Nógrád. 1977. március (33. évfolyam. 50-76. szám)

1977-03-16 / 63. szám

Sakk Hengerelteli a tarján lak Budapesten 5 KbE—GanzMÁVAG 10,5-3,5 Az OB II-es Maróczy CSB Szeged 6,5—7,5, DVTK—Szol- IV. fordulójában az SKSE nok 5_9i Vasas Izzó_Vasút- csapata Budapesten mérkőzött , a Ganz-MAVAG sakkozóival eplto 6—7 (1)’ Statisztika— A tarjániak kitűnő játékkal DEAC 8—6, Miskolci Sp,— valósággal hengereltek és Tűzoltó Dózsa elmaradt, kétszámjegyű eredménnyel feledtették a rossz rajtot. A csapat minden tagja fegyel­mezetten, nagy akarással küzdött és még a vesztett partikban is voltait esélyeik a Kohászoknak. Az SKSE-ből Tóth L„ Szo- kács, Kánya, Balázs, Palla, Szarvas, Klenóczki és Hoff­A forduló további eredmé­nyei: március 27-én Salgótarján­Bp. Postás-Miskolci ME- ban a Statisztika csapatával DICOR 8,5—5,5, Szentes— mérkőzik. A bajnokság állása 1. Szóin. MTE 4 3­1 34,3 2. Statisztika 4 4­- 33,5 3. Bp. Postás 4 3­1 33,5 4. Diósgy. VTK 4 3­1 31,5 5. Misk. MED. 4 3­1 31 6. Vasas Izzó 4 1 1 2 28 (1) 7. SKSE 4 1­3 28 8. Debr. AC 4 1 1 2 27,5 9. Szegedi VSE 4 2 1 1 27 10. Szentesi Sp. 4 1­3 26,5 11. Vasútépítő 4 1 1 2 24,5 (1) 12. Misk. Sp. 3 1 1 1 18,5(14) 13. Ganz-MAVAG 4­­4 18 14. Tűzoltó D. 3­“ 3 15 (14) Az SKSE az 5. fordulóban, Lövészet *■ Serdülők első helyezése • A salgótarjáni A típusú MHSZ-lövészklub tagjai leg­utóbb Budapesten, a Ságvári Kupa küzdelmeken vettek részt. A serdülő lányok a légpuskások mezőnyében nagyszerű teljesítményt nyúj­tottak. Dudás Zsuzsanna az egyéniben 338 köregységgel el­ső helyezést szerzett! Csapat­ban a salgótarjáni lányok bi­zonyultak a legjobbnak. Az együttes tagjai: Dudás Zsu­zsanna, Hives Ildikó, Lipták Katalin. Teljesítményük 940 köregység. Az A típusú lövészklub a város általános iskolásai kö­zött légpuskás versenyt hir­detett, melyet e héten csütör­tökön reggel 8 órától rendez­nek meg. A küzdelmeket 5. és 6,, valamint a 7. és 8. osz­tályosok részére írták ki, há­rom-három fős leány- és fiú­csapatok vehetnek részt az erőpróbán. Természetesen, egy-iegy iskola több együttes­sel is szerepelhet. A verse­nyen egyéni eredményeket is hirdetnek. Kohász-atléták a Gödöllő Kupában Szeles, tavaszias időben Aranka. Csapatban: 2. SKSE (1962). 3000 m: 1. Kadlót rendezték meg Gödöllő Alsó- I. 2fi. ... 6. SKSE II. 46 pont. Zoltán, 2. Balogh Gyula, ... 5. parkban az. 1977. évi mezei (1962). 1300 m: 2. Király Ka- Baár János. Csapatban: Gödöllő Kupát. Az SKSE ver- tali'n, ... 6. Andó Piroska, 8. SKSE 8 pont. senyzői közel tíz év utánvét- Szlivka Zsuzsa, ...10. Oláh (1961). 3000 m: 4. Bene Ist­tek részt a versenyen és az Andrea. Csapatban: 1. SKSE van> ..,7. Jánosi István, 8 erős mezőnyben szép sdíe- 16 pont. Miklósi László. Csapatban: 2. retet értek el. Formájuk biz- (1961)- 1600 m; 4. Nádasdi SKSE 19 pönt. ÄÄi *JfUletÍ me~ Csilla, ...8. Rigó Lívia. Felnőtt 5000 m: 5. Huszti Fiúk. (1964). 2000 m: 10. András. Verebélyi Péter. Csapatban: Mindkét pontversenyt az 3. SKSE I. 33 pont, .,. 6. _a” kategóriás Tatabányai SKSE II. 62. Bányász nyerte, az , SKSE­(1963). 2000 m: 4. Farkas fiúk 43 ponttal a 3., a leá Péter, ...10. Bozsódi Gyula, nyok 30 ponttal a 4. helyiét zei bajnokság előtt. Eredmények. Leányok. (1964). 1000 m: 5. Simon Ka­talin, ... 7. Kisbenedek Judit. Csapatban: 3. SKSE 27 pont. (1963). 1000 m: 5. Telek Márta, ... 7. Zsidai Tünde, 8. Botka Judit, ...10. Kiss Csapatban: 3. SKSE 26 pont. szerezték meg. Kosárlabda Fél siker a sportcsarnokban — [Vagy ellenfelet győzött le a Kohász női csapata Nyíregyházi Tanárképző— Salgótarjáni Kohász 96—84 (47—44) M. san távoli dobásaival a fél- felkészített együttes ellen az idő végére 18 pontos előnyt emberfogásos játék sokszor szereztek. Szünet után nyílt megtorpant. Sok volt az el­volt a küzdelem, a kitűnően lenfél kemény játéka is. Az Salgótarján v Görgényi képzett nyíregyháziak egyen- egy síkban való mozgásunk­Patav Kohász: Petrucsik (15)', rangú ellenfélként a palánk nál gyakran csúsztak be át­e7ad „oi Telek (2) Lai- alatti hatarozottabb, gyorsabb adasi hibák is. Tanulságos guth (11) ’ Juhász (36) cs • közbelépésükkel csökkentet- volt a küzdelem a továbbiak­Palla (-)’, Tóth (6), Novák ték a pontkülönbséget. ra nézve. (2), Balogh (—). Edző: Boro- Szarvas József: Igen jól nyai Tamás. A fizikailag jól képzett, erőtől duzzadó főiskolások az első percekben teljesen nyílt­tá tették a küzdelmet. Váltott vezetéssel 12—12 után válto­zott a játék képe. Ekkor az egyre jobban játékba lendü­lő Kohász-fiatalok 27—20-ra elhúztak, 7—9 pontos előnyü­ket jól játékkal, hosszú ideig tartani tudták. Lendületük a játékidő utolsó perceiben esett vissza, amikor 33—24- ről az ellenfél 36—32-re fel­zárkózott, majd a félidő be­fejezésére három pontos előnyt szerzett. Szünet után nagy küzdelem alakult ki, az eredmény szoros volt. Az el­lenfél szerzett többször veze­tést, a Kohászok egyenlítet­tek. A hajrát is a vendég­együttes bírta jobban erővel 66—66 után előnyüket növel­ve, biztosan győztek. Boronyai Tamás: — A job­bik csapat győzött. A kiha­gyott büntetődobásaink 50 százalékos eredményességé­vel is biztosan győzhettünk volna. Salgótarjáni Kohász— Nyíregyházi Tanárképző 73—61 (42—24) Salgótarján, v.: Görgényi. Patai. Kohász: Gasparkovics (8) , Miskolczi (21), Kővágó (9) , Anda (4), Bablena (11), cs.: Angyal (—), Szarvasné (—), ^lartinkó (14), Hegyiné (2), TŐzsér (6). Edző: Szarvas József. Az első kosarat az ellenfél szerezte. A Kohász-lányok már az első percben maguk­hoz ragadták a vezetést és 20—8-ra elhúztak.. Fölényü­ket jó játékkal Mártinké és Miskolczi meglepően bizto­st «írj6* bajnokság Pásztó megerősítette vezető pozícióját — Hullámvölgyben a Karaneslapujtő — Öt kiállítás A második tavaszi forduló megjegyzése miatt került ha- védhetetlen lövéssel szerzett valamennyi mérkőzését esőben sonló sorsra. A nagyobb részt vezetést. 2—1. Szünet után az játszották. A pásztói és azöb- vízzel borított pályán alacsony 55. percben Král I. bal olda- lösüveggyári pálya kivételével színvonalon, hazai fölény mel- Ion vezetett támadást, az mélyen felázott, víztócsákkal lett csapkodó játék folyt. Jó: alapvonal közeléből középre tarkított játéktéren. Az idő- Ferenc, Mihály. Hodászi, ill.: Ívelt, Do’.encz magasan fel­járás és a pályák talaja a Bacsóka, György. ugorva fejjel véűhetetlenül színvonalra károsan hatott. A zörgette a hálót. 3—1. A tar­legtöbb találkozón a játék St. Bányagépgyár— talékosan kiálló Karancsla­küzdő jellege volt az uralko- Somoskőújfalu 3—3 (1—0) pujtő meglepő enerváltsággal dó. Akadtak meglepetések is. Ilyen volt elsősorban a Bár- Salgótarján, 150 néző, v.: na nagy gólarányú veresége, a Hart. St. Bányagépgyár: Var- [ tartalékos Karaneslapujtő Sa — Blaskó, Schvarcz, Mosó, erőtlen játéka. A tabellán a Zvara, Berecz (Grúz), Takács, pásztó—Kisteremre wi /1—0) középmezőnyben szorosabb lett Pusztai, Lisztóczki (Kovalik), a helyzet. A negyedik helye- Besenyei, Balga. Edző: Benke Pát tó 500 né-,* „ • re­zeit Somoskőújfalut a 10. öb- János Somoskőújfalu: Pasek _ár p V , -. lösüveggyártól csupán három — Sinkovics, Pindroch, Kapás, sütb N ’ c/ah(S Németh’ pont választja el. A mérkő- Séber, Antal, Horváth, Ba- Suto’ Ndgy' Szabo’ Nemeth, zések (a nézőtereken) dicsé- f°Sb> Szabó, Mag, Kovács, retes, sportszerű légkörben Edző: Eisler Ferenc. A 8. folytak. A küzdőtéren már Percben vezetést szerzett a hátj _ s Q(. K if R_ akadtak elítélendő jelenségek, Ubdara" nyi Mudriczki? Sz2££ A játékvezetők ot esetben el- előrelőtt laoaara Balga csa- Boháti Kmji . Kráiit tek kiállítási jogukkal. A Vo- POtt rá, lefutotta a védőket nyi ! ’Babla Edző SzHáeti ián-rangadón a 90 pere alatt ^ a knnozdulo kapus mellett GyulaJ A jó] szervezetf kJe_ egy kettős, a sípszó után egy f,??1 sarokba lőtt. 1—0. A goi renyej védekezés reteszét Játszott. Jó: Simon, Král S., Král I., ill.: Telek S., Juhász Alapi, Győr, Tari (Varga), A'- mási (Mátrai), Fekete. Edző: Veres Béla. Kisterenye: Bo­A fokozatosan támadásba, len­dülő pásztóiak kísérletezéseit a. kitűnően védő Boháti tette ártalmatlanná. Szünet után mintegy 20 percig az ellenfél újabb kiállítás történt. A nyi- után is a hazaiak támadtak, hazaiak^ 723 percben tudták tány után egy héttel túlságQ- yzP|' feltörni. Alapi egy jobb ofdaH STtí bogra 2ZS= S ílitlSbkenPaUSZtakapkut {fi-***? ^d£ késeken a legtöbb helyen sok aa>- Szünet után a 49. perc- a gói’^Sf kiegvensúlvozoTtá sói esett ben Balogh Zvara mellett , ^1®gyensuly°^otta 8 egyenlített. 1-1. Az 55. perc- \ kuzde.em. Helyzet Mátranovák—St. ZIM ben szabadrúgáshoz jutott az ”yik kapu e ott sem adodott- 3—2 (2 _0) ellenfél, Sinkovics erős lövé­, se a védőkön iránytváltoztat- Salgótarján, 300 néző, v.: va érte el a há,yt. j_2. A Majranovak: Domon- 60 percben Kapás 4Q méter. kos „ ^ecse> I^ka‘ ről váratlanul kapura lőtt, a ... _ T tos K, Mészáros, Simon Tóth, meglepődött és későn vetődő iatszott pezmyfblényben. A taiw ra0S (L-' kapus mellett a labda a háló- percbenf ,Babka szabadni- Bakos, Tóth Lajos. Edző: ba esett A hazaiak hai- gasa a sor£aI mellett a kapu Szomszéd Adán. ZIM: Tóth rája a k percben érett gól- . sarkában kötött ki. A — Racz, Pantya, Három, Ősz- lá. Besenyei volt eredmé- pasztÓ1 tamadosorozat a 25. vald, Nagy, Ludányi, Tőre, nyes 2-3, A 80 nercben Zva- percben újabb Góllal fejező- Kovács, Oravecz, Gál. Edző: rJ kapu előtti töSlés utón ^ttal Fekete sza­Bandur Mihály. A csúszós ta- rést „„venlített 3—3 badruSasa vágódott a jobb lajon mindkét együttes , nagy M‘osót a ^^5 J^3 3' ' kapufa lécéről-« hálóba. • 2-1. toidulettej kezdett A hazai zés míatt kiállította. A váltó- ^,8®-^cbpn Gy^r,® ??.eter- yédelem megingását Bakos a htokban gazdag, erős iramú f01 remek fejesgóllal állította Í5 percben ügyesen kohász- találkozó jó sportot hozott be a végeredményt. 3-1. nálta. Pantya összefutott ka- jb; Schvarcz Zvara, Bese- K°zben a 75. percben Tart a pusával és a szemfüles Ba- „vé; ;ii . Arit.nl Korrá/.« kapussal összefutott és a síp­kos a hálóba talált. 1—0. A 7 ’ ’ csontján szenvedett sérüléssel 27. percben újból Bakos volt Romhány—Barna 7—0 (2—0) a kórházba szállították. Jó: eredményes. Ezúttal Nagy hi- Kürti, Németh, Alapi, Győr, bájából szerzett gólt. 2—0. Romhány, 100 néző, v.: Ka- ül.: Boháti, Knapcsik, Mud­Szünet után a ZIM átvette a kuk. Romhány: Jeszenszki — riczki, Szekula. játék irányítását. A 65. perc- Lisovszki, Kocka, Máté, Zsi­ben Kovács a ZIM támadá- ga, Fejes, Balázs, Meló (Grá- Vörös Csillag SE—Szőnyi SE sok közepette váratlan gólt zer), Túri, Kovács (Hegedűs), 1—0 (0_0) l őtt. A 11-es pontnál lefor- Zachar. Edző: Murányi János. dúlt védőjéről és nem hibá- Barna: Bozó — Szabó, Tóth, Jobbágyi, 200 néző, v.: Sü­zott. 3—0. A hazai együttes Rosta, Susán, Oravecz G., Bo- tő. Vörös Csillag SE: Ácsádi rohamozott. Rövid idő alatt zó G., Balázs, Bohács, Óra- —, Pál, Gulyás, Pócs, Menc- Nagy két azonosra szabott vecz I. (Répás), Molnár. Ed- zel, Balázs, Homok, ’ Paszk góllal szépített. A 87, percben ző: Hagymási József. A ta- (Hajdú), Csontos, ’ Kecskés, egyenlítési alkalmat szalasz- lálkozó első percétől a rom- Osztafin (Tóth Sz.). Edző: tott a ZIM. Oravecz a kapu- hánylak irányították a küz- Győri Ferenc. Szőnyi SE: Po­fát találta el, a visszapattanó delmet. A 12. percben már dór — Könnyei, Kéri, Kele- labdára ráfutó Tőre lyukat 2—0-ra vezettek. A gyorsan men, Vidéki, (Papp), ’ Bodor rúgott. A 88. percben Domon- kapott gólok után Bárna fel- Sági, (Molnár L.), Csorba II.’ kos arcul ütötte Háromot. A adva a támadás nyújtotta le- Tóth, Csorba I., Sándor. Edző: játékvezető kiállította. A vál- hetőséget, megszállta a kapuja Malik József Az első félidőt tozatos, erős iramú találkozón előterét, s a félidő hátralevő hazai ' fölény jellemezte, a a vendégek jó játékkal sze- részét kibekkelte. Szünet után csatárok irányzékával volt’ a reztek győzelmet, bár a ha- nyomasztóvá vált a hazaiak baj. Helyzeteik nagy részében zaiakrjak több helyzetük volt. fölénye, elsősorban támadója- pontatlan lövésekkel célozták Jó: Simon, Tóth, Lakatos B., tékuk vált eredményessé. A a kaput. A mérkőzés a szünet Bakos, ill.: Rácz, Ludányi. kisszámú szurkolótábor szép utáni 46. percben dőlt el. Buk­góloknak tapsolhatott. A mér- tatásért megítélt büntetőt kőzésen szembetűnő volt az Menczel az elfektetett kapus utolsó helyezett _ Romhány mellett lőtte a hálóba. 1—(1 a ______,.. erőnléti fölénye. Jó: Kocka, vendégek egyenlítési kísérle­B aksa. Bgy. Volán: Vitíomusz Zsiga, _Fejes, Meló, ill:: Sza- teit a hazai védelem biztosan — Ferencz, Mihály, Hódászi, bo> °ravecz G- ' hárította. A hazai támadások Berecz, Kalmár, Széles, Lé- . lendületét viszont a vendégek vai, Győri, Zajánszki, Bernáth. .. , losüveggyar „fagyasztották’. Jó: Acsádi,-- - - - - 14 Pál. Gulyás, Mencze1, ill.: Ké­Bgy. Volán—SÍ. Volán 1—1 (0:0) Salgótarján* 100 néző, v.: ri, Bodor. Palotás—Kazár 1—0 (1—0) Palotás, 200 néző, v.: Fodor. A mérkőzésről részletes tudó­A bajnokság állása Sok munkája volt Bugyiknak, a Békéscsaba kapusának. Képünkön Loch és Kajdi elöl húzza le a labdát. (Herbst Rudolf felvétele) Edző: Erdélyi Ferenc. St. Vo Ián: Horváth — Herczeg, Lo- Salgótarján, 400 néző, v.: vasi, Bacsóka, Pusnik, Péter, Benkő. St. Öblösüveggyár: Váradi (Bogár), Iványi, Ma- Póczos — Marton (Kürti), Si- kovszki, György, Simon. Ed- mon, Kojnok, Piljnyi, Král S., ző: Patkó József. A Salgótar- Král I., Tóth (Píaposi), Hor- jáni Volán végigtámadta váz váth, Dolencz, Kakuk. Edző: első félidőt. Makovszkl—Sí- Simon Imre. Karaneslapujtő: sítás nem érkezett, mon és György nagy gólhely-. Tóth I. — Tóth II., Telekés, zetekben hibáztak. . Szünet Földi* Telek, Osgyánd, Novak, után a 60. percben esett a Juhász I., Horváth, Juhász II., mérkőzés első gólja. Egy jobb Juhász III; Edző: Lantos Ede. oldali támadás végén Za- A 3, percben a vendégek sze- jánszki a középre ívelt láb- reztek vezetést. Horváth egy dát közelről a hálóba perdí- rövidre sikerült házaadást el­tette. 1—0. A 75 percben Ivá- csípett és az üres kapuba nyi távoli lövését Vidomusz lőtt. 0‘—1. A 20. percben Král fej fölptt öklözni akarta, de I. a _ félpályáról indult, ki- az éles lövés kezétől a háló- cselezte a védőket, majd a ba pattant, 1—1. A 88. perc- 16-os sarkáról laposan, élesen ben Pusnik (St. Volán) Bérc- a hálóba bombázott. 1—1. A így. Volán) kakaskodásért 26. percben Král I. a jobbol- a kiállítás sorsába--jutott. A dalról ívelt középre, Tóth két mérkőzés után -Széles (Bgy. védő fölött is átemelte a lab­Volán) a játékvezetőre tett dát, majd a 11-es pontról Összeállította: Mátyus László 1. Pásztó 17 13 2 2 45-19 28 2. Mátranovák 17 10 4 3 37-19 24 3. Karaneslapujtő 17 9 3 5 48-36 21 4. Somoskőújfalu 17 7 6 4 28-23 20 5. Palotás 17 9 2 6 22-21 20 6. St. ZIM 17 7 5 5 37-32 19 7. Vörös Cs. SE 17 8 3 6 35-29 19 8. Bgy. Volán 17 5 8 4 20-22 18 9. Bárna 17 8 2 7 32-41 18 10. St. öblösüveg. 17 7 3 7 25-21 17 11. Kazár 17 5 3 9 19-27 Í3 12. Szőnyi SE 17 4 4 9 29-39 12 13. St. Volán 17 2 7 8 14-24 11 14. Kisterenye 17 5 1 11 17-31 11 15. St. Bányagép. 17 4 3 10 28-46 11 16. Romhány 17 4 2 11 29-35 10 í