Nógrád. 1977. augusztus (33. évfolyam. 180-204. szám)

1977-08-31 / 204. szám

Megyei bajnokság Aagybálony áhdle a vezetést Kémény mérkőzésen csak 3 — I-re nyert as St. Kohász Mútranovák ellen — Idegenben is nyert a Bányagép SK Csökkent a golgyartás őrségváltás történt az élen a megyei labdarúgó-bajnokság őszi 4. fordulójában. Egyházasgcrge—Palotás 2—1 (1—1) Egyházasgerge, 400 néző, v.: Ágoston. E.-gerge: Herczeg — Gecse A., Lászlók T„ Szántó, Bocsó — Juhász, Tóth, So­moskői — Gordos O., Simon 1., Simon L. Edző: László László. Palotás: Gilyán — Szabó F., Tóth A., Illés Gy. — Farkas I., Turcsányi (Zsiga) — Szabó M., Bagi, Petre, Fa­ragó (Kocza), Farkas G. Ed­ző: Kovács József. A labda­továbbítással késlekedő Bocsót szerelték a palotásiak az 5. percben, Szabó M. a jobbszé­len elfutott a labdával s be­adásából Petre a vendégek gólját fejelte. 0—1. A hátrány­ra heves rohamokkal vála­szoltak a hazaiak, s a 28. perc­ben kiegyenlítettek. Ekkor Si­mon L. lapos szögletrúgásat Simon I. átlépte, a gólhelyzet­be került Tóthot azonban buktatták őrzői. A büntetőből Simon I. a bal sarokba lőtt. 1—1. A 68. percben Simon L. kapura csavart szögletrúgasa- nál Tóth emelkedett a boly­ból legmagasabbra és a jobb felső sarokba fejelte a lab­dát. 2—1. A vendégek védel­me Gilyánnal az élen később mindent hárított. Jó: Szántó, Tóth, Somoskői, ill.: Gilyán, Szabó F., Tóth A., Farkas I. Pásztó—Karancslapujtő 1—1 (1—0) Karancslapujtő, 400 néző, v.: Hoffman. Pásztó: Klinkó — Szőke, Sütő, Nágel — Szabó T., Németh — Kovács A. ÍTa- ri), Bedő, Szeles, Juhász, Oláh E. Edző: Veres Béla. Karancs­lapujtő: Tóth A. — Földi, Te­lek S., Novák T. — Juhász M., Osgyáni — Tóth T., Tóth 5., Simon, Juhász L., Lavaj A. Edző: Lantos Ede. A korábbi­nál jobban játszó hazai együt­tes ezúttal is hadilábán állt a támadások eredményes befe­jezésével. A 40. percben gyors támadást vezettek a vendégek, Bedő ugrott ki és a kifutó kapus mellett félmagasan a kapu bal oldalába lőtte a lab­dát. 1—0. Az 50. percben sza­badrúgáshoz jutottak a hazai­ak: Lavaj Juhász M. elé csúsztatta a labdát s a fede­zet két csel után 7 méterről a bal sarokba gurította. 1—1. A hajrában ismét a védelmek remekeltek. Jó: Klinkó, Sző­ke, Bedő, Oláh, ill.: Földi, No­vák T., Juhász M., Osgyáni, Juhász L. Vörös Csillag SE—Barna 1—0 (0—0) Rétság, 100 néző, v.: Csáki. Vörös Csillag: Bertus — Pócs, Balázs, Acsádi — Zeilde, Hor­nos — Kodák, Csontos (Szarvas), Kecskés, Szkala (Hajós), Győri. Edző: Győri Ferenc. Bárna: Bozó J. — Su- sán L., Tóth K., Oravecz J — Répás Z., Molnár — Balázs I. (Szabó A.), Medve, Radics A., Oravecz L. (Rosta), Susán T. Edző: Takács Dániel. A két 16-os közt folyó játékban a hazaiak túlzásba vitték a cse- lezgetést, s így a bárnai vé­dők rendre közbeavatkozhat­tak. A döntő gólt a 78. perc­ben egy gyors támadásból, Ko­dák beadásából Kecskés lőtte. Jó: A hazaiak közül senki sem említhető, ill.: Bozó J., Tóth K., Susán T. Szécsény—St. Volán 1—1 (1—0) Salgótarján, Petőfi út, 200 néző, v.: Szeberényi. Szécsény: Zsíros — Zsiga, Wágner, An­tal — Juhász, Hurják (Sági) — Pénzes, Vanya, Burik (Pi- tyi), Gólyán, Jusztin. Edző: Bállá János. St. Volán: Dallos __ Balázs, Lovasi, Lászlók — P éter, Kovács L. — Váradi. Iványi G., Bogár, Pusnm, Bor­bély (Simon). Edző: Koszta László. Az időnként jól ado­gató vendégcsapat a 14. perc­ben Vanya váratlan lövésével megszerezte a vezetést és en­nek birtokában jól védeke­zett. A 80. percben sikerült egyenlítenie a Volánnak Bo­gár bombagóljával. A 85. percben Pityit utáni-ligásért kiállította a játékvezető. Jó: Zsiga, Wágner, Juhász, ül.: Lovasi, Péter. N agybátony—Kazár 5—0 (2—0) Nagybátony, 400 léző, v.: Harth. Nagybátony: Palbu'oer — Bállá, Csikós, Bordás — Szilágyi, Kurnász — Macska, büntetőterületen vagy pontat-j , .. , • mrn tw Bocsi, Kiss Gy., Pozsár J., lan lövésekkel értek véget* JJiCSliClÖífCl NI RS Ml» Orosz. Cs. • Rátóti, Reviczki. Szünet után lendületesebben^ Edző: Laczkó Sándor. Kazár: támadtak a somosiak s a 75* Gyurkó — Szabó B., Kovács percben egy partdtobás márts V., Cecze A., Molnár B. — Sinkovics fejesgólnál kiegyen- Bakos F. (Nagy J.), Tőzsér L. lített. Óriási harc kezdődőt,U (Géczi S.), Gecse T. — Tolnai a győzelemért. A,80. percben;í K., Sándor G., Bozsik L. Ed- Ecsegi vezette fel a labdát, aj ző: Szabó Ernő. Végig a bá- hazai védők hátráltak s a fe-j tonyi együttes irányította az dezet 18 méterről váratlanul C élvezetes játékot, s negyed- a bal sarokba lőtt. 2—1. A óránként lőtte közönségét hazaiak ismét fellángolták, de*- vács. SBTC: Lőrincz — Kissné megnyugtató góljait. A vendé- a bányagépgyári védelem zárt*, gek is sok veszélyes ellentá­madást vezettek, kis szeren­csével Sándor kétszer, Tolnai K." és Gecse egyszer-egyszer gólt is lőhetett volna. Góllö­vők: Kiss Gy., Pozsár J. (2 —2), Bállá. Jó: Palhuber, Csi­kós, Kiss, Pozsár, ill.: Kovács V., Tolnai F., Sándor G. Gyenge játékkal — értékes pontok SBTC—Szeghalom 15—11 (3—5) Salgótarján, v.: Hajdú, Ko­(2), Oláhné (2), Takács (2), Jó: Zéti, Bessenyei, Romhá-—j Lukács (9), Fehérváriné (—), St. Kohász—Mátranovák 3—1 (2—1) Salgótarján. Zója-liget, 600 néző, v.: Mihalovics. St. Ko­hász: Hulitka — Kasza, Ver- bói, Szakái (Mester, 65. p.), — Lisztóczki, Gulyka — Ben- csok, Tóth Z., Bábel, Angyal, nyi, ill.: Babják, Bostai. St. Z1M—St. Öbliösüveggyár 1-1 (1—0) Salgótarján, Csizmadia-te-1 lep, 300 néző, v.: Balázs IX. i St. ZIM: Kuloványi — Rácz (Ludányi), Kese P., Három J. — Tőre, ifj. Baridúr — Lon- gauer, Qszvald, . Nagy L.,i Csemniczki (Berecz), Huszár.,I Edző: Bandúr Mihály. St. Öb-’| lösüveggyár: Pócaos — Fren- kó, Simon J., Kodák, Pilinyi — Horváth,' Kürti (Krizs), ___________ K ojnok — Győri, Dollencz, j|sok hibával, a kapusát magá­Král I. Edző: Simon Imre./ A ara hagyva játszott. Szünet , „, ZIM akcióival .kezdődött a ||=után Lukács két góljával Oláh (Romhány 1 82. p.). Ed- mérkőzés, s a 15. i percben gól- kegyen’títettek a hazaiak, majd ző: Balga Károly. Mátrano- iá értek a támadások: a bűn- (Oláhné bátor betöréseivel, s vák: Farkas T. — Kilczin, Si- tetőterületen pattogott a láb- _____ m on G., Lakatos E. — Mi- da, mígnem ifj. Bandúr elé .-nyújtott, egyéni hály, Kotroczó J. — Tóth P., perdült, s a fedezet 18 méter- Kotroczó I., Lakatos B., Ba- ről nagy erővel a, léc alá vág- kos, Tóth I. Edző: Szoó Mik- ta. 1—0. További ihazai fölény lós. A 3. percben Verbóitól után az öblösüveg gyáriak bír- megszerezték a labdát a ven- iák jobban érövéi a II. fél- dégek, szögletrúgast harcoltak időt. A 75. percben Győri fu- ki és a beívelt labdát Kot- t°tt el a jobb oldalon, s beadá- roczó J. a hálóba juttatta, sát Dollencz magasra ugorva 0—1! öt perc múlva szabad- fejelte a jobb sarokba. 1 1. A rúgásból Angyal ívelte a láb- hajrában a ZIMj még a kapu­dét a túloldalra és Bencsok a vonal kezeiéből is hibázott, bal sarokba fejélte. 1—1. A míg a másik olclalon Dollencz 30. percben Simon, Tóth és teremtett veszélyt. Jó: ifj. Bábel összecsapott, s Bábelt a Bandúr, Kese -P., Nagy L., játékvezető kiállította. A 10 ill.: Póczos (ármezőny leg- főre csökkent Kohász mezőny- jobbja), Simon -*J* Győri, fölényt harcolt ki, durva ősz- Bgy. Volán—Szőnyi SE szecsapások történtek. A 35. I—1 (J.—0) percben 18 méteres szabadrú- Balassagyarmat, Vasúit úti gásból Angyal a kapufára löt- pálya, 200 néző, v.: Kíemcnt. te a labdát, s visszapattanás- Bgy. Volán: Garamvöljgyi — kor a befutó Oláh Z. a hálóba Kalmár, Rampasek, Hodászi fejelte. 2—1. Szünet után is — Loksa (Józsa), Feretncz — feleslegesen kemény játék Bognár, Bérezi, Mihály, Meny- folyt. A 80. percben Tóth 1,-et hárt, Varga (Koplányi). Edző: állította ki durvaságért a já- Tományi Pál. Szőnyi SEí Mol­tékvezető. A 85. percben Si- nár S. __ Szrena, Kekemen, m on G. megrúgta Oláht, s Kéri; — Csorba J., Molni&r L. figyelmeztetést kapott. Két (Molnár II.) — Tóth, Erxiélyi, perc múlva Bencsokot akasz- Csorba T., Sándor L. (Sándor tották, de bukdácsolva tovább j.), Bodor. Edző: Malik Jó­jutott a labdával, s az előny- ZSef. A közepes iramú múrkő- szabályból beállította a vég- zésen jobbára a hazaiak.’ ját- eredményt. 3—1. Jó: Bencsok, szottak irányító szerepeit, de Angyal, Lisztóczki, ill.: túl körülményesen szőtték tá­Farkas T., Kilczin, Lakatos B. madásaikat. A vendégek/ellen-» St. Bányagép SK-Somos támadásai tóbb veszélyt :jelen- o_j n__o* tettek a II. félidőben. GoUo­- _ ...... . , vő: Bérezi, ill.: Sándor L. Jó: Somoskoujfalu, 300 néző, v.: Rprr7Í ,,, . Kén oiasi: jugoszláv es raw» nmiÁci st Rínva/ín- Var. .Jötliteori» T* " \ ^ vák; küldöttek érkezését vár A bajnokság állása Kovácsné (—), Cs.: Gál (—), Józsáné (—). Edző: Tarján Péter. A nyolc rap alatt lejátszott ötödik mérkőzésén fáradtan kezdett az SBTC. A kiesés ellen harcoló Szeghalom nagy erőbedobással harcolt a pon­tokért. Szünetig az ellenfél irányította a küzdelmet. Az 5. percben három lövésből há­rom gólt szerezve 3—0 arány­ban vezetett. Az SBTC me­llyen tudása alatt, kapkodva, Píissraének a véghajrában alakítással ^szerzett góljaival sikerült a Ifvesztésre álló találkozót meg­fordítani. Befejezésül két jel­elemző adat a mérkőzésről. Az &BTC , a találkozó során hat hetest í hibázott és tíz kapufát iött. / * i St. Építők—Zalka SE " ’ 21—20 (12—13) Salgótarján, v.: Cseh, H. Nagy. Építők: Szőke — Nágel Ä5), Kovács Z. (1), Kovács I. (/(3), Pádár (3), Szlávik (5), Horváth (4). Cs.: Szőllős, Nagy, Kovács II., Szabó. Ed­ző: Czimmer János. egyenlítettek a hazaiak. Innen játéka, s 14—14 után vált Álmosan kezdett a hazai az ellenfél gyorsasági fölényét nyílttá a küzdelem. A hajrá­csapat. Szlávik vezetésével kihasználva, gyors indítások- ban nagy harc alakult a győ- valamennyi támadást pontat- kai, jól irányzott lövésekből zelemért, végül 20—20 után a lan lövéssel fejezte be. Az el- szerzett gólokkal a szünetig lendületes és végig önfeláldö* lenfél az 5. percben 3—0-ra biztosan tartotta egy-két gó- zóan játszó Nágel góljával vezetett. Némileg javuló já- los előnyét. Szünet után már győzelmet arattak, ték után a 10. percben 4—4-re lendületesebb volt a hazaiak M, L. Lukács egyik látványos gólja. (Herbst Rudolf felvétele) I. N.-bátony 4 J. St. Kohász 4 3. St. Bányagép 4 Komlósi. St. Bányagép: Var ga — Bessenyei, Zvara, Schwarcz, Zéti — Jenei, Ta­kács J. (Ecsegi) — Mosó, Lisz- kóczi, Romhányi, Balga (Grúz). Edző: Benke János. Somos: Hornyák — Czikora T., Babják, Bostai — Sinko­vics, Séber — Póti, Horváth (Verbovszki), Balogh M. (Ko­vács L.), Balogh T., Bede. Ed- I«- ft. volán ző: Eisler Ferenc. Tapogatód- 12‘ zim zó játék után Liszkóczi át- ií. Palotás adásából Schwarcz 10 méter- }<• Pász.tó ről a jobb sarokba lőtte a láb- 16‘ B^na dát, majd Jenei találta el 25 n.' K.-iapuJtS méterről a felső lécet. A ha- **• st- somos, zal támadások elakadtak a összeállította: Andó Miklós 4. E.-gerge 5. Szőnyi SE 6. Vörös Cs. 7. St. Oblösüv. 8. M.-novák 9. Bgy. Volán 1 1 1 2 2 2 1 2 1 - - 2 - 2 1 - - 1 - 1- 23—*2 8- 20—& 8- 7— «2 8- fi—*3 7—«5 6— 4— i2 4—*4 2— i3 2—»3 6—9 1— 3 4— 7 3—11 3—19 3— 8 3—10 Labda rúgó hírek Szeptember 5-én, hétfőn a dát, utóbbi pedig rossz for- margitszigeti Nagyszállóban mája miatt maradt ki Schön kerül sor a Közép-európai számításaiból. Kupa közgyűlésére a KK ki- A keret: Maier, Kargus (ka- írásának 50 éves jubileuma aí- pusok), Kaltz, Vogts, Rüss- kalmából. mann, Nogly, Dietz, Tenha­A tanácskozásra osztrák, gén (védők), Hölzenbein, Beer, olasz jugoszláv és esehszlo- Bonhof, Bongartz, Rumenigge, Abramczik, D. Müller, Fischer, Volkert, Flohe (csatárok). ják. A programban szerepel töb­bek között a legrégebbi euró­pai labdarúgókupa jövőjének megtárgyalása. Helmut Schön, a világbaj­nok nyugatnémet labdarúgó- válogatott szövetségi kapitá­nya kijelölte keretét, mely­nek — tervei szerint — az argentínai vb-n is bizalmat szavaz majd. A keret névso­rából hiányzik: Beckenbauer és Magath, Előbbi már a New York Cosmosban rúgja a lab­Rö'/labda J\B fi. Rajt — vereségekkel hazai pálya előnyét élvező és cs.: Somoskői jobb napot kifogó kecskémé- István, tiek kerültek ki győztesen. Jó: Zagyvái, Róka. Ganz MÄVAG—SÜMSE 3—2 (2, —11, 2, —9, 17) Budapest, v.: Bánóczi. SÜMSE: Liptai II., Papp, Sá­rai, Félegyházi, Szomszéd, Liptai I., cs.: Szikora. Edző: Félegyházi Pál. Színvonalas, izgalmas, for­dulatokban bővelkedő találko- Takácsné, Kovács V.-né, Ber* zón a hazai együttes főleg az ki, Gubányi, Bencsik. Kovács, ötödik játszmában mutatott cs.: Csipkés. Edző: Gubányi energikusabb játékával emel- Ottilia, kedett az üveggyáriak fölé. Edző: Monori M11D Vasas—Kazári VM 3—0 (3, 1, 5) . Budapest, v.: Szabó. Kazár: Romhányi Kerámia— Bácsalmási Ép. 0—3 (—8, —5, —14) Kecskemét, v.: Molnár, Rom­hányi Kerámia: Prajsnár, Ba- ranyi, Zagyvái, Róka, Paulo- vits, Rottek, cs.: Imre. Uhla- vik. Edző: Tóth Tamás. A közel két egyforma képes­ségű csapat küzdelméből a A csapat továbbra is gyen­gélkedik. Döcögő mezőnyjá­ték, elemi hibák sokasága a vendégeket segítette a győze­lemhez. A csapatból csak Rad- vánszki , játéka keltett kelle­mes meglepetést. Üjság a szakosztálynál még, hogy a csapat edzője. Szatmá­ri Szilárd munkahelyi elfog­laltsága miatt nem tudja a Az élbolyhoz tartozó és továbbiakban ellátni az edzői tervszerűbben játszó budapes- tisztséget és írásbeli kérésére tiek biztosan nyertek a gyen- az SBTC hozzájárult a szer­ge napot kifogó, enerváltan játszó kazáriakkal szemben. ződésbontáshoz. Uj edzőként a szakosztály Monori Istvánt, volt NB I-es ZIM játékost szerződtette. A szakosztály az őszi idény mérkőzéseit ídeá- lisabb környezetben, a zagy- Zagyvapálfalva. v.: Csernák. vapálfalvi központi iskola tor- SBTC: Kovács, Józsa, Bagoly, natermében rendezi meg. Sándor, Ipacsné, Radvánszki, (varga) SBTC- 0—3 (­-Beloiannisz-6, —10, —6) Sorokban Érdekesnek ígérkező, barát­ságos előkészületi labdarúgó­mérkőzést játszanak ma dél­után 16 órától Balassagyarma­ton, a nagyligeti sporttelepen. Az NB III. Középcsoportban kitűnően szereplő Bgy. SE együttese az NB III. Keleti csoportban 12. helyen álló Óz­di Kohászt fogadja. Az országos felnőtt atlétikai bajnokság második napján szép balassagyarmati siker született. Vansz István, a Bgy. SE középtávfutója a 3008 mé­teres akadályfutásban az ér­tékes 5. helyet szerezte meg 9:03,1-es idővel. Teljesítmé­nye új megyei csúcs! Ezzel két olimpiai pontot szerzett egyesületének és a Bgy. SE olimpiai pontjainak száma 14- re emelkedett. Toborzót rendez az SBTC labdarúgó-szakosztálya. Csü­törtökön délután 3 órakor az SBTC Dimitrov . úti salakos pályáján lehet' jelentkezni. Szeptember 5-én (hétfőn) dél­után 15 órától is jelentkezhet­nek a serdülő és ifjúsági ko­rú fiatalok. Minden labdarú­gást kedvelő fiút várnak, sze­relést vigyenek magukkal. Röviden Maranellóban (Olaszország) hivatalosan bejelentették, hogy a Forma 1-es autós világbaj­nok osztrák Niki Lauda, aki az idei kiírásban is a legjobb esélyekkel pályázik az első­ség kivívására, a szezon vé­gén megválik az olasz Ferra­ri cégtől. A 28 éves világbajnok a következő szezont — valószí­nűleg — a Brabhamnál kez­di. Szombaton este Bejrutban 5000 érdeklődő előtt ölt ke­rékpárra a 24 éves kolumbiai Jorge Navas, és anélkül, hogy egy percre is letette volna a lábát egyfolytában 53 órát ke­rekezett, ami ebben a „sport­ban” világcsúcsnak számít. Érdekes, hogy Jorge Navas apjának, Marc-Antonio Ná- vasnak a világrekordját dön­tötte meg egy órával. Az apa és fia kilenc éve hagyták el hazájukat, Kolum­biát es azóta kerekeznek a nagyvilágban. Nyolcvan or­szágban jártak eddig és kö­rülbelül 140 ezer kilométert tettek meg. Hogy miből élnek arról nem szól a jelentés. Brian McGuire, 30 éves ausztrál Forma 1-es autóver­senyző Dél-Anglíában a kenti Brands Hatch versenypályán egy bal oldali kanyarban ha­talmas sebességgel a védőkor­látnak ütközött és már holtan vették ki kocsijából. A bal­esetnél három fiatal gyerek is megsérült, akik túl közel merészkedtek a pályához. j NÓGRAD — 1977. augusztus 31., szerda 7