Nógrád. 1976. november (32. évfolyam. 259-283. szám)

1976-11-09 / 265. szám

Az utolsó negyedóra döntött Balassagyarmati SE—Egri Vas as 3—0(0—0) Balassagyarmat, 2000 néző, V-: nagy G- Balassagyarmat: Szőke — Szilvási, Trubin, Rob, Pribeli, Hornyák, Oszt- rozics, Hugyecz, Fekete, Nagy (Ferenesik), Szedlák (Kele­men). Edző: Tományi Pál- Eger: Bende — Zay, Balogh, Mezei, Pázmándi, Csapó, Cseh, Bóta, Sulyok, Berecz, Szabó. Edző: Várallyay Miklós. Az 5. percben egri szöglet­rúgás után Bóta kapu fölé fejelte a labdát. A 10- perc­ben a jobb oldalra áthúzódó Szedlákot Hugyecz jó átadás­sal indította. A szélső elfutott az ötössel egymagasságig, de a kapu elé ívelt labdát Pribeli nem találta el. Zay röviden szabadított fel, de a Hugyecz elé került labda végül jó helyzetben a kapu mellé szállt. A 15. percben Szedlák ugrott ki a védők kö­zül, de lövését vetődve meg­fogta az egri kapus. A 24. percben ellentámadást veze­tett a vendégcsapat. Mezei kapu elé ívelt, a gyarmati vé­dők csak nézték az akciót, de szerencsére a labda Hor- nyákról lepattanva Szőke zsákmánya lett- A 27. percben bal oldalról Csapó hosszú ke­resztbelőtt labdájára ' Szőke kimozdult, de Sulyok rosszul találta el, és az üres' kapu mellé lőtt. A. 35. percben Szil­vási céltalannak . látszó, 30 méteres előrevágott labdáját Balogh röviden rúgta vissza, és a jó ütemben érkező Oszt- rozics nagy erővel a kapu fö­lé lőtte. A 40. percben szabad­rúgáshoz jutott a gyarmati csapat. Szilvási lövését Nagy Fekete elé fejelte, de a csa­tár lövése, kapu mellé szállt. A második félidő hazai tá­madásokkal kezdődött. Kele­men az alapvonalról lőtte be a labdát, de Nagy kapáslö­vése elkerülte a kaput. Az 55. percben Szőke a 16-oson túlra kifutva rúgta el a labdát a kapura egyedül törő Sulyok elöl. A 66. percben Bóta nagy­erejű lövése Hornyukról vá­gódott szögletre. A 70. perc­ben Szőke óriási bravúrral tolta szögletre Pázmándi lö­vését. Ezzel a támadással az egriek el is lőtték a puska­port és fokozták az iramot a hazai kék-feherek. A 74- perc­ben Rob tört be a labdával a 16-osra, amikor Csapó buk­tatta. A játékvezető habozás nélkül a 11-es pontra muta­tott. A büntetőt Rob vágta a jobb felső sarokba, 1—0. A gól után a sportszerűtlenül vi­selkedő Pázmándit a játék­vezető kiállította. A játékos vonakodott elhagyni a pá­lyát, és ezért Nagy játékve­zető három percet hosszabbí­tott. A 85. percben Fekete lö­vését az egriek kapusa szög­letre hárította. Pribeli lőtte ize a labdát és a jó ütemben felugró Ferenesik fejéről a labdát a jobb felső sarokba Bende csak beljebb segítette. 2—0. A 92. percben, már a hosszabbításban, Fekete a jobb oldalról kapott labdát lt méterről nagy erővel lőtte a felső léc alá, 3—0. A jóiramú találkozón sok elhibázott helyzete volt a ha­zaiaknak- Az egriek egyen­rangú ellenfélnek tűntek. Az utolsó negyedóra döntött. Jó: Szilvási, Trubin, Rob, illetve: Bende, Balogh és Mezei. Reiter László SPORT Az NB lll-han A nyomasztó mezőnyfölény ellenére Debreceni MTE—Salgótarjáni Kohász SE 2—2 (2—2) Csaknem sikerült a pontszerzés Nyíregyházi Spartacus Petőfi—Sí. Síküveggyár 2—1 (1—1) Nyíregyháza, 2000 néző, v.: tek támadásba. A 8. percben felső sarokban kötött ki. Kövesfalvi- Nyíregyháza: Kál- Kubik futott el a bal oldalon, i _______i Élvezetes volt a mér­m ánchelyi - Kiss, Gáspár, és beadott labdáját Lengyel kőzé de mindkét oldalon w_ Ambrusz, Juhász, Lengyel, szép fejessel juttatta a halo­Lakatos (Nagy), Madalina, ba. 1—<J. A szépszámú néző- maradtak a helyzetek. Isdinsz- Kanyári, Farkas, Kubik (Koz- sereg változatos mérkőzést ki már csak a kapussal állt ma). Edző: Gerlicki János, látott, mert a tarjániak a me- szemben de hibázott A má- Salgótarján: Baar - Nagy, zőnyben egyenlő partnerek Slk olda’lon Farkas szerezhe­Varadi, Borsos, Fehérvári, voltak. Az egyenlítés a 30. Krivanek II., Isdinszki, Tábo- percben sikerült -Krivanek II. tett v°lna S0*^ de kihagyta o rí, Czékmány (Godó), Kriva- mintegy 28 méterre a nyír- is a helyzetet, nek I. (Marti), Ullmann. Edző'- egyházi kaputól váratlanul , , . , Szűcs László. lövésre szánta el magát. Jól A masodik félidő mindjárt Az üvegesek kezdeményez- eltalált labdájá a kissé elmé- hazai góllal kezdődött. A 47. tek, azután a hazaiak lendül- lázó kapus mellett a jobb percben a csereként beállt Kozma labdájába Fehérvári -beletette a. lábát, fi labda fel- -perdült, s-a kapu másik ol­dalában helyezkedő Baár nem tudta védeni a jobb sarokba tartó labdát, 2—X- Ezután tíz percen át nagy nyomás ne­hezedett a vendégcsapat ka­pujára, mert a hazaiak bele­lendültek. Később újra a sík­üveggyáriak kezdeményeztek. Nem álltak be védekezni, ki­támadtak- Ezért is volt élve­zetes a mérkőzés. Krivanek I. Isdinszki labdáját a kapus kezébe lőtte. A hazaiak veszé­ly« embere, Farkas már csak Baárral állt szembe —, de a kapus kezébe fejelte a labdát. A vendégcsapat a 68. percben kettős cserét hajtott végre, s a hajrában hajszá­lon múlott, hogy nem sike­rült egyenlítenie. Először a 85. percben Tábori hamarko- dott el egy helyzetet, majd a 88. percben újra Isdinszkinek nyílott lehetősége, hogy be­vegye Kálmánchelyi kapuját. Eredmények, táblázatok A 15. fordulóban, november 14-én: Papp J. SE—Balassa- Ferencváros—Szombathelyi gyarmati SE, St. Síküveggyár Haladás 2—1 (0—1). Szom- _SKSE, Nagybálonyi Bányász bathely. 22 000 néző, v.: Petn. —Miskolci VSC. GóUövö: Ebedli, Vad, ill. Hor­váth I. NB I. 1. 2. Ü. Dózsa FTC 18 13 11 8 4 2 1 41—17 32—11 22 20 A totó 45. heti 3. 4. Honvéd Vasas 13 13 8 8 2 1 3 13—16 4 35—28 18 17 eredménye 5. Haladás 13 8 1 4 25—15 17 6. Békése« 13 5 5 3 19—16 15 1. SZMTE—Pécs 1 5—0 7. Videoton 13 6 1 6 31—22 13 2. Ózd—Vasas Izzó 2 0—1 8. ZTE 13 3 5 17—16 13 3. Komló—Szív MÁV X 1—1 9. Tatabánya 13 6 1 6 19—20 13 4. Eger—Ganz-MA VÁG 1 4—1 10. Kaposvár 13 4 4 5 17—18 12 5. KTE—Szarvas 2 2—3 11. MTK-VM 13 5 1 7 19—21 11 6. BTASK—Kiskunhalas 1 3—0 12. DVTK 13 5 1 7 14—23 11 7. ESMTK—Szegedi D. 2 2—6 13. SZEOL 13 3 5 5 12—26 11 8. Bem SE—KSC 1 5—1 14. Rába ETO 13 4 2 7 14—21 10 9 Láng—Sz-abó SE X 0—0 15. Dunaújv. 13 3 3 7 15—24 9 10. C atan zár o—Ro ma X 1—1 16. SBTC 13 4 1 8 20—33 9 11. Foggia—Napoli X 2—2 17. Csepel 13 2 4 7 12—22 8 12. Milan—Juventus 2 2—3 18 Dorog 13 1 3 9 7—27 5 13. Verona—Fiorentina 2 1—2 NB III, Északkeleti cso­port: Vasas Ikarus—Hatvan 2—0 (2—0), Kazincbarcika—Lenin- város 2—2 (0—0), Papp J. SE —Borsodi Bányász 1—0 (1—0), Miskolc—Gyöngyös 7—2 (2—1), Rudabánya—Hajdúszoboszló 2—2 (1—1). Záhony—Kisvár- da 2—1 (0—0). A bajnokság állása 4- 1-Lan erő séd x 1—1 Változatos, izgalmas mér­kőzésen sok helyzetkihagyás jellemezte a találkozót. A vendégcsapat jól helytállt, ez­úttal is közel állt a pontszer­zéshez. Jó: Lengyel, Madali­na, Kozma, Farkas, illetve: Baár, Fehérvári, Borsos. (sz. I.) Jelenet a mérkőzésről. (Bábel László felvétele) Salgótarján, 800 néző, v.: 1—1- A hazaiak csupán egy G. elcsípte a labdát. A túlol- Halász. DMTE: Magyar G. — percig örülhettek a vezetés- dalon Rádi önfeláldozóan Kelemen, Pál, Pistár, Magyar nek. Egy hosszú, előreadott mentett Kiss elől- Ezután A., Gergely, Szabó, Kiss, labdára Rádi fölöslegesen fu- hosszú időre védekezésbe vo- Ambrus, Demkó (Mészáros), tott ki elöklözte a labdát,. nult a DMTE. Az SKSE jobb- Vékony. Adző: Pallagji Róbert, amely a fedezetlenül hagyott nál jobb helyzeteit sem tud- SKSE: Rádi — Vérből, Kasza, Szabóhoz került, aki hímzés ta értékesíteni. A 88. percben Nagy, Szőke, Gulyka, Bábel, nélkül a kinnragadt kapus egy gyors ellentámadást ve- Lisztóczki, Romhányi, Ben- felett a hosszúsarokba zetett a vendégcsapat, ami- csok, Oláh- Edző: Tóth István, emelt, 2—1. A túloldalon kor könnyen eldőlhetett vol- Nagy lelkesedéssel kezdte Gulyka fejelt szöglet után ka- na a mérkőzés sorsa. Vékony a játékot a hazai csapat. Két pu fölé. Erősödtek az SKSE- hatalmas, felső léc alá tartó szöglet is a Kohász fölényét rohamok. A 30. percben 22 bombáját azonban Rádi káp- jelezte. A 4. percben az méterre a kaputól szabadrú- rázatos védéssel hárította. SKSE-védelem bizonytalan- gáshoz jutott az SKSE. Szőke kodott, Ambrus előtt nyitva mintaszerűen emelte be a A _ DMTE a mérkőzés nagy volt az út és félmagasan a labdát, és a jó ütemben ér- részében védekezett. A ven- kapu bal oldalába lőtt, 1—0. kező Bencsok a megdermedt dégcsapat egy pontért jött Az SKSE nem vesztette el a kapus mellett laposan a bal Salgótarjánba. Az SKSE a kö­telét. Sorozatos támadásokat alsó sarokba lőtt, 2—2. Ez- rábbi hetektől eltérően ezút- vezetett A 9. percben telje- után nyomasztóvá vált az ía* sokkal jobban játszott. sen beszorult a DMTE. Lövés SKSE fölénye. Korszerűbb- Formas támadásokat is lát- lövést követett, de még ekkor nél korszerűbb támadások hátiunk, a csatárok azonban felszabadult a listavezető ka- gördültek a pólyán, de a gól- sneg mindig hadilábon állnak púja. Azután Bábel kapott lal adósak maradtak a csaté- a helyzetek kihasználásával. nagyszerű labdát, és futtából rok. »W a nyomasztó mezőnyfölény lőtt kapura. Magyar G, kiej- Szünet után néhány percig után meg kellett elégednie a tette a labdát, majd elóreve- még kitámadtak a vendégek, ha-zai csapáinak a döntetlen- tődve megkaparintotta. A 15. Először Oláh előtt nyílt gól- neKasza, Szőke, Oláh, percben formás SKSE-táma- szerzési alkalom. Már csak a illetve: Kelemen, Pál, Amb- dás végén Bábel két méterről kapussal állt szemben, de rus­helyezte a labdát a hálóba, hosszan szöktetett és Magyar (tlemcny) •• Öngól az utolsó percekben bátoraljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV—Nagy bátonyi Bányász 1—0 (O-O) Sátoraljaújhely, 1000 néző. Az első igazi bátonyi hely- játékával . kitűnt Nagykiska V.: Kulimár. Sátoraljaújhely: zet a 10. percben adódott, és Csikós is. Vakles — Almágyi, Forgács, amikor Kiss a bal szélen el- Szünet után a hazaiak kez- Lisovszki, Sütő, Csongrádi, húzott, kicselezte a védőket, deményeztek többet, de a Kiss, Kovács (Szűcs I.), de idegességében a kapu mel- helyzeteket nem tudták kí- Sztankó, Tokár, Dutkievicz. lé lőtt. Ezt követően me- használni. Ezt követően az Edző: Szakái Miklós. Nagy- zőnyjáték folyt, a szurkolók 50. percben Veres indította batony. Palhuber - Bállá, biztatásara sem tudott felül— Küsst aki a szorongatott hely— Antal, Nagykiske, Dóra, Csi- kerekedni a hazai csapat. A zetbe'n lévő Dórához ját- kós, Sütő, Veres, Pozsár bátonyi védők biztosan men- szott> de a bátonyi csatár cen- (Orosz I.), Orosz II, Kiss. Ed- tették a nehéz helyzeteket. timéterekkel a kapu mellé ző: Bulyovszki Tibor. 1. DMTE 14 11 3­39— 8 25 2. K.-barcika 14 9 4 1 38—16 22 3. B.-gyarmat 14 8 2 4 26—14 18 4. S.-újhely 14 8 2 4 20—20 ír. 5. Ikarus 14 6 4 4 23—12 16 6. Nagybátony 14 6 4 4 28—18 16 7. Papp SE 14 6 4 4 22—19 16 8. Nyiregyh. 14 6 4 4 18—17 16 9. Leninváros 14 5 5 4 16—17 15 10. MVSC 14 4 6 4 25—18 14 11. SKSE 14 4 6 4 20—20 1* 12J Gyöngyös 14 5 4 5 17—23 14 13. Hatvan 14 4 4 6 16—25 12 14. Budabánya 14 3 5 6 14—19 11 15. Hajdúsz. 14 3 5 6 17—25 11 10. Egri Vasas 14 4 2 8 14—18 10 17. Záhony 14 4 2 8 15—33 10 18. Borsodi B 14 2 5 7 12—23 9 19. Kisvárda 14 2 3 9 16—36 7 20. Sít. Síküveg. 14 3­11 13—34 6 Újabb bravúros győzelem SKSE-DVTK 8,5—4,5 (1) Diósgyőrben is folytatta ki- lázs, Czakó, Palla és Klenócz- tűnő őszi szereplését az NB ki döntetlent ért el. Il-es sakkcsapatbajnokság Ke- A Ganz Villamossági ellen leti csoportjában az SKSE. A értékelésre került két játsz- tarjáni sakkozók nem várt mából 1,5 pontot szerzett az nagy arányú győzelmet arat- SKSE. (Váradi győzött, Gál A bajnokság állása tak, amely teljesen megérde melt. Több színvonalas játsz­mában sikerült nyerni a Ko­hászoknak Értékelésre ke döntetlent ért el.) A végered­mény: Ganz Villamossági— SKSE 7,5—6.5. A forduló további eredmé­rült a Lőrinc—Tóth P. játsz- nyel: Láng—T. Dózsa 5,5—8,5 ma, amelyben a sötét színek-- BKV Előre—Szentes 9,5—3,5 kel játszó Kohász-sakkozónak (1), Ganz Villamossági—Mis- 14. im iklad nyerési esélye van. koíci MEDICOR 4,5—8,5 (1), Az SKSE az utolsó forduló­Az SKSE-bő! Szokács, Kle- IM Iklad—Debrecen 3,5—10,5, ban Salgótarjánban, november pej, Tóth L„ Váradi, Simkó H. Petőfi—Vasútépítő 6—8, 21-én az IM Iklad csapatával és Bállá győzött, Gál, Ba- Kecskemét—Szeged 2,5—11,5. mérkőzik 1. Debr. Spar 12 9 ­3 103 2. Szegedi VSE 12 9 ­3 99 3. Misk. MED. 12 9 1 2 97,5 (íj 4 .Vasútépítő 12 9 ­3 92,5 5. Honvéd Petőfi 12 6 1 5 92.5 6. Ganz Vili. 12 9 ­3 90,5 di 7. Tűzoltó Dózsa 12 5 ­7 89 8. SKSE 12 5 1 6 86,5 ni 9. DVTK 12 6 ­6 83.5 a) 10. Szentesi Sp. 12 6 ­6 78 tu 11. Láng Vasais 12 4 1 7 76 12. BKV El'őre 12 1 ­11 m, 5 a) 13. Kecském. Tip. 12 3 ­9 63,5 14. IM Iklad 12 1 ­11 50 kapu A 20. percben Almágyi fu- lőtt Újabb összecsapásnál tott el a jobb szélen, átjátszót- Dóra is megsérült, hosszú ta a bátonyi védelmet, és ideig ápolni kellett, mintegy 15 méterről lőtt, de Az utolsó tíz percben úira Palhuber bravúrral mentett. Kissnek, majd Orosz I-nek A következő percekben a ven- volt óriási lehetősége, de mind dégek vették át a mérkőzés a ketten az 5-ös vonaláról a irányítását. Pozsár a 30. perc- kapu mellé lőttek. A 83. ben, egy összecsapás folytán, percben hazai támadás köz- másodszor is megsérült, nem ben a bátonyi védelem kife- tudta vállalni tovább a játé- jelte a labdát, Orosz I-nez kot. Helyette Orosz I. állt be. kiépült, aki érthetetlenül, nem A 35. percben bátonyi összjá- a mezőnybe, hanem szögiet­ték után Veres szöktette re küldte. A szögletet Palhu- Kisst, aki átívelt a jobb ol- bér kiütötte, és az Antal fejé- dalra Sütőnek, és ő néhány re pattanó labda menthetet- méterről óriási bombát kül- lenül repült a bátonyi kapu- dött a kapufa mellé. A 40. ba. öngól. 1—0. Az öngól el- percben újra a hazaiak kere- döntötte a mérkőzés sorsát. kedtek felül. Kemény, terv- A vendégek három góllal is szerű játékukkal jó helyzete- vezethettek volna, de a hely- két dolgoztak ki. de a ven- zeteket nem tudták kihasz- dégek védelme Antal vezérle- nálni. Jó: Forgács, Lisovszki, tével. mindig szerelni tudott, ill.: Antal, Nagykiske, Csi- Ezekben a percekben biztos kós, Veres. NÓGRÁD — 1976. november 9., kedd 7