ocsai, a fiatal tehet­séges játékos egyre jobban bontakoztatja átlövőkészsé­gét. Eredményessége folytán ján. STC: Kiss (Talon) — Su- gyobb tudás előtt Az STC- az STC lelkes játékkal, s a sán (4), Nagy (—), Szlávik bői egyénileg Talon védései gyors indításokkal operáló (4), Bolonyai (—), Kovács I. emelhetők ki. ellenfél semlegesítésével nyílt- (1), cs.: Horváth (4), Nágel __________ m. 1. K osárlabda KB II, Kettős százon felüli győzelem STC—VM Közért 109—73 17. percben sikerrel fejeződött (49—26) be- A sportág lelkes és egyre növekvő számú tábora vas- Salgótarján, v.: Virig. Tol- tapssal jutalmazta a sportsze- nai. STC: Juhász (34), Palla rű légkörben lezajlott talál- (20), Petrucsik (10), Lajgut kozót. s a színvonalas küzde- (25). Tóth (2), cs.: Novák (8), lemben született valós ered- Pintér (2), Balogh (4), Szliv- ményt. örvendetes volt az ka (4), Telek (—)• Edző: Bán egyenletes, jó csapat- és jó József. egyéni teljesítmény­A férfiak találkozója csak nyolc percig volt nyílt. 8—8- STC—Törökszentmiklós 110 as állás után két látványos —39 (47—16) perc alatt az eredmény 19— 8-ra változott. Innen hibák és Salgótarján, v.: Virig, Tol- színvonalas periódusok váltót- nai. STC: Miskolczi (36), Bab- ták egymást. De a hazai csa- lena (10). Miklós (—), Anda pat győzelme egy percig sem (46), Kővágó (—), cs.: Hegyi­volt kétséges. Elsősorban Ju- né (6), Martinkó (8), Hegedűs hász és Lajgut jóvoltából sű- (4)- Edző: Szarvas József, rűn hulltak a kosarak. Az el- Anda kosara vezette be a lenfél ellánállása egyre csőik- találkozót. Az első percekben kent- Nem segített volt vá- eladott labdák és a palánk lógatott játékosának, jelenle- alatti határozatlanság követ- gi edzőjének beállása sem. A keztében szoros volt a küzde- szünet utáni 8. percben 83— lem. A 6. perctől 10—6 után a 45 volt az eredmény. Juhász STC letámadásos vegyes pár perces pihenője után új- védekező taktikája egyre ólá­ból megindult a pontterme- jozotabban működött. A lés. A 100. pontért folytatott gyors indításokat pedig a ki­harcban Juhász személyije a tűnő formában játszó Anda közelről és távolról egyaránt biztosan helyezte a kosárba- A 10. percben 24—6, a 15. percben 36—10 volt az ered­mény. A győzelem már ekkor bizonyossá vált. A mindvégig sportszerű légkörben lefolyt találkozó második felében sem csökkent az STC támadó­lendülete. Anda változatlan sikerrel ostromolta a kosarat. Miskolczi energikus közbelé­pései. palánk alatti határo­zottsága és a gyors indítások eredményeként a 10- percben 80—28-ra vezetett a hazai együttes. Közben szóhoz ju­tottak a fiatalok is. Az együt­tes játéka könnyed volt. Bő­velkedett szellemes megoldá­sokban is. A szünet második felében a harc a 100. kosárért folyt. Ez Miskolczinak sike­rült és méltán zúgott a vas­taps, a 110 kosarat elérő győ­zelemért, mely remélhetőleg a további jó szereplés záloga- (mátyus) ellenfél egyre növelte előnyét, rövid­del a szünet után már 6 pont­tal vezetett. A tarjániak egy alkalommal még 3 pontra (17—14-re) megközelítették ellenfelüket. Innen azonban Debrecen, v.: Csatlós, Búr- meg kellett hajolniuk a na­Sporthírek Hétfőn este Rómában elké­szítették az idei férfi és női röplabda-világbajnokság se­lejtező csoportjainak beosz­tását, s ezek után biztosra vehető, hogy a magyar válo­gatottakra nehéz „út” vár. A férfiak — Olaszországban szeptember 20. és október 1. között lesz a próbatételük — Japánnal, Kubával és Argen­tínával kerültek egy csoport­ba. Továbbjutásukhoz leg­alább a második hely meg­szerzése szükséges. A női vá­logatott augusztus 23. és szep­tember 7. között a Szovjet­unióban „vizsgázik”, csoport­társai a selejtezőben Lengyel- ország, a Kínai Népköztársa­ság és CHile. A helyzet a fér­fiakéhoz hasonló, csoporton­ként az első és a második mehet tovább. Franciaország és az NSZK után Szaúd-Arábiába látogatott a világbajnoki döntőbe ké­szülő brazil labdarúgó-váloga­tott, s a helyi bajnokcsapat, az A1 Ahli ellen 6—1 (3—0) arányban győzött Érdekesség: az A1 Ahli ed­zője nem más, mint a brazi­lok egykori VB-sztárja, Didi.' Az előkészítő mérkőzésre 30 ezren vpltak kíváncsiak. .A brazilok a mérkőzés színhe­lyéről, Jedbahből Milánóba utaznak. Természetbarát­kor A természetbarátkor tag­jai kedden délután tartották alakuló összejövetelüket a sal­gótarjáni ifjúsági házban, melyen az ez évi terveket be­szélték meg. Programjukban kirándulások, túrák, vala­mint dia- és filmvetítések, él­ménybeszámolók, játékos ta­lálkozók szerepelnek. A ter­mészetbarátkor következő foglalkozását április 18-án délután 6 órakor tartják. Minden érdeklődőt várnak. Röviden Nyolc keréken versenyez-' nek április 22-én Szécsényben a gyermekek. Egyre népsze­rűbb a nagyközségi általános iskolások körében a görkor­csolya. A járási sportfelügye­lőség és a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola által szerve- zett verseny egyik célja a sportág népszerűsítése. A járási sportfelügyelőség Szécsényben sportköri elnöki értekezletet tartott. A tanács­kozáson sor került az Edzett ifjúságért mozgalom tapasz­talatainak összegzésére, a további feladatok meghatáro­zására. Szó volt a serdülő labdarúgó-bajnokság értéke­léséről, valamint az endrefal- vi sportkör labdarúgó-szak-j osztályának beadványáról. Az Edzett ifjúságért járási bizottsága Szécsényben meg­vitatta az MSZMP járási bi­zottsága által kiadott állás- foglalást és az ezzel kapcso­latos feladatokat. Tájékoztató» hangzott el az OSN járás» rendezvényeiről. A szécsényi járási sportfel­ügyelőség létrehozta az új tö­megsport- és spartakiádbia zottságot. Az új bizottságod megtárgyalták a nyári spars takiádversenyekkel kapcsolás tos feladatokat I NÓGRÁD — ,1978. április 12., szerda ~ T~ A