Nógrád. 1977. október (33. évfolyam. 231-256. szám)

1977-10-12 / 240. szám

Megyei bajnokság AagybáíoiiTban pontot szerzett az St. ZIM Hét gólt lóit as St. holtág*, ötöt Szécsény — Csak a Bgy. t ólán ég hasár nyert idegenben — 34 gól a 10. fordulóban Vaskqs meglepetést ered­ményezett a megyei labdarú­gó-bajnokság őszi 10. fordu­lója. Nagybátonyban ugyanis pontot szerzett az St. ZIM ed­dig mérsékelten szereplő csa­pata. Már csak az St. Ko­hász tartja „100 százalékos” formáját. Veretlenül csak a Nagybátcny áll mögötte. Ér­dekes, hogy az SKSE mel­lett csak a Mátranovák nem játszott még döntetlent. Két együttes győzött ezúttal ide­genben: a Volán-rangadót is­mét a balassagyarmatiak nyer­ték a tarjániak ellen Bag- lyasalján, míg Kazár csapata Bárnán bizonyult jobbnak a hazaiaknál- A másik döntet­lent Karancslapujtőn vívta az St- Öblösüveggyár. A pályavá­lasztók közül az St. Kohász is csak a II. félidőben kere­kedett felül, akkor azonban hét gólt lőtt a tartalékos So­mosnak. Szécsény a következő a sikersorozatban a gyengén szereplő Palotás felett aratott 5—1-es győzelemmel. A hon­védrangadót a vendéglátó Vörös Csillag SE nyerte, a Szőnyi SE-nek rendre kihasz­nálatlanul maradtak a gól­helyzetei. Pásztón biztatóbban játszottak a hazaiak a válto­zatlanul „góliszonyos” mátra- novákiak ellen. Egyházasgerge tartja lendületét, megerősítet­te előnyét az St. Bányagéppel szemben. A sportszerű fordu­lóban 34 gólt lőttek a csapa­tok, csak három együttes ma­radt gólképtelen. Szccsény—Palotás 5—1 (3—0) Szécsény, 300 néző, v-: Kom- lósi. Szécsény: Zsíros — Zsi­ga, Antal, Kuris — Juhász, Jusztin — Pénzes, Hurják, Gó­lyán, Vanya (Molnár L.). Bu- rik (Gonda F.) Edző: Bállá János. Palotás: Gilyán — Il­lés, Varga, Sándor — Molnár I., Koczka J. — Turcsányi, Petre, Szpisják, Szabó F., Bal­ia- Edző: Kovács József. A szécsényi együttes ügyesen használta ki gólhelyzetei ja­vát a tartalékos palotásiak el­len- Góllövők: Gólyán (2), Ku­ris, Jusztin, Pénzes, ill.: Sza­bó. F. Jó: Zsíros, Juhász, Jusztin, Pénzes, ill.: Szabó F. Kazár—Bárna 3—2 (1—0) Bárna, 300 néző, v.: Szabó Mihály. Kazár: Gyurkó — Szabó B., Tolnai K., Kovács V-, Kovács L- — Tőzsér I., Bakos (Kovács Z.) — Tóth M., Bozsik, Tolnai F., Gecse T. Edző: Szabó Ernő. Bárna: Pozó J. — Oravecz J., Bozó U. , Szelei, Rosta F- — Bo- hács, Molnár I- — Répás L. (Susán L.), Répás Z.. Ora­vecz I., Susán T. (Szabó T ). Edző: Takács Dániel- A 22. percben egy szögletrúgás utá­ni tömörülésből Rostát érint­ve Bozsik lőtte a kazáriak el­ső gólját. Szünet után Gecse T- a védőket és a kapust is kicselezve mintaszerű gólt szerzett. A h»zaiak a Molnár B kezezéséért megítél' 11-es- ből szépítettek Répás L bün­tetőrúgásával. Bozsik beadá­sából ismét Gecse T. lőtt ka­pásból a jobb sarokba. Az utolsó percben Szabó B. a ka­Nagybátonyi Bányász—Va­sas labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa mérkőzést bonyolítanak le ma délután 14 órától Nagybátonyban. A visszavágóra — a legjobb 16 közé jutásért — npvember 9- én a fővárosban kerül sor. Magyarország—Svédország barátságos válogatott labdarú­gó-mérkőzést játszanak ma este 18 órától, a Népstadion­ban. A mérkőzést 17.50 órától a televízió is közvetíti. puvonalról kézzel mentett, s a büntetőből Molnár B- állí­totta be a végeredményt. Jó: Gyurkó (a mezőny legjobbja), Tolnai K-, Kovács L.. Bozsik, ill.: Bozó G., Szelei, Bobács. Pásztó—Mátranovák 3—1 (2—1) Pásztó, 300 néző, v.: Benkő. Pásztó: Klinkó — Szőke. Sü­tő, Nagy — Szabó T.. Nágel — Juhász, Győr, Tari, Szeles, Oláh, Cs-: Németi?, Fehér. Edző: Veres Béla. M-novak: Farkas T. — Kilczin, Gecse, Lakatos E. — Mészáros, Si­mon — Kovács, Lakatos B., Tóth P. (Bakos), Mihály, Tóth L. Edző: Szoó Miklós. Erő­teljesebb csatár játékával meg­érdemelten nyert a hazai együttes. A gólokat Szabó, Tari, Oláh, illetve Tóth P lőt­te. Rajtuk kívül alig láttunk jó teljesítményt. Egyházasgerge—St. Bányagép. 2—0 (0—0) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Dóra L. E.-gerge: Fenes — Juhász, László T., Gordos L­— Szántó, Gecse Á- (László Z.) — Gordos O-, Tóth Somos­kői, Simon I., Simon L. Ed­ző: László László. St. Bánya­gép.: Varga — Blaskó, Zvara, Zéti (Grúz) — Schwarcz, Ta­kács J- — Romhányi, Besse­nyei, Liszkóczi, Ecsegi J., Ta­kács P- Edző: Benke János. A mindvégig lelkesebben küzdő hazaiak Simon I. két góljával megérdemelten fektették két- vállra a körülményesen ját­szó vendégcsapatot. Jó: Gor­dos L., Szántó Z., Simon I. (a mezőny legjobbja), ill.: Zvara, Schwarcz­Karancslapujtő—St. Öblösüveggyár 1—1 (0—0) Karancslapujtő, 300 néző, v.: Szeberényi- K.-lapujtő: Tóth A. — Földi, Novák T„ Ga­zsi — Juhász M., Osgyáni — Tóth T. (Lavaj Gy.), Juhász L., Simon, Lavaj A. (Híves T.), Juhász I. Edző: Lantos Ede- St. Öblösüveggyár: Póczos — Kakuk, Simon J., Horváth Gy. — Pilinyi, Kür­ti (Krizs) — Győri, Dollencz, Kojnok,' Kaposi, Král I. Edző: Simon Imre. A hazai együt­tes kezdeményezett többet, s hibázott el több ígéretes gól­helyzetet a sportszerű mérkő­zésen, bár a vendégektől is láthattunk néhány formás tá­madást. A gólokat Juhász I., illetve Kojnok lőtte- Jó: No­vák T., Osgváni, Juhász I., ill.: Simon J., Pilinyi, Král. Vörös Csillag SE—Szőnyi SE 3—0 (1—0) Rétság, 100 néző, v-: Harth. Vörös Csillag SE: Bertus — Tóth A., Pászk, Pócs — Hornos, Zeild — Kecskés. Ko- dák, Póth, Balázs, Szkala. Cs-: Acsádi. Edző: Győri Ferenc. Szőnyi SE: Fodor I. — Szre- na, Bodor F„ Kelemen — Ké­ri, Pap — Molnár L.. Csor­ba J. Erdélyi. Csorba T-, Sán­dor L. Cs-: Molnár II., Sán­dor. Edző: Malik József. Az ötletesebb támadójátékot nyúj­Sajtótájékoztatót tartanak csütörtökön délelőtt Budapes­ten az OTSH székházában. Az Edzett ifjúságért mozgalom helyzete Vas megyében cím­mel Nágy János, a Vas me­gyei TSH elnöke lesz az elő­adó. ♦ A IV. Kónya Ferenc ifjú­sági leány röplabda-emlékver­senyt október 29—30-án bo­nyolítják le Salgótarjánban, a városi sportcsarnokban. Ren­dezője a városi röplabdaszö­vetség. Nevezéseket októ­ber 15-ig fogadnak el. tó hazai támadósor szeren­csésebben értékesítette gól­helyzeteit. Góllövők: Póth (2), Szkala, ill.: Erdélyi. Jó: Ber­tus, Pócs, Kecskés, Póth, ill-: Kéri, Pap. Bgy. Volán—St- Volán 2—1 (1—0) Baglyasalja. 100 néző, v.: Pénzes. Bgy. Volán: Garam- völgyi — Kalmár, Rámpasek, Hodászi — Gál, Mihály — Vachó (Bognár), Bérezi, Jó­nás, Menyhárt, Koplányi (Győri Z.). Edző: Tományi Pál. St- Volán: Dallos (Lász­lóid), — Balázs, Lovasi, Ko­vács — Péter, György — Vá- radi (Simon), Czinege, Ma- kovszki, Pusnik, Farkas. Ed­ző: Koszta László- Az egysé­gesebb vendégegyüttes hatá­rozottabb, tervszerűbb já­tékkal a II. félidőben kereke­dett felül igazán. A 42. perc­ben Vachó beadásából Meny­hárt a kapufát találta el, s a visszapattanó labdát másod­szorra fektében juttatta a hálóba. A 80. percben Győri Z. szerezte meg a labdát őr­zőitől, s beadását Jónás kö­zelről biztosan lőtte a jobb sarokba- A 87. percben György szabadrúgásával szépített a széteső hazai csapat. Jó: Ho­dászi, Gál, Bognár, Jónás, Ga- ramvölgyi, ill-: Lovasi, Péter, György. St. ZIM—Nagybátony 1—1 (1—1) Nagybátony, 600 néző, v.: Miskei. St. ZIM: Kad°nszki — Rácz, Kese P., Három J­— Oszvald, Nagy L. — Rappi (Kese R), ifj. Bandúr. Lon- gauer. Huszár, Laki. Edző: Bandúr Mihály. Nagybátony: Palchuber — Csikós, Bordács, Dóra (Bende) — Bocsi, Kiss — Pozsár, Kurnász, Nagy, Szilá­gyi, Rátóti (Orosz L.). Edző: Laczkó Sándor- A tartalékos vendégek lelkes játékkal okoz­ták a meglepetést. A 17. perc­ben Longauer a 11-es tájáról a kapufát találta el, s avisz- szapattanó labdát az ötös sarkáról lőtte a jobb sarokba. A rengeteg gólhelyzetet terem­tő hazaiak Pozsár góljával negyedóra múlva egyenlítet­tek: a szélső közelről lőtt a rövid sarokba- Szünet után előbb kényelmeskedtek a bá- tonyi csatárok, a hajrában pedig a sikertelenség lázában rontották el helyzeteiket. A remekül védekező ZIM-ből ki­tűnt Kadenszki (a mezőny legjobbja). Kese P., Három J-, Oszvald, ifj. Bandúr, Nagy L-, Longauer, ill.: Pozsár, Bocsi, Kiss. St.NKohász—Somos 7—0 (0—0) Salgótarján, Zója-liget, 600 néző, V-: Urbán. St. Kohász: Szikora — Fülöp, Verbói, Romhányi (Lipták) — Lisz- tóczki, Gulyka, Angyal — Bencsok (Szolnoki), Bébel, Ri­gó, Oláh Z. Somos: Hornyák — Bostai, Czikora, Yerbovszki — Mandák. Babják — Ko­vács, Sinkovics (Oroszt, Ba­logh M., Kollár, Beds. Edző: Eisler Ferenc. Az I- félidőben remekül védekező vendégek szünet után nem tudlak el­lenállni Bábel (3), Rigó (2), Lisztóczki és Gulyka góljai­nak. Jó: Rigó, Gulyka, Verbói, Lisztóczki, ill.: Czikora, Bab­ják. A bajnokság állása 1. St. Kohász 10 10­­49— 5 20 2. Nagybátony 10 9 1­41— 5 19 3. Vörös Cs. 10 6 2 2 19—12 14 4. E.-gerge 10 5 3 2 17—15 13 5. Pásztó 10 4 3 3 22—16 11 6. St. Bánya. 10 5 1 4 14—18 11 7. Szécsény 10 2 6 2 18—17 10 8. K.-lapujtő 10 3 4 3 12—14 10 9. Bgy. Volán 10 3 4 3 9—16 10 10. St. öblösüv. 10 3 3 4 14—14 9 11. Szőnyi SE 10 3 2 5 20—20 8 12. M.-novák ÍO 4­6 14—17 8 13. Kazár 10 2 4 4 11—20 8 14. St. Volán 10 2 3 5 8—22 7 15. St. ZIM 10 1 4 5 9—16 6 Ifi. Somos 10 2 2 6 11—30 6 17. Palotás 10 2 1 7 8—19 3 18. Bárna 10 2 1 7 9—29 5 Összeállította: An dó Miklós Sarokban hésilabda l\B II. Látványos gólok, két sérülés A tartalékos St. Építők gyengén védekezett SBTC—SZMTE 21—11 (9—4) Szolnok, v.: Ambrus, Far­kas. SBTC: Ferencz — Ko- vácsné (5), Oláhné (1), Takács (5), Lukács (7), Fehérváriné (1), Józsáné (2), cs.: Gál (—). Edző: Tarján Péter. A nagy rivális Szentes elő­ző heti veresége után újra nyílttá vált a helyezésekért folyó küzdelem. A találkozó­nak ez adott különösebb je­lentőséget. A lendületesen kezdő SBTC 3—0, s 4—1-el kezdett. Ezután szorosabbá vált a küzdelem. Oláhné a 13. percben egy összecsapásnál megsérült. (Amint az utóla­gos vizsgálat megállapította, ujj törést szenvedett). Sérülése meggyengítette az együttest. Ez azonban az eredményben nem jelentkezett: 7—3-as ve­zetésük után végül is ötgólos előnnyel kezdhették a má­sodik félidőt. Az SBTC len­dülete szünet után sem csök­kent. Gyors indításokkal Ko- vácsné egymás után érte el okos és variált góljait. Az át- lövésekre ritkán vállalkozó Lukács is elemében volt. A jobb szélen játszó Józsáné já­téka is kiemelkedett. A mér­kőzés utolsó perceiben az ad­dig mintaszerű beállós játékot bemutató Takács megsérült. (Sérülése az itthoni vizsgálat alapján: csuklótörés). Az SBTC játékerejét a sajnálatos sérülések az utolsó két mér­kőzésre erősen gyengítették. Harcuk a második helyért a Szarvas és a Váci PENOMAH elleni találkozón dől el. Kazincbarcikai Vegyész—St. Építők 30—17 (14—7) Kazincbarcika, v.: Budai, Németh. St. Építők: Talon — Nágel (2), Pádár (1), Horváth (4), Kovács I. (4), Kovács II. (2), Kovács Z. (3), cs.: Németh (1), Lavrincz (—). Edző: Czimmer János. A mumusként elkönyvelt St. Építők kezdetben meglep­ték ellenfelüket, s 2—0-ra ve­zettek. A lendület nem sokáig tartott. A tartalékos csapat fegyelmezetlen védekezése a kezdeti sikerek után megbosz- szulta magát. Az ellenfél rö­vid percek alatt 7—2-re fordí­tott. A kazincbarcikaiak átlö­vők nélküli együttese az egész mérkőzés folyamán betörések­kel, bejátszásokkal szerezte góljait. Ez ellen a támadó taktika ellen a fegyelmezetlen védekezés nem bizonyult ha­tásosnak. Támadójátékukat ugyanakkor a pontatlan indí­tások bénították. Az egész együttesből egyedül a fiatal, tehetséges kapuvédö Talon nyújtott egyenletesen jó tel­jesítményt. (mátyus) Kosárlabda DIB II. Színes támadójáték Óriási Kiarcban vereség SKSE—Kecskeméti Mg. Főiskola 55—37 (32—16) Kecskemét, v.: Sepsei, Mus­tos. Kohász: Miskolczi (12), Anda (10), Martirkó (8), He­gyi (—), Krenács (—). cs.: Bablena (14), Kővágó (9), Mik­lós (2), Hegedűs (—), Nagy (—). Edző: Szarvas József. A Kohász női csapata biz­tató formában kezdett Kecs­keméten. Gyorsasági fölénye a 10. perc 16—10-es állása után 16 pontos előnyt eredménye­zett. Szünet után csapatjáté­kuk egyre gördülékenyebben folyt. A kétcenteres támadó­játék, a gyors indítások, s a nagy taktikai fegyelemmel be­tartott l-f-3+l-es védekezés a Kohász előnyét újabb kosa­rakkal növelte. Pár perces gyengélkedéstől eltekintve, já­tékuk az egész mérkőzés so­rán javuló formát igazolt. Győzelmük egy percig sem volt kétséges. Kecskeméti Mg. Főiskola— SKSE 95—91 (45—48) Kecskemét, v.: Sepsei, Mus­tos. Kohász: Lajgut (16). Ba­logh (2), Tóth (28), Juhász (29), Palla (10), ds.: Telek (2), Alexi (—), Novák (2), Szlivka (2), Csáktornyái (—). Edző: Szarvas József. Már az első percekben ki­derült, hogy a mérkőzésveze­tők a szabad labdáért folyó harcban megengedik a ke­mény játékot. Ez végül is az egész mérkőzés folyamán minden vonatkozásban szik- rázóan kemény küzdelmet eredményezett. A Kohász ki­tűnő erőnléttel mindvégig nyílttá tette a találkozót. Az első játékrész kezdetén az el­lenfél 3—5 porttal vezetett. A 15 perctől a Kohászok húztak el és szereztek vezetést. Szü­net után az ellenfél jobb do­bóbiztonsága volt a meghatá-, rozó. Leg jobbjukat, a távol­ról és közelről egyaránt biz­tosan célzó Sümegit nem tud­ták semlegesíteni, s ez nagy. előnyt jelentett a hazaiak számára. A találkozó szoros­ságára, a küzdelem hevessé­gére jellemző, hogy a 18. percben 87—85-re állt a talál­kozó. Tóth, Lajgut és Juhász az átlagosan jó teljesítményt nyújtó csapattagok fölé emel­kedett. M. L. Edzett ifjúságért Jól sikerült a kiválasztóvcrseny A Salgótarjáni Kohász SE. sportiskolás birkózószakosz­tálya háza táján az utóbbi időben megélénkült az élet. Az igazolt versenyzők nagy becsvággyal készülnek a soron következő őszi versenyekre. A szakosztály szakemberei idő­közben az utánpótlás váloga­tásával is sokat törődnek. A Rákóczi úti Általános Iskola után a Malinovszkij úti test­nevelés tagozatos általános is­kolában is megrendezték a ki­választóversenyt. A nagymúltú iskolában az Edzett ifjúságért mozgalom keretében ,90-en léptek sző­nyegre. Volt olyan súlycsoport ahol több mint 30-an mérle­geltek' Az 53 kg-os súlycso­portban, valamint a nehéz­súlyban viszont nem volt in­duló. A versenyt megelőzően a szakosztály képviselői köszön­tötték a fiatalokat és rövid ismertetőt tartottak a birkó­zásról, a küzdelem lefolyásá­ról. A nagyon lelkes iskolások színvonalas mérkőzéseket vív­tak és nagy küzdelmek után dőlt el egyes súlycsoportokban a helyezések sorrendje. Ez a kiválasztóverseny is arról ta­núskodik, hogy érdemes a fi­atalokkal foglalkozni, hiszen ebből az iskolából is többen részt vesznek a birkózók ed­zésein. Remélhető, hogy a jö­vőben az „acélgyári” iskolá­sok mind többen megkedvelik e kemény, férfias sportot és híven elődeikhez jó eredmé­nyeket érnek el. Az iskolai kiválasztóverseny megrende­zésében sokat segített Szlivka Gyula és Rákóczi István test­nevelő tanár, akik egyben hozzájárultak a verseny sike­réhez. Részletes eredmények: 29 kg: 1. Kőrös, 2. Murányi, 3. Klement. 32 kg: 1. Szőke, 2. Oláh, 3. Józsa. 35 kg: 1. Lóska, 2. Kovács, 3. Szabó. 3Ö kg: 1. Babják, 2. Oláh K., 3. Vojtovszki. 41 kg: 1. Szliv­ka. 2. Gál, 3. Rigó. 45 kg: 1. Tamási. 2. Kökény. 3. Al­máshegyi. 49 kg: 1. Zsidai. 2. Menyik. 3. Koltai. 58 kg: 1. Bakondi, 2. Drexler, 3. Oláh E. D. L­Iájfutás Jól szerepeltek a nagybátony iák Jó eredményeket értek el a Nagybátonyi Bányász tájéko­zódási futói a közelmúltban Balatonföldváron, az Expressz Kupán. A kellemes időben megrendezett verseny nagy küzdelmeket hozott. Nógrád- ból csak a Nagybátonyi Bá­nyász sportolói indultak, ezért a szép Expressz Kupát a na­gyobb számban rajthoz álló Somogy megyeiek kapták. Eredmények: F 21 B kategó­ria: ....2 Zentai László, (N.- bátony) 57.03, 3. Kormos Jó­zsef (N.-bátony) 72.50, 4. Bolcsó János (N.-bátony) 75.04. F 21 C kategória: 1. Her- perger János (N.-bátony) 86.45. F 17 D kategória: ...2. So- morai László (N.-bátony) 48.52. N 15 C kategória: 1. Kor­mos Mária (N.-bátony) 45.50. A csapatban szereplő legfia­talabbak (a fentiek mellett) erejükhöz mérten jó ered­ménnyel futottak, de ez kevés volt az erős mezőnyben a dobogós helyezéshez. 4