Nógrád. 1976. június (32. évfolyam. 128-153. szám)

1976-06-09 / 135. szám

Megyei bajnokság Gólzáporos síküveggyár! győzelem / ISégy csupal nyeri vendégként — Meglepetés az öblösüveggyáriak hazai veresége és Romhány győzelme — Csak 22 gól esett Ismét a vendégként szereplő csapatok sikersorozatát eredményezte a megyei labdarugó-bajnokság. A finisben négy csapat nyert idegenben. A meglepetések közé tartozik a szabálytalanul előrehozott St. Volán—Romhány mérkő­zés eredménye, a kerámiaipariak „sima” győzelme, vala­mint Kisterenye együttesének a Salgótarjáni Öblösüveggyár­nál szerzett két pontja. A bajnoki címért folyó küzdelem még két fordulóval a befejezés előtt is nyitott maradt, hi­szen Kazár csapata Palotáson győzött — ha a szokásosnál gyengébb játékkal is. A listavezető St. Síküveggyár a hi­degzuhanyként kapott első bányagépgyári gól után átvette a vezetést, az újabb kiegyenlítésre pedig gólzáporos győ­zelemmel válaszolt „az örök” riválisnak. Pásztó — ha csak egy góllal is —, könnyedén nyert Dej táron, akár a hajrára feljavult Somoskőújfalui gárda a gyengélkedő Karancslap- ujtő ellen. Javuló játékkal rendezte sorait a Bgy. Volán a Szőnyi SE-vel szemben. Mátranovákon hadilábon álltak a két együttes támadói a góllövéssel. Egy bányagépgyári és egy karancslapujtői játékos jutott a kiállítás sorsára a vi- viszonylag golszegény, mindössze 22 gólos- tavaszi 13. for­dulóban. St. Síküveggyár—St. Bányagép 7:2 (4:2) Salgótarján, Sugár út, 500 néző, v.: Harth. St. Síküveg.: Surányi — Sándor (Nagy), Verbovszki, Fehérvári, Fe- rencz — Tábori, Krivanek L., Isdinszki — Ungvári, Cső­ri, Godó (Huszár). Edző: Kol­lár Gyula. St. Bányagép SK: Szegedi (Miskei Zs.) — Bozó, Zvara, Schwarcz (Gyimesi), Pusztai — Takács J., Balga -— Mosó, Lahos, Molnár K„ Jenei. Felkészítő: Tamás Im­re. Góllal kezdtek a bánya­gépgyáriak, azután öt perc alatt kettőt lőttek a bajnok- aspiránsok. A vendégcsapatnak sikerült kiegyenlíteni, de a hazaiak ezután hozzákezd­tek a gólgyártáshoz. A 40. percben Lahos megsértette a játékvezetőt, s kiállítása után a létszámában megfogyatko­zott csapat képtelen volt a to­vábbi ellenállásra. Góllövő: Tábori (2), Isdinszki, Ungvá­ri, Fehérvári, Krivanek L. (11-esből), ill. Mosó, Jenei. Jó: Isdinszki (a mezőny legjobb­ja),- Ungvári, Csóri, Tábori, Feren.cz, ill. Zvara, Takáos, Molnár. Kisterenye—St. öblösüveggyár 1:0 (1:0) Salgótarján, Munkás úti pá­lya, 100 néző, v.: Benkő. Kis­terenye: Koncsik — Rakotyai, Kovács, Csikós (Babka) — Szabó, Knapcsek — Mudricz- ki (Baranyai II.), Tarlósi, Sze- berényi, Baranyai I., Szomszéd. Edző: Szilágyi Gyula. St. Öb­lös.: Póczos — Szántó, Si­mon J., Gál, Tóth — Autós, Gáspár, Horváth (Révai) — Král, Dollencz (Pálmai), Ka- kuk. Edző: Simon Imre. A sportszerű mérkőzés mezőny­játékát végig a hazai csapat irányította, támadósora azon­ban nyolc helyzetéből a ka­pufát találta ei négyszer. A rutinosabb vendégek két ve­szélyes támadást vezettek, s az egyikből gólt szerezve nyer­tek. A 30. percben ugyanis Horváth hazaadását Baranyai I. elcsípte, s keresztlabdájából Tarlósi kapásból a bal fel­ső sarokba bombázott. Jó: Koncsik, Szabó, Tarlósi. Sze- berényi, ill. Szántó, Simon J. , Tóth. Pásztó—Dejtár 1:0 (0:0) Dejtár, 200 néző, v.: Sír­kő. Pásztó: Geczkó — Kele­men, Horváth, Bazsó — Sza­bó T., Almási — Győr, Sütő, Alapi, Kovács A. Edző: Po- nyi László. Dejtár: Mészáros — Sárosi (Nagy), Maczkó, Fá­bián — Farkas, Danicz — Szalai, Hegedűs (Tóth G.), Pásztor, Kovács F., Zsiga. Fel­készítő: Maczkó Mihály. A végig kemény mérkőzésen egyetlen sportszerűtlenség tör­tént: a 44. percben Kovács A. sípszó után elrúgta a lab­dát, s a játékvezető kiállítot­ta. A vendégcsapat Alapi gól­jával a hajrában nyert. Jó: Geczkó, Bazsó, Szabó T., ill. Mészáros, Fábián. Bgy. Volán—Szőnyi SE 3:1 (1:1) Balassagyarmat, Vasút úti pálya, 200 néző, v.: Kakukk. Bgy. Volán: Babcsán — Ho- dászi, Ferencz, Loksa — Gajdos, Kalcsó, dr. Halász —■ GA1, Hustyava, Mátyás, Bá­rányt Felkészítő: Per laky Győző. Szőnyi SE: Fodor — Bodor, Kéri, Kocsa — Papp, Bagi — Molnár L„ Bangó, Sze­les, Csorba, Sándor. Cs.: Sá­gi, Csörnyei. Edző: Malik Jó­zsef. Kiegyensúlyozott 45 perc ,után a hazai együttes erőtartalékót összegyűjtve, megérdemelten nyert. Góllö­vők: Gál, Hustyava, Mátyás, ill. Csorba. Jó: Babcsán, Fe­rencz, Loksa. dr. Halász. Gál, ill. Bodor, Kéri, Csorba. Somoskőújfalu— Karancslapujtő 1:0 (1:0) Somoskőújfalu, 400 néző, v.: Balázs II. J. Somos.: Ba­lázs Z. — Pindroch, Gajger, Kapás — Séber, Antal — Ba­lázs E., Mag (Szabó), Bab- ják, Czikora (Dankó), Havasi. Felkészítő: Eisler Ferenc. K.- lapujtő: Tóth A. — Bodor, Telek S., Telek Gy. — Hives, Osgyáni — Rácz (Lipták E.), Tóth S., Juhász L., Lavaj, Novak. Edző: Lantos Ede. Az első félidőben jól játszó ha­zaiak húsz perc alatt három mérkőzésre elegendő gólhely­zetet hibáztak, s s.zünet után csak szerencsével állták út­ját a II. félidőben döntet­lent érdemlőn játszó vendé­gek támadásainak. A döntő gólt a 30. percben Babják lőt­te közelről, egy lepattanó labdából. Lavaj a kapufát ta­lálta el szabadrúgásból, a 82. percben azonban a labda síp­szót követő elrűgásáért el kel­lett hagynia a játékteret. Jó: Telek S., Tóth A., Osgyáni,. Novak, ill. Pindroch, Gajger, Antal. Romhány—St. Volán 2:0 (1:0) Salgótarján, Petőfi út. 200 néző, v.: Káposzta. Romhány: Jeszenszki — Fejes, Pász­tor, Máté, Koczka (Zagyvái I), — Verbovszki, Lisovszki — Szentgyörgyi, Rottek (Kosik), Zachar, Zagyvái L. Felkészí­tő: Rottek József. St. Volán: Horváth — Szőcs, Muflár. Lo- vasi — Iványi J. (Péter), Sán­dor — Váradi (Borbély), Ivá­S P O R T nyi G., Muzsik, Makovszky, Demeter. Edző: Patkó József. A rajtaütésszerű támadáso­kat vezető vendégek könnyen zav3rba hozták a támadást erőltető Volán védelmét, s Zagyvái L.-nek a 30. és a 60. percben elért góljaival megérdemelten nyertek. A 80 percet támadó hazaiaknak csak négy kapufára tellett. Jó: Je­szenszky (a mezőny legjobb­ja), Pásztor, Zagyvái L., Li­sovszki, ill. Horváth. Mátranovák—St. ZIM 1:0 (1:0) Mátranovák. 400 néző, v.: Csáki. M.-novák: Domonkos — Kilczin, Gecse, Farkas T. — Mészáros, Márkus — Simon G., Tóth I. (Lakatos E.), La­katos B., Kovács J.. Veres (Tóth L.). Edző: Szomszéd Adám. St. ZIM: Kadenszki — Pócsa, Váradi, Három J. — Kovács (Gabora), Póczos — Oravecz (Három Gy.), Ba­lázs, j Nagy L., Tőre, Rácz. Edző: Bandúr Mihály A 90 perc alatt kevés helyzetet te­remtettek a két együttes tá­madói, s így a 44. percben Kovács kezezéséért megítélt büntető döntötte el a két pont sorsát. A 11-esből Gecse az elmozdított kapus mellett - a kapu jobb oldalába talált. Jó: Gecse, Lakatos B., ill. Váradi, Három J., Tőre, Nagy. Kazár—Palotás 2:1 (1:1) Palotás, 400 néző, v.: Kom- lósi. Kazár: Telegdi Gy. — Tőzsér G., Tolnai K., Sarka- di — Domonkos, Telegdi S., Nagy — Gecse T., Géczi, Rá- tóti, Bozsik (Tolnai F.). Fel készítő: Domonkos Sándor. Palotás: Pete — Szrena. Tóth A., Molnár B. \ — Szabó J-, Illés, — Kocza (Szabó M.), Matiszlovics (Balogh T.), Szűcs, Farkas, Spisják. Felkészítő: Kovács József. Az 5. percben egy tömörülésből Gecse T. sze­rezte meg a vezető gólt a kazáriaknak. Tíz perc múlva a lest vélő védők közt Szűcs könnyedén kiegyenlített. A 70. percig a hazaiak nagy erő­vel rohamoztak, a hajrában azonban Rátóti nagy erővel a bal felső sarokba bombázott, s ezt követően még Géczi előtt nyílt gólszerzési alkalom a kapussal szemben állva. Jó: Tolnai K„ Rátóti, Nagy, ill. Szrena, Illés, Szűcs. A bajnokság állása Mérkőzés előtt „Nyernünk kell”, mondták Csepelen — Tulajdonképpen mim- zést sem nyertünk az SBTC össze öt (!) pontot szerzett az dent a május 29—i itthoni ellen, most azonban' meg SBTC elleni mérkőzéseken. 2:l-es vereségnek köszörűié- kell törnie a hagyomány- Az elmúlt évtizedekben is a tünk — mondják a ZTE el- nak, hiszen a csapat bent- döntetlen1 volt a leggvako- leni mérkőzést idezve azok, maradása forog veszélyben- ribb eredmény, de az elmúlt akik nem akarnak, vagy el- Bízom benne, hogy a fiúk négy év ugyancsak dúskálj; felejtenek arra gondolni, azzal a lelkesedéssel hajta- a döntetlenekben: öt dön- hogy a bajnokság nem egy, nak majd, amelyikkel az tetlen mellett négy tarjánj hanem 30 mérkőzésből áll. FTC ellen játszottak a múlt győzelem született- Az 19.71— A ZTE elleni két pontot előre szombatom 72. évi bajnokságban az SBTC „bekalkulálták” az optimís- e . - írtp+i-niii Csepelen is győzni tudott, ták, persze ez sem lenne elég , tavalvi negyedik utána ^árorn éven át ü;(? még. De sokan eióre „elkony- helye,ett Csepel' példaStianul volt az eredmény Csepelen! veitek” a jumus 2-i Tata- Nincs nagy választ 1. St. Síküveg. 28 18 8 2 74-24 44 2. Kazár 28 18 7 3 43-16 43 3. St. Volán 28 14 9 5 49-32 37 4. K.-terenye 28 15 3 10 48-40 33 5. Pásztó £8 13 5 10 55-40 31 6. M.-novák 28 13 5 10 38-27 31 7. Romhánv 28 14 3 11 53-49 31 8. St. ZIM 28 11 5 12 65-41 27 9. Somoskőúif. 28 9 9 10 34-41 27 10. Palotás 28 li 4 13 40-42 26 11. Bgy. Volán 28 9 6 13 40-54 24 12. St. öblös. 28 9 5 14 39-38 23 13. Szőnyi SE 28 9 4 15 33-58 22 14. K.-laoujtő 28 7 5 18 38-66 19 15. St. Bánya#. 28 5 8 15 35-67 18 16. Dejtár* 28 4 4 20 34-82 10 ; pontelvonással büntetve. Andó Miklós pontját is. Ekkor is csalód tak a derűlátó csepeli szur­kolók. hiszen nagyon gyen­ge játékban a két csapat megosztozott a pontokon. Nagy bajba keveredett az SBTC szerdai ellenfele, s még késcsaba teljesen szétziláló­dott az utolsó fordulókra. Azt mondják (akik otthonosak a kulisszák mögött), hogy a csa­baiak három válogatottja ta­lán már három hétig ( sem lesz a viharsarokban- Faró­«» 1 gvpnPű szeronlósp előtt. Pp .yitc» »»Bt választéka ThO-­bánya elleni mérkőzés -két SgTc^aTST* ClŐváitozott ma™ Antal edzőnek.-. legfeljebb annyiban, hogy az T Nemcsak most, hanérri idősebbek (Vellai, Hunyadi,. eddig sem volt- Ennyi sér.u, Szurgent) ma már általában i mint nálunk volt, aligha csak a második csapatban fordult elő más csapatban, játszanak. Legtöbbjük jól Most például Lévai (arccsontr képzett játékos. De védelmük törés), Tóth Bálint (porc) , „. néha hajmeresztő hibákat esett ki a sorból, de pillanat.* h°?L„f,.o!r követ el, támadóik pedig nyilag Bu főnyi és Ruzsinsz­gyengén lőnek, a kapu előtt ki is sérült, nem tudom játsz­mindent elidegeskednek. Me- hatnak-e. Szinte mérkőzésről zőnyben .viszont igen szépen mérkőzésre másr ^csapattal adogatnak, ez azonban édes­kevés ahhoz, hogy pontokat, illetve pontot szerezzenek az . „ , - . olyan ellenfelekkel szem- - —=— czairol, Kerekesről es Pasz- ben &kik jól védekeznek és változtatni kényszerülök- Az tőrről van szó, s ha a hír & győzelem érdekében min- SBTC elleni tizenegy azaláb- i^az, akkOT.-. dent elkövetnek biak közül kerül ki: Hajdú, Biztos, ami biztos, ne- Godán. Wéber, Kovács, Ozs­künk mindkét hátralévő A statisztika, mint előbb váth, Varga, Gulyás. Kara­mérkőzésünket meg kell említettük, nem hízelgő a iyOS, Csordás, Tóth L, Ka- nyernünk — mondta Tho- szerdai házigazdára- Az utol- csányi, Fekete. Ruzsinszki, mann Antal edző. — Igaz, só négy év nyolc mérkőzésén Burányi Gondos- hogy a legutóbbi négy baj- (illetve az őszit is beszámít­nokságban egyetlen mérkő- va kilencen) a Csepel mind'- Nagy József J Dávid Róbert ' Pontért megyünk a piros»kékekltez Ismét — mint már annyi- kénytelen volt cseréhez fo- tan, bátran játszhatnak, sale- szór, ezen a tavaszon — fel­keli kiállnunk... Ha Ruzsinsz­ki nem játszhat (őt már a Fradi elleni mérkőzésen is le kellett cserélni), megint papírformát az SBTC Tata- tatni a mérkőzést- Sajnála- bányán- A pontszerzést meg- tos sérülés is történt, ami- lepetésként lyamodni, mert a kitűnő tar- kor az egyik pontra minden­borította a 28- fordulóban a jáni hátvéd nem tudta foly- képpen jónak tartom a csa­patot! Egy pontért megyünk Csepelre, de nem adjuk fel könyvelték el a kor Kovács II. és Hegyi ősz- a győzelem lehetőségét sem! szakemberek-^hiszen egy jó szecsapott- A tatabányai fiú Szükségünk van azért is a sorozatban lévő Tatabányát kulcscsonttörést szenvedett!, döntetlenre, hogy teljesítsük állított meg az SBTC. Azt a Sokan az erélytelen játékve- a betervezett 28—29 pontot. ! csapatot, amely éppen az elő- zetőt hibáztatják, aki — mint Kérdés az összeállításnál ző fordulóban a Videotont a tarjániak mondják —egy hogy Gecse Ferenc vállalhat- feletette kétvállra! A bá- szabályos gólt nem adott meg ja-e a játékot. Amennyiben nyászrangadónak tétje is volt, mindjárt a találkozó első nern; dgy Horváth, vagy Csé- azonos perceiben­mert a két csapat pontszámmal állt a tábláza­Lecsillapodtak a kedélyek, ki lesz a helyettese- Miklós sem játszhat, aki, bár min­ton s győzelem esetén a ha- a figyelem a bajnokság hát! dent tud a földön, az orr­zaiak egy, de akár két he­lyet is léphettek volna előre. Nos, nem így történt, S eb­felé csonttörés miatt az ütközé­seknél, fejeléseknél nem koc­ralévő két találkozója irányul, illetve a ma Csepe­14. , , len szereplő SBTC-re. Mit káztathat. Helyettese a Ta­ben nagy szerepe volt a lel- mond a tarjániak: mestere, tabányán debütált Tóth Ká késén es odaadoan jatezo tar- Dávid RobertJ vezet6 edzó? ■ ' jani fiuknak. A táblázaton Behoztuk a Győr ellen nem változott a heiyzet.-Moór Ede gárdája továbbra is az kiengedett egy pontot, még- SBTC mögött várja a mai sem vagyok maradéktalanul fordulót. Paprikás hangulat volt Ta- hoa győzni kellett volna roly lesz, aki nem okozott csalódást, sőt: a védelem egyik biztos pontja volt! A várható összeállítás a elégedett^ ^ínert"nekThík^^itt- CsePeli Vasas ellen: Szűcs — Gecse, Kmetty, játé- kisebb szalmaszálba bele- Marosok, Jack. tabányán — kemény mérkő- Rába ellen. Mai ellenfelünk Kovács 11., Tóth K — An- zést vívott a két csapat. En- nehéz helyzetben van, a leg- óllal, Varga, Básti — Szoó, nek, sajnos, az SBTC kosainál is maradtak nyo- kapaszkodna. Ügy értem, mai- Bástit nagyon „kémé- egy pont, a kettőről nem is délelőtt atlétikus átmozgató nyen” őrizték. Gecse két- beszélve, létkérdés a Csepel- edzésen vettek részt és dél­szer is rúgást kapott a térdé- nek. Nekünk nincs veszítő, után utaztak a fővár re. Másodszorra Dávid edző nivalónk! A fiúk felszabadul- (sz. ).) Az SBTC játékosai kedden Bajnokcsapat Somoskőújfalun A közelmúltban megrendezett megyei úttörő-olimpián kézilabdában a fiúknál fölényesen és megérdemelten a So­moskőújfalui úttörők végeztek az első helyen és szereztek jogot a területi döntőn való indulásra. Héhalom, Balassa­gyarmat és Érsekvadkert csapatát győzték le és tulajdonképpen nem is volt meglepetés győzelmük. Boronyai Tamás testnevelő tanár kitartó munkával éveken át foglalkozott — foglalkozik — a diákokkal, oktatja a kézilabdázás csín- ját-bínját. Hetenként négyszer találkoznak a somosi pajtások, s reggel fél hétkor kezdik az edzéseket. A testnevelő tanár 140 felső tagozatos diákból' alakítoíía ki a csapatot. Képünkön: a testnevelő edző és tanítványai. Molnár Balázs, Újvári Csaba, Kátai András mérkőzésközi taktikai megbeszélésen. Kulcsár József felvétele Sorokban Sportnapot rendeztek a Borsos- herényi Általános Iskolában. Az iskola udvarán házi atlétika baj­nokság, tornabemutató, tréfás vetélkedők váltották cg 'm . Labdarúgó-mérkőzésre is sor ke­rült a tanárok és diákok ’ ö t . fociztak a lánvok is. A diákok mellett a szülök is versenyeztek a sportnapon. X Hajtun József sakkmester, r ismert sakk-szakíró húsz táblás szimultánt adott Salgótarjánban, a Kohász Művelődési Köznontb n. A mester egy döntetlen és há­rom vereség mellett 16 iáts^-t nyert. K'epei, Sulvok és Tóth P.. az SKSE játékosai szép játsz­mákban nyertek! A városi sporthivatal és az n gátlankezelö vállalat sportegyes' létének súlyemelő szakosztály úttörő és serdülő súlyemel' versenyt rendez Salgótarjánt június 20-án, a városi sportosa nokban. Az egyéni és csana versenyre 20 egyesület kapó meghívót. X Rétságon hét együttes részvét« lével kispályás labdarúgó-bajnol ság kezdődött. Az I. fordulóba a pedagógusok és a vízügy ic győztek, a bajnokságot iúniu hónapban bonyolítják le körmei kőzeses formában. v i