Nógrád. 1978. április (34. évfolyam. 77-101. szám)

1978-04-06 / 80. szám

Okot vívás Teli háa% színvonalas küzdelmek Botos Itbor országos bajnokságot nyert A salgótarjáni sportcsarnok domásul a salgótarjáni ver- bánya), 3. Csekó öt napon át a magyar ökölví- senyzők jó szereplését Első- Buncsek (PVSK). vó-utánpótlás seregszemléjé- sorban Botos Tibor bajnoksá- nek színtere volt. A szorító- gának és a megtisztelő Leg- vies ban rekordszámban jelentek technikásabb versenyzői cím (DHSE), 3. Papp (Gyula), Pál meg az ország utánpótlásának elnyerésének tapsoltunk. Hra- (NYVSSC). A versenyt mind- nektől többet vártunk. Elsősé­(Vasas), Nehézsúly (11). Bajnok: Al- (PVSK), 2. Juhász legjobbjai, végig figyelte Takács Az egyesületek közötti, nem Béla, ge esetén a pontversenyben az hivatalos pontversenyben a _ Magyar Ökölvívó Szövetség STC lett volna a győztes! A helyezési sorrend: 1. KSI 15, új főtitkára, továbbá a szövet' ség és az ifjúsági bizottság el­nöke és vezetőségi tagjai. A 129 mérkőzés mérlegét Neu- gótarján mögött végzett. mann Károly nemzetközi bíró, a versenybíróság elnöke vonta meg: második hely is szép, ha figye- 2. STC 12, 3. BHSE 10 ponttal, lembe vesszük, hogy vala- A legeredményesebb edző mennyi vidéki nagyváros Sál- Füzessy Zoltán (KSI). A Leg­technikásabb versenyző: Le­Papírsúly (14 fő). Bajnok: hotai (Dunaújváros), Botos T. így Pintye (Kisvárda), 2. Kovács (STC). A legharcosabb ököl- (Mezőkövesd). 3. Hornyák vívó: Váradi (NYVSSC), Danyi (BHSE). Nincs ok a borúlátásra. (SZIM V.), Bartha (ZTE). Már a tiszántúli és a dunán- Légsúly (9). Bajnok: Botos túli, valamint a budapesti te- T. (STC), 2. Handler (ZTE), 3. rületi versenyeken is jóval Váradi (NYVSSC), Horváth J. nagyobb tömegek vonultak fel, (FTC). mint bárrnikor az előző évek- Harmatsúly (13). Bajnok: ^ bén. A salgótarjáni döntő pe- Tallányo (Komló) 2. Farkas val°Satott okolvivo-merkozes- dig a fiatal tehetségek hosszú (STC) 3. Nagy (Zalka SE) re kedden Szolnokon került sorát hozta felszínre. Magyar szabó’ (STC). ’ — A —---------­i fjúsági bajnokságon még nem Magyarország—NSZK 14—6 A IV. Magyarország—NSZK fordult elő ilyen tiszta légkö- , . . ,^s y:elsősorban Botos András sze­rű verseny, ahol az orvosi be- replése érdekelt. A találkozó avatkozásra egyáltalán nem volt szükség. A kiütések szá­ré kedden Szolnokon került sor. A találkozót nagy érdek­lődés előzte meg. Bennünket ...— ----- repiese eraeKett. A taiaiKi l?°n-^ed ’/-o' SzHcs. (®Pltok)= végén egyik szemünk sírt, Mireider (Veszprémi D.). másik nevetett. A kevés biza­ma is mindössze három volt. Egyik vesztes sem feküdt a padlón. Már az elődöntőkön is (Csepel), 3. Kottán óriási volt a harc. A döntő hely), Rádl (KSC). mérkőzések színvonala volt a Kisváltósúly legmagasabb. A küzdelmek Csató (Mezőtúr), hevességére és a kitűnő erőn- (STC), 3. Budai létre jellemző, hogy a nyolc Bácskái (BHSE). mérkőzésén hárommenetes Könnyűsúly (16). Bajnok: lommal ringbe küldött magyar Horváth (Kaposvár), 2. Farkas válogatott ugyanis fölényesen (Készt- legyőzte ellenfelét. Botos sze. repléséről a Népsport tegnap (16). Bajnok: így írt: 2. Tánczos „A könnyűsúlyban Botos a (Sopron), Szép Renének becézett Weller, a fejjel magasabb, ápolt ba- juszú legény ellen öklözött. Váltósúly (12). Bajnok: Ho volt a küzdelem. A fiatalok gál (KSI), 2. Danyi (BHSE) 3. Nyugodtan mozgatta, talán túl kitűnő erőben, növekvő ütő- Hegedűs (Keszthely), Tamos nyugodtan. Weller távolról erővel vették fel a harcot. Ez (ÉVIG) volt egyébként a bajnokság legértékesebb eredménye. A kitűnően rendezett ver- (STC), 3. Sándor (Nyíregyhá- aki »-megrázta« magát és meg- seny minden vonatkozásában za), Burján (PVSK). újabb dicsőséget szerzett a Középsúly (12). Bajnok: Vi- Ez minden. Botos ugyan hajt, sportcsarnok lelkes szervező rág (KSI), 2. Csépányi (Bor- de nem elég erős, nem elég gárdájának. A dicséretre an- sodi B.), 3. Szakály (Győri D.), mutatós, Weller így is csak rászolgáltak, mi- Magyar (Cegléd). döfködött, közelről kizárt, fo- Nagyváltósúly (12). Bajnok: gott, elhajolt. »Hajrá, kis Füzessy (KSI), 2. Hranek Papp Laci« — bíztatták Botost, aki »megrázta« magát és meg­rázta Wellert is. Rászámolás. nál inkább vei Kecskemét helyett „beug­rottak”. Örömmel vettük tu- Tóth (Cegléd), 2. Ormai (Tata­néha tud visszaütni, ám két Félnehézsúly (11). Bajnok: bíró őt hozza ki, győzött.” (mátyus) Megyei ifjúsági válogatottak tornája Két pont — hét perc alatt ZALA MEGYE—CSONGRÄD MEGYE 2—1 (0—1) Gyurkó Kálmán: — Sze- győzelmet Nógrád ifjúsági rencsés győzelem volt. Már labdarúgó-válogatott ja. A lá- az I. félidőben eldőlhetett tottak alapján a gyengébb pár St. Siküveggyári pálya, 400 volna a küzdelem — az el- csatáját hozta a Nógrád _ n éző. V.: Ozsváth (Miskei, lenfél javára. Pest összecsapás. Ennél bi­Polyák Gyula: — Ha szü- zony jóval több kell, ha a netig 3—0, egy szót sem szól- továbbiakban sikerrel akarnak hattak volna. A kihagyott szerepelni. Jók: Bodor, Mi­hály, Varga, ill.: Józsa, Árki, Baksa). Zala megye: Vágó — Pesti, helyzetek"miatt ^sztettünk“ Torsa, Csepregi, Pais (Békési 45. perc) — Lukács (Vincze 68. perc), Halász, Takács. Ed­ző: Gyurkó Kálmán. Csongrád megye: Priszlin- ger — Baranyi, Kószó, Gé­mes, Czirok — Olasz, Hegye­NÓGRÁD—PEST MEGYE 2—1 (1—1) A második mérkőzésen Nóg­Csermák. Gáspár Mihály: — Keser­ves győzelem volt, de meg­van. Egervári László: — A dön­rád és Pest megye legjobbjai teilen igazságosabb lett volna, _____ _____ ____ csaptak össze Bognár (Laczkó, A büntetőrúgásoknál a nóg­s i, Kálmán — Mészáros (Tóth Szabó) játékvezetése mellett, rádiak közül a két utolsó lö- 55. perc), Ménesi, Szarka. Ed­ző: Pólyák Gyula. Kiállítva: Ménesi a 73. perc­ben. Már az 5. percben vezetés­hez jutottak a csongrádiak. A jobbszélről keresztbe lőtt láb- 77. perc) — Zsoldos, Hor­dára a második hullámban váth, Józsa, Ecser — Árki, Olasz érkezett, és nagyszerű Dajka (Simon 48. perc), Nógrád: Reviczki — Gál yó, Babcsány és Vincze hibá­(Mákos 54. perc), Babcsány, zott. A Pest megyeiek is ki- Vincze, Fintor — Mihály, Fáb- hagytak egy büntetőt, de ez ri, Kovács — Varga, Molnár már csak az arányon változ- (Bérczi 77. perc), Bodor. Ed- tatott. 4—3-ra Pest bizonyult ző: Gáspár Mihály. jobbnak. Ezt bizony gyako­Pcst megye: Viola (Gömöri f'olni hell! Három 11-est ki­hagyni — luxus. A torna következő mérkő- zéseire ma Nagybátonyban ke­rül sor. Délután 2 órakor fejese a kapuban kötött ki. meth — Szabó, Szanyi, Cser- , - , . . a mák. Edző: Egervári László. „ff~Za!a’ ^óg Q rád—Csongrád találkozóval. 0—1. A gól váratlanul a za­laiakat hozta fel. Többet bir­tokolták a labdát, veszélye­Hullámzó mezőnyjáték a két 16-os között. Ez jellemez­Etőkésxületi mérkőzés Magyarország B válogatott — Balassagyarmati SE 7—2 (4—1) Balassagyarmat, 1800 néző, ményes. 3—0. A háromgólos Borsó értékesítette az v.: Urbán. B válogatott: Brü nyi (Hajdú), Nagy III. (Var­ga II.), Bálint, Kántor, Kom­előny birtokában a válogatot­tak egy kicsit kiengedtek. A játi, Csapó, Tatár, Tóth A. 24- percben Babinszki révén lóba: 7—L Négy perccel (Borsó), Ozsvárt, Fekete (Fü­57. percben: 6—1. Tíz perccel ké­sőbb Borsó partdobását Bu­davári fejjel csúsztatta a há­a löp), Budavári. Bgy. SE: Tre- félidő vége előtt négy perc- so (Baár) — Robb, Szebeni (Jelen), Hornyák, Lajkó, Hu- gyecz (Zatykó), Erdélyi, Szed szépítettek a hazaiak. 3—1. A mérkőzés befejezése előtt is­mét szépített a Bgy. SE. Ba­cel Fekete harmadszor vette lázs II. beadását Tóth Gábor be a hazaiak kapuját. 4—1. A helyezte a kapuba: 7—2. A válogatott megérdemelten félidőben! cserék jól sike- __ .............................. I ák (Takács), Babinszki (Ba- rültek. A 47. percben ismét a győzött~ ilyen "a r ányban 'is""~A lázs II.), Szűcs (Nagy), Tóth. hazaiak kapujában táncolt a hazaiak csak helyenként kész- Szemerkélő esőben kezdő- labda. A Bgy. SE kapusáról tették erőbedobásra a váloga- dött a mérkőzés. A B váloga- kipattanó labdát Fülöp vágta tott játékosait. Jó: Fekete, Bu- tott játékosai nagy lendülettel a hálóba: 5—1. Tizenegyessel óavári, Fülöp, Csapó, Tóth A. kezdtek. Két gyors Fekete-gól növelte előnyét a válogatott, m, Erdélyi, Hornyák. az 5. és a 8. percben, majd Ozsvártot a büntető területen buktatták, a megítélt 11-est a 15. percben Csapó volt ered­(kopcsányi) Atlétika Országo§ mezei bajnokság Az országos mezei futóbaj­nokságot a hagyományoknak megfelelően kedden kegyei­be fogadta az időjárás. Du­nakeszi régi lóversenypályá­ján, kitűnő terepen, népes me­zőnyök rajtoltak az idei év első atlétikai bajnoki címei­ért és pontjaiért. A lenyűgöző látványt nyújtó mezőnyben indultak az STC atlétái is, mégpedig tíz korcsoportban. Mint az év minden eddigi versenyéről, erről sem tértek haza üres kézzel. Kemény küzdelemben 21 bajnoki pon­tot szereztek, és nagy fölény­nyel, 62 pontos előnnyel or­szágos bajnokságot is nyer­tek. A 16 éves serdülő fiúk 4 fős csapatversenyében hár­man végeztek az első tíz kö­zöt. A bajnokcsapat tagjai: Kadlót Zoltán, Balogh Gyula, Szabó Zoltán és Baár János mellett az ugyancsak kiválóan futó Bene István és a 15 éves serdülő leánycsapat szerzett pontot. Jobb eredmények. Leányok, 1964-es évfolyam: ...16. Si­mon Katalin, .. .37. Tőzsér Mariann, 1963-as évf.: .. .22. Futó Ildikó, .. .45. Ildzsa Ka­talin. Csapatban: .. .8. STC 222 (Futó, Ildzsa, Kiss, Bot­ka). 1962-es évf.: ...44. Király Katalin. Fiúk, 1965-ös évf.: 1. .20. Vass József, 1963-as évf.: ...30. Bolla László, .. .42. Farkas Pé­ter. 1962-es évf.: ...4. Kadlót Zoltán, .. .7. Balogh Gyula, .. .10. Szabó Zoltán, .. .38. Baár János. Csapatban: 1. STC 59 (Kadlót, Balogh, Baár, Szabó). 1961-es évf.: .. .5. Bene István. 1960-as évf.: ...15. Telek And­rás. Labdarúgás Ered mén vek. táblázatok sebben támadtak, de kevés te a találkozó első részét, meggyőződéssel. Túlkombinál- Tartós fölényt egyik csapat ták a helyzeteket, átadási hi­bák akadályozták a kibontá­séin tudott kialakítani, mert a játékba mindkét oldalon na­kozást, vagy éppen egy-egy gyón sok hiba csúszott. A 18. láb lépett közbe. Húsz perc percben Molnárt a 16-oson eltelte után ismét csongrádi belül felvágta a kapus, és a percek következtek. Két eset­ben Olasz okozott zavart a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Varga a védelemben, majd Mészáros kapu mellé lőtte! Hat perc és Kálmán előtt adódott gól­helyzet, eredmény nélkül. múlva a másik oldalon Sza­nyi nehéz szögből leadott lő­A második játékrészben vését Reviczki „bevédte”. 0—1. nagy erőfeszítéseket tettek a A következő percben akár nö- zalaiak az egyenlítésért. Vé- vélhették volna előnyüket a gigtámadták a II. félidőt, de vendégek. Teljesen jogos bün- egészen a 73. percig nem tud- tetőhöz jutottak, de Horváth ták áttörni a csongrádi vé- csúnyán mellé lőtte. A 30. dőfalat, vagy éppen a kapus percben egyenlített Nógrád. volt résen. Ekkor azonban a Egy legurított szabadrúgást követően Bodor 16 méterről talált a hálóba. 1—1. Nem változott a játék képe a II. félidőben sem. Sok hiba mindkét oldalon, kevés gól­csereként beállt Vincze ki­egyenlített. 1—1. Tovább tar­tott a zalai nyomás. Négy perccel később Halász két vé­dőt kiselezett, és a kifutó ka­pus mellett a hosszú sarokba helyzet, sok* bosszankodás a lőtt. 2—1. pálya szélén. Már mindenki Jó mérkőzést hozott a ked- belenyugodott a döntetlenbe, di tornanyitó. Két jól felké- amikor a 76. percben a bal­szült csapat találkozóján az összekötő helyéről élesen szállt első félidőben Csongrád, a má- kapu elé Bodor beadásszerű sodikban Zala megye labdarú- lövése, amit Varga a kapuba gói voltak jobbak. Kitűnt: továbbított. 2—1. Torsa, Csepregi, Halász, ill.: Gémes, Ménesi és Olasz. Nagyon gyenge mérkőzé­sen a „sírból” hozta vissza a Nyitány az Express—Salgó Kupa tornán Az Express Utazási Iroda Szolnoki MÁV 2—0 (1—0). Gl.: Nógrád megyei kirendeltsége Morvái, Fodor. Eger SE— és a Salgótarjáni városi Lab- SZEOL 6—2 (2—0). GL: Ba- darúgó Szövetség rendezésé- lázs (3), Cserven, Papp, Ver­ben a salgótarjáni öblösüveg- bóczki, ill.: Borbán, Róka. gyár salakos sporttelepén ke­rült sor szerdán a III. Ex- B csoport: Oroszlány—Ganz- press—Salgó Kupa serdülő láb- MÁVAG 2—0 (1—0). Gl.: Sal- darúgótoma nyitányára. Bo- 'ói, Czövek. Komló—Várpalo- rongós időben szerdán délután 'a 2—2 (2—0)- Gl.: Korcsmár, 18 NB-s csapat legfiatalabb Jankai, ill.: Krikkel, Horváth, korosztálya kezdte meg láb- A Komló 7 méteresekkel győ- darúgó vetélkedőjét, A három zöt. VIDEOTON—St. Síküveg­pályán 3x6-os csoportban in- Syár 4—2 (0—1). Gl.: Ben­csik (2), Kovács Zs., Jasper, ill.: Mérei (2). C csoport: Szekszárd—Gyön­a torna jelentőségét és üdvö- f^ösi. Sp;*r!:a<'U® A Z~' zölte a résztvevő csapatokat. F,L: Aszalni, Földes., ÜL: Sza­A küzdelem párhuzamosan gUwksz mindhárom pályán óriási len- - ?. J. 5, 8 3 (.3 _Gi' ’ dülettel folyt ^ „ . . , . . (2), ül.: Hegedűs (3). MTK­üreamenyeK. A csoport: yiyr _PVSK ?__1 (\__0) rn • ?VnC,7G£Ön£y-u- - ?,nergia Magyar, Ormány, ill.: Szirtes! 4—0 (2—0). Góllövő: Cserjés ’ (2), Grecska, Kovács. STC— ........ M. L. d últak a küzdelmek. A csa patok felvonulása után Far­kas Szabolcs, a városi labda­rúgó-szövetség elnöke méltatta A labdarúgó NB II-ben dmte legutóbb a 27. forduló mér- Lenfifv kőzéseit játszották le. Ered- 10’ szabó se mények: Nagykanizsa—Kos- u- Gyula suth KFSE 2—1 (2—0), Volán -1*' SC—Vasas Izzó 1—0 (1—0), }4 Recsic Kazincbarcika—Komló 1—0 is. Bors. b. (1—0), Dorog—Várpalota 1—0 Kisvárda (0-0), BVSC—Fűzfő 2-2 £ s.'-újhely (2—1), Szekszárd—MÁV- w. salg. sík. DAC 2—1 (2—1), Salgótar- 20- szvse jáni TC—Váci Híradás 1—0 (1—0), Budafok—Eger 2—1 (0—0), Debrecen—Békéscsa­bai TASK 3—1 (0—0), Szol­noki MTE—BKV Előre 2—1 (1-1). 27 13 6 8 43—32 32 27 11 8 7 42—35 31 27 12 6 9 47—35 30 27 12 5 10 41—31 29 27 10 8 9 35—37 28 27 9 7 11 34—47 25 27 7 10 10 48—56 24 27 8 7 12 31—34 23 27 8 6 13 40—58 22 27 6 9 12 32—48 21 27 4 11 12 27—43 19 27 5 8 14 27—56 18 27 4 7 16 22—60 15 27 2 10 15 18—47. 14 A bajnokság állása A vasárnapi forduló páro­sítása: Nyíregyháza—Borso­di Bányász, St. Síküveggyár —Moskolci VSC, Özd—Szol­noki MÁV, Sátoraljaújhely —Szegedi Dózsa, Hajdúszo­boszló—Szarvas, Gyuia—Le­„ „ _ „ ,, ninváros, Szabó Lajos SE— Vi tí 6 6 42—19 36 Debreceni MTE, Szegedi VSE 27 i4 7 6 46—28 35 —Kisvárda, Lehel SC—Recsk, 27 14 7 6 45-29 35 Papp J. SE—Hódmezővásár- 27 15 4 8 34—30 34 h-iv 27 12 6 9 43—30 30 27 11 8 8 37—25 30 - ... . . . 27 12 6 9 28—25 30 A labdarugó NB III. Kö­27 9 ii 7 36—33 29 zépcsoportban a Bgy. SE meg- 97 'q q q 9? erősítette vezető helyét. Ered- 27 9 7 11 35—33 25 mények: Bp. Spartacus— 27 7 li 9 34—36 25 Láng Vasas 2—1 (1—1), Építők 27 5 14 8 37-45 24 SC—22. sz. Volán 0—0, Ika- 27 8® 7 }22 28—33 23 rus-Erzsébeti SMTK 1-0 27 6 8 is 26—38 20 (1—0), Epying—Ganz­27 6 6 15 27-52 18 MÁVAG 3—0 (2—0), Duna­27 4 5 la w-ti ll keszi Auras SE 4-0 (3-0), Pénzügyőr SE—Bgy. SE 0—0. A vasárnapi forduló páro- Gyöngyös—Kecskeméti TE sítása: BVSC—Dorog, Eger— 2—0 í1-°). Cegléd—Perbál Fűzfű, Szekszárd—Budafok, 3—1 J?—l). KSC—Dunaújvá­Debrecen—MÁV-DAC, Vasas rosl EPítők 1—0 (1—0), Bem 1. S.-tarján 2. V. Izzó 3. K.-barc. 4. Eger 5. DVSC 6. Budafok 7. SZMTE 8. Dorog 9. Volán 10. Vác 11. B. TASK 12. Kanizsa 13. BVSC 14. KKFSE 15. Fűzfő 16. Komló 17. BKV El. 18. Szekszárd 19. MÁV-DAC 20. Várpalota Izzó—Békéscsabai TASK, J. SE—ÉGSZÖV MEDOSZ Kossuth KFSE—Volán SC, 2—1 °>­Kazincbarcika—Olajbányász, Vác—Komló, Szolnoki MTE— Salgótarjáni TC, Várpalota— BKV Előre. A labdarúgó NB III. Keleti csoport 27. fordulójának ered­ményei: Recsk—Szegedi VSE 3—1 (0—0), Szarvas—Sátoral­jaújhely 10—0 (6—0), HŐD- íi.' Gyöngy!' GÉP Metripond—Lehel SC 12. Bem s 3- 0 (1-0), Szabó Lajos SE ”• —Kisvárda 2—1 (1—1), Szol­noki MÁV—St. Síküveg­gyár 6—1 (2—0), Nyíregyháza Cegléd —Miskolci VSC 1—1 (1—0), Papp J. SE—Borsodi Bányász 20. Láng ' 4— 1 (1—0), Szegedi Dózsa— Ózd 3—1 (1—1), Leninváros A vasárnapi forduló náro­—Hajdúszoboszló 3—1 (2—1), sítása: Bgy. SE—Kecskeméti Debreceni MTE—Gyulai SE SC, Ganz-MÁVAG—Láng 2—0 (1—0). Vasas, Kecskeméti TE— . . , . .... Enying, Auras SE—Gyöngyös, A bajnokság állása Bem j SE-Dunakeszi, 22. 27 17 4 6 64—30 38 sz- Volán—ÉGSZÖV ME­27 14 9 4 54-21 37 DOSZ. Perbál— Énítők SC, 27 14 5 8 £34 33 ESMTK-Ce^di VSE. Duna­27 ii ii 5 48—27 33 u3var°si Építők—Ikarus, Bp. 27 io 13 4 27—16 33 Spartacus—Pénzügyőr SE. A bajnokság állása 1. B.-gyarm. 27 14 9 4 43—21 37 2. Ganz-M. 27 15 5 7 64—35 35 3. Építők 27 13 8 6 52—32 34 4. KSC 27 14 G 7 43—31 34 5. 22. Volán 27 13 6 8 40—30 32 6. D.-keszi 27 13 6 8 40—32 32 7. Pénzügy. 27 11 8 8 41—30 30 8. Perbál 27 11 8 8 33—31 30 9. KTE 27 12 6 9 41—35 30 10. Bp. Sp. 27 10 8 9 28—32 28 11. Gyöngy. 27 12 3 12 45—41 27 12. Bem SE 27 10 7 10 31—29 27 13. Ikarus 27 8 9 10 29—33 25 14. ESMTK 27 11 3 13 45—53 25 15. ÉGSZÖV 27 7 9 11 30—33 23 16. D.-újv. É. 27 9 4 14 40—47 22 17. Cegléd 27 7 7 13 27—47 21 18. Auras 27 5 9 13 22—50 19 19. Enying 27 5 6 16 29—59 16 20. Láng 27 5 3 19 19—51 13 1. Szarvas 2. Ózd 3. Sz. Dózsa 4. MVSC 5. Papp SE 6. Nyíregyh. Hirdessen On is a niOGHAO- bnn! NÓGRÁD — .1978. április 6., csütörtök