Nógrád. 1976. november (32. évfolyam. 259-283. szám)

1976-11-30 / 283. szám

Mozgással fold!» a ni mi a Október 1-től bevezették a munkahelyi testnevelést a Nógrád megyei Illetményhi vatalban. Az SZMT felhívásá­ra Kovács Béláné szakszervezeti sportfelelős, közel ötven dolgozót „szervezett meg” a tornának. A gyakorlatokat a Petőfi rádió 11.50 perces adásának alapján végzik. Az adatfeldolgozók is tornás znak. Kép és szöveg: Sturman Béla Az MGU győzött Sibenikben befejeződtek a vízilabda Kupagyőztesek Eu­rópa Kupájának döntői. Az utolsó fordulóban az MGÜ Moszkva 4:3 (1—1, 0—2, 2—0, 1—0) arányban győzött a Primőrje Rijeka ellen, és ez­zel elnyerte az értékes trófe­át. A Dinamo Bukarest 7—5 (3—2, 2—0, 1—1, 1—2) arány­ban nyert a spanyol Barcelo- netta ellen, így 3. lett, a vég­eredmény: 1. MGÜ Moszkva, 2. Primőrje Rijeka, 3. Dina­mo Bukarest, 4. Barcelonetta. Igazságos pontosztozkodás Aagy bátonyi B. — Vasas Ikarus 0—0 Nagybátony, 300 néző, v.: Krajnyák. Nagybátony: Pal- chuber — Palla. Antal, Nagy- kiske, Bocsi, Csikós, Dóra, Ve­res, Pozsár (Szabó), Orosz I., Kiss. Edző: Sulyovszky Ti­bor. Ikarus: Horváth — Ki­rály, Vigh, Deáki, Őri, Haj­duska M., Hajduska T., Fa- uszt, Ilosvai, Bencsik, Fritz (Hágenbach). Edző: Kontha Károly. A változatos, élénk iramú kezdés után néhány perces mezőnyjáték folyt, közben Hajduska M. váratlan hely­zetben kapott labdát, de a 16- os jobb sarkáról magasan a léc fölé bombázott A 20. perc után a hazaiak nagyobb sebességre kapcsol­tak, s jó negyedórán keresz­tül mezőnyfölényt horcoltak ki. Dóra lefutotta a jobb ol­dalon a vendégek védelmét, középre ívelt, a jól helyezke­dő Kiss azonban megtorpant, elúszott a lehetőség. A 28. percben Veres szögletét a vé­dők kirúgták, a labdát azon­ban újra Veres szerezte meg, az 5-ös vonalán belül álló Po- zsárnak küldte, aki két mé­terről, senkitől sem zavartat­va, Horváth kezébe lőtt. A 35. percben Veres 20 mé­teres szabadrúgását Horváth jó reflexszel tolja a léc fő­ié. A 40. percben újra Po­zsár hibázott. Az első félidő utolsó tíz percében feljöttek a vendégek. Hajduska kitört a bátonyi védők között, de Csikós utolérte és szöglet­re mentett. Fordulás után, az 52. perc­ben Bocsi az 5-ös bal sar­káról az oldalhálóba lőtt. Azt követően mintegy 20 percen keresztül erős iramú mezőny­játék folyt, azonban egyik csa­pat sem tudta veszélyeztetni a kapukat. A 70. percben a bátonyi védők egy pillanatra kihagytak, Hajduska kitört, 5 méterről kapufát lőtt. A visszapattanó labdát újra Haj­duska lőtte kapura, Palchu- ber bravúrral öklözte ki és a hazai fiúk csak szerencsé­vel tudták mezőnybe küldeni. A jó formában játszó Haj­duska és Bencsik szép össz- játéka után még egyszer ve­szélybe került a bátonyi ka­pu, de Palchuber menteni tu­dott. A mérkőzés utolsó 10 per­cében csökkent a hajrá, el­fáradtak a fiúk, láthatóan belenyugodtak mindkét olda­lon a döntetlenbe. A hazaiak nem remekeltek annak ellené­re, hogy néhány igen látvá­nyos és veszélyes . támadást vezettek. A vendégek megér­demelten vitték haza az egyik pontot. / Jó: Antal, Csikós, Veres, Bocsi, ill. Horváth, Király De­áki. Gyencs László S POR T — Az NB lll-ban Szép fegyvertény idegenben Balassagyarmati SE—Kisvárdai SE 3—O (1—O) Két telexhír Dél-Amerikában vendég­szerepel a szovjet Labdarúgó­válogatott, amelyben sok új játékos jut szóhoz. Buenos Airesben Argentína az 1978. évi vb rendezője volt az el­lenfél, s a 35 000 néző előtt lezajlott találkozó 0—0 arány­ban végződött. X Bulgária Labdarúgó-váloga­tottja, nyerte a Balkán Kupát, annak ellenére, hogy a döntő vasárnapi visszavágóján 3—2 (0—1) arányú vereséget szen­vedett Romániától, A 40 000 néző előtt lezajlott találkozón nagy harcot vívott a hét csa­pat. A bolgárok az első mér­kőzésen 2—0-ra nyertek, s ezzel lettek a kupagyőztesek. Eredmények. láblázaUtk NB I. Videoton—Kaposvári Rákó­czi 1—0 (0—0), Székesfehér­vár 8000 néző, v.: Halász. Góllövő: Zentai (öngól). Az NB I. állása 1. FTC 16 11 4 1 42—14 26 2. Ü. Dózsa 16 12 1 3 48—21 25 3. Bp. Honv. 16 10 2 4 23—19 22 4. Vasas 16 10 1 5 43—23 21 5. Haladás 16 8 3 5 27—18 19 6. Videoton 16 8 2 6 35—23 18 7. B.-csaba 16 6 5 5 22—24 17 8. ZTE 16 6 4 6 21—18 16 9. Rába ETO 16 7 2 7 22—22 16 10. MTK-VM 16 7 1 8 22—24 15 11. Tatabánya 16 7 1 8 23—27 15 12. DVTK 16 7 1 8 17—25 15 13. SZEOL 16 4 5 7 14—31 13 14. Kaposvár 16 4 4 8 17—22 12 lő. D.-újváros 16 4 3 9 21—30 11 16. SBTC 16 5 1 10 24—42 11 17. Csepel 16 2 5 9 14—27 9 18. Dorog 16 1 5 10 9—34 7 Kisvárda, 400 néző, v.: Var­ga J. Bgy. SE: Szőke — Pri- beli, Jelen, Rob, Osztrozics (Szebeni), Hornyák, Szalai, Hugyecz, Trubin, Berindán, Szedlák. Edző: Tományi Pál. Kisvárda: Mosolygó (Nagy) — Takács, Gál. Komáromi, Boros, Gólyán, Batári, Tóth (Vedres), Dajka, Czriffra, Ba­logh. Edző: Oláh Tibor. az első percben, kezdés után a hazaiak visszafelé gurították a labdát. röviden adták haza, és a kapuból ki­rohanó Mosolygó 18 méterre a kaputól Szalaiba rúgta, aki­ről lepattant, de ismét meg­szerezte a szélső és 5 méter­ről az üres kapuba gurította. 1—0. A 15. percben Batári ívelte jobbról a 11-es pontra a labdát, Cziffra kapura fe­jelt, de Szőke vetődVe hárí­tott. A 30. percben a gyar­mati kaputól 20 méterre sza­badrúgáshoz jutott a hazai csapat. Gál balra tartó lövé­sére Szőke vetődött, de a meg­pattant labda irányt változ­tatva az ellenkező sarok felé tartott, a gyarmati kapuvédő bravúrosan a másik oldalra dobta el magát és még a gól­vonal előtt elcsípte a labdát. A hazaiak mezőnyfölényben voltak, de a taktikailag fe­gyelmezetten játszó kék-fehé­rek biztosan hiúsították meg a kapuratörési kísérletek nagy részét. Szünet után az első negyed­órában még érvényesült a kisvárdai csapat mezőnyfö­lénye, mégis egy ellentáma­dás utáni szabadrúgásnál a gyarmatiak növelték előnyü­ket. A 65. percben Jelen nagy lendülettel futott a labdának, de cselesen, lágyan átívelte azt a sorfal felett. A kiugró Szedlák kapura gurított, de a gólvonal előtt a sárban el­akadt a labda, ám a nagy len­dülettel érkező Hugyecz a há­lóba vágta. 2—0. A 70. perc­ben Pribeli—Hugyecz—Szed­lák támadás végén Berindán- hoz került a labda, aki óriási gólhelyzetben, három méter­ről a kapu fölé fejelte. A 75. percben Szalai lefutva védő­it, egyedül tört kapura, de belőtt labdáját Szedlák ke­resztbe lőtte a kapu előtt. A 80. percben Hugyecz—Szedlák támadás után a kapu elé be­lőtt labdát Gál kapásból visz- szarúgta a félpályára. Még mielőtt az leesett volna, Tru­bin ugyancsak kapásból visz- szarúgta a kapu elé és a ma­gasból lehulló, sáros. vizes labdát a kapus kiejtette, Be- rindán pedig három méterről a kapuba lőtte. 3—0. Havas, sáros, mély talajon játszották a találkozót. A mérkőzés nagy részében a Kisvárda támadott, de csak meddő mezőnyfölényt tudott kiharcolni. Kemény, szikrá­zó összecsapásokkal tarkított 90 perc alatt a védelmi meg­ingásokat kihasználó Bgy. SE ezze’. a győzelmével ismét el­foglalta a táblázat 3. helyét. Jó: Szőke, Jelen, Hornyák, Trubin, ill. Gál, Komáromi, Batári. Reiter László A fergeteges hajrá den lőtt St. Síküveggyár—Miskolci VbC 2—1 (0—1) NB. III. Északkeleti csoport. Borsodi Bányász—Záhony 1—1 (1—0), Gyöngyös—Lenin- város 3—1 (1—0), Kazincbar­cika—Debrecen 3—1 (1—1), Hatvan—Rudabánya 2—0 (0—0), Hajdúszoboszló—Nyír­egyháza 1—0 (0—0), Eger— Sátoraljaújhely 0—0. A bajnokság állása 1. DMTE 17 12 3 2 43—13 27 2. K.-barc. 17 11 5 1 45—19 27 3. B.-gyarm. 17 9 2 6 30—20 20 4. S.-új hely 17 8 4 5 21—23 20 5. Ikarus 17 7 5 5 27—14 19 6. N.-bátony 17 7 5 5 31—22 19 *1. Papp SE 17 7 5 5 .23-1—23 19 8. Nyíregyh. 17 7 5 5 21—20 19 9. Gyöngyös 17 7 5 5 23—26 19 10. SKSE 17 6 6 5 25—24 18 11. H.-szob. 17 6 5 6 23—27 17 12. Leninv. 17 6 5 6 19—23 17 13. MVSC 17 5 6 6 29—23 16 .14. Hatvan 17 5 6 7 18—27 15 15. Záhony 17 5 4 8 17—34 14 16. Rudab. 17 4 5 8 18—24 13 17. Borsodi B. 17 3 6 8 16—26 12 18. F.gri V. 17 4 3 10 14—20 11 19. S. Síküveg. 17 5 1 11 25—38 11 20. Kisvárda 17 2 3 12 18—45 7 A XVIII. fordulóban, decem­ber 5-én: Leninvárps—Nagy­bátony, Kazincbarcika—Sík­üveggyár, SKSE—Hajdúszo­boszló, Balassagyarmat—Zá­hony. Salgótarján, 800 néző, v.: Füzes. Salgótarján: Baár — Nagy, Váradi, Borsos, Fehér­vári, Szabó, Izsdinszki, Tábo­ri, Czékmány, Dudás, Kriva- nek I. (Marti). Edző: Szűcs László. MVSC: Serfőző — Szabó, Körösi, Hajdú, Gallé, Leiszt, Káplár, Vodicsxa (Varga M.), Szilágyi, Varga, Kiss. Edző: Tóth József. Az első igazi gólveszély a 13. percben volt. Krivanek I. a 11-es pont táján három vé­dőtől szorongatva kétszer is megkísérelte bevenni a hálót Lövését először a kapus láb­bal mentette, a másodikat epe­dig elvetődve védte. Ideges játékkal sokszor pontatlan in­dításokkal teltek a percek. Az első 16-osig futó miskolci tá­madás gólt eredményezett. A 20. percben a fellazult hazai védelem között Galló kiugrott és közelről a tehetetlen kapus mellett a hálóba lőtt. 1—0. A hazaiak nyomása ezután egy- ,re veszélyesebbé vált. Egy jobboldali támadás végén Kri­vanek aiz alapvonalról Izs­dinszki elé játszott. A csatár a kapu torkából a hosszú sarkot célozta. Serfőző, a gólba tartó labdát elvetődve szögletre tol­ta. A 35. percben újabb egyen­lítési lehetőséget hagyott ki a hazai együttes. Ezúttal Czékmány kapáslövése centi­méterekkel a jobb kapufa mellett jutott túl az alapvona­lon. Még ebben a percben az igen szórványos miskolci tá­madások egyikéből a védő­ket faképnél hagyó Vodicska közeli lövését Baár remek ref­lexszel, lábbal védte. Az 50. percben egyenlítési lehetőséget szalasztottak el a hazaiak. Du­dás beadására jóval a lö-oson belül Izsdinszki csapott rá. Felvágták. A büntetőt Tábori gyengén lőtte, labdáját a jobbra vetődő kapus kiütötte. A miskolci ellentámadás vé­gén Szilágyi balra sodródott, majd gólhelyzetben lőtt. Baár ezúttal is már csak lábbal tu­dott menteni. A fokozódó ha­zai ■ nyomás végre két gólt ígérő Krivanek-helyzet után a 71. percben érett góllá. Izsdinszki fejjel Dudás előtt teremtett helyzetet. A közép­pályás laposan a jobb sarok­ba lőtt. 1—1. Három perc múlva újabb gól hozta tűzbe a lelkes nézőtábort. Dudás szögletet ívelt középre. Kriva­nek mintegy nyolc méterről élesen a kapufára fejelt. Az eléje pattanó labdát már nem hibázta el. 2—1. Az utolsó percekben izgal­makban bővelkedő volt a ta­lálkozó. A 80. percben a kiug­ró, s gólra törő Kisst a játék­vezető sípja lesen találta. A 82. percben Csőri—Krivanek, összjáték után, Krivanek Há­rom méterről a kapusba lőtt. Két perccel a befejezés előtt újabb hazai gólhelyzet adó­dott, Izsdinszkit a 11-es pont táján szabálytalanul szerelték. A játékvezető sípja néma ma­radt. A 20. perces véghajrá kez­detén négy perc alatt lőtt két gól döntött! A lelkes és lendületes támadójáték újabb, helyzeteinél már a szerencse védte a miskolci hálót az újabb góloktól. A síküveg­gyáriak újabb győzelmüknél a csupaszív játék mellett ez­úttal kitűnő erőnlétből is je­lesre vizsgáztak. Jó: Borsos, Dudás, Czék­mány, Váradi, 111.: Galló, Le­iszt. Mátyus László Az érettebb csapat győzött SKSE—Honv. Papp J. SE 2—1 (l—1) A totó 48. heti eredménye 1. MÁV DAC—SZMTE 0—1 2 2. Ózd—Volán 2—1 1 3. KKFSE—Budafok 5—4 3 4. Várpalota—Komló 0—0 X 5. Ganz-MAVAG—BVSC 1—1 X 6. Szó. MÄV—Szfv. MÁV 1—1 X 7. Kisvárda—B.-gyarmat 0—3 2 8. H.-szob.—Nyíregyháza 1—0 1 9. Síküveggyár—MVSC 2—1 1 10. Cesena—Juventus 0—1 2 11. Lazio—Roma 1—0 1 12. Milan—Internationale 1—1 X 13. Genoa—Fiorentina ,+l 1—1 X 14. Ternana—Lanerossi 2—3 2 Miskolc, 800 néző, v.: Hart­mann. SKSE: Rádi — Verbói, Kasza, Gulyka, Nagy, Szőke, Kiss, Bábel, Lisztóczki, Ben- csok, Oláh. Edző: Tóth István. Papp J. SE: Baricska — Der- zsényi, Petercsák, Helgert, Vári, Dulibán, Pallai, Bács­kái, Spéder (Stark), Pócs, Ma­darász. Edző: Vágó György. Mély talajon, hazai táma­dásokkal kezdődött a találko­zó. Néhány perc elteltével fo­kozatosan átvette az SKSE a játék irányítását. Ezután mindkét kapu előtt adódták helyzetek, de a csatárok hi­báztak. A hazai csapat bal- szélsője, Madarász két alka­lommal is lesről indult el, de ekkor még nagy üggyel-bajjal tisztázni tudtak az SKSE-vé- dők. A 30. perchen Madarász mintegy háromméteres lesről indult el a kohászok kapuja felé. A csatár úgy lőtt kapura, hogy a labda a kifutó Rádi- ról vágódott a hálóba- 0—1. A gój után sokkal nagyobb erő­bedobással játszott a tarjáni csapat. Több veszélyes táma­dást is kidolgozott, de a gól még mindig váratott magára. A 44. percben sikerült egyen­líteni. Szőke ellenállhatatlanul tört a vendéglátók kapujára, mintegy 20 méterre a kaputól Dulibán felvágta. A sértett hajtotta végre az ítéletet. A sorfal mellett álló Bábelhoz továbbította a labdát, a kapus kimozdult, s elég volt ahhoz, hogy a tarjáni csatár a háló­ba továbbítson. 1—1. Szünet után még jobban fel­lazult a pálya talaja. A játé­kosok dagasztották a sarat. A hazai együttes nagy erőbedo­bással küzdptt, szinte kapujá­hoz szögezte az SKSE-ét. Drá­mai volt ezekben a percek­ben a küzdelem. A nagy nyo­más ellenére sem tudott gólt szerezni a Papp J. SE. Ne­gyedóra elteltével feltámadt az SKSE. Az erőnléttel nem volt baj, bírták a tarjáni fiúk a nehéz talajt. Átvették a já­ték irányítását, ekkor már többet támadtak. Sőt, a 75. percben sikerült a győztes gólt is megszerezni. Az előre­futó Gulyka jól időzített lab­dát kapott középen, s mint­egy hét méterről, az üres ka­puba továbbított. 2—1. A ve­zetés birtokában nyugodtan játszott az SKSE. Még két al­kalommal is nagy gólhelyzetet teremtett a Honvéd-csapat ka­pujánál, de a mind rosszabb talajon nem bírták kihasznál­ni a kínálkozó alkalmat. Ezen a mérkőzésen érettebb játékával s a talajhoz' való jobb alkalmazkodásával a lelkesebb vendégcsapat bizo­nyult jobbnak és megérdemel­ten győzött Jó: Gulyka, Nagy, Bencsok, ill.: Madarász. Demény László Birkózás Hclyczfsck Egjcpliől és Jásza g»átihói A szomszédos Heves megye verseny zajlott le. Az SKSE székhelyén, Egerben országos birkózópalántái közül Balázs, serdülő kötöttfogású birkózó- az 58 kg-osak mezőnyében a versenyt rendeztek. Az SKSE dobogó legmagasabb fokára fiataljai közül az 53 kg-os került. Sanczel a 49 kg-osak súlycsoportban Turcsányi biz- között második, míg Fodor 35, tosan szerezte meg az első he- Fekete pedig 41 kg-ban egy- lyezést. Dicséretesen szerepelt aránt harmadik helyezést har- még a 49 kg-osak között Szil- colt ki. vási, aki néhány hónapja Az SKSE serdülő birkózói a birkózik csak és máris kiváló hét végén, szombaton és va- eredményekről tett tanúbi- sárnap Budapesten szerepel- zonyságot. nek majd az 1976. évi kötótt­Jászapátiban országos út- fogású magyar bajnokságon, törő szabadfogású birkózó- öten lépnek szőnyegre. NÓGRÁD - 1976. november 30., kedd 7