Nógrád. 1977. november (33. évfolyam. 257-281. szám)

1977-11-16 / 269. szám

Megyei bajnokság Ismét az St. Koliá§z vezet A Vörös Csillag SE pontot szerzett Nagybátonyban — Mátranovák nyert a Bányagép SK-nál őszi ajándékidőben, jő pá­lyákon zajlott le a megyei labdarúgó-bajnokság 15. for­dulója. amely — hagyomány- szérűén — ismét tartogatott meglepetéseket. Nagybátony­ban pontot szerzett a Vörös Csillag SE, s minthosv az St. Kohász jó I. félidei já-v tékkal a forduló legnagyobb arányú győzelmét aratta, is­mét őrségváltás történt az élen. St. öblösüveggyár—Kazár 3—0 (0—0) Salgótarján, Munkás út, 100 néző, v.: Pénzes. St. Öb­lösüveggyár: Póczos — Kürti, Kaposi, Kojnok, Kakuk — Si­mon J., Győri, Horváth — Krízs (Pigniczer). Dotlenz, Ta­kács (Frenkó). Edző: Simon Imre. Kazár: Gyurkó —Nagy, Tolnai K., Cecze, Kovács L. — Tóth, Kovács V., Bakos — Gecse, Tolnai F., Bozsik. Ed­ző: Szabó Ernő. Változatos, sportszerű 45 perc • után kö­vetkeztek az izgalmasabb hely­zetek. Póczos kétszer is há­rította Bozsik s társai közeli lövését, majd egy szögletrú­gás végén Simon J. gólt lőtt a 11-es tájáról. Többet kí­sérleteztek a hazaiak s nem- kovszki, Simon; Lászlók. Ed- madások beadásairól a haj- elé vette a labdát, s laposan sokára Dollencz talált a há- ző: Koszta László. A vendé- rában is rendre lemara- a hálóba lőtte. A najrában lóba. A vendégek Kapufával gek egygólos vezetéssel fél órá- doztak „az ékek”. A 86. Longauer rontotta sorra a csa- válaszoltak a hajrában. Jó: ig jól játszottak, azután egyen- percben Acsádi buktatta el- pat helyzeteit. Jó: Kese P., Kakuk, Póczos, a góllö/ok, ill.: lített a Palotás. Szünet után lenfelét, s 11-esből Bocsi egyen- Három J., ifj. Bandúr, Ludá- Nagy, Tolnai K., Gecse. a hazaiak kezdtek jobban, s lített. Jó: Csikós, Kardos, Bo- nyi, ill.: Kodák, Németh, Ko­Mátranovák—St Bányagép a Volán egyenlített. A hajrát esi, ill.: az egész együttes. vács. 1~° (°-0) zhők:MaÚSdzlonvicse Pet^ Ba^ St‘ Kohász-Karancslapujtő Bgy. Volán-Bárna 3-1 (3-0) Salgótarján, Szánasi út, 200 ill.: György és Makovszki. Jó: , 0 ' , ' , Balassagyarmat, Vasút úti nézó. v.: Mihalovics. Mátra- Kocza A., Illés, Petre, Matisz- Salgótarján, Zója-liget. 500 pálya, 100 néző, v.: Balázs II. novak: Tóth M. — Molnár, lovics, Bagi, ill.: Simon György, néző, v.: Gordos. St. Kohász: Bgy. Volán: Garamvölgyi — Gecse, Lakatos E. _ Mészá- Péter. Hulitka — Kasza, Szakái, Lip- Kalmár, Mihály, Vacr.ó — I ták — Fülöp, Gulyka — Bérezi, Rampasek — Hustya­Nagybátony—Vörös Csillag SE Romhányi, Lisztóczki, Bábel, va, Gál, Bognár (Kemenczei), 2—2 (1—1) Fekete (Szikora), Oláh Z. Ed- Deák (Ragó), Menyhárt. Ed­ző: Balga Károly. K.-lapujtő: ző: Tományi Pál. Barna: Bo­__ _ Nagybátony, 400 néző. v.: Tóth A. — Földi, Novák, Te- zó J. — Radies L., Radics A., k ács, Ecsegi (Baíga) — Grúz, Csáki. Nagybátony: Palchuber lek Gy. — Osgyáni, Juhász Rosta (Szabó A.) — Tóth, Bo- Romhányi, Mosó, Blaskó. Ed- — Bállá, Csikós, Bordás, Szi- M. — Tóth S. (Híves), Sí- hács (Susán L.) — Molnár, ző: Benke János. Az I. félidó- lá2yi — Orosz L. (Srabó L.), mon, Juhász L., Lavaj, Ju- Páldi, Oravecz L., Oravecz G., ben. Blaskó és Romhányi hi- Macska (Nagy), Kardos — hász I. Edző: Lantos Ede. Az Farkas Z. Edző: Takács Dá- bázta el a legjobb hazai hely- Kiss- D6ra> Bocsi. Edző: Lacz- I. félidőben könnyedén lőtte niel. Félórás jó játékkal há­zeteket. A 60. percben Farkas kó Sándor. Vörös Csillag SE: góljait a Kohász, szünet után romgólos előnyre tett szert a fejelte a hálóba a labdát. A Bertus — Máté, Pászk, Acsá- már nem sikerült annyira rést hazai együttes. Szünet után vendégek még hibáztak két di — Győri J., Póth (Hajdú) találni a feljavult lapujtői vé- azonban visszaesett s a bár­ígéretes helyzetben. A hajrá- — Hornos, Szarvas, Zeild, delmen. Góllövők: Oláh Z. (2), naiak szépítő góljuk nyomán ban a hazaiak meddő mezőny- Kecskés, Huszár P. Edző: Bábel, Lisztóczki, Romhányi, többet támadva helyzeteik fölényében mit sem értek az Győri Ferenc. A könnyedén ill.: Simon. Jó: Lisztóczki, alapján 6—3-ra is nyerhettek egymás utáni szögletrúgások, kezdő hazaiak a 7. percben Oláh Z., Gulyka, Lipták, ill.: volna. Kétszer csak a kapufa Jó: Tóth M„ Gecse, Farkas, Dóra góljával megszerezték a Telek, Osgyáni, Lavaj. mentett. Góilövö: Bérezi, Ram­.......... ' mÁi'V'1 Az SKSE második gólja. Oláh — csíkos mezben — lövése nyomán dott Tóth mellett a labda a bal alsó sarokba. A végeredmény: 5—1. védhetetlenül vágó SKSE—Karancslapujtő — kép: bábéi — ros, Simon — Mihály, Bakos, Kotroczó, Farkas (Tóth I.), Kovács. Edző: Szoó Miklós. St. Bányagép: Varga — Bozó, Zvara, Schwarcz, Zéti — Ta­vezetést: a csatár bal oldali beadásból lekezelte a labdát, s félmagasan a bal sarokba Egyházasgerge—Somos 2—0 (1—0) pasek, Deák, ill,: Oravecz G. Jó: Garamvölgyi, Mihály, ill.: Bozó J., Radics A. (a mezőny ill.: Zvara, Romhányi. Fa^tas-St-Voián eddő'“híazaT^me! Somoskőújfalu, 200 nézó, v.: "“»ft «a°ics A- <a Palotás, 100 néző, v.: Mis- zőnyfölényben 4—5 gólhelyzet ®enl3, Láízló^Szántó3 Gordos / ­kei. Palotás: Gilyán — Mól- elúszott, mígnem egy védelmi f ® áT Szőnyi SE _ Szécseny nár I., Kocza A.. Illés - Var- hibáról Kecskés kaparintotta * i\ 4-1 (0_1) ga. Turcsányi (Kocza J.) — meg a labdát, s balra cselez- ^ Simon L Edző: László . Jobbágyi, 300 néző, v.: Ka. Petre, Matiszlovics, Tóth A., getve a hosszú sarokba lóve Szabó F. (Bagi), Szpisják. Ed- egyenlített. 1—1.' ző: Kovács József. St. Volán: rombolt a Dallos — Balázs, Lo /asi, Ko- szünet után s Huszár beadá- vács — Péter, György — Vé- sából Hajdú nagy erővel lőtt To:win László. Somos: Homyák - kukk. Szőnyi SE: Molnár S. Bostal, Czikora, Kapás —Sin- ^.z,re.na’ Bodor, Kelemen — w?™ kovlcs (Babják), Antal —Be- ^!rr\Cs°rba J- — Molnár L. de, Mag, Balogh, Orosz (Ver- (Vass), Tóth (Sándor I.), Ko­rád! (Csonka), iványi, Ma- a hálóba. 1-2. A bátonyltá- f^Ferení A Vendégek sSgl ^ Malik JóIset^Szécsény":-letet íveltek be a 20. percben, Gonda F. — Zsiga, Juhász, Simon I. fejesét Sinkovics si- Jusztm ~ Velkovics, Pénzes kertelenül mentette, s a labda ~ UI2 ,, (Kanyó), Pityi, túljutott a kapuvonalon. 1—0. Klárik, Burik, Sági. Edző: Bal- Szünet után a hazaiak kéz- j,n°s: Az L félidőben el- deményeztek többet, támadó- íogadhatóan játszó vendégek soruk azonban hibát, hibára vezetest szereztek, szünet után halmozott. A 80. percben Si- azonban érthetetlenül vissza- mon I-et buktatták a kaputól estek, s nem találtak ellenszert 20 méterre s a csapatirányító a kombináló, s eredménye- a sorfal résén a bal sarokba sen . támadó hazaiak ellen, lőtt. 2—0. Jó: Gordos L., Si- Gollovok: Csorba J. (11-esből), mon I., Somoskői, ill.: Antal, K°csa, Sándor L., Sándor I., Babják.________________________ill.: Hurják. Jó: Kéri (a me­et ztm _Pásztó 1_0 (0__0) legjobbja), Csorba J., S t. ZIM Pásztó 1 0 (U U) Csorba T ) Sándor L _ míg a Salgótarján, Csizmadia-telep, szécsényiekből senki sem em- 300 néző, v.: Martinxó. St. üthető. ZIM: Kadenszki — Rácz, Ke­se P., Három J. — Gszvald, A bajnokság állása Nagy L. — Ludányi, Tőre, ifj. Bandúr, Longauer. Laki (Kese R.). Edző: Bandúr Mi- hály. Pásztó: Kodák — Fe­hér, Németh, Nágei (Turcsá­nyi Gy.) — Szabó, Szóke — Alapi K., Kovács A.. Varga, Juhász, Szeles (Bügés J.). Ed­ző: Veres Béla. A mérkőzés iramát mindvégig a hazaiak irányították. A vendégek ke- sz“écsény vés helyzetet teremtettek. A 42. percben megítélt 11-est is kapu mellé lőtték. A 60. perc- J'; ben Három J. beadásából ifj. Kézilabda, Diés*enő csapata nyert Rom hányban A NOSZF 60. évfordulója reske két pontot gyűjtött, míg tiszteletére a közelmúltban Érsekvadkert csapata mind­férfi kézálabdatornát bonyo- három mérkőzését elveszítet- lítottak le négy csapat rész- te. vételével Romhányban. Az Ugyancsak a jeles ünnep előzetes programtól eltérően tiszteletére a járási termé- Pásztó és a Bgy. SE csapata szetbarát szövetség éjszakai nem érkezett meg, így utólag tájékozódási futóversenyt ren- Tereske és Diósjenö együtte- dezett. Ezen 109-en vettek sét hívták meg. A tornát ve- részt. A különböző korosztá- •retlenül Diósjenö nyerte öt lyokban helyezést elért vér­ponttal, a szántén veretlen és senyzők jutalomban részesül- ötpontos Romhány előtt. Te- tek. •• Oí>zf< áh mérhősésc Fclidőlien még vezetlek Kassán Kriskó és Boskó. Az összeállítása: Horváth Az SBTC öregfiúk labdarú- kény, gócsapata a napokban Kelet- SBTC Szlovákia fővárosába, Kassá* — Baranyai, Kmetty, Vertig, ra látogatott, ahol barátságos Oláh — Toldi, Angyal — Ve- mérkőzésen. a város váloga- rés, Szojka, Taliga, Jeck. Ját* tottja ellen lépett pályára. A szott még: Szőke, Kakuk hazai válogatott a Lokomotí* Krajcsi. A vendégek góljai va és a VSS Kosice öregfiúk Toldi és Jeck lőtte. Jó: Kmeb labdarúgóiból állt A mérkő- ty, Toldi, Taliga, Oláh, Szőj- zésre 900 néző volt kíváncsi, ka. Az SBTC — amíg erővel bír­ta — az első félidőben 1—0- A visszavágóra decembe ra vezetett ám végeredmény- 17—18-án Salgótarjánban, : ben 4—2-re kikapott. A csa- városi sportcsarnokban m~ pat ráadásul tartalékos volt, rendezésre kerülő teremion.j mert hiányzott Szalai, Kö- alkalmával kerül sor. 1. St. Kohász 15 13 1 1 63-10 27 í. Nagybátony 1.5 12 3 — 51-10 27 3. E.-gerge 15 9 4 2 28-16 22 4. Mátranovák 18 9 ­6 27-20 18 5. Vörös Cs. SE 15 6 6 3 26-20 18 6. St. Bányagép 18 8 2 5 20-22 18 7. Szőnyi SE 15 7 2 6 37-29 16 8. St. öblösü. 15 6 4 5 21-19 16 0. Pásztó 15 6 3 6 29-24 15 10. K.-lapultő 15 5 4 6 15-23 14 11. Bgy. volán 15 4 6 3 15-23 14 12. St. ZIM 15 4 4 7 21-24 12 13. Kazár 15 3 5 7 15-29 11 14. Széesény 15 2 6 7 20-26 10 15. Somos 18 2 5 8 15-37 9 16. St. Volán , 15 3 3 9 13-36 9 17. Palotás 15 3 2 10 13-34 8 18. Bárna 15 2 2 11 14-42 6 Összeállította: Andó Miklós Tí*megsporídéI«tán Salgótarjánban A NOSZF 60. évfordulója tisz- résztvevők Salgótarján nagyüzemi .életére tömegsportűélutánt ren- dolgozói közül kerülnek ki. Férfi- Ipznck november 26-án, 14 órá- és női röplabdában, asztalitenisz­lő! Salgótarjánban, a városi sport- ben. sakkban és kötélhúzásban Tsarnokban, melyen a résztvevők vetélkednek. Az első három he- eljesíthetik az Edzett ifjúságért lyczett csapatok díjazásban rcsze- mozgalom követelményeit. A sülnek. Kádár János látogatása a női sakkbajnokságon Kedden este az országos női egyéni bajnokság XI. for­dulóján a Magyar Sakk Szövetségbe látogatott Kádár János, az MSZMP KB első titkára. A szövetségben a vendéget Sze­rény! Sándor, a Magyar Sakk Szövetség elnöke fogadta. Kádár János nagy figyelemmel kísérte az érdekesebb játsz­mákat, gratulált a győzteseknek és elbeszélgetett a ver­senyzőkkel, edzőikkel és a szövetség vezetőivel. Másodotstályú birhósó tSB Kedvezőtlen előjelek után: 4. Pásztói SE A másodosztályú szabadfo­gású birkózó GSB csoport- mérkőzésen Pécsett a PMSC, a Pécsi Kinizsi, Szeged, Oros­háza mellett a Pásztói SE együttese is szőnyegre lépett. A legnehezebb csoportba ke­rült a nógrádi gárda, mivel a mezőnyben válogatottakkal kellett megküzdeni. A teljes­ség igénye nélkül: az 52 kilog­rammos Gazdag (PMSC), az orosházi Horváth (100 kilog­rammban), nehézsúlyban Fel­földi (Orosháza), nem beszél­ve a junior magyar bajnokról — többek között Kálmán (PMSC). Zsura (PMSC) és a 48 kilogrammos Gazdag II. (PMSC) —, akiknek Igen nagy a tekintélye az ellenfelek előtt A pásztóiak felkészülése még mindig nem lehetett zök­kenőmentes. Fűtetlen edzőte­remben dolgoztak. Súlyproblé­mákkal küszködtek a ver­seny előtt, mert még nem ké­szült el a szauna, s megoldat­lan a fűtés. Emiatt Budapest­re kellett utazni gőzfürdőre. Az utolsó napokban ugyanis nem lehet edzésekkel túlter­helni a birkózókat, hogy hoz­zák időre a versenysúlyukat. Mindezekkel ellentétben a csoport többi csapatai kéthe­tes edzőtáborozáson vettek részt a jó szereplés érdeké­ben. A pásztóiakat dicséret ille­ti, mert minden súlycsoport­ban indítottak versenyzőt, komplett csapattal vettek részt a küzdelemben. Igaz, hogy 48, 68, 74, 82, 90, 100 kilogramm­ban olyanok birkóztak, akik nincsenek állandóan edzés­ben. Ennek ellenére mindent megtettek a jó helyezésért. Százszázalékos teljesít­ményt Robotka István nyúj­tott, aki minden ellenfelét már az első percben kétváilra fektetett. Sziporkázóan birkó­zott, nem adott egy pillanat­nyi esélyt sem az ellenfelei­nek. Jó teljesítményt nyújtott Oláh Gábor (52 kg), aki egy kivétellel minden mérkőzését megnyerte. Legyőzője az a Gazdag, aki a felnőtt magyar bajnokságon Gál Henrik mö­gött a második lett és több nemzetközi verseny helyezett­je. Oláh egyébként még csak 17 éves, az idő tehát neki dol­gozik. Hasonlóan jól szerepelt Bátka József (57 kg) és Balogh Béla (62 kg) is. Tulajdonkép­pen erre a négy fiúra építhe­tett a csapat, akik maximáli­san „hozták magukat” a ver­senyen. Eredmények: PSE—Pécsi Kinizsi 7—3, PSE—Szeged 4—6, PSE—Orosháza 3—7, PSE—PMSC 1—9. A végső sorrend így ala­kult: 1. PMSC, 2. Szeged, 3. Oroshála, 4. Pásztói SE, 5, Pécsi Kinizsi. Az első két helyezett csapat jutott to­vább. — adorján — Röplabda I\B II. Biztosan nyert a Kisierenyei SE az SBTC ellen Kisterenyei SE—SBTC 3—0 (9, 4, 5) Klsterenye, v.: Gallai. Kis­terenyei SE: Kovács, Hanyi- né, Ökrös, Puszta, Rása, Szo- mora, cs.: Szoó, Forgács. SBTC: Sándor, Somoskői, Denk, Radvánszki, Bagoly, Molnár, cs.: Ipacsné. Edző: Monori István. Az ötletesebb mezőny- és tá­madójátékot játszó terenyeiek biztosan fektették kétváilra a hullámzó teljesítményt nyújtó vendégeket, akik ugyan jól kezdtek az első játszmában, 8—5-ös vezetés után azonban összeroppantak. Nem tudták megakadályozni a hazaiak gyors variációit. Miskolci Spartacus—Kazári * VM 3—1 (7, —5, 7, 5) Miskolc, V.: Máték. Kazári VM: Takácsné, Kovács Vmé, Gubányi, Nagy, Berki, Csip­kés. Edző: Gubányi Ottilia. A kulcsjátékosok gyenge napja miatt csak egy játszmát sikerült megszerezni az egyéb­ként mezőnyben jól játszó ka- záriaknak. Jó: Kovács V~né. Romhányi Kerámia— Kecskeméti Mezőfl 1—3 (—10, 13, —1, —9) Romhány, v.: Lendvai. Romhányi Kerámia: Prajsnár, Imre, Rottek, Róka, Varga, Baranyi, cs.: Peresztegl, Ju­hász. Edző: Róka Mihály. A lelkesen játszó romhá- nyiaknak az egy játszma meg­nyerése is sikernek könyvel­hető el az NB II-es Közép­csoport második helyzettjével szemben, akik magassági és ütőfölényben szinte az egész mezőny fölé nőttek. Varga Nándor Hírek a izécscnyi járásból A nógrádmegyeri sportkör vezetősége az elmúlt napok­ban beszámolt a tanács végre­hajtó bizottsága előtt a sport­körben folyó nevelő munká­ról, a sportkör tevékenysé­géről, az Edzett ifjúságért mozgalom eddigi eredményei­ről. Ülésezett a járási agitációs és propagandabizottság Szé- csényben. Megtárgyalták az őszi-téli nevelési feladatokat, összeállították a járási rendez­vénysorozatot, ajánlással éltek a sportegyesületeknek, hogy milyen rendezvényeket szer­vezzenek az őszi-téli nevelési programjukban. A nógrádszakáli sportkör „nagy fába vágta a fejszét”. Űj öltöző és szertár építésé­hez kezdtek hozzá. Az alap már elkészült. Abban bíznak, hogy a fagy beálltáig sikerül a falat felhúzni és az épüle­tet tető alá hozni. NÓGRAD - 1977. november 16., szerda *