Nógrád. 1976. szeptember (32. évfolyam. 206-231. szám)

1976-09-28 / 229. szám

Erfdmnnc!*. í lahSáxalok Ijabli súíjos vereség tía/dúszoboszló—St. Síküveggyár NB III. Északkeleti csonort. Nyíregyháza—Kazincbarcika 2—2 fi—0). Debreceni MTE—Kisvárd* 5—1 (1—1). Rudabánva—Qvönevö« 1—1 (1—ö). Pano ,T. SE—F^rl va­sas 2—1 (1—0). sátora''«M'HVielv— Halvan 2—2 (2—1). Borsodi Bá­nvász—Leninváros 0—0. Északkelet 7- DMTE 8 7 1­4 18 2 K.-barcika 8 ~6 2­25— 9 14 •t Lenin város R 4 4 * 10— 4 12 4: R -evarmat R 5 1 2 13- 9 ti ■5. iVa^’bát. R 4 2 2 17— 9 10 6. MVSC R 3 4 1 10— 4 10 7 Tkaims R 4 1 3 10— fi 9 'ff Ovbnpyfts R 3 3 2 11— 9 9 9 S.-úibeiv B 3 2 3 11—11 R Nvfrefivbá7« R 3 2 3 19—11 R }i*. Farm J. SE R 3 2-1 11—14 8 0nri«^sSnya R 2 3 3 R— 9 7 13. Egri V. 8 3 1 4 7— 9 7 14 SKSE B 2 3 3 7—10 7 15 Hatvan R 2 2 4 10—14 fi 16 Borsodi B. R 1 4 3 8—12 0 ll. Záhonv R 2 2 4 8—14 fi ÍR KNvérda 8 1 2 5 5—10 4 19 H.-szob. 8 1 1 8 9—19 3 29. S. Síküveg 8­­8 4—23­A IX. fordulóban, október 3­án: Naavbáfonvi Bányász—Ruda- bártvai Ércbányász. Leninvárósl MTR—Balassagyarmati SE. Ka­eirvbarcikai Veővász—SKSE, st. Síküveggyár—Kisvárdai SE. A totó 39. heti eredménye 1 R*ekszérd—BVRC 1 1—0 2 Volán—Szív. MA V l 2—0 3. SZINTTÉ—SZM A V 1 1—0 4. Ózd—Ganz-MAVAG 1 4—1 5. KKFSE—Oroszlány 1 7—1 6. Rudab.—Gyöngyös X 1—1 «•7. Kisvárda—DMTE 2 1—5 R. Saig. K9E—MVSC 2 fi—1 9. Nj-íregvh.—KftEincb. X 2-2 10 Borsodi B.—Leniv. X 0—0 1L Láng—Szarvas 2 1—5 12. Bem SE—Szegedi D. 2 0—1 13. ÉGSZOV—BTASK X 1—1 •fi 14. Sopr. KSE—Sabaria 1 9-1 Gyenge téljesitmenyek 5—0 (3-0) Hajdúszoboszló, 1500 néző, v.: Pató. Hajdúszoboszló: Szől- lősi — Csató, Sóvágó, Jenei, Király, Nagy, Erzse, Magyar (Kántor), Labancz, Mikié. Me­zei (Tóth). Edző: Szikszai La­jos. Salgótarján•• Surányi — György, Váradi. Vanó, Izs- dinszki, Dudás, Sándor, Kri- vanek, Fehérvári, Tábori, Szabó. Edző: Szűcs László. Hajdúszoboszlón a két se* reghajtó találkozóján, biz­tosan nyertek a hazaiak. A jelentések szerint a gólarány nemhogy túlzott, még na­gyobb arányú is lehetett vol­na a hazaiak győzelme. Góllóvő: Labancz (2), Ki­rály, Csató, Mikié. •ló: Csató, Jenei, Király, Mikié, ill.: Surányi. Köplabda l\B 11. liét int*rliő*ént nverl a SLMSE Nógrádi SE— SÜMSE 2—3 (—11. 6. —14. li, —13). Budapest, v.: László. SÜMSE: Prajsnár. Papp. Sárai. Félegvhá- zi, Liptai I.. Liptai ll. Edző: Félegyházi Pál. A 130 percig tartó mérkőzés iz­galmakban. feszültségekben bő­velkedő nagv csatát hozott. A SÜMSE végül is az ötödik iátsz- mában mutatott fegyelmezett ijá­tékával és 1obb erőnlétével ott­honában gvőzte le a nagynevű ellenfelét. Jó: Sárai, Félegyházi. SÜMSE—MAFC 3:1, (18. —9. 14. 6>. Salgótarján, v.: Jakab. SÜMSE: Prajsílár, Papp. Sárai. Féleevhá- zt. Liptai Liptai TT.. cs.: Ta­kács. Edző: Félegyházi Pál. A kitűnő iátrékerőt képviselő műégyétemisták az első látezmá- ban 10—5-ös vezetéshez iutottak. A hazaiak ezután Lipt-ai TI. vezeté­sévél egvre lobban belelendültek és szinte ellenállás nélkül érték ei pontjaikat. A második 4'tSz­íriában a vendégek lói kihasz­nálták a hazaiak megtorpanását és könnyedén- nyertek, a har­madik játszma volt a mérkőzés legizgalmasabb része. Mindkét oldalon ragyogó labdameneteket láthatott az igen szépszámú kö­zönség. A SÜMSE ezt a játszmát 16—14-re nyerte meg. A negye­dik játszmában a vendégek elfá­radtak es szinte feladták a mér­kőzést a kitűnő erőnléttel ren­delkező hazaiaknak. SÜMSÉ-ből Liptai II. átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott. Beloiannisz—SBTC 3—0 (Ifi. 13. 9). Budapest, v.: Ormai. SBTC: Kovács. Sárainé. Tari. Denk. Csik. Ilosvai. cs.: ipacsné. Edző: Szat­mári Szilárd. Az első játszmát 11—8-ról, a másodikat 12—7-ről veszítette el av SBTC. A látottak alapján az SBTC veresége még ilyen arány­ban is megérdemelt, mert az a csapat, amelyik egv mérkőzésen ennyi nyitást hibázik, az győzel­mét nem érdemelhet Testnevelési Főiskola—Kistere- nyei SE 3—0 (7. 7, 6). Budapest, v.: Léderer. Kistere- nye: Puszta. Hanyiné. ökrös, Rá&a. Szomora, Kovács, cs.: Kiss. Király. Edző: Molnár László. AZ egységesebb csapatjátékot nyújtó bajnoki elölt hazaiak ©gv óra alatt gvőzték le a 1 avuló for­mában játszó terenyeieket. (varga) Sakk Őszi nyitány bravúros győzelem mei Debrecenben Aí NB n-w n»gyßolv6« teke­e»»o»t-bainoksá* VI. fordulóid­ban nanyon iyense teilesi&né- nyeket értek el w St. Oblösüvíg- evár látökosél. Hozzáaaoktunk már, hosv idegenben nem talál­lak fel másukét a tariáni téká­tok, ezúttai azonban a vártnál rosszabb eredményekkel rukkol­tak ki az üvegesek. A debreceni­ek viszont naey fákat ütöttek. J.7V a DMTE biztos 7—1 (2634— 2307 fa) arányú győzelmet ara­tott. Az üveggvári együttesből csupán Kovács szerepelt elfogad­hatóan. A további öt tekéeő m<* a 400 fás teljesítményt sem érte el. Eredmények. DMTE: Sarka» di 440, Feies 447. Szepesi 443. Vass 438. Péterszegi 418 Rigó 448. St. öblösüveggyár: Kovács 424. Klauber 349. Puszta 396. Henglár 38a. Győri 394, strak .362 fa. SKSE— Tűzoltó Az OB II-«« Maróeny CSB ő«*l nyitányán a Keleti csoportban szereplő SKSE a bajnokság hato­dik helyén álló Tűzoltó Dózsa csapatát fogadta, és bravúros, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott. A tarjániak jól küzdöt­tek, s mindössze két vereséget szenvedték. Az SKSE győzelmé­vel megerősítette helvét a közép­mezőnyben. Az egyéni teljesít­mények közül kiemelkedik Vá­radi és Szarvas győzelme, de nagyon értékes az újonc ifjúsági táblás Klenóezki Sándor döntet­lenje. Ez volt az első mérkőzése az OB TI-ben. Az SKSE-ből Szokáes, Tóth L., Tóth P.. Váradi és Szarvas győ­zött, Főnyi, Klepej, Szabó E., Kánya. Balázs, PaP* és Klenócz- kl döntetlent ért el. Dózsa 8,5—5,5 A forduló további eredménvei: Honvéd Petőfi—Láng Vasas 7,5— 6,5, Keéskeméti Tipográfia—IM Iklad 10—3 (1), Szegedi Vasutas— DVTK 8:6, Bn. Vasútépítő—Ganz Villany 8,5—5,5, Debreceni Sp — BKV Előre 6,5—5,5 (2). Miskolci MEDICOR—Szentesi Sp. 9—5. A bajnokság állása: 1. Debrecen 74,5 (2), 2. Miskolc 73, 3. Ganz Villany 71. 4. Honvéd Petőfi 70,5, 5. DVTK 69,5, 6. Szeged 68,3. 7. Tűzoltó Dózsa 67,5, 8. Vasútépítő «4, 9. SKSE 63,5, 10. Szentes 59,5, 11. Láng Vasas 56, 12. Kecskemét 50 (1), 13. BKV Előre 49 (2), 14. IM Vasas (Aszód) 42,5 (1) pont. Az SKSE október 10-én Buda­pesten, a BKV Előre csapatával mérkőzik. KÖZŰLETEK figyelem! 1976. szeptember 27-től október 2-ig „HUNOR" elektronikus ezámológép­KlÁLLÍTÁS és -vasah lesz papír—írószer osztályunkon. écskö űzletház SALGÓTARJÁí A kiállításon bemutatott számológépek a helyszínen megvásárolhatók, illetve későbbi szállításra megrendelhetők. Az [SB II 1-ban Újabb értékes két pont idegenből- *3 • !Saa,ybátonyi Bányász —Záhonyi V$C 2—1 (1—0) Záhony, 500 néző, v.: Kraj- nyák. Nagybátony: Palchu- ber — Bordás, Antal, Nagy K. S., Sólyom (Pozsár), Csikós, Sütő, Veress, Dóra, Orosz J. (Orosz L.), Kiss. Edző: Bu- lyovszky Tibor. Záhony: Krä­mer — Karasz, Jászfai, Her- czeg, Czifra (Gyüre Z.), Dal- ios, Gyüre J., Siket, Erdei. Gyüre S. Varga. Edző: Olaj György. A mérkőzés első perceiben a hazaiak kezdeményeztek többet, a Nagybátonyi Bá­nyász. csak szórványos ellen- támadásokkal veszélyeztette a hazaiak kapuját. A mér­kőzés 15. percében a bátonyl fiúk jutottak szöglethez. Ve­res szépen ívelt középre, Dó­ra átlépte a felpattanó lab­dát, de a jól helyezkedő Sü­tő, a hálóba fejelt 1—0. Az egygólos vezetés után a záhonyiak elkeseredetten tá­madtak. de a bátonyi véde­lem minden esetben biztosan hárított. A nagy hajrában a hazaiak közül Gyüre és Var­ga a 21. és 23. percben élesen lőtt labdáit Palchuber bra­vúrral védte. A hazaiak tár madásait a bátonyi középpá­lyások lelassították, a gyors és veszélyes támadásokból jól szervezett ellentámadáso­kat vezettek. A 28. percben újra a báto- nyiak jutottak szabadrúgás­hoz. Veress a szabadrúgás­ból kapott labdával lefutott az alapvonalig, onnan lőtt a kapu előterében levő Dórá­nak, aki jó helyzetben hibá­zott. Az első félidőben a ha­zaiak erőteljesebben és veszé­lyesebben támadtak, több jó helyzetük volt. de a védők és Palchuber minden esetben mentett. A második 45 perc elején újra a hazaiak rohamoztak többet, majd a vendégek né­hány perc után átvették a mérkőzés irányítását. A 75. percben Sütő az alapvonalról lőtt vissza, Dóra biztosan fe­jelt a 16-os vonaláról, de a gólt a játékvezető érthetetle­nül nem adta meg. A 86. perc­ben a középpályások szép támadást indítottak, Orosz • I., a kifutó kapus mellett bizto­san lőtt a bal sorokba. 2—0. A mérkőzés befejezése előtt két perccel a hazaiak sza­badrúgáshoz jutottak, Czifra keresztlabdát küldött a jobb oldalra, és a jól helyezkedő Erdei, mintegy 10 méterről biztosan fejelt Palchuber hálójába. 2—1. A bátonyi fiúk az egész mérkőzés alatt jól állták a hazaiak rohamait. össze­hangolt csapatjátékkal el­lenfelük fölé kerekedtek, már az első félidő után veze­téssel vonultak le a pályáról, A második 45 percben újabb góllal erősítették meg veze­tésüket és az utolsó percek­ben kapott gól már nem vál­toztatott a mérkőzés sorsán. Megérdemelten győztek a bátonyi fiúk, és ezért dicsére­tet érdemelnek. (gyenes) Igazságos döntetlen Balassagyarmati SE—Vasas Ikarus 0—0 Balassagyarmat, 1200 néző, után a kapu torkában Nagy után, Hornyák gyengén lőtt v : Bodó. Balassagyarmat: és Hugyecz elvétette a láb- kapura, és szinte hazaadta a Szőke — Szilvást, Trubin, dát, és Vigh felszabadított, labdát Bacsónak. A 78. perc- Szebeni, Erdélyi, Hornyák, A 30. percben a felezővonal- ben Szőke szögletre hárított Hugyecz (Osztrovics), Szalai, nál az Ikarus csapata part- a jobb kapufa tövénél. A 80, Szedlák, Nagy, Berindán dobáshoz jutott, és a felfutó percben a csereként beállt (Ferencsik). Edzőt Tományi Király 25 méterről Szőke ka- Érti fejese szállt kapura, de Pál. Ikarus: Bacsa — Király, púja mellé lőtte a labdát. A Ferencsik 2 méterre a gólvo- VÍgh, Hajdúik* M., Ilosvai, 39' percben maradt ki. a fél- haltól a mezőnybe fejelt visz- Prits (Érti), Fauszt, Hajdús- idő legnagyobb helyzete. Sze- szá. A 85- percben Szalai ka T., Hágenbach, Bencsik, beni el akart Fauszt mellett futtából kapu fölé lőtt. Molnár. Edző: Kontha Ká- gurítani, de az elakadt aszél­roly. sőben, aki azonnal kapura Mindkét oldalon a csatá­A 10. percben sorozatos tá- tört, átívelt a túlsó oldalra, roknak szép számmal akadt madásokat vezetett a hazai és a berobbanó Molnár he- helyzete, de vagy el ügyetlen- csapat, de a befejezések nem lyéről, az ötös sarkáról, éle- kedték a befejezéseket, vagy jártak sikerrel, a vendégek sen a jobb kapufa mellett ju- Pedig a jól romboló védők védelme némi szerencsével tott a labda az alapvonalon az utolsó pillanatokban köz­párosulva átvészelte a roha- túlra. Szünet után sem vál- benyúltak. A hazaiak rendre mókát. A 25. percben Fauszt tozott sokat a játék képe. Az lemaradtak a támadásindítá- a kaputól 10 méterre átvette 50. percben Ilosvai kapta a sokról, de, ha meg is szerez- á labdát, de az Utolsó pilla- félpályánál a labdát, de a fék a labdát, nem volt elég nacban Trubin közbelépett, és 16-osról elhamarkodottan fö- átütőerő azokban. A játék ké- ^ szerelte a csatárt. A követke- lélőtt. Az 55. percbe,, Szed- t-f alapján a döntetlen igaz- ző percben, egy ellentáma- Iák lövése szállt el kereszt- ságosnak mondható. Jó: Szil- dós után, Szedlákot buktat- ben a kapu előtt, dp a csató- vasi» Nagy, Kh: Bacsa, Vigh, ták a 16-os bal oldali sarká- rok lemaradtak az akcióról Ilosvai. nál. A belőtt szabadrúgás A 75. percben, szögletrúgás (rciler) lYein volt véletlen a vereség Miskolci VüC—SKSE 1 — 0 (1—0) ■ Salgótarján, 800 néző, v.: A 25. percben sakk-matt volt rúgása Serfőző zsákmánya Saáry. MVSC: Serfőző — Haj- az MVSC védelme, de Oláh lett, majd Szekula lőtt kapu dú, Locher, Lipták, Galló, a bal kapufa mellé lőtt. Az mellé. Aztán három SKSE- Leiszt, Szabó, Káplár, Szila- ellentámadásnál Szabó négy szöglet következett, de gólt gyí, Kiss, István. Edző: Tóth SKSE-védőt is kicselezett, de nem tudtak szerezni a ha- József- Salgótarján: Hulitka átadásáról Kiss lekésett. A 32. zaiak. Az utolsó tíz percben — Vérbói, Kasza, Kiss (Sze- percben Bencsok a jpbb ol- teljesen beszorultak a vendé- kula), Szőke (Szolnoki), Guly- dalon húzott el, a kifutó ka- gek. Szolnoki lövése vágó­ka, Romhányí, Lisztóczki, pus elől megszerezte a láb- dott vissza a jobb alsó kapu- Bábel, Oláh, Bencsok. Edző: dát, de elhamarkodottan ke- fáról, majd újra három szög- Tóth István. resztbe vezette, az üres kapu letet ívelt be az SKSE. A jól előtt. A szünet előtt az egyik záró vasutasvédelem azon- Kezdés után a vendégek vasutastámadásnál Galló nagy ban megvédte hálóját a gól­Szabó révén megszerezhet- erővel küldte a labdát kapu- tói. ték volna a vezetést, de a amely végül is a bal ka­csatár nagy helyzetben hi- pUfán csattant. A hazai csapat ezen a mér­bázott. A harmadik percben kőzésen sem tudta értékesíte­Olah ment el a bal oldalon A játékidő második része ni helyzeteit. A mérkőzés te­sokat ígérőén, de csak szög- vendégtámadósokkal indult, kintélyes részében pontatla- letet tudott kiharcolni. A ha- Hulitka, Szabó lövését szög- nul adogattak, szív és lélek zaiak bal oldalról küldték be letre hárította, majd a jobb- nélkül játszottak. Hiányzik a labdát, Bábel felső léc alá szélső két alkalommal is hi- az átütőerő az SKSE-ből- tartó fejesét Serfőző szög- bázott. Az 55. percben Szol- Nem volt véletlen, hogy ezen letre hárította. A következő noki távoli lövése kerülte el a mérkőzésen is vendégsiker percekben Oláh két alkalom- a jobb felső kapufát, majd született, teljesen megérde- mal is a jobb alsó kapufa ismét Szabó játszotta át aha- mellen. Jó: Locher, Leiszt, mellé célzott. Ezután érthe- zaiak védelmét, de Hulitka Galló. A hazai csapatból sen- tetlenül visszaesett a hazai hárítani tudott. Az SKSE ki sem nyújtott átlagon felüli csapat. A 20. percben Kap- egyre idegesebben, rosszab- teljesítményt, lór nagyszerű keresztlabdát bul játszott. Szolnoki szabad- (demény) küldött István elé, aki 8 mé­terről nem hibázott, laposan T " ' a bal alsó sarokba lőtt. 1—0. { NOGRAD - 1976. szeptember 28., kedd 7