Nógrád. 1977. június (33. évfolyam. 127-152. szám)

1977-06-07 / 132. szám

I A veterán Jeck fejesgólja szombaton az SBTC—SZEOL baj­noki labdarúgó-mérkőzésen. (Herbst Rudolf felvétele) NSZK—Argentína 3—1 (1—ö) Csaknem pontosan egy év- 3—1 (1—0) arányban győztek vei az 1978. évi világbajnokság a jövő évi rendező, Argentí- előtt az NSZK labdarúgóválo- na válogatottja ellen. Góllö- gatottja vasárnap megkezdte vők: Fischer (2), Hölzenbein, dél-amerikai vendégszerep- illetve Passarella. lését mégpedig Buenos Aires- A nyugatnémetek legköze- ben. A világbajnoki címet lebbi mérkőzésüket szerdán védő nyugatnémetek megle- Montevideóban, Uruguay el- pően imponáló, jó játékkal len játsszák. Csalódás Szocsiban Nem sikerült Varga János (SKSE) hosszútávfutó első kül­földi szereplése. A szovjetunió­beli Szocsiban nagyon ' erős mezőnyben 5 ezer méteren helyezetlenül végzett: 14:35,4- es" idejével jogos csalódást keltett. A napokban viszont bizonyíthatja tehetségét. Hét­főn és ma Budapest nemzet­közi bajnokságán indult, illet­ve indul. Június 13—14-én a Népszava Kupa nemzetközi atlétikai versenyen áll rajthoz, mely egyúttal válogató lesz a szeptemberi Düsseldorfban sorra kerülő atlétikai Világ Kupára. Vívás Hetedik helyezés Óidon r Veszprémben és Ózdon I. osztályú női tőr minősitőver- seny zajlott le. A veszprémi erőpróbán jugoszláv és len­gyel tőrözők is pástra léptek. A tarjániakat Bártfai, Torják, Szaniszló és Somogyi képvi­selte az összecsapáson. A fi­atalok közül egyik sem tudta kiharcolni a döntőbe jutást. Az ózdi versenyen 39-en küzdöttek a helyezésekért. Az SKSE színeiben Oláh Kriszti­na bejutott a döntőbe és há­rom győzelemmel a 7. helye­zést szerezte meg. Sporthírek Balassagyarmatról Tenisz és úszás sportágban az idei nyáron tanfolyamot szerveznek Balassagyarmaton. A tenisztanfolyam ma kezdő­dik. A háromhetes úszótanfo­lyam kezdők és haladók ré­szére június 20-tól indul. Ér­deklődni a városi sportfelü­gyelőségen lehet. , ★ A megyei továbbképzési tervnek megfelelően a balas­sagyarmati járási-városi sport­felügyelőség a minap egyna­pos továbbképzést tartott sportköri elnökök és egyesüle­ti gazdaságvezetők részére. ★ A Bgy. SE sportiskola eb­ben az évben már második alkalommal rendezett páros viadalt atlétikában. A leg­utóbbi ellenfelek a Váci Hír­adás sportiskola fiataljai vol­tak. Kellemes időben, néhány jó eredmény született. ★ Nyíregyházán a területi kö­zépiskolás atlétikai bajnoksá­gon a férfi diszkoszvetésben Kuris Nándor (Bgy. SS) 51.20 méteres eredménnyel új me­gyei csúccsal — az első he­lyen végzett. Ugyancsak győ­zött súlylökésben 15.29 méte­res eredménnyel. Koós László (Bgy. SE) a 800 méteres sík­futásban 20.09-es* eredmény­nyel a 4. helyen végzett. ★ Az országos váltóbajnoksá­gon a Népstadionban indultak a Bgy. SE atlétái. A női me­zőnyben a serdülők 4x100 mé­teres váltója Klepács, Bárján, Torda, Fedor összeállításban 50.6 idővel a 7. helyen vég­zett. Az eredmény új .megyei csúcs. f. g. Biztató fejlődés kör repülésben Az utóbbi években modellező­ink jelentős fejlődést tettek meg a körrepülésben. Erről tanúsko­dik az a verseny is, amelyet leg­utóbb Debrecenben rendeztek. Itt bonyolították le a körrepülő mo­dellek kelet-magyarországi baj­nokságát. Nagy küzdelem után öt megye versenyzői közül nóg­rádi modellező került az élre: 1. Havran Sándor (Salgótarján), 2. Udvardi István (Kiskunfélegyhá­za), 3. Ludányi Csaba (Pásztó). I Labdarúgás Eredmények, táblázatok A labdarúgó NB II. 36. for­dulójának eredményei: Szol­noki MTE—MÁV DAC 3—1 (2—0), Komló—Várpalota 0—0, Székesfehérvári MÁV Előre— Szolnoki MÁV 3—0 (1—0), Budafok—Kossuth KFSE 2—1 (2—0), Fűzfő—Nagykanizsa 2—1 (1—0), Szekszárdi Dózsa —Vasas Izzó 1—0 (0—0), Vo­lán SC—Özd 7—3 (6—1), Eger —Oroszlány 1—1 (1—1), Deb­recen—Pécs 1—2 (1—2), BVSC —Ganz-MÁVAG 3—1 (1—0). A bajnokság állása 1. PMSC 36 23 10 4 80—26 54 2. Szív. MÁV 36 19 8 9 63—50 46 3. Budafok 36 18 9 9 82—58 45 4. SZMTE 36 20 5 11 72—52 45 5. Izzó 36 17 8 11 62—40 42 6. BVSC 36 15 12 9 61—51 42 7. Volán 36 15 10 11 50—39 40 8. Eger 36 16 7 13 60—61 39 9. DVSC 36 13 12 11 43—36 38 10. Kanizsa 36 14 10 12 54—54 38 11. Szekszárd 36 12 11 13 41—49 35 12. KKFSE 36 13 6 17 49—52 32 13. Várpalota 36 9 13 14 42—49 31 14. MÁV DAC 36 13 5 18 49—64 31 15. Komló 36 11 8 17 38—51 30 16. Fűzfő 36 9 12 15 41—58 30 17. özd 36 11 6 19 47—59 28 18. Ganz-M. 36 8 12 16 46—62 28 19. Sz. MÁV 36 7 8 21 28—57 22 20. Oroszlány 36 6 10 20 45—94 22 Megjegyzés: a táblázatban a PMSC—Izzó mérkőzés mindkét csapatnál vereségnek számit, egyik sem kapott pontot. így az NB II. összpontszámából kettő hi­ányzik. A labdarúgó NB III. Észak­keleti csoport 35. fordulójának eredményei: Kazincbarcika— Debreceni MTE 1—2 (0—1), Miskolci VSC—St. Síküveg­gyár 5—1 (3—0), Ikarus— Nagybátonyi Bányász 1—0 (1—0), Borsodi Bányász—Zá­honyi VSC 1—3 (0—2), Nyír­egyháza—Hajdúszoboszló í—0 (0—0), Bgy. SE—Kisvárda 1—0 (0—0), Lenin város— Gyöngyös 1—3 (0—2), SKSE— Papp J. SE 2—1 (1—1), Ruda- bánya—Hatvani Kinizsi 5—0 (3—0). A bajnokság állasa 1. K.-barc, 35 25 6 4 99—34 36 2. DMTE 34 22 7 5 37—35 51 3. Nyíregyh. 34 14 14 6 37—28 42 4. Papp SE 34 15 10 9 50—38 40 5. MVSC 35 14 10 11 64—47 38 6. Ikarus 34 12 13 9 43—31 37 7. Leninv. 34 14 9 11 42—38 37 8. Gyöngyös 34 14 8 12 49—48 36 9. B.-gyarm. 34 14 6 14 44—42 34 10. SKSE 34 11 11 12 41—48 33 11. H.-szob. 34 11 10 13 38—51 32 12. Nagybát. 34 10 11 13 44—47 31 13. Rudáb. 34 10 10 14 42—46 30 14. Bors. B. 34 10 9 15 31—47 29 15. Záhony 34 10 9 15 34—54 29 16. S.-újhely 34 10 6 18 35—62 26 17. Salg. tiv. 34 10 5 19 49—67 25 18. Hatvan 34 7 9 18 27—55 23 19. Klsv. 34 7 5 22 32—69 19 20. Egri Vasas visszalépett 4 totó 23. heti Labdarúgó NB III. Nehéz mérkőzésen értékes két pont SKSEj-Honvéd Papp J. SE.2—1 (1—I) Salgótarján, 600 néző, v.í mellé lőtt. A 40. percben Sző- madtak. Két nagy helyzetet Bondnár. SKSE: Szikora — ke a jobb oldalon vitte fel a is kihagytak. Már-niár úgy Verbói, Kasza, Kiss, Szőke labdát, élésen kapu elé lőtt, nézett kij hogy döntetlen (Romhányi), Gulyka, Lisztócz- Szekula, átlépte a labdát es marad az eredmény, amikor a ki, Bencsok (Tóth), Szekula, a jól érkező Oláh két méter- 86. percben Angyal nagy lö- Angyal, Oláh. Edző: Tóth ,ről a kapu jobb oldalába gu- vést küldött a kapu irányába. István. Papp J. SE.: Fekete ‘rí tett, 1—1. A vendégek még A labda az egyik védőről — Borsos, Derzsényi, Szűcs egy gyors ellentámadást ve- Szekula elé perdült, aki ha­1., Sipos, Dulibá'n (Ligeti), zettek. A 43.1 percben Pólyák bozás nélkül, kapásból óriási Pallai (Móricz), Szilágyi, Szűcs -vitte él tisztán a labdát, már gólt lőtt, 2—1. A 89. percben 11., Stark, Pólyák. Edző: Vá- csak Szikarával állt. szemben, Pólyák már csak Szikorával gó György. de a hosszú sarok mellé lőtt. állt szemben, nagyerejű löve­Főleg az SKSE szempontjá- : Szünet után továbbra 1 Is sét azonban a tarjániak ká­ból volt nagy jelentősége a küzdelmes volt a játék. Elő- puvédője bravúrosan hárítot- találkozónak. A Kohászok szőr az SKSE kezdett jobban, ta. idegesen kezdtek; A vendégek Az .52., percben azonban Pal- A . mérkőzésen a gyors gól gólja nem sokáig váratott lai elót^ nyílt gólszerzési al- és a kihagyott büntető feltű- magára. Gyors jobboldali tá- kálóm, de a csatár a jobbal- nőén idegessé tette a hazai madás végén Szűcs II. éles só sárok mellett gurította el csapatot. így sok átadási hi- beadását Pallai úgy fejelte a labdát. A 60. percben jobp- bával játszott az SKSE. Ne- kapura, hogy a labda Szikora oldalon vezettek támadást á hezen egyenlített a Kohász,, kezét érintve jutott a hálóba, vendégek, majd Pólyákhoz és nagyon meg kellett küzde- 0—1. A 4. percben Oláhval került a labda, aki kapu fq- ni a győztes gólért. A vendé- szemben szabálytalankodtak lé lőtt. A 63. percben Angyal gek helyenként nyugodtabban, a 16-osoh belül. A megítélt futott el sokatígérően, azután céltudatosabban játszottak. 11-est Kasza laposan a bal meglepődött a nagy helyzet- Ennek ellenére a' hazaiak kapufa mellé lőtte! (Ez is tői és túlvezette az alapvona- (ha nehezen is) megérdemel- mutatta a hazaiak idegessé- Ion a labdát. Két perccel ké- ten nyerték meg a nagyon gét.) Ezután hosszú ideig a sőbb Tóth lövését először ki- fontos találkozót. Jó: Sziko­két 16-os között vándorolt a ejtette Fekete, majd megka- ra, Szőke, Lisztóczky, illetve labda. A 21. percben Szekula parintotta a labdát. Néhány Fekete, Szilágyi, szorongatott helyzetben kapu percig ismét a vendégek tá- —demény— , Ismét Szebeni volt eredményes Balassagyarmati SE—Kisvárdai Vasas 1—0 (0—Ot Balassagyarmat, 1800 v.: Drigán. BSE: Szőke Trubin, Szebeni, Robb, Hu- gyecz, Hornyák, Balázs (Ba- binszki) Berindán, Bedő, (Ke­lemen), Nagy, Szedlák. Edző: Vidomusz János. KSE: Vincze — Takács, Kovács, Komáro­mi, Tóth I., Tóth II., Szereg- nyi, Csuhák, Dajka, Tóth III. Molnár. Edző: Oláh Tibor. Az 5. percben Trubin futott fel a jobboldalon, élesen kö^ zépre lőtt labdáját Berindán maga elé tette, és egyből ka­pura továbbította, de félméter­re mellé szállt a labda. A 10. percben Robb az alapvo­nalnál jó cselekkel tört kapu felé, három védőn is túljutott, de a kapu elé lőtt labdára a csatárok későn mozdultak, és az oldalvonalon túlra jutott. A 18. percben Tóth III. várat­lan távoli lövését Szőke szög­letre tolta. Ezekben a percek­ben szorongatott a vendégcsa­pat, és a hazai védők sok hi­bát vétettek. A 25. percben gyarmati szögletrúgás után Nagy kapu mellé fejelt, majd Bedő lövését hárította Vincze. A 35. percben Berindán az ötös sarkán óriási helyzetben kapu fölé vágta a labdát egy beadás végén. Két perc múl­va Trubin szögletét kapásból ugyancsak Berindán csúsztat­ta tovább, de a kapura szálló labda Hugyeczről lepattant és felszabadítottak a védők. A 39. percben Szebeni 25 méteres szabadrúgása .a jobb kapufá­ról vágódott vissza a játék­térre. Szünet után élénkült az iram, ismét a vendégek kez­deményeztek. Az 55. percben Hugyecz partdobása után a hazai csatárok háromszor is kapura lőtték a labdát, de a tömörülő védőkről mindig visszapattant, míg végül Be­dő lőtt kapu mellé. A 60. percben Dajka rohant el egye­dül a jobboldalon, és Robb az utolsó pillanatban beérve hazarúgta a labdát a lőni ké­szülő csatár elől. A 75. perc­ben Csuhák tört kapura, de lövésébe Hornyák beledobta magát és szögletre pattant á labda. A nézők egy része már kezdett csalódottan haza­felé indulni, amikor a 89. percben Nagyot ketten is buk­tatták 22 méterre a kaputól. A felálló sorfal felett Szebeni óriási erővel lőtte a labdát, amely a felső lécről vágódott a gólvonalon túlra. 1—0. Az osztályzó elkerülése szempontjából jelentős volt a hazai csapatnak a találkozó. Ahogy múlt az idő és egyre több gólhelyzet maradt kihasz­nálatlanul, úgy vált az aka­rás egyre görcsösebb erőfeszí­téssé. A vendégcsapat is fel­ismerte ezt és egyre bátrab­ban támadtak, és meleg per­ceket okoztak a hazai véde­lemnek. A kettős csere sem lendített a gyarmati támadó­soron. Csak a középhátvéd Szebeni szabadrúgásának kö­szönhető a két bajnoki pont megtartása. Jók: Szebeni, Robb, Hornyák ill.: Kovács, Tóth I., Tóth II. — reiter — Küzdelmes, sportszerű találkozó Vasas Ikarus—Nagybátonyi Bányász 1—0 (1—0) néző, eredménye 1. Debrecen—Pécs 1—2 2 2. Szekszárd—Izzó 1—0 1 3. Fűzfő—Nagykanizsa 2—1 1 4. Komló—Várpalota 0—0 X 5. Bakony—Vác 2—2 X 6. Thury SE—SKSE 1—1 X 7. Rákóczi SE—Savaria 1—0 1 8. Körmend—Répcelak 2—1 1 9. MOTIM TE—Bábolna 3—0 1 10. Enying—Perbál 1—2 2 11. Lőrinci Fonó—D. Ép. 1—3 2 12. Szigetvár—Siófok 2—2 X 13. Paks—BKV Előre 0—1 2 +1 14. SKSE—Papp J. SE 2—1 1 Mátyásföld, 400 néző, v.: Pálfi. Ikarus: Bacsa — Király, Őri, Deáki, Ilosvai, Novák, Hágenbach, Szegedi (Darányi) Fauszt, Hajduska, Muharai, (Szabó). Edző: Kontha Ká­roly. Nagybátony: Palhuber — Bállá, Macska, Bordás, Veres, Pozsár I., Burka (Nagy A.) Dóra, Pozsár II., Bocsi (Kardos), Kovács F. Edző: Bulyovszky Tibor. A vendégek kezdtek job­ban, de már az első percben óriási helyzetet hagytak ki. Veres kiugratta Dórát, aki a védőket becsapta, ám 20 mé­(Jjabb súlyos vereség Miskolci VSC—St. Síküveggyár 5—1 (3—0) Miskolc, 1000 néző, v.: De­meter. Miskolci VSC: Serfőző Szabó, Locher, Varga M. — Leiszt, Fekete — Lipták I. (Lipták II.), Varga K., (Fábi­án), Galló, Kiss, Kohut. Edző: Siklósi Ernő. St. Síküveggyár: Baár — Nagy, Kászonyi, Ra­dies — Borsos, Krivanek L. (Fehérvári) — Csóri, Tábori (Izsdinszki), Szabó, Krivanek L., Czékmány. Edző: Szűcs I,ászló. Az első félidőben végig nagy fölényben játszott a vasutascsapat, csatárai azon­ban a három gólon kívül még számos gólhelyzetet kihagytak. Szünet után már kevésbé erőltette a támadásokat a ha­zai csapat, kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, de két to­vábbi góljukra a vendégek csak eggyel válaszoltak. Góllö­vő: Kiss (2), Varga K. (2), Szabó, ill.: Csóri. Jó: Szabó, Locher. Leiszt, Varga K., Kiss, ill.: Nagy, Kászonyi, Borsos. teres hatalmas bambája né­hány centiméterrel a léc fö­lött zúgott el. A következő tíz percben kemény, színvonalas mezőnyjáték folyt. A hazaiak a 17. és a 21. percben jutot­tak szöglethez, de a bányász­fiúk védelmi erőssége (Macs­ka és Pozsár I.) biztosan mentett. A 23. percben a fe­lezővonalnál a bányászfiúk el­adták a labdát, Őri és Deáki szép összjátékkal jött fel. A‘ védők szabálytalanul szerel­tek, a kaputól mintegy 20— 22 méterre. Ilosvai szabadrú­gása a háromtagú sorfal mellett a jobb felső' sarokba vágódott, 1—0. A hazai gól nem törte le a vendégeket, továbbra is kemény játékkal irányították a mérkőzést. Po­zsár II. a 28. percben megkö­zelítette a hazai kaput, szo­rongatott helyzetben, fejelés közben lökték, így labdája Bacsa könnyű zsákmánya lett. Szünet után újra a vendé­gek támadtak nagyobb iram­ban. A csatárok többször el- viharzottak. őri, Deáki és Ilosvai mellett, de vagy a kapu mellé, vagy fölé lőttek. A hazai védőket dicséret is illeti, mert a szerencse mel­lett sok nehéz helyzetben tud­tak tisztázni. Főleg Pozsár II. volt veszélyes, de lövését a védők a 16-oso’n belül, vagy a gólvonalon mentették. Ä 70. percben Kardos 20 méte­res lövése a gólvonalon álló Deákiról pattant vissza a me­zőnybe. Egy perccel később Veres szögletét Pozsár II. fe­jelte centiméterekkel a léc fölé. (Már a szurkolók és a játékosok is . gólt kiáltottak.) A hazaiaknak óriási szeren­cséjük volt, mert a kétségte­lenül jobb csapatjátékkal küzdő vendégeknek nem érett góllá egyetlen helyzete sem. A 85. percben újra Dóra. majd három peccel később Kovács Ferenc hagyott ki helyzetet. Áz utolsó • percek rohamait a Vasas-védők jól állták, így a fergeteges táma­dások sem hoztak gólt. A iá- * ték képe alapján nem reális az eredmény, mert a vendé­gek sokkal több helyzetet te­remtettek, de a szép akció­kat nem követték gólok. Küzdelmes, sportszerű mér­kőzés volt. így az elveszített két pont még nehezebb hely- zetbe hozta a bányászfiúkat. Jó: Bacsa. Deáki, Novák, Ilosvai, illetve Macska. Ve­res, Pozsár I., Pozsár II. —gyenes— NÓGRÁD — Í977. június 7., kedd /