Nógrád. 1978. március (34. évfolyam. 51-76. szám)

1978-03-29 / 74. szám

Labdarúgó KB II. Óriási taktikai csatában STC—Kazincbarcika 0—0 Kazincbarcika, 6500 néző, v.: Maczkó. STC: Szűcs — B. Ko­vács, Horváth III., Kanász, Ádám — Földi, Répás, Varga — Szoó, Bíró, Kajdi. Edző: dr. Lakat Károly. KVSE: Fü- löp — Mochlár, Tóth, Hel- gert, Szanyó — Fekete, Kál­mán, Feledi — Koleszárik, Kendi, Mikula (Simkó a szü­netben). Edző: Szentmarj ay Tibor. Hamar észre lehetett ven­ni, hogy mindkét csapat tart egymástól. Roppant óvatosan kezdtek, követő emberfogás­sal őrizték a legveszélyesebb csatárokat. Az első helyzet a 13. percben adódott, amikor Kálmán hatalmas lövése el­süvített a jobb felső sarok mellett. A Kazincbarcika lé­nyegesen a várakozás alatt szerepelt, és az STC az első negyedóra után fokozatosan magához ragadta a kezdemé­nyezést Zárt védekezésből bátran fejlődtek fel és egy- re-másra zavart okoztak a ha­zai kapu előtt. A 21. percben Varga a jobb oldalról beadott, Földi a 11-es pontról kapás­Komárom—Komar no nemzetközi futóverseny Élmezőnyben az STC fiataljai Az idén negyedik alkalom­mal megrendezett nemzetközi felszabadulási futóemlék­verseny előtt az időjárás ke­vés jóval kecsegtetett Havas eső, jeges szél söpört végig a Dunán és Komárom utcáin. Ám a verseny napjára kisü­tött a nap, csendesedett a vi­haros szél, csupán a Tatabá­nya környéki dombokon meg­maradt hó árulkodott az íté­letidőről. Ennek ellenére 300 főnyi mezőny állt rajthoz, köztük neves külföldi ver­senyzők és az STC öt, vala­mint a Bgy. SE két futója. Az STC az ifjúsági mezőny­ben indította futóit, akik a nagyszabású nemzetközi ver­senyen helytálltak. E fu­tamban 3000 méteren az 1959 —63-ban született fiúk indul­hattak. A 100-nál több befutó élmezőnye és a nógrádi fiata­lok eredményei: 1. Katona Koloman (Csehszlovákia) 8:48.8, 2. Dancsa Bálint (Bajai SK) 8:48.9, 3. Barna László (Kiskunhalas) 8:51.8 ...8. Kadlót Zoltán, .... 13. Bene István, .. .22. Szabó Zoltán (mindhárom STC) .. .27. Ján- dék József (Bgy. SE), .. .32. Balogh Gyula, ... 61. Bolla László (mindkettő STC). A nemzetközi versenyen az ifjúságiaknál a 1—10. helye­zett, a felnőtteknél a 1—30. helyezett értékes tiszteletdíja­zásban részesült. Röplabda Kupagyőztes a Ganz-MAYAG Véget ért a Karancs Kupa röplabdatorna, amelynek fér­fimérkőzéseit március 25-én és 26-án rendezték a salgó­tarjáni sportcsarnokban. A rangos mezőnyben nagy küz­delmet vívott egymással a nyolc együttesi-Végül is a két. csoport győztese vívta ,a dön­tőt az első helyért, a má­sodikok a harmadik-negyedik helyezésért. A háromszor 15 perces játszmák során a végső győzelmet a Ganz-MÁVAG szerezte meg. 2. a Csepel, 3. a Borsodi Bányász, 4. az STC lett A gépgyáriak ezzel el­nyertek a röplabda Kárancs Kupát 12. Lehel SC 26 9 7 10 34—44 25 W. SZ. MÁV 26 6 10 10 40—55 22 14. Bors. B. 26 8 6 12 39—54 22 15. Recsk 26 7 7 12 28—42 21 16. Kisvárda 26 6 9 11 31—46 21 17. H.-szob. 26 4 11 11 26—40 19 18. S^újhely 26 5 8 13 27—46 18 19. Salg. Sík. 26 4 7 15 21—54 15 20. SZVSE 26 2 10 14 17—44 14 Labdarúgás Eredmények, táblázatok NB II.: Váci Híradás—BKV Előre 1—1 (0—0), Debreceni VSC—Volán SC 2—0 (2—0), Komló—Kossuth KFSE 1—1 (1—1), Dorog—Fűzfő 2—2 (2—1), Szekszárdi Dózsa—Bé­késcsabai TASK 2—1 (1—0), Eger—MÁV-DAC 3—1 (1—0), Szolnoki MTE—Várpalota 2_o (1—0), BVSC—Budafok 1—o (0—0), Vasas Izzó—Nagy­kanizsa 2—1 (0—1). nb íi. Állasa 26 15 6 5 42—18' 36 26 14 7 5 46—23 35 26 14 7 5 44—27 35 26 13 7 6 45—28 33 26 14 4 8 31—29 32 7 8 31—28 29 6 9 41—29 28 26 10 8 8 35—24 28 26 11 6 9 27—25 28 26 8 11 7 35—33 27 9 8 27—28 27 26 7 10 9 32—34 24 26 5 14 7 36—43 24 '26 8 7 11 33—32 23 26 8 7 11 28—32 23 26 9 5 12 38—51 23 26 6 8 12 25—36 20 26 6 4 16 29—51 16 5 6 15 25—51 16 4 5 17 28—56 13 Keleti csoport: Hajdúszoboszlói Bocskai— Debreceni MTE 2—2 (1—0), HÖDGÉP METRIPOND SE— SZVSE 2—1 (1—1), Ny.-házi Vasutas Sp.—Szolnoki MÁV 3_X (o—l). Lehel SC—Hon­véd Papp J. SE 0—0, Lenin- városi MTK—Sátoraljaújhelyi Sp. MEDOSZ MÁV 5—2 (2—1), Gyulai SE—Kisvárdai SE 3—1 (2—0), Recski Ércbá­nyász—Honvéd Szabó Lajos SE 1—0 (1—0), Ózdi Kohász —Szarvasi Főiskola Sp. 0—0, Miskolci VSC—Borsodi Bá­1. V. Izzó 26 2. S.-tarján 26 3. Eger 26 4. K.-barc. 26 5. DVSC 26 6. Vác 26 7. Budafok 26 8. SZMTE 26 9. Dorog 26 10. Volán 26 11. B. TASK 26 12. BVSC 26 13. KKFSE 26 14. Kanizsa 26 IS. Komló 26 1(5. Fűzfő 26 17. BKV E. 26 18. MÁV-D. 26 19. Szekszárd 26 20. Várpalota 26 NB III. ] Középcsoport: Erzsébeti SMTK—Kecskeméti SC 0—0, Perbáli Tsz SK—Vasas Ika­rus 2—0 (0—0), Ganz-MÁVAG —Gyöngyösi Sp. 1—1 (1—0), ÉGSZÖV MEDOSZ—Auras SE 2—0 (0—0), 22. sz. Volán SE—Ceglédi VSE 2—0 (2—0), Építők SC—Honvéd Bem J. SE 2—1 (2—0), Enyingi ME­DOSZ—Láng Vasas 2—0 (1—0), Dunaújvárosi Építők— Pénzügyőr SE 2—1 (2—1), Kecskeméti TE—Dunakeszi VSE 4—0 (2—0). A bajnokság állása 1. B.-gyarm. 26 14 8 4 43—21 36 2. Ganz-M. 26 15 5 6 64—32 35 3. Építők SC 26 13 7 6 52—32 33 4. KSC 26 13 6 7 47—31 32 5. 22. Volán 26 13 5 8 40—30 31 6. Perbál 26 11 8 7 37—28 30 7. KTE 26 12 6 8 41—33 30 8. D.-keszl 26 12 6 8 36—32 30 9. Pénzügy. 26 11 7 8 41—30 29 10. Bp. Spart. 26 9 8 9. 26—31 26 11. Gyöngyös 26 11 3 12 43—41 25 12. Bem. SE 26 9 7 10 29—28 25 13. ESMTK 26 11 3 12 45—52 25 14. ÉGSZÖV 26 7 9 10 29—31 23 15. Ikarus 26 7 9 10 28—33 23 16. D.-újv. É. 26 9 4 13 40—46 22 17. Cegléd 26 6 7 13 24—46 19 18. Auras 26 5 9 12 22—46 19 19. Enving 26 4 6 16 26—59 14 20. Láng 26 5 3 18 18—49 13 A loíó 12 heti eredménye nyász 5—1 (2—0). 1. Fűzfő—Dorog Z—2 X 2. BVSC—Budafok 1—0 1 A bajnokság állása 3. Debrecen—Volán 2—0 1 4. Kossuth KFSE—Komló 1—1 X 1. özd 26 14 9 3 53—18 37 5. Kazincb.—SBTC 0—0 X 2. Szarvas 26 16 4 6 54—30 36 6. Lehel SC—Papp J. SE 0—0 X 3. Sz. Dózsa 26 12 9 5 45—31 33 7. SZVSE—Hódmezőv. 1—2 2 4. MVSC 26 14 4 8 61—33 32 8. Hajdúszob.—DMTE 2—2 X 5. Nyíregyh. 26 10 12 4 26—15 32 9. Sátoraljaújh.—Leninv. 2—5 2 6. Papp SE 26 10 11 5 44—26 31 10. Roma—Lanerossi 1—1 X 7. DMTE 26 12 6 8 41—32 30 11. Foggia—Lazio 3—1 1 8. HM SE 26 10 9 7 39—35 29 12. Fiorent.—Bologna 0—0 X 9. Leninv. 26 11 6 9 44—34 28 13. Atalanta—Inter. 0—1 2 10. Gyula 26 10 8 8 35—35 28 4-1 11. Szabó SE 26 11 5 10 39—30 27 14. Rákóczi SE—Aluraín. 3—1 1 ból továbbított kapura, de a lövés lepattant. A szögletből a kapus öklözése folytán Ré­pás elé került a labda, aki az üres kapu fölé emelt A 35. percben ismét Földi volt a főszereplő. Megnézte és meg­célozta a jobb felső sarkot, Fülöp csak nagy bravúr árán tudott hárítani, öt perc múlva Répás—Kajdi volt a labda útja. A hátravont középcsatár a kapu elé ívelt, a barcikai kapus kivetődve hárított a be­robbanó Szoó és Bíró elől. Egy perc volt hátra a félidő­ből, amikor Bíró lábában “volt a vezetés: két védő kö­zött kitört a 16-os vonalánál, de Fülöp merész lábravető- déssel tisztázott. A második félidőt egy „új” Kazincbarcika kezdte. Lendü­letesen támadott, csak éppen a tervszerűség hiányzott a játékukból. Végigrohamozta a második játékrészt a Vegyész és az STC „vette a lapot”. Így hatalmas iramot láthatott a népes szurkolótábor. Az STC területet védett, ha kel­lett tíz emberrel védekezett, de amikor megszerezték a labdát, meglódult Szoó, Földi és Bíró. A második hullám­ban Répás és Varga nemegy­szer Kanász is érkezett és tá­voli lövésekkel kísérleteztek. Egy ilyen alkalommal, a 63. percben előbb Varga, majd Répás célozta meg 25 méterről a kaput, s a lövés alig ment mellé. Támadott a Barcika, de a tervszerűtlenség nem ve­zetett eredményre a jól záró tarjáni védelemmel szemben. A jó csapatnak szerencséje is van. A 69. percben járt az óra mutatója, amikor Kálmán kicselezte B. Kovácsot, majd Répást. Horváth III. buktatta, de a játékvezető sípja néma maradt. Hét perc múlva szin­tén Kálmán „keverge- tetf’j, de Horváth III. az utolsó pillanatban sze­relni tudta, majd Feledi 25 méteres lövését védte jó ér­zékkel szögletre Szűcs. A sze­rencse nem pártolt el az STC mellől az utolsó percben sem. Koleszárik—Kálmán—Kendi volt a labda útja, de a közép­csatár a 11-es pontról kihagy­ta a mérkőzés helyzetét óriási taktikai csatát és a második félidőben hatalmas iramú, nagyszerű mérkőzést láthatott a nézőköáönség. A Kazincbarcika csak az utolsó tíz percben nyújtotta azt, amit az eddigi eredményei alapján elvárhattak tőle. Az első fél­időben az STC, a másodikban a Vegyész játszott fölényben. Az eredmény igazságosnak mondható, bár helyzetei alap­ján az STC közelebb állt a győzelemhez. Érett, a bajnok­ság egyik legjobb játékával jutott túl — vereség nélkül — a negyedik rangadón a ta­vaszi idényben. Nem annyira egyénileg tündököltek, mint inkább annak köszönhetik si­kerüket, hogy ezen a napon igazi csapat volt az STC. A hazaiaknál Fülöp, Szanyó, Fe­ledi és Tóth játéka emelkedett az átlag fölé. Ma délután Magyarország—Csehszlovákia UEFA-selejlező Salgótarjánban Nagy érdeklődéssel várja Salgótarján sportkedvelő kö­zönsége a 15.30 órakor kez­dődő Magyarország—Cseh­szlovákia UEFA-selejtező lab­darúgó-mérkőzést. A mai ta­lálkozón a Kohász-stadion­ban dől el, bejut-e a magyar ifjúsági válogatott a 16-as döntőbe, amely május 16-án kezdődik Lengyelországban. A mérkőzés előtt Rákosi Gyulát, az ifiválogatott szö­vetségi kapitányát kérdeztük a találkozóról. — Mi lesz a magyar tizen­egy összeállítása? — A végleges kezdőcsapat a délutáni utolsó edzésen ala­kul ki — mondotta előző nap a kapitány. — Ha a könnyebb sérülések helyrejönnek, a kö­vetkező tizenegy lép pályára: Disztli — Fiedler, Kardos, Mohácsi, Fitos, Dózsa, Melis, Molnár, Segesvári, Magyar, Durucskő. Csere: Novák ka­pus, Sverla, Tasi, Zimonyi és Paksi mezőnyjátékos. — Milyen feltételek között készülhettek? — Nagyszerű lehetőségeket kaptunk, maximális segítséget a helyi labdarúgó-szövetség­től, amiért külön köszönetét mondok. Kitűnő talajú pá­lyán edzhettünk, a mérkőzés színhelyén, ahol a gyepben nem tett kárt az időjárás. Ki­fogástalanok a szálláslehető­ségeink, az ellátásunk, élvez­zük Salgótarján vendégszere­tetét. Reméljük, a mérkőzés után is jó! érezzük magun­kat. Bízunk benne, hogy a helyi közönség biztosítja szá­munkra szurkolásával a ha­zai pálya előnyét. — Milyen eredményre szá­mítanak? — Csehszlovákiában hallat­lan lelkesedéssel ért el a csa­pat olyan értékes döntetlent, hogy csak az utolsó pillana­tokban egyenlítettek a hazai­ak. Ilyen előzmények után, látva a fiúk felkészültségét és akarását, győzelemre szá­mítok. Az ellenfélnek csak a legutóbbi összeállítását és a huszonötös keretét ismerjük, de alaposan kidolgozott tak­tikával lépünk pályára. És ha „igazi szívvel” játszanak a fiúk, mint odakinn, hiszem, nem okozunk csalódást a ven­dégszerető salgótarjáni közön­ségnek. (várkonyi) Labdarúgó KB III. Szünet utáni jobb játékkal Bgy. SE—Bp. Spartacus 3—O (l—O) Balassagyarmat, 2600 néző, V-: Tátrai. BSE: Balázs Zs. — Robb, Szebeni. Lajkó, Erdé­lyi, Homyáík, Lucska, (Jelen), Hugyecz, Szűcs, Szedlák, (Ba­lázs J.), Tóth. Edző: Dávid Róbert. Bp- Spartacus: Ra­dies — Szebelkó, Zöldi, Büki, Öze, Nagy (Szabó), Krupai, Hörömpöly, Varga. (Ondééj), Kelemen, Becsei. Edző: Be- rendi Pál. A 8- percben Szedlák 25 méteres váratlan lövése a ka­pu felett fél méterrel hagyta el a játékteret. A 13. percben Balázs Zsolt elvetődve fogta meg Becsei bal oldali éles lö­vését- Erősen szorongatott a hazai csapat. Fölényüket há­rom egymásutáni szöglet is jelezte. Az elsőnél közeli, kapura tartó fejest tolt a léc fölé Radics, majd a követke­zőt a gólvonal előtt ütötte le, a labda kipattant a mezőny­be és Zöldi rúgta alapvona­lon túlra. A 19. percben az állandósult nyomás góllá érett- Szebeni futott fel egy támadással a jobb oldalon. Eléje került a labda a 16-os- sal egymagasságban. Belőtte a kapu elé, ahol Szűcs két vé­dő mellett hat méterről a jobb kapufánál élesen fejelt a hálóba- 1—0. A 23. percben Hornyák, majd Hugyecz sze­relt látványosan egy ellentá­madást. Ezután ellaposodott a játék, esett a színvonal. A szórványos támadások csak időnként jelentettek veszélyt mindkét kapura- A közönség csendben szemlélte az ese­ményeket, csak egy-egy jó szerelésnél mordult fel a le­látó, vagy Erdélyi látványos cselein derült a közönség. Szünet után 10 perc alatt eldőlt a mérkőzés, sorsa. , A 46. percben Tóth lőtte be a labdát a kapu elé, de mivel nem volt a közelben kék-fe­hér csatár, két méterre a ka­putól akadálytalanul kereszt­begurult a pályán. Az 52- percben Radics a labdát rövi­den továbbította a mezőnybe, kapujából kinn állva hat­nyolc méterre. Szűcs lekezel­te a labdát Lucska elé ját­szott, aki felismerte a hely­zetet, a késve visszaérkező kapus mellett óriási erővel lőtte1, 25 méterről a hálóba a labdát. 2—0- Az 55. percben bal oldalról jutott szöglethez a fergeteges rohamokat dik­táló Bgy. SE. A belőtt labdát kapásból küldték kapura, melyet Radics bravúrral ki­ütött, Szűcs nem hibázott és másodszorra a kapu közepébe lőtt- 3—0. A gólok után kis­sé kiengedtek a hazaiak. s feljött a Spartacus. A 62. percben Balázs Zsolt kimoz­dult a kapujából, de szeren­csére Nagy mellé gurított- Két perc múlva Hörömpöly kiugrott két védő között, egyedül kapura tört, de a jó ütemben kifutó gyarmati ka­pus merészen dobta magát á lövés útjába, és nála maradt a labda. A 75. percben Szűcs a jobb oldalon futott el. a kapu elé lőtte a labdát, a berohanó Tóth becsúszva a kapufa tövénél rosszul találta el, és az alapvonalon túlra jutott labdástól együtt. Az első 45 percben megpró­bálta kierőszakolni a győzel­met a hazai csapat. Húsz perc alatt több gólhelyzetet is kidolgoztak, de csak egy­szer sikerült bevenni Radics kapuját- A gól után esett az iram és izgalmas helyzet alig adódott a kapuk előtt. Ennél jobban sikerült a második félidő. A nagy erőbedobással rohamozó csatárok már az 55- percben beállították a vég­eredményt. A Spartacus igye­kezett fékezni a lendületet, volt néhány ügyes, jól kom­binált helyzetük is, de ez csak ahhoz volt elég, hogy meg­akadályozzák a nagvobb ará­nyú vereséget. Jó: Balázs Zs, Laikó, Hornvák, Hugyecz, Szűcs- illetve Radics és Zöldi. A szünetben megtartott ta­vaszi futónapok első forduló­jában az 1500 méteren .22 in­duló volt: I- Urbán Tamás 5:20.6 2. Kensi Károly 5:33-6, 3. Huszár Norbert 5:38-as idő­vel. — reiter — Smida a mezőny legjobbja St. Síküveggyár—Szegedi Dózsa 0—0 Salgótarján, 600 néző, v.: Varga J. St. Síküveggyár: Smida — Kasza, Kaszanyi, Gulyka, Radics, Fehérvári, Borsos, Krivanek II., Ócskái, Angyal (Czene), Bábel, (Bo­dor). Edző: Vertig József. Sze­ged: Tóth — Ződi, Bíró, Ka- kuszi, Nagy, Bozsik, Magyar, Csömör, Veres, Pipicz, Ka­nász. Edző: Reményik Lász­ló dr. Tízperces tapogatódzás után az első izgalmat a 11. perc­ben Fehérvári kapu mellé szálló hátrahúzása okozta. A következő percben Krivanek II. a 16-os jobb oldali sarkáról rúgott szabadrúgást. Éles lö­vése a sorfal mellett a jobb felső sarokba tartott. A kapus bravúrral mentett szögletre. A 18. percben Veres 17 méterről váratlanul lőtt, a félmagas, jól helyezett labdát Smida, a jobb kapufa mellett tolta szögletre. A 26. percben Smi­da újból remekelt. Ezúttal Ma­gyar lapos szabadrúgását má­sodszorra lábbal mentette. A továbbiakban is a szegediek veszélyeztettek. Smida több esetben szedte le a léc alá tartó lövéseket. A 43. percben ügyes hazai adogatás végén Ócskái a 16-os vonaláról cen­timéterekkel lőtt a bal alsó sarok mellé. Szünet után az 59. percben Krivanek előreadása okozott izgalmakat. A 61. percben Bo­zsik távoli lövését védte újból kitűnő reflexszel Smida. A 63. percben Bozsik közeli kapás­lövése szállt hajszállal mellé. A 75. percben Kaszanyi fejelt röviden, Csömör kapásból lőtt labdáját Smida nagyszedű ér­zékkel merítette. A 82. és a 86. percekben pedig előreve­tődve, önfeláldozóan a lábak­ról szedte le a labdát. A 87. percben Borsos beívelt labdá­ja a fedezetlenül hagyott Ócs­kái elé szállt, a jobbszélső lá­báról gólhelyzetben lecsúszott a labda. Salgótarján ünnepi sport- programja szegényes volt. A vasárnap egyetlen eseménye a Síküveggyár labdarúgópályá­jára így sem vonzott sok né­zőt. A játék viszont élvezetes, mindvégig jó iramú volt. A színvonalat a szegediek ötle­tes, gyors támadójátéka, a ha­zaiak jól , szervezett terület­védelme és Smida bravúros védései biztosították. A meg­megújuló szegedi támadások befejezésénél sokszor önfelál­dozó bravúrral őrizte hálóját a góloktól. A vérszegény, s jó­val ritkább hazai támadások rendre elakadtak a szegediek kitűnő védőfalán. Érdekessége volt még a mérkőzésnek, hogy a szegediek kétéves támadó­játéka a felzárkózások miatt szinte állandó gólveszélyt je­lentett. A védekezésben jó teljesítményt nyújtó hazai együttes értékes pontot rabolt a bajnokság harmadik helye­zettjétől. Jó: Smida (a mezőny legjobbja), Kasza, Fehérvári, Borsos, Krivanek II. illetve Magyar, Kakuszi, Nagy, Bíró. — mátyus — NÓGRÁD — 1978. március 29., szerda \