Nógrád. 1976. december (32. évfolyam. 284-309. szám)

1976-12-21 / 301. szám

Panbrersonyben elsők! Kitűnően szerepellek az SBTC öklözői Kecskeméten Kecskeméten, az országos serdülő ökölvívó-bajnokság négynapos küzdelmein 48 egyesület 168 versenyzője lé­pett szorítóba. A viadalon ki­tűnően szerepeltek az SBTC 'öklözői Az idősebb. 1960-as korcsoportban a pehelysúlyban Botos Tibor országos bajnoksá­got nyert! Mögötte a sorrend: 2. Flandler (ZTE), 3. Hoffbauer (Bajai SK.) és Lakatos (Duna­újváros).. Kitűnően megállta a helyét a másik két SBTC- versenyző is, Vidák József es Bada Aladár. Előbbi a papír- súlyúak, utóbbi a harmatsú- lyúak mezőnyében szerzett, értékes harmadik helyet. Az SBTC versenyzői a 11. kor­csoportban az 1961/62-es szü­letésűek csoportjában is ki­tűnően szerepeltek. Könnyű­súlyban Farkas Sándor szer­zett bajnoki címet Kottán (Keszthelyi Haladás), Hódo- si (ÉVIG Sí) és Bernáth (Bp. Vasas) előtt. A harmat­súlyú Révai György csak nagy küzdelemben kapott ki a KSI versenyzőjétől. Puskástól, és második lett. Csakúgy, mint a nagyváltósúlyban Hranek Sándor, aki a döntőben Mol­nár (Oroszlányi Bányász) el­len kapott ki. Még egy ezüst­érmet szereztek a tarjáni ök­lözök Oláh Nándor révén, kö­zépsúlyban. A tarjáni fiú nagy küzdelemben kapott ki Virághtól, a KSI versenyző­jétől. Végeredményben kitűnően helytálltak az SBTC serdülő öklözői Kecskeméten. Pintér János tanítványai megnyer­ték az összesített pontver­senyt 21 ponttal, olyan kitű­nő csapatok előtt, mint a KSI (19), a Bp Honvéd (17) és a Pécsi VSK (15). Az SBTC három 1960-as születésű ver­senyzője. Botos Tibor, Vidák József és Bada Aladár, olim­piai pontokat hozott egyesü­letének, s Nógrádnak. Két ellentétes félidő Hatvani Kinizsi —Aaayháionyi Bányász 1 — 1 fi—0I Hatvan, 1200 néző, v.: Var­ga.. Hatvan: Takács — Bóna, Gulyás, Ludvig, Baranyi, Dombi, Nyizsnyi (Tomány), Szabó, Horváth, Rab, Kerek. Edző: Szimcsák István. Nagy- bátony: Palchuber — Bállá, Antal, Csuhány, Bordás, Csikós, Szabó (Balogh), Po- zsár, Dóra, Bocsi, Kiss. Edző: Bulyovszky Tibor. A mély talajú pályán óriá­si iramban kezdtek a ha­zaiak és öt perc alatt két­szer is veszélyes helyzetet teremtettek a bátonyi kapu előtt. A 22. percben 11-esből meg­szerezték a vezetést. A jobb oldalon' Bóna gyors iramban vetette fel a labdát, szépen ívelt középre, Ludvig már le­sen volt — a partjelző fel is emelte a zászlót —, miköz­ben Csikós szabálytalanko­dott. A bíró 11-est ítélt. Lud­vig nagy erővel lőtt labdája a bal kapufáról perdült a há­lóba. 1—0. A gól után a ha­zaiak fellelkesültek és még nagyobb erővel támadlak, de helyzeteket nem tudtak te­remteni. A 25. percben Szabó kicselezte a hazai védőket, de az 5-ös vonalán Gulyás szög­letre szerelte, öt perccel ké­sőbb Bocsinak volt jó hely­zete, de hibázott. A 35. perc­ben Kerek elfutott a jofíb szélen, középre ívelt Rabnak, aki 12 méterről lőtt, de Palchuber bravúrral védett. A 43. percben a 16-os jobb sarkáról Baranyi az 5-ös vo­nalán álló Horváthnak küld­te a labdát, aki jó helyzet­ben a kapu mellé lőtt. Szünet után az első perc­ben Pozsár felfutott a bal ol­dalon, 25 méterről óriási bom­bát küldött a bal felső sa­rokba, Takács csak a hálóba perdült labdát nézhette. 1—1 Az 50. pereben Dórának, az 54. percben Bordásnak volt jo lehetősége, de hibáztak. A 61. percben Szabó László teremtett veszélyes helyze­tet a vendégek kapuja előtt, Palchuber bravúrral öklö­zött Ludvighoz, a kipattanó labdát kapu mellé vágta. A következő 20 percben a báto­nyi fiúk irányították a mér­kőzést. A találkozó összképe alapján a hazaiak lelkes já­tékukkal megérdemelten tar­tották otthon az egyik pon­tot. Jó: Palchuber, Antal (a me­zőny legjobbja), Pozsár, Dóra. ill.: Gulyás, Baranyi, Dom­bi. (gyenes) A gólhelyzetek sorál hagyták ki a tarjáiiiak Záhonyi VSC —Salgótarjáni Kohász 1 — 1 (0—0) Záhony, 400 néző, v.: Füze­si. Záhony: Ambrusz — Herczeg, Jászfai, Cziffra, Má­té, Dallos, Gyüre Z., Siket, Gyüre J., Varga I„ Danes. Ed­ző: Olaj György. SKSE: Rádi — Romhányi, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka, Kiss, Bábel, Szekula. Lisztóczki, Bencsok. Edző: Tóth István. Záhonyban, mély talajon mérték össze tudásukat a csa­patok. Az első nagyobb hely­zet a 15. percben Bábel előtt adódott, de 10 méterről a Ka­pus kezébe lőtt. Néhány perc­cel később Lisztóczki hat mé­terről, nehéz szögből lőtt a kapu fölé. A hazaiak igyakez- 16-os előterében felvágták, tek ellentámadásokat vezet- Szőke állította le a labdát ni, de nem jutottak el az szabadrúgáshoz, és a felső SKSE kapujáig. A 30. perc- lécet találta el. Ezután ismét ben Szekula futott el bízta- hazai támadások következ- tóan, de jó helyzetben, tlha- tek és a 80. percben megsze- markodottan lőtt kapu fölé.—rezte - a r—vasutascsapat a ve* öt perccel később Bencsok zetést. Jobb oldalról ívelték már a kapu torkában volt, de be a labdát, amely elszállt a még ekkor is cselezett és így védők feje felett és a jó odalett a gólszerzési alkalom, ütemben érkező Danes közel- A hazaiak a 39. percben Küld- ről a hálóba fejelt. 1—0. Az ték első lövésüket az SKSE utolsó tíz percben egy Kapu­kapujára. Szünet után hazai ra játszott az SKSE és sike- támadásokkal folytatódott a rült is egyenlítenie. A 89. játék. de az SKSE-védelem percben Romhányi nagyszerű jól állt a lábán. A 65. perc- labdát tálalt Lisztóczkihoz, ben Szekula ment el, de a aki közelről a hálóba lőtt. 1—1. Az [\B lll-ban Megérdemelt hazai győzelem St. Síküveggyár—Leninvárosi MTK 3-1 (1 — 1) AZ idényzáró mérkőzésen az SKSE újabb értékes pon­tot csípett el idegenből. Ügy látszik, hogy a Kohászoknak jobban megy Idegenben, mint otthon. Ezen a találkozón szá­mos gólhelyzetet hagyott ki az SKSE. A találkozó mind­végig küzdelmes volt és a Kohászok gólokkal nyerhettek Volna. Jó; Cziffra, Máté, Gyüre Z., ill. Szőke, Kiss, Sze­kula. Salgótarján, 800 néző. v.: Dá­vid. Síküveggyár: Baár — Nagy, Verbovszki, Váradi, Borsos (Mar­ti), Fehérvári, Tábori, Krivanek I.. Szabó (Ungvári). Csőri. Du­dás. Edző: Szűcs László. LMTK: Bodnár — Teslér, Szanyó, Bodo- lai. Lázár, Vanczó, Varga (To* perczer), Magyar, Petró. Kiss, Répási (Kapus). Edző: Bányai Nándor. Nehéz talajon kezdődött a já­ték. A vendégek játszottak job­ban az első percekben. Varga lőtt kapu mellé, majd Lázár távoli lövése szállt el a jobb kapufa fölött. A 10. percben újra Varga futott el. a védők nem avatkoz­tak közbe, átívelt a bal oldalra és a jól érkező Répási néhány méterről a kapu bal oldalába lőtt. o—1. Három perccel később az egyik hazai támadás végén a 16- oson belül Szabót ellökte Sza­nyó. A játékvezető 11-est íté’t! A büntetőt Krivanek I. a kapu közepébe küldte. 1—1. Élvezetes­sé vált a játék, mindkét kaou többször került veszélybe. A Zf). percben Baár védett cgv lövést, majd Csőri nagy helyzetben ka­pu fölé emelt. Azután Lázár lö­vése zúgott el a iobb kapufa mellett, majd Dudás, Fehérvári volt a labda útja. de a szép ak­ció végén közbeavatkoztak a vé­dők. Ezután Fehérvári óriási lö­vése kerülte el a jobb kapufát, maid ugyancsak a fedezet bal flelső sarokba t^rtó bombáját há­rította szögletre a karnis. A fél­idő befejezése előtt újabb hazai gólhelyzet maradt kihasználatla- lanui. Szünet után először a vendégek kezdtek jobban. Lázár nagyereiű lövését Baár szögletre hárította. A nehéz talajon mind jobban el­fáradt a vendégcsapat. A hazai­ak támadást támadásra vezettek, bár többször hiba csúszott az el­gondolásokban. A 72. percben jobb oldalon gördült egy hazai táma­dás. amelyet rombolni tudott a vendégek védelme. Egv perccel később bal oldalról íveltek be a hazaiak. A labdába Rodolai lé­pett bele, amely végül is a ka­pus feje felett a hálóba hullott. 2—1, (öngól!) Rákapcsoltak a ha­zaiak, s a 77. percben úiabb gólt értek el. Nagy vezette fel hosz- szan a labdát, a kapu elé ívelt, felszabadítottak a védők, Fehér­vári elé került a labda, aki ismét a kapu elé lőtt, a kapus kiej­tette a labdát és Csőri közelről vágta a hálóba. 3—1. A hátrale­vő időben nagv küzdelem folvt a pályán, de az eredmény nem változott. A mérkőzés eleién úgv nézett ki, hogv a vendégek biztosan megszerzik a győzelmet. Higgad­tabban adogattak és a gyors gól meglepte a hazaiakat. Ké­sőbb a síküveggvári gárda nagv becsvággyal küzdött, a második félidőre feljavult a csaoat játéka, amely gólokban is kifejeződött. A hazaiak végül is megérdemel­ten gvőzlek. Jó: Verbovszki. Fe­hérvári, Nagy, Tábori, ill.: Lázár, Teslér, Kiss. (demény) Újabb olimpiai pontok A serdülő, valamint iflúsági vívócsapat-bajnokságra Budapas- ten került sor. Az SKSE fiatal­jai is részt vettek ezen az erő­próbán. A serdülő fiútörben a Müller, Kurucz, Kovács összeál­lítású csaoat a 12-es mezőnvben 6. helyezést harcolt ki. Eredmé­nyek: SKSE—BVSC 5—4. SKSE— B d. Honvéd 5—1, Szolnok—SKSE 5—3. A döntőben: MTK-VM— SKSE 5—4. Újpesti Dózsa—SKSE 5—2. Ezzel a teljesítménnyel 6. lett a serdülő fiútőrcsapat. Ifjúsági fiiitőrben a Sándor. Kronberger, Hajdú Összeállítású gárda az 5. helyezést harcolta ki. Eredmények: SKSE—Debrecen 5—3. SKSE—PEAC 5—4. OSC— SKSE 5—2. Szolnok—SKSE 5—4. A női ifjúsági tőrben ezúttal a Bártfai. Somogyi. Szaniszló. Torják összeállítású csapat mér­sékelt teljesítményt nvúltott. Eredmények: ü. Dózsa—SKSE 5—2. KSI—SKSE 5—2. A lányok a 8. helyen végeztek. Az SKSE fiataljai a fiúk által elért helye­zésekkel úiabb olimpiai bontók­kal gazdagították megyénket. _ S P o II H QZ S ikeres kezdeményezés Jól sikerült labdarúgó-teremtorna a sportesarnokban i SALGÓTARJÁN-0^800 1 ' r >fs'-í ■ V; 1 ^ ’ ’ül A torna megnyitásának pillanata Salgótarján sportfelügyelő­sége és szakszövetségei sport- csarnoki rendezvényeinken széles skálában népszerűsítik a versenysportot és adnak otthont a tömegsportnak. Két­napos rendezvényükön ezút­tal nem volt nehéz felada­tuk, nem kellett propagandát kifejteni. A várost reprezen­táns labdarúgó-együttese, az SBTC révén a labdarúgást él­vonalban képviseli és így ért­hető, hogy az öregfiúk-terem- torna telt házat vonzott, a legnépszerűbb sportág tarjáni terempremier j én. A találkozók színvonalban is csemegét jelentettek, az igényes és szakértő nézőknek. Izgalmakról a labdarúgás sze­szélye gondoskodott, felborí­totta az előzetes tippeket, be­csapta az FTC—SBTC dön­tőre fogadókat. A végső sor­rend kialakulására a megha­tározó ezúttal az át’agéletkor és az edzettség foka volt. A váratlan fordulatot, a megle­petést a torna győztese szol­gáltatta. Az Építő- és Terve­ző Szövetkezet csapatára — Salgótarján legnépszerűbb tö­megsportjának a kispályás labdarúgó-bajnokságnak több­szörös győztesére — felépített válogatott sallangmentes já­tékkal, a két nagy rivális, az FTC és az SBTC legyőzésével megérdemelten nyerte a tor­nát. Hozzájárult ehhez az előbbieknél jóval alacsonyabb átlagéletkora de elsősorban edzettsége is. Farkas Szabolcs, az együttes csapatkapitánya, a siker titkát így fogalmazta: „A biztonságot szem előtt tartva, úgy érzem jól »har- monikáztunk«. Négyen tá­madtunk, négyen védekez­tünk, s a helyzeteinket jó százalékban ki is használtuk”. A tornán részt vevő külföldi együttesekben sok volt az élvonalbeli labdarúgó. Játé­kukon meglátszott, hogy ko­rábban hazájuk első ligájá­ban szerepeltek. Mindketten eddig számos találkozón, vet­tek részt. A tornát mindkét együttes a téli teremtorna­bajnokságok felkészülésére értékesnek tartotta. A Dina­mo Pancevo, a belgrádi öregfiúk terem bajnokságá­nak megvédésére készül. Ed­dig három ízben nyertek. Az gadtatták tapsra a nézőket. De nagy sikert aratott a torna győztese is egyenletes, jó teljesítményével A selejtezők eredményei: SBTC—Dinamo Pancevo 7—2 (1—1). Góllövő: Toldi (3), Szalai (2). Radosevics Jelenet az SBTC—Pancevo mérkőzésről Herbst Rudolf elvételei) Eizenstadt-Neufeld csapata a bécsi Stadt Halléban ugyan­csak az öregfiúk országos bajnokságán vesz részt, a kö­zeljövőben. Vezetőik (Arsze- nievic Radomer. valamint Völ­gy es Alfréd) szerint a hibát­lanul rendezett torna jól szol­gálta a szomszédos baráti ál­lamok sportkapcsolatait. Befejezésül a teremfoci sal­gótarjáni csarnoki premierje mindkét napon színvonalas, látványos, és mindvégig él­vezetes sportjával növelte úgy a labdarúgás, mind a terem népszerűsítését. A labdarúgás egykori csi'lagainak, váloga- tottainak — Albert, Novák, Fenyvesi dr., Gulyás, Rudas, Szojka, Szalai, Toldi, Taliga — örctöngős cselei, szellemes húzásai, s ötletei gyakran ra­Labdarúgó [\B 111. Eredmények az Északkeleti csoportból (öngól), Ogjanovics (öngól), ill.: Arszenievic (2). FTC—Neufeld 6—2 (3—2). Góllövő: Albert (3), Kocsis, Fenyvesi dr. (2), ill.: Neudau­er dr., Buchegger. Pancevo—SKSE 4—3 (2—2). Góllövő: RadoseviC6, Osztóié (2), Vaszilics, ill.: Gáspár, Csala, Krajcsi. St. válogatott—Neufeld 3—1 (3—1). Góllövő: Farkas (2), Mester, ül.: Füssl. SKSE—SBTC 4—4 (2—2). Góllövő: Csala (2), Vári, Ber­ta, ill.: Toldi (2), Taliga, Szojka. A mérkőzés győztese büntetőrúgásokkal az SKSE lett. St. válogatott—FTC 2—2 (1—0). Góllövő: Mester, Va­nya, ill.: Fenyvesi dr., Ga­lambos. A mérkőzés győztese büntetőrúgásokkal az St. vá­logatott lett. Döntők: SKSE—Neufeld 2—2 (0—0). Góllövő: Vári, Smelko, ül.: Hoffman (2). A mérkőzés győztese büntető- rúgásokkal az SKSE lett. FTC—Pancevo 5—2 (2—1).' Debrecen—Gyöngyös 3—1 (0—1), Papp J. SE—Kazincbarcika 3—3 (2—2), Egri Vasas—Vasas Ikarus 3—l (2—0). Kisvárda—SátoraHaúj- helv 3—0 (1—0). Hajdúszoboszló— Miskolc 1—1 (1—0). Rudabánya— Nyíregyháza 1—1 (0—0). Északkelet í. DMTE 20 14 4 2 50—17 32 2. K.-barcika 20 13 6 1 52—22 32 3. Panp J. SE 20 9 6 5 33—26 24 4. Nyíregyh. 20 9 6 5 27—22 24 5. Gyöngyös 20 9 5 6 28—30 23 6. Ikarus 20 8 6 6 30—18 22 7. B.-gyarmat 20 10 2 8 33—22 22 8. H.-szob. 20 7 7 6 26—28 21 9. N.-bátony 20 7 6 7 33—27 20 10. SKSE 20 6 8 6 26—26 20 11. S.-újhely 20 8 4 8 21—29 20 12. MVSC 20 6 7 7 37—26 19 13. Lenin város 20 7 5 8 24—29 19 14. Rudabánya 20 6 6 8 22—26 18 15. Hatvan 20 5 7 8 20—31 17 16. Borsodi B. 20 4 7 9 19—29 15 17. Záhony 20 5 5 10 10—40 15 18. Egri V. 20 5 3 12 18—29 73 19. S. Síküveg. 20 6 1 13 28—43 13 20. KLsváxda 20 4 2 13 22—48 11 A totó 51. heti eredménye 1. SZMTE—DVSC 2 1—2 2. N.-kanizsa—Szf. M. 1 4—0 3. Oroszlány—BVSC 1 3—2 4. Özd—Budafok 1 2—1 5. VoLán—Szekszárd X 1—1 6. Hatvan—Nagybátony X 1—1 7. Papp J.—Kazincb. X 3—3 8. Rudab.—Nyíregyh. X 1—1 9. Borsodi B.—Balassagv. 1 1—0 10. Bologna—Juventus 2 0—1 11. Foggia—Milan 1 2—1 12. Genoa—Lazio 1 3—1 13. Inter.—Napoli 1 3—2 +1 14. N o vara—La n erossl 2 1—2 Góllövő: Novák (3), Fenyves II., Szőke, ill.: Cvejin, Vaszi­lics. St. válogatott—SBTC 3—1 (2—0). Góllövő: Mester, Far­kas, Vanya, ill.: Szalai. A torna győztes csapata: Czibulka (Bölcső) — Mester, Révai, Szabó. Szűcs, Farkas, cserejátékosok: Vanya, F'.askai. A végső sorrend: 1. St. válo­gatott, 2. SBTC. 3. FTC, 4. D. Pancevo, 5. SKSE. 6. Neu-' féld. A torna legeredménye­sebb mezőnyjátékosa Szalai (SBTC), gólrekordere Toldi, (SBTC) 5 góllal, a legjobb kapus Adgyics. (Pancevo). Mátyus László | NÓGRÁD - 1976. december 21., kedd ___ 7