Nógrád. 1976. október (32. évfolyam. 232-258. szám)

1976-10-12 / 241. szám

Eredmények, táblázatok NB III. Északkeleti csoport. Nyíregyháza—Leninváros 1— 0 (0—0), Debreceni MTE —Rudabánya 2—0 (0—0), Mis­kolc—Hatvani Kinizsi 2—2 (1—0), Kisvárda—Egri Vasas 2— 1 (2—0). Sátoraljaújhely —Kazincbarcika 2—0 (0—0), Honvéd Papp J. SE—Hajdú­szoboszló 1—1 (1—0). > A bajnokság állása 1. DMTE 10 9 1­30— 4 19 2. K.-barcika 10 7 2 1 28—12 16 3 B.-gyarm. 10 7 1 2 21— 9 15 4. Nagybát. 10 6 2 2 23—11 14 5. S.-újhely 10 5 2 3 16—13 12 6. Leninv. 10 4 4 2 10— 8 12 v7. MVSC 10 3 5 2 14— 9 11 8 Nyíregyh. 10 4 3 3 12—12 11 9. Gyöngyös 10 4 3 3 13—14 11 10. Ikarus 10 4 2 4 12— 9 10 11. Eg. Vasas 10 4 1 5 9—11 9 12. Hatvan 10 3 3 4 13—16 9 13. Papp SE 10 3 3 4 12—16 9 14 SKSE 10 3 3 4 10—14 9 15. Záhonv 10 3 2 5 11—21 8 16. Rudabánya 10 2 3 5 10—15 7 17. Borsodi B. 10 1 4 5 8—16 6 18 Kisvárda 10 2 2 6 10—26 6 19 H.-szob. 10 1 2 7 10—21 4 20. S. Síküv. 10 1­9 14—29 2 A XI. fordulóban, október 17-én: Nagybátonyi Bányász —Balassagyarmati SE. Lenin- városi MTK—SKSE, St. Sík­üveggyár—Rudabányai Érc­bányász. A totó 41. heti eredménye 1. Budafok—BVSC 1 4—3 2. Fűzfő—MAV-DAC 1 2—1 3 DVSC—Szfv. MÁV 2 2—3 4. Volán—Ganz-M. X 1—t 5 SZMTF-Várpalota 1 1—0 fi ÉGSZÖV—Szarvas 2 1—4 7. Gyula—BTASK 2 1—2 8. Jánoshalma—Szeg. D. 1 3—2 9 Bem SE—Cegléd 1 3—0 10. S.-újhelv—Kazincb. 1 2—0 11. Saig. KSE—Tkarus 1 2—1 12. Ny.-ház-a—Leninváros 1 1—0 13. Rudabánya—DMTE-f- 1 2 0—2 14. Dunakeszi—Bábolna 1 2—1 Röplabda Könnyű győzelmek hazai pályákon SÜMSE—TATABANYA 3—0 (6, 7, 10) I SÜMSE-pálya, v.: Veres. StlMSE: Félegyházi, Sárai, Pappa, Szomszéd, Liptai I., Prajsnár, Cs.: Liptai II. Ed­ző: Félegyházi Pál. A minden tekintetben kép­zettebb és rutinosabb hazaiak biztosan győzték le az igen fiatal, tehetséges játékosok­ból álló vendégeket. A SÜM- SE-ből Prajsnár és Papp já­téka dicsérhető. SBTC—Nyírbátor 3—0 (10, 10, 3) Bolyai Gimnázium, v.: Cse- mák. SBTC: Kovács, Denk, Tari, Ilosvai, Csík, Sándor, Cs.: Radvánszi és Ipacsné. Edző: Szatmári Szilárd. A kezdeti idegeskedés után a hazaiak magukra találtak és bátor támadójátékkal biz­tosan győzték le a tabella vé­gén álló nyírbátoriakat­Kisterenye— Hajdúböszörmény 3—0 (0, 6, 8) Kistercnyei gimnázium, v.: Kravne:. Ki terenyc: Kovács, Szomn -a, ökrös, Puszta, Kiss, Hanyiná. Csá Bakos és Föl­diné. Edző: Molnár László. A mindössze öt percig tar­tó első játszma után a tere- nyeiek igen kényelmesen ját­szottak. Akcióik csak ritkán voltak eredményesek. Pont­jaik zömét nyitásokból sze­rezték. A hazaiak azonban így is könnyű győzelmet arattak a mérsékelt képességű, kieső­jelölt vendégek ellen­Varga Nándor Teke Vereség Az NB Il-es nagygolyós te­ke-csapatbajnokság VIII. for­dulójában az St. Öblösüveg­gyár együttese Egerben a Spartacusnál vendégszerepeit. Az idén gyengélkedő tarjáni gárda ezúttal is halvány telje­sítményt nyújtott. Bár ehhez hozzájárult az is, hogy auto­mata pályán játszották a talál­kozót, amely teljesen idegen az üvegesek számára. A hazai-; Ökölvívás Elsöprő SBTC-siker Négy napon át Keszthely volt a színhelye az országos serdülő ökölvívó vidékbajnok­ságnak. A viadalon 38 sport­kör 142 versenyzője indult, köztük az SBTC kilenc ököl­vívóval. A tarjani fiúk elsöp­rő sikert arattak, nyolcán to­vábbjutottak az országos dön­tőbe! Az SBTC megnyerte az összesített pontversenyt. Ki­emelkedett Botos Tibor, Ré­vai György, Hranek Sándor és Oláh Tibor teljesítménye. Mind a négyen súlycsoport­jukban első helyen végeztek! Különösen Hranek volt ele­mében, aki a négy nap során összesen ha két és fél mene­tet töltött szorítóban. Ellenfe­leit gyorsan és nagy föllénnyel késztette feladásra. Remekül helytállt a meghívottként in­duló Oláh Nándor, aki döntő­be verekedte magát. Az 1960-as korcsoportban a papírsúlyú Vidák József má­sodik, a harmatsúlyú Boda Aladár harmadik, a pehelysú­lyú Botos Tibor első helye­zést ért el. Az 1961/62-es kor­osztályban a légsúlyú Oláh Nándor és a könnyűsúlyú Far­kas Sándor második, míg a harmatsúlyú Révai György, a nagyváltósúlyú Hranek Sándor és a közpsúlyú Oláh Tibor első helyezést szerzett. Az összesített pontverseny­ben: 1. SBTC 30, 2. Nyíregy­háza 14, 3. Oroszlány 14 pont. A legeredményesebb edzőnek járó tiszteletdíjat -i— egy ököl- vívószobrot — Pintér János kapta. Az SBTC várhatóan 11 ökölvívóval indul a december közepén Kecskeméten meg­rendezésre kerülő országos serdülőbajnokságon. A szö­vetség a Keszthelyről tovább­jutók mellett minden bizony­nyal Vass János Emilt, Rácz Gézát és Oláh Alajost is meg­hívja az országos döntőre. *akk Újabb győzelem SKSE—BKV Előre 7,5—5,5 fi) Az NB n-es Maróczy CSB Keleti csoportjában a X. fordu­lóban Budapesten mérkőzött az SKSE sakkcsapata a BKV Elő­re együttesével. A tarjáni sak­kozók biztos győzelmet arattak, amely nagyobb arányú is lehe­tett volna. Egy játszma értéke­lésre került. A Gál—Tornai játsz­mában egyenlő anyaggal bástva- végjátékban szakadt meg a küz­delem. A játszma döntetlent ígér. Az SKSE-bő! Szokács, Klfepej, Tóth L., Kánya és Váradi gvő- zött, Balázs, Tóth P., Czakó, Pal­la és Klenóczki döntetlenül mér­kőzött. A forduló további eredményei: Láng—Szentes fi.5—7,5. Tűzoltó Dó­zsa—Miskolci MEDICOR fi—7 (11, Ganz Villany—Debrecen 7.5—6,5, DVTK—Vasútépítő 6,5—7,5, IM Ik­lad—Szeged 0,5—11,5 (2). H. Pe­tőfi—Kecskemét 7,5—4,5 (2). A bajnokság állása 1. Debr. Sp. 10 7 3 82.5 2. Szegedi VSE 10 7­3 80 (2) 3. Miskolci M. 10 7 1 2 80 <1) 4. Ganz Vili. 10 8­2 78,5 5. Honvéd P. 10 6 1 3 78 (2) fi. DVTK 10 6­4 75 7. Tűzoltó D. 10 4­fi 73,5 (1) 8. Vasútépítők 10 7­3 71,5 9. SKSE 10 4 1 5 71 (1) 10. Szentesi Sp. 10 5­5 67 11. Láng v. 10 3 1 6 62,5 12. Kecskemét 10 3­7 55 (2> 13. BKV Előre 10­­10 55 (1) 14. IM Iklad 10 1 ■ 9 43,5 (2) Az SKSE október 24-én Salgó­tarjánban fogadta a Ganz Villa­mossági csapatát. Kézilabda Biztos győzelem szépséghibákkal — Továbbra is veretlen az SBTC St. Építők—Váci Híradás 19—10 (10—4) Salgótarján, v.: Faggyas, Vízvári. Építők: Gulácsi (Mé­száros) — Nagy (3), Kovács I., (—), Horváth (6), Pádár (5), Szabó (—), Nágel (5). Cs.: Tóth (—), Szívós (—), Bo- ronyai (—), Kovács II. (—). Edző: Czimmer János. Magas színvonalon kezdő­dött a küzdelem- A hazaiak hibátlan védekezés mellett öt­letes támadójátékkal 7—2-re úgy szereztek vezetést, hogy az ellenfél aiig került lövő- helyzetbe. Ártott a mérkőzés színvonalának, hogy a váciak a játékvezetők ítéleteire ál­landóan megjegyzéseket tet­tek. A játékvezetők persze, megtorolták a sportszerűt­lenséget, s a 12. percben egy­szerre 10 másodperc alatt há­rom váci játékos került aki­állítás sorsára. Az eddig jó­iramú találkozó különösen a szünet után vesztett színvona­lából. Az Építők átvették az ellenfél stílusát, s gyakran a játék helyett az egyenlítést „tartották szem előtt”. Győ­zelmük egy percig sem volt kétséges, mert a szünetig szer­zett 6 gólos előnyüket a szü­net után tovább növelték. A mérkőzés alatt kitűnt Pádár eredményes védőiátéka. Mé­száros pedig több a’kalom- mal is gólveszélyes lövést tett ártalmatlanná. SBTC—Szolnoki MTE 15—15 (7—8) Szolnok, v.: Burján, Csat­lós- SBTC: Tasi (Holtai) — Lukács (7), Kovácsné (1), Oláhné (3), Takács (1), Kiss- né (3), Fehérváriné (—). Cs.: Molnár, Józsáné. Edző: Tar­ján Péter. A szombati Kiskunhalas— Szeghalom találkozón az SBTC versenytársa, a Szeghalom döntetlenre mérkőzött. Így pontot vagy pontokat kellett szerezni a bányászcsapatnak a 3. helyért. A mérkőzés ért­hetően ideges légkörben kez­dődött, a széleken gyengén védekező ellenfelet a hazaiak kezdetben 6—2-re verték. A mérkőzés befejezése előtt az SBTC egyenlített. Szünet után újból az ellenfél kezdett job­ban- Elekor is négypontos vo'.t vezetésük aránya. Az SBTC kétperces hosszú véghajrájá­ban kitűnő erőnléttel, 30 má­sodperccel a mérkőzés befe­jezése előtt, Takács svédcsa­varral lőtt felsősarkos góljá­val egyenlített. A lelkesen játszó együttesből Kissné ötle­tes szélsői átékával, Lukács- és Oláhné átlövéseivel, Ta­kács pedig kitűnő védőmun­kájával tűnt ki.- M. L. ■SPORT» Az NB 111-ban Hengereltek a gyarmatiak SE—Gyöngyösi Spartacus 5—0 f0— 0) Balassagyarmati Balassagyarmat, 2200 néző, v.: Müncz. Balassagyarmat: Szőke — Szilvási, Trubin, Sze- beni, Erdélyi, Hornyák, Szá­lai, Hugyecz, Osztrozics, (Fe- rencsik), Nagy, (Szedlák), Be- rindán. Edző: Tományi Pál. Gyöngyös: Kovács — Juhász, Bársony, Mikitovics, Huszár, Horváth, Ferencz, (Barkóczi), Kupi, (Benei), Gábor, Galgó- czi dr. Szabó. Edző: Nagy Já­nos. Kiegyenlített küzdelmet ho­zott a játékidő első része. A gyöngyösi védelem jól állta a hazai rohamokat. Mindkét kapu előtt akadt helyzet. Elő­ször Szalai labdájával Be- rindán hibázott, majd a másik oldalon Gqbor kiugrott, már csak Szőkével állt szemben, de a balassagyarmati kapu­védőbe lőtte a labdát. Újból egy Berindán-fejes hozta tűztíé a hazai nézőket. Sza­lai labdáját a szélső öt mé­terre a kaputól fölé fejelte. Egy gyöngyösi támadás vé­gén Galgóczi dr. vágta kapu fölé a labdát. Mezőnyjátékkal telt el a félidő utolsó tíz per­ce. Szünet után már az 52. perc­ben gólt szerzett a hazai csa­pat. Szalai elrobogott a jobb oldalon. Kapu elé küldte a labdát és a jól érkező Nagy öt méterről biztosan fejelt a hálóba. 1—0. Kettős cserét hajtottak vég­re az 55.. percben a hazaiak, s mint kiderült Ferencsik és Szedlák beállítása jó húzás­nak bizonyult \ Az 57. percben formás tá­madás gördült a pályán. Fe­rencsik—Berindán—Szedlák volt a labda útja és a csatár a jobb sarokba lőtt. 2—0. A 65. percben Szedlák kap­ta a labdát, kiugrott a védők között s a kifutó Kovács fe­lett is átívelte a labdát, amely a jobb alsó sarokban kötött ki. 3—0. A 77. percben Berindán egyéni akciókból növelte a gyarmati gólok számát. Há­rom védőt is átjátszott, a kifutó Kovács fölött kapura ívelte a labdát, a kapus bele­ért, de másodszorra Berindán nem hibázott. 4—0. A 83. percben Szalai Fe­rencsik labdájával húzott ka­pura, s már a 16-oson belül járt, amikor buktatták. A megítélt 11-est Erdélyi érté­kesítette. 5—0. Meglepően biztosan győzött az Ipoly-parti csapat. A gyön­gyösiek egy félidőn át dereka- san harcoltak, nyílttá tudták tenni a mérkőzést. A forduló­pontot az első gól jelentette, ekkor a vendégek felhagytak a biztonságos védekezéssel, kitámadtak. Vesztükre, mert a hazaiak által végrehajtott kettős csere, továbbá az, hogy a középpályán igen gyenge teljesítményt nyújtottak a szövetkezetiek, eldöntötte a találkozót, amelynek gólok­ban gazdag második félidejét a közönség végigtombolta. A győzelem még ilyen arányban is megérdemelt. Jó; Szőke, Trubin, Berindán, illetve Mi­kitovics. *z. 1. Jobb csapatjáték — megérdemelt győzelem Nagybátonyi Bányász—Borsodi Bányász 2—0 fi—0) Sajószentpéter, 490 néző, v.: Hartmann. Nagybátony: Pal- chuber, Bordáss, Antal Nagy- kiske, Dóra, Csikós, Sütő, Ve­res, Pozsár, Orosz II. (Orosz I.), Kiss. Edző: Bulyovszky Tibor. Borsodi Bányász’• Sol­tész — Völgyesi, Csipke, Ba­logh, Kovács I., Pincsák, Kré- mer, Máyer (Tóth), Kovács II., Hodermarszki, (Fazekas), Szimcsák. Edző: Benkő István. A mérkőzés első 15 percé­ben mezőnyjáték folyt. Ebben az időben mind a két csapat kereste a gyenge pontokat. A vendégek és a hazaiak is ve­zettek egy-egy támadást, de azok nem voltak erőteljesek, a vének és a kapusok köny- nyen hárítottak. A 16. perc­ben a Nagybátonyi Bányász jutott szöglethez. Veres jobb oldalról szépen ívelt középre, Dóra Pozsárhoz továbbította a labdát, aki nagy erővel lőtt kapura, de a hazaiak kapusa bravúrral mentett. Ezt köve­tően a hazaiak támadtak töb­bet, de a bátonyiak jól szer­vezték a védelmet, s az erő­teljes támadások sem vezettek eredményre. A 30. percben Pozsár középre ívelt labdát kapott, a védőket kicselezte, majd a 16-os bal sarkától lőtt. Az egyik hazai védő hárítani akart, bal lábával érintette a labdát, de már így sem tu- dlott menteni. 1—0. Az első félidő 30—40. percében a ha­zaiak jobbnál jobb helyzete­iket dolgoztak ki, de a lehető­ségeket nem tudták kihasznál­ni. A 42. percben Antal 16- ostól 16-osig vitte a labdát, majd a jó helyzetben levő Po- zsárt szöktette, akinek óriási lövését a kapus csak bravúr­ral tudta menteni. A második félidő első per­ceiben a hazaiak rohamoz­tak többet. De Antal és Csikós vezetésével a bátonyi védők mindig jól léptek közbe. Az 56. percben Kiss elcsípte a labdát, lefutotta a védelmet és a jobb alsó sarokba lőtt. 2—0. A második bátonyi gól bizton­ságot adott a csapatnak, s me­zőnyfölényt szereztek a ven­dégek. A 70. percben Dóra, a 75. percben Orosz I. került gólhelyzetbe, de mindkét al­kalommal hibáztak. Az első félidő a borsodi csapaté volt. Többet támad­tak, de helyzeteiket nem tud­ták kihasználni. A bátonyi vé-. delem Palchuberral az élen többször bravúrral mentett. Az egygólos vezetés birtoká­ban nyugodtan játszottak a vendégek és a második fél­időben előnyüket növelve vég­eredményben megérdemelten szerezték meg az értékes két pontot. Jó: Palchuber, Veres, Antal, Dóra, ill.: Csipke. (gyenes) Küzdelmes mérkőzésen SKSE— Vasas Ikarus 2—1 (1 — 1) Salgótarján, 600 néző, v.: Kö­vesfalvi. SKSE: Rádi — Ver- bói, Kasza, Nagy, Szőke, Guíyka, (Szolnoki), Kiss, (Sze- kula), Bábel, Lisztóczky, Ben- csok, Oláh. Edző; Tóth István. Ikarus: Bacsa — Király, Vigh, Hajduska M., Őri, Ilosvai, Hágenbach, Hajduska T., Molnár, Bencsik, Fauszt. Ed­ző Kontha Károly. A hazaiak* kapujánál a 6. percben Fauszt a bal oldalon elhúzott, átadása Molnárhoz került, aki a jobb kapufa bel­ső lapjára vágta a labdát. A túloldalon Oláh ment el so- katígérően, de nagy helyzet­ben hibázott. Aztán Lisztóczki közeli fejesét nagy üggyel­bajjal hárította a kapus. A 16. percben megszületett a hazai­ak vezető gólja. Bábel kapott jó labdát a jobb oldalon. Be­felé húzott, és a kimozduló kapus mellett nehéz szögből laposan a hosszúsarokba lőtt. 1—0. Néhány perccel később Szőke nagyerejű szabadrúgása akadt el a sorfalban. A 33. percben Nagy és Hágenbach ugrott fel fejelni, a labda a csatár elé került, aki hosszan vezette, középre adott, és Bencsik közelről a hálóba lőtt. 1—1. Három perccel később Fauszt egy job,b oldali szög­letrúgás végén'á bal kapufa mellé fejelt. Szünet előtt hosz- szú ideig ott pattogott a lab­da az Ikarus kapujánál, de egyik kohászjátékos sem használta ki a gólszerzési le­hetőséget. Szünet után fokozódott az iram. Az 50. percben Molnár csúnyán elkaszálta az előretö­rő Verbóit, amelyért kiállítot­ta a játékvezető! Az 52. perc­ben egy hosszú előreadott la )- dára Kasza és Bencsik futói tj a vendég játékos mintegy 4(1 méterről tolta a labdát szí.- letre. A 60. percben Szí - bombáját szögletre hárító: i Bacsa. A beívelt labdát Gui - ka a felső lécre fejelte, ame - levágődott és Bencsok most már nem hibázott, a kapu kö­zepébe fejelt. 2—1. Percekig az SKSE támadott, maid feljött a keményen, sok eset­ben durván játszó vendégcsa­Vereség két kiállítással Záhonyi VSC—St. Síküveggyár 3—1 (1—0) Egerben ak viszont többen jó teljesít­ményt nyújtottak. Végered­ményben Egri Spartacus—St. Öblösüveggyár 6—2 (2592— 2449 fa). Részletes eredmények: Eger: Pummer 450, Széphe­gyi 424, Tóth 413,, Veres 411. Ficzere 417, örsi 477. St. Öb­lösüveggyár: Klauber 399, Mag 378, Győri 409, Puszta 433, Huram T. 431, Stark 399 fa. Záhony, 500 néző, v.: Tóth B. Záhony: Prámer — Her- czeg. Jászfai, Czifra, Máté, Dal- los, Gyüre Z., Gyüre S- (Siket), Erdei, Sási, (Gyüre J.), Varga. Edző: Olaj György. Salgótar­ján: Surányi — Nagy, Ver- bovszki, Borsos, Váradi, Is- dinszki, Krivanek, Tábori, Ullman, (Vanó), Csékmány. Cserháti, (Bagi), Edző: Szűcs László. Az újonc üveggyári csapat derekasan helytállt, hiszen először a 36, percben Váradit. (visszahúzásért), majd a 79 percben Isdinszkit (durva­ságért) kiállította a játékveze­tő. így végeredményében a hazaiak biztosan nyertek a lelkesen küzdő üveggyári fiúk elleng Góllövő: Erdei (2), Gyüre J. ill. Krivanek. Jó: Erdei Herczeg, Jászfai, ill; Verbovszki, Borsos. Nyílt túra Baglyaskőre A Nógrád megyei Természet- barát Szövetség megbízásából a saLgótarjáni síküveggyár termé­szetjáró szakosztálya vasórnao nyílt túrát rendez Baglvaskőre. A túra útvonála a következő: Salgótarján—Baglyaskő—Baglvas— Amália-akna—Etes—Szánas—zagy- vapálfalvai bányagépgyár (autó­buszállomás). A túrán minden érdeklődőt sze­retettel várnak. Gyülekezés vá­sárnál) reggel nyolc órakor Sal­gótarjánban. a távolsági busz­állomáson. Túravezető: Fc*garass: Ferenc. pat. A 73. percben óriási ka- varodás támadt a hazaiak ka­pujánál, szerencsére azonban Rádi a harmadik bombát nagyszerű reflexszel^ hárítot­ta. Óriási küzdelem "folyt a pályán. A 88. percben Bábel a bal kapufát találta el. A két csapat találkozója in­kább küzdőimet hozott. Jó játék egyik oldalon sem ala­kult ki. A kemény mérkőzé­sen értékes két pontot szerzett az SKSE. Jó: Rádi, Kasza, Szőke, illetve: Bacsa. Hajdus­ka M. (elemén,v) j NÚGRAD - 1976. október 12., kedd 7