Nógrád. 1976. október (32. évfolyam. 232-258. szám)

1976-10-05 / 235. szám

4 As NB III-ban Meglepő, de megérdemelt győzelem Balassagyarmati 'it— Leninvárosi MTK 3—O '2—O) Lcninváros, 1000 néző. V.: Lázin. Balassagyarmat: Sző­ke — Szil vasi, Trubin, Sze- beni. Erdélyi. Horn.vák, Szá­lai. Hugyec (Ferencsik), Oszt- rozics, Nagy (Berindán), Széd­ítik Edző: Tományi Pál. I.MTK: Dohány (Bodnár) — Bodolai. Toperczer. Szanyó, Lázár, Vágási, Varga (Van- ezó), Kocsis. Vajda. Kovács, Réoási. Edző: Bányai Nándor. Már a 7. percben gólhely­zetbe került a kaputól 8 mé­terre Erdélyi, de a lövés pil­lanatában belépett az egyik '•?dő. s a labda elkerülte a kaput. A 15. percben gyarma­ti szabadrúgás következett 18 méterre a hazaiak kapujától. A legurított labdát Szalai a bal kapufa mellé lőtte. A so­rozatos támadások négy perc a-att két gólt hoztak. A 20. percben baloldali támadás futott a pályán. Szedlák vit­te fel a labdát, majd beguri- tott középre Hugyecznek. A csatár egy lövőcsel után 18 méterről nagy erővel a bal felső sarokba talált. 1—0. A 24 percben Erdélyi szerelt egy hazai ellentámadást, majd rögtön Szedlákot indította a bal oldalon. A gyarmati szélső átjátszotta a középhátvédet, majd az elfekvő kapus mel­lett 5 méterről az alsó jobb sarokba gurított. 2—0. A fél­idő hátralevő részében a szór­ványos ellentámadásokat jól szűrték meg a középpályán a kék-fehérek, és így nem tet­ték komoly próbára a védő­ket az egyébként is körülmé­védte. Említésre méltó hely­zetük még a 65. percben volt a hazaiaknak, de a kapu elé belőtt és Trubinról lepattant labdát a középcsatár kapu fö­lé lőtte. A 70. percben Feren­csik jól indította Szedlákot, aki a kapus felett át akarta emelni a labdát, de a lövés nem volt helyezett, így a ka­pus védeni tudott. A 83. perc­ben Ferencsik, Szalai volt a labda útja, majd átkerült is­mét a bal oldalra, ^s Szedlák öt méterről a kapus mellett laposan a hálóba lőtt. 3—0. Meglepően biztosan nyert a gyarmati csapat. A győzelem főleg a jól játszó középpályá nvesen játszó leninvárosi csa- sokpak és a helyzeteiket ki­tárok. használó csatároknak köszön­Az 58. percben hazai sza- hető. Jó: Erdélyi, Osztrozics, badrúgás után a sorfal mel- Szedlák. A Leninvárosból sen- lett elszálló labdát Szőke a kit sem lehet kiemelni, jobb alsó sarokba elvetődve (reiter) Folytatódott a győzelemsorozat l\agy bátonyi Bányász— Buda bányai Ércbányász 4—2 (3 — 0) Nagybátony. 500 néző. V.: zett. A ki-kitörő csatárok Fehér. Nagybátony: Palchu- mind a két oldalon meleg bér — Bordás, Antal, Nagy- helyzeteket teremtettek a ka- k _ské- Sólyom. (Orosz I.), Csi- púk előtt, de Palchuber és kos- Sütő. Veres, Dóra, Orosz .Birkás remekelt. A 18. pere­li. (Pezsár), Kiss Edző: Bu- ben Veres iramodott megkö­lvovszky Tibor. Rudabánya: Birkás — Tires, Békési (Garam), Kalász, Rutkai dr.. Sütő. Kiss. Tom esz, Szikora- Karczagi- M ksztai. Edző: Tóth László. A Nagybátonyi Bányász lendületesen kezdett, és egy­más után vezette veßzelyes tá­madásait. Már az első perc­ben szabadrúgáshoz jutottak, Vereg a büntetővonalon belül zépen. Orosz Il-höz továbbí­tott, aki kicselezte a védőket, majd a jó helyzetben levő Dórához küldte a labdát, aki nem hibázott. 1—0. öt perccel később Sütő húzott el a jobb oldalon. Veresnek gurított, de közben Orosz Il-t buktatták a 16-osan belül. 11-es! Dóra biz­tosan helyezte Birkás hálójá­ba a labdát. 2—0, A kétgólos tartózkodó Orosz II-nek to- vezetés nem törte le a vendé­vábbított- aki kapásból lőtt. de Birkás bravúrra] tolta a labdát az alapvonalon túlra. Az első izgalmas percek után mezőnyjáték követke­geket, erős rohamokkal akar­ták bevenni Palchuber kapu­ját. Támadásaikat a hazai védőik mindig közömbösítet­ték. A 29. percben Nagykiske Első győzelem gólszürettel Salgótarjáni Síküveggyár—Kisvárdai SE 9—3 (3—1) Salgótarján, 500 néző. V.: Draho6. St. Síküveggyár: Su­rányi — Sándor, Verbovszky, Borsos, Váfadi, Izsdinszki, Ullmann, Tábori, Csőri, Du­dás. Cserháti. (Krivanek L.). Edző: Szűcs László. Kisvárda: Kovács — Tóth B., Török, Komáromi, Dajka, Gólyán, Bátori, Boros (Tóth A.), Czáf- ra, Korpon&i, Molnár (Bori). Edző: Oláh Tibor. Az első negyedóra változa­tos játékkal telt, szembetűnő volt a hazai védelem helyen­kénti megingása. Az ellenfél vezető gólja is így született. A 15. perc ban a fedezetlenül vanek góllal mutatkozott be, 30 méterről lőtt szabadrúgá­sa a kapus hasa alatt jutott a hálóba. 4—1. Egy perc múl­va Csőri hagyta faképnél vé­dőit és a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurított. 5—1. A 67. percben Izsdinszky be- verekedte magát a kapu kö­zelébe, az elfektetett kapus mellett lőtt gólt. 6—1. A 73. percben Dudás beívelt labdá­ját Tábori öt, méterről fejelte léc alá. 7—1. A 80. percben Surányi Batári lövését kiej­tette, s a szemfüles Bori a labdát a hálóba pofozta. 7—2. A 82. percben Dudás Tábori hagyott Czifra 13 méterről felé fejelt, ő hanyatt vetődve lőtt a hálóba. 1—0. Ezután átvette e játék ir.' nyitását a hazai eg /űr. 5. a 21. percben a felezővonal közeléből indu­ló Tábori 18 méterről védhe- tetlenüi bombázott a bal fel­ső sarokba. 1—1. A 23. perc­ben Dudás volt eredményes, ollózta a labdát a hálóba. 8— 2. Egy perccel később Csőri ugrott ki, s lőtt gólt. 9—2. A 87. percben Dajka három ha­zai védőt is kicselezett, s kö­zelről a hálóba lőtt. 9—3. A Síküveggyár lelkes játé­kával aratta első győzelmét. ezúttal ügyes cselek után lőtt Az első negyedórától elte­kintve irányította a küzdel­met, támadósora különösen a szünet után Tábori vezetésé­vel, gólratörő játékkal aratott kiütéses győzelmet. Jók: Tá­bori (a mezőny legjobbja), Borsós, Csőri, Dudás, illetve Török. (mátyus) a hálóba. 2—I. A 42. percben a kapura törő Ullmannt a 16- oeon belül felvágták, a bün­tetőt Tábort az elfektetett kapus mellett vágta a hálóba. 3—1. Szünet után gól nélküli ne­gyedóra következett. Majd a 62. percben a becserélt Kri­• • Ünnepélyes cremkíosztás Kitűnően szerepeltek az el­múlt bajnoki • évben az SBTC ifjúsági labdarúgói. Az ifi el­ső csapat az Élszaki csoport­ban második helyen végzett — ezüstérmes lett. Az ifi má­sodik és harmadik csapat baj' nokságot nyert a megyei, illet­ve a járási bajnokságban! Az ünnepélyes éremkiosztásra Eresztvényben került sor. ahol Baranyai Gyula edző köszöntötte a fiatalokat. Meg­jelent a rögtönzött ünnepsé­gen Ozsvár István, az SBTC elnöke és jelen volt a Nógrá­di Szénbányák képviseletében Godó György, a pártbizottság titkára is. A jó teljesítményt Ozsvár István klubelnök kö­szönte meg. s kérte a fiata­lokat. továbbra is küzdjenek lelkesen az SBTC színeiért. Az érmeket Dávid Róbert, az SBTC vezető edzője adta át az ifjú labdarúgóknak. hozta játékba a labdát- az Dórához került, akinek bom­bája a felső lécről visszapat­tant a mezőnybe. A 30. percben egyéni akció során Sütő indult a félpályá­ról, kicselezte a középpályáso­kat és a védőket. 4 méterről a kapusba lőtte a labdát. Mindketten elestek- majd Sü­tő villámgyorsan felugrott és másodszorra biztosan lőtt a jobb alsó sarokba. 3—0. Az első félidő utolsó tíz percében dr. Rutkai, Dóra, Sólyom és Sütő jutott gólhelyzetbe, de a jó formában levő kapusok menteni tudtak. Fordulás után az első percben a hazaiak óri­ási védelmi hibát követtek el. a felfutó Szikora nem hibá­zott 3—1. Az 55—65. percékben a ha­zai védelem jól állta a ven­dégeik rohamait- ezekben a percekben Karczaginak. Szi- korának voltak biztos helyze­tei, de Palchuber kapus reme­ikül védett. A második félidő 25—30. percében Pozsár szi­porkázóim játszott és várat­lan helyzetben a kaputól 30 méterre óriási erővel lőtt ka­pura- Birkás csak a hálóban táncoló labda után nézhetett. 4—1. Ezt követően újra Po- zsámak volt nagy helyzete, de az ötös vonalán hibázott. A 75. percben Karczagi küldött keresztlabdát Szikorának. aki a védelem pillanatnyi megin­gását jól használta ki. 4—2. A mérkőzés utolsó perceiben Pozs árnak egyszer, Kissnek kétszer volt biztos helyzete. A hazaiak korszerűbb, ötle­tesebb, gyorsabb játékukkal rászolgáltak a győzelemre. JÓ: Palchuber. Veres. Sütő, Dóra, illetve Birkás, Szikora, Rutkai dr. (gyenes) Megjegyzések a fordulóról Üjra nem sikerült! Mármint a pontszerzés idegenben. A Békéscsaba — mint mondják — közepes játékkal egyetlen góllal, de otthon tartotta á két pontot. Szinte hallani az ellen­érveket: ha jobban megnézzük, a kiállítás nem volt jogos, tíz emberrel küzdött a Stécé, Már­ta szabályos fejes gólját nem adták meg, Básti kihagyta a 11-est! Mi ez, ha nem pech­sorozat. Balszerencse üldözi a Stécét. Valahol sántítanak ezek az érvek. Igaz, a szőke középpályásnak megvolt a lehetősége, hogy az egyik pontot megszerezze csapatá­nak, ám nehéz egy 11-est értékesíteni, ha .•nem megy a hajó”, ha idegesek a játékosok. Ha gyorsan összeszámláljuk, négy 11-est rú­gott ezen az őszön az SBTC. Ez biztos négy gólt jelentene és jelent más csapatoknál, míg a Stécénél csak kettőt jelentett. A két ki­hagyott 11-es — a Kaposvár ellen itthon, csakúgy, mint múlt szombaton — döntően befolyásolta mindkét találkozó kimenetelét. Nem lehet tehát a játékvezetőt okolni a bé­késcsabai vereségért Naiv dolog lenne Básti István nyakába varrni a sikertelenséget. Más­ról van szó, amit szépen levezethetünk az ed­digi idegenben vívott öt mérkőzés 1—13-as gólkülönbségéből. Ebből ugyanis kiderül, hogy a tarjáni fiuk egyetlen dologról feledkeznek meg idegen pályákon,- a labdarúgás lénye­géről : a góllövésről. A futballt. ugyanis — minden ellenkező híresztelés ellenére —gól­ra játsszák! Nincs más hátra, mint a kéthetes szünetet alaposan kihasználni és cáfolni azokat, akik ijesztgetik a csapatot, hogy „hátra van még a fekete leves”, a Videoton és a SZEOL. Miközben hétről hétre figyeljük a megye reprezentatív csapatának, az SjBTC-nek a szereplését, talán egy kissé elfeledkezünk NB III-as csapatainkról, az Északkeleti csoport­ban. Pedig érdemes figyelni rájuk! Hétről hétre kitűnő teljesítményt nyújt a Balassa­gyarmati SE, amely az előkelő harmadik he­lyen áll 13 ponttal. Az Ipoly-parti fiúk nagy­szerű szereplésükkel méltán kerültek a* érdeklődés középpontjába, s a csapat eddigi jó szereplésének országosan híre van. Toma- nyi Pál vezető edző, amikor legutóbb be­széltünk, bizony nem a legjobb hangulatban volt. Két kitűnő hátvédje, Jelen István és Pribeli István súlyosan megsérült, sokáig nem számíthat rájuk a csapat, ám a gyar­mati fiúk mégis kitettek magukért. A szak­vezetőknek sikerült megerősíteni a védelmét, és tovább állja a sarat a balassagyarmati garda. A kezdeti bizonytalankodás után ma­gára talált Bulyovszki Tibor csapata is, a Nagybátonyi Bányász. A fiatalítás, úgy , néz ki, sikerült, hiszen már az előkelő negyedbe helyről köszön vissza a tavaly NB II-őt is megjárt bátonyi csapat. Nem mondható mindez el a megye egyik nagy múltú, az idén 75 éves jubileumát ünneplő egyesület lab­darúgócsapatáról, az SKSE-ről. A tavalyi kiegyensúlyozott szereplés után igen „gyen­gén muzsikál” ezen a őszön a kék-fehér gár­da- Bizony már a 15. helyen tanyázik az egykor jobb napokat látott együttes, és ha nem sikerül megállítani á vereség-szériát, könnyen bajban lehet az SKSE. (Ismert: át­szervezik az NB III-at, így hát minden pont­ra nagy szükség van.) Zagyvapálfalván csoda történt. Akik hall­gatták a rádiót, nem hittek a fülüknek. Ví­zilabda-eredmény a 9—3-as győzelem? Nem, labdarúgópályán, az újonc Síküveggyár ott­honában ért el 9 gólt. Egy mérkőzésen rúg­ták az üvegesek, pedig az előző 8 találko­zón mindössze négy gólra futott a csatárok erejéből. Megízlelték a győzelem ízét a játé­kosok. És ahogy vége volt a találkozónak, már hallatszott: majd adunk a... Megverjük a ... Innen nem visz el pontot-.. Azért maradjunk a valóságnál. A győzelem szép siker, de az újonc gárda változatlanul a 20. helyen áll, az utolsó. És csodák a labdarú» gásban sincsenek. (sz. I.) ; Kézilabda Fél sikerrel a 3. helyért SBTC-HODGÉP METRIPüM) 17—14 (7—8) . Salgótarján, v.; Tóth B.f Bedl. SBTC: Holtai (Tasi), Kovacsná (—), Oláhné (3), Lukács (6), Ta­kács (4), Fehérvárkné (2), Kiss- né (—). Cs.: Nagy (2), Molnár (—), Józsáné (—). Edző: Tarján Péter. A régi nagy rivális elleni „tét”-találkozó ideges légkörben kezdődött. Mindkét oldalén szám­talan eladott labda rontotta a színvonalat. Az SBTC némileg a félidő közepe táján higgadt le. Ekkor 5—5-ig egy góllal vezető ellenfelét, ha csak percekre is, befogta, sőt, vezetésit is szerzett. Szánét után sem változott a kép. A három kihagyott hetes és a ziccerek elszalasztása miatt vál­tozatlanul sok volt az idegeske­dés. A 8. perc után 14—12-re még a® ellenfél vezetett. A hazaiak ló perce« hajrája jól sikerült. Taktikus, nyugodtabb játékkal Nagy, Oláhné, majd Lukács gól­jaival nemcsak egyenlítettek, a vezetést is megszerezték. Az utol­só percekoen kitűnően védekez­ve tartani tudták 3-gólos elő­nyüket. A pompás gyözelemso- rozat 7. állomásánál az SBTC legnagyobb erénye az volt, hogy határtalan, lelkes játékkal és győzniakarással vesztes pozícióból is tudott fordítani. Kellemes meg­lepetés volt a hétről hétre javu­ló formában játszó Takács ered­ményes szereplése. KÉV Metró—St. Építők 26—17 (11—8) Budapest, v.s Kapón yi, Kiss. Építők: Gulácsi (Mészáros) — Nagy (5), Kovács (—), Kovács I. (1), Horváth (5), Szabó (2), Pádár (1), Nágel (1). Cs.: Szli- vós (—), Kovács II. (—), Kovács Z. (2). Edző: Czimmer János. Győzelemre esélytelenül uta­zott Budapestre a bajnokjelölt­höz a tarjáni együttes, a talál­kozó szünetig nyílt volt. Tá­madásban, védekezésben egy­aránt egyenrangú ellenfélkent küzdött a két egy’ültes. Egy-két góllal végig a Metro vezetett. A szünet utáni első tíz perc dön­tött. Ekkor a hazaiak 10 perc alatt lőtt 5 góljára r® Építők eggyel sem tudtak válaszolni. A védekezésben és támadásban egyaránt visszaeső csapat ezzel el is vesztette a találkozót. Az el­lenfél bajnckfeiöíthöz méltóan mindvégig egyenletesei! .fól ját­szott Az Enítők csak közepes tel­jesítménnyel. (mátyus) Eredni én vek, táblázatok NB III. Északkeleti csoporti Ikarus—Nyíregyháza 1—1 (1—0), Hatvan—Fapp J. SE 1—0 (0—0), Hajdúszoboszló— Egri Vasas 1—0 (1—0), Gyön­gyös—Borsodi Bányász 2—0 (0—0), Debreceni MTE—Zá­hony 6—0 (2—0), Sátoralja­újhely—Miskolc 3—2 (2—1). A bajnokság állása Mezőnyben egyenrangúak voltak a tarján lak Kazincbarcikai Vegyész—Salgótarjáni Kohász 3—1 (2—1) Kazincbarcika, 1500 néző, v.: Pálvölgyi. Kazincbarcika: Fülöp — Molnár, Ködmön, Orbán, Fekete, Tamás (Ko­ps), Mikuia (Somodi), Kendi, Kálmán, Magyar, Simkó. Ed­ző: Szén tmar jay Tibor. SKSE: Hulitka — Verbói, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka (Szeku- la), Kiss, Lisztóczki, Bábel, Edző; sarokba emelt. 1—1. A fél­idő befejezése előtt ismét a hazaiak vették át a játék irá­nyítását. Ekkor Guiyka a 40. percben az egyik összecsapás­nál szemhélyszakadást szen­vedett. Már-már úgy nézett ki, hogy 1—1-es döntetlen­nel fordulnak a csapatok, ami­Oláh, Bencsok. István. Az élvonalban tanyázó ha­zai csapat már a 3. perc­ben megszerezte a vezetést. Nagy fölöslegesen cselezett a 16-os előterében, Magyar el­vette tőle a labdát, és a kint á’ló Hulitka feje fölött — aki hazaadást várt — a hálóba emelt. 1—0. Az SKSE nem adta fel. Több mint 20 per­cen át rohamozott, de a ha­zaiak védelme minden eset­ben hárítani tudott. A 30. percben azonban sikerült az egyenlítés. Szőke több védőt kicselezett és a kimozdu­ló Fülöp feje fölött a hosszú majd Szőke gólba tartó lö­vését hárította a hazai vé­delem. Az utolsó 15 percre a hazaiak elfáradtak, az SKSE viszont belenyugodott a ve­reségbe. A találkozón a gyors gól után még erősíteni tudott az SKSE és egyenlített. A 2., majd 3. gól letörte a vendé­kor 30 másodperccel az első Tóth 45 perc befejezése előtt Ka- geket. Bár bőven akadt egyen­-- '-----líté-si alkalom, ezt azonban az S KSE nem tudta góllá válta­'sza kkpukí rúgáshoz * allítóttá Je a labdát. Simkó csípte , el a kapukirúgást, bevezette a labdát a 11-esig, aztán a jobb kapufa mellett a hálóba lőtt. 2—1. Kezdésre már nem volt idő. Szünet után ismét a 3. percben újabb hazai gól kö­vetkezett. Hulitka egy előré- vágott labdára rávetődött, kipérdült a kezéből és a szem­füles Kálmán nem tétovázott, a hálóba lőtt. 3—1. Ezután is­mét kiegyensúlyozottá vált a játék. Bábel, majd Ben­csok hagyott ki gólszerzési alkalmat. Később Lisztóczki, ni. A hazaiaknak nagyobb szerencséjük volt a kapu előtt. A tarjáni csapat hiába ját­szott lelkesen, ez nem volt elég még a pontszerzéshez sem. Az SKSE védelme ezen a mérkőzésen is többször könnyelmüsködött. amely vé­gül is megbosszulta magát, kifejeződik az eredményben. Jó: Fülöp, Ködmön, Fekete, Simkó, illetve Szőke. (demeny) 1. DMTE 9 8 1­28- 4 17 2. K.-barcika 9 7 2­29—10 10 3. B. -gyarmat 9 6 1 2 1«— 9 13 4. Nagybát. 9 5 2 2 21—11 12 5. Leninvároa 9 4 4 1 10- 7 12 6. Gyöngyös 9 4 3 2 13— 9 11 7. MVSC 9 3 4 2 12— 7 10 8. Rear us 9 4 2 3 11— 7 10 9. S.-újhely 9 4 2 3 14—13 10 10. Nyíregyháza 9 3 3 3 11—12 9 11. Egri Vasas 9 4 1 4 9— 9 9 12. Hatvan 9 3 2 4 11—14 8 13. Papp &E 9 3 2 4 11—lö 8 14. Rudabánya 9 2 3 4 10—13 r 15. SKSE 9 2 3 4 8—13 7 16. Borsodi B. 9 1 4 4 8—14 8 17. Záhony 9 2 2 5 9-20 6 18. Kisvárda 9 1 2 6 8—25 4 19. H.-szoboszló 9 1 1 7 9—20 .3 20. St. síküveg. 9 1­8 13—26 2 A X. fordulóban, október 10-én: SKSE—Ikarus, Ba'as- sagyarmati SE—Gyöngyösi Sp., Záhony—St. Síküveggyár, Borsodi Bányász—Nagybátonyi Bányász. A totó 40. heti eredménye 1. BVSC—DVSC 1 2—0 2. Oroszlány—Péos X 2—2 3. N agy kanizsa—izzó 1 3—1 4. Szóin. MÁV—Volán X 1—1 5. Szív. MÁV—Szekszárd 1 3—0 6. Komló—Budafok 2 1—2 7. Vác—Dunakeszi 1 1—0 8. Z.-szentgrót—Sopr. KSE 1 1—0 9. Bakony V.—Győri D. 1 3—1 10. Kiskumh.— KSC X 3—3 11. Szentes—Szabó L. SE 2 1—3 12. T.-szentmiklós—EPGÉP X 0-0 13. ES MTK—Gyula 1 4—1 + i 14. Leninváros—B.-gyarmat 2 0—3 NÓGRÁD- 1976-október 5„ kedd