Nógrád. 1977. december (33. évfolyam. 282-307. szám)

1977-12-06 / 286. szám

Labdarúgó 1\B Hl. Fordulat Jászberényben Salgótarjáni Síküveggyár—Lehel SC 1 — 0(1—0) Jászberény, 800 néző, v.: Bodó. Salgótarján: Surányi — Nagy, Váradi, Varga, Radics, (Angyal), Borsos, Krivanek L., (Kaibás), Ungvári, Tábori, Csőri (Krivanek R). Megbí­zott edző: Vertig József. Le­hel: Vasas — Karkusz, Haj­dú. Bércesi, Lakatos, Szívós, Postás, Lukácsi, Sántha (Vá­gó), Kelemen, Bacher. Edző: Bukhár László. Télies, napsütéses időben a decemberi körülményekhez viszonyítva jó talajú pályán mérkőzött a két együttes. A középmezőnyben tanyázó ha­zaiak nagy lendülettel kezd­tek és feltétlen győzelemre törtek. Az St. Síküveggyár tudatosan lassította a játé­kot és sok, de pontos adoga­tásból építették támadásai­kat. E játékmodor nem íz­lett a hazaiaknak- A vendé­gek biztos védekezésből, több veszélyes ellentámadást ve­zettek. A 14. percben esett a mérkőzés sorsát eldöntő gól. Tábori cselsorozat után betört, s az ötös sarkáról a beadást váró kapus mellett a kapu közepébe lőtt. 1—0. A gól után a hazaiak heves ro­hamokat vezettek. A rendre beívelt labdákat viszont a vendégek védőd mindig ügye­sen hárították. Ha pedig ar­ra volt szükség, akkor Surá­nyi több alkalommal is bra­vúrosan védett. Az 53. perc­ben Angyal szabadrúgásból középre nyeste a labdát, Tá­bori rafináltan kézzel jut­tatta a hálóba. A játékvezető már gólt akart ítélni, de a partjelző beintésére érvény­telenítette- A hazai támadá­sok rendre meddőnek bizo­nyultak. A 69. percben egy előreívelt labdával Tábori eliramodott, a jó ütemben ki­ugró Ungvári elé tálalt, de ő nagy helyzetben hosszan szöktette magát és a kapus felszedte a labdát. Néhány Surányi-bravúr után a 80. percben ismét Ungvári ke­rült gólhelyzetbe, de lövését a kapus szögletre hárította. Meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott Jászberény­ben az St Síküveggyár utol­só helyen álló csapata. Az új megbízott edző — Vertig Jó­zsef — véleménye szerint for­dulópont következett be Jász­berényben, és ha az utolsó két hazai mérkőzésen is ilyen tudatosan, hősiesen küzdve játszik a csapat, akkor meg­kezdhetik a felzárkózást. Jó: az egész vendégcsapat, ill.: Lukácsi! Szívós. (r- i.) Mezőnyfölény gól nélkül Balassagyarmati SE— Kecskeméti 1E 0—0 Balassagyarmat, 2200 néző, ben. A 21. percben Tóth fu- v.: Tompa. Balassagyarmat: tott el a bal oldalon, egy csel védők. A 60. percben maradt ki a kecskemétiek legnagyobb Balázs Zs. — Robb, Szebeni, után az alapvonalnál befelé helyzete. Porhanda lőtte ka­pura a labdát, Balázs kiütötte ismét rálőtte és a vetődő ka­Lajkó, Hornyák, Erdélyi, Ba-. tört és éles lapos lövése a ka- binszki (Balázs J.) Hugyecz, pus kezéről a hálóba került. Lucska, Fábri, Tóth. Edző:Dá- A szurkolók gólt kiáltottak, de pusról ismét kipattant Csurka vid Róbert. KTE: Nagy — Tompa játékvezető kirúgást elé, aki az üres kaput megcé- Franczkó, Virág, Szabó, Nagy- ítélt, mert a labda már el- lozta, de a földön fekvő kapus hegyesi, Komáromi, Putnoki hagyta előzőén a játékteret. A ’ ■■ ■ • • (Dobó), Porhanda, Mányoki, 23. percben Szebeni távoli lö­vése a kapus kezéről szöglet­re került, de kirúgást végez­lábáról kivágódott a labda és felszabadult a kapu. A 75. percben Szebeni szabadrúgá­sa szállt kapu fölé. Mindké Csurka, Horváth. Edző: Vereb István. A 2. percben már gólhely­zetbe került a gyarmati csa­pat. Hugyecz Lucskát indítót- kánál szabadrúgáshoz állította vendégcsapat védői minden hettek el a vendégek. A 40. csapat nagy erőbedobással ját- percben Szebeni a 16-os sár- szott. Az utolsó percekben a ta, a csatár balról belőtte, a le a labdát. Nagy kiütötte Hu- labdát, a kapus kiütötte Tóth gyecz elé, de a meglepett já- elé, aki ismét megcélozta a ka- tékos nem tudta a kapuba to­labdát messzire elrúgtak, sikeresen védekeztek. A fagyos, két-három centi­put, de a nagy tömörülés köz- vábbitam (gólhelyzet volt). A méteres hóval borított pálvá-, ben kivagodott es felszabadi- 43 percben Babinszki szög e- sokat csúszkáltak a játékosok. toltak a védők. Az 5 percben tét Fabn egyből kapura ívelte Rendkívül nehéz volt az irány­jobb oldali szöglet után Virág es a bal kapufa tövénél a ka- változtatás, a labdákra való fejelt Balázs kapuja elé A pus eloreyetődve megfogta a rajtolás és ennek következté. 18. percben két egymás utáni labdat. A 4a. percben kétszeri ben sok leadás került ellenfél szöglet következett. Az utób- szögletrúgás után Horváth bal- hez Az első 45 percben szin­bit Szabó kifejelte Szebeni elé, lal kapásból lőtt és a labda de a hátvéd lövése a kapufa alig szállt a kapufa mellé, mellett az alapvonalon túlra Szünet után két gy :>rs hazai te egy kapura játszott a hazai csapat és igen sokat támad­tak a második félidőben is. A jutott. Egy perc múlva part- támadás következett, majd az jól védekező kecskemétiekre dobás után visszakerült a láb- 50. percben Porhanda és Má: da fíugyeczhez, aki betört a nyoki összjáték végén a ki­16-osra, elesett, de a játékve- futó Balázs mellett a labda el- __ z ető továbbot intett (buktatás hagyta a kapufa tövénél a já- évesi "Iporhanda^i^ánv/Tif^ volt). Nagy erővel támadott a tékteret. Az 55. percben Fáb- ’ ' y ‘ Bgy. SE ezekben a percek- ri elől szögletre szereltek a (reiter) nézve a végeredmény hízel­gő. Jó: Balázs Zs., Hornyák, Hugyecz, ill.: Szabó, Nagyhe­Vívás Oláh Krisztina nagyszerű formában Salgótarján, valamint Eger (Bp. Vasas) 3, 5. Mónus után vasárnap Budapesten (BVSC) 3, 6. Oláh (SKSE) 3, rendeztek I. osztályú nőitőr- 7. Bozóki (Ű Dózsa) 2, 8. minősítő versenyt. A fővá- Hazai (Ű. Dózsa) 2 győzelem, rosban nagy mezőny sereglett A verseny krónikájához össze, hiszen 39-en léptek tartozik, hogy Oláh Krisztina pástra. Közülük 21-en I. ősz- csupán találataránnyal szo- tályúak. Ezen a versenyen ott rult a 6. helyre. A tarjáni vi­vőit Oláh Krisztina is, az vónő formája tehát biztató., SKSE tőrözőnője, aki az hiszen egy héttel korábban utóbbi '.etekben mind jobban Egerben az I. osztályú ver- belelendült és nagyszerű tel- seny győztese lett, azt meg- jesítményekkel tűnt ki. A tő- előzőén pedig Salgótarjánban röző ezúttal is becsülettel volt döntős. Januárban válo- helytállt. A nyolcas döntőbe gató versenyekre kerül sor és jutott, ahol a vidékiek közül reméljük, hogy Oláh Kriszti- csupán egyedül szerepelt. A na ott is becsülettel képviseli döntőben izgalmas és színvo- a vidéki vívókat, nalas asszókat vívtak a női tőrözők. Ezt erősíti az a tény Űjság, hogy december is, hogy az első és nyolcadik 17—18-án Budapesten ren- helyezett között csupán há- dezik meg az NB Il-es férfi­rom győzelem különbség volt. tőr-, valamint párbaj tőr­A verseny végeredménye: 1. csapatbajnokságot. Mindkét Ferdinánd (Ű. Dózsa) 5, 2. fegyvernemben ott lesznek az Sallai (OSC) 4, 3. Kopcsándi SKSE vívói is. (MTK-VM) 4, 4. Kemessey — demény — Ökölvívás Három országos bajnok Idei kiváló szereplésükre a négy közé jutás során szen- hét végén tették fel a koro- vedett vereséget. A pontver- nát az SBTC ökölvívói. Négy senyben: 1. SBTC 15, 2. Tata­napon át Békésen vettek részt bánya 11, 3. KSI 10 ponttal, az A, B korcsoportos országos A szakosztály ezzel lényegé­serdülő ökölvívó-bajnokságon, ben befejezte az idei ver- Pintér János öt tanítványa senyévadot. Ilyen sikeres évei lépett szorítóba. Közülük Ré- még sohasem zártak, meri vai György, Farkas Sándor és öt bajnoki címet szereztek és Hranek Sándor országos baj- egy harmadik helyet, s ezze' noki címet szerzett. Botos Ti- 39 olimpiai pontot gyűjtöttek bor és Berki Andor a legjobb össze. Kádár János látogatása a sakk- bajnokságon Vasárnap a KGMTI-ben az 5. fordulóval folytatták az országos egyéni sakkbajnok­ságot. A versenyre ellátoga­tott Kádár János, az MSZMP KB első titkára, s nagy fi­gyelemmel kísérte az érdekes játszmákat, a versenyzők színvonalas küzdelmét. 1-------------­L abdarúgó NB 1L Őszi hazai bncsű győzelemmel SB1C—Budafoki M1E 2—0 (l—O) Salgótarján, 4000 néző, v.: Tátrai (Kurraai, Tolnai)- SBTC: Szűcs — B. Kovács, Horváth III., Adám (Márta a szünetben) — Répás, Varga, Földi — Cséki, Bíró, Kajdi, Tóth. Edző: dr. Lakat Ká­roly. Budátok: Fellegi — Gergely, Kapitány, Stefanits, Horváth — Mészöly, Paázs, Vizi — Zöldir Harangi, Mich- na. Edző: Dobesch Gyula. A hótól letakarított, de fa­gyos, jeges pályán már kez­detben sokat csúszkáltak a játékosok. A vendégek meg­erősített' védelemmel ját­szottak, mivel Kapitány sep- regetett, Mészöly Kajdit, Ste­fanits Bírót szoros emberfo­gással követte. Az első tíz perc tapogatódzó játéka utón a hazai fölény egyre nyilván­valóbbá vált. A 15- percben Kajdi remek szólóval kicse­lezte Mészölyt, majd a jobb szélről pontosan beadott és Földi 3 méterről a hálóba perdített. 1—0. A 17. percben a jól játszó Harangi lövését Szűcs bravúrosan szögletre védte. Állandósult a hazai csapat fölénye, de a lelkesen romboló budafoki védők mel­lett a csúszós pálya is nehéz próbatétel elé állította a csa­tárokat. A 27. percben az ügyesen cselező Paizs tisztá­ra játszotta magát, 20 mé­terről leadott lövését Szűcs biztosan védte. Feljavult a Budafok, de csak a 16-osig adogattak pontosan. A 34. percben Fellegi labdatartása miatt a játékvezető 14 méter­ről közvetett szabadrúgást ítélt- Répás legurított Adóm­nak, lövése nyomón Kajdi elé pattant a labda, de a csa­tár kivárt és odalett a hely­zet. A 40. percben Cséki ügyesen kicselezte Horváthot, majd a rátámadó Kapitányt is de üresen állva, 14 méter­ről gólhelyzetben fölé bom­bázott. A 42. percben Földi —Tóth—Földi remek összjá­ték után Földi óriási gólhely­zetben a jól kimozduló Fel­legibe rúgta a labdát. Szünet után tovább fokozó­dott az élénk iram, hiszen még semmi nem- dőlt el. Mindkét együttes átcsoporto­sított. Az SBTC-ben az al­kalmi jobbszélső Csékiből jobbhátvéd lett, B. Kovács pedig balhátvédként játszott, a jobb szélen pedig Márta szerepelt. A vendégeknél Vi­zi balhátvédként, Horváth jobbhátvédként, Mészöly pe­dig csatárként játszott to­vább. A 48- percben Földi hatalmas lövését Fellegi a léc alól bravúrosan ütötte szögletre. A 60. percben Ré­pás lövését tette ártalmatlan­ná. A 63. percben Szűcs lab­datartása miatt ítélt közvetett így perdítette a labdát a hálóba Földi, megszerezve as SBTC vezető gólját (Herbst Rudolf felvétele) szabadrúgást a játékvezető. Vizi lövése nyomán azonban a hattagú sorfalról levágödott a labda. Nem adták fel a vendégek, szervezetten véde­keztek, rajtaütésszerű táma­dásokat vezettek. A 73. perc­ben Bíró középen kiugratta Kajdit, aki kivárt, a labda Márta elé perdült, aki az alap­vonal közeléből, nehéz szögből úgy továbbította a hálóba, hogy Gergely csak beljebb segítet­te a labdát- 2—0. A 77. perc­ben Paizs távoli lövése során Szűcs megcsúszott, de nehe­zen megkaparintotta a lab­dát. A 87. percben alakult ki a vendégek egyetlen gólhely­zete. Harangi jobbról beívelt szöglete után az egyedül ha­gyott Zöldi fejesét Cséki a gólvonalról fejeibe ki. A gyors ellentámadás során Márta gólhelyzetben közelről mellé gurított. Közepes színvonalú, de ér­dekes, változatos és igen küz­delmes mérkőzést vívott a két együttes. A gyors hazai gól után a 'vendégek is számos támadást vezettek, de ezek a 16-osnál elhaltak. Sok. SBTC- támadás a csúszós játéktér miatt hiúsult meg. Szünet után is a hazai fölény volt" a jellemző, és több gólhelyzet maradt kihasználatlanul. A második gól után sem adták fel a vendégek, ám szépíte­niük nem sikerült. Az SBTC végeredményben érettebb, taktikusabb játékkal, helyze­tei alapján akár nagyobb arányban is győzhetett vol­na­Az SBTC-ben Szűcsöt nem tették próbára a csatárok. A hátvédek közül B. Kovács keltette a legjobb benyomást. A középpályán Földi volt a legjobb, de Varga sem ját­szott rosszul. Répás is na­gyon igyekezett. A csatárok közül Bíró volt a legmozgé­konyabb, de Kajdi is sokat dolgozott. A Budafok kapujában Fel­legi kitűnően védett. A hát­védek közül Horváth és Kapi­tány játszott jól. A középpá­lyán Vízi és Mészöly dolgo­zott sokat. A csatárok közül Harangi volt a legjobb. Tátrai játékvezető sokat pó­zolt, ráadásul több fordított ítélete is akadt­Rozgonyi István Labdarúgás Eredmények, láblázatok A labdarúgó NB II. 18. for- 12. Fűzfő dulójának eredményei: BKV gvse Előre Ián •Fűzfő 1—0 (0—0), SC—Dorog 18 8 1 9 30—35 17 9 5 28—33 17 3 8 14—23 17 4 8 21—25 16 5 8 25—26 15 2 11 23—36 12 7 9 18—29 11 3 11 22—41 11 3 13 16—40 7 VO- 15. BKV Előre 1 _1 (1_0), 16- Budafok V ác—Szekszárd 1—1 (0—0)! H] bvsc’DAC Kazincbarcika—Debrecen 6—0 10! várpalota (3—0), SBTC—Budafok 2—0 2°- Szekszárd (1—0), Kossuth KFSE—Vasas a labdarúgó NB III. Keleti Izzó 1—1 (1—0), Várpalota— csoport őszi 18. fordulójának BVSC 2—3 (0—1), Szolnok— eredményei: Szegedi VSE— Eger 2—3 (0—1), Nagykani- özd 1—1 (0—0), Kisvárda— zsa—Békéscsabai TASK 0—1 Szegedi Dózsa 2—2 (1—0), (0—0), Komló—MÁV DAC Szabó Lajos SE—Sátoraljaúj- 0—2 (0—0). hely 4—1 (3—0), HÖDGÉP Metripond—MVSC 2—0 —Szarvas 3—2 (1—2), Lenin- város—Borsodi Bányász 3—1 (0—0), St. Síküveggyár—Le­hel SC 1—0 (1—0), Recsk— Szolnoki MÁV 2—2 (1—1), A bajnokság állása 1. özd 18 9 6 3 32—13 24 2. Szarvas 18 11 2 5 37—22 24 3. Sz. Dózsa 18 8 6 4 34—23 22 4. Leninv. 18 9 4 5 32—21 22 5. DMTE 18 10 2 6 27—21 22 6. Nyíregyh. 18 7 8 3 15— 9 22 7. MVSC 18 10 1 7 43—27 21 8. Papp SE 18 8 5 5 32—22 21 9. Szabó SE 18 9 2 7 34—25 20 10. Gyula 18 7 5 6 23—24 19 11. Lehel SC 18 8 2 8 29—34 18 12. Kisvárda 18 6 5 7 26—30 17 13. HMSE 18 5 6 7 28—31 16 14. Szó. MÁV 18 5 6 7 30—40 16 15. Bors. B. 18 5 5 8 24—38 15 16. Recsk 18 4 6 8 22—30 14 17. S.-újhely 18 4 6 8 21—33 14 18. SZVSE 18 2 9 7 13—22 13 19. H.-szob. 18 2 6 10 20—36 10 20. Salg. Sík. 18 3 4 11 17—38 10 ügy őr—Enylng 4—1 (3—1),' Bp. Építők—Láng Vasas 4—0 (1—0), Erzsébeti SMTK—Bem József SE 2—1 (0—0), Kecs­keméti SC—Gyöngyös 2—0 (1—0), Dunaújvárosi Építők— Auras SE 3—1 (2—0). A bajnokság állása A bajnokság állása 1. SBTC 18 11 3 4 32—16 25 2. Kazincbarc. 18 9 5 4 34—18 23 3. V. Izzó 18 10 3 5 30—14 23 4. Vác 18 10 3 5 25—18 23 5. Eger 18 8 6 4 31—23 22 6. Volán 18 7 8 3 26—19 22 7. Dorog 18 9 4 5 22—16 22 r: SZMTE 18 7 6 5 29—19 20 n. Komló 18 8 4 R 25—23 20 10. BTASK 18 7 6 5 18—19 20 11. Olajbányász 18 6 5 7 24—20 17 A labdarúgó NB III. Kö­zépcsoport őszi 18. fordulójá­nak eredményei: 22. sz. Vo­lán—Perbál 3—0 (3—0), IKA­RUS—Dunakeszi 0—0, Ganz- MÁVAG—Bp. Spartacus 5—3 (4—1), Cegléd—ÉGSZÖV ME- DOSZ 1—1 (1—0), Bgy. SE— Kecskeméti TE 0—0, Pénz­1. Ganz-M. 18 12 2 4 53—25 26 2. B.-gyarm. 18 10 6 2 32—16 26 3. Pénzügyőr 18 9 6 3 31—18 24 4. Bp. Spart. 18 8 6 4 21—20 22 5. Bp. Épít. 18 8 5 5 38—26 21 6. Perbál 18 8 5 5 29—22 21 7. KSC 18 8 4 6 30—23 20 8. 22. Volán 18 7 5 6 27—24 19 9. D.-keszi 18 7 5 6 23—22 19 10. KTE 18 7 5 6 26—26 19 11. D.-újv. Ép. 18 7 4 7 30—29 18 12. ESMTK 18 8 2 8 36—40 18 13. Ikarus 18 6 5 7 24—24 17 14. ÉGSZÖV 18 4 8 6 23—20 16 15. Bem SE 18 5 5 8 19—22 15 16. Cegléd 18 5 5 8 20—32 15 17. Gyöngyös 18 6 2 10 24—32 14 18. Auras 18 4 6 8 02—34 14 19. Láng 18 3 2 13 13—37 8 20. Enying 18 2 4 12 15—43 8 NÓGRÁD — 1977. december 6„ kedd