Nógrád. 1978. március (34. évfolyam. 51-76. szám)

1978-03-22 / 69. szám

r Megyei bajnokság Féltucat gólt lőtt a Mátranovák Palotás legyőxte Passiót — Barna sikere, Somos ax utolsó Csak a Nagybátony nyert vendégként — Mindössxe 21 gól r A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 3. fordulójában kitűnően szerepeltek a pályaválasztó csapatok. Egyedül a listavezető Nagybátony nyert idegenben, ezúttal a mérsékelt teljesítményt nyújtó Egyháza3gerge otthonában. Idei harma­dik döntetlenjét játszotta az STC III., amiért a kazáriakat illeti dicséret. A pályaválasztók legnagyobb arányú győzel­mét Mátranovák együttese aratta, féltucat gólt lőtt a meg­lepően gyengén játszó Karancslapujtőnek. A Bgy. Volán fél­idei jó teljesítménnyel 3—0-ra verte Szécsényt. Az St. Volán is meglepő győzelmet aratott a játékban többre képes Vö­rös Csillag SE felett. Bárna csapata 2—0-ra nyert az St. So­mos ellen, s így a táblázaton is megelőzte ellenfelét. Talán a legnagyobb meglepetést jelenti, hogy Palotás — ha csak egy góllal is, de — legyőzte Pásztót. A legváltozatosabb ösz- szecsapáson a Szőnyi SE nyert 3—2-re az St.. Bányagép SK ellen. A forduló egy sérüléstől eltekintve igen sportszerű volt. Nyolc támadósor viszont gólképtelen maradt s így csak 21 gólt lőtt a mezőny. Nagybátony—Egyházasgerge 2—0 (0—0) St. Volán—Vörös Csillag SE 2—0 (1—0) feaglyasalja, Petőfi út, 100 néző, V.: Mihalovics. St. Vo­lán: Kormos — Balázs, Már­ton, Lovasi — Frenkó, Lász­lók, Péter — Váradi, Bogár (Czinege), György, Pusnik (Kovács). Edző: Koszta Lász­ló. Vörös Csillag SE: Bertus — Hajdú, Acs^di, Benyusz — Győri J., Bacsa — Tóth L. (Hammerslag), Szkala, Tóth A., Kecskés, Huszár. Edző: Győri Ferenc. A végig többet kezdeményező hazaiak a 30. percben szereztek vezetést Bo­gár éles szögből lőtt góljával. A vendégcsapat támadósora Hurják — Peti, Sági (Zsíros sok átadási hibát vétett. A J.), Králik (Burik). Edző: Bal- 70 percben szép testcselek la János. A 10. percben köz- után ismét Bogár lőtt tíz mé- vetett szabadrúgás után Gál térről a jobb sarokba a ki- Egyházasgerge, 300 néző, v.: lőtte a hálóba a labdát. 1—0. mozduló kapus mellett. Jó: Dóra. Nagybátony: Palchuber Három perc múlva Bérezi ug- Márton, Lovasi, Péter, Bogár — Bende, Csikós, Bordás, Szi- rótt ki a védők közül és nem (a mezőny legjobbja), ill.: lágyi — Kurnász, Horváth F. hibázott. 2—0. A 20. percben Acsádi, Huszár. — Kiss, Dóra, Pozsár, Orosz Hodászi szép cselek után lőtt L. Edző: Laczkó Sándor, gólt. 3—0. Ezután a hazaiak E.-gerge: Herczeg — Gecse A., csak az eredmény tartására Szőnyi SE—St. Bányagép SK László T., Szántó — Juhász törekedtek. Szünet után Szé- 3—2 (1—1) (László Z.), Gordos L. — Vi- csény jobban igyekezett, de rágh (Pál), Gordos O., So- támadósora sok hibát vétett. Jobbágyi, 300 néző, v.:He­moskői, Simon I., Simon L. Jó: Hodászi (a mezőny leg- vés megyei jv. Szőnyi SE:Fo­Edző: László László. Egy fél- jobbja), Rampasek, Bérezi, dór — Szrena, Bodor, Kele- időn át egyenrangú ellenfél- míg a vendégek közül senki men — Kéri, Papp — Kocsa, ként küzdött a lelkes hazai sem említhető. Sándor, Oláh, Csorba T., Mol­nár. Edző: Malik József. St. Bányagép: Varga — Bozó, Zvara, Schwarcz, Mosó — Ta­kács J. (Blaskó), Liszkóczi, Salgótarján, Zója-liget, 100 ^csegi Dávid (Grúz), Rom­néző, v.: Juhász L. STC III.: ”fnyi, Balga. Edző: Benke rés lövéssel állította be a vég- Hulitka _ Kaposi Nagy G Janos- Az erős iramú mér­er edményt. Jó: Csikós, Hor- Bencsik _ Fülöp, Bandúr m! közésen végig nagy küzde­váth F., Dóra, ill.: Simon L., (Kökény) _ Vajda Tóth F lem íolyt- A 10. percben a Simon I. Tekeres, Szomora, Takács. Ed’- hazaiak szereztek vezetést, öt ző: Balga Károly. Kazár: Var- P^rc mulva azonban kiegyen- ga — Szabó, Kovács V., Cecze, htett a vendégcsapat. Szünet Nagy — Tóth (Géczi), Bo- ” " u“"* zsik, Kovács L., Gecse —Tol gárda. Azután egyre jobban felülkerekedett a listavezető együttes. A 49. percben tö­mörülésből Dóra szerezte meg a vezetést, míg a 68. percben Kurnász nagy erejű, 15 méte­Palotás—Pásztó 1—0 (1—0) STC III.—Kazár 0—0 Röplabda Kislerenyefek sikere a II. Karancs Kupán Szombaton délután és va­sárnap délelőtt a Zagyvapál- falvi Általános Iskola tornater­mében bonyolították le a II. Karancs Kupa női röplabda­tornát. Az NB Il-es csapatok­nak meghirdetett versenyen megyénk három NB Il-es együttese mellett az Egri SE röplabdásai is részt vettek. Az ünnepélyes megnyitó után a csapatok az alábbi pá­rosításban vették fel a küzdel­met: Eger SE—Kazári Kötött­árugyár Tsz SK 3—0. STC— Kisterenyei SE 0—3, Eger SE —STC 3—0, Kötöttárugyár Tsz SK—Kisterenyei SE 0—3, Kis­terenyei SE—Eger SE 3—1, STC—Kötöttárugyár Tsz SK 2—3. A torna végeredménye: 1. Kisterenyei SE, 2. Eger SE, 3. Kazári Kötöttárugyár Tsz SK, 4. STC. A torna színvonaláról nem sok jót lehet elmondani. Bár, még a csapatok a felkészülés időszakában vannak, remél­jük, hogy jobb mérkőzéseket látunk a bajnoki találkozókon. A kisterenyeiek veretlenül, mindössze egy játszmaveszte­séggel végeztek az első helyen és nyerték el a II. Karancs Kupát. Az eredményhirdetésre va­sárnap délben került sor. Ba­logh István, a megyei röplabda­szövetség elnöke átadta a győztes kisterenyeieknek a II. Karancs Kupát. További tisz­teletdíjat kapott a második he­lyezett Eger SE, a harmadik helyezett Kazári Kötöttáru­gyár Tsz SK. A torna leg­Kisterenyei támadás — egri sánc. A tornagyőztesek a Icg- sportszerűbb együttes ellen 3—I-re nyertek. (Fotó: Herbst) sportszerűbb csapata az Eger zőnyjátékosa Hanyi Györgyné SE, a legjobb ütőjátékosa, volt. Lektor Zsuzsa, a legjobb me- Varga Nándor után ismét hazai vezetés, majd egyenlítés következett a Palotás, 500 néző, v.: Gor­dos. Palotás: Zsiga J. — Ma­nai F., Tolnai K. Edző: Szabó 1°' Percben. A hajrában a Ernő. A sportszerű, közepes Szőnyi SE-nek sikerült ki­iramú mérkőzés I. félidejében használnia^ erőteljesebb tá­itiszlovics Tóth Ä Illés Gy. a hazaiak, szünet után a ven- ^adásait. Gollovok: Oláh (2), — TurcsáflyV Varga - Sám dégek hibáztak el több igére- ” ^ :dor, Bagi, Szkbó M., Szabó F„ tes gólhelyzetet. Jó: Nagy, Oíáh^ Kocsa, Jzrena, Csorba: *■ •' Kovács Fülöp, ill.: Kovács V., Tóth, Sző- Kovács L., Cecze. Kocza J. Felkészítő: iJózsef. Pásztó: Kodák ke, Bedő, Nagy — Sütő, Né­meth (Varga) — Alapi K., Szabó T., Kovács A. (Fehér), Juhász, Szeles. Edző: Veres . Béla. Már a 6. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: 45 méterre T., ill.: Varga, Zvara, Rom- hányi. Mátranovák—Karancslapujtő 6—0 (3—0) Mátranovák, 300 néző, v.: A teljes bajnokság állása a kaputól szabadrúgást vég- Molnár. M.-novák: Domonkos végig nagy erővel támadott a lapujtő: Tóth A. — Telek Gy., vendégcsapat, de a hősiesen Telek S. (Földi), Novák — küzdő Palotás Tóth A.-val az Osgyáni, Juhász M. — Tóth élén, mindent hárított. Jó: s., La vaj A. (Laczkó), Simon, Tóth A. (a mezőny legjobbja), Juhász L„ Juhász I. Edző: Illés Gy., Turcsányi, Bagi, Lantos Ede. A nagy erejű tá­Szabó M., ill.: Bedő, Sütő. Bárna—St. Somos 2—0 (1—0) vezetésre tettek szert. Az ért­hetetlenül gyengén játszó vendégeken a szünet utáni Bárna: Bozó J. — Répás, fölényben játszó hazaiak ilyen Tóth K., Molnár — Bohács arányban is megérdemelten (Susán), Radics (Rosta) — nyertek. Góllövők: Bakos, Ko- Oravecz G., Páldi, Tóth L., vá (2—2), Farkas, Mészáros. Oravecz I., Farkas. Edzo:Ta- . ’ ’ kács Dániel. St. Somos: Hor- 36: Simon, Mészáros, Bakos, , nyák — Bostai, Czikora, Fo- Kovács, míg a vendégek kö- dor — Sinkovics, Józsa — Ko- zül senki sem említhető, i vács (Balogh M.), Mag, Nagy fL., Zsidai, Bede. Edző: Eisler ; Ferenc. A mindvégig lelkeseb­ben és ötletesebben játszó ha­zai együttes 11-est is hibázva, gólratörőbb játékával meg­érdemelten nyert. A 65. perc­ben Radics fejelésnél állka- nocssérülést szenvedett. Gól­lövő: Tóth L., Farkas. Jó: Ré­pás, Tóth K„ Tóth L., míg a 1 vendégek közül senki sem em­líthető. 1. Nagybátony 18 15 2 1 62-14 32 2. STC ttt. 18 12 4 2 62-14 28 3. E.-gerge 18 10 3 5 31-28 23 4. Mátnanoválc 18 9 3 6 35-23 21 5. St. Bányagép 18 8 3 7 23-27 19 6 Szőnyi SE 18 7 4 7 41-35 18 7. Vörös Cs SE 18 5 8 5 28-27 18 8. Bgy. Volán 18 6 6 6 22-28 18 9. K.-fliapujtő 18 6 6 6 27-37 18 10. Pásztó 18 7 3 8 31-30 17 11. Kazár 18 5 7 6 21-30 17 12. St. volán 18 5 4 9 15-30 14 13. Sz-écsiény 18 3 6 9 26-35 lö 14. Palotás 18 5 2 11 15-34 12 15. Bárna 18 4 3 11 19-45 11 16. St. Somos i a 2 6 10 20-41 10 4 % tiszta bajnokság állása 1. Nagybátony 17 14 2 1 60-13 30 2. Mátranováic 17 9 3 5 34-20 Zh 3. E.-gerge 17 9 3 5 251-27 21 4. Szörny! SE 17 7 4 6 40-31 18 5. Bgy. Volán 17 6. 6 5 22-22 18 0. St. Bányagép 16 8 2 6 22-24 18 7. Pásztó 17 7 3 7 31-26 17 8. Vörös Cs SE 17 5 7 5 26-25 17 9 K.-lapujtő 16 6 5 5 24-30 17 10. Kazár 16 5 6 5 10-25 16 11. St. Volán 17 5 4 8 15-29 14 12. Szécsény 17 3 6 8 26-31 12 IS. Palotás 17 5 2 10 15-29 12 14. Bárna 17 4 3 10 19-36 11 15.' ’ St. Somos 17 2 6 9 20-34 10 összeállította: Andó Miklós Birhóxás Oláh Gábor (Pásztó) országos vidékbajnok Turcsány László (STC) bronzérmes Négy nógrádi birkózó jutott a magyar bajnokságra »í 9Í&ODÍM Szombaton és vasárnap Deb­recenben és Salgótarjánban került megrendezésre az 1978. évi ifjúsági kötött- és szabad­fogású birkózó országos vi­dékbajnokság. Salgótarjánban a Nógrád megyei Nehézatléti­kai Szövetség rendezésében zajlott le a rangos összecsa­pás. A városi sportcsarnokban több mint harminc egyesület százöt ifjúsági birkózója lépett szőnyegre. A versenyt Járja István, a Magyar Birkózó Szövetség szakfelügyelője, az utánpótlás-válogatott edzője — az egykori salgótarjáni bir­kózó, magyar bajnok — nyi­totta meg. Ezrt követően, ha nem is láttunk kiemelkedő egyéni teljesítményeket, de minden súlycsoportban nagy küzdelmeket vívtak a helyezé­sekért, a magyar bajnokságra való továbbjutásért. Salgótar­jánban a i szabadfogásnak küz­delmében Nógrádból a pásztói fiatalok voltak érdekelve. Kö­zülük Oláh, aki már az elmúlt évben is szép sikerrel szere­pelt és részt vett a Las Vegas-i IBV-n, ezúttal is magabiztosan szerepelt, és az 56 kg-os súly­csoportban a dobogó legmar gasabb fokára került. A pász­tóiak közül a 65 kg-osak me­zőnyében kiharcolta a tovább­jutást Kovács Attila is. Gye- nizse szombaton kiesett a se­lejtezők során. A kötöttfogású ifjúsági bir­kózók Debrecenben mérték össze tudásukat. Az STC szí­neit Turcsány, valamint Oláh képviselte az 56, illetve a 60 kg-os súlycsoportban. Tur­csány becsülettel helytállt és a dobogó harmadik fokára ke­rült. Oláh, aki a területi baj­nokságon betegség miatt nem indult, most „visszaélt” a ven­dégjogával, ugyanis a 13-as mezőnyben jó birkózással a legjobb hat közé jutott és ez­zel ő is ott lehet az április má­sodik felében megrendezésre kerülő 1978. évi magyar baj­nokság küzdelmein. A Salgótarjánban megren­dezett versenyen súlycsopor­tonként az alábbi eredmények születtek. 48 kg (9 induló): 1. Retkes (Abony), 2. Tőzsér (Debreceni Sí), 3. Császári (Szombathelyi Haladás). 52 kg. (12): 1. Gazdag (PMSC), 2. Migléczi (DVTK), 3. Péter (PMSC). 58 kg. (12): 1. Oláh (Pásztó), 2. Gellény (Orosháza), 3. Goda (Abony). 60 kg. (13): 1. Svarc (Baja), Ondó (Debre­ceni Sí), 3. Gúla (KVSE). 65 kg. (15): 1. Bojusz (Csepel Autó), 2. Arladisz (Szombathe­lyi Haladás), 3, Tóth (Debr. Sí). 70 kg. (10): 1. Veréb (Szombathelyi H.), 2. Tóth (Debr. Sí), 3. Radalicz (Szom­bathelyi H.), 75 kg (12): 1. Fried (PMSC), 2. Varga (Cse­pel Autó), 3. Somogy vári (Szi­getvár). 81 kg. (8): 1. Ungi (SZVSE), 2. Novák (Csepel Autó), 3. Mészáros (PMSC). 81 kg. (8): 1. Klausz (Győri Dó­zsa), 2. Gulyás (Debr. Sí), 3. Bialkó (Ózd). + 87 kg. (7): 1. Udvardi (Orosháza), 2. Ilonka (Kunszentmiklós), 3. Lévai (SZVSE). A verseny befejeztével ün­nepélyes keretek között nyúj­tották át a legjobbaknak az érmeket és az első helyezet­teknek a tiszteietdíjat. Az STC úttörő birkózói az elmúlt két hétben Szolnokon és Budapesten szerepeltek. A nehézsúlyban mindkét verse­nyen Bohács 3. helyezéssel tűnt ki. — demény — Bgy. Volán—Szécsény 3—0 (3—0) Balassagyarmat, Vasút út, j, 200 néző, v.: Laczkó. Bgy. Volán: Garamvölgyi — Vachó, Rampasek, Fábián, Kalmár — Hodászi, Vidomusz (Meny- , hárt), Gál — Bérezi, Kelemen (Bognár), Hustyava. Edző:To- mányi Pál. Szécsény: Gonda F. — Antal, Juhász, Velko- vics, Oláh — Pénzes, Jusztin, Sporthírek Az argentínai világbajnok- nyék idehaza és külföldön is- ságra készülődő nyugatnémet mét az előző éveket felülmúló labdarúgó-válogatott .Buenos eredményeket szolgáltak, köz- dias Argentina” címmel le- tűk több nem hivatalos világ­mezt készített. Az éneklésben csúccsal. A világ legjobb ered- a labdarúgókat segítette a v;- ményeinek listáján a legelő- lágszerte ismert Udo Jür- kelőbb helyet kétségtelenül a gens is. A lemez gyors sikerét szovjet Vlagyimir Jascsenko bizonyítja, hogy a február I8-1 teljesítménye foglalja el: a 19 premier óta, tehát négy hét esztendős magasugró Milánó- leforgása alatt 264 742 darab ban. Európa-bajnokságon lemezt vásároltak meg, s ez előbb 233, aztán 235 cm-re nem hivatalos „világcsúcsnak” javított rekordot, számít. A futballista énekesek A fedettpályás szezont záró ezért kellő elismerésben része- világranglistán Szalma László sülnek, április 5-én az NSZK és Erdélyiné Szabó Ildikó, a —Brazília mérkőzésen a ham- két kitűnő távolugró a leg- burgi stadionban „aranyié- jobbak között áll: Szalma a 3. mezt” kapnak. egyben az európai első, Erdé­*■ lyiné a 4—5. Jónak mondható Itt a tavasz, búcsúszik a fe- a női magasugró Mátay 9—12. dettpályás atlétika, s átadja helye, az 1500-as Szántó helyét a szabadtérinek. A „te- 10—11, illetve a női 1500-as tő alatt” megrendezett verse- Lipcsey 11. helyezése is. Röviden Az STC NB n-ben szereplő nő! asztaliteniszezői legutóbb Szege­den mérkőztek, és 11—5 arányú vereséget szenvedtek. Hat talál­kozót 2—1 arányban veszítettek el. Ha ezeknek csaik a fele „bejön**, már meglett volna a pontszerzés. Vasárnap ez nem is maradt eL Molnár 3, Aranyiné és Szexnán- né 2—2. és Juhász győzelme 8— 8-as végeredményhez vezetett a Kecskeméti Spartacus ellen. ★ Vasárnap elmaradt a várt nagy létszám a természetjárók Ta­nácsköztársaság! emlóktúráján. A Camping—Tatárárok—Sailgói vár útvonalon lebonyolított túrán mindössze 60—70-en vettek részt. A Tanácsköztársaság! emlékmű­nél koszorúzásra került sor. ★ Az STC NB III-as férfi aszta­liteniszezői — a lányokhoz ha­sonlóan — 11—5-ös vereséggel kezdték a bajnokságot a Ferenc­városi Vasutas ellen Budapesten Kövendl 4 és Polaneczky győ­zelmével. a folytatás; 8—8 Vá­cott. a győzelmeken Kövendi 4, Polaneczky 3 és Déczi osztozott. Teke KB If. Az üvegesek győzlek a helyi rangadón Az NB II-es nagy golyós teke- csapat-bajnokság hetedik for­dulójában Salgótarjánban he­lyi rangadóra került sor. Az St. Üveggyár—STC mérkőzést vívták az öblösüveggyár teke- csarnokában. Mivel az STC hetek óta jó teljesítményekkel rukkolt ki, így sokan kíváncsi­an várták az összecsapást. A mérkőzés előtt Mizser Jő- zsef játékvezető, majd id. Ga- rádi János, az St. Üveggyár te­ke-szakosztályvezetője nyu­galomra, sportszerű viselkedés­re kérte a közönséget. Ezek után kezdődött a találkozó, melyet végül az St. Üveggyár csapata biztosan nyert meg. St. Üveggyár—STC 7—1 (2705— 2604 fa.) St. Üveggyár: Jakus J. 446, Mag 490, Huram Gy. 413, Jakus L. 447, Puszta 438, Klauber 472. STC: Polaneczki P. 423, Bánházi 430, Magvar S. 424, Ponyi 408, Stark 490, Huram T. 429. NOGRAD - 1978. március 22.. szerda