Nógrád. 1977. május (33. évfolyam. 101-126. szám)

1977-05-17 / 114. szám

Azokat a fiatalokat hívjuk. akik még nem választottak szakmát! Az általános iskolát az idén befejező, de 16. életévüket még be nem töltött fiókot ph lányokat barom fit enyészlö szak mánk ön­tanulónak, fiúkat lótenyésztő és sportlovas szakmunkástanulónak felvesz a Bábolnái Mezőgazdasági Kombinát Központi Gazdasága. A felvett tanulók kollégiumi elhelyezést és teljes ellátást kapnak. Jelentkezés személyesen vagy levélben az oktatási osztályon. Cípi: 2943 Bábolna. Antikvár könyvek vására 1977. május 17 —18—19-éu Balassagyarmaton a művelődési központban Könyvek, könyvtárak vétele, eladása. MNKV antikvárium. 3525 Miskolc, Déryné u. 2. Hirdessen On íc ban! A Tolna megyei Állatforgalmi és Húsipari Vállalat kiemelt beruházáshoz azonnali belépéssel felvesz: számviteli szervezőt, termelési programkészítőt, húsipari technológust, kereskedelmi hálózatfejlesztőt, a munkakörök­nek megfelelő szakirányú felsőfokú végzettséggel és a hús­iparban szerzett, legalább 5 éves szakmai gyakorlattal. Munkatechrológust (élelmiszeripari szakközépiskolai végzett­séggel. felsőfokú normásképesítéssel, legalább 5 éves húsipari szakmai gyakorlattal). Munkaügyi előadót (felsőfokú, vagy középiskolai végzettség­gel, felsőfokú munkaügyi képesítéssel, legalább 5 éves hús­ipari szakmai gyakorlattal). Ügyviteli gépesítési szervezőt (számviteli főiskolai, rend­szerszervező szakon, legalább 5 éves szakmai gyakorlattal). Forgalmi technológust — gépjármű-közlekedésit — (a mun­kakörnek megfelelő szakirányú felsőfokú végzettséggel, leg­alább 5 éves szakmai gyakorlattal). Tűzvédelmi felügyelőt (műszaki jellegű középiskolai vég­zettséggel. tűzoltótiszti tanfolyam.) Alkalmazási feltétel még a büntetlen előélet igazolása. Je­lentkezés: Szekszárd, Keselyűsi út 24. sz. Labdarúgó» Ered mén vek m táblázatok A labdarúgó NB II. 33. for­dulójának eredményei: Vasas Izzó—Ózdi Kohász 1—3 (0—1), Oroszlány—Szekszárd 7—4 (2—0), MÄV DAC—BVSC 1—2 (0—1), MÁV Előre—Kom­ló 2—0 (0—0), KKFSE—Vo­lán SC 0—1 (0—0), Pécs— SZMTE 4—1 (0—0), Nagyka­nizsa—Debrecen 2—1 (0—0), Várpalota—Budafok 2—2 (2—1). Ganz-MÁVAG—Eger 0—1 (0—1), Szolnoki MÁV— Fűzfő 0—0. A bajnokság állása 1. PMSC 33 19 10 4 76—25 48 2. Izzó 33 17 8 8 61—36 42 3. Szf. MÁV 33 17 8 8 56—47 42 4. Budafok 33 15 9 9 75—56 39 5. SZMTE 33 17 5 11 67—51 39 6. Kanizsa 33 14 10 9 52—48 38 7. Volán 33 13 10 10 50—34 36 8. DVSC 33 13 10 10 43—34 36 9. BVSC 33 12 12 9 54—49 36 10. Eger 33 14 6 13 54—57 34 11. Szekszárd 33 11 11 11 40—47 33 12. MÁV D. 33 13 5 15 47—55 31 13. KKFSE 33 12 5 16 47—50 29 14. Várpalota 33 9 11 13 38—44 29 15. Komló 33 10 7 16 34—47 27 16. Ózd 33 10 6 17 42—51 26 17. Ganz-M. 33 7 12 14 41—55 26 18. Fűzfő 33 7 11 15 35—54 25 19. Sz. MÁV 33 7 8 18 26—50 22 20. Oroszlány 33 6 8 19 42—89 20 Az NB III. Északkeleti cso­port 32. fordulójának eredmé­nyei; Papp J. SE—Borsodi Bányász 1—1 (1—1), Debrece­ni MTE—SKSE 5—0 (3—0), Leninváros—Kazincbarcika 4—0 (4—0), Hatvani Kinizsi— Ikarus 2—0 (1—0). Gyöngyös —Miskolci VSC 3—2 (1—1), St. Síküveggyár—Nyíregyhá­za 0—0, Hajdúszoboszló—Ru- dabánya 1—1 (1—0), Záhony —Kisvárda 2—0 (1—0), Nagy- bátony—Sátoraljaújhely 2—0 (0—0). A Bgy. SE szabadnapos volt. A bajnokság állása 1. K.-barc. 32 23 6 3 91—31 52 2. DMTE 31 19 7 5 75—31 45 3. Papp SE 31 15 10 6 49—33 40 4. Nyíregyh. 32 42 14 6 34—28 38 5. Leninv. 31 13 9 9 40—32 35 6. MVSC 32 12 10 10 51—37 34 7. Ikarus 31 10 13 8 39—30 33 8. Gyöngyös 31 12 8 11 44—44 32 9. Nagybát. 31 10 11 10 41—33 31 10. SKSE 32 10 11 11 39—46 31 11. B.-gyarm. 31 12 fi 13 42—40 30 12. H.-szob. 31 10 10 11 36—48 30 13. S.-újhely 32 10 6 16 35—54 26 14. Rudab. 31 8 9 14 35—46 25 :s. Bors. B. 31 8 9 14 27—44 25 1«. Záhony 31 8 8 15 28—53 24 17. Hatvan 31 7 9 15 27—46 2? 18. Salg. Sík. 31 8 5 1» 43—62 21 19. Kisvárda 31 7 5 19 32—65 19 20. Egri Vasas visszalépett. A totó 20. heti eredménye 1. MÁV DAC—BVSC 1—2 2 2. Várpalota—Budafok 2—2 X 3. Nagyk.—Debrecen 2—1 1 4. Oroszlány—Szekszárd 7—4 1 5. Kossuth KFSE—Volán 0—1 2 6. Hatvan—Ikarus 2—0 1 7. Leninv.—Kazineb. 4—0 1 8. Síktiveggy.—Nyíregyh. 0—0 X 9. Gyöngyös—Miskolc 3—2 1 10. Fíorentina—Inter. 3—0 1 11. Foggia—Torino 0—1 2 12. Genoa—Verona 1—0 1 13. Perugia—Napoli 4—2 1 *4-1 14. Kiskunh.—BTASK 0—1 2 A Balassagyarmati Fémipari Vállalat új üzemrészének üze­meltetéséhez felvesz: gépi forgácsoló (esztergályos, marós) 10 fő szerszámkészítő 5 fő öntő szakmunkásokat. 10 fő Juttatások biztosítása a vállalati kollektív szerződés szerint Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. 2660 Balassagyarmat, nyugati ipartelep. Labdarúgó ISB Hl. Biztos győzelem, kihagyott helyzetekkel Nagybátonyi Bányász—-Sátoraltaúfhely 2—O (0—O) Nagybátony, 800 néző, v.: Simon. Nagybátony: Palchu- ber — Bordás, Macska, Nagy- kiske, Veres, Pozsár I., Dóra (Sütő J.) Kovács F., Pozsár II.,, Bocsi, Kiss Gy. Edző:Bu- lyovszky Tibor. S.-újhely: Vakles — Csongrádi, Simo­nies, Sütő F., Lisovszki (Szűcs, Dobány), Kiss S., Ko­vács L., Suller, Sztankó, Ta­kács, Perecsi. Edző: Szakái Miklós. Zuhogó esőben, csúszós, sá­ros talajon, a várakozásnak megfelelően a hazaiak harcol­tak ki már az első percekben jelentős mezőnyfölényt. Mégis 10 percig kellett várni, hogy valamirevaló helyzet kiala­kuljon. Veres veszélyes lab­dát küldött a kapura, Vakles csak nehezen öklözött. Két perccel később' Pozsár II. 25 méteres lövését védte bravúr­ral a vendégek kapusa. Az ezt követő percekben a ven­dégek támadtak erőteljeseb­ben. A hazai kaputól mintegy 30 méterre szabálytalankod­tak a bátonyiak. Suller Sztan­kónak küldte a labdát, aki ka­pura lőtt, de Palchuberszög- letre mentett. Egy perccel később újra a vendégek jutot­tak szöglethez, de Pozsár I. fel­szabadította a hazai kaput. Veres a 35. percben a felező­vonalról jó labdát küldött kö­zépre, a hazai csatárok két­szer is kapura lőttek, de a vendégek kapusa mind a két esetben bravúrral öklözött. Majd a felfutó Nagykiske a 16-os vonaláról a kiöklözött labdát elcsípte, a hálóba vág­ta, de Simon játékvezető nem adta meg a gólt. Az első félidő utolsó 10 per­cében Kiss Gyula lövése csú­szott el a bal kapufa mellett, majd Veres óriási bombája zúgott el a léc fölött. Szünet után az 50. percben Tokár Sullernek küldte a lab­dát, fejesét Paichuber biztosan védte. Az 52. percben a hazaiak szögle­tet harcoltak ki. Veres szépen ívelt középre, a nagy tumul­tusban többször felpattant a labda, érintette Pozsár I. fe­jét, aki a hálóba fejelte. 1—9. A 68. percben Kovács Ferenc futott el a jobb oldalon, kö­zépre küldte a labdát, de Po- asár II. késett, és Vakles biz­tosan hárított. A 73. percben Tokár átjátszotta a hazai kö­zéppályásokat, a 16-os vonalán azonban a védők szabálytala­nul szerelték. A veszélyes lö­vést a bátonyiak nehezen men­tették szögletre. A 75. percben újra a ha­zaiak jutottak szöglethez. Ve­res beívelte a labdát, a jól helyezkedő Pozsár II. bizto­san fejelt a hálóba. 2—0. Az utolsó percekben a vendégek nagyobb . erővel támadtak, Kiss Sándornak volt egy jó helyzete, űe erőtlen lövésével nem tudott szépíteni. Az első perctől 90 percen át a hazai­ak jól harcoltak, kemény já­tékkal, szép támadásszövése­ikkel, összehangoltabb csapat­játékkal megérdemelten tar­tották otthon a két pontot. Jók: Macska, Veres, Pozsár I., Kovács F. ill. Csongrádi, Sütő F. és Kiss S. - gyepes — r Értékes pontszerzés a technikásabb ellenféltől St. Síküveggyár—Nyíregyházi Spartacus Petőfi (0—O) Salgótarján, 600 néző, v.: Hartmann. St. Síküveggyár: Baár, — Nagy, Kaszonyi, Bor­sós, Radics, Tábori (Hegyi) Krivanek II., Csőri, Czékmány, Szabó (Isdinszki), Bodor. Ed­ző: Szűcs László. Nyíregyhá­za: Pilcsuk — Neumann, Gás­pár, Ambrusz, Juhász, Len­gyel, Lakatos, Madalina, Bor (Nagy), Farkas, Kubik. Edző: Gerlickki János. Szakadó esőben kezdődött a találkozó, s már az első per­cekben kitűnt, hogy az ellen­fél jobban alkalmazkodik a nehéz, csúszós küzdőtérhez. A 11. percben az első hazai tá­madás végén Csőri az ötös sarkánál felpattanó labdát nem tudta eltalálni. A 14. percben Tábori egy jobbról bei veit labdát 14 méterről lőtt kapura, Pilcsuk elvetődve a kapufa közelében mentett. Az első negyedóra után a széle­ken futtatott nyíregyházi tá­madások a kaput elkerülték. A 25. percben a szórványos hazai támadások egyikének \'égén Szabó 25 méterről a jobb felső sarkot célozta: Pil­csuk ezúttal is biztosan vé­dett. A játék képe a szünetig nem változott, a nyíregyházi­ak voltak a kezdeményezők, de lövéseik pontatlanul száll­tak a kapóra, vágy Baár ki­tűnő helyezkedéssel hárított. Szünet után a 47. percben vezetést szerezhetett volna a vendégcsapat. Nyolc méterre a hazai kaputól Madalina rést talált a védők falán, lö­vését Baár nagy bravúrral mentette szögletre. Az 50. percben Csőri a mérkőzés egyik legnagyobb helyzetét el­hibázta. A kapu közelében senkitől sem zavarva elcsú­szott, s a labda a lábáról le­perdült. A továbbiakban be­szorult a hazai együttes, s nagyobb részt a Síküveggyár térfelén folyt a küzdelem. Még az utolsó percekben is Baár kitűnő formájára volt szükség A 80. percben Kubik lövését a sarokból elvetődve tolta szögletre, a 85. percben Lakatos, majd két perccel feé-í sőbb ugyancsak Lakatos lövé­seit tette ártalmatlanná. Zagyvapálfalván a hagyo­mányos vasárnap délutáni esőfelhők mintegy hatvan percig pásztázták a játékteret így a fű alatt lapuló tócsák mindkét együttest nehéz hely­zet elé állították. A talajhoz viszonylag jobban alkalmaz­kodó Nyíregyháza a jó iramú és küzdelmes találkozón a hazaiak 10 perces fellángolá­saitól eltekintve Irányította a küzdelmet. Ellenfelüknél jó­val több helyzetet teremtet­tek. Ezeket többnyire az igen jó napot kifogó Baár tet­te ártalmatlanná. A hazai együttes kevésbé alkalmazko­dott a pálya talajához. Rajta­ütésszerű támadásaik befeje­zéseinél elsősorban a pontat­lanul célzott lövésekkel volt baj. Védekezésük eredménye­ként a negyedik helyezettől szerzett értékes pont megfe­lelő teljesítmény. — mátyus — Megérdemelt hazai siker Debreceni MTE—SK.*iE 5—0 (3—0) Debrecen. 1500 néző, v.: Fehér. DMTE: Mező — Sza­bolcsi, Pál, Makszin (Buglyó), Gergely, Magyar Á., Szabó, Kiss, Ambrus, Demkó, Vé­kony (Mészáros.) Edző: Pal- lagi Róbert. SKSE: Szikora — Verbói, Kasza, Kiss, Szőke, Gulyka, Romhányi, (Bábel), Tóth, Szekula, Lisztóczi, Zsi- dai (Bencsok) Edző: Tóth Ist­ván. A hazai csapat az első perc­től kezdve óriási lendülettel támadott, ami a 7. percben meg is hozta az eredményt. Ambrus egy előrevágott lab­dával tisztán maradt, és a bal felső sarokba ívelte. 1—0. Me­zőnyjáték után a 16. percben a rosszul helyezkedő védelem közül Kiss kiugrott, és a ka­pus mellett a hálóba vágta a labdát. 2—0. (Óriási védelmi hiba volt.) Ezután a Kohász. percei következtek á 29—31. percben Zsidai kétszer is csak a kapussal állt szemben, de mindkétszer mellé lőtt. A ki­hagyott Kohász-helyzetek után a 33. percben Szabó elhúzta a labdát, Lisztóczki mellett, kö­zépre adott és a kapujából rosszul kifutó Szikora mel­lett Demkó a hálóba fejelt. 3—0. A 40. percben Verbói jól beívelt labdáját Szekula magasan felugorva a kapu­son átfejelte, ám a háló túlsó oldalára jutott. Az első fél­idő végéig mezőnyjátékkal telt el az idő. Szünet után tíz percig az SKSE uralta a pályát. A 62. percben egy előrevágott lab­dával Szabó elfutott, Kiss hi­bázott, s az ötös sarkáról a hálóba lőtt. 4—0. A mérkőzés legszebb támadása a mérkőzés 70. percében: a debreceniek középcsatára, Ambrus előre­vágott labdával indította Mé­szárost, aki Kasza mellett el­húzta a labdát, és a kapujából feleslegesen kifutó Szikora fö­lött a hálóba ívelt, 5—0. A hátralevő időben kiegyensú­lyozott mezőnyjáték folyt, mindkét oldalon adódtak helyzetek, amelyeket nem si­került egyik csapatnak sem kihasználni. A látottak alap­ján az eredmény túlzott. A gólhelyzetek kihasználásával a DMTE megérdemelten győ­zött. Jók: Pál, Ambrus, Dem­kó, ill.: Verbói, Tóth, Szőke. — horváth — Kólára!, tortával ünnepelték a Satgo Kupa győzteseit Az SBTC sportzászlókkal, serle­gekkel, tablóival díszített tanács­termében a minap serdülő labda­rúgókat ünnepeitek. A kedves ün­nepség főszereplője Boldvai Lász­ló Salgó Kupa nyertes csapata volt. Mint ismeretes, az ország ; legrangosabb serdülőtornáját ez alkalommal másodízben Salgótar­jánban rendezték. A 22 egyesület, közöttük két NB I-es — a többi NB Il-es és NB III-as — csapa­tai előtt az SBTC serdülői veret­lenül, kapott gól nélkül nyer­ték a serleget. A győzelmet tortával, kólával ünnepelték. Megilletődve hallgat­ták Toldi Miklós technikai vezető köszöntőjét, s nagy volt az örö­mük, amikor Ozsvár István elnök az SBTC emblémás poharaival (amiből az üdítő italokat fogyasz­tották) megajándékozta őket. Az SBTC legfiatalabb serdülői a klub szeretetéből és a helyt­állásból példamutatóan vizsgáz­tak. Reméljük, hogy Perényivel, Lángárral, Kováccsal és a többi­ekkel még találkozunk a zöld gyepen. Az SBTC elnöksége egy­idejűleg levélben köszönte meg a szülők gondosságát,, amivel hozzá­járultak a sikerhez. Befejezésül a levél záró mondatai: „Mi a to­vábbiakban is kérjük Ónoktól, hogy segítsék sportegyesületünk munkáját, a kimagasló soortsike- rek elérésére. Ehhez a fáradozá­sukhoz kívánunk Önöknek jó egészséget, s családi hetükben boldogulást.” m. L. J NÓGRÁD - 1977. május 17., kedd 7 I