Nógrád. 1977. május (33. évfolyam. 101-126. szám)

1977-05-04 / 103. szám

MEGYEI BAJNOKSÁG •• Ünnepi gólözön Fásztóis és Rétságon Somoskőújfalu legyőzte Mátranovákot — Csak egy helycsere Kisterenyei győzelem Kazár ellen — Döntetlen Jobbágyiban A megyei labdarúgó-bajnok­ság tavaszi 9. fordulójában ünnepi gólözönnek örvendez­hettek a pásztói szurkolók, hi­szen a listavezető hazai együt­tes 9—1-re győzte ellenfelét, a II. félidőben nagyon visz- szaesett Romhányt. Mivel So­moskőújfalu nagy küzdelem­ben ugyancsak jó szünet utá­ni játékkal kétvállra fektet­te Mátranovákot, ismét Pásztó csapata vezet két ponttal. A másik gólzáporos győzelmet a Vörös Cillag SE csapata arat­ta a nyugati rangadón, a Bgy. Volán ellen. Biztos 3—0-as si­kert ért cl Karancslapujtő Bár- nával szemben. Hosszú idő után győzött a Kisterenyé, mégpedig sikeres kazári soro­zatot megszakítva. „A két szomszédvár” összecsapásán, Jobbágyiban' döntetlent har­colt ki Palotás együttese. Mint már közöltük, a két salgótar­jáni rangadót korábban lebo­nyolították. Az anyagtorlódás miatt kimaradt csapatössze­állításokat jegyzőkönyvszerü- cn közöljük. Örvendetesen növekedett az eredményesség, hiszen 29 gólt lőttek a csapa­tok. Viszont a sportszerűségen ismét három kiállítás ütött csorbát. Kisterenye—Kazár 1— 0 (0—0) Kisterenye, Népkert, 500 néző, v.: Gáspár. Kisterenye: Boháti J. — Szekula, Csikós, Baranyi XI, — Boháti T., Szó­méra — Szoó, Kovács, Osgyá- ni (Koós), Baranyi I., Babka (Kerekes). Edző: Szilágyi Gyula, Kazár: Balogh — Sza­bó, Domonkos, Cecze, Kovács L. — Gecse, Kovács V., Nagy (Molnár) — Tolnai F., Géczi, Bozsik (Sairkadi). Edző: Szabó Ernő. A keleti rangadón ala­csony színvonalú, kemény csa­ta folyt. A 60. percben egy jobboldali beadásból Kovács B. közelről lőtte a labdát; a bal alsó sarokba. Ezután a ka­zári együttes támadott többét, de gólt nem sikerült elérni. Levonuláskor Szomora meg­ütötte Tolnai F.-et s ezéirt a kiállítottak névjegyzékére ke­rült. Egy néző is közbeavat­kozott, de a rendezőség gyor­san véget vetett a sportszerűt­lenségnek. Jó: Boháti J., Bo­háti T., Kovács B., ill.: Do­monkos, Gecse T. Vörös Csillag SE—Bgy. Volán 5—1 (4—0) Rétság, 200 néző, v.: Miskel. Vörös Csillag SE: Kodak — Pócs, Gulyás, Pászk — Men- czel (Hajdú), Pál — Balázs, Szarvas, Csontos, Kecskés, Acsádi (Tóth). Edző: Győri Ferenc. Bgy. Volán: Vidomusz (Bárkái) — Kalmár, Mihály, Hodászi — Széles, Bérezi — Gál, Győri (Buócz), Hugyecz, Ferencz G., Révai. Edző: Er­délyi Ferenc. A sportszerű mérkőzésen 15 percig a gyar­mati együttes kezdeményezett, azután a hazaiak vették át a játék irányítását, s negyedóra alatt háromszor találtak a há­lóba. A kiegyensúlyozottabb II. félidő hajrájában már job­ban játszott a vendégcsapat, de csak szépítenie sikerült. Góllövők: Kecskés (2), Balázs, Szarvas, Csontos, ill.: Kal­már. Jó: Gulyas, Pászk, Szarvas, Kecskés, ill.: Kal­már, Hodászi, Ferencz. Somoskőújfalu—Mátranovák 2— 1 (0—1) Somoskőújfalu, 500 néző, v.: Szabó Mihály. Somos: Budai — Pindroch, Gajger, Kapás — Sinkovics, Antal — Bede, Séber, Kovács L., Mag, Hor­váth (Fodor), Edző: Eisler Fe­renc. Mátranovák: Domonkos — Farkas, Gecse, Lakatos E. (Kotroczó) — Mészáros, Si­mon — Tóth I., Lakatos B. (Tóth III.), Kovács, Bakos, Tóth II. Edző: Szomszéd Ádam. A két ellentétes félidő­ből álló jó iramú mérkőzés 20. perceben szereztek vezetést a novákiak: Tóth II. 20 méteres bombája Budait becsap­va vá&ódo^t a háV>a. Szünet után nagy erővel támadtak a hazaiak. Az 55. percben Pindroch lövését Domonkos kiütötte s a befutó Kovács L. kiegyenlített. A 70. percben Antal a felezővonalról indul­va lefutotta a nováki védel­met és a kimozduló kapus fe­lett a hálóba emelte a labdát. 2—1. Jó: Budai, Gajger, Ka­pás, Antal, Pindroch, ill.: Ge­cse, Mészáros, Tóth II. Karancslapujtő—Barna 3—0 (I—0) Karancslapujtő, 400 néző, V.: Klement. K.-lapujtő: Tóth A. — Telek Gy„, Telek S., No- vák T. — Juhász II., Osgyáni — Telek I. (Földi), Tóth S., Juhász I., Lavaj, Juhász III. Edző: Lantos Ede. Bárna: Bo- zó J. — Rosta, Tóth K., Pu- suma — Bozó G., Bohács — Szabó V. (Rátóti Z.), Susán, Gajdár. Oravecz G., Répás Z. Edző: Hagymási József. A ha­zai együttes irányította a já­tékot s a gólok mellett szá­mos ígéretes helyzetet szalasz­tott el. A vendégek 1—0-nál és a hajrában rontották el legjobb lehetőségeiket. A 25. percben Tóth S. futott el áz alapvonalig, s beadásából Ju­hász III. a jobb felső sarok­ba lőtte a labdát. A 70. perc­ben Tóth S. jól ugrott ki a védők közül s a jobb sarokba helyezte a labdát. Ö állította be a végeredményt is a 80. percben közelről lőtt góljával. Jó: Tóth A., Novák T., Juhász 11., Osgyáni, Tóth S., ill.: Bo­zó J., Bozó G., Oravecz G. Pásztó—Romhány 9—1 (2—1) Pásztó, 500 néző, v.: Sütő. Pásztó: Kürti — Szőke, Alapi 5., Németh .•— Szabó T., Nagy S. — Fekete, Győr, Kovács, Juhász (Alapi K.), Tari. Edző: Veres Béla. Romhány: Rot- tek —. Lisoyszki, Koczka, Zsi­ga — Máté (Zagyvái I.) Fe­jes — Varga, Balázs, Túri, Ko­vács F., Zachar (Meló J.). Ed­ző: Murányi János. A 45. per­cig egyenrangú ellenfélként játszó vendégek a II. félidő­ben nem tudtak ellenállni a hazai rohamoknak. Góllövők: Kovács A. (4), Győr (2), Sza­bó (2, egyet 11-esből), Alapi K., ill.: Balázs. Jó: Alapi S., Győr, Kovács A., Alapi K., Szabó, ill.: Balázs I. Szőnyi SE—Palotás 1—1 (0—0) Jobbágyi, 500 néző, v.: Pén­zes. Szőnyi SE: Molnár S. — Bodor F., Csorba J., Kelemen J. — Tóth J., Papp B. — Sá­gi (Kocsa), Vidéki, Molnár L. (Kovács), Csorba T., Sándor L. Edző: Malik József. Palo* tás: Gilián — Szrena, Tóth S., Molnár B. — Szabó F., Turesányi (Molnár L.) — Pét­re, Matiszlovics, Szűcs, Szabó M. Szpisják (Bállá). Edző: Ko­vács József. A kemény, de sportszerű mérkőzés első ne­gyedórájában nagy lendület­tel támadtak a vendégek, az­tán a hazaiak birtokolták töb­bet a labdát, a góllövéssel azonban hadilábon álltak. Az 56. percben Molnár S. lökésé­ért szigorúan megítélt 11-es­ből Tóth A. góljával szereztek vezetést a vendégek. Nagy haj­rában, tíz perccel a befejezés előtt egyenlített a hazai együttes: formás jobboldali támadás végén Sándor L. elő­revetődve fejelte a hálóba a beadott labdát. Jó: Csorba J., Sándor L., Papp, Kelemen, Bo­dor, ill.: Gilián, Szrena, Tóth A. St. öblösüveggyár—St. ZIM 0—0 St. öblös: Kormos — Kür­ti (Pilisi), Simon, Kaposi, Pi- linyi — Tóth, Král I., Márton — Horváth, Dolencz, Kakuk (Krizs). Edző: Simon Imre. St. ZIM: Tóth — Rácz, Pámtya, Három J. — Oszvald, Nagy L. — Oravecz, Gál, Kovács, Balázs, Huszár. Edző: Bamdúr Mihály. St. Volán—St. Bányagép SK 3—1 (0—1) St. Volán: Dallos — Váradi, Muflár, Bacsóka — Péter, Lo- vasi — Bogár (Pusnik), Ivá- nyi G., Muzsik, Makovszki, Si­mon (Farkas). Edző: Patkó József. St. Bányagép: Varga Blaskó, Schwarcz (Kovalik), Mosó — Jenei, Bessenyei, Zvara — Pusztai, Lisztóczi. Takács, Balga. Edző: Benlce János. Góllövő: Iványi G. (2, mindkettőt 11-esből), Muzsik, ill.: Jenei (11-esből.) A bajnokság állása 1. Pásztó 24 16 4 4 65—29 36 2. M.-novák 24 15 4 5 48—22 34 3. K.-lapujtő 24 13 4 7 63—47 30 4. Vörös Cs. 24 13 3 8 48—35 29 5. Somos. 24 lil 6 7 46—32 28 6. St. öblös. 24 11 5 8 35—46 27 7. Palotás 24 11 4 9 31—32 26 8. St. ZIM ' 24 3 9 7 44—40 25 9. Bgy. Volán 24 8 9 7 29—34 25 10. Kazár 24 8 6 10 27—31 22 11. Szőnyi SE 24 8 5 11 47—46 21 12. Barna 24 9 2 13 24—57 20 13. St. Volán 24 5 8 11 22—37 18 14. St. Bányag. 24 6 3 15 38—60 15 15. Romhány 24 5 4 15 34—58 14 16. K.-terenye 24 6 2 16 23—48 14 összeállította: Andó Miklós Mérkőzés* előtt Egy ponttal nagyon elégedettek lennének — A most következő nyolc nap minden bizonnyal meg­hozza a döntést — jegyezte meg az SBTC elleni mérkő­zés előtt a Dunaújváros egy­kori játékosa, jelenlegi lab­darúgó-intézője, Mihályfi Jó­zsef. Mire is célzott a dunaúj­városi vezető? Az egyik kieső minden bi­zonnyal a Dorog lesz. Az is valószínűnek látszik, hogy a a másik, a jelenleg 13. Kapos­vár (20 pontja van), a 14. Szeged (20), a 15. SBTC (19), a 16. Csepel (18), s a 17. Du­naújváros (18) közül kerül ki... — Mi, sorrendben az SBTC, a Videoton és a Szeged ellen játszunk — fejtlgette Mihály József. — Az SBTC és a Sze­ged ellen idegenben, a Vide­oton ellen Dunaújvárosban. — A Csepel egymásután há­romszor a Néps tadionban sze­repel. Ellenfeleit közül mind­egyik (Vasas, FTC, Újpest) a bajnoki címre pályázik. A Kaposvár, a Szeged és az SBTC a három mérkőzése kö­zül kétszer otthon játszik... Ami egyúttal azt is jelenti, hogy az utóbbi három együt­tesnek nagyobb az esélye a több pont szerzésére! Így az­után, ha a papírformát tekint­jük, minden bizonnyal döntő lehet a következő forduló Cse­pel—Dunaújváros mérkőzése.! De addig még sok víz le­folyik a Dunán. Most éppen az SBTC ellen szeretné látni No­vák Dezső vezetőedző ered­ményesen szerepelni csapatát. Dunaújvárosban nagyon re­ménykednek abban, hogy egy pontot szerez a kohászcsapat Tarjámban... — Egy pont már nagy ered­mény lenne számunkra — mondta az intéző. — Ez na­gyon jól jönne a szombati nagy rangadónk (Dunaújvá­ros—Videoton) előtt. — Kétségtelenül vannak ne­hézségeink, problémáink, én mégis úgy érzem, hogy bent­maradunk'. a legjobbak között — mondta tíz nappal ezelőtt Novák Dezső... Hétfőn tizenötös keretet je­lölt ki az edző az SBTC elleni mérkőzésre. A Tarjánban pá­lyára lépő tizenegy tehát min­den bizonnyal az alábbi keret­ből kerül ki: Németh, Török, (kapusok), Keller, Judik, Tóth, Staller, Tímár (hátvédek), Bó- di, Rádi, .Szepesi, Fajkusz (kö­zéppályások), Engelbrecht, Mártha, Kuti, Szűcs (csatá­rok). n. j. Heves küzdelemre van kilátás Másfél héttel ezelőtt érté­kes pontot szerzett az SBTC labdarúgócsapata Szombathe­lyen a vidék legjobbja címre pályázó Haladás otthonában. Az együttes a válogatott vi­lágbajnoki selejtezője miatt rendelkezésre álló időszakot serény készülődéssel, az előre megszabott ütem szerint vé­gezte el. Az edzéseket egy­más közötti kétkapus játékok tették változatossá. A sérülé­sek továbbra sem kerülik el az együttes háza táját. Az Új­pesti Dózsa ellen megsérült jobbhátvéd Cséki csütörtökön megy a Sportkórházba, tüze­tesebb vizsgálatra. Szombat­helyen Gecse ismét .megsérült, hetekre harcképtelenné vált. Az FTC ellen megsérült Ma­gyar kapus elkezdte az edzé­seket, szombaton Zalaegersze­gen már valószínűleg véd a második csapatban. Dávid Róbert vezetőedző kedden délután így vélekedett a mai mérkőzés kilátásairól: — A fiúk tudják a felada­tukat. Esélyesebbek vagyunk, de még gondolatban sem sza­bad félvállról venni a Duna­újvárosi Kohászt. Több mér­kőzésen megmutatták, hogy jó eredmény elérésére képesek. Nehéz, küzdelmes 90 perc után győzelmet várok, azért, hogy sikerüljön kikerülni a kritikus zónából. Ami még a mai mérkőzés krónikájához tartozik: Básti Istvánt köszöntik 300. NB I- es bajnoki labdarúgó-mérkő­zése alkalmából! A várható összeállítás: Szűcs — Miklós, Kovács II., Varga, Tóth — Orosházi, Horváth, Básti — Szoó, Kajdi, Loch. Cs: Balázs, Kmetty, Földi. Előmérkőzést 14.30 órától játszanak a tar­talékok. Az első csapatok mér­kőzésének szünetében rende­zik meg a Simkó Rudolf atlé­tikai emlékverseny II. fordu­lóját az SKSE-stadionban. r. i. Labdarugó MNK Ma újabb nyolc mérkőzés A labdarúgó Magyar Népköz- társasági Kupa megyei selejtezői­nek: Ül. fordulóját ma délután bonyolítják le. Somoskőújfalu csapata ezúttal erőnyerő. A nyolc mérkőzés egy kivételével 16.30 órakor kezdődik. yá.z clölállók a pályaválasztók: ötvözet MTE— Karancsberény, SKSE-pálya, 15, v.: Mihalovics, Herencsény—St. Síküveggyár v.: Harth, SÜMSE— St. ZIM v. • Kakukk, Szügy-i* Nagybátony v.: Sütő, Galgaguta— Pásztó v.: Molnár, Nógrádsáp— Bgy. SE, v.: Gáspár, Hont—Bgy. Volán v.: Gordos, Patak—Rom- hány, v.: Benkő. Árvái Gyula, az St. Ingatlan húszéves súlyemelője Jól szerepelt az országos versenyeken — olimpiai pontot is hozott egyesületének. A verneejrs«» szorgalmas látogatója az edzé­seknek. Kép unkán szakításhoz készülődés. tStiuanaii Béla felvétel^ Röplabda NB ÍI. Ismét győzött a Romhányi Kerámia — Kazár és Kisterenye veresége Romhányi Kerámia—Szegedi DÉLÉP 3—1 (6, —6, 6, 10) Romhány, v.: Lajos J. Romhány: Czuppon, Prájs- oár, Zagyvái, Róka, Saliga, Varga. Cs.: Rottek, Juhász, Imre, Paulovics. Edző: Tóth Tamás. Az okosan, higgadtan és tervszerűen játszó hazaiak: biztosan fektették kétvállra az eddig még nyeretlen sze­gedieket. Jó: Prajsnár, Czup­pon, Róka. SÜMSE—OSC 3—0 (14, 10, 11) SÜMSE-pálya, v.: Radicsai. SÜMSE: Félegyházi, Sárai, Papp, Liptai I., Szomszéd, Liptai II. Cs.: Kőbán, Sziké­ra. Edző: Félegyházi Pál. A Félegyházival kiegészült SÜMSE változatos küzdelem­ben megérdemelten nyert a kitűnő játékerőt képviselő, de sokat reklamáló és fegyelme­zetlen csapat benyomását kel­tő fővárosi egyetemistákkal szemben. Jó: Félegyházi, Liptai I., Sárai. SBTC—Nyíregyházi Sp. 1—3 (—2, 12, —4, —4) St Bolyai Gimnázium, v.: Csemák. SBTC: Denk, Ba­goly, Sándor, Tari, Somoskői, Kovács. Cs.: Radvánszki, Mol­nár. Edző: Szatmári Szilárd. A tartalékos hazai csapat csak a második játszmában nyújtott elfogadható játékot. A többi játszmákban idege­sen. kapkodva, szinte minden elképzelés nélkül játszották. Kazári VM—Nyíregyházi Sp. 0—3 (—13, —4, —4) Kazár, v.: Záhony. Kazár: Takácsné, Kovács V-né, Ko­vács F-né, Berki, Kovács, Gubányi. Cs.: Csipkés. Edző: Gubányi Ottilia. A kazáriak az első játsz­mában jól tartották magukat 11—4-re és 11—9-re is vezet­tek. Az eddig még veretlen nyíregyháziak azonban óriási hajrával a maguk javára for­dították a játszmát. Ezután a hazaiak teljesen összeroppan- tak és a hátralevő két játsz­mában mindössze 8 pontot si­került szerezniük. MVSC—Kisterenyei SE 3—0 (10, 9, 6) Miskolc, v.: Békési. Kiste' renyei SE: Puszta, Rása. Ha- nyiné, Kovács, Ökrös, Kiss. Cs.: Földiné, Szomora, Orosz E., Orosz. M., Körösi. Edző: Molnár László. Az első két játszmát a teljesen egyenrangú ellenfe­lek szoros és változatos küz­delme jellemezte. A bajnok­ságra pályázó vasutascsapat a játszimavégeken leleménye­sebb háló melletti játékával döntötte a maga javára a játszmákat. Az utolsó játsz­mában a terenyeiek elfárad­tak. nem volt megfelelő len­dület a játékukban, és a hig­gadtabb hazaiak a vártnál könyebben be tudták biztosí­tani a győzelmet. Varga Nándor Megváltozóit a helyszín A 13 + 1-áP tájfutó ver- rendezésében. A 14 órakor senysorozat IV, foféi’láül kezdődő viadalt az eredeti szombaton délután bonyol.tjax sXt?R.pályától índítják, ha- le Salgótarjánban az SBTC nem c SÜMSE-pályátl». 1 NÓGRAD - 1977. ma^us A,, szerda I