Nógrád. 1977. május (33. évfolyam. 101-126. szám)

1977-05-18 / 115. szám

<\ MEGYEI BAJNOKSÁG Pályaválasztók sikeres fordulója Pásztó legyőzte Mátranovákot, s ismét bárom ponttal vezet Párna pontot szerzett azSt. Öblösüveggyárnál A pályaválasztó csapatok túlnyomó sikere jegyében zaj­lott le a megyei labdarúgó- bajnokság tavaszi 11. forduló- ja. A vendégként szereplők közül csak Barna együttese szerzett pontot, mégpedig az St. Öblösüveggyártól. A lista­vezető Pásztó nagy lépést tett a bajnoki cím megszerzéséért a rivális Mátranovák legyőzé­sével. s ismét három ponttal vezet. Két nagyarányú győze­lem volt. Hétközi találkozón a Vörös Csillag SE hét góllal terhelte meg Kisterenye háló­ját. Karancslapujtő együttese öt gólt lőtt a Bgy. Volánnak. Az St. Bányagép SK 4—3-re nyert a mezőnyben időnként jól adogató Romhány ellen. Szabadrúgásgólokkal fordítot­ta a maga javára a mérkőzést a Szőnyi SE az St. ZIM-mel vívott mérkőzésen. Palotás 2—-1-re bizonyult jobbnak az St. Volánnál, míg Somoskőújfalu­ban egy góllal nyertek a ha­zaiak Kazár ellen. Valameny- nyi pályán zavarta a játékot az esős idő s a csúszós talaj. Viszont harmincra emelkedett a gólok száma. Három kisebb sérülés mellett egy kiállítás történt. Somoskőújfalu—Kazár 1—0 (1—0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Klement. Somos: Budai — Pind- rocn, Gajger, Kapás — Sinko- vics, Antal — Bede, Séber, Kovács, Havasi, Mag. Edző: Eisler Ferenc. Kazár: Balogh ■—Szabó B., Domonkos, Cecze, Kovács L. — Kovács V., Ge­ese. Tolnai F, — Géczi (Fejes), Nagy (Molnár), Bozsik. Edző: Szabó Ernő. A hazai együttes többet támadott, de számos gólhelyzetéből csak egyet si­került értékesítenie. A 25. percben Bede beadásából Mag közelről vágta a hálóba a lab­dát. A vendégek erőtlen táma­dásokat vezettek, keveset lőt­tek. Jó: Gajger, Kapás, Antal, Séber, Kovács, ill.: Domon­kos, Kovács L., Kovács V. \ Karancslapujtő—Bgy. Volán 5—0 (1—0) j Karancslapujtő, 300 néző, v.: Mártinké. K-lapujtő: Tóth A. — Telek I., Telek S., Novák T. — Juhász II., Osgyáni — Lantos G. (Bodor), Tóth S., Ju­hász I., Lavaj A. (Lavaj Gy), Juhász III. Edző: Lantos Ede, Bgy. Volán: Bárkái (Vido- musz) •— Hodászi, Mihály (Gajdos), Ferencz G. — Bérezi, Kalmár — Széles, Hugyecz, Gál, Révai, Buócz. Edző: Er­délyi Ferenc. A vendégek te­remtették az első gólhelyzetet a az ellentámadásból a hazai­ak megszerezték a vezetést. Szünetig kiegyensúlyozott já­ték folyt, a II- félidőben az­tán a hazai ötösfogat alaposan kihasználta ötletes támadá­sokból szőtt gólszerzési alkal­mait. A 35. percben a labdát hátrahúzó Ferencz véletlen orrsérülést okozott a fejelő Lantos G.-nek, míg a 70. perc­ben összefutott Lavaj A. és Bárkái szenvedett térd- és combsérülést. Góllövők: Ju­hász III. (2), Juhász I., Juhász II., Lavaj Gy. Jó: Tóth A., Te­lek S., Novák T., Juhász II., Osgyáni, Tóth S., ill.: Hodászi, Mihály. mellett. Szünet után is heves harc folyt, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszély­ben, a védelmek azonban re­mekeltek. Jó: a dicséretesen küzdő egész hazai együttes, ill.: Geese. Lakatos B. (a me­zőny legjobbja), Simon, Tóth I. St. Öblösüveggyár—Bárna «—0 Salgótarján, Munkás út, 100 néző, v.: Fodor. St. Öblös- üveggyár: Kormos — Kakuk, Simon, Kojnok, Piíinyi — Král I. , Krizs, Kaposi — Frenkó (Horváth), Doiencz, Tóth. Ed­ző: Simon Imre. Bárna: Bozó J. — Répás. Tóth K., Rosta — Bohács, Bczó G. — Molnár I., Balázs, Oravecz G., Susán T,, Susan L. (Pusuma). Edző: Hagymási József. Küzdelmes mérkőzésen a hazai együttes több ízben tartós fölényben támadott, rést azonban nem sikerült ütnie a tömör védő­falon. A bámaiak hallatlan lelkesedéssel, sikeresen véde­keztek, kapusuk kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Jó: Krizs, Kakuk, PiUnyi, ill.: Bozó J. (a mezőny legjobbja), Répás, Tóth K., Rosta, Bozó G. St. Bányagép—Romhány 4—2 (2—1) Salgótarján. Szánasi út. 100 néző, v.: Pénzes. St. Bánya­gép: Varga — Grúz, Besse­nyei, Mosó — Blaskó, Zvara, Takács J. — Schwarcz, Lisz- kóczi, Pusztai (Kucsera), Je­néi, Balga. Edző: Benke Já­nos. Romhány: Rottek — Li- sovszki, Zsiga, Grózer — Koczka, Fejes — Varga, Túri, Kovács, Balázs, Zachar (Du­dás). Edző: Murányi János. Az I. félidőben folyamatos össz- játékot nyújtó hazai együttes szünet után halványabb tel­jesítménnyel is biztosan nyert a mezőnyben időnként jól ját­szó vendégekkel szemben. A 86. percben Zsiga Jánost meg­jegyzésért kiállította a játék­vezető. Góllövők: Liszkóezi (2), Mosó, Zvara (ll-esből>, ill.: Zachar, Kovács. Jó: Bes­senyei, Mosó. Jenei, ill.: Koczka, Balázs, Varga. Szőnyi SE—St. ZIM 3—2 (2—1) Jobbágyi, 200 néző. v.: Mol­nár Gy. Szőnyi SE: Molnár S. — Szőke (Sándor I.), Bodor, Kelemen — Pap. Csorba J. — Molnár L. (Kovács), Tóth, Vi­déki, Csorba T., Sándor L. Edző: Malik József. St. ZIM: Kadenszki — Rácz, Pántya, Három J. — Oszvald, Kovács — Ludányi, Balázs. Nagy L., Huszár (Rappi), Oravecz (Nagy P.). Edző: Bandúr Mihály. Jó­iramú. változatos mérkőzést játszott a két csapat. A ha­zaiak két remek szabadrúgás­ból lőtt góllal fél óra glatt el­húztak. A félidő hajrájában szogletrúgás után szépített a ZIM. A 60. percben Nagy L. szögletrúgásból egyből csavar­ta a hálóba a vendégek ki­egyenlítő gólját. A hajrában újabb szabadrúgásgól döntöt­te el a mérkőzés sorsát a ha­zaiak javára. Góllövő: Csorba J. (2), Sándor L., ill.: Nagy P., Nagy L. Jó: Bodor, Csorba J., Tóth, ill.: Pántya, Kadensz­ki, Nagy P. Palotás—St. Volán 2—1 (1—0) Palotás, 400 néző, v.: Hoff­mann. Palotás: Gilián —Szre- na, Tóth A., Molnár B. — Mol­nár L., Turcsányi — Illés, Sza­bó M. (Szabó F.), Szűcs, Bagi, Szpisják. Edző: Kovács Jó­zsef. St. Volán: Horváth —Lo­vast, Koszta, Bacsóka — Pé­ter, Pusnik (Borbély) — Ma- kovszki, Iványi G. (Simon), Muzsik, György, Muflár. Edző: Patkó József A végig lendü­letesen játszó palotásiak a 12. percben szerezték meg a ve­zetést : tömörülésből Szűcs vágta kapura a labdát, amely Bacsóka lábán irányt változ­tatva ért a hálóba. A 60. perc­ben újabb tömörülésből ismét Szűcs volt eredményes. Tíz perc múlva a cselezgető Muf- iárt buktatták a büntetőterü­leten a hazai védők, s 11-es- ből a sértett szépített. Ki­egyensúlyozott mezőnyjáték­ban a vendégek keveset lőt­tek. Jó: Gilián, Tóth A., Tur­csányi, Bagi. ill.: Péter, Hor­váth. Vörös Csillag SE—Kisterenye 7—0 (2—0) Rétság, 200 néző, v.: Benkő. Vörös Csillag SE: Bertus — Hajdú, Gulyás, Benyusz — Acsádi, Bacsa — Hornos, Szarvas, Kodák, Kecskés, Szincsák (Gyetván). Edző: Győri Ferenc. Kisterenye: Bo- háti J. — Szekuly, Lábos T., Csikós — Mudriczki, Boháti J., Mede, Szoó Babka, Koós, Ba- ranyi I. Cs.: Rákos, Mócsány. Edző: Szilágyi Gyula. Az öt­letesen, gólratörően játszó ha­zai együttesnek nem tudott ellenállni a sokat hibázó 'ven­dégcsapat. Góllövők: Acsádi (3), Szarvas (2), Kodák, Kecs­kés. Jó: Gulyás, Acsádi, Ba­csa, Szarvas, ill.: Szakula, Bo­háti T. A bajnokság állása 1. Pásztó 26 17 5 4 68-31 39 2. M.-novák 26 16 4 6 51-24 36 3. K.-lapujtő 26 14 4 8 68-49 32 4. Vörös Csili. 26 14 3 9 55-36 31 5. Somoskőújf. 2« 12 e 8 47-33 30 6. St. öblösüv. 26 12 6 8 36-26 30 7. Palotás 26 13 4 9 38-34 30 8. Bgy. Volán 26 9 9 8 30-39 27 9. St. ZIM 26 8 9 9 46-45 25 10. Kazár 26 9 6 11 28-32 24 11. Szőnyi SE 26 9 5 12 51-50 23 12. Bárna 26 9 4 13 36-58 22 13. St. Volán 26 6 8 12 25-40 20 14. St. Bányagép 26 8 3 15 44-62 19 15. Romhány 26 5 4 17 36-63 14 16. Kisterenye 26 6 2 18 24-60 14 összeállította: Andó Miklós Késilabda ISB II. Jó játékkal továbbra Is az SBTC Pásztó—Mátranovák Nagy gőlarányű vereséget szenvedtek Megérkezett a magyar válogatott Győzelemre számítanak a szovjet labdarugó-szakemberek Bokor Pál, az MTI tudósí­tója jelenti: A keddi moszkvai lapok nem közöltek előzetes anyagot a mai tbiliszi labdarúgó világbajnoki selejtező mér­kőzésről, s a Zarja Vosztoka, a Grúz SZSZK központi na­pilapja május 15-i számában — ez érkezett meg kedden reggel a fővárosba — még csak egy többhasábos hirde­tést közölt, mely szerint a mérkőzés május 18-án helyi, idő szerint 19 óra 30 perckor kezdődik. A Tbiliszi Dinamó stadionjában, mely a közel­múltban befejezett rekonst­rukció után 80 ezer néző be­fogadására alkalmas. Mint a Szovjet Labdarúgó Szövetség munkatársai el­mondták, a mérkőzés helyé­nek kiválasztásában elsőren­dű szerepe volt annak a ténynek, hogy Moszkva köz­ponti stadionja a Luzsnyiki, az olimpiai előkészületek mi­att jelenleg átépítés alatt áll. A rendezők emellett termé­szetesen számításba vették azt a körülményt is, hogy a grúz főváros labdarúgó-szurkolói­nak lelkesedéséről is híres. A labdarúgó VB emblémája uenos Airesben bemutatták jövőre sorra kerülő labda- igó-világbajnokság hivata- s emblémáját, amely egy -gentin gauchot ábrázol, aki ! argentin válogatott kek- hér mezét viseli. verdien az St. Építők Ezúttal pedig a biztatásra na­gyon nagy szükség van, hi­szen a szovjet csapat vereség, vagy akár döntetlen esetén minden reményét elveszíti a továbbjutásra. A labdarúgó-szövetségben természetesen a csapat győ­zelmére számítanak. A továb­bi esélyekről Moszkvában egyelőre nem esik szó, bár •néhány nappal ezelőtt a lapok megírták,' hogy tbiliszi győze­lem és egy esetleges budapes­ti magyar—görög döntetlen esetén a Szovjetunió még to­vábbjuthat, vagyis szó sem lehet arról, hogy a válogatott félvállról vegye a szerdai mérkőzést. A Trud, a szovjet szakszer­vezetek lapja kedden közölte azt az interjút, melyet Baráti Lajos szövetségi kapitány adott a lap budapesti tudósí­tójának. Jellemző, hogy a háromhasábos interjú ezzel a címmel jelent meg: „Esélyei minden csapatnak vannak...” Baróti Lajos ebben a nyilat­kozatában elutasította azt a lehetőséget, hogy a magyarok akár Tbilisziben, akár Buda­pesten döntetlenre játszanak. „Válogatottunk nem tud vé­dekezni — mondotta. Amikor a nemzetközi labdarúgásban megjelent a védelmi futball divatja, mi rendszeresen ve­reséget szenvedtünk. Tíz éven át nem vettünk részt a vi­lágbajnokságokon. A Szovjet­unióban támadó futballt fo­gunk játszani, persze, ha a szovjet játékosok engedik”. X Kedden reggel külön repülő­géppel elutazott Budapestről Tbiliszibe a magyar labdarú­gó-válogatott,. amely ma este világbajnoki selejtező mér­kőzést játszik a Szovjetunió együttesével. A magyar kül­döttség vezetője Kutas István, az MLSZ elnöke, technikai vezetője Krizsán József. a szövetség főtitkára. A delegá­ció tagjai: Baróti Lajos szö­vetségi kapitány. Kovács Fe­renc edző, dr. Botár Zoltán sportorvos, Vinkovics Lajos és Lőrinc Gábor gyúrók, továb­bá 16 játékos: Gujdár. Mé­száros, Martos, Bálint, Kereki, Tóth, Nyilasi, Pintér, Zombo- ri, Pusztai. Kovács L. Váradi, Török, Kocsis I., Fazekas, Nagy. A magyar küldöttség a mérkőzés után ma éjfél körül, előreláthatólag 0.05 perckor érkezik vissza Budapestre. X Kedden délelőtt helyi idő szerint 11 órakor a magvar labdarúgó-válogatottal a fe­délzetén ért földet a tbiliszi repülőtéren a dr. Fülöp Laios vezette TU—154-es MALÉV kül inrepülőgép, amely a szovjet—magyar labdarúgó világbajnoki selejtező mérkő­zés visszavágójára vitte Grú­ziába a magyar csapatot. A Grúz Labdarúgó Szövetség vezetői üdvözölték a magyar együttest, amely ezután autó­buszon szálláshelyére utazott. A magyar csapat kedd esté­re kért és kapott edzéslehető­séget. Tbilisziben az esős idő ellenére óriási az érdeklődés a ma esti mérkőzés iránt: mind a 80 ezer jegy elkelt. A grúz fővárosban számítanak arra. a szovjet válogatott teljes erőbedobással játszik majd, hogy legalább a magyar—„ö- rög visszavágóra fenntartsa esélyét a továbbjutásra. Budapesti idő szerint 16.30 órakor a következő összeállí­tásban kezd a két csapat: Szovjetunió Gyegtyarjev — Trosikin, Bajsakov, Hinesa- gasvili. Matvijenlko — Mak- szimenkov, Konykov, Burjak — Kipiani, Fjodorov, Blohin, Magyarország: Gujdár — Martos. Bálint, Kereki. Tóth J. — Nyilasi, Pintér, Zombo- ri — Pusztai. Kovács, Váradi. A mérkőzést az angol Taylor vezeti. Az európai 9. csoport állása: 1. Magyaro. 2 1 1 - 3—2 3 2. Görögország 3 111 2—3 3 3. Szovjetunió 3 1-2 3—-3 2 Hajómodellczők i megyei versenye A vitorlás hajómodellek Nódrád megyei bajnoksága a közelmúltban került lebonyo­lításra Salgótarjánban az MHSZ és a modellezőszövet­ség szervezésében. Úttörő A kategória: 1. Var­ga József, 2. Gádi István, 3. Telek László (mindhárom Lu- dánynalászi). Erre a verseny­re Ludányhalásziból tízen ne­veztek, a szakkör vezetője Péter Zoltán pedagógus. Ered­ményeik dicséretesek. A felnőtt D 10 kategóriában: 1. Bácskái Lászió (Salgótar­ján). DM kategória: 1. Pa- kozdi Mihály (Salgótarján). D X kategória: 1. Gere Jó­zsef (Balassagyarmat). A győz­tesek oklevelet és tárgyjutal­mat kaptak. Labdarúgóit írek 2—1 (2—1) I Pásztó, 800 néző, v.: Kakukk. Pásztó: Kürti — Szőke, Alapi S„ Németh — Szabó T., Ná- gel — Fekete, Győr, Kovács, Juhász K„ (Alapi K), Tari. Edző: Veres Béla. Mátrano­vák: Domonkos — Mészáros, Gecse, Farkas (Szoó) — La­katos B., Simon — Tóth L, Tóth III., Kovács, Bakos, Tóth II. (Tóth P). Edző: Szomszéd Ádám. A nagy érdeklődéssel várt rangadó erős iramú, él­vezetes játékot hozott. A mát- ranovákiak szerezték meg a vezetést A 10. percben szög­letrúgást követően Tóth I. ta­lált a hálóba. Negyedóra el­teltével egyenlített a hazai együttes, amikor Győr a 16- osró! bombáíott a kapuba. A 40. percben formás támadás végén Tari juttatta a hálóba » labdát a kimozduló kapus SBTC—Jánoshalma 11—9 (6—5) Jánoshalma, v.: Csalami, Kaszap. SBTC: Ferencz (Kle­in) — Kovácsné (—), Oláhné (2), Takács (2), Lukács (2), Fehérváriné (2), Kissné (3). Cs.: Molnár (—), Józsáné (—). Edző: Tarján Péter. Szakadó esőben, az ellen­fél ismerve az SBTC játéko­sait kettős fedezékkel Luká­csot és Fehérvárinét ártalmat­lanná téve 3—0-ás vezetést szerzett. A csúszós labdát, s az alkalmazott taktikát kiis­merve, az SBTC a félidő kö­zepére 4—4-re kiegyenlített, majd jó csapatmunkával ki­tűnően védekezve. vezetést' szerzett. Szünet után már ki­domborodott a bányászcsa­pat nagy technikai fölénye. Biztosan vezetve, egy-egy gól­lal, csupán 10—9-nél keletke­zett pillanatnyi ijedelem. Az ellerfél ekkor ugyanis bünte­tőhöz jutott, de mellő lőtte. A válasz: a labda a Jánoshalma hálójában kötött ki. Az együt­tes minden tagja dicséretet érdemel, lelkes és jó játéká­ért. Ferencz egyenletes, jó teljesítménnyel, nemegyszer bravúros védésekkel járult hozzá a győzelemhez. Az SBTC hétközi mérkőzé­sen az MNK-ban is sikert aratott. A Középcsoport baj- rokjelöltjét, a DVTK-t kitű­nő játékkal 20—17-tel ütötte el a továbbjutástól. Borsodi Bánvász— St. Építők 28—16 (14—9) Miskolc-Pereces, v.: Bo- rony, Boczó. St. Építők: Sző­ke (Talon) — Kovács Z. (1), Kovács II. (—), Kovács I. (1), Horváth (7), Pádár (3), Nágel (4), cs.: Németh (—), Szőllős (—), Bodor (—). Edző: Czimmer János. Az Építők tartalékosán — Nagy és Szlávik nélkül — utazott Perecesre. A kitűnő átlövők helyettesei ezúttal te­hetséges, fiatal újoncok vol­tak. Nem játszottak rosszul, de pótolni rém tudták a ru­tinos „öregeket”. A mérkőzés csak az első percekben volt nyílt: 2—2-ig még az Építők vezettek, innen már csak egyszer-egyszer tudott egyen­líteni a tarjáni csapat. Szüret után a kitűnő erőn­létben és harcos szellemben játszó hazai együttes mind­végig pontjait növelve, jó já­tékkal győzte le ellenfelét. 1 M. L. — Ä megyei labdarúgó-baj­nokság utolsó három forduló­jának mérkőzéseit azonos kez­dési idővel kell lejátszani minder bajnoki osztályban és csoportban. — Fegyelmi határozatok. Ifj. Rácz Dezső (N.-megyeri Spar­A labdarúgó Magyar Nép­köztársasági Kupa megyei se­lejtezője IV. fordulójának mérkőzéseit ma délután 17 órától bonyolítják le. Négy mérkőzést játszanak, az NB III-as Nagybátonyi Bányász tacus) és Jónás István (Bgy. Volán) ifjúsági labdarúgókat a szövetség két-két mérkőzés­től eltiltotta. Szomora Sándort (Kisterenye) 1977. október 1- ig mindennemű sporttevé­kenységtől eltiltották. erőnyerő. Párosítások: Ötvö­zet MTE—Somoskőújfalu (SKSE-pálya), v.: Cseh, St. öblösüveggyár—St. Síküveg­gyár, v.: Mihalovics, Pásztó —Bgy. SE, v.: Sütő, Patak— Bgy. Volán, v.: Komi ősi. NÓGRÁD — 1977. május ’ 18., szerda 7 Ma délután Négy MNK-mérkősés