Nógrád. 1976. november (32. évfolyam. 259-283. szám)

1976-11-16 / 271. szám

Negyed óra alatt vereség Honvéd Papp J. SE—Balassagyarmati SE 3—0 (3 — 0) SPORT Miskolc, 1500 néző. V.: Bo- dó Papp J. SE: Baricska — Sípos, Petercsák, Helgert, Vá­ri, Pál (Dulibán), Bácskái, Pallai, Spéder (Stark), Pócs, Madarász. Edző: Vági György. BSE: Szőke — Szilvási, Tru- bin, Rob, Hornyák, Szebeni, Osztrozics, Hugyecz, Fekete (Jelen), Nagy (Ferenesik), Szeölák. Edző: Tományi Pál. Esőtől felázott, mély tala­jon kezdődött a mérkőzés. A hazaiak kezdtek jobban és nagy erővel rohamoztak. A támadások eredményeként a 15. percben vezetést is sze­reztek. Bal oldali támadást vezettek a miskolciak, Mada­rász keresztbe lőtt labdája a túlsó oldalon hét méterre pattant le a gyarmati kapu­tól, és az ott álló Pal’ai élesen lőtte azt a kapu jobb oldalá­ba. 1—0. A 20. percben Szed- lák vezetett ellentámadást, Hugyecz, majd Nagy volt a labda útja, úe a csatár 11 mé­terről bal’al a kapu mellé lőtt. A 23. percben szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak. A gyarmati sorfal elmozdu­lása miatt újra rúgatta azt a játékvezető. A legurított lab­dát 18 méterről a sorfal kö­zött Petercsák a bal sarok­ba lőtte. 2—0. A 32. percben már a harmadik gólnak örült a közönség. Madarász két védőt is kicselezve betört a 16-osra és a kifutó Szőke mellett küldte a labdát a há­lóba. 3—0. Szünet után a gyarmatiak próbáltak javítani helyzetü­kön, de nem sikerült beven­ni Baricska kapuját. Az 58. percben Osztrozics 7 méter­re a kaputól keresztbe lőt­te a labdát, de az a bal alsó 6arok mellett jutott az alap­vonalon túlra. A 72. percben Sakk Nemzetközi mesterek syjiniiltánjai — Nógrád megye 1976. évi villámbajnoksága Folyik a küzdelem. Az előtér ben Sulyok és Váradi. A Salgótarjánban tartózko­dó Verőczi Zsuzsa és Honfi Károly nemzetközi mesterek élénk érdeklődés mellett szi­multánt adtak a városi sport- csarnokban. Verőczi Zsuzsa húsz táblán vette fel a küz­delmet. A „világbajnokjelöltek versenyére készülő kitűnő sakkozónő tizennégy játsz­mát megnyert, három döntet­len és vereség mellett. Kür­tösi Attila úttörő, Szepesi An­tal és Komka Béla győzött, Hankó János, Pethő Gáspáré« Palla Rudolf döntetlent ért el. Honfi Károly hat. verseny­ző ellen mérkőzött, s a gon­dolkodási idő 1.5—1,5 óra volt. Az SKSE két sakkozó­ja, Gál Gábor mesterjelölt és Tóth Pál I. osziáiyú ver­senyzők megnyerték játsz­májukat! * A Nagy Októberi Szocialis­ta Forradalom 59. évfordu­lója tiszte’etére ugyancsak a sportcsarnokban rendezte meg a megyei sakkszövetség Nóg­Teke NB II. Idénjzárás Az St. öblösüveggyár teké- zői az idényzáró mérkőzést a Tisza-parti városban, Szege­den vívták. A SZAK ellené­ben gyengén szerepeltek a tarjániak. A már hetekkel ez­előtt. kiesésre álló vendéglátók nagy arányban 7—1 (2546— 2300 fa) legyőzték az üvegese­ket. Mivel a többi NB Il-es eredményt még nem ismerjük, így a kieső csapatokat ezúttal még nem tudjuk felsorolni. Az St. Öblösüveggyár 7—1-es ide­genbeli veresége valószínű a tarjániak kiesését eredmé­nyezte. Az St. Öblösüveggyár gárdája idegenből egyetlen alkalommal sem tudott győ­rád megye 1976. évi egyéni villámbajnokságát. Hat sport­kör 33 sakkozója három cso­portban mérkőzött a tizenket­tes döntőbe jutásért. Itt iz­galmas küzdelem után Szo- kács László, az SKSE mes­terjelöltje szerezte meg a baj­noki címet. A döntő végered­ménye: 1. Szokács László (SKSE) 8,5, 2. Oláh Ferenc (ZIM) 8, 3. Frink Ferenc (SKSE) 8, 4. Král Péter (Mis­kolci Medicor) 7,5, 5. Váradi Oszkár (SKSE) 5,5, 6. Gál Gá­bor (SKSE) 5,5, 7. Sirnkó Je­nő (SKSE) 5, 8. Gallai Já­nos (ZIM) 5, 9. Sulyok Sán­dor (SKSE) 4,5, 10. Ábri Fe­renc (ZIM) 4, 11. Ágoston Ká­roly (ZIM) 3, 12. Pethő Gás­pár (SKSE) 1,5 pont. Tóth Pál, az SKSE verseny­zője megnyerte értékelésre kerü't játszmáját Lőrincz (DVTK) ellen, így az OB II. 12. fordulójában: SKSE— DVTK 9,5—4,5 a végered­mény! vereséggel zelemmel hazatérni, itthon viszont nem szerepeltek úgy mint korábban. Így a hazai gyengébb szereplés miatt a kieső zónába kerültek, és most a többi csapat eredményétől függ, hogy maradnak-e az NB II-ben. Az utolsó forduló részletes eredményei: SZAK: Kovács 448, Varga 430, Gombos 434, Bálint 379, Borbély 437, Herczeg 418, St. öblösüveggyár: Klaubert 402. Mag 375, Győri 395, Puszta 392, Huram T. 365, Stark 380. A tarjániak teljesítményei Is arról tanúskodnak, hogy az idényzáró mérkőzésen ide­gesen, s gyengén szerepeltek. Trubioi jó cselekkel futott fel, Szedláknak gurított, aki 10 méterre a kaputól mellé lőtt. A 80. percben a jobb oldali gyarmati támadás végén Fe- rencsik sarokkal visszagurí­tott Trubin elé, aki jó ütem­ben érkezett, öe labdája ke­véssel kapu mellé szélit. A nagy erővel és rohamok­kal kezdő hazaiak támadá­saira nem találta meg az el­lenszert az Ipoly-parti csa­pat. A második negyedórában mar biztosították a győzel­met a katonacsapat csatárai. A második félidő már ki­egyensúlyozott játékot ho­zott, de szépíteni nem sike­rült az eredményen. A két csatársor közötti különbség döntött. Jó: Petercsák, Vári, Madarász, illetve Trubin, Rob. (reiter) Eredmények, táblázatok NB III. Északkeleti csoport: Nyíregyháza—Egri Vasas 1—0 (0—0), Gyöngyös—Ka­zincbarcika 1—1 (1—1), Ruda- bánya—Kisvárda 4—2 (3—1), Hajdúszoboszló—Borsodi Bá­nyász 2—1 (1—1), Debrecen —Sátoraljaújhely 2—0 (2—0), Vasas Ikarus—Leninváros 3—0 (0—0), Hatvan—Záhony 0—0. A bajnokság állása 1. DMTE 16 12 3 _ 41— 8 27 2. K.-bareilca 15 8 5 1 39—17 28 3. Ikaru« 15 7 4 4 26—12 18 4. N.-bátony 16 7 4 4 30—19 18 5. B.-gyarmat IS 8 2 5 26—17 18 6. P&pp SE 16 7 4 4 25—19 18 7. Nyíregyh. 15 7 4 4 19—17 18 8. S. újhely 15 8 2 5 »—22 18 9. Lenin varos Ifi S 5 5 16—ao 15 1«. Gyöngyös 16 5 5 5 18—24 15 11. MVSC 15 4 6 5 26—20 14 12. SKSE IS 4 6 5 22—23 14 13. Rudabánya 16 4 3 6 18—21 13 14. H.-szoboszLó 15 4 5 6 19—26 13 15. Hatvan 16 4 5 6 16—25 13 16. Záhony 15 4 3 8 15—33 11 17. Egri V. IS 4 2 9 14—19 10 18. Borsodi B. 15 2 5 8 13—26 9 19. St Síküveg. 15 4­11 22—36 8 20. Kisvárda Ifi 2 3 10 L8—40 7 A 16. fordulóban, november 21-én: Kazincbarcika—Nagy­bátonyi Bányász, SKSE—Egri Vasas, Sátoraljaújhely—Sík­üveggyár, Balassagyarmati SE—Bocskai SE. A totó 46. heti eredménye 1. Kanizsa—Budaíok 3—2 1 2. V. Izzó—Szóin. MTE 2—1 1 3. KKFSE—Szekszárd 3—1 1 4. Oroszlány—Debrecen 0—2 2 5. Szóin. MÁV—Komló 2—1 1 6. Szív. MÁV—BVSC 3—3 X 7. Papp J. SE—B.-gyarmat 3—0 1 8. Síküveggyár—SKSE 3—2 1 9. Gyöngyös—K.-barclka 1—1 X 10. Leninváros—Ikarus 0—3 2 11. Atalanta—Modena 1—0 1 12. Palermo—Cagliari 1—1 X 13. Spal—Varese + 1 0—0 X 14. Novara—Catéinia 2—1 1 Az NB lll-ban A lelkesedés felülkerekedett a sáros mély talajon Salg. Síküveggyár—SKSE 3—2 fi—1) Salgótarján, 1500 néző. V.: Bodnár. St. Síküveggyár: Baár — Nagy, Váradi, Fehérvári, Borsos, Dudás (Marti), Kri- vanek II., Tábori, Krivanek I., Izsdinszki, Bodó (Czékmány) Edző: Szűcs László. St. Kohász: Rádi — Verbói, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka, Bábel (Szol­noki), Lisztóczki, (Angyal), Romhányi, Oláh, Bencsok. Ed­ző: (Tóth István. A szép számmal gyülekező szurkolótábort a mérkőzés előtt az utóbbi vasárnapok szokott képe fogadta: sár és víz. Az első percek a szakve­zetőket igazolták. Mindkettő­jük szerint a nagyobbik ellen­fél a játéktér talaja lesz. A találkozót Kohász-gól vezette be. A 3. percben a szárazabb oldalon az alapvonalig felfu­tó Bábel jobb oldalról laposan középre lőtt. A védők lába előtt elsuhanó labdára Ben- csok csapott rá, s az ötös vo­nal közeiéből 4 méterről, fél- magasan a hálóba lőtt. 0—1. Sok csúszkálást, s vízbe ful­ladt adogatást követően a 10. percben egyenlített a hazai csapat. Tábori a 16-os vona­lánál jobbról kapott átadást az elcsúszó Kasza mellett, a bal felső sarokba bombázott. 1—1. A hazaiak kezdeményeztek többet- Izsdinszki, Dudás és a két Krivanek megmozdulá­sai veszélyeztették a Kohász- kapuját. Közben a 16. perc­ben Dudás lövését Rádi a léc alól mentette szögletre. A 23. percben pedig az igen szórvá­nyos Kohász-támadások egyi­kénél Bencsok az ötös sarká­nál vesztette el a labdát, ke­csegtető gólhelyzetben. A 40. percben a középen kiugró Izs­dinszki élesen lapos lövését Rádi a kapufa mellől tolta szögletre. Az utolsó percek­ben három hazai szöglet is jelezte a hazaiak fölényét. Szünet után a 49. percben a Krivanek testvérek összjátéká- val szerzett vezetést a hazai együttes. Krivanek II. 35 mé­teres szabadrúgását Krivanek I. lekezelte, majd laposan, rést találva a sűrű védőfalon, a hálóba juttatta a labdát. 2—1. Az 51. percben kapu előtti kavarodás volt a hazai térszélen, a pattogó labdát Gulyka rálőtte, az a vetődő Baár kezei között jutott a há­lóba. 2—2. A 61. percben jobb oldali szöglet szállt a 16-os vo­nala felé. A jól helyezkedő Fehérvári a védők felett a bal felső sarokba rúgta. 3—2. Az utolsó negyedórában a Kohászok rohamoztak. Tá­madásaikat a hazai védelem keményen rombolta. Lövé­sekkel mezőnyfülényük alatt sem tudták veszélyeztetni Baár kapuját. A tarjáni NB III-as ranga­dón a mély, és víztócsákkal tarkított játéktéren a szín­vonalas játékkal adósak ma­radtak a csapatok. A küzde­lem hevessége és a látványos gólok mégis kárpótolták a szép számú szurkolótábort. A hazaiak jobban alkalmazkod­tak a körülményekhez. Vé­delmük keményen, határozot­tan rombolt, s legtöbbször már jóval 16-osuk előtt aka­dályozta a Kohász-támadások kibontakozását. Támadóso­ruk pedig a kitünően játszó Fehérvári vezérletével a középpályáról hosszan előre­lőtt labdákkal, a mérkőzés legnagyobb részében fölényt harcolt ki, s veszélyeztette a Kohászok kapuját. Az ellen­fél elsősorban gyengélkedő támadósora miatt vesztett. Nem tudták tartani a labdát, s a kapura lövésekkel is ha­dilábon álltak. A szünet után egyetlen számottevő lövésük Gulyka gólja volt. Jó: Fehér­vári (a mezőny legjobbja), Kri­vanek I., Krivanek II., Tábori, Borsos. illetve Nagy, Szőke, Gulyka. (mátyus) ) Megérdemelt, biztos győzelem Nagyb. Bánya»*—Miskolci VSC 2—1 Íl—O) Nagybátony, 400 néző. V.: Nagy. Nagybátony: Palchu- ber — Bállá, Antal, Nagykis- ke, Orosz II., Csikós, Longau- er (Szabó), Veres, Dóra, Orosz I., Kiss Gy. Edző: Bulyovszky Tibor. Miskolc; Kun — Szabó Z., Körösi, Hajdú, Gallé, Leiszí, Káplár, Vodicska, Szilágyi, Varga, Kiss. Edző: Tóth József. A vendégek kezdtek job­ban, majd a hazaiak vették át a játék irányítását, de csak szögleteket tudtak ki­harcolni. A 20. percben Var­ga kiugrott, de Palchuber ka­pujából kifutva tisztázott. Újra Varga veszélyeztetett, de Bállá szerelte. Szilágyi fe­jese után a labda centiméte­rekkel zúgott el a. jobb kapu­fa mellett. Ezek még vasutas- fellángolások voltak, aztán veszélyes támadások egész sorát vezették a bátonyiak. Orosz II. a kapus kezébe lőt­te a labdát, Orosz I 10 mé­terről a léc fölé bombázott. A 44. percben Veres a bal ol­dalon indította Kisst, aki Dórához játszott, s a csatár a kifutó Kun fölött a kapu­ba ívelte a labdát. 1—0. Jelenet a mérkőzésről. (Herbst Rudolf felvétele) Vívás SKSE-sikerek a területi csapat versen jen Az 1978. évi területi ifjú­sági, valamint serdülő . csa­patbajnokságot Ozdon ren­dezték meg a Borsod me­gyei Vívó Szövetség közre­működésével. A küzdelmekre minden fegyvernemben sor került. Az SKSE fiataljai ki­tettek magukért és három számban is megszerezték az első helyezést. A női tőrözők mezőnyében a döntőben: SKSE—Eszter­gom 5—0, SKSE—DVTK 5—0. A végső sorrend: 1. SKSE (Bártfai, Szaniszló, Somogyi, Torják), 2. Esztergom, 3. DVTK. A férfi ifjúsági tő­rözők ugyancsak biztosan sze­rezték meg a csapatelsőséget. A döntőben: SKSE—Sárospa­tak 5—2, SKSE—Alba Regia 5—0, SKSE—Tatabánya 5—0. Végeredmény: 1. SKSE (Króm- berger, Hajdú, Sándor, Faze­kas), 2, Alba Regia, 3. Sáros­patak. / A serdülő fiútőrözők is bi­zonyították jó képességeiket. Az Álba Regiát 5—0-ra, az Özdot 5—2-re míg a Tatabá­nyát 5—1-re győzték le. így a döntő végeredménye': 1. SKSE (Müller, Kovács P., Ku- rucz), 2. Özd, 3. Álba Régid. A fiatalok területi csapat- versenye után a hét végén Budapesten a felnőtt férfi, valamint párbajtőrcsapat tag­jai lépnek majd pástra, ami­kor is az NB Il-es csapatbaj­nokságra kerül sor. Szerdán az MNK-ban SBTC—Jászapáti találkozó Szerdán folytatódnak a lab­darúgó MNK csoportmérkő­zései. Az SBTC együttese Salgótarjánban, a Dimitrov úti salakos pályán fogadja a Jászapáti csapatát. A talál­kozó 13 órakor kezdődik. A DUNAKANYAR INTÉZŐ BIZOTTSÁG ÜLÉSE BANKON- Ma Bánkon tartja soron kö­vetkező ülését a Dunakanyar Intéző Bizottság. A tanácsko­záson tájékoztató hangzik el a DIB Nógrádban folyó sport- tevékenységéről, Megtárgyal­ják és jóváhagyják a banki tanácskozáson az 1977-es DIB- sportrendezvényeit és a -költ­ségvetést. A második 45 perc még élénkebb, izgalmasabb játé­kot hozott. Kiss lefutotta a vasutasvédőket, a jó hely­zetben levő Orosz I-hez ját­szott, aki azonban a kapusba lőtte a labdát. A 65. percben háromszor is veszélyben for­gott Kun kapuja, de a kapus végül is öklözéssel mentett. Szabó hibázott jó helyzetben. A 85. piercben Kiss kapott labdát, átjátszotta a védőket, és közelről a hálóba lőtt. 2—0. A vendégcsapat nagy erővel rohamozott a szépíté­sért. A 88. percben 11-esből Kiss szerezte a miskolciak gólját. 2—1. A hátralevő idő­dben az. egyenlítésért küzdött a vendégcsapat, de a báto- nyi védelem jói állt a lábán. Főleg a második félidőben izgalmakban bővelkedő talál­kozót vívott a két csapat. A hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Jó: An­tal, Nagvkiske, Csikós, Dóra, illetve Kiss, Varga, Vodics­ka. (gyenes) NÖGRÁD - 1976. november 16., kedd J