Nógrád. 1976. szeptember (32. évfolyam. 206-231. szám)

1976-09-21 / 223. szám

A mezőny fölény ellenére vereség Honvéd Papp J. SE—*5/. Síküveggyár 3—2 — S P O R T . Az NB lll-ban Biztos győzelem — kihagyott helyzetekkel Nagybátony — Kisvárdai SE 3 — 0 (1—0) Salgótarján, 500 néző. V.: Huták. Papp J. SE: Baricska — Borsós, Petercsák, Helgert, Derzsényi, Dulibán, Pallai, Bácskái, Spéder, Pócsa, Ma­darász (Stark)- Edző: Vágó György. Síküveggyár: Baár — Nagy, Váradi, Vertig, Tá­bori, Krivanek L., Izsdinszki, Fehérvári, Borsós, Szabó, Kri­vanek R. (Ungvári). Edző'- Kollár Gyula. A csúszós talajon, nagy el­lenféllel szemben, a hazai csapat nehezen kapott lábra. A 10. percben szögletet rúg­tak a vendégek s a bal ol­dalról ívelt labda átszállt a védők feje felett s az előre húzódó Petercsák magasan felívelve védhetetlenül fejelt a hosszú sarokba. 1—0. A mezőnyben egyenrangú volt a Pálfalva. A 20. percben újabb gólt szerzett az ellenfél. Ez­úttal egy jobbszélen futó ár­tatlan támadás beívelt lab­dája a kifutó Baár felett a ka­pu közepében a léc mellett pattant a hálóba. 2—0. A vá­ratlan gyors gólok után a ha­zaiak, mivel a pálya közepe igen mély és víztócsákkal tar­kított volt, a széleken eről­tették támadásaikat- A beadá­sokról azonban a belső csatá­rok rendre lekéstek. A ha­zaiak mezőnyfölényben ját­szottak, számottevő helyzetet nem tudtak teremteni. Csupán egy Vertig-előretörés és egy távoli lövés okozott némi iz­galmat. A 40. percben Szabó nehéz szögből talált a hálóba. (2-1) 2—1. Szünet után a 48. perc­ben Petercsák hazaadása cen­timéterekkel kerülte el a ka­put. A 49. percben Izsdinszki futott el a szélen, beadását Szabó kapura fejelte, a menteni akaró Peter­csák Derzsényibe lőtt, a labda a hátvéd lábáról a há­lóba hullott. 2—2. A gól után is a hazaiak támadtak. Baricska, Krivanek, majd Izsdinszki lövését védte óriási bravúrral. Változatlanul a hazaiak irányították a küz­delmet, még váratlanul a 85. percben egy ártatlannak tű­nő támadás végén Dulibán fejese a jobb kapufát érintve pattant a hálóba- 3—2. A mérkőzés utolsó percében, a gólratörő Fehérvárit a vendé­gek védelme a 11-es pont tá­ján egyesült erővel szabályta­lanul felvágta. A játékvezető sípja néma maradt! (Ez volt a második eset, amikor súlyos szabálytalanságot nem torolt meg!) Az első negyedórától elte­kintve a hazai együttes me­zőnyfölényt harcolt ki. Szüne­tig helyzeteiket elügyetlen- kedték, szünet után pedig mintegy 30 perces nagy fölé­nyüket nem tudták gólokra váltani. Az együttes javuló formában játszott. Határozot­tabb támadójátékkal ezúttal győzelmük sem lett volna ir­reális. Jó: Helgert, Spéder. Pócsa, ill.: Váradi. Krivanek L., Izsdinszki és S^abó. (mátyus) ' Eredmények, táblázatok NB III. Északkeleti csoport: Leninváros—Rudabánya 3—1 (1—0), Hatvan—Egri Vasas 1—0 (0—0), Záhony—Gyön­gyös 1—0 (0—0), Miskolc— Nyíregyháza 2—0 (0—0), Va­sas Ikarus—Borsodi Bányász 3—0 (1—0), Debrecéni MTE —Hajdúszoboszló 3—0 (2—0). Északkelet 1. K.-barcika 7 6 1­23— 7 13 2. DMTE 7 6 1­17— 3 13 3. Leninváros 7 4 3­10— 4 11 4. B.-gyarmat 7 5­2 13— 9 10 5. Nagybátony 7 3 2 2 15— 8 8 6. MVSC 7 2 4 1 9— 4 8 7. Ikarus 7 4­3 10— C 8 8. Gyöngyös 7 3 2 2 10— 8 8 9. S.-újhely 7 3 1 3 9— 9 7 10. Nyíregyháza 7 3 1 3 8— 9 7 11. Egri Vasas 7 3 1 3 6— 7 7 12. SKSE 7 2 3 2 7— 9 7 13. Rudabánya 7 2 2 3 7— 8 6 14. Papp J. SE 7 2 2 3 9—13 6 15. Záhony 7 2 2 3 7—12 G 16. Borsodi B. 7 1 3 3 8—12 5 Hatvan 7 2 1 4 8—12 5 18. Kisváirda 7 1 2 4 4—11 19. H.-szob oszló 7­1 6 4—19 1 20. St. síküveg. 7­­7 4—18­A VIII. fordulóban szep­tember 26-án: SKSE—Miskol­ci VSC, Balassagyarmati SE —Vasas Ikarus, Záhonyi VSC —Nagybátonyi Bányász, Haj­dúszoboszlói Bocskai—St. Sík­üveggyár. A totó 38. heti eredménye 1. BVSC—Volán X 2—2 2. Várpalota—Pécs X 0—0 3. Ganz-M.—Izzó 1 5—2 4. Szóin. MÁV—Özd 1 3—0 5. Komló—Szekszárd 2 0—1 ö. Fűzfő—Debrecen 2 0—1 7. Egri Dózsa—Budafok 1 5—2 8. Cegléd—EPGEP 1 2—0 9. Nagyszénás—Szabó L. X 1—1 10. T.-szentmiklós—KSC 1 2—1 11. ESMTK— EGSZÖV 1 3—1 12. Le b el—Gúla 1 2—0 13. Bakony—Bauxitb. 2 1—3 + 1 14. Z.-szentgrót—Sabaria X 0—0 Birkózás Nagybátony, 600 néző. V.: Füzessy. Nagybátony: Palchu- ber — Bordás, Antal, Nagy- jciske, Sólyom (Longauer), Csikós, Sütő, Veres, Dóra, Orosz, D. Kiss. Edző: Su- lyovszky Tibor. Kisvárda: Mosolygó — Takács, Török, Komáromi, Dajka, Gólyán, Balári (Czifra), Tóth I„ Bo­ros, Korponai, Bori (Tóth II.). Edző: Oláh Tibor. Már az első percben óriási hazai helyzet maradt ki. Ve­res Dórának továbbított, aki kicselezte a kisvárdai védő­ket és az ötös vonalán tar­tózkodó Orosz II-höz küldte a labdát. Ö egy pillanatra el­bizonytalankodott és így kima­radt a biztos helyzet. A vendégek vették át a kezdeményezést. Korponai keresztlabdát küldött Tóth- nak, aki mintegy 15 méter­ről lőtt, de Palchuber bizto­san tolta szögletre a jobb alsó sarokba tartó bombát. A 10. percben Veres lőtt sza­badrúgást mintegy 20 méter­ről, Mosolygó csak bravúrral tudott szögletre menteni. A 1!). percben Dóra Kissnek továbbította, de ő az ötös vo­naláról a kapus kezébe lőtte a labdát. A 29. percben Sütő várat­lan helyzetben kapott labdát a 16-os jobb sarkán és véd- hetetlenül lőtt a léc alá. 1—0. A fellelkesült bátonyi fiúk a következő tíz percben több­ször veszélyéztették Mosolygó kapuját — a vendégek vé­delme is „zárlatot” kapott —, de a helyzetek kimaradtak. Sólyom távoli lövése után a labda csak centiméterekkel zúgott el a léc fölött. A második félidő első per­cében a kaputól mintegy 35 —40 méterről Veres szabad­rúgása a 16-os vonalán levő Dóra fejéről került a háló­ba. 2—0. A következő 15 perc eseménytelenül telt el. A 60. percben nagy erővel támad­tak a vendégek, de a biztos helyzeteket egymás után ki­hagyták. A 62. percben a hazaiak jutottak szabadrúgáshoz. Ve­res 40 méteres lövését Mo­solygó csak bravúrral tudta a léc fölé tolni. A 65. perc­ben Cifra hibázott biztos helyzetben. A 76. percben Sütő kicse­lezte a védőket, s mintegy tíz méterről óriási erővel lőt­te meg a labdát, amely a kapus kezéből visszapattant és az ötös vonalán levő Dó­ra biztosan értékesítette. 3—0. Az utolsó tizenöt percben Veres, Sütő és Dóra jutott gólhelyzetbe, de a nagy le« hetőségeket nem tudták érté­kesíteni. A szurkolók izgalmas. de némelykor alacsony szintű mérkőzést láthattak. A há­romgólos győzelem ellenére sok jó helyzet maradt ki, nagyobb gólaránnyal is győz­hettek volna a Bányász-fiúk. Jók: Palchuber, Antal, Csi­kós, Dóra, illetve Korponai, Tóth I, (gyenes) Atlétika Bariba Angéla és Zándnki Géza országos bajnoksága A vendégeli közelebb álllak a győzelemhez fsátoraljaú/helyi Sp. MEDOsZ MÁV—SKSE 0—0 Budapesten az országos ifjúsági összetett bajnokságon nagyszerű SKSE-siker szüle­tett női ötpróbában. A 17 éve­sek küzdelméből Bartha An­géla' az SKSE atlétája került ki győztesen 3902 ponttal. A 23 indiuló küzdelmében a tar­jám atlétalány a következő eredményeket érte el: 14.1, 8,49, 160. 583. 24.8, A további ^sorrend: 2. Fazekas (Szolnoki •MÁV) 3543. 3. Szűcs (Debre­ceni KSE) 3329 pont­A Népstadionban az A. korcsoportbeli serdülők or­szágos bajnokságán Nógrád megyei atléták is indultak. Zándoki Géza- a Bgy. SE atlé­tája a 100 méteres síkfutás­ban 11 másodperccel országos bajnokságot nyert! A 15 éves atléta — edzője Komoróczi Csaba — távolugrásban is in­dult és 637 cm-el 3. lett. Bronz­érmét szerzett Balog Tamás az SKSE atlétája, aki 100 gáton 14 mp-el 3. lett- Balog súly­ban 12.48-al 7- 300-on 40.7-el 6. lett. Az SKSE versenyzői közül Komáromi Katalin 80 gáton 12,2-vel a 9. helyet sze­rezte meg. X Üjabb SKSE-atléta iratko­zott fel az aranyjelvényes fu­tók listájára- Hertelendy Bé­la tanítványa Fegyveres Zsigmond a Népstadionban. 3000 méteren 8:46-al aranyjel­vényes szintet teljesített! ö a 4. SKSE-atléta aki ebben az évadban megszerezte az aranyjeivényt. X Pécsett serdülő atléták rész­vételével négypróbaversenyt rendeztek. A C- kategóriás at­léták küzdelmében a fiúk­nál Tari László 1869 ponttal győzött! A lányoknál Szlivka Zsuzsa 2487 ponttal 4. lett­X A SUMSF. versenyén Her- czeg Attila az SKSE ifjúsági diszkoszvetője 47.06 métert do­bott ég teljesítette az ezüst­jelvényes szintet. Hajrában szerzett győzelem SBTC—Szentesi Kontakta 16—14 (9—10). Salgótarján, v.: Farkas, Szőke. SBTC: Tasi (Holtai) — Lukács (5), Oláh- né (2), Takács (2;, Kissné (1), Fehérváriné (3), Józsá- né (1). Cs.: Nagy (2), Ko- vácsné (—). Edző: Tarján Péter. A sorozatban négyszer győ­ző SBTC idegesen kezdett. Az ellenfél jól kihasználta a hazai védőfal megingása­it, s a két kitűnő átlövője révén 3—3-tól a félidő végé­ig egy-két góllal biztosan vezetett. Nagyobb arányú ve­zetéseket az utolso percek­ben Holtai három eredményes közbeavatkozása akadályoz­ta meg. Szünet után taktikát vál­toztatott az SBTC, az átlö­vők követő őrzéséről rátér­tek a hatos védőfalra. A hig­gadt játék eredményt hozott,­12—12-re egyenlítettek, majd Nagy és Oláhné oldalról lőtt alsó sarkos góljaival 16—13- ra elhúztak. Ezután hosszú percekig őrizték hálójukat a hazaiak. Csupán egy gólt ka­pott a lelkesen játszó SBTC és izgalmakban bővelkedő ta­lálkozón sorozatban az ötö­dik győzelmét aratta! Emlí­tésre méltó még, hogy a ki­tűnő átlövő Fehérváriné sé­rülten vállalta a játékot. DVTK—St. Építők 21—20 (13—14). Diósgyőr, v.: Bán­kúti. Építők: Gulácsi —Nagy (5), Pádár (1), Kovács I. (1), Horváth (6), Szabó (1), Nä­gel (4). Cs.: Kovács I., Ko­vács III. (1), Kovács Z. (1). Edző: Czimmer János. A mérkőzésnek az Építők részére a dobogós hely meg­szerzése, a hazaiaknak a ki­esés elleni harc adott tétet. A színvonalasan játszó Épí­tők nagy küzdelemben, jó védekezés mellett egy-két gól­lal végig vezette az első fél­időt. A kezdeményezést a szü­net után sem engedték át. A mérkőzés irama változatlan volt. A lendületesen játszó tarjániak háromgólos előnyt harcoltak ki. A hajrában óri­ási hangorkán közepette fel­jöttek a hazaiak. Pár perc­cel a befejezés előtt a mérkő­zés folyamán először egyen­lítettek, majd 20—19-re ve­zetést szereztek. Góljukra a vendégek góllal válaszoltak. Harminc másodperccel a be­fejezés előtt 7-eshez jutott a tariáni csapat. Nagy á bün­tetőt a kapus lába közé cé­lozta. Az hátraesve a gólba tartó labdát a vonalon elér­te. Majd hosszú indítással, s eredményes befejezéssel csa­patát sorsdöntő győzelemhez segítette, A mérkőzést egye­dül vezető Bánkuíi (társa nem érkezett meg) kitűnően látta el feladatát. M. L. Két máfödik hely Egerből Heves megye székhelyén országos szabadfogású úttörő­birkózóversenyt rendeztek. Szőnyegre léptek az SKSE birkózópalántái is. A 35 kg- os súlycsoportban Fodor nagyszerűen birkózott, és a tizes mezőnyben végül a 2. helyet szerezte meg. Dicsére­tet érdemel még a nehézsúlyú Gregor is. aki ugyancsak 2. helyezéssel tűnt ki! Teke Imponáló győzelem az Ózdi Kohász elten Az NB Il-es nagygolyós te- kecsapat-bajnokság őszi V- fordulójában az St. Öblös' üveggyár együttese itthon mérkőzött az Ózdi Kohásszal- A hazaiaknak ezúttal már jobban ment és imponáló 7—1 arányú győzelmet arattak. A vendégeknek nem „ízlett” az üveggyáriak tekepályája. Többen gyenge teljesítményt nyújtottak­Sátoraljaújhely, 300 néző. V.: Brinken. Sátoraljaújhely: Vak­les — Sütő, Forgács, Lisovsz- ki, Bobkó, Csongrádi, Dobai (Kovács), Sztankó, Kiss (To­kár), Suller, Dutkievicz. Edző: Szakái Miklós. Salgótarján: Hulitka — Verbói, Kasza, Kiss, Szőke, Gulyka, Romhá- nyi, Bencsok, Bábel, (Szeku- la), Lisztóczki, Oláh. Edző'- Tóth István­Szemerkélő esőben, nagy szélben, rendkívül mély tala­jú pályán indult a játék. Az első néhány percben a ha­zaiak próbálkoztak bevenni a vendégek kapuját. Nyolc perc elteltével azonban feljött az SKSE. A jobb oldalon Ben­csok szögletet harcolt ki, majd egy szabadrúgás és újabb szöglet jelezte a vendégek mezőnyfölényét A 20. perc­ben Szőke távoli lövése ke­rülte el a bal felső kapufát. Szemmel láthatóan az SKSE jobban alkalmazkodott a ta­lajhoz, és a jól kiemelt lab­dákkal, hosszú indításokkal minden esetben zavart keltett a hazaiak kapujánál. A 28. percben Dutkievicz emelt ka­pu fölé. A hazaiak idegesen játszottak, a vendégek vi­szont higgadtan. A 32. perc­ben formás baloldali Kohász­támadás végén Bábelt nagy üggyel-bajjal szerelték a ha­zai védők. Aztán két SKSE- szöglet következett meg és a félidő befejezése előtt Oláh ment el sokat ígérőén, de be­lőtt labdájáról lemaradtak a társak. Szünet után egy távoli új­helyi szabadrúgást védett Hu­litka, majd baloldali Kohász­támadás után Bábel fejelt ka­pu fölé. A 61- percben Suller jó helyzetben nem találta el az SKSE kapuját. A 70. perc­ben Lisztóczki nagyszerű lab­dát ívelt kapu elé, de a vé­dők hárítani tudtak. A 74. percben Bencsok közelről a kapusba fejelt. Három perccel később Bencsok nagyszerűen tört kapura, de a labdát a ki­futó Vaklesbe lőtte. A labda a felfutó Szőke elé került, aki habozás nélkül lövésre szánta magát, de nagy erejű lövése elkerülte az üres kaput. Az ellentámadás során Dutkievicz fejelt 5 méterről kapu mellé, majd a 88. percben Oláh tört ki a hazai védők gyűrűjéből, „lábában volt” a győztes gól, de nagy helyzetben hibázott. A két együttes már azért is dicséretet érdemel, hogy a ne­héz talajon végig „dagasztot­ta” a mérkőzést. Az SKSE ezen a találkozón taktikailag érettebbnek bizonyult! Job­ban feltalálta magát a mély talajén, gólt azonban nem tu­dott elérni. Szünet után gyor­sabbá vált a hazaiak játéka is, az SKSE azonban ekkor sem tört meg, sőt, Bencsok és Oláh révén gólokkal is nyer­hetett volna. Jó: Lisovszky, Dutkievicz, illetve Szőke (a mezőny legjobbja), Romhá- nyi, Hulitka. — demeny — Jobbak voltak a hazaiak Kazincbarcikai V. — Balassagyarmati SE 3—1 (0—0) St- Öblösüveggyár—Ózdi Kohász 7—1 (2643—2460 fa.) St. öblösüveggyár: Győri 485> Kovács 441. Puszta 417. Klau­ber 449. Stark 429. Huram T. 442- Ózdi Kohász: Jakab 368. Vályi 440. Virág 397. Császár 412. Nagy 415. Révai 428 fa­Kazincbarcika, 2000 néző. V.: Hartmann. Kazincbarcika: Fülöp — Mochlár, Ködmön, Orbán, Tamás. Fekete, .«liku- la, Kálmán, Magyar, Kendi (Köpa), Somodi. Edző: Szent- rnarjay Tibor. Balassagyarmat: Vidék bajnokság Kaposváron Bronzérmet szerzett Oláh Lajos- az SBTC öklözője; a Kaposváron megrendezett or­szágos felnőtt vidékbajnoksá­gon. Oláh 'légsúlyban lép­hetett a dobogó 3. fokára. Tí­márral (Kun Béla SE)- A győzelmet Szkala (Kun Béla SE) szerezte meg, miután a döntőben 5:0-ás egyhangú pontozással biztosan verte a helyi Dózsa-versenyzőt- Nagy Zoltánt. MEDOSZ-sportnap Balassagyarmaton Két sportágban, atlétikában és kispályás labdarúgásban rendezték meg a MEDOSZ- sportnapot vasárnap Balassa­gyarmaton. A versenyeken, mintegy 190 dolgozó indult, s az összesített pontversenyben a Mátraaljai Állami Gazda­ság bizonyult a legjobbnak, elnyerte és egy évig védi a MEDOSZ vándorserlegét­A pontverseny végeredmé­nye: 1. Mátraaljai ÁG 52, 2­Ipolyvidéki Erdő- és Fafeldol- kozó G- 45. 3. Szécsényi Me­zőgazdasági Szakiskola 42. 4- Nézsai TÖVÁL. 28. 5. St. AG- ROBER 14. 6- Növényvédő Állomás (Bgy-) 8. 7- Vízgaz­dálkodás i (Rétság) 7. 8. Ka- rancsvölgye Mg. Tsz- 7 pont­tal­Szőke — Pribeli, Erdélyi (Osztrozics), Szebeni, Jelen, Hornyák, Szalai, Hugyecz, Trubin, Ferencsik (Nagy), Szedlák. Edző: Tonnányi Pál. Kiegyenlített játék jelle­mezte az első 45 percet. A hazaiak valamivel többet kez­deményeztek, de a vendég­csapat jól állt a lábán, szer­vezetten játszott, és védelme rendre visszavert? a hazai rohamokat. Két balassagyar­mati esemény érdemei emlí­tésit: A 4. percben Hugyecz kapta a labdát, mintegy hat méterre a kaputól, de rosz- szul találta el, s oda lett a helyzet. A 27. percben ugyan­csak Hugyecz nevéhez fűző­dik egy esemény. Távolról, mintegy 25 méterről nagy lö­vést küldött kapura, s a lab­dát a jobb felső sarokból tor­nászta ki Fülöp. Szünet után rákapcsolt a hazai gárda, s mindjárt a 49. percben gólt szerzett. A ka­putól 25 méterre szabadrú­gást végeztek el a hazaiak. A labda átszállt a sorfalon, Kálmán kiugrott és a jobb alsó sarokba lőtt. 1—0. Az [ NÓGRAD - 1976. s 53. percben újból Szőke ka­pujába került a labda. Er­délyi elvesztette a labdát, a védők kiléptek, Magyar ki­ugrott, elfutott és 8 méterről nem hibázott. 2—0. Továbbra is a hazaiak maradtak tá­madásban és a 66. percben újból Magyar volt eredmé­nyes. 3—0. A Bgy. SE a 83. percben szépített, amikor Je­len labdájával Szalai a fél­pályáról megindult, átjátszot­ta Ködmönt és a kifutó Fü­löp mellett is elhúzva a lab­dát, biztosan lőtt a hálóba. 3—1. A két támadósor közötti különbség döntött! Egy fél­időn át jól tartotta magát az élmezőnyben tanyázó Ipoly- parti csapat. A hazaiak szü­net után kerekedtek felül, s a gyorsan belőtt két gól el­döntötte a mérkőzést. A ha­zaiak jobbak voltak, bár a vendégcsapat egy kissé tisz­telte ellenfelét. Jó: Tamás, Fekete, Kál­mán, Magyar. Kendi, illetve Szőke, Hornyák, Szalai, Hu­gyecz. (sz. I.) 21-, kedd 7