Nógrád. 1976. szeptember (32. évfolyam. 206-231. szám)

1976-09-01 / 206. szám

Megyei bajnokság Nagy gólkülönbséggel nyeri Pásztó \ r Pályaválasztói sikerek hal mérkőzésen — Egyedül a ZlM győzött vendégként a tar/áni rangadón A megyei labdarúgó-bajnokság őszi második forduló­jában Pásztó csapata hatalmas gólkülönbséggel nyert Bár- na ellen. Csupán az St. ZIM győzött vendégként. Az együt­tes múlt heti hazai vereségét feledtette a Bányagép SK elleni rangadón. A csonka fordulóban túlnyomó sikerrel szerepeltek a pályaválasztók. Az St. Volán csapata a test­véri sportkapcsolatok szélesítése jegyében ugyanis Cseh­szlovákiában szerepelt a Szlovák Nemzeti Felkelés 32. év­fordulója kapcsán. Az ünnepségen koszorút helyeztek el a hősök emlékművénél, majd barátságos mérkőzést vívott az St. Volán a losonci járás válogatottjával. A jó erők­ből álló vendéglátó együttes 1—0-ás félidő után 3—0 arányban nyert. Az így elmaradt Szőnyi SE—St. Volán találkozót szeptember 1-én játsszák Jobbágyiban (veze­ti Kakukk). A forduló másik nagyarányú győzelmét az St. Öblösüveggyár aratta Romhány felett. Ismét jó játékkal bizonyította erejét a Vörös Csillag SE, mégpedig a múlt évi második, Kazár legyőzésével. Hatalmas iramú küz­delemben győzte le Karancslapujtő Mátranovákot Somos­kőújfalu 2—0-ra verte a Bgy. Volánt, Kisterenye Palotást. A sportszerű fordulóban 29-re növekedett a góltermés. ívelte a kapu elé a labdát, s közelről Balogh vágta a há­lóba. A hazai együttes többet támadott, 11-est is hibázott, megérdemelten nyert, bár a vendégek is javuló játékot mutattak. Jó: Antal, Pindroch, Havasi, ill. Mihály, Huttyán. Vörös Csillag SE—Kazár 3—1 (2—0) Rétság, 300 néző, v.: Mol­nár Gy. Vörös Csillag: Ko­dak — Nagy S., Pasek, Szi­lágyi — Bacsa (Pál), Juhász L- — Balázs, Hugyecz, Cson­tos (Súlyán), Kecskés, Juhász I. Edző: Győri Ferenc. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér G., Kovács V., Sarkadi — Mol­nár B., Kovács L. — Gecse, St. ZIM—St. Bányagép 3—2 vecz G. — Répás Z., Répás Bakos, Rátóti, Tolnai K., Do- (1—2) L., Gajdár J., Gajdár L., monkos (Tolnai F.). Edző: Molnár. Felkészítő: Szabó Szabó Ernő. Az I. félidőben Salgótarján, Szánasi út, 200 Kálmán. A nagy kedvvel ját- Kecskés két gyors elfutás­néző, v.: Martinkó. St. ZIM: szó hazai támadósor több íz- hói jelentős előnyhöz juttatta Tóth — Rácz, Pántya, Há- ben, különösen szünet után csapatát, szünet után pedig rom J. — Oszvald, Kovács okozott rövidzárlatot a ven- Balázs bombázott a felső sa- — Gál, Balázs, Nagy L„ Óra- dégvédeiemben. Góllövő: Győr rokba. A sokat hibázó, olykor vecz, Három Gy. (Gecse). Ed- (3), Szeles, Tari (2—2), Ke- vitatkozó vendégek Rátóti ző: Bandúr Mihály. St. Bá- lemen, Szabó. Jó: Tari, Győr, széP fejesgóljával szépítet- ny'agép.: Kuloványi — Bozó, Szeles, a vendégeknél senki tek- Jó: Pasek, Szilágyi, Ju- Bessenyei, Takács J. — Jenei, sem említhető. hász L„ Balázs, Kecskés, ill. Schwarcz.’ Balga — Mosó, Gecse, Tolnai K. Pusztai (Blaskó), Berecz, Ta­kács P. (Oláh J.). Edző: Ben- ke János. A 20. percben már 2—0-ra vezetett a bányagép­gyári csapat. ' védelmének könnyelműsködése miatt azon­ban a ZIM fokozatosan ja­vuló játékkal a maga javára fordította a mérkőzés sorsát. Karancslapujtő—Mátranovák 2—1 (2—1) Kisterenye—Palotás 2—0 (2-0) Kisterenye, 400 néző, v.: Gáspár. Kisterenye: Márinka — Szabó, Mester, Szomora (Babka) — Márton, Janusek Karancslapujtő, 300 néző, v.: Szabó Mihály. Karancslapuj­tő: Híves L. Telek I., Te­lek S., Novák T. — 'Juhász L.,, Osgyáni — Horváth, Tóth 2 _l-nél szünet után Takács S., Novák Gy., Somoskői — Ónodi, Baranyi L., Kovács P . két lépésről kapu mellé (Nagy Gy.), La vaj. Edző: Lan- (Oláh), Baranyi J., Dropka. fejelve hibázta el a legna- J-os Ede- Mátranovák: Domon- Edző: Szilágyi Gyula. Palotás: gvobb gólhelyzetet. Góllövő: kos — Farkas, Gecse, Laka- pete — Szrena, Tóth A., Go- Óravecz (2). Gál, ill. Berecz tos E- Mészáros, Simon lyán — Molnár Z., Matiszlo- (2). Jó: Rácz, Pántya, Gál, Kotroczó, Lakatos B., Tóth vies — Petre (Turcsányi), II- Oravecz, ill Berecz, Besse- *•» Bakos, Tóth L. Cs.: László, lés, Szűcs, Bagi, Szpisják. Fel­Veres. Edző: Szomszéd Ádám. készítő: Kovács József. Idény- A 25. percben Tóth S.-t búk- eleji formában játszva, ala- tatták a nováki védők, s 11- csony színvona’ú mérkőzést esből Juhász L. szerezte meg vívott a két csapat. A 28. a vezetést. (Domonkos csak- percben Bagi öngóllal juttat- nem hárított, mert érte a ta vezetéshez a hazaiakat, a Salgótarján, Munkás úti labdát.) A 33. percben Kot- 34, percben Ónodi volt ered- pályá, 300 néző, v.: Bepkő. roczó gurította vissza a láb- ményes. Jó: Mester, Ónodi, St. Öblösüveg.: Simon P. — dát, s Tóth I. hat méterről Baranyi J., ill. Pete, Tóth Kakukk, Kral S., Kojnok, Pi- a hálóba vágta. A 40. perc- A., Szpisják. linyi — Antos, Gáspár, Kral ben Horváth éles beadásából I. — Kurcsik (Kaposi), Győ- Lavaj továbbította a hálóba ri, Dollencz. Edző: Simon lm- a labdát közelről. Szünet után re. Romhány: Jeszenszki — hatalmas küzdelem folyt, de Lisovszki, Fejes, Máté — mindkét kapunál kihaszná- Koczka, Vrbovszki — Varga latlanul maradt 3—4 gólhely- I., Túri (Varga II.), Balázs, zet. A hazai győzelem meg- Zachar (Zagyvái I.), Pásztor, érdemelt. Jó: Telek S., No- Felkészítő: Pásztor Pál. A vák T., Osgyáni, Horváth, ill. tavaszi formáján mélyen alul Domonkos, Mészáros, Tóth I., Szereplő vendégcsapat mind- Bakos, össze két-három lövéssel oko­nyei, Jenei. St. öblösüveggyár—Romhány 4—0 (1—0) SPORT Mérkőzés előtt Egy pontért „mennek” Tarjánba a diósgyőriek A húszas évek végétől fo- lenfél közül kettővel már már játszhat (ínhüvelygyulla- lyik a nagy párharc. Először mindkét csapat játszott. Vár- dása volt), s már ez is lénye- az Északi kerület (illetve al- hidi Pál, az újpestiek edzője ges erősödést jelentene. De szövetség) bajnokságában, ké- pénteken e sorok írójának ezt valószínűleg más poszton is sőbb fokozatosan feljebb! Az mondta: „Olyan óriási lelke- lesz csere. NB I-ben az első két találko- sedéssel és erőbedobással ját- zót az 1940—41. évi bajnok- szik majd a Dózsa a DVTK Ságban vívta a két csapat. A ellen, amire régóta nem volt Di. MÁVAG (akkor ezen a példa”- így is volt! A sok­névén szerepelt a diósgyőri szoros bajnokcsapat „lelépte” csapat) 4—2-re győzött Diós- a hazaiakat. A tárgyilago- győrben, a nógrádi futball- sabb diósgyőriek a mérkőzés fellegvárban viszont az után meg is állapították: SBTC-é volt a két pont, a fe­kete-fehérek azonban 2—1-re tudtak győzni, sokszor találkoztak, s a fut- ballszerencse hol az egyiket, hol a másikat segítette... Most egyiküknek sem Nekünk nem a mai Újpest csak ellen kell győzni...” Amiből más is következik. S ezt a „mást”, a szakvezetés így fogalmazta meg: „Nagyon szeretnénk legalább egy pon­megy a legjobban. Az három találkozón mindkét együttes 33 százalékos telje­sítményt nyújtott, s ez a DVTK-nak a 14., az SBTC- nek a 15. helyhez volt elég. Érdekes, hogy a három el­első elhozni a Stécétől, még, Úgy hírlik, hogy Theodor« helyett Tóth Lajos (körülbe­lül két és fél éve a tartalék­csapatban szerepel). Tatár helyett Görgei jut a csapat­ba. Minden valószínűség sze­rint elöl is lesz változás, hi­szen Koleszárik is, Feledi iá igen gyenge teljesítményt nyújtott. A sokáig sérült Bo­rostyán, illetve Szűcs is szóba jöhet. Ez tehát a helyzet 24 óráf vai a mérkőzés előtt Diós­győrben, ahol mostanában a ha ez nem is lesz könnyű. És labdarúgók nem kényeztették vajon mit tesznek ennek ér- ej a szurkolókat. S akik ab- dekében a diósgyőriek? Sza- ban bíznak, hogy az „északi bó Géza elsősorban a vedel- rangadóra” csapatuk „feltá-. met szeretné megerősíteni... mad”, s egy pontot Salgótar- — Remélem, Salamon most jánból valóban elhoz majd! A két pont reményében lép pályára az SBTC Az őszi első hazai mérkő- ha mindkét pontot idehaza szén a hazai mérkőzések utáa zés után mind a szakemberek- akarják tartani. Nyilván, a jó néhány találkozó lesz nek, mind a szurkolóknak DVTK is arra törekszik, hogy majd idegenben. Arra az idő­volt alkalmuk elemezni a az Újpesti Dózsától elszenve- szakra is kell valamit tarta- ZTE ellen látottakat. Még, ha dett vereséget valamivel fe- lékolni. Az edző nem változ- a játék kívánnivalót hagyott ledtetni tudja. A bajnokság állása zott veszélyt, védelmét pe­dig szünet után szinte felőröl­te a jól kombináló hazai együttes. Góllövő: Dollencz (2), Kral I., Gáspár. Jó: Koj­nok, Kral I., Gáspár, ill. Fe­jes, Máté, Varga I. Somoskőújfalu—Bgy. Bolán 2—0 (1—0) Pásztó—Barna 9—0 (3—0) Somoskőújfalu, 300 néző, v.: Sütő. Somos.: Balázs Z. — Kapás, Gajger, Pindroch — Séber, Antal — Balázs E., Babjak: (Szabó O.), Balogh, Havasi (Sinkovics), Bede. Fel­készítő: Eisler Ferenc. Bgy. Pásztó, 300 néző, v.: Dóra Volán: Naszály — Ferencz, L. Pásztó: Geczkó — Bőte, Huttyán, Kalmár — Hodá- Sütő, Horváth F. — Kelemen, szi, Loksa — Jónás, Mihály, Nagy — Kovács, Szabó, Ta- Széles, Gál, Katyi. Felkészítő: ri, Győr, Szeles. Cs.: Beró, Huttyán András. Az I. fél- Tóth. Ed ; Vers: Béla. Bár- idő derekán Havasi 18 mé- na: Boz > (P .oti) — Szabó V., térről bombázott a bal sa- Tóth, Libeg — Suián, Ora- rokba. A 85. percben Bede CartSia Angéla három számiján magyar bajnok 1. St. öblösü. 2 2­­ft—0 4 2. Vőrös Csillag 2 2­­5—1 4 3. Kisterecnyo 2 1 1­3—1 3 4. K.-lapud tő 2 1 1­3—1 3 5. Pásztó 2 41­1 9—2 2 6. Somoskőújf. 2 1­1 2—1 2 7. Szőnyi SE 1 1­­1—0 2 8. Mátranovák 2 1­1 2—2 2 9. St. ZIM 2 1­1 3-4 2 10. Romhány 2 1­1 2—4 2 11. St. Volán 1­1­2—2 1 12. St. Bányagép 2­1 1 4—5 1 13. Kazár 2­1 1 2—4 1 14. Bánna 2­1 1 2—11 1 16. Palotás 2­­2 O'—3­16. Bgy. Volán 2­­2 0—4­Összeállította: Andó Miklós is maga után, de eredményes volt, hiszen Tarjánban ma­radt mindkét bajnoki pont. A mai napon viszont már újabb találkozóra kerül sor. Délután fél négykor az SKSE- stadionban SBTC—DVTK északi rangadó következik. A két együttes több mint há­rom évtizede vív évről évre nagy csatákat. Melyik csapat győz ma? Ez "s^0Vba“álL a kérdés foglalkoztatja a tar­jám szurkolókat. Kétségte­tat a legutóbbi összeállítá­son. Csupán a kispadon ülnek , „ .. , . majd újabb játékosok. Kö­az, hogy Szűcs a legutóbb. ZÖUe> hogy Répás Béla hétr61 Az SBTC háza táján újság mérkőzésen elszenvedett sé­rülését még nem heverte ki. Még az a jó, hogy térdbántal- ma nem ígérkezik hosszas­nak. Gipszsínbe helyezték a biztos kezű kapus lábát, me- ö* , . ___,__ , , , ,, , ’ lesz meg a kispadon. lyet egy hét elmúltával vesz­nek majd le. Így remélhető, hogy rövid idő múlva újra hétre mind jobban belelen­dül, és ennek alapján a tarta­lékcsapatból a DVTK elleni mérkőzésre már a kispadra kerül. Mellette Kovács III. A hallottak alapján tehát az északi rangadóra az aláb­bi összeállításban lép pályá­ra az SBTC: Magyar — Ge- Kedden Dávid Róberttel, az cse> Kmetty, Kovács II., Tóth, len, a hazai csapatnak jóval SBTC vezető edzőjével be- varga, Marcsok. Básti, Szoó, nagyobbak a győzelmi esé- szélgettünk a kilátásokról. Márta, Jeck. Abban re- lyei- Ez azonban nem jelenti Megjegyezte, hogy a ZTEután ménykedünk tehát, hogy dél- azt, hogy a DVTK nem okoz- a DVTK ellenében is győzel- után a fenti összeállítósú csa_ hat meglepetést. Éppen ezert mi reményekkel küldi palya- , a tarjáni fiúknak teljes erő- ra a fekete-fehér játékosokat. pat kétvallra fekteti a regi, bedobással kell küzdeniük, Nagyon kell a két pont, hí- nagy ellenfelet. Teke NB 11. Újabb vereség Az NB Il-es nagygolyós, jáni üvegeseket. Nagy becs- Részletes eredmények: Vasas teke-csapatbajnokság II. for- vággyal küzdöttek, ennek el- Ikarus: Maksad 425, Buli 401, dulójában Budapesten ven- lenére nem sikerült még szó- Márkusz 425, Fogarasi 437, dégszerepelt az St. Öblös- ros eredményt sem elérniük. Ba"a 415, Bocsik 439. St. j)b- üveggyár együttese. Az egy telálk02Ón a Vasas Ikarus '»«üveggyár: Kovács 425, héttel korábban hazai pályán A talalkoz°n a Vdsas lkarus Puszta 382, Huram T. 378, elszenvedett vereség nagyobb együttese 6—2 (2542—2472 fa) Mag 42i. Klaubert 448, Stark lelkesedésre késztette a tar- arányú győzelmet aratott. 418. Az idei országos ifjúsági at­létikai bajnokságot a Nép­stadionban rendezték meg. Bartha Angéla, az SKSE ki­válósága három számban is bajnokságot szerzett- 100 és 200 méteren, valamint 100 m. gátfutásban került a dobo­gó legmagasabb fokára a tar­jám lány. Sőt, még távolug­rásban is szerepelt. Ebben a számban a 2. lett. 200 méte­ren 21.4 időeredménnyel új megyei ifjúsági és felnőtt­csúcsot ért el. Edzője: Woth Klára. Az SKSE fiataljai közül di­cséretet érdemel még Gibi- csár. aki a férfimagasugrás­ban 201 centiméterrel 5. lett. Fegyveres pedig 5000 méterep a 6. helyezést harcolta ki. Ér­demes még megemlíteni, hogy súlylökésben Szabó Zsuzsan­na 8. lett. A verseny króniká­jához tartozik még, hogy Fegyveres nyolctized másod­perccel megközelítette az aranyjelvényt. A Kohász-atlé­ták ezen az erőpróbán 42 MASZ- és 26 olimpiai pon­tot gyűjtöttek össze. A versennyel egyidőben Szombathelyen került sor a serdülő „A” kategóriában a vidékbajnokságra- Balogh Tamás, Kimer László és Ko­máromi Katalin kiharcolta az országos döntőbe jutást. Ba­logh 300 m. gáton 3.. Kimer távolugrásban 5. és ugyan­csak 5. lett Komáromi 800 m. gáton. Nagy érdeklődés mellett Nógrádi siker a II. Salgó Kupa autós túra versenyen A magyar autóklub salgó­tarjáni szervezete augusztus 29-én rendezte meg a megye- székhely és környékén a II. Salgó Kupa autós túraver- senyt. A népszerű autós cse­megét a verseny egész útvo­nalán sok ezren nagy figye­lemmel kísérték. A megye- székhely vasárnap délelőtt egy zúgó—méhkashoz hason­lított. A speciális szakaszo­kon is sokan kíváncsiak vol­tak a versenyre. A rendezők dolgát nagyon megnehezítet­te, hogy a speciális szakaszok nézői több esetben fegyelme­zel! enkedtek. A szervező bizottság a ver­senyre 95 nevezést fogadott el. Vasárnap reggel 8.45 órá­tól percenkénti indítással 83 gépkocsi rajtolt, s a célba 60 érkezett be Géposztályonként a következők voltak a győz­tesek. 1. géposztály. (600 ccm) 1. Baranyi Attila—Szalvik János (Budapest Főtaxi) Tra­bant, 2. géposzíály (1000 ccm) 1. Birkner Gábor—Korsós Miklós (MÁK Gyöngyös) Wartburg, 3. géposztály (1300 ccm) 1. Holecz József—Tajti Tibor (Egyesületen kívüli nógrádi versenyzők) Zsiguli, 4. géposztály (1300 ccm fe­lett) 1. Fülöp János—Juhász Béla (MÁK Gyöngyös) 125 p. A verseny abszolút győzte­se, és ezzel a Salgó Kupa vándordíj elnyerője, O útvo- nal-hibapontal, egy perc 24 másodperces ügyességi ver­senyeredménnyel a Holecz József—Tajti Tibor Nógrád megyei páros volt. Egyúttal ez a kettős nyerte el az idén alapított „legjobb Nógrád me­gyei versenyző” díját is. A díjakat Fekete Nándor, a városi tanács elnöke adta át. A Városközpontban rende­zett ügyességi verseny, amely 22 kapuból állt, ugyancsak nagy érdeklődés mellett zaj­lott le. Az értékelésnél ötös holtversenyt állapítottak meg a Trabant gépkocsik között. 14-essel rajtolt a Holecz József—Tajti Tibor kettős. Nem csupán a kategória, hanem a verseny abszolút győztese címet is elnyerték Végül a legjobb ügyességi sorsolással _ az Újhelyi Zol- versenyző díját — 1 perc 13 tán—Szimán László balassa- másodperces eredménnyel, gyarmati páros nyerte.