Nógrád. 1976. augusztus (32. évfolyam. 181-205. szám)

1976-08-10 / 188. szám

Az MB III nyitányán Szüneí utáni jó Játékkal Balassagyarmati 5b—Borsodi Bányász 3:1 iü:li Balassagyarmat, 2000 néző. v.: Dorozsmai L. Bal ^»gyar­mat: Garamvölgyi — Pribeli, Jelen. Rab. Hornyák. Szebe­ni, Szalai. Hugyecz. Trubin, Ferencsik, Szedlák. Edző: To- mányi Pál. Borsodi Bányász: Soltész — Völgyesi, Csipke. Balogh (Pincsák), Kovács, Máj er, Krémer. Novek, Grol- musz, Horák. Fazekas. Edző: Nyíri Zoltán. A 2. percben Szalai az alap­vonalig futott, befelé kanya­rodott és az ötös vonalról a vetődő kapusba rúgta a lab­dát. A 15- percben Hornyák távoli lövéséből szöglet lett, de a sarokrúgás után Feren­csik: háttal a kapunak fölé lőtt. A 26- percben Szebeni távolról megcélozta a kaput, a jobb alsó sarokba tartó lab­dát Soltész a kapufa tövénél elcsípte. A 37. percben a soro­zatos hazai támadások ellené­re gólt kapott a BSE. Horák középről továbbította Fazekas­nak a labdát, aki a kapu elé lőtte s a vetődő Garamvölgyi kezei között a bal alsó safok- ba pattant. 0:1. A hátralevő, időben sokat támadott a BSE, de egyenlí­teniük már nem sikerült. Gyarmati rohamokkal, in­dult a második félidő. A 49 percben Szalai jobbról szög­letet ívelt a kapu elé és a jó ütemben érkező Trubin élesen fejelt a kapu közepébe. 1:1. Két perc múlva 20 méterre a vendégek kapujától sza­badrúgáshoz jutott a hazai csapat- Ferencsik jobbra gu­rította a labdát Jelennek, aki egy csel után 22 méterről nagy erővel lőtt a hálóba. 2:1­Az 59. percben Szalai lövé­sét kiütötte Soltész Szedlák elé, aki alig lőtt kapu mellé. A 65. percben esett a találko­zó legszebb gólja. A hazai térfélen Szebeni szerezte meg a labdát, a félpályánál Szed­lák kapta, aki az alapvonalig elrohant, majd élesen belőt­te a kapu elé, és a berobbanó Ferencsik fejéről két mé­terről vágódott a labda a ka­pu közepébe. 3:1. Ezután kissé kiengedett a hazai gárda, feljött a Bányász is, de vezetésük biztos tuda­tában a gyarmati védők nyu­godtan játszottak, és rendre hárították az ellenfél támadá­sait. Az első félidőben csak me- zőmyfölényt kiharcoló hazaiak két perc alatt megfordították az eredményt. Ekkor olyan 20 percet produkáltak a csatárok, amit három gólra váltottak. A nyitány tehát jól sikerült! Jó: Pribeli, Jelen, Hornyák, Hugyecz, ill. Csipke, Novek, Horák. (reitcr) Sakk Félidő a Salgó ’76 sakk tornán Eresztvényben újabb két forduló lejátszásával félidejé­hez érkezett a Salgó ’76 sakk vegyes mesterverseny. Kitűnő­en szerepel Perényi Béla, a Bp. Honvéd fiatal mestere, aki két újabb győzelmével át­vette a vezetést, s előnye egy pont a többiekkel szemben. A VI. fordulóban nagy érdek­lődés kísérte a Sulyok—Tóth játszmát,, amelyben az eddig mérsékelt teljesítményt nyújtó diósgyőri mester fordulatos játszmában legyőzte a fiatal Kohász-versenyzőt. Szép győ­zelmet szerzett Klepej Bakos mester ellen. A VII. forduló­ban kiélezett küzdelem folyt, s jellemző, hogy négy játszma függőben maradt. Klepej újabb értékes fél pontot szer­zett Káposztástól, míg Feré- nyi Tóth Józsefet győzte le. A Ponyi—Sulyok találkozó öt- órás harc után döntetlenül végződött. Eredmények. VI. forduló: Három napon át mérkőz­tek a bányász ökölvívók Pe- tőfibányán, ahol nagy érdek­lődés kísérte az idei országos bányászbajnokság küzdelme­it. A jól díjazott bajnokságon Petőfibánya, a Borsodi Bá­nyász, Dorog, Oroszlány, és az SBTC indította versenyző­it. Az ifjúságiak közül harmat­súlyban Csík, pehelysúlyban Zámbó nyert bajnokságot a Bakos—Klepej 0:1, Káposztás —Balázs 1:0, dr. Eperjesi— Szilágyi 0,5:0,5, Szurovszkv— Ponyi 0,5:0,5, Sulyok—Tóth 0:1, Perényi—Szirmai 1:0, Szo- kács—Szabó 1:0. A VII. fordulóban; Szabó— Bakos 0:1, Szirmai—Szokács IC Tóth—Perényi 0:1, Ponyi —Sulyok 0,5:0,5, Szilágyi— Szurovszky 0,5:0,5 Ba­lázs—dr. Eperjesi 0:1, Klepej —Káposztás 0,5:0,5. A verseny állása a VII. forduló után: 1. Perényi (Bp. Honvéd) 6, 2—3. dr. Eperje­si (BVSC) és Szilágyi (MTK- VM) 5—5, 4—6. Káposztás (Vasas), Sulyok (SKSE) és Szirmai (Volán) 4,5—4,5, 7. Klepej (SKSE) 4, 8. Szurovsz­ky (DVTK) 3,5, 9—10. Ponyi (SKSE) és Szokács (SKSE) 3—3, 11—12. Bakos (Ganz- Villany) és Tóth J. (DVTK) 2,5—2,5, 13. Balázs (SKSE) 0,5, 14. Szabó (SKSE) 0 pont. A fordulók 15 órától kez­dődnek a Hotel Salgóban. tarjáni öklözök közül. A csa­patversenyben : 1. Petőfibá­nya 43, 2. Oroszlány 10, 3. SBTC 10 ponttal. A felnőtteknél Oláh La­jos papírsúlyban lett bajnok, míg harmatsúlyban Botos Já­nos a második helyen végzett. Sérülés miatt kénytelen volt feladni a mérkőzést az első menet végén Fodor (Orosz­lány) ellen. Sorokban Hazaérkezett csehszlováki­ai vendégszerepléséről Nóg- rád megye ifjúsági labdarúgó­válogatottja- A nógrádi fiata- lók Martinban 1:1-re mér­kőztek, majd Hrutkán 2:0-ra nyertek. Mindkét helyen erős ellenfelekkel játszottak- A találkozók 'jól szolgálták a felkészülést a hónap yégén sorra kerülő megyék közötti tornára. v X Székesfehérváron az orszá­gos vidéki ifjúsági bajnoksá­gon Kuris Nándor, a Bgy. SE, atlétája súlylökésben 15:06 cm-el, új megyei ifjúsági csúccsal ( győzött. Diszkosz- vetésben is továbbjutott az országos döntőbe. A Népstadionban a B cso­portos serdülő vidékbajnok­ságon súlylökésben Gzuder Tamás (SKSE Sí) 13.98-cal nyert vidékbajnokságot X Szegeden 16 női csapat rész­vételével háromnapos nagy­szabású kézilabdatoma zaj­lott, amelyen az SBTC NB Il-es együttese is rajthoz állt. A tarjániak eredményei: SBTC—RK Senta jugo­szláv 19:13 (9:7), Békéscsaba— SBTC 16:14 (8:8), Csepel— SBTC 27:16 (15:6), Szegha­lom—SBTC 16:11 (10:6). A tarjáni csapat a 7—8. helyért mérkőzhetett. X A megyei labdarúgó-szövet­ség a megyei i- osztályban szereplő sportkörök és a me­gyei serdiülőbajnokságban ér­dekelt I. osztályú és NB-s csapatok vezetői részére au­gusztus 16-án, hétfőn 15-30 órakor értekezletet rendez az MTSh salgótarjáni székhazá­ban. A megyei II. osztályban szereplő sportkörök vezetői augusztus 23-án találkoznak. Ökölvívás Országos bányászhajnokság Petőfibányán —SPORT— Veretlenül a* első helyen a Tisza Kupában SBTC—Békéscsaba 2:0 fliO) Hajdúszoboszlón, 1000 néző előtt a Tóth László vezette ta­lálkozón a következő összeállí­tásban játsz: k a csapatok. SBTC: Szűcs — Miklós, Ke­gye, Kovács II,, Lajkó — An­gyal (Jeck 58. p.), Varga, Horváth (Földi 48. p.) —Szoó, MarcsoK, Loch. Békéscsaba: Bugyik — Hegyesi (Zsömbör- gi 46. p.), Kerekes, Vágási, Alberti — Láza, Pásztor (Ki­rályvári 22. p.), Csepregi — Németh, Magyar, Mártái. Az első negyedórát helyze­tek nélküli tapogatózó játék jellemezte. A csabaiak hálo- tartó vasára hulló (gólnak látszó) átívelés, és egy ötös vonal közeléből ollózva fölé lőtt Mártái lövése jelentett csupán izgalmat. A 16. perc­ben Szoó -harcolt, ki gólhely­zetet, de átadása a védők zsákmánya lett. A kapura lö­vések a folytatásban is elma­radtak. A kontracsatában- a csabaiak távolról és közelről egyaránt pontatlanul lövöldöz­tek, a Marcsok és Szoó vezet­te ellentámadások viszont csak a csabai 16-os vonaláig jutottak. A 32. percben a jó formá­ban játszó, s a csabai védel­met gyakran átjátszó Marcso- kot a játékvezető kiállította. (Marcsok két csabai védő kö­zött fejelni ugrott, s könyöké­vel Vágásit orrba vágta.) A tíz főre csökkent tarjáni gárda egy percre sem adta fel a küzdelmet. A védelem egyre magabiztosabban verte vissza az ellenfél kezdeményezéseit, s végül egy preccel a félidő befejezése előtt megszerezte a vezető g^-t. Alberti az őt ki­cselező Szoót a 16-oson belül gólhelyzetben felvágta. A já­tékvezető büntetőt ítélt.' Az ítéletvégrehajtó Varga bal sarok felé célzott lövését bu­gyik kiütötte. A labda újból Varga elé pattant. Másodszor­ra már nem hibázott. 1:0. Szünet után egyre színvo­nalasabbá vált a tarjániaa játéka. Az emberhátrányt ha­tártalan lelkesedéssel kiegyen­lítették. Védekezésük minta­szerű volt. Az előretolt ék tagjai (Szoó és Loch), majd Jeck jól alkalmazott taktikus játékkal egyre gyakrabban za­varták meg az ellenfél védel­mét. A 70. percben egy ritkán lá­tott villámgyors támadást kö­vető pontos adogatás végén a megdermedt csabai védők kö­zött kiugró Szoó 12 méterről védhetetlenül lőtt félmagasan a jobb kapufa mellett a háló­ba. 2:0. A hátralevő játékidőben is az SBTC irányított. A Tisza Kupa kétnapos sorozatmér­kőzésein az SBTC veretlenül jutott az első helyre. Egerben 1:3-ról, Hajdúszoboszlón 60 percen át 10 emberrel játsz­va győztek! A hozzáállás mindkét napon kitűnő voltl örvendetes, hogy a küzdő- szellem mellett az. egyéni és csapatjátékban is egyre biz tóbbak a teljesítmények. A Békéscsaba elleni bravúros győzelemhez Kegye, Kovács II., Lajkó és Szoó járultak hozzá átlagon felüli teljesít­ménnyel. Az ellenfélnél Ke­rekes, Vágási és Csepregi já­téka emelkedett ki. (má(yus) Keserves döntetlen SKSE—Záhonyi VSC 1:1 (0:0) Salgótarján, 800 néző, v.: Bodnár. SKSE: Hulitka — Verbói, Kasza, Szakái, Szőke, Gulyka, Kiss, Bencsok, Szol­noki (Bábel), Lisztóczki, Oláh. Edző: Tóth István. Zá­hony: Ambrusz — Hercseg (Fábián), Jászfai, Karasz, Czifra, Dallos, Máthé, Gyüre I., Siket, Erdei, Varga. Edző: Olaj György. A mérkőzés előtt néhány órával eső áztatta a pályát, így az idénynyitó mérkőzés­re csúszós talajú játéktéren került sor. Az első percekben több veszélyes lövést hárított Hulitka. A túloldalon Ben- csokot vágták fel a partvonal mellett, az ötössel egymagas- ságban, de a szabadrúgást elügyetlenkedték a hazaiak. Hosszú percekig mezőnyjáték folyt a pályán. A 25. perc­ben Varga nagyszerűen vett le egy labdát, a kapu elé tá­lalt, de szögletre hárítottak a hazaiak. Az ellentámadás­nál a felfutó Verbóit terí­tették le. Szolnoki szabadrú­gása alig kerülte el a kaput. Ezután öt perc alatt három biztos gólhelyzetet hagyott ki az SKSE. A 38. percben vi­szont Hulitka védett egy tá­voli nagy erejű lövést. Szünet után is alig-alig változott a játék képe. Az elkeseredett küzdelem ugyan tovább tartott, de igazán csak Szőke nagy ers-jű bombája hozta lázba a közönség ít az 58. percben. Azután egy ka­pu elé emelt labdát Ambrusz kétszer is kézzel ütötte el. Mindjobban beszorultak a vendégek. A 68. percben megszületett a hazaiak ve­zető gólja. Jobb oldalon zajlott az akció, Bábelhez került a labda, aki a felső lécet ta­lálta el. A lepattanó labdát Oláh 13 metérről a kapuból kint álló Ambrusz felett fe­jelte a kapu bal oldalába 1:0. A vasutascsápat nem adta fel. A 75. percben jobb oldali záhonyi támadás végén Siket a középen nagyszerű ütemben érkező Máthé elé tálalt, aki 18 méterről óriási gólt lőtt a kapu közepébe 1:1. Az utolsó percekben nagy küzdelem folyt a győzelemért, de ez egyik csapatnak sem sikerült. A találkozón az SKSE na­gyon gyenge napot fogott ki. Bár több helyzetet teremtett mine a vendégek, ennek elle­nére a lelkesebb záhonyiak megérdemelten vitték el az egyik pontot. Az SKSE úgy játszott mintha a mérkőzés­nek semmi tétje nem lenne. Kár, hogy legalább nyolc já­tékos .,síaludt” a pályán. Az érdektelenség még megbosz- s zuíhai j u> át • A hazai együttesből senkit nem le­het dicsérni. A vendégek kö­zül Ambrusz, Dallos, Erdei, Siket teljesítménye emelke­dett ki. (Remény) Munkahelyi lesi nevelés az ELZETT-ben Érzékeny pont veszteség Az ELZETT Zár- és Lakat­gyár szécsényi gy áregységé­ben a fizikai munkaterülete­iken már rendszeres a mun­kahelyi testnevelés- Eddig az alkalmazott1 munkaterülete­ken idegenkedtek bevezetésé­től, míg az Bt működő KISZ- alapszervezet kezdeményező- en fel nem lépett- Hakkel Bé­la a! pszervezeti KISZ-titkár először a GYEGO-csoport tag­jait és a Pattantyús ifjúsági brigád tagjait győzte meg, Kikapott Leninvárosi MTK— St. Lenin város. 600 néző, v.: Brinken. Leninváros: Dohány — Teslér, Toperczér, Szanyó, Lázár, Vajda, Vanjozó, Ko­csis, Bodolai', Kiss, Farkas. Edző: Bányai Nándor. Salgó­tarján: Surányi — Sándor, Verbovszki, Vertig, Dudás, Tábori, Krivanek, Ungvári (Váradi), Fehérvári, Isdinsz- ki, Krivanek R. (Csőri). Ed­ző: Kollár Gyula. majd csatlakozásra kérték a többi munkaterület dolgozóit is. Kérésük megértésre talált. Kovács László, a GYEGO- csoport vezetője vállalta el a vezetőtomász-tisztséget. Két hete mindennap a Petőfi rádió által sugárzott gyakor­latot végzik. A GYEGO dol­gozóin kívül a munkaügyi technológiai és személyzeti csoport tagjai is várják a számvitel- és a bérelszámoló­csoport dolgozóit az egészség­megőrző mozgásra. az újonc Síküveggyár 1:0 (1:0, A mérkőzésen a nagyobb rutin döntött. Az újonc üveg­gyári csapat minden dicsére­tet megérdemel, mert játéko­sai lelkesen, helyenként jól játszottak. Egyáltalán nem tisztelték jónevű ellenfelüket, s a mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfelek voltak. Jó: Vajda, Lázár, illetve: Verbovszki, Dudás, Isdinszki. Hatvani Kinizsi—Nagybátonyi B. 2:2 (1:0) Nagybátony; 1000 néző, v.: Krajnyák. Hatvan: Takács — Szekeres, Gulyás, Ludvig, Ba­ranyai, Tóth, Horváth. Szabó, Nyéki, Kővágó, Kerek. Edző: Szimcsók István. Nagybátony: Palhuber — Nagykiske, Csi­kós, Antal, Bordás, pozsár II, Veres, Orosz, Nagy (Kiss), Percze (Longauer), Dóra. Edzó: BulyovszKi Tibor. A hatvani együttes már az első perceikben meleg helyze­tet teremtett Palhuber kapu­ja előtt- Védelmi hiba folytán Kerek a 3- percben tiszta helyzetből lőtt, de a labda a jobb kapufa mellett csúszott el. Az első negyedórában a hatvaniak többet és szebben tamadtak. ds a védelem hárí­tani tudott. A 20. percben Orosz szépen ívelt a 16-os vo­nalán levő Dórának, de kapu mellé fejelt- Üjabb Orosz- Dóra akció következett. Ta­kács kapusa a 16-oson kívül­ről küldte vissza a labdát a mezőnybe. Váratlan helyzetben kapott labdát Báranyai, ég a védelmi hibát kihasználva mentheiel­lenül lőtt a 35. percben a há- toinyiak hálójába. 0:1. A gyen­ge formában játszó Dóra és Percze akciója a 37. percben sem vezetett eredményhez, nem tudták kihasználni a hatvani védelem hibáját. Tiszta helyzetben Dóra a ka­pufa mellé lőtt­A mérkőzés inásodik felé­ben, a 47. percben a védelmi­poszton játszó Nagykiske mintegy 25 méterről lőtt a hosszúsarokba, a kifutó Ta­kács nem tudott menteni. 1:1. Az 52. percben Antal szabály­talankodott a 16-oson belül, de a 11-est Tóth a léc fölé lőtte! A 65. nercben Takács sza­bálytalankodott, a büntetővo­nalon belül, Bordás a 11-est a bal sarokba lőtté, 2:1. A 75. percben kapu előtti tumultusban Horváth 3 méter­ről fejelt védhetetlen gólt a bátonyj kapuba. 2:2, Idény eleji, kapkodó, sok hibával tűzdelt játékot lát­hattak a szurkolók. A hazai­ak várakozáson alul játszot­tak, így a hatvaniak lelkese­Jelenet a mérkőzésről­désük alapján megérdemelten letve Kővágó, Horváth, Ba- vitték haza az egyik pontot. ranyai- Jók: Nagykiske, Bordás, il- (gyenes) NÖGRÁD - 1976, augusztus 10,, kedd 7