Nógrád. 1977. március (33. évfolyam. 50-76. szám)

1977-03-15 / 62. szám

Jól küzdőit a bástTászcsapaf l \i Nagybátonyi Bányász— Honvéd Papp J. SE 1—1 (0—0) Miskolc, 1500 néző, v.: De­meter. Nagybátony: Palchu- ber — Bállá. Macska. Csikós. Nagykiske, Kardos. Pozsár, Orosz, Szabó (Bocsi), Sütő. Kiss. Edző: Bulyovszky Ti­bor. Papp J. SE: Fekete — Bacsó, Derzsényi, Szűcs, Sí­pos, Ligeti, Móricz. Bácskái, Pólyák. Pécs (Pallai), Mada­rász. Edző: Vágó György. Az első igazi nagy hely­zete a katonafiúknak a 15 percben volt, amikor Sípos és Ligeti összjátéka után a 16- os vonalán belül Pólyáikhoz került a labda. Az 5-ös vona­láról lőtt, de Palchuber bra­vúrral védett Az ezt követő percekben a hazaiak nem jelentettek veszélyt, láthatóan ellőtték a puskaporukat. A vendégek egymásután vezették támadá­saikat és Fekete csak nehe­zen tudott menteni a 18. perc­ben az alapvonalon túlra. Orosz jobboldali szöglet után átívelte a labdát az 5-ös bal sarkán álló Sütőnek, aki ka­pásból a léc fölé bombázott. A 30. percben Móricz és Szűcs szép összjátékkal kicse­lezte a bátonyi védelmet, bal oldalról középre ívelt Pólyák­nak, de a 10 méterről lőtt labda a felső lécről a me­zőnybe vágódott. A 35. perc­ben Kiss Gyula a jobb olda­lon lefutotta a. hazai védőket, de a 16-oson belül hosszan szöktetett és három méterről Demeter kezébe lőtte a lab­dát. Az első félidő utolsó tíz percében kiegyensúlyozott mezőnyjáték folyt, egyik csa­pat sem tudott felülkereked­ni és nem is teremtettek ve­szélyes helyzetet. Szünet után újra a hazai­ak, rohamoztak, de a ven­dégek lassították a mérkő­zés iramát. A bátonyi csatárok az 50. percben vezettek veszé­lyes támadást, de a védők az alapvonalon túlra mentet­tek. Orosz ívelte be á lab­dát a jól helyezkedő Bocsi öt méterről biztosan lőtt a léc alá. 1—0. Kiegyensúlyo­zott mezőnyjáték folyt, egyik csapat sem tudott gólhelyze­tet teremteni. Tíz perccel a befejezés előtt újra a ha­zaiak támadtak veszélyesen, a vendégek védelme csak ne­hezen mentett az alapvona­lon túlra. Ligeti szöglete a gólvonalon álló Pólyák térdé­ről a hálóba pattant. 1—1 A hazaiaknak még vo't egy veszélyes helyzete, de Palchu­ber bravúrral mentette. A mérkőzésen a vendégek töb­bet és veszélyesebben támad­tak, kis szerencsével mind a két pontot hazahozhatták vol­na. Jó: Bállá, Macska, Kardos, Csikós, Palchuber, illetve: Derzsényi, Bácskai. (gyenes) Salgótarjáni vállalat, azonnali felvételre keres, többéves gyakorlattal, érettségivel rendelkező gyors- és gépírónőt. Továbbá: belső ellenőri állás betöltésére pénzügyi és számviteli főiskola, vagy közgazdasági egyetem iparszakán végzett dolgozót. Jelentkezni lehet „Salgótarjáni vállalat” jeligére a salgó­tarjáni hirdetőbe. Küönböző Megvételre fafaj ú telítetlen és fűrészelt felajánlunk szőlőkaró 3 db egyéves, 8 tonnás fix 180 cm hosszúságban platós MÁZ 500/A tip. megrendelhető tehergép­és beszerezhető a TÜZÉP- telepeken. kocsit észak-magyarorszAgi tüzep vallalat, újszerű állapotban. MISKOLC. Megtekinthető: Sánűorrét gépjavítóüzem, Parádfürdő. (Kiss Márton műszakveze­tő). Ügyintézés Erdőgazda­Ság Eger, Kossuth L. u. 18. Káló Béni gépesítési ea. Telefon: 11-30. Telex: 63354. Eredmények, táblázatok NB III. Északkeleti csoport. Borsodi Bányász—Miskolci VSC 3—0 (1—0), Hajdúszoboszló—Gyön­gyös 2—1 (1—0), Vasas Ikarus— Záhony 1—0 (0—0), Kisvárda— Leninváros 0—0, Kazincbarcika— Rudabánya 2—0 (1—0). Északkelet 1. K.-barc. 23 16 6 1 65—22 38 2. DMTE 22 15 4 3 55—21 34 3. Nyíregyh. 23 11 7 6 31—23 29 4. Papp J. 23 10 8 5 36—28 28 5. Ikarus 22 9 8 5 33—17 26 6. B.-gyarm. 23 11 3 9 33—24 25 7. SKSE 23 8 8 7 31—29 24 8. N.-bát. 22 8 7 7 36—33 23 9. MVSC 23 7 8 8 35—28 22 10. Leninv. 22 8 6 8 26—28 22 11. Gyöngyös 22 8 6 8 30—36 22 12. H.-szob. 23 7 8 8 27—36 22 13. S.-újhely 23 9 3 11 26—38 21 14. Rudab. 23 6 6 -11 27—34 18 15. Bors. B. 23 6 6 11 23—31 18 16. Salg. Sík. 23 7 3 13 37—48 17 17. Hatvan 23 4 8 11 21—38 16 18. Záhony 23 5 6 12 19—42 16 19. Kisvárda 23 3 5 15 23—57 11 20. Egri Vasas visszalépett A XXIV. fordulóban, március 20-án: Hatvani* Kiniszi—SKSE. Miskolci VSC—Bgy. SB* Nagy bá­tonyi Bányász—Hajdúszoboszló. Az St.' Síküveggyár szábadnapos Al totó 11. heti eredménye 1. Debrecen—Budafok 0—0 X 2. Nagykanizsa—MÁV D. 1—0 1 3. Oroszlány—Várpalota 1—1 X 4. KKFSE—G.-MAVAG 1—1 X 5. Ózd—BVSC 5—0 1 6. Szekszárd—Eger 1—2 2 7. Szabó L. SE—Szarvas 1—1 X 8. EPGÉP—Szegedi D. 1—3 2 9. EGSZÖV—Lehel 0—0 X 19. Florentini—Verona 2-1 1 11. Inter—Torino 0—1 2 12. Perugia—Lazio 2—0 1 13. Sampdoria—Genoa + 1 1—2 2 14. Rudabánya—Kazincb. 0—2 2 A Balassagyarmati Fémipari Vállalat új üzemrészének üze­meltetéséhez felvesz: gépi forgácsoló (esztergályos, marós) 10 fő szerszámkészítő 5 fő ■ ■ n onto szakmunkásokat. 10 fő Juttatások biztosítása a vállalati kollektív szerződés szerint. Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán. 2660 Balassagyarmat, nyugati ipartelep. Az NB Ill-ban Tartalékosak voltak a hazaiak Balassagyarmati SE—Sátoraljaúthelyi Spartacus VlEUOsZ MÁV 1—0 rl—O) Balassagyarmat. 1300 néző, v.: Dorozsmai. BSE: Szőke — Szebeni, Trubin, Rób. Csor­dás, Hornyák, Ondrik (Kele­men), Osztrozios (Kovács), Bedő, Nagy. Szedlák. Edző: Tonnányi Pál. Sátoraljaújhely: Vak! es — Dobál, Lisovszky, Csongrádi. Sütő, Simoni ts I., Perecsi, Suller Tokár, Kiss (Szűcs), Fényes (Simonits II.). Edző: Szakái Miklós. A 2. percben a jobb oldal­ról partdobáshoz jutott a Bgy. SE. A labda Szebeni elé került, aki 14 méterről a meglepett kapus mellett a bal sarokba lőtt. 1—0. A 10. percben az előretörő Szedflá- kot az alapvonalnál buktat­ták és a belőtt szabadrúgást Rob kapu fölé fejelte. A 15. percben Nagy ugrott ki a vé­dők közül, de húszméteres vágta után Sütőt beérte és becsúszva elrúgta a labdát a lőni készülő csatár elöl. A 20. percben Perecsi egyedül tört kapura, nyomában a hazai védőkkel. Szőke jól futott ki kapujából és a 16-oson me­rész vetődéssel dobta magát a lövés útjába, amely lepat­tanva a kapusró’ az üres ka­puba tartott. Trubin beérte és a gólvonaltól két méterre ki­emelte a labdát. A 25. perc­ben ismét Szőke kifutása há­rította el a góiveszélyt. A 35. percben Nagy előtt volt gól­szerzési alkalom, de Dobai a topórgó csatár elől elrúgta a labdát. A 44 percben Hor­nyák távoli nagy lövése szállt kapu fölé. Az 55. percben Sul­ler lerázva védőit, egyedül tört kapura, de Trubin az utolsó pillanatban beérte és szögletre szerelte, A 65. perc­ben egymás után négy szög­letet rúgott a hazai csapat, és végül Nagy látványos kapás­lövése szállt kapu mellé. Tíz­perces nagy rohámsorozat kö­vetkezett a gyarmatiak részé­ről, de a védők jól hárítottak. A 75. percben egy bal oldali szögletrúgás után Szőke húz­ta le a labdát, majd egy el­lentámadás után Nagy cselso­rozata végén a labda az alap­vonalon túlra került. Hazai tá­madásokkal ért véget a mér­kőzés Végig szakadó esőben ját­szották a mérkőzést. A góllal induló mérkőzés elején keve­sen gondolták, hogy ez jelen­ti a két bajnoki pontot. A tar­talékos hazai csapat továbbra sem tudja tégi eredményes támadójátékát nyújtani. Jó: Rob, Szebeni, Hornyák, Nagy, ill.: Csongrád. (reiter) Alacsony színvonal, kihagyott helyzetekkel Salgótarjáni Síküveggyár—Hatvani Kinizsi 1 — 1 (1—0) Sajgótarján, 8Ó0 néző, v.: Endes. Salgótarján: Baár — Nagy, Várad!. Szabó, Borsos, Dudás, Fehérvári (Krivanek U.), Tábori, Izsdinszki (Ung­vári), Krivanek I., Czékmány. Edző: Szűcs László. Hatvan: Takács — Nyéki, Dombi, Tóth, Ludvig, Bóna, Rab, Varga, Tatai (Nyizsni), Horváth, Ke­rek. Edző: Szimcsák István. Az első negyedórában az eső áztatta csúszós gyepen jobbára a két 16-os között eseménytelenül teltek a per­cek. Az első lövést a 13. perc­ben Baár védte. A hazaiak fölénye a-' 25. percben ért gól-' Iá. Jobboldalt támadás végén Krivanek beadását Tábori ka­pásból a bal felső sarokba lőtte. 1—0. Továbbra is a ha­zai csapat játszott fölényben. A 32. percben Kerek előtt egyenlítési alkalom nyflott. Szabó az utolsó pillanatban tudott tisztázni. A 46. percben Krivanek távoli beadásnak szánt ívelt labdáját Takács a jobb felső sarokból nagy bra­vúrral tolta szögletre. A kö­vetkező támadás végén Du­dás belőtt labdája az ötös vo­nalánál csúszott' el a hazai csatárok előtt. Szünet után a 48. percben Czékmány beadá­sát Krivanek 8 méterről gyen­gén fejelte kapura Még ugyanennek a percnek a vé­gén újabb gólszerzési alkalom adódott Krivanek előtt. Ez­után 13 méterről a kapu bal­oldalát célozta, Takács elve­tődve újból védett Negyed­órás kiegyensúlyozott küzde­lem következett. Ezúttal már. Baár sem unatkozott. A já­ték színvonala egyre romlott, csapkodóvá^vált A -05. perc­ben a hazaiak kettős cserével igyekeztek frissíteni támadó lendületüket A 72. percben Ungvári jól futott el a szélen, de a befejezéssel adós ma­radt. A 80 percben Krivanek II. lövése a jobb felső kapu­fán csattant. Megelőzően a játékvezető a hazai csapat jo­gős gólját nem adta meg, holott a labda teljes terje­delmével túljutott a gólvona­lon, a hálóból-pattant ki a felső léc mellől. A 85. perc­ben egyenlített a vendég­együttes. Kerek ugrott ki a megtorpant védők között, s a kifutó kapus mellett a ka­pu közepébe lőtt. 1—1.. A síküveggyár játéka ezen a borús esős vasárnap dél­utánon nélkülözte az együttes legfőbb erényét a lelkes, csu­paszív hozzáállást. Az ala­csony > szívonalú találkozón mintegy 60 percen át a hazai­ak fölényben játszottak. Szá­mos helyzetük is volt. Ere­jükből azonban mindössze egy gólra tellett. A második "pont bébfztöSftására az ellen­eiéi' kapuja előtt bőven nyílt lehetőség. Ezúttal bátortala­nul célozták a kaput, s jónál jobb helyzetet kerestek. Az ellenfél 30 perces hajrája ide­jén már nem bírtak erősíte­ni, s végül az utolsó percek­ben a védelem többszöri meg­ingásának egyikéből a vendé­gek értékes pontot raboltak. Jó: Váradi. Szabó, Tábori, ill.: Tóth, Bóna, Kerek. (mátyus) Gyengélkedett a vendég védelem Nyíregyházi Spartacus Petőfi—Salgótarjáni Kohász 3­N„. regyháza, 4000 néző, v.: Szávó. Nyíregyháza: Pilcsuk — Neumann, Anbrusz, Gás­pár, Juhász J., Lengyel, Sáro- si, (Madalina), Lakatos, Ka- nyári (Major), Farkas, Ku- bik. Edző: Gerliczki János. S. Kohász: Hulitka — Rom- hányi, Kasza. Nagy, Szőke, Gulyka, Kiss, Bábel (Ben- csok), Szekula, Lisztóczki, Oláh. Edző; Tóth István. Az első tíz percben mind­két kapu előtt adódott egy- egy gólhelyzet. A csatárok azonban hibáztak. A 14. perc­ben ötletes Kohász-támadás gördült a pályán, a labdát Bábel jobb oldalról visszafe­jelte a jd ütemben érkező Oláh elé, 'aki nagy gólt lőtt a hazaiak kapujába 0—1. Az SKSE nem sokáig örülhetett a vezetésnek. Két perccel ké­sőbb a hazaiak jobb oldalon vezettek támadást. Neumann Apróhirdetések ELCSERÉLNÉM í»ar­zoillakásoúiat külön­álló „kertes lakásra. „Igényes,* idős ; as^r,. szony” jeligére á sal­gótarjáni hirdetőbe! ELHALÁLOZÁS mi­att 750-es Zastava el­adó. Érdeklődni lehet hétköznap Kisterenye. Rákóczi út 16., szom­bat és vasárnap, Hu­nyadi út 49. KERTES családi ház eladó. Baglyasalja, Petőfi út 123.' Érdek­lődni,-16 órától. Sal- gÓTárián. vöröshadse- re.s út 159. Telefon: Í7-09 IPOLY Mg. Tsz. ju­hász* keres fe1 vételre. Jelentkezni lehet a tsz-irodán, Litke. SOMOSKÖÜJFALUN kertes ház eladó. Ér­deklődni, Szánasi Já- nosnénál, Arany J. u. • 23. CSALÁDI ház el­adó;' vagy budapesti­re cserélhető. Érdek­lődni f,Kétszintes” jel­igére a salgótarjáni hirdetőbe. FIAT 125 Speciál el­adó. Salgótarján, Schuyer Ferenc út 33. Papp. Megtekint­hető 15, 16, 17-én egész nap. Telefon- szá.m: 27-52, Pappné 7—16 óráig. ZÖLDSÉG-, gyü­mölcsüzlet eladó, Sal­gótarjánban az öb­lösüveggyárral szem­ben. ELADÓ főút mellett kétszobás, konyha, kamra, melléképüle­tek 600 négyszögöl kerttel családi ház. Kút, villany van. Ér­deklődni, Simon Gá­bor 3137 Karancs- berény, Petőfi út 30. HÜSHIBRID és New-Hampshire na­poscsibe, naposkacsa, naposliba, kapható, megrendelhető. Ba­romfikeltető 2146 Mo­gyoród, Dózsa Gy. út 19. 150 négyszögöl be­építhető házhely el­adó. Salgótarján, Dobó Katica u. 26. Érdeklődni Szalma- teres, Béke út 42, Mezei Gyuláné. 1 (i-ii adta a labdát Farkas elé, aki közelről a hálóba továbbított. 1— 1. Ezután hosszú ideig me­zőnyjáték következett, s mindkét kapu többször ke­rült veszélybe Az 59. percben Oláh sokatígérően kígyózott el a hazai védők között, kapura lőtt, de a hazaiak az utolsó pillanatban menteni tudtak. A 60. percben hosszú labdát ívelt előre a nyíregyházi csa­pat, Kasza elfejelhette volna, de hibázott, a labda Farkas elé került. aki lövésébe ugyan Kasza még belelépett, de a labda a hálóba jutott. 2— 1. A 75. percben megpe­csételődött az SKSE sorsa Jobb oldalon Kubik hosszan vezette fel a labdát, senki sem támadta őt az SKSE vé­dői közül, 15 méterről lövés­re szánta el magát és a lab­da a hosszú sarokban kötött ki. 3—1. A hátralevő időben Szekula és Bencsok hagyott ki nagy helyzetet, valamint a hazai csapat ért el egy kapu­fát. Ezen a mérkőzésen az SKSE védelme több esetben bizony­talankodott. A hazai csatárok kihasználták a Kohászok megingásait és, ha küzdelmes mérkőzésen is de biztosan szerezték meg a győzelmet. Jó: Neumann, Lengyel, Farkas. Kubik, ill.: Lisz- tóczki, Szőke, Oláh. (demény)