Nógrád. 1977. március (33. évfolyam. 50-76. szám)

1977-03-29 / 74. szám

^í§7ala$z(oÜ leltei őse«; Honvéd Papp J. SE—St. Síküveggyár 1—0 ,0—0/ Április 4-én Salgótarjánban Magyarország—Írország ökölvívó­viadal Miskolc, 2000 néző v.: Dá­vid. Papp J. SE.: fekete — Bacsó, Derzsényi, L-Jcs, Si­pos, Ligeti, Móricz, Bácskái, Pólyák (Dulibán). Stark (Pal- lai), Madarász. Edző: Vágó György, Salgótarján: Baár — Nagy I., Váradi, Borsos, Du­dás, Szabó. Tábori, Czékmány, Kacsányi (Krivanek R.), Cső­ri, Radics. Edző: Szűcs Lász­ló. Hazai támadásokkal indult a találkozó, bőven volt mun­kája a vendégek védelmé­nek. Lassan feljött az üveg­gyári csapat. A 20. percben Czékmány elfutott, belőtt lab­dáját közelről Csőri hibázta el. Pólyák és Madarász el­futásai voltak veszélyesek, de az üveggyáriak ügyesen alkal­mazták a lestaktikát. A 35. percben Pólyák tisztán kiug­rott, de kapu mellé küldte a labdát. Nem sokkal később Baár mentett bravúrral a csatár elől. A vendégeknek is volt helyzetük. Egy ■ kavaro­dás után Tábori 25 méterről nagy erővel kapura vágta a labdát, de a védők mentet­tek. Az SBTC tájfutó-szakosz­tálya rendhagyó módon Pécs­kor rendezte meg az idei Pe­tőfi Sándor-emlék versenyt. a megszokott terepektől való el­szakadás nemcsak újat jelen­tett a versenyzők számára, hanem teljesen nyílttá tette a küzdelmet. Ennek köszönhető, hogy nógrádi versenyző csak három számban nyert. Csa­patban azonban öt megyei együttes is győzött. A pályák rövidek, de nehezek voltak. A felnőtt férfi pálya h06za alig haladta meg a 8 kilomé­tert. A jól sikerült verseny egyéni győztesei tiszteletdíjat, az első három he’yezett ver­senyzők és csapatok plakettet és oklevelet kaptak. Eredmé­nyek. F. 21 B: 1 Kókal Péter (GYESE) 62.59. 2. Meichl Gé­za (Bp. MÁV) 65,30, 3. Zen- tai László (NBSE) 66,50. Csa­patban: 1. NBSE (Zental L.— Bacsó J.) 146,25, 2. GYESE (Kókai P.—Hornyánszky E.) 167.39. N. 19 B: 1 Kalmár Zsuzsa (Bp. MÁV) 31.44. 2. Kirisits Vilma (Bp MÁV) 35,20, 3. Csillik Márta (GYESE) 39,15. Csapatban: 1. Bp. MÁV (Kal­már Zs.—Kirisits V.) 67.04, 2. GYESE (Csillik M.—Vesze- lovszki Zs.) 80.19. F. 19 B: 1. Holtner András (PSE) 63.24. 2 Márkus Ba­lázs (Jászberény) 69,47, 3. Holtner Attila IPSE) 71,30. Csapatban: 1 PSE (Holtner A.—Holtner A.) 134,54, 2. Kisvárda, #00 néző, v.: Pató. KSE: Vincze — Takács, Kovács M., Batári Z., Marczi, Soós, Seregély, Boros (Tóth A.) Tóth J., Dajka, Molnár. Edző: Oláh Tibor. Nagybá- tony: Palczhuber — Cséhány, Macska, Nagykiske, Kardos (Orosz II.), Csikós, Szabó (Bq- csi), Pozsár, Sütő, Orosz I., Kiss. Edző: Bulyovszky Tibor. A vendégek a kezdés után átvették a mérkőzés irányí­tását. A 4. percben Sütő ment el a jobb oldalon, egy test­csellel becsapta a hazai vé­dőket, szabad létt az út, de 12 méterről óriási erővel lőtt a kapufa mellé. A 15. percben újra a ven­dégeknek volt lehetőségük. Kiss Gyula a bal oldalon le­futotta a hazai védőket, az alapvonalig sodródott, éles szögből lőtt labdája a bal kapufa mellett zúgott el. A következő negyedórában kiegyensúlyozott mezőnyjáték folyt, mind a két csapat vé­delme jól zárt, így nem is Szünet után változatos lett a játék. Csőri és Krivanek I. egymásra várt a kapu köze­lében, s odalett a helyzet. Borsos hibájából Pólyák hú­zott el az 53 perc bén, de Baár kifutással mentett. A .60. percben a földön fekvő Tá­boriba Móricz belerúgott, amiért a játékvezető kiállí­totta. A 76. percben egy kapu előtti kavarodásból a tíz em­berrel is nagy lendülettel játszó hazaiak gólt szereztek. Váradi fejjel mentette a lab­dát, majd Bácskái 23 méter­ről a bal sarokba vágta. 1—0. Ezután szinte felbillent a pálya, mert a vendégek óriási erővel küzdöttek az egyenlí­tésért. Krivanek I. kétszer is már csak a kapussal állt szemben, de hibázott. A haj­rában Radicsnak és Szabó­nak volt kecsegtető helyzete. Pontszerzési lehetőséget sza­lasztott el a síküveggyár a gyenge napot kifogó Honvéd ellen. A gyámoltalan csatár játék miatt maradt el a pontszerzés. Jó: Szűcs, Ligeti, Bácskái, illetve: Tábori, Baár. sz. 1. Jászberény (Márkus B,—Bó- dis L.) 160,52. N. 17 B: 1. Reviczky Zsu­zsa (PSE) 67,20, 2. Szabó Ilona (Jászapáti) 82,42, 3. Szappan Mária (PSE) 82,48. Csapatban: 1 PSE (Reviczky Zs.—Sza'ppan M.) 150,08, 2. Jászapáti (Szabó I.—Lékó E.) 168,37. F. 17 B: 1. Bodor Béla (GYESE) 32,45. 2. Nagy Szi­lárd (Bgy. MEDOSZ) 36,05, 3. Horváth Győző (NBSE) 37,47. Csapatban: 1. Bgy. MEDOSZ (Nagy. Sz.— Pénzes S.) 80.08, 2. GYESE (Bodor B.—Csiba L.) 83,41, 3. Jászberény (Mé­száros I.—Gyetvai T.) 88,33. N. 15 C: 1. Kulik Zsuzsa (Bgy. MEDOSZ) 51,18, 2. Bo­dor Nóra (GYESE) 58,35, 3. Pataki Mária (Jászapáti 62,49. Csapatban: 1. Bgy. MEDOSZ (Kulik Zs.—Márton K.) 121,11, 2. GYESE (Bodor N.—Nyári É.) 135,13, 3. Jászapáti (Pata­ki M.—Jánosik E.) 141,40. F. 15 C: 1. Ludányi István (Jászapáti) 40.02. 2. Bednár István (Bgy. MEDOSZ) 46,42, 3. Tóth László (Jászberény) 49,23. Csapatban: 1. Jászapáti (Ludányi I.—Ferencz: Á.) 94,42. 2. Jászberény I. (Tóth L.—Agócs L.) 100,56, 3. Jász­berény II. (Muliter G.—Vis- nyer T.) 107,14. A kupát a Gyöngyösi Elekt­romos SE nyerte. A középis­kolás-szakosztályok részére ki­írt kupát a jászberényi Erős­áramú Szakközépiskola ver­senyzői kapták. volt veszélyes helyzet. A 32. percben a kaputól mintegy 17 méterre Kardos szabálytalan­kodott. A szabadrúgást Sere­gély végezte el, a labdát a sorfal mellett a hálóba vágta. 1—0. A 42. percben a vendégek vezettek támadást, Kardos középre ívelt labdát kapott, mintegy 15 méterről lőtt, s a labda centiméterekkel csú­szott el a kapufa mellett. Fordulás után hatalmas lendülettel kezdtek a vendé­gek, szép táiftadásszövésekkel többször teremtettek nehéz helyzetet a hazai kapu előtt. A nagyiramú találkozón vé­gig a vendégek támadtak töb­bet, s jobbnál jobb helyze­teket teremtettek, de gól­képtelenek voltak.- A játék alapján a hazaiak győzelme megérdemelt. Jó: Macska, Csikós, Orosz II., ill.: Takács, Tóth J., Ba­tári. Gyenes László í’rfdmóiiTek, táblázatok NB III. Északkeleti csoport. Borsodi Bányász—Vasas Ikarus 0—0, Záhony—Gyön­gyös 1—0 (0—0), Hajdúszo­boszló—Debreceni MTE 1—1 (1—0), Rudabánya—Lenin­város 0—0, Nyíregyháza— Miskolc 0—0. Északkelet 1. K.-barcika 25 18 6 1 73—23 42 2. DMTE 24 15 5 4 57—24 35 3. Papp SE 25 12 8 5 39—29 32 4. Nyíregyh. 25 11 9 5 32—24 31 5. Ikarus 24 10 9 5 34—17 29 6. SKSE 25 9 9 7 34—31 27 7. MVSC 25 8 9 8 39—29 25 8. B.-gyarm. 25 11 3 11 35—31 25 9. Nagybát. 24 9 \7 8 37—34 2$ 10. Leninv. 24 8 8 8 26—28 :>4 11. Gyöngy. 24 9 6 9 32—37 24 12. H.-szob. 25 7 9 9 28—38 2'i 13. S.-újhely 25 9 5 11 38—40 23 14. Rudabánya 25 6 7 12 27—35 19 15. Borsodi B. 25 6 7 12 22—36 19 16. Záhony 25 6 7 12 20—42 19 17. S. Sik. 24 7 3 14 37—49 17 18. Hatvan 24 4 8 12 22—40 16 19. Kisvárda 25 4 5 ié 24—59 13 20. Egri v. visszalépett A tavaszi VIII. fordulóban, április 3-án: Miskolci VSC— SKSE, Vasas Ikarus—Bgy. SE, Nagybátonyi Bányász—Záho­nyi VSC, St. Síküveggyár— Bocskai SE. 4 totó 13. heti eredménye 1. Volán—BVSC 0—1 2 2. SZMTE—SzfV. MÁV 3—1 1 3. Oroszl.—MÁV DAC 3—1 1 4. KKFSE—Nagykanizsa 0—1 2 5. Gyula—Lehel SC 1—0 1 6. Bem SE—BTASK 0—0 X • 7. Hajdúszob.— DMTE 1—1 X 8. B.-gyarmat—Kazincb. 1—3 2 9. Borsodi B.—Ikarus 0—0 X 10. Inter.—Milan 0—0 X 11. Napoli—Torino 0—0 X 12. Perugia—Verona 1—1 X 13. Roma—Lazio - +1 1—0 1 14. Záhony—Gyöngyös 1—0 1 Vívás Több döntős helyezés Szegeden Az 1977. évi országos vidé­ki bajnokságot a felnőtt­vívók részére Szegeden ren­dezték meg. Ezen az erő­próbán az SKSE legjobbjai is szerepeltek. Női tőrben Pál (Szombathely) győzött Oláh (SKSE) előtt. Az előbbi 5, az utóbbi 4 győzelmet aratott. Szaniszló a 7., míg Somogyi a 8. he’yezést szerezte meg. A férfitőrözők között Vertich' Tamás a 7. lett, párbajtőrben viszont nem jutott egyetlen SKSE-vívó sem a döntőbe. Torna Járási kisdobos- verseny Kasáron Kazáron rendezték meg a salgótarjáni járás kisdobos- tornászbajnokságát. A ver­senyen kazári sikerek szület­tek. A lányoknál és a fiúk­nál, de az összetett csapatver­senyben is a kazári pajtások győztek. Az egyéni összetett versenyt a lányoknál holtver­senyben RatJics Erika és Kiss Katalin, a fiúknál Bomai At­tila (Kazár) nyerte. Az NB III-as nagygolyós teke-csapatbajnokságban leg­utóbb a VI. forduló küzdel­meire került sor. A Nógrád megyei csapatok gyenge na­pot fogtak ki, mivel csak az St. öblösüveggyár együttese tudott győzni. Hazai pályán szenvedett vereséget a So­moskőújfalu, s a, Kisterenye. Idegenben maradt alul a Mát- ranovák, valamint az St. Sík­üveggyár. A forduló részletes eredményei: St. Öblösüveggyár—Eger- csehi Bányász 7—1 (2619—2394 fa). St. Öblösüveg­gyár: Mag 449, Kovács A. 439, Puszta 423, Huram T. 423, Stark 485, Verbovszki 400. A hazánk felszabadulásának tiszteletére rendezett megyei ünnepi sportműsor legrango­sabb eseményére április 4-én Salgótarjánban kerül sor. A sportcsarnokban rendezik a Magyarország—Írország nem­zetek közötti válogatott ököl­vívó-viadalt. A találkozó visz- szavágója lesz a tavaly Íror­szágban lejátszott találkozó­nak. A tarjáni mérkőzéssel az Balassagyarmat, 3500 néző, v.: Bana. Kazincbarcika: Fü- Iöp — Kálmán, Petercsák, Or­bán (Fekete), Tamás, Köd- mön, Mikula, Mochlár, Ma­gyar, Kendi. Simkó. Edző: Szentmarjay Tibor. Bgy. SE.: Szőke — T rubin, Szebeni, Robb, Hugyecz, Homyák, Ke­lemen (Ondrik), Osztrozics (Nagy P.). Bedő, Nagy J., Szedlák. Edző: Tományi Pál. A 2. percben Nagy a 16- oson belül elesett, a játékve­zető kirúgást ítélt. Trubin nagyerejű lövése alig szállt kapu fölé. A 8. percben Mi­kula kiugrott, a hazai védő­ket lefutva egy csel után 5 méterről a kapufa mellé gurí­tott. A 15. percben két ellen- támadás után előbb Petercsák lövése szállt a kapu fölé, majd szöglet után Mikula rúgta el a labdát Nagy betört a 16- osra, buktatták, de a játékve­zető az előnyszabályt nem al­kalmazva 18 méterre a kapu­tól meglepetésre szabadrú­gást ítélt. A lövést Fülöp szé­pen hárította. A 21. percben szerezte meg a vezetést a Hartmann. SKSE: Hulitka — Romhányi, Kasza, Nagy, Sző­ke, Gulyka, Kiss, Tóth, Sze- kula, Lisztóczki, Oláh (Ben- csok). Edző. Tóth István. Sá­toraljaújhely: Vakles — Si­monies I., Csongrádi, Lisovsz- ki, Dobai. Kiss. Kovács, Sul- ler, Fényes (Szűcs), Tokár, Dutkievicz. Edző: Szakái Mik­lós. A nézőtéren nagy meglepe­tést keltett, hogy Hartmann játékvezető egyedül irányítja a két csapat játékát. Ugyanis a két partjelző késve érke­zett. Az első három percben két szögletet is beívelt a ha­za csapat, majd nagyszerű bal oldali akció végén Oláh középre lőtt és a jó ütemben érkező Tóth. a felső léc alá bombázott. 1—0. A vendégek kapkodtak Ezután Székula hatalmas lövését szögletre há­rította Vak’es. A túloldalon Suller lőtt kapu fölé. A 26. percben hárman is rálőtték a vendégek közül a labdát, de végül Gulykáról szögletre ke­Egercsehi: Kátai 411, Bakos 418, Kozma 386, Alföldi 378, Utasi 388, Gergely 413. Somoskőújfalu—Lőrinci 3—5 (2255—2261). Lőrinci: Juhász 388, Mikula 372, Pokorny 381, Nyári 352, Bor 354, Maksa 414. Somoskőújfalu: Balázs 393, ifj. Molnár P. 386, Ozsvárt 373, Molnár J. (Szabó) 357, Molnár G. 343, Molnár P. 403. Kisterenye—Egri AGKIA 3—5 (2288—2313). Egri AG- RIA: Varga 394, Burám 369, Patkó 397, Balajti 357, Kádár 366, Szecskó 430. Kisterenye: Futó 338, Dobrocsi 377, Petro- vics 385, Janusek 409, Szebe- rényi 384, Vaspál 395. írek befejezik magyarországi portyájukat, ugyanis a mis­kolci sportcsarnokban ápri­lis 2-án találkoznak először a magyarokkal. Megfiatalított magyar csa­pat készül az írek ellen. A tarjáni viadal mondhatni fő­próbája a Halléban májusban sorra kerülő EB-nek. Salgó­tarjánban nagy az érdeklődés listavezető. Robb egy táma­dás végén partra rúgta a labdát. A bedobást a gyarma­ti védők nem érték el. A felfutó Kálmán fordulásból ballal a bal alsó sarokba lőtt. 1—0. Egy perc múlva nagy helyzet maradt kihaszná­latlanul. Hat méterre Szőke kapujától Magyar lábáról le­pattant a labda. A 30. perc­ben Trubin óriási erővel lőtt 25 méterről a felső kapufára. Onnét a labda nagy erővel vágódott le és kipattant a mezőnybe. Bana kinézett a partjelzőre és nem ítélte gól­nak a lövést. A 35. percben Szőke mellett egy csellel el­húzta a labdát Mochlár és mellé lőtt. Egy perc múlva Szedlák lőtt kapu fölé, majd Nagy; fordulásból leadott lö­vését " védte Fülöp. Szünet után tíz percig hazai me­zőnyfölény alakult ki, de a vendégcsapat védői mindig időben léptek közbe és hárí­tottak. Az 55. percben Tru­bin fejese került kapu fölé, majd Bedő került gólhelyzet­be, de lövés helyett egy te­rült. Két perccel később To­kár úgy ívelt be egy labdát, hogy az Fényes elé került, aki előrevetődve a bal kapufa mellé fejelt. Ezután ismét az SKSE percei következtek, be­szorultak a vendégek. Tóth lövését védte nagy üggyel- bajjal a vendégek kappvédő- je, majd Szekula lövése a kapufán csattant. Nyomasztó volt a hazaiak fölénye, de az eredmény nem változott. Szünet után kiegyenlítet­tebbé vált a játék, bár ekkor is az SKSE volt kezdeménye­zőbb. Az 52. percben Oláh hatalmas lövését Vakles ki­ejtette, Szekula azonban kö­zelről az üres kapu mellé gu­rított. Az 55. percben Szeku­la hatalmas bombáját hárí­totta szögletre a vendégek kapuvédője. A 60. percben Lisztóczki jobb oldalon vezet­te a labdát és a bal kü'ső ka­pufát találta el A 63. perc­ben Romhányi hatalmas bom­bája zúgott el a kapu mel­lett. A Sátoraljaújhely nem adta fel a küzdelmet. A 70. Ormosbánya—Mátranovák 5—3 (2372—2276), Ormosbá­nya: Galambosi 394, Schmidt 391, Budai 445, Bácskái 382, Gyurkó 376, Szabó 384. Mát­ranovák: Fodor S. 387, ifj. Kecskés B. 385, id. Kecskés B. 402, Gyetvai 387, Nádasdi 347, Fodor T. 368. Kazincbarcika—St. Síküveg­gyár 7—1 (2528—2371). Ka­zincbarcika: Szőke 429, Tóth 417, Sárog 374, Kolozsvári 449, Szabó 431, Lipták 428. St. Síküveggyár: Jakus L. 408, Huram Gy. 363, Dávid 393, Csongrádi 396, Bozó 411, Ja­kus J. 400. a mérkőzés iránt. Mint Sze­pesi Antal, a létesítmény igazgatója elmondta, ezerhat- száz nézőt tudnak elhelyezni a sportcsarnokban. A jegyek szerdától kaphatók 16—18 óra között a csarnok pénztáránál. A mérkőzés napján 14 órától árusítják a jegyeket. A nem­zetközi találkozó, amelyen 11 pár lép szorítóba, 17 órakor kezdődik. Teke NB III. • • Csupán az St. Öblösüveggyár győzött Az NB Ill-ban Tudatosabban játszott a baj nők jelölt Kazincbarcikái Vegyész—Balassagyarmati SE 3—7 (1 — 0) Sok kihagyott gólhelyzet SKSE—Sátoraiiaújhelyi Spartacus Salgótarján, 600 néző, v.: Teke Dóssa-sikerek as egyéni bajnokságon A Nógrád megyei Tekeszövetség rendezésében Salgótarjánban a Dózsa tekecsarnokában bonyolí­tották le az 1977. évi felnőtt fér­fi megyei egyéni tekebajnoksá­got. A mezőnyben 14-en szere­peltek és jó eredmények szület­tek. A verseny végeredménye: 1. Dósa (St. Dózsa) 465, 2. Magyar S. (St. Dózsa) 458, 3. Puszta (St. Öblösüveggyár) 454, 4. Balázs (So­moskőújfalu) 445 fa. A fenti négy versenyző képviseli megyén­ket az április 30-án és május 1- én Kecskeméten sorra kerülő terü­leti felnőtt egyéni versenyen. Az idei felszabadulási teke­emlékversenyt április 1-én délután 14 órakor rendezik majd meg az St. Dózsa tekecsarnokában. NÓGRÁD — 1977. március 29., kedd 7 lesleges cselt csinál: és oda-’ lett a helyzet. A 60. percben Szőke védte Mikula nagy lö­vését. A 63. percben Hornyák becsúszó szerelését szabályta­lannak ítélte a játékvezető és büntetőt rúgatott. Magyar 11- esét elsőre a balra vetődő Szőke kiütötte, de a másod­szorra a kipattanó labdát a jobb alsó sarokba lőtte a fek­vő kapus mellett. 2—0. A 82. percben a baloldalt elfutó Mikula kapura tört, Szőke ki­mozdult és a csatár a feje felett a hosszúsarokba emel­te a labdát 3—0. A 88. perc­ben szépítettek a hazaiak. Nagy P. cselezgetett a védők mellett és a kapu elé ívelt labdáját Bedő küldte £ léc alá 10 méterről. 3—1. Megérdemelten nyert tuda­tosabb játékával a bajnokje­lölt vendégcsapat. Helyzetki­használásaik és érettebb csa­patjátékuk az eredményben is megmutatkozott. Jó: Kálmán, Petercsák, Ködmön, ill.: Tru­bin, Hugyecz, .Osztrozics. Reiter László I 1-1 (1-0) percben ügyes támadást ve­zettek. Két perccel később a jobb oldalon gördült afí'en- dégek támadása, melyét a Kohász-védelem szögiette há­rított. A belőtt labdát Kiss fejelte a bal felső sarokba az elmélázó védők között. 1—1. A mérkőzés hajrájában az SKSE sok átadási hibával ját­szott. Az egyenlítő gól any- nyira fé'villanyozta a ven­dégeket, hogy egy alkalom­mal a bal kapufa mellé, egy­szer pedig a felső léc fölé lőt­tek nagy helyzetben. A találkozó úgy indult, hogy gólokká', nyer a hazai csapat. Az egy pont megszer­zésében óriási része volt a sátoraljaújhelyi kapuvédőnek. Ragyogóbbnál ragyogóbb vé­déseket mutatott be. A ven­dégek lelkes játékukkal har­colták ki a számukra sokat jelentő egy pontot. Jó: Nagy, Gulyka, Szekula. ill.: Vakles (a mezőny legjobbja), Csong­rádi, Suller. Detnény László Tó ff utas líovés nógrádi győzelem a Petőfi-emlékversenyen Gólliéplelen lám adósor Kisvárdal SE —Nagybátonyi Bányász 1—0 (l-Of