Nógrád. 1977. szeptember (33. évfolyam. 205-230. szám)

1977-09-14 / 216. szám

/ Megyei bajnokság Negyven gólból nyolcai lóit a Nagybáiony A felévet heírte a Kohász — Két 3—3-as döntetlen Egyházasgerge a dobogott — Pásztó felfelé ivelő formában öt pályaválasztói győzelemmel zárult a megyei labda­rúgó-bajnokság őszi 6. fordulója, s ezúttal csak három pon­tot szereztek a vendégként játszó csapatok, örvendetesen megnövekedett a góltermés, hiszen kereken negyvenszer nyúltak (hálóikba a kapusok. A 40-ből nyolcat lőtt a lista­vezető Nagybátony az eddig dobogós St. Bányagépnek. Néggyel megelégedett az St. Kohász az öblösüveggyáriak- kal vívott csatában, bár bőven voltak gólhelyzetek mindkét támadósor előtt. Egyházasgerge kétgólos győzelmével át­vette a 3. helyet. A vesztes Bárna pedig ismét az utolsó helyre került, mivel Somos fiataljai pontot fogtak otthonuk­ban a Szőnyi SE-től. Mátranovák húszperces véghajrája ke­vés volt a kiegyenlítéshez az St. Volánnál. Pásztó felfelé ívelő formáját jelzi a Palotás elleni háromgólos, biztos győzelem. A Vörös Csillag SE is egységes játékkal nyert 3—1-re Kazár ellen. Két nagyszerű 3—3-as döntetlen volt. Karancslapujtőn a szécsényiek 0—2-ről 3—2-re átvették a vezetést, s az utolsó percekben egyenlítettek a hazaiak. So­moson a Szőnyi SE hajrázott jobban. A 3. döntetlennel az St. ZIM szurkolói elégedetlenek, viszont annál jobban örül­nek az 1—1-nek a balassagyarmati volánosok. Pásztó—Palotás 3—0 (2—0) Pásztó. 500 néző, v.: Gordos. Pásztó: Klinkó — Szőke, Sütő, Nágel — Szabó, Németh — Kovács A., Széles, Tari (Be- dő), Juhász (Alapi K.), Oláh E. Edző: Veres Béla. Palotás: Gilyán — Szabó F., Tóth A., Varga — Turcsányi, Illés — Matiszlovics, Szabó M., Petre, Kocza (Zsiga J.), .). Edző zsef. Egy korszerű végén Kovács A. már a 2. percben a jobb sarokba lőtte a labdát. Később a palotási védelem' jobban figyelt. A 30. percben sikerült Juhász K.- nak hálóba találnia egy tö­mörülésből. Palotás ellentáma­dásai továbbra is sikertelenek 1 maradtak, így a 60. percben ismét Juhász lőtt gólt a kiin­duló kapus mellett. A vendé­kek jól hajráztak, de Tóth A. tant, a résen álló Doilencz, a hálóba továbbította. Rákap­csolt a hazai támadósor, de Romhányi csak érvénytelen gólt lőtt. A 65. percben ismét Angyal végezhetett szabadrú­gást, Tóth akadályozásáért. A balösszekötő a sorfal felett a hálóba csavarta a labdát. 3—1. A 80. percben Lisztóczki lab­dáját Tóth Z. hét méterről lőtte a kapuba. Jó: Lisztóczki (a mezőny legjobbja), Verbói, Angyal, Fekete, ill.: Pilinyi, Horváth. Somos—Szőnyi SE 3—3 (3—1) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Ágoston. Somos: Hornyák — Bostai, Babják, Verbovszki ,— Sinkovics, Mandák — Ko­vács L. (Balogh T.), Kollár (Orosz), Balogh M., Havasi, Bede. Edző: Eisler Ferenc. Szőnyi SE: Fodor — Szrena, Bodor, Kelemen — Kéri, Csor­ba (Papp) — Molnár L., Tóth J., Erdélyi (Molnár II.), Csor­ba T., Sándor L. Edző: Malik la közelről a hálóba lőtte a labdát. 2—1. Szünet után ki­tek a hazaiak: Szkala bombá­zott a felső sarokba. Tíz perc múltva a kapura törő Sán­dort buktatták a büntetőterü­leten a hazai védők s a íl-es­ből Molnár B. kiegyenlített. _ _____________ A 30. percben Nagy meglökte József. A sportszerű mérkőzés a fejelő Kovács V.-t és Szka- j félidejében kielégítően mű­ködött a hazai támadógépezet, a Il.-ban pedig V vendégek Farkas G. egyensúlyozott küzdelem folyt, küzdöttek eredményesen. Az (Molnár I.). Edző: Kovács Jó- többször is egyenlíthetett vol- eredmény igazságos. Góllövők: Egy korszerű támadás na a Kazár, de egy kapushi- Sinkovics, Bede,° Havasi, ill.: bát kihasználva aj 80. perc- Kéri, Csorba T., Csorba J. ben Póth beállította a vég- jó: Verbovszki, Havasi, S’in- eredményt. Jó: Balázs, Zeild, kovics, Mandák, ill.: Szrena, Poth, Szkala, ill.: Bakos, Ko- Kéri, Csorba J., Csorba T. vács B., Tóth. Bgy. Volán—St. ZIM St. Volán—Mátranovák X x <1 0) 2—1 ®)_ Salgótarján, Csizmadia-telep, Salgótarján, Petőfi út, 200 300 néző v.: Molnár Gy. Bgy. nezo, v.: Hoffman. St. Vo- volán: Garamvölgyi — Kal­ian: Dallos — Balázs, Lovasi, már, Rampasek, Hodászi — Ivovacs _ Péter, György — Loksa, Ferencz — Vahó (Gál), . Varadi, Iványi G., Makovszki, Bérezi (Bognár), Mihály, kézsérülést szenvedett, s tíz Pusnik, Borbély (Czinege). Menyhárt, Koplányi. Edző: percre már csak tizen marad- ‘ vT~—— — -jm ------ — ­t ak. Jó: Sütő, Nágel, Juhász Edző: Koszta László. Mátra- Tományi Pál. St. ZIM: Kulo­nAiro ír t Ur, ,,1-rt » v: 1 - : _ r— • __ _ _ . _ , n ovak: Farkas — Kilczin. Si­K., Kovács, ill.: Gilyán, Tóth mon, Lakatos E. (Kotrőczó) — rom j ványi — Rácz, Kese P., Há­A., Varga. Matiszlovics. Egyházasgerge—Bárna 2—0 (1—0) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Balázs II. E.-gerge: Herczeg — Gecse A., László T., Szán­tó, Gordos L. — Juhász (Pál), ifj. Mészáros, Kovács, Gecse — niczki), Tőre Band úr (Csem- Ludányi, Osz­Mihály, Lakatos B., Bakos, vald, Longauer, Nagy, L., Hu- Tóth L. (Tóth P.). Edző: Szoó szár. Hazai támadásokkal kez­Miklós. A 6. percben egy be- dődött a mérkőzés, a 25. perc­adásnál röviden mentettek a 5en azonban mégis a vendé- nováki^ védők s Makovszki gek szereztek vezetést Mi- hátrahúzva lőtt a hálóba, a hály góljával. Egy ellentáma- Somoskői, Tóth — Gordos O. jobb kapufa tövéhez. A 30. fásból 11-eshez jutott a ZIM, (Gecse Á.), Simon I., Simon percben a nováki védelem lest de Oszvald lövését Garam- L. Edző: László László. Bár- vitatott, Makovszki azonban völgyi kivédte.- Mindkét kapu- na: Bozó J. — Susán L., Tóth egyéni akcióból megszerezte nji sok gólhelyzet maradt ki- K., Oravecz J. — Répás Z., csapata újabb gólját, a ven- használatlanul a továbbiakban, Molnár — Balázs I. (Szabó dégek szünet után egyre job- az egyenlítés csak a hajrában A.), Medve, Oravecz L., Ra- ban játszottak, s a 68. perc- sikerült, amikor Nagy L., fut- dics (Rosta F.), Susán T. Ed- ben Lakatos B. csavarta éle- tából talált a kapu bal felső ző: Takács Dániel. A lendüle- sen a kapu jobb sarkához a sarkába. Jó: Garamvölgyi, tesebben játszó hazaiak a 25. labdát, Mészáros fél méterről, Mihály, ill.: Kuloványi, Hő- percben szerezték meg a ve- derékmagasságból a nálóba fe- rom j.’ Longauer, Nagy L. zetést, amikor Simon I. labdá- jelte. Az utolsó húsz percben a bajnokság állása jával Simon L. elhúzott a bal a hazai kapus mellé szegődött oldalon és beadásából Somos- a szerencse. Jő: Péter, György, kői mintaszerűen lőtt a jobb Balázs, Makovszki, ül.: Laka- sarokba. Két perc múlva Sí- tos B.. Mészáros, Mihály. Nagybátony—St. Bányagép 8—1 (1—1) Nagybátony, 500 néző, y,: Cseh. Nagybátony: Palchuber Bállá, Szilágyi, Csikós, Macska — Kardos, Kurnász, Bordás — Kiss, Dóra, Pozsár J. Edző: Laczkó Sándor. St. Bányagép: Varga — Mosó, mon I. közelről hibázott nagy helyzetben, aztán a vendégek birtokolták többet a labdát. Szünet után ismét hazai roha­mok következtek, s a 60. percben egy szögletrúgásból esett a második gól: Simon I. csavarta a labdát, Tóth leha­jolt s egy védőről a labda a hálóba perdült. Jó: Szántó, Zvara, Schwarcz, Zéti (Rigó) Tóth, Simon I., ill.: Bozó J., — Takács J. (Blaskó), Ecsegi,.. Tóth K., Susán L. Grúz — Liszkóczi, Romhányi, ’ Karancstapujtő—Szécsény Takács P. Edző: Benke .János. 3—3 (2—0) A vendégek a 15. percben Karancslapujtő, 500 néző, megszerezték a vezetési, s v.: Gáspár. K.-lapujtő: Barta csak a 30. percben egyenlített — Juhász M., Telek S., No- a hazai együttes. Szünet és vák T.'— Juhász L., Hives T. fejmosás után a bátonyi tá- Lipták E. (Telek I.), Tóth S., madók percek alatt három Simon A., Lavaj A., Juhász gólt lőttek s a vendégcsapat I. Edző: Lantos Ede. Szé- feladta a további küzdelmet, csény: Gonda — Wagner, An- Már _a_cserék sem segítettek, fal, Juhász I. — Pityi, Molnár Góllövő: Kardos, Dóra, Bocsi L. — Varga L., Burik, Pén- (2—2), Kiss, Pozsár J., ill.: zes, Sági, Kuris J., (Király Takács J. Jó: Kardos, Kiss, S.) Edző: Bállá János. A 10. Bocsi, ill.: Romhányi, Mosó. percben már 2—0-ra vezetett bt. Kohász—St. Öblösüveggyár a régi fényeit csillogtató ha- 4—1 (2—0) zai csapat, aztán fokozatosan Salgótarján, Zója-liget, 500 átvették a kezdeményezést a néző, v.: Pénzes. St. Kohász: 1. Nagybátony 6 2. St. Kohász 6 3. E.-gerge 6 4. Vörös Cs. 6 5. St. Bányagép 6 6. St. Volán 6 7. Pásztó 8. St. öblösüv. 9. Szőnyi SE 10. Bgy. Volán 11. St. ZIM 12. Szécsény 13. M.-novák 14. K.-lapujtő 15. Palotás 16. Kazár 17. Somos 18. Bárna 32-*- 4 12 27— 4 12 1 10— 9 9 1 10— 8 8 2 8—12 1 4— .4 2 13t 9 2 9—7 2 11—11 13—4 2 5—5 2 10—13 4 6—8 3 7—11 4 4—11 3 4—14 4 6—17 5 3—22 Atlétika Három bronzérem a Népstadionból Budapesten a Népstadion 46,85. A másik balansagyar- volt a színhelye az A korcso- mati kislány, Fedor É.va nem portos serdülő atléták orszá- jutott ugyan éremhez, de 300 gos bajnokságának. Az SKSE gáton elént 47,24-es idejével (14) és a Bgy. SE (2) atlétái aranyjelvényes szintet teljesí- képviselték Nógrád színeit, s tett! tegyük mindjárt hozzá: ered­ményesen, mert három bronz­éremmel és több értékes he­lyezéssel tértek haza. Kezdjük a két balassagyar­Az SKSE serdülő aflétái:'kö­zül Balog (Tamás és Kadlóth Zoltán remekelt. Előbbi 300 gáton, utóbibi 3000 méteren szerzett értékes 3, helyeit, s mati kislánnyal, akik közül állhatott dobogóra a biconz­Torda Erzsébet 100 gáton, az 1962-es évfolyamban Bíró (Honvéd) 14,97 és Takács (Va­sas) 15,53 mögött 15,61-el bronzérmet szerzett! Hajszá­lon múlt, hogy nem jutott éremhez Torda Erzsi 300 gá­ton. Itt a legerősebb időfu­tamban 3. lett, s mint kide­rült ez csak a 4. helyhez volt elég. A 300 gát végeredménye: éremért. Eredményiek. 30O> gát, 1961-es évfolyam: 1. Szekeres (Törekvés) 30.14, 2. Maliid (DVTK) 39,76. 3. Balog (SKSE) 40,03. 3000 m. S962-es évfo­lyam: 1. Szabó (Téglás) 8:50,1, szerzett 6. helyezést, csakúgy 2. Schröder (Pécs) 9:04,8, 3. mint magasban Patakfalvi Kadlóth (SKSE), 9:05,4... 5. 175-el. Balogh Gy. (SKSE) _ 9:21,6. Angyal János, az SKSE at-’ Mindkét tarjánd fiú egyéni létóinak vezető edzője gyors alaposan megjavította tterte- lendy Béla tanítványa klub­társa csúcsát. A többiek közül nem sike­rült dobogóra jutnia Czuder Tamásnak, pedig esélyes volt több számban is. Távolban 611 cm-el 4. lett, magasban pedig nem tudott megbirkózni a 180 cm-el. Diszkoszban 37,60- al a 7. helyen fejezte be a versenyt. Kadlóth és Balog —1 a két Hertelendy-tanítvány —• jól küzdött 1500-on is. Előbbi 4:19,8-cal — egyéni csúccsal — 5., utóbbi 4:25-el 7. lett, 400-on Tari László 54,45-el csúcsot futott. .Kadlóth ered- számvetést csinált és örömmel 1. Boros (DVTK) 44,99, 2. Klu- ménye egyben .megyei serdü- újságolta, hogy a Kohász-fiúk esik (Vasas) 46,10, 3. Perényi lőcsúcs is! A régit Varga Já- 42 bajnoki pontot hoztak ha- (Debrecen) 46,77, 4. Torda nos tartotta 9:16-tal. Tehát za a Népstadionból. Kézilabda NB II. Egy félidős kitűnő fel jesi fin én yek SBTC—Váci FORTE 16—14 (10—4) Salgótarján, v.: Schneider, Kovács. SBTC: Ferencz — Kovácstté (—), Oláhné (2), Ta­kács (1), Lukács (6), Fehér­váriné (4), Kissné (2), cs.: Jó- zsáné (1), Gál (—). Edző: Tar­ján Péter. A Középcsoport második és harmadik helyezettjének ta­lálkozóját Fehérváriné bomba" góljai vezették be. Mindkét együttes kitűnően védekezett, s igen ritkán zörögtek a há­lók. Szoros küzdelem után a 13. percben 4—4 volt az ered­mény. Ezután az SBTC per­cei következtek. Az emlékeze­tes váci találkozón Fehérvá­riné és a többiek sokat „szen­vedtek”. Most sportszerűen, látványosan szép és eredmé­nyes játékkal bosszulták meg a sérelmeket Kár, hogy az örömből csak a második fék idő Í0. percéig részesült a szépszámú szurkolótábor. Az SBTC 15—6-os vezetése után érthetetlenül leállt. A véde­kezésben hibát' hibára hal­moztak, támadásaik egysíkúvá váltak. Rendszerint a „falon” akadt fel a lendületük, vagy pontatlan lövésekkel célozták az ellenfél kapuját. Az ered­mény: a kilencgólos hazai előny kettőre csökkent. Az utolsó percekben mór minden­ki a végét jelző sípszóért szur­kolt. St. Építők—Vád Híradás 20—14 (12—5) Salgótarján; v.: Budavári, Jerem. St. Éptítők: Szőke (Ta­lon) — Nágell (6), Pádár (3), Kovács I. (l)í. Nagy (3), Szláf vik (3), Kovács II. (1), cs.: Szőllős (1), Kovács Z. (1), Horváth (1)( Szabó (—). Edző: Czimmer Já nos. Az Építők lendületes játék­kal, Nágel ördöngős lefordulá­ziccerhelyzetben tisztázott, s helyenként a kapufa is segít­ségére volt. Az ellenfél az el­ső gólját a 16. percben lőt­te. Az iram a félidő utolsó perceire visszaesett. Az Épí­tők hétgólos előnnyel fordul­tak. Szünet után tovább csök­kent a játék színvonala, az ellenfél felgyorsult és így nyílttá tette a küzdelmet. A gólok ezután felváltva hullot­tak. Az Építők; győzelme min- saival és az együttes gyors denképpen megérdemelt, csu­indításaivail szerzett gólokkal a 15. percben már 7—0-ra ve­zetett. Közben az ellenfél sem volt tétlen, Szőke számtalan pán az első félidei játék után várt gólarányjavítás maradt el. (mátyás) lelkesebb vendégek és csak a 88. percben, egy szabadrúgást követő védelmi rövidzárlatból sikerült a 2—3-at kiegyenlíte­ni a hazaiaknak. Juhász L., Simon Szikora — Kasza, Verbói, Szakái — Lisztóczki, GÚlyka — Bencsok. Fekete L. (Rom­hányi), Tóth Z., Angyal A., GóllövőK: Oláh Z. Edző: Balga Károly. A., Juhász St. Öblös.: Póczos. — Kürti, I., ill.: Burik (2), Vanya. Jó: Simon J., ^Jíorváth^ Pilinyi Novák T., Juhász. L, Hives T., ill.: Wágner, Pénzes, Kuris. Vörös Csillag SE—Kazár 3—1 (2—1) Rétság, 100 néző, v.: Fodor. Vörös Csillag SE: Bertus — Pócs, Balázs, Pászk — Hor­nos, Zeild — Kecskés dú), Szarvas, Tóth, Szkala. Edző: Győri Ferenc. Kazár: Gyurkó — Nagy, Ko­vács V., Cecze, Kovács L. — Molnár B., Tóth, Bakos — Kovács II. (Szabó), Sándor C., Kovács B. Edző: Szabó Ernő. Már az első percben gólt lpt­Kakuk (Kaposi), Győri, Koj- nok — Frenkó (Chmell), Doi­lencz, Král I. Edző: Simon Imre. A támadólag fellépő Kohász, a 10. percben Angyal szögletrúgásából úgy jutott vezetéshez, hogy a védőkről (Haj- elpattant labdát Fekete L. a Pólh, hálóba sodorta. Három perc múlva két csel után Lisztóczki lőtt 20 méterről a bal sarok­ba. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, s az 55. perc­ben szépítettek: Guiyka men­tés közben a kapufára fejelte a labdát, s mikor visszapat­Munkaérfekezlct az M i'Sfl-nál Munkaértekezletet tartanak csütörtökön Salgótarjánban az MTSH székhazában. A jövő évi tervezésekre való felkészülésről Praznovszkv György, az 1.018. évi versenynaptárról Répássy Lász­ló tart tájékoztatót. Az 1H77--78. évi káderképzési és ószi-iéli ne­velési tervet Veres Mihály ismerteti. Foglalkoznak a nagyobb sportegycsületek Irányításának, felügyeletének tapasztalataival is. Birkózás Országos serdiiSőbajsiokság Salgótarjánban Az SKSE sportiskola bír- lítottak le, az alábbi eredmé- kózószakosztályának rende- nyék születtek- 42 kg: 1- Nagy zésében oi-szágos kötötlíogású (Ü. Dózsa), 2- Kiss (Dunaúj- birkózóbajnokság színhelye városi Kohász). 3- Fodor (SK- volt Salgótarján- A küzdelme- SE), 49 kg: 1. Varró (Dunaúj- ket jó rendezés mellett a város), 2. Sike (Eger), 3. sportcsarnokban bonyolítót- Schengli (Ü. Dózsa), 53 kg: 1- ták le. A versenyre több mint Szilvási (Bp- Vasas), 2. Laka- 10 egyesület 100 birkózóját tos (Eger). 3. Kállai (Eger)- nevezték- Ettől azonban jóval 57 kg-: 1- Sipos (Eger), 2. kevesebben, csupán 60-an lép- Falhán (MTK-VM), 3. Meirer tek szőnyegre- Az egyes súly- (Dunaújváros). 62 kg-: 1- Mé- csoportokban színvonalas küz- szaros (Ü- Dózsa). 2- Hágen delmeket vívtak a fiatalok. (Eger), 3- Kéri (Szeged)- 67 Kosárlabda J\B II. Rangadón nyertek a nők — Erőfölénnyel győzlek a férfiak st. Kohász—Mezőberény 52—46 (24—28) a Csupán a 45 kilósak marad­tak távol a versenytől./ hi­szen ebben a súlycsoportban egyetlen fiatal sem mérlegelt. Volt azonban olyan súlycso­port három is. ahol tizen mérték össze tudásukat. A tarjániak közül Fodor Károly szerzett dobogós 3- helyezést- A küzdelmes versenyen, amelyet két szőnyegen bonyo­kig- 1- Odri (Bp. Vasas), 2. Szórádi (MTK-VM), 3. Sziávik (Eger). 72 kg-: 1- Rácz (Duna­újváros), 2. Tor (Dunaújváros) 3- Szombati (MTK-VM), 78 kg: 1. Herczeg (Ü. Dózsa), 2- Ka­nász (Dunaújváros), 3. Bence (Bp. Vasas). Nehézsúly: 1. Ki­rály (Duriaúj város)-2- Lévai (Szeged), 3- Fodor (DVTK). Mezőberény, v.: Dukát. Ko­hász: Miskolczi (7), Kővágó (11), Mártinké (4), Bablena (18), Krenács (2), cs.: Ilegyi- né (10), Noszki. (—), Nagy (—), Miklós (—), Hegedűs (—). Ed­ző: Szarvas József. A dobogós helyre pályázó Mezőberény szabadtéri pályá­ja nehéz helyzet elé állította a Kohászokat. Az ellenfél ez­úttal eredményfelen taktikát választott. A cél érdekében durva játékkal igyekezett bé­nítani a Kohászok lendületét és egyenlíteni a technikai fö­lényt. Csapatjáték nélküli tá­madásaikat a megszerzett labdákból hosszú indításokra építették. A mindvégig zóná- zó Kohászok váltott vezetés­sel és inkább játékkal igye­keztek szorossá tenni a küz­delmet. A 18. percben Mis­kolczi megsérült. Az ellenfél a második félidő 14. percé­ig vezetett. A visszatérő Mis­kolczi játéka a palánk alatt döntőnek bizonyult. A Kohá­szok 46—42-re vezetést sze­reztek, s győzelmüket a túl­zott keménységre játékkal vá­laszolva szerezték. St. Kohász—Békés 86—55 (48—32) Békés, v.: Kovács. Nagyi Kohász: Petrucsik (20), Laj- gut (19), Balogh (6), Tóth (11), Juhász (22), cs.: Novák (8), Szlivka (—), Hegyi (—), Csáktornyái (—). Edző: Szarvas József. A békési találkozó is sza­badtéren zajlott le. A Kohá­szok taktikája az ellenfél gyors lerohanása volt. Az 5. percben 12—1-re, a 10.-ben 26—11-re vezettek. A sokpon­tos előny Önbizalmat és hig­gadtságot kölcsönzött az együttesnek. Az ellenfél ma­gassági fölényét technikával nem tudta párosítani. A fő súlyt Juhász semlegesítésére fordította. Kettős őrizetet ka­pott, s így Lajgut és Fetru- csik számára nyílt út a kosár felé. A találkozón a Kohászok igen jó játékkal arattak győ­zelmet. M. L. Edzők továbbképzése OTSH-utasítás írja elő, hogy minden sportedzőnek öt­évenként kötelező jellegű to­vábbképzésen kell résztven­nie- E továbbképzéseket a Testnevelési Főiskola tovább­képző intézete szervezi. A ferencián is, amelyen a sport­ág legújabb speciális szakmai ismereteit dolgozzák fel- A továbbképző tanfolyam ön­költséges. Továbbképző kon­ferenciát Budapesten kívül kellő számú jelentkező esetén szakemberek elméleti konfe- Salgótarjánban is szerveznek- rencián vesznek részt, ahol A kezdési idő szeptember 20- edzéselmélettel, sportpedagó- október 15 között lesz A tan­ával, sportpszichológiával, folyam elvégzéséröl az intézet sportélettannal, sportpolitika- , . ,, , val és sportszervezéssel fog- bizonyítványt ad, amely az lalkoznak. Részt kell venni- edzői igazolvány további ér­ük egy ötnapos szakmai kon- vényesítésének a feltétele. *